Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-01, 19:51   #361
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja jadlam tez Capivit Hydro Control ponad pol roku i zadnej poprawy jesli chodzi o nawilzenie. Ale kazda skora inna
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 20:43   #362
damiano14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

a łączyłaś ten capivit jesczez z jakimiś minerałami ?
damiano14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 07:32   #363
nataliaa
Raczkowanie
 
Avatar nataliaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: daaLekO ;))
Wiadomości: 178
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja tez byam wczoraj u dermatologa... przepisa mi wlasnie tetraklysal... do tego jeszcze cl\os osonowo, clindacne i akneroxid...
ale boję się trochę o ten tetralysal... slyszalam ze ma skutki uboczne, moj brat przez jakis czas zazywal go ale odstawil niestety bo jakies wyniki wątrobowe wyszly mu źle... teraz moja mama wierci mi dziurę w brzuchu żebym tego nie zażywala
ale moja dermatolog pow mi że przepisze mi go, bo ostatnio wyskoczylo mi kilka gulek i ie chce zeby nie zostaly jakies cysty po tym...

myslicie ze powinnam jednak zazywac ten antybiotyk??
__________________

"Nie przejmuj się - szepnąl mi do ucha - Gdybym mógł snić, śniłbym tylko o tobie. I nie wstydziłbym sie tego."






..czekam na ten dzień..
nataliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 09:25   #364
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Skoro derma Ci przepisal antybiotyk to go wez. Jak po miesiacu zrobisz wyniki i wyjda nie takie to odstaw. Ale mysle ze z odpowiednim doborem oslonek nic Ci nie bedzie Mi skoczyli trojglicerydy ale dalej byly w normie po antybiotyku Ja jeszcze jogruty codziennie jadlam.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 10:46   #365
20marta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

hej pomocy. przypadkiem trafiłam na ten portal i znalazłam interesujący mnie wątek .byłam u dermo i przepisał mi tetralysal 1 raz na dzien , isotrexin witamine pp b2 i c. od wielu lat bałam sie leczyć a może miałam nadzieję ze przejdzie , ogólnie to nie mam zadnych stanów ropnych , ani duzych krost moim problemem są małe krosteczki coś jak lekarz powiedzial,, kaszka" czy po zażyciu lekow nie zwiekszy się na gorszy , czy nie lepiej spróbowac jakiś zabiegów kosmetycznych poradzcie prosze boje sie strasznieeee
20marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 20:41   #366
Marina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 115
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez 20marta Pokaż wiadomość
hej pomocy. przypadkiem trafiłam na ten portal i znalazłam interesujący mnie wątek .byłam u dermo i przepisał mi tetralysal 1 raz na dzien , isotrexin witamine pp b2 i c. od wielu lat bałam sie leczyć a może miałam nadzieję ze przejdzie , ogólnie to nie mam zadnych stanów ropnych , ani duzych krost moim problemem są małe krosteczki coś jak lekarz powiedzial,, kaszka" czy po zażyciu lekow nie zwiekszy się na gorszy , czy nie lepiej spróbowac jakiś zabiegów kosmetycznych poradzcie prosze boje sie strasznieeee
moim zdaniem tetralysal,to dobry lek i mi przynajmniej pomogl. co do kosmetyczki,to ja bym uwazala,bo masz problemy z cera i nieodpowiednio dobrany zabieg kosmetyczny moze Ci jeszcze zaszkodzic. nie wiem od jak dawna bierzesz tabletki,ale moze poczekaj jeszcze na efekt. moj dermatolog mowil,ze poprawe mozna zaobserwowac juz po 7 dniach( ale ja mam w duzej dawce-nie wiem jak Ty).Jesli juz chcesz isc do kosmetyczki,to moze skonsultuj ewentualne zabiegi z dermatologiem. tak bedzie chyba najbezpieczniej.
poza tym mysle,ze nie powinnas sie obawiac leczenia. dermatolog na pewno dobral Ci odpowiednie leki.nie wiem czy Ty masz tradzik,czy jakies inne krostki,ale mysle,ze jesli przez te wszystkie lata same Ci nie zeszly,to czas najwyzszy zaczac leczenie

ja mam od kilku lat problem z tradzikiem. pojawia sie co roku na jesien i wtedy ide do dermatologa.za pierwszym razem mialam kuracje zluszczajaca (differin, peelingi pirogronowy, antybiotyk unidox,clindacne,wit. B compleks)-podraznilo mi to skore,a leczenie trwalo dlugo. po tym incydencie zmienilam dermatologa i zmienil mi on calkowicie leki (antyb. rowamycine, rozex, robione w aptece wody do przemywania twarzy), to bylo bardziej skuteczne. w zeszlym roku jesienia znowu poszlam do tego dermatologa i przepisal mi tetralysal, dalacin T, rozex,robione wody. musze przyznac,ze tetralysal podzialal na mnie duzo lepiej niz rowamycine.no i w tym roku znow problem sie powtorzyl i tym razem tez dostalam tetralysal (tym razem w zwiekszonej dawce 300 mg) 2x dziennie po 1 tabl.,rozex w zelu, robiona w aptece wode i dalacin t.mam nadzieje,ze szybko przejdzie,zwlaszcza,ze nie czekalam,az bede miala cala twarz w tradziku,tylko poszlam jak zaobserwowalam pierwsze zmiany.
pozdrawiam i glowa do gory
__________________
Marina25
Marina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 12:45   #367
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez bourlinguer Pokaż wiadomość
Jak czasem słucham "dobrych rad" innych typu: "jeśli antybiotyk nie pomógł ci przez 3 dni, to musisz zmienić na inny", to mi czasem ręce opadają... Ogólnie najbardziej dla mnie dołujące są te spojrzenia ludzi którzy nigdy nie mieli syfów i ich przekonanie, że sama jestem sobie winna, bo pewnie o siebie nie dbam...
Nie słuchaj ''dobrych rad'' innych,bo źle na tym wyjdziesz.Nie denerwuj się tym na pewno Ci pomoże.Zobaczysz po pewnym czasie.
A co do spojrzeń ludzi to jacyś idioci,bo uwierz,że każdy normalny człowiek nie ma takich myśli
Głowa do góry i nie załamuj się
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 08:57   #368
20marta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

hej dziewczyny dzieki za odpowiedz to już mój szósty dzień i widze znaczną poprawę , boję się jednak tego wysypu czy nastąpi i jeśli tak czy bedzie gorszy niż na początku , wczoraj wzięłam leki strasznie sie zle czułam ogolnie bolał mnie tjuż wcześniej żołądek ale wczoraj masakra , skręcałam się z bólu , za tydzień mam kontrole ciekawe co mi powie ja widze poprawe ale czy się utrzyma , pogorszy , czy polepszy??????????????tra gedia codziennie te same dreczace pytania , ale swiadomość ze nie jestem sama podtrzymije na duchu bardzo fajne to forum , mam przyjaciólke ale ona nie rozumie tego problemu zawsze miała ładna cerę , a ja juz miałam dosyć , nie chce już sie malować o wiele lepiej się czuje bez makijażu , ale sie rozpisałąm ok to dajcie znac co u was u mnie narazie jest lepiej niż dotychczas,,,pozdrawiam
20marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 09:37   #369
dosia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: xxx
Wiadomości: 286
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ja juz 5 tydzien biore tetralysal i musze powiedziec ze jestem zadowolona Po diferinie mialam ogromny wysyp(przyszcz wyskakiwal kolo pruszcz, nie bylo w ogole przestrzeni gladkiej na moich policzkach ), w ogole nie wychodzilam z domu, dlatego w moim wypadku tetralysal (razem z differinem) mial co robic.

Teraz juz na twarzy prawie nic mi nie wyskakuje, ale niestety zostaly mi ogromne przebarwienia i blizny. Mam wielka ochote na zabieg oxybrazjii ale jeszcze pewnie na niego musze poczekac...

Bardzo chcialabym przed rozpoczeciem roku akademickiego wygladac jak czlowiek......
dosia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 10:31   #370
20marta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

dziewczyny mam jedno pytanko czy tetralysal i isotrexin mają jakiś wpływ na ciąże , niestety istnieje taka mozliwość że jestem , dzisiaj zrobię sobie test , wprawdzie to okres spóznia mi się dwa dni ale wolę wiedzieć wcześniej bo jeśli jestem , a coś pisało na ulotce o ciąży , prosze napiszcie jak coś wiecie i trzymajcie kciuki ,
20marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 12:19   #371
Marina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 115
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez 20marta Pokaż wiadomość
dziewczyny mam jedno pytanko czy tetralysal i isotrexin mają jakiś wpływ na ciąże , niestety istnieje taka mozliwość że jestem , dzisiaj zrobię sobie test , wprawdzie to okres spóznia mi się dwa dni ale wolę wiedzieć wcześniej bo jeśli jestem , a coś pisało na ulotce o ciąży , prosze napiszcie jak coś wiecie i trzymajcie kciuki ,

na ulotce tetralysalu jest napisane,ze w czasie ciazy nie mozna przyjmowac! moj dermatolog pytal czy nie jestem w ciazy. no w koncu to antybiotyk.najlepiej zrob szybko ten test i sie upewnij! pozdrawiam
__________________
Marina25
Marina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-09, 16:28   #372
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez 20marta Pokaż wiadomość
hej dziewczyny dzieki za odpowiedz to już mój szósty dzień i widze znaczną poprawę , boję się jednak tego wysypu czy nastąpi i jeśli tak czy bedzie gorszy niż na początku , wczoraj wzięłam leki strasznie sie zle czułam ogolnie bolał mnie tjuż wcześniej żołądek ale wczoraj masakra , skręcałam się z bólu , za tydzień mam kontrole ciekawe co mi powie ja widze poprawe ale czy się utrzyma , pogorszy , czy polepszy??????????????
Nie będziesz mieć wysypu,jeśli nie odstawisz wszystkich środków naraz.Chodzi mi o to,że jeśli dermatolog Ci powie,że już nie musisz go brać,ale nadal przepisuje Ci jakąś maść np.differin to idź do apteki i go kup,a nie że to olejeszZobaczysz tetralysal Ci to wszystko unormuje i nie przejmuj się tak codziennie,bo życia nie będziesz miała naprawdę.Głowa do góry i ciesz się,że jest poprawa
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 17:54   #373
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja tam bralam Tetre i mialam jeszcze isotrexin przepisany, ale nie wykupilam bo nie mialam kasy i sie wyleczylam na samym antybiotyku
Zycze wytrwalosci, ja szybko zauwazylam efekty.. i bylam MEGA zadowolona Bo od 10 lat nie mam ani jednej guli na ryjcu :P
Malo tego.. terapii nie przeszlam do konca a i tak narazie (!) jest naprawde OK!

Takze głowa do góry, wysyp czy bedzie czy nie.. wazne ze antybiotyk pomoze, ja ososbiscie wierze ze kazdemu moze pomoc, bo ja bylam bardzo, BARDZO ciezkim przypadkiem i jakos sie udalo Teraz tylko cierpie na plamy po tradziku, nierownomierny koloryt i mega tlusta skore.. ale wole to niz wulkany i ropa
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 16:17   #374
ilona19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

do damiano14:

Myślę, ze nie powinno sie łączyć przyjmowanie tetracykliny którą ma w składzie Tetralysal z Salfazinem którego głównym skladnikiem jest cynk, on zmniejsza wchłanianie antybiotyku:
Działania niepożądane i środki ostrożności: Ze względu na zawartość cynku preparat może zmniejszyć wchłanianie antybiotyków zgrupy tetracyklin.
ilona19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 11:03   #375
marrtaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dzisiaj mija szósty dzień jak biore tetralysal 2xdziennie po 1 tabletce i zauważyłam że mnie strasznie wysypało i to troche dziwnie bo praktycznie tylko na lewym poliku i lewej lini żuchwy. oprócz tego owszem mam kilka większych krostek na drugim poliku i troszkę na czole (tu właściwie dwie) ale ta lewa strona jest straszna. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że dermatolog powiedziała mi że nie powinno mnie wysypać, wrecz się zdziwiła skąd u mnie takie myśli że po zażywaniu antybiotyku nastąpi pogorszenie. A u mnie nastąpiło. Wcześniej miałam tylko taką kaszkę i kilka drobnych krostek (pomijając oczywiście blizny i przebarwienia) a teraz szkoda gadać. Do tego stosuje raz dziennie na noc duac, który wogóle nie działa. To kolejna maść która w swoim składzie zawiera nadtlenek benzoilu i wogóle nie pomaga (wcześniej smarowałam się brewoxylem i benzacne- beznadzieja, skóra ściągnięta a pryszcze wcale się nie zasuszają tylko cały czas są takie same, 0 zmian). Używałam również isotrexin i differin. Też nie było żadnej poprawy. Już trace nadzieję że kiedykolwiek będzie dobrze. Z trądzikiem męcze się od ok 5 lat, obecnie mam prawie 19. Wspomne jeszcze że wcześniej brałam unidox i reakcja na ten antybiotyk była podobna do tetralysalu. Też mnie wysypało i ponieważ źle się czułam, byłam osłabiona a poprawy nie było, odstawiłam go po 3 tygodniach. Czy jest ktoś kto podobnie reaguje na antybiotyki i jeśli tak to co wtedy robi, dalej stosuje czy odstawia bo ja nie wiem co zrobić tym bardziej że dermatolog powiedziała że nie powinno być pogorszenia a i powiedziała że mam nie stosować kremów nawilżających bo mam cere tłustą. Wydaje mi się to troche dziwne bo przy wysuszeniu i podrażnieniu skóry takimi maściami powinno się stosować coś kojącego dla twarzy. Poradźcie mi co mam dalej robić. Prosze Może najwyższy czas zrobić jakieś badania skóry czy coś bo zaczynam czuć się jak królik doświadczalny. Nie chce w nieskończoność testować jakichś maści i tabletek i tracić pieniędzy na marne.
marrtaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 11:28   #376
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez marrtaaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj mija szósty dzień jak biore tetralysal 2xdziennie po 1 tabletce i zauważyłam że mnie strasznie wysypało i to troche dziwnie bo praktycznie tylko na lewym poliku i lewej lini żuchwy. oprócz tego owszem mam kilka większych krostek na drugim poliku i troszkę na czole (tu właściwie dwie) ale ta lewa strona jest straszna. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że dermatolog powiedziała mi że nie powinno mnie wysypać, wrecz się zdziwiła skąd u mnie takie myśli że po zażywaniu antybiotyku nastąpi pogorszenie. A u mnie nastąpiło. Wcześniej miałam tylko taką kaszkę i kilka drobnych krostek (pomijając oczywiście blizny i przebarwienia) a teraz szkoda gadać. Do tego stosuje raz dziennie na noc duac, który wogóle nie działa. To kolejna maść która w swoim składzie zawiera nadtlenek benzoilu i wogóle nie pomaga (wcześniej smarowałam się brewoxylem i benzacne- beznadzieja, skóra ściągnięta a pryszcze wcale się nie zasuszają tylko cały czas są takie same, 0 zmian). Używałam również isotrexin i differin. Też nie było żadnej poprawy. Już trace nadzieję że kiedykolwiek będzie dobrze. Z trądzikiem męcze się od ok 5 lat, obecnie mam prawie 19. Wspomne jeszcze że wcześniej brałam unidox i reakcja na ten antybiotyk była podobna do tetralysalu. Też mnie wysypało i ponieważ źle się czułam, byłam osłabiona a poprawy nie było, odstawiłam go po 3 tygodniach. Czy jest ktoś kto podobnie reaguje na antybiotyki i jeśli tak to co wtedy robi, dalej stosuje czy odstawia bo ja nie wiem co zrobić tym bardziej że dermatolog powiedziała że nie powinno być pogorszenia a i powiedziała że mam nie stosować kremów nawilżających bo mam cere tłustą. Wydaje mi się to troche dziwne bo przy wysuszeniu i podrażnieniu skóry takimi maściami powinno się stosować coś kojącego dla twarzy. Poradźcie mi co mam dalej robić. Prosze Może najwyższy czas zrobić jakieś badania skóry czy coś bo zaczynam czuć się jak królik doświadczalny. Nie chce w nieskończoność testować jakichś maści i tabletek i tracić pieniędzy na marne.
Kazda skora inna, ale ja cos napisze..
Ja zaczynalam od Unidoxu wlasnie (ponoc jest to lzejszy lek od Tetracykliny, tzn Unidox nie jest STRICTE na tradzik) a potem przeszlam na Tetracykline. Po Unidoxie mialam lekki wysyp, moi znajomi, ktorzy tez zazywali rowniez mieli wysyp po tym antybiotyku. Prawde mowiac to Unidox u mnie podziałał, ale pamietam ze jakos nie mialam kasy na prywatnego dermatologia i poszlam do panstwowego ktory zamiast unidoxu przepisal mi tetracykline bo ona jest typowo na pryszcze. Cere juz mialam podleczona, ale po Tetrze znow mialam wysyp, a potem juz bylo tylko lepiej az calkowicie zniknely mi krosty, wuklany, ropne gule i pryszcze Teraz mija kilka miechow od odstawienia i wyskakuja mi pryszcze ale malo i malenkie

Napisze tez tyle: Skoro po unidxie czulas sie zle to jakim cudem nie czujesz sie gorzej po tetracyklinie jak to jest silniejszy antybiotyk? (to ze silniejszy mowila mi dermatolozka). Ja jadlam Unidox i bralam do tego kapsulki Acticasei (xzamiast trilacu bo tansze i wiecej ich) i jadlam jogurty. Czulam sie wysmienicie. Pozniej jakos przestalam jesc jogurty i zapominalam o oslonkach i faktycznie troche mi bylo gorzej, ale szybko znow zaczelam sie stosowac do tego.

Rowniez mam cere tlusta, ale czuje ze jest ona sucha. Wiem ze to dziwne, ale ja tak to odczuwam. Z reszta ponoc tak jest ze jak masz cere tlusta to przez to ze nie jest nawilzona.. Lecz mi nie przepisano zadnych kremow nawilzajacych. Powiem szczerze, ze nigdy nie uzyalam zadnych kremow dluzej niz miesiac, bo kazdy mnie zapychal (mam strasznie dziwna cere) no i po tetrze mialam super skore, nie przetluszczala sie i nie byla sucha. Lecz teraz znow walcze z tluszczem, ale naturalnie, pije bratek codziennie i przemywam twarz bratkiem - u mnie pomaga
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 13:12   #377
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ja bylam na tetracyklinie i differinie wczesniej milion innych lekow ktore dermatolozka na mnie testowala ( zal bo popalila mi skore) skore trzeba caly czas nawilzac, wiekszosc tradzikowcow ma skore odwodniona sucha i przetluszczajaca sie, ja ze swojej strony moge polecic krem z iwostinu nawilzajacy z filtrem, mnie alergika nie uczulil i nie zapchal zreszta mozna zobaczyc moje fotki (linki w podpisie) a mialam twarz cala w tradziku ( glownie policzki) nacieki, ropne wulkany i cala czerwona w plamach duzo dala mi tetracyklina, ale jeszcze wiecej odpowiednie nawilzenie bo po wszystkich kuracjach moja twarz byla czerwona, palila, naciagnieta, pelna blizn a teraz wygladam jak czlowiek, rzadko kiedy stosuje nawet podklad
pozdrawiam i zycze powodzenia ja walczylam pi razy drzwi 4 lata ale udalo sie
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 13:05   #378
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
controloc40 a tetralysal czy mozna laczyc?

pytanie raczej do Pani doktor,jesli bedzie miala czas ospowiedziec.
lekarz dermatolog przepisal mi tetrasyl na tradzik, wchwili kiedy przepisywal nie bralam zanych lekow. ale 2 dni po szlam na gastroskopie,stwierdzono nazdzerke dwunatnicy,dostalam leki glowny to controloc40,musze go przez ponad 3 miesiace zazywac.moje pytanie to czy mozna tetralusal i controloc zazywac rownoczesnie? dzikuje za odpowiedz
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 14:57   #379
sloonce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
GG do sloonce
Unhappy Dot.: Tetralysal + Aknemycin

Używałam kiedyś Aknemycinu maści, jeśli będziesz chciała użyć tego na plecy i dekolt to radzę założyć jakąs starą piżamę ! Ja kupiłam sobie nową i posmrowałam się maścią, rano, gdy się budziłam piżama najzwyczajniej w świecie mi odfarbowała. i zostały takie brzydkie plamy...
sloonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-27, 15:35   #380
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Tetralysal + Aknemycin

Acnemycin badzo szybko leczy isteniejące zmiany, dwie nocki i pryszczy nie ma ogólnie polecam, dobrze działa i jest łagodny nie podraznia.

Tetralysal skoro Ci pomaga to pobierz go i tak zajac zycie dluzej niz pol roku go nie pobierzesz bo wkoncu sie uodpornisz, ja nie będę owijac w bawełne bo skutki uboczne są i to nie małe, ale czymkolwiek doustnym będziesz leczyć to skutki uboczne będą takie to już leczenie. A te łamanie zębów, kości nie ja myślę, że przesada nie tak łatwo. Bardziej tutaj mowa o kłopotach z przewodem pokarmowym (jakies wzdęcia czy inne cholerstwa), grzybice, uczulenia, ewentualnie wypadanie włosów, no ale trzeba brać jakąs silice i nie dać się. Ja bym tetralysalu na unidox nie zamieniala. No i wkoncu bierzesz tą osłone będzie dobrze;] staraj się jechac na jak najniższej dawce (może być nawet co drugi dzien jedna, albo po jednej dwa razy w tygodniu-ale to gdzies tak po kilku miesiacach leczenia tak niska dawka wchodzi w gre)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 17:33   #381
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Tetralysal + Aknemycin

ehh a ja tetralysal bede stosowac chyba do konca zycia inaczej jest katastrofa i nawet z domu nie wychodze..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 18:03   #382
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Tetralysal + Aknemycin

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
ehh a ja tetralysal bede stosowac chyba do konca zycia inaczej jest katastrofa i nawet z domu nie wychodze..
wkoncu przestanie na ciebie dzialac
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 16:56   #383
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: controloc40 a tetralysal czy mozna laczyc?

up
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 09:04   #384
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: controloc40 a tetralysal czy mozna laczyc?

Dlaczego nie zapytałas się gastrologa o Controloc?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 12:36   #385
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: controloc40 a tetralysal czy mozna laczyc?

bo nie nalam nazwy leku od dermatologa to po pierwsze,a po 2 po nieprzyjemnym badaniu jakos nie mialam glowy
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 15:39   #386
ilona19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: Tetralysal + Aknemycin

czemu podczas stosowania Tetralysalu nie można jeść jogurtów pani dermatolog o niczym takim mi nie wspominała?
ilona19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 18:53   #387
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Tetralysal + Aknemycin

Cytat:
Napisane przez ilona19 Pokaż wiadomość
czemu podczas stosowania Tetralysalu nie można jeść jogurtów pani dermatolog o niczym takim mi nie wspominała?

Nie,nie musisz jeść jogurtów.A jak chcesz to jedz,ale to nie jak przy innych antybiotykach
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 19:49   #388
nataliaa
Raczkowanie
 
Avatar nataliaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: daaLekO ;))
Wiadomości: 178
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

słuchajcie, zażywam tetralysal od miesiąca. efekty widać, prawie tydzien temu bylam u dermatologa, przepisał mi na nastepne dwa tygodnie lek. Oczywiści zażywam coś jeszcze osłonowo. Ale od jakiegoś czasu kłuje mnie wątroba, z dnia na dzień coraz bardziej. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy co to jest, ale teraz do mnie dotarło że to właśnie wątroba. W dzieciństwe zazywałam dużo leków, antybiotyków, byłam chorowitym dzieckiem.
Zastanawiam się nad tym czy nie odstwaić na własną rękę tetralysalu, nie chcę sie jeszcze bardziej truć, skoro po niecałym miesiącu zaczęłam odczuwać kłucie w wątrobei... ale z drugiej storny boję sie wysypu... doradźcie mi coś...
odstawic?
__________________

"Nie przejmuj się - szepnąl mi do ucha - Gdybym mógł snić, śniłbym tylko o tobie. I nie wstydziłbym sie tego."






..czekam na ten dzień..
nataliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 20:07   #389
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja bym na Twoim miejscu zrobila jakies badania wątrobowe, tak ze dwa podstawowe: alat, aspat, ggtp, oprocz tego bilirubine (mi derma powiedziala ze bilirubine mam robic co miesiac).
Tez mialam klucie, ale jak zaczelam codziennie jesc jogurty to wszystko minelo
Wytrwalam i nie mam stada pryszczy.. czasami cos tam wyskoczy, no.. dzis gula podskorna 1,7cm na brodzie, ale zasmarowalam Zinerytem.


Aha.. zastanawiam się czy nie zaczac kuracji znow.. bo moze moja kuracja byla za krotka (sama ja musialam przerwac z braku tetry w Londynie).. Takze moze w grudniu wybiore sie do dermatologa po recepte no i zapytam sie przede wszystkim czy 5 miechow to bylo wystarczajaco..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 20:44   #390
nataliaa
Raczkowanie
 
Avatar nataliaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: daaLekO ;))
Wiadomości: 178
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ale czy takie kłucie może znaczyć że coś złego dzieje sie z moją wątrobą??
kurcze, nie chce odkładać sama Tetralysalu, ale nie chcę dołożyć sobie nowej choroby (wątroba to nie żarty) (
__________________

"Nie przejmuj się - szepnąl mi do ucha - Gdybym mógł snić, śniłbym tylko o tobie. I nie wstydziłbym sie tego."






..czekam na ten dzień..
nataliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:08.