Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-28, 13:15   #811
take my hand
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

witam.;]
ja z tradzikiem walcze od około 2lat. najpierw stosowałam krem robiony(ok.5zł) po około 3 miesiacach wszytsko ładnie mi zeszło, po kilku miesiacach tradzik wrocil. poszlam po raz kolejny do dermatologa ktory zapisal mi krem differin (na noc) , na dzien Cetaphil - krem nawilżający. i lipa.nic nie pomagalo.po 2 miesiacach lekarz zapisal mi Tetralysal ( w listopadzi ubieglego roku.) najpierw dawka 300mg 2xdziennie i pomagalo po ok miesiacu. na czas sylwestra odstawilam na okolo 2 tygodnie. tradzik nawrocil.teraz przyjmuje dawke 150mg 1dziennie. w tj chwili mam Ślady.strasznie czerowone! tata mi mowi zebym nei przyjmowala leków bo w przyszlości inne leki moga mi nie pomagac. i ze ogolnie antybiotykiem nie powinno sie leczyc. tu czytam ze po odstawieniu tradzik nawraca. : / Boże dopomóż !
take my hand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 13:50   #812
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

zauważyłam coś jeszcze o czym nie wspomniałam. Nie wiem, czy ma to powiązanie,(tzn od razu zaznaczam, że idę do dermatologa, ale dopiero za dwa tygodnie), ale właśnie od paru dni moja cera oprócz tego nasilenia trądziku zrobiła mi jeszcze jednego małego psikusa. Otóż przez dłuższy już czas używałam na zmiane z akcnemycinem plus( bo mnie dość mocno podrażniał) krem na noc., apteczny. Zawsze było wszystko ok, ten krem dobrze sobie radził, nawilżał mnie dodatkowo, żadnych złych reakcji skóry typu zapychanie, a używam go od początków grudnia. Był dla mnie nawet odpowiedniejszy niż effaclar k bo on działał na mnie jakbym się wysmarowała wodą, czyli nic nie robił. No i od paru dni właśnie zaczął się problem. Jak zwykle posmarowałam nim buźkę na noc, a ta nagle spuchła, mocno piekła i zrobiły się na niej czerwone plam, coś a'la uczulenie. Ale to trochę dziwne, skoro zawsze było ok. Spróbowałam jeszcze parę razy i cały czas to samo. I w sumie to nie tylko z tym kremem jest problem. Parę jeszcze innych moich kosmetyków pielęgnacyjnych daje taki sam efekt, nie ma wśród nich żadnych nowych kosmetyków, wszystko używam już dłuższy czas. Może ktoraś z Was wie, czym może być to spowodowane?

Kurczę, mam dość swojej skóry. Już jako 8-mio latka miałam trądzik, i z roku na rok coraz bardziej się nasila miałam nadzieję, że już po tetralysalu będzie dobrze, a tu klapa.

A może znacie jakiegoś dobrego dermatologa na dolnym śląsku, najlepiej wrocław lub jelenia góra, ew lubań? Nie mówię, że mój zły, bo być może to wina mojego organizmu i cery W końcu na jakiś czas( krótki, bo krótki, ale zawsze coś) pomógł mi tetralysal.
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 09:26   #813
pandziocha
Raczkowanie
 
Avatar pandziocha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 58
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam ponownie, mineło 2 miesiące odkąd łykam Tetra i widzę ogromną poprawę.
W tej chwili mam brać przez 2 tyg 1x 300mg i pozniej 2 tyg 1x150, ale nie posłuchałam zaleceń i brałam tydzień 300mg a teraz od jakiegoś czasu 1x150.

Poprawa u mnie nastąpiła nagle, jakoś po 1,5 stosowania Tetra (po miesiącu było jeszcze tak sobie) i trzyma się od tamtej pory. Pryszcze już nie wyskakują, a jeśli już się zdarzy, to na pewno nie gule, tylko takie małe, które znikają w ciągu dnia. Robią mi się nadal zaskórniki otwarte na policzkach (tam, gdzie ich nigdy nie miałam), ale nie są już tak dokuczliwe, jak wcześniej. Za niecały miesiąc idę do dermatologa i jeśli będzie dobrze to mam nadzieję, że już skończę (póki co) zabawę z Tetra.
pandziocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 11:39   #814
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ja kończę niedługo czwarte opakowanie tetralysalu i też widzę dużą różnicę.. już nie wyskakują mi wielkie gule tylko jak już małe, pojedyńcze pryszczyki.. W porównaniu do tego co było kiedyś to jest super z moją buzią... We wtorek mam kontrol u dermatologa, ciekawa jestem czy będzie kazała mi brać nadal ten sam antybiotyk, bo szczerze to nie pytałam jak długo będę go łykać..
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 16:51   #815
MACZEKona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

hello.
Ja właśnie biorę tetrarysal już od nie wiem ilu miesięcy ale z jakies 4 miesiace i jest ogromna poprawa. Nie mam już prawie żadnego prychola ale zostały mi blizny ;/

A co do wszystkich którzy się zastanawiają jakie leki mogą brać i czy można pić alkochol to ja na początku też bardzo uważałam i nie tykałam się niektórych leków. Potem miałam to w nosie, po alkocholu nic mi nie było, po róznych ketonalach, paracetamolach i innych pierdołach też nic nie było, ale to chyba zależy od człowieka, więc lepiej uważajcie

Pozdrawiam bo właśnie spadam do dermatologa. Paaa
MACZEKona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:57   #816
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Bierzecie jakis preparat z kwasem mlekowym podczas kuracji? Ja przez kurację tetracykliną przeszłam ładnych kilka lat temu i pamietam, ze wtedy nie brałam zadnej osłony na zoladek i niestety przez kilka lat łapalam mnostwo bakterii i wirusow i mialam bez przerwy grzybice, wiec moze warto sie dowiedziec u lekarza, czy nie byloby dobrze brac jakis preparat osłonowy.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:59   #817
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

bierzemy, bierzemy
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 18:00   #818
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
bierzemy, bierzemy
to jednak cos sie zmienia na lepsze 8 lat temu (wtedy bralam tetracykline przez pol roku) niewiele sie o tym mowilo
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:12   #819
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Bierzemy

Ja mam znow zmianę leku.. tym razem ostatecznie..
AKNENORMIN!

Tak sie zastanawiam.. jesli np sprawka tradziku u mnie sa hormony, to aknenormin cos zdziala? zapmnialam zapytac lekarza a nie chce na darmo sie truc tak silnym lekiem
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:13   #820
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Anecka, a czy robiłaś kiedykolwiek badanie na poziom hormonów?
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:17   #821
Aniaaa PlayMate
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaaa PlayMate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 814
Cool Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hej ja to stosuję już tydzień, zmiany widzę już i mam go brać jeszcze tydzień z tym że zero czekolady bo to podobno chamuje gojenie się ran ze stanów ropnych
Aniaaa PlayMate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 18:18   #822
Aniaaa PlayMate
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaaa PlayMate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 814
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Aha, dziewczyny wiecie może, czy można się opalać w solarium stosując ten antybiotyk?
Aniaaa PlayMate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:21   #823
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
Anecka, a czy robiłaś kiedykolwiek badanie na poziom hormonów?
wlasnie w tym rzecz ze nie robilam, bo kazde lekarz stwierdzil ze "po co" a jednak prywatnie to strasznie drogo.. a do endokrynologa to trzeba czeeeeeekac, wiec juz dawno zalecze sie antybiotykiem

Ps. Dermatolozka (dr nadzwyczajny czy cus.. ordynator itd.) powiedziała mi, że Tetracykliny w moim przypadku wogole nie pomogą (pocieszenie.. ), poniewaz jesli po pierwszym leczeniu mialam nawrot to po tym tez bede miec..

no i zdecydowala na Aknenormin, ale musze zrobic badania najpierw.

Dobra.. ide na watek o izoteku
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:23   #824
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

może ginekolog mógłby Ci wypisac skierowanie na homorny?
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:45   #825
reniusia87
Raczkowanie
 
Avatar reniusia87
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 267
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Do martyjg:

ja tez dostalam wysypki po tym tetralysalu po 2 miesiacach, na poczatku brania było w miare, ale co teraz mi sie stalo to jeszcze nigdy takiego stanu nie mialam jestem zalamana wysypalo mi cale policzki i czoło kaszka ropna, teraz bylam u dermy w innym miescie, gdzie studiuje, nie chcialam znowu antybiotyku ale powiedziala ze tylko na tydzien i dala mi unidox (jak troche pomoze to przedluzy), teraz juz mi sie troche goi, ale zostana mi takie blizny i plamy ze ja nie wiem jak sie tego pozbede....naprawde juz nie wiem jaki byl powod, ze jescze podczas brania takie pogorszenie....zwykle jak ma wrocic to po odstawieniu a tu masz....chyba tez pomysle nad tymi badaniami hormonalnymi, ale znowu leczenie hormonalne tez nie jest lepshe-dziala na hormony gdy tylko je bierzesz, po odstawieniu znowu lipa....i takie bledne kolo!!! to kitu z takim czyms kiedy w koncu wymysla cos naprawde skutecznego na ta chorobe?

poza tym przez tetralysal wypadla mi chyba 1/4 wlosow...masakra po odstawieniu jak reka odjal, przestaly wylatywac, wiec to napewno przez to
reniusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:52   #826
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
może ginekolog mógłby Ci wypisac skierowanie na homorny?
Rowniez nie dal .. a bylam u 3! bo powiedzieli ze i tak mi nic to nie da bo hormonalnie nie moge sie leczyc (obciazenie genetyczne, mam to na pismie).

reniusia87, mi tetralysal tez nie pomogl jakos.. a taki drogi jest, po za tym w trakcie leczenia mialam ropne gule, tak jak przed leczeniem
Szybsze rezultaty uzyskalam Unidoxem a potem Tetracyclinum.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:11   #827
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Anecka, jak to obciążenie genetyczne? pierwszy raz coś takiego słyszę, czyli nie mogłabyś przyjmowac talbetek anty? dlaczego?

Edytowane przez serduszkowa
Czas edycji: 2009-01-30 o 20:11 Powód: błąd
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:16   #828
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
Anecka, jak to obciążenie genetyczne? pierwszy raz coś takiego słyszę, czyli nie mogłabyś przyjmowac talbetek anty? dlaczego?
Poniewaz wszystkie kobiety w mojej rodzinie mialy/maja raka. Dlatego mam obciązenie genetyczne i nie moge przyjmować hormonow.

Bez niejakiej obrazy, ale nie chce o tym pisać
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:27   #829
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ok, to ja przepraszam.... ;*
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 22:11   #830
reniusia87
Raczkowanie
 
Avatar reniusia87
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 267
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Anecka : ja wlasnie tetralysalem pozbylam sie poczatkowo gul a dostalam ropnych krostek ... cos za cos jak sie mowi....niestety wyszlo na gorsze, jak widac to ze drogi nie znaczy ze lepszy od tanszych... szczerze mowiac nie wierze zbytnio w ten unidox ( czy ja w cos w ogole jesce wierze?) ale moze sie troche PODlecze
reniusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:17   #831
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

A na mnie póki co ani Tetralysal (już 3 miesiące) ani pierwszy listek Cilestu nie działają...
No nic, mam nadzieję, że jednak efekty niebawem zobaczę.

Może mi się wydaje, ale ostatnio Cilest zażyłam w poniedziałek (teraz 7 dni przerwy), a dziś wydaje mi się, że mi się twarz o wiele mocniej przetłuszcza niż w czasie jego brania... Ech sama już nie wiem. Ale po włosach widzę na 100%, że się tłuszczą mocniej.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 09:56   #832
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

stosuję tetrarysal od początku roku - dużą dawkę, bo 2 tabletki dziennie po 300 mg. Najpierw takie stosowanie miało byc tylko do ujrzenia jakiejś poprawy, ale że poprawy nie było widać to wciąż brałam 2xpo 300mg. Od dzisiaj zaczynam brać 1x300mg, i czy to robi jakas roznice czy bede brala rano czy wieczorem?
Jak myslicie, pomoze mi to cos? skoro minął juz miesiąc a tu nic dalej mi ropne gule wyskakują.. może odrobinkę rzadziej, ale dalej..
biindier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 13:23   #833
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
i czy to robi jakas roznice czy bede brala rano czy wieczorem?
Jak myslicie, pomoze mi to cos? skoro minął juz miesiąc a tu nic dalej mi ropne gule wyskakują.. może odrobinkę rzadziej, ale dalej..
Obojętne czy rano czy wieczorem, byle po odczekaniu jakiegoś czasu (moja dermatolog mówi, żeby to były 2 godziny) po posiłku.
Teoretycznie może zacząć działać do 3 miesięcy, więc może jeszcze pomóc.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 13:26   #834
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

moja mówiła, że pół godziny po lub przed posiłkiem...
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 21:46   #835
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
Obojętne czy rano czy wieczorem, byle po odczekaniu jakiegoś czasu (moja dermatolog mówi, żeby to były 2 godziny) po posiłku.
Teoretycznie może zacząć działać do 3 miesięcy, więc może jeszcze pomóc.
z tym odczekiwaniem mam zawsze problem, bo cały czas coś jem ;p no i własnie nie wiem ile to ma byc, bo w sumie pytalam sie mojej dermatolog i ona mówiła, że w przypadku tetrarysalu posiłek nie ma wpływu na działanie leku (bo w przypadku innych antybiotyków z grupy tetracyklin ma) ale żebym raczej z mlekiem go nie jadła ( w sensie że jednocześnie) i produktami z wapniem, bo mogą zmniejszać wchłanianie, ale że z posiłkiem można.. (?)

i oby pomógl ! i to najlepiej jak najszybciej
biindier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 22:06   #836
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

łykam tetralysal od wczoraj,ehh i własciwie nie jestem przekona czy to dobre wyjście, bo takie ropne wulkany pojawiają mi się raczej pojedynczo, więcej mam takich grudek,których za nic nie mogę wycisnąć najbardziej boję się, że po kuracji [na razie miesięcznej] będę wyglądała gorzej niż przed
gdzieś czytałam, że długotrwałe przyjmowanie tetralysalu powoduje wypadanie włosów, to prawda?
a bierzecie coś osłonowego na żołądek i wątrobę? Zajadam się jogurcikami i łkam Wit K i B ale chyba coś osłonowego by się przydało
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 10:23   #837
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Baby Lu Pokaż wiadomość
łykam tetralysal od wczoraj,ehh i własciwie nie jestem przekona czy to dobre wyjście, bo takie ropne wulkany pojawiają mi się raczej pojedynczo, więcej mam takich grudek,których za nic nie mogę wycisnąć najbardziej boję się, że po kuracji [na razie miesięcznej] będę wyglądała gorzej niż przed
gdzieś czytałam, że długotrwałe przyjmowanie tetralysalu powoduje wypadanie włosów, to prawda?
a bierzecie coś osłonowego na żołądek i wątrobę? Zajadam się jogurcikami i łkam Wit K i B ale chyba coś osłonowego by się przydało
Ja łykam oslonowo Nutriplant kapsulki.. ok 11zł za 20 kapsulek
Czasami jak mnie bardziej boli zoladek to sie wspomagam takimi saszetkami jak oranżadka w proszku - Lacimax (swoja droga strasznie mi to smakuje )
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 13:08   #838
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
mówiła, że w przypadku tetrarysalu posiłek nie ma wpływu na działanie leku (bo w przypadku innych antybiotyków z grupy tetracyklin ma) ale żebym raczej z mlekiem go nie jadła ( w sensie że jednocześnie) i produktami z wapniem, bo mogą zmniejszać wchłanianie, ale że z posiłkiem można.. (?)

i oby pomógl ! i to najlepiej jak najszybciej
No ale jeśli na śniadanie czy kolację jesz biały czy żółty ser albo pijesz mleko, to chyba oczywiste, że wtedy po posiłku nie można


Ja ogólnie mam problem z włosami - cienki, słabe, obficie wypadają w okresie wiosna-jesień. Podczas zażywania Tetralysalu nie zaczęły wypadać bardziej.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 15:34   #839
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja też nie zauważyłam, żeby włosy zaczęły mi intensywniej wypadać podczas kuracji Tetralysalem.
Mi dermatolog powiedziała, żeby antybiotyk zażywać 2 godziny po śniadaniu. A dodatkowo mówiła, żebym codziennie jadła jogurty z kulturami bakterii, pomimo, że lek osłonowy też przyjmowałam. Nie wydaje mi się więc żeby to jakoś na siebie wpływało... W każdym razie mi Tetralysal pomógł i ponad miesiąc po skończonej kuracji na razie jest wszystko dobrze.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 15:41   #840
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Ja też nie zauważyłam, żeby włosy zaczęły mi intensywniej wypadać podczas kuracji Tetralysalem.
Mi dermatolog powiedziała, żeby antybiotyk zażywać 2 godziny po śniadaniu. A dodatkowo mówiła, żebym codziennie jadła jogurty z kulturami bakterii, pomimo, że lek osłonowy też przyjmowałam. Nie wydaje mi się więc żeby to jakoś na siebie wpływało... W każdym razie mi Tetralysal pomógł i ponad miesiąc po skończonej kuracji na razie jest wszystko dobrze.
Super Oby tak bylo juz zawsze!

Ja jem tabsy w trakcie sniadania ale odstawiam tetracykliny bo bede Izotek brac.. ale poki badan nie mam zrobionych nie chce odstawiac lekow :P chociaz i tak dobrze nie wygladam po miesiacu kuracji jest tak jak bylo, tzn na brodzie juz nie mam wulkanow i gul ale za to na policzkach mam.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.