Mamy styczniowo-lutowe 2013 część XXVII - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-09, 17:42   #301
elllmi
Zakorzenienie
 
Avatar elllmi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Beskid Sądecki
Wiadomości: 5 399
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

no i ładnie, też lewa
__________________






elllmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 17:46   #302
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez elllmi Pokaż wiadomość
no i ładnie, też lewa
W ogóle nie sadzilam ze takim wyzwaniem jest zrobić fotę własnej reki i paznokci

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 19:14   #303
litllesweetangel
Lurker ;)
 
Avatar litllesweetangel
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 112
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Ami się pochorowała, jeszcze nie wiem co jest, temperatura wysoka w nocy , lekko nosem pociąga poza tym nic.
No i nie je za bardzo - co do jedzenia wam się przy chorobie sprawdza?
Jak na złość mam akurat teraz zjazd na szkoleniu przez cały weekend, mam nadzieje ze jej się polepszy, a mnie nie rozloży..

Jeśli któraś chce lekką, babska książkę z humorem to polecam " nikt się nie spodziewał", Bujak. Mam ebook gdyby coś.

Do dziewczyn, które robią hybrydy: jakich produktów używacie (marki)?
Dokupiłam sobie 3 kolory i chyba przepadlam. Trwałość super , ostatnie miałam 2.5 tygodnia i zmieniła ze względu na odrost. Super. I nawet z czarnym sobie wczoraj poradziłam a balam się trochę ( łączyłam 3 kolory a kocham czarne paznokcie). Nie wrócę do zwykłych.

Przeleciałam Was po łebkach.



Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------


Polecam aplikacje Keep. Tworzysz listę zakupów, możesz odfajkować produkty kupione i znikają z listy oraz udostępnić komuś. TŻ majac tą aplikacje ma listę ode mnie u siebie na telefonie i tylko sobie odznacza

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
Mam Semilac, Neonail, Clarese, Cosmetics Zone i Silcare(shit). Najkorzystniej czyli stosunek ceny do jakosci wychodza Claresa i Cosmetics Zone, ladne kolory i latwo sie sciaga( trzymaja u mnie 2 tygodnie, tyle nosze jeden manicure), bo same odchodza pod acetonem( Semilaca i Neonail musze mocno skrobac).



Zyje, jestem zombie mam tyle roboty, zapieprzam jak maly chinczyk aaale jutro mam urlop
__________________

It's okay
I got lost on the way
But I'm a supergirl
And supergirls don't cry
litllesweetangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 19:25   #304
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Ja się zraziłam do hybryd (robione w domu trzymały mi się max tydzień) ale jako że sprzęt i lakiery mam to jeszcze dam im szansę.

Tez mam jutro wolne )) tata do nas przyjechał z tej okazji.

Kuba jak nigdy zasnął w opakowaniu o 18...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 20:10   #305
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Leze juz z wojtasem w lozku. Przychodzi do mnie kuba i przynosi mi a to poduszke, zeby mi bylo wygodniej, a to wode, jakby chcialo mi sie pic, gazete do czytania choc ciemno jak nie powiem gdzie... No i na koniec niesie mi pudelko z chusteczkami -,, to jakby ci pocieklo z buzki"


Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 20:40   #306
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Sprawdzę. Jest tam gdzieś umieszczony skład?


Sęk w tym, że nic nie chce , albo wymienia same słodkie i niezdrowe.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

To niech nie je. Moze organizm skupia sie na walce z infekcja a w takim momencie trawienie, to jest olbrzymie obciazenie. Z tego samego powodu przy poczatkach choroby dzieci czesto wymiotuja
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 20:50   #307
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

pstryku, ale, że z twojej?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-09, 21:30   #308
hje
Zakorzenienie
 
Avatar hje
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 452
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII





Laski, przepraszam, że tak z buta włażę, ale zgłupłam dziś...

Jest jakieś dziecko na wątku, któremu wypadł jakiś mleczak? Poli dzisiaj ubyło pierwszego - jedynka na dole. Czy to nie za wcześnie?





Witaj DJERBA





Gojka, to o czym piszesz, to rodzina zastępcza, a to jednak co innego od "stałej" adopcji
hje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 06:59   #309
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Już mi wujek google pomógł. Chodzi o te klocki
http://sklep.nowaszkola.com/klocki-patyczki.html


Kurcze dziewczyny podejrzewam że problemy ze spaniem i chodzeniem do przedszkola wynikają z tego że pani "zmusza" Oliwke do jedzenia. ona nie je wielu rzeczy np. żurku, ale jak jej cos podejdzie to dokładki zjada. Wiele razy prosiłam zebynie zmuszać jej do jedzenia ale ostatni tydzień to masakra. Już pytałam panią z popołudniowej zmiany jak Owliak się odnajduje w przedszkolu i mówi że wszytsko ok, bawi się z dziećmi jest grzeczna, dużo opowiada. Wczoraj wieczorem znowu że ona boi się iść do przedszkola, pytam i pytam dlaczego w końcu mówi że pani jej każe jeść, pytam która pani, nic nie mówi, pytam czy ta co jest rano z imienia, mówi że tak, a za chwile że nie że jej nie każe jeść. Mówi o tym niani rano i mi potwierdziła, że Oliwka codziennie rano pyta się jej co dzisiaj będzie i czy może nie jeść, i też powiedziała że pani ją zmusza do jedzenia a zaraz jakby się zreflekotwała i że się jej pomyliło. Jak dziecko w takim wieku może tak mówić. Podejrzewam że pani straszy dzieci. Zaraz w poniedziałek powiem tej pani żeby nie zmuszały jej do jedzenia bo jest taka zła sytuacja teraz. Ale nie wiem czy to coś pomoże jak już tyle razy prosiłam.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 07:47   #310
hje
Zakorzenienie
 
Avatar hje
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 452
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Widzę, że o przedszkolach też pisalyscie.

Ja zaczynam żałować, że daliśmy Polę do publicznego... Wiecie, tam są jeszcze kobity, co mnie i moje rodzeństwo uczyły, takie już, hmm... wypalone? się wydają. Byle tylko dzieci "przetrzymać" i nara. Czas spędzają na malowaniu kredkami i tak dzień w dzień. Pola nie ma żadnych zajęć dodatkowych, bo jest w jednej z dwóch najmłodszych grup i one się nie łapią - rytmika, tańce, zumba, informatyka nawet - a to się za rok kończy, bo to ze środków UE. Angielski tylko by za rok miała, gdzie tylko dwa razy w tyg., no i płatny.

Mam ją zapisaną do 15.30 i w tym czasie ma 3 posiłki. Co kolwiek organizują, trzeba się składać. Pierwszy miesiąc nam wyszedł za wszystkie opłaty (ubezp., przybory itp.) ponad 5 stow... A teraz za posiłki i te dodatkowe godziny (powyżej piątej) - prawie 200...

Jest zapisana do tej 15.30 i nie ma bata, nie można choćby 10 minut później wziąć.

A w prywatnym było tak, że co miesiąc dawało się te prawie 500, ale w tym było wszystko - przybory, posiłki, książki, angielski co dziennie, zumba; dużo sposobów na czas poza nauką - zabawy piaskiem kinetycznym, masą solną, czytanie książek przez rodziców, no dużo, dużo by wymieniać. Mają 5 posiłków co 2h (od 8 do 16), a jak się trafiło, że zostawała do końca (18), to jeszcze panie coś dawały do przekąszenia.

Nawet samo to, jak tutaj przychodzę po Polę, to jest takie wiecie - ciuchy powyciagane, but rozwiązany, kucyk rozwalony, a w prywatnym........... Ajj, co będę pisać. Po prostu niebo a ziemia.

No i nie wiem...

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Szaja, co do mleczakow - Twojej A. kiedy pierwsze wypadły? W ogóle jej wypadły?
hje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 08:17   #311
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Szaja- no ba, latka leca!
Hje - co ty pitolisz?!? Toc ang jest darmowy! Bedziecie musieli za niego płacić???

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-10, 09:18   #312
hiho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 78
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez litllesweetangel Pokaż wiadomość
Mam Semilac, Neonail, Clarese, Cosmetics Zone i Silcare(shit). Najkorzystniej czyli stosunek ceny do jakosci wychodza Claresa i Cosmetics Zone, ladne kolory i latwo sie sciaga( trzymaja u mnie 2 tygodnie, tyle nosze jeden manicure), bo same odchodza pod acetonem( Semilaca i Neonail musze mocno skrobac).
Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Ja się zraziłam do hybryd (robione w domu trzymały mi się max tydzień) ale jako że sprzęt i lakiery mam to jeszcze dam im szansę. [/URL]
Ja korzystam też sama w domu z hybrydek i robię też koleżankom. większość w ciąży też (zazdroszczę Wam!) i powiem wam, że trwałość zależy chyba też od tego jak się ciążę przechodzi. bo robiłam im długo przed ciążami i spokojnie nosiły 3-4 tygodnie, a teraz właśnie mają mocno natłuszczoną płytkę i jedna tydzień max wytrzymuje z manicure.pracuje na Indigo i Cosmetics Zone też. bazy teraz idealnie wymieniam na nowe z CZ, więsza pojemność do ceny wychodzi lepiej niż proteina z indigo. jakie macie lampy? nie wiem na co moja UV wymienić...
__________________
hiho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 09:48   #313
hje
Zakorzenienie
 
Avatar hje
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 452
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Pstryczku, tak, dopiero w zerówce jest za darmo...
hje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 10:02   #314
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Hej Ma któraś do oddania naklejki z biedry?
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 10:50   #315
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Silver-moze jutri cos bede miec. Przypomnij sie w poniedzialek

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 11:09   #316
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Halo.. Ja zdążyłam do domu z delegacji wrócić a tu ani jednego postu? Gdzieście się podziały?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 11:23   #317
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez hje Pokaż wiadomość




Laski, przepraszam, że tak z buta włażę, ale zgłupłam dziś...

Jest jakieś dziecko na wątku, któremu wypadł jakiś mleczak? Poli dzisiaj ubyło pierwszego - jedynka na dole. Czy to nie za wcześnie?





Witaj DJERBA





Gojka, to o czym piszesz, to rodzina zastępcza, a to jednak co innego od "stałej" adopcji

Dosyc wczesnie, jesli staly wyrosnie szybko to ok, ale jesli miala by byc dlugo szpara, to lepiej pokaz ja dentyscie

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

A ja dzis Yae zostawilam w przedszkolu na czas dodatkowy i przedszkole bardzo zyskalo. W regularnym czasie malo zabaw na dworze, bo za duzo dzieci, natomiast dodatkowy (14-18) przeszlo w polowie na dworze spedzony.
Jutro idziemy do przedszkola na wystawe prac dzieci: Yae grupa robila palac podwodny. Dzis wieczorem tylko okiem rzucilam i zapowiada sie imponujaco
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 11:25   #318
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Ami się pochorowała, jeszcze nie wiem co jest, temperatura wysoka w nocy , lekko nosem pociąga poza tym nic.
No i nie je za bardzo - co do jedzenia wam się przy chorobie sprawdza?
Jak na złość mam akurat teraz zjazd na szkoleniu przez cały weekend, mam nadzieje ze jej się polepszy, a mnie nie rozloży..

Jeśli któraś chce lekką, babska książkę z humorem to polecam " nikt się nie spodziewał", Bujak. Mam ebook gdyby coś.

Do dziewczyn, które robią hybrydy: jakich produktów używacie (marki)?
Dokupiłam sobie 3 kolory i chyba przepadlam. Trwałość super , ostatnie miałam 2.5 tygodnia i zmieniła ze względu na odrost. Super. I nawet z czarnym sobie wczoraj poradziłam a balam się trochę ( łączyłam 3 kolory a kocham czarne paznokcie). Nie wrócę do zwykłych.

Przeleciałam Was po łebkach.



Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------


Polecam aplikacje Keep. Tworzysz listę zakupów, możesz odfajkować produkty kupione i znikają z listy oraz udostępnić komuś. TŻ majac tą aplikacje ma listę ode mnie u siebie na telefonie i tylko sobie odznacza

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
Jak 4 lata temu kupowałam zestaw to bardzo duzo czytałam. Zależało mi aby nie było drogo ale i jakość sensowna. Zdecydowałam się na cosmetic zone i jestem zadowolona. Mam jeszcze tiffton i jakość porównywalna ale nie podoba mi się opakowanie. Plastikowe, wyglądające na tandete bardzo. Color it też mam. Intensywność koloru bardzo fajna ale kurcza mi się przez co muszę po 1 paznokciu pod lampę dawać. Zdecydowanie wydłuża to czas pracy..
Cytat:
Napisane przez hje Pokaż wiadomość
Pstryczku, tak, dopiero w zerówce jest za darmo...
Oj, chyba od 4 latków jest w programie.. Choć u nas wszystkie grupy mają w cenie..

Cos mi się chyba z wizazem dzieje. Wchodzę, nie ma nic od Was. Piszę post pi czym pojawiają mi się Wasze wpisy. Widzę, że jest ich sporo ale odczytać chyba wszystkich nadal nie mogłam..

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 11:32   #319
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez gojka24 Pokaż wiadomość
Jak 4 lata temu kupowałam zestaw to bardzo duzo czytałam. Zależało mi aby nie było drogo ale i jakość sensowna. Zdecydowałam się na cosmetic zone i jestem zadowolona. Mam jeszcze tiffton i jakość porównywalna ale nie podoba mi się opakowanie. Plastikowe, wyglądające na tandete bardzo. Color it też mam. Intensywność koloru bardzo fajna ale kurcza mi się przez co muszę po 1 paznokciu pod lampę dawać. Zdecydowanie wydłuża to czas pracy.. Oj, chyba od 4 latków jest w programie.. Choć u nas wszystkie grupy mają w cenie..

Cos mi się chyba z wizazem dzieje. Wchodzę, nie ma nic od Was. Piszę post pi czym pojawiają mi się Wasze wpisy. Widzę, że jest ich sporo ale odczytać chyba wszystkich nadal nie mogłam..

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Dlatego was pytam bo jestem zielona, a czytałam o uczuleniach na składniki hybrydy i brrr. Dlatego np mam duże obawy co do Semilaca i raczej nic od nich nie kupię mimo wszystko. Słyszałaś o tym?
To cosmetic zone jest z Ali? Baza i top też?

Ami obudziła się godzinę po zaśnięciu (czyli po północy), temp skoczyła więc dałam nurofen. Spadła a dziecko radośnie bawiło się do niemal 5 rano, rysowała sobie przy stole i rozwiązywała zadania z książeczki. Jestem zombie
Oby dziś spala bo w sobotę muszę wstać o 6:00

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-10, 12:01   #320
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
Szaja- no ba, latka leca!
Hje - co ty pitolisz?!? Toc ang jest darmowy! Bedziecie musieli za niego płacić???

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
U nas i małe dzieci(3-4 latki) i zerówka maja obowiązkowo angielski i za darmo.
U mnie znowu sceny rano bo do jedzenia żurek. Pani mówi że nie każe jesc ale co ma powiedzieć. Dziecku chce wierzyć a jakiś powód jest , bo widać po dziecku ze coś się źle dzieje
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 12:36   #321
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
Silver-moze jutri cos bede miec. Przypomnij sie w poniedzialek

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
ok

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez gojka24 Pokaż wiadomość
Halo.. Ja zdążyłam do domu z delegacji wrócić a tu ani jednego postu? Gdzieście się podziały?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
ja obiad gotowałam. A teraz się właśnie Hania obudziła więc znów znikam


Przyszły mi z ali koniki pony! SUPER SĄ! Na Mikołaja D. dostanie.
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 14:22   #322
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez Ifwka Pokaż wiadomość
Już mi wujek google pomógł. Chodzi o te klocki
http://sklep.nowaszkola.com/klocki-patyczki.html



Kurcze dziewczyny podejrzewam że problemy ze spaniem i chodzeniem do przedszkola wynikają z tego że pani "zmusza" Oliwke do jedzenia. ona nie je wielu rzeczy np. żurku, ale jak jej cos podejdzie to dokładki zjada. Wiele razy prosiłam zebynie zmuszać jej do jedzenia ale ostatni tydzień to masakra. Już pytałam panią z popołudniowej zmiany jak Owliak się odnajduje w przedszkolu i mówi że wszytsko ok, bawi się z dziećmi jest grzeczna, dużo opowiada. Wczoraj wieczorem znowu że ona boi się iść do przedszkola, pytam i pytam dlaczego w końcu mówi że pani jej każe jeść, pytam która pani, nic nie mówi, pytam czy ta co jest rano z imienia, mówi że tak, a za chwile że nie że jej nie każe jeść. Mówi o tym niani rano i mi potwierdziła, że Oliwka codziennie rano pyta się jej co dzisiaj będzie i czy może nie jeść, i też powiedziała że pani ją zmusza do jedzenia a zaraz jakby się zreflekotwała i że się jej pomyliło. Jak dziecko w takim wieku może tak mówić. Podejrzewam że pani straszy dzieci. Zaraz w poniedziałek powiem tej pani żeby nie zmuszały jej do jedzenia bo jest taka zła sytuacja teraz. Ale nie wiem czy to coś pomoże jak już tyle razy prosiłam.
Kojarzę je, fajne bardzo. A z dzieciństwa pamiętam takie (mama z pracy pożyczała), uwielbiałam!:

http://sklep.nowaszkola.com/klocki-modulki-dom.html




A te w przedszkolu były, uwielbiałam

http://sklep.nowaszkola.com/plotki-k...lastyczne.html




Ja bym poszła i stanowczo poprosiła o zaprzestanie zmuszania młodej. Ja płacę, moje pieniądze i nic paniom do tego, czy przepadną. Wspomniałabym, że jeśli nie zaprzestaną zmuszania, to piszę pismo do dyrekcji.


Cytat:
Napisane przez hje Pokaż wiadomość
Widzę, że o przedszkolach też pisalyscie.

Ja zaczynam żałować, że daliśmy Polę do publicznego... Wiecie, tam są jeszcze kobity, co mnie i moje rodzeństwo uczyły, takie już, hmm... wypalone? się wydają. Byle tylko dzieci "przetrzymać" i nara. Czas spędzają na malowaniu kredkami i tak dzień w dzień. Pola nie ma żadnych zajęć dodatkowych, bo jest w jednej z dwóch najmłodszych grup i one się nie łapią - rytmika, tańce, zumba, informatyka nawet - a to się za rok kończy, bo to ze środków UE. Angielski tylko by za rok miała, gdzie tylko dwa razy w tyg., no i płatny.

Mam ją zapisaną do 15.30 i w tym czasie ma 3 posiłki. Co kolwiek organizują, trzeba się składać. Pierwszy miesiąc nam wyszedł za wszystkie opłaty (ubezp., przybory itp.) ponad 5 stow... A teraz za posiłki i te dodatkowe godziny (powyżej piątej) - prawie 200...

Jest zapisana do tej 15.30 i nie ma bata, nie można choćby 10 minut później wziąć.

A w prywatnym było tak, że co miesiąc dawało się te prawie 500, ale w tym było wszystko - przybory, posiłki, książki, angielski co dziennie, zumba; dużo sposobów na czas poza nauką - zabawy piaskiem kinetycznym, masą solną, czytanie książek przez rodziców, no dużo, dużo by wymieniać. Mają 5 posiłków co 2h (od 8 do 16), a jak się trafiło, że zostawała do końca (18), to jeszcze panie coś dawały do przekąszenia.

Nawet samo to, jak tutaj przychodzę po Polę, to jest takie wiecie - ciuchy powyciagane, but rozwiązany, kucyk rozwalony, a w prywatnym........... Ajj, co będę pisać. Po prostu niebo a ziemia.

No i nie wiem...

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Szaja, co do mleczakow - Twojej A. kiedy pierwsze wypadły? W ogóle jej wypadły?

Eeeej nie daj się w jajo robić! od tego września angielski dla całego przedszkola jest!

https://www.portaloswiatowy.pl/zmian...roku-6134.html

Zęby wypadły Agatce
Ale sporo dzieci w otoczeniu ma wyrywane, niestety

Cytat:
Napisane przez hje Pokaż wiadomość
Pstryczku, tak, dopiero w zerówce jest za darmo...
A skąd, patrz wyżej.


Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Hej Ma któraś do oddania naklejki z biedry?
ja zapytam lepiej ma któraś gdzieś zachomikowane nowe KARTY z biedronki? Moja A. wpisała do Mikołaja

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Dosyc wczesnie, jesli staly wyrosnie szybko to ok, ale jesli miala by byc dlugo szpara, to lepiej pokaz ja dentyscie

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

A ja dzis Yae zostawilam w przedszkolu na czas dodatkowy i przedszkole bardzo zyskalo. W regularnym czasie malo zabaw na dworze, bo za duzo dzieci, natomiast dodatkowy (14-18) przeszlo w polowie na dworze spedzony.
Jutro idziemy do przedszkola na wystawe prac dzieci: Yae grupa robila palac podwodny. Dzis wieczorem tylko okiem rzucilam i zapowiada sie imponujaco

Koniecznie rzuć foto potem! Bardzo ciekawa jestem

-------------------------

A ja mam w domu 4 dziewczynki koleżanka A. i koleżanka D., wracałam autobusem z 4 dzieci wyobrażacie sobie miny pasażerów? Ale grzeczne bardzo.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 14:40   #323
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;78702561]
ja zapytam lepiej ma któraś gdzieś zachomikowane nowe KARTY z biedronki? Moja A. wpisała do Mikołaja
.[/QUOTE]

Ja chyba mam. Ale sprawdzę jeszcze jak do domu wrócę


Edit. Teraz doczytałam że chodzi o nowe. Nie mamy :/
Wysłane z mojego myPhone Cube przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Edytowane przez s i l v e r
Czas edycji: 2017-11-10 o 20:52
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 15:09   #324
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Dlatego was pytam bo jestem zielona, a czytałam o uczuleniach na składniki hybrydy i brrr. Dlatego np mam duże obawy co do Semilaca i raczej nic od nich nie kupię mimo wszystko. Słyszałaś o tym?
To cosmetic zone jest z Ali? Baza i top też?

Ami obudziła się godzinę po zaśnięciu (czyli po północy), temp skoczyła więc dałam nurofen. Spadła a dziecko radośnie bawiło się do niemal 5 rano, rysowała sobie przy stole i rozwiązywała zadania z książeczki. Jestem zombie
Oby dziś spala bo w sobotę muszę wstać o 6:00

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
Ja kupuje u nich na stronie albo allegro. Z alie bratowa poleciała mi Rosalind ale nie kupowałam jeszcze. I nie wiem czy będę. Sama dla siebie tylko robię więc nie potrzebuje nie wiadomo jakiej ilości kolorów. Mam kilka a i tak używam 2 czy 3..

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 06:31   #325
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Hej!
szajka odbierasz wiadomosci na fb?
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 08:48   #326
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Tak, ale nic od Ciebie nie mam w innych też nie.

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Meneq, właśnie mi znajoma pokazała Mam tę moc po japońsku, z tańcem, cudo!:

http://www.edumuz.pl/articles.php?article_id=12432
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 08:59   #327
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;78716931]Tak, ale nic od Ciebie nie mam w innych też nie.

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Meneq, właśnie mi znajoma pokazała Mam tę moc po japońsku, z tańcem, cudo!:

http://www.edumuz.pl/articles.php?article_id=12432[/QUOTE]


Boskie. Tu w przedszkolach, zlobkach i szkolach sa dwa wielkie wydarzenia w ciagu roku: dzien sportu razem z piknikiem dla rodzin i koncert. Wtedy sa spiewanki, tance, w podstawoce graja na instrumentach - i to nie pianino czy gitara, sa trabki, flety, akordeon.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 10:31   #328
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII



ja tam ?
robicie zakupy na ali?? Ja dziś zaszalałam
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 10:33   #329
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Nie, bo widzę, że ceny wskoczyły. W nosie mam, nie mam niczego pilnego.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 10:37   #330
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;78720636]Nie, bo widzę, że ceny wskoczyły. W nosie mam, nie mam niczego pilnego.[/QUOTE]

ja obserwowałam. Jak cena podskoczyła to nie kupowałam. Ale sporo rzeczy miałam w koszyku i rzeczywiście obniżki są

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Nawijko, kupiłam tą szczotkę którą polecałaś
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-10 15:30:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.