Mamusie listopadowe 2015 - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-15, 16:25   #241
india_love
Raczkowanie
 
Avatar india_love
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 283
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość


To wszystko za jednym razem?
.
Wszystkie szczepienia za jednym razem ale te płatne to i tak połowa mniej wkłuć niż te bezpłatne
__________________
Już jestem! Sambor, 26.10.2015
india_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 16:28   #242
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez india_love Pokaż wiadomość
Wszystkie szczepienia za jednym razem ale te płatne to i tak połowa mniej wkłuć niż te bezpłatne
Wiem, że mniej wkłuć (powoli przekonuję się do szczepionek skojarzonych). Zastanawiam się tylko, czy dodanie ekstra szczepienia poza 6w1 jest bezpieczne - pewnie jest i chętnie posłucham argumentów.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 16:49   #243
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Wonderka co to za seanse baby? Nie widzę nic takiego na stronie mutlikina
Wejdź na Multikino i w dziale kobieta jest kino baby. Co środę seans o 12. Jest ciepło na sali, są przewijaki, pieluszki i lekkie światło.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

To seanse dla młodych rodziców i kobiet w ciąży, generalnie nikt cię nie pogoni bo małe będzie płakalo. W Gdańsku i Gdyni są takie seanse, w twoim mieście to musisz sprawdzić.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 16:49   #244
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

poznanianka bardzo ci wspolczuje. ja przez zoltaczke martwilam sie bardzo a co dopiero gdyby to bylo serduszko. zrozumie sie to tylko jak ma sie wlasne malenstwo jaki to strach o jego zdrowie.


my caly czas tylko kp a moje dziecko od piatku przybralo 250gram szok. polozna w szoku no i bardzo zadowolona. wybudzalam malego do karmienia przez ta zoltaczke ale juz chyba mu sie rozeszla po kosciach bo ani ja ani polozna nie widzimy zeby byl zolty. tylko odparzenie mamy na tylku. wiec juz leci krochmal zamiast chusteczek. jutro mamy wizyte pediatry w domu. nawet nie wiedzialam ze lekarz rodzinny ma obowiazek byc na jednej wizycie patronazowej do 6 tyg. wy juz macie to za soba? co on bedzie robil?
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 17:32   #245
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Dziękuje dziewczyny Zastanawiamy się z mężem czy nie iść jeszcze prywatnie do innego kardiologa (teraz byliśmy na NFZ, niby ta lekarka jest bardzo dobra), może lepiej to jeszcze skonsultować.

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
poznanianka bardzo ci wspolczuje. ja przez zoltaczke martwilam sie bardzo a co dopiero gdyby to bylo serduszko. zrozumie sie to tylko jak ma sie wlasne malenstwo jaki to strach o jego zdrowie.


my caly czas tylko kp a moje dziecko od piatku przybralo 250gram szok. polozna w szoku no i bardzo zadowolona. wybudzalam malego do karmienia przez ta zoltaczke ale juz chyba mu sie rozeszla po kosciach bo ani ja ani polozna nie widzimy zeby byl zolty. tylko odparzenie mamy na tylku. wiec juz leci krochmal zamiast chusteczek. jutro mamy wizyte pediatry w domu. nawet nie wiedzialam ze lekarz rodzinny ma obowiazek byc na jednej wizycie patronazowej do 6 tyg. wy juz macie to za soba? co on bedzie robil?
Moja lekarka nie przychodzi do domu, trzeba iść na wizytę do przychodni. Byliśmy jak Julka miała 4 tygodnie. Generalnie to pytała jak mała, przeczytała i wzięła do kartoteki wypis Julki ze szpitala, obejrzała ją i zwazyla.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 17:37   #246
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Wejdź na Multikino i w dziale kobieta jest kino baby. Co środę seans o 12. Jest ciepło na sali, są przewijaki, pieluszki i lekkie światło.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

To seanse dla młodych rodziców i kobiet w ciąży, generalnie nikt cię nie pogoni bo małe będzie płakalo. W Gdańsku i Gdyni są takie seanse, w twoim mieście to musisz sprawdzić.
Dzięki, znalazłam. Tak jak cornflower girl pisała nie ma teraz tego w Krakowie szkoda, wybralabym się.
Ja za to dziś kupiłam bilety na premierę Gwiezdnych Wojen. teściowa ma się wtedy zająć małą. Pewnie cały seans będę się martwila czy moje dziecko właśnie nie płacze z tęsknoty

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
poznanianka bardzo ci wspolczuje. ja przez zoltaczke martwilam sie bardzo a co dopiero gdyby to bylo serduszko. zrozumie sie to tylko jak ma sie wlasne malenstwo jaki to strach o jego zdrowie.


my caly czas tylko kp a moje dziecko od piatku przybralo 250gram szok. polozna w szoku no i bardzo zadowolona. wybudzalam malego do karmienia przez ta zoltaczke ale juz chyba mu sie rozeszla po kosciach bo ani ja ani polozna nie widzimy zeby byl zolty. tylko odparzenie mamy na tylku. wiec juz leci krochmal zamiast chusteczek. jutro mamy wizyte pediatry w domu. nawet nie wiedzialam ze lekarz rodzinny ma obowiazek byc na jednej wizycie patronazowej do 6 tyg. wy juz macie to za soba? co on bedzie robil?
Jak byliśmy na pierwszej wizycie u pediatry to ona się nazywała patronazowa, a o wizycie lekarza w domu nic nie słyszałam.


Ładnie maluszek przybrał na wadze my jutro idziemy na kontrolę, ciekawe czy mała złapała już te 3 kg.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 19:34   #247
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Wiem, że mniej wkłuć (powoli przekonuję się do szczepionek skojarzonych). Zastanawiam się tylko, czy dodanie ekstra szczepienia poza 6w1 jest bezpieczne - pewnie jest i chętnie posłucham argumentów.
u mnie ostatnio jak była położna to odradzała mi te szczepionki skojarzone, ale nie dopytywałam czemu - bo zaczęła mi je odradzać po tym jak wcześniej spytała jak chcę szczepić, a ja jej odpowiedziałam że normalnie a nie tymi skojarzonymi
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-15, 19:37   #248
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
u mnie ostatnio jak była położna to odradzała mi te szczepionki skojarzone, ale nie dopytywałam czemu - bo zaczęła mi je odradzać po tym jak wcześniej spytała jak chcę szczepić, a ja jej odpowiedziałam że normalnie a nie tymi skojarzonymi
A możesz przy okazji zapytać czemu odradzala skojarzone?
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 19:42   #249
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
A możesz przy okazji zapytać czemu odradzala skojarzone?
mi polozna mowila ze te skojarzone bardziej obciazaja organizm bo jest wszystko na raz i dzieci gorzej to przechodza.
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 21:56   #250
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
A możesz przy okazji zapytać czemu odradzala skojarzone?
jesli jeszcze przyjdzie to tak
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 00:04   #251
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Spicie? Ja karmie i mega kupa była. Wiec noc na plusie hehe
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-16, 00:15   #252
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
u mnie ostatnio jak była położna to odradzała mi te szczepionki skojarzone, ale nie dopytywałam czemu - bo zaczęła mi je odradzać po tym jak wcześniej spytała jak chcę szczepić, a ja jej odpowiedziałam że normalnie a nie tymi skojarzonymi
Zależy jaki pediatra. Jedna pani polecała 6w1, obecna na NFZ ma dość wyważone podejście - albo proponowała 3w1 albo 5w1. Ja póki co siedzę i szukam sensownych artykułów na temat - chodzi o szczepionki z jak najmniejsza ilością rtęci i bezkomorkowe. O ile na początku zakładałam, że będę szczepić refundowanymi, tak słyszałam, że są jednak zanieczyszczone. Tu też szukam informacji na temat.
W przychodni się z nas śmieją, że zacofani antyszczepionkowcy - na pewno będziemy szczepić, ale jesteśmy ostrożni.

wonderka Ja nie śpię, czekam na seans z laktatorem i późniejsze karmienie. Spodziewałam się, że będzie taka niespodzianka pieluchowa u Was
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia

Edytowane przez cornflower_girl
Czas edycji: 2015-12-16 o 00:18
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 00:34   #253
Dzika Ropucha
Zadomowienie
 
Avatar Dzika Ropucha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 301
GG do Dzika Ropucha
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ja nie śpię.. małą cały dzień prawie nie spala marudna strasznie i teraz też nie śpi, nakarmilam i ulala ,prZebralam bo mega wodnista kupa była i lulam a ona znów kupa..muszę zaraz przebrać..A ona Noe chce spać znów.. ja się zastrzele. Ledwo żyje. A na dodatek martwi mnie jej oddech..jakby nie mogła złapać powietrza. Nieraz tak zaciąga ze szok nie wiem już nic.
__________________
13.08.2010- Razem
09.2011- Zaręczyny
29.06.2013- Ślub

12.03.2015 II Kreski
Dzika Ropucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 02:47   #254
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Moja też miała dzień marudy i ciągle tylko na rączki się domagała. A w nocy standardowo, pobudka ok 22 i ponad 2 h walki o spanie. Oczywiście cały ten czas domagała się o cyca, mimo że miejsca w brzuszku już nie było i ciągle jej się ulewalo od kilku nocy jest podobny scenariusz, Mam nadzieję że przechodzi skok rozwojowy.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 08:28   #255
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Dziewczyny ja tez mam metlik co do szczepionek i nie wiem jak szczepic:-(
My wczoraj mialyamy dzien spiocha,prawie caly dzien przeapany,staralam sie jej nie brac na rece,najpuerw w wozku byla,potem lezaczek i znowu wozek a ja zdazylam pozmywac,zupke ugorowac i glowe umyc
Lenka zasnela po 22i spala do 1,30,potem cys i znow szybko usnela ale bardzo sie wila i plakala przy lewej piersi.obawiam sie ze coraz mniej pokarmu w niej mam:-(wczoraj zaczelam pic kwas chlebowy polecany przez was,mam nadzieje ze pomoze
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 08:37   #256
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Kasiula oby ten kwas chlebowy przyniósł efekty


Wracamy właśnie od pediatry, młoda waży 3258 g czyli przybrała 626 g w 15 dni czyli to wiszenie na mamusi dało rezultaty

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 09:15   #257
Estory
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Witajcie dziewczyny,
Podczytuję Was od jakiegoś czasuUrodziłam córkę 18.11.2015 przez cc. Zosia ważyła 3200, miała 53 cm, dostała 10 punktów w skali Apgar. Karmię małą mieszanie. Przystawiam do piersi, ale podaję też mm. Nie mam nić do mleka modyfikowanego, ponieważ tylko tym mlekiem był karmiony mój syn ( trzyletni przedszkolak:P) Rzadko choruje ( tfu, tfu) jest bardzo bystry, generalnie nic mu nie brakuje Fajnie,że jest takie forum, wsparcie jest bardzo ważne Mam nadzieję,że przyjmiecie mnie do Waszego grona:P
Estory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 09:25   #258
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ja też mam mętlik w głowie co do szczepionek.. Serio jedni mówią tak, inni tak.. Zwariować można. Jak na początku byłam za 5w1 tak teraz myślę o refundowanych.. Nie ma mi kto doradzić, żeby wybrać te i już.. Jadę dziś wykupić szczepionkę na pneumokoki. Ile u Was kosztuje ? Ja najtaniej znalazłam za 230 zł

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 09:28   #259
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Wracamy właśnie od pediatry, młoda waży 3258 g czyli przybrała 626 g w 15 dni czyli to wiszenie na mamusi dało rezultaty

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Brawa dla Dobrusi

Cytat:
Napisane przez Estory Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny,
Podczytuję Was od jakiegoś czasuUrodziłam córkę 18.11.2015 przez cc. Zosia ważyła 3200, miała 53 cm, dostała 10 punktów w skali Apgar. Karmię małą mieszanie. Przystawiam do piersi, ale podaję też mm. Nie mam nić do mleka modyfikowanego, ponieważ tylko tym mlekiem był karmiony mój syn ( trzyletni przedszkolak:P) Rzadko choruje ( tfu, tfu) jest bardzo bystry, generalnie nic mu nie brakuje Fajnie,że jest takie forum, wsparcie jest bardzo ważne Mam nadzieję,że przyjmiecie mnie do Waszego grona:P
Witaj Skąd jesteś?
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-16, 09:38   #260
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Soul89 Pokaż wiadomość
Ja też mam mętlik w głowie co do szczepionek.. Serio jedni mówią tak, inni tak.. Zwariować można. Jak na początku byłam za 5w1 tak teraz myślę o refundowanych.. Nie ma mi kto doradzić, żeby wybrać te i już.. Jadę dziś wykupić szczepionkę na pneumokoki. Ile u Was kosztuje ? Ja najtaniej znalazłam za 230 zł

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Ja jestem już praktycznie 100% przekonana do szczepionki 5 w 1, nie wiem tylko która wybiorę konkretnie bo są 2 rodzaje.


Ja się dzisiaj dpwiadywalam u siebie w przychodni i pneumokoki są za 240 zł, meningokoki za 135 zł. Zastanawiam się ciągle czy brać te szczepionki. A Ty jedziesz wykupić w aptece czy w przychodni?
Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Brawa dla Dobrusi



Witaj Skąd jesteś?
Dziękuję, duma mnie rozpiera już prawie osiągnęła wagę z jaką miała się urodzic.
Cytat:
Napisane przez Estory Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny,
Podczytuję Was od jakiegoś czasuUrodziłam córkę 18.11.2015 przez cc. Zosia ważyła 3200, miała 53 cm, dostała 10 punktów w skali Apgar. Karmię małą mieszanie. Przystawiam do piersi, ale podaję też mm. Nie mam nić do mleka modyfikowanego, ponieważ tylko tym mlekiem był karmiony mój syn ( trzyletni przedszkolak) Rzadko choruje ( tfu, tfu) jest bardzo bystry, generalnie nic mu nie brakuje Fajnie,że jest takie forum, wsparcie jest bardzo ważne Mam nadzieję,że przyjmiecie mnie do Waszego grona
Hej fajne imię wybrałas córci

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 09:43   #261
Estory
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Brawa dla Dobrusi



Witaj Skąd jesteś?
Jestem z Wrocławia. Mam 30 lat. Pierwsze dziecko urodziłam w grudniu i strasznie przeżyłam ten czas.Otarłam się o depresję Wg mnie to takie depresyjne miesiące. Pamiętam jak odżyłam wiosną, także byle do wiosny Drugie dziecko chciałam urodzić wiosną, ale jak widać- można sobie chcieć Odnośnie szczepień- ja polecam 5 w 1- tak szczepiliśmy synka i bardzo sobie chwalimy, dodatkowo szczepiliśmy go na rotawirusy i pneumokoki. Córkę zaszczepimy tym samym "schematem" Dziewczyny mam do Was pytanie odnośnie kupek- Póki co nie mamy problemów "brzuszkowych"- odpukać,tylko po każdym jedzeniu mała stęka, kwęka, sili się ( bez płaczu) i często robi kupy- 4 razy na dobę, mimo karmienia mieszanego. Czy to normalne? Najbardziej to kwękanie daje się we znaki nocą.. Pamietam,że syn wypróżniał się raz na dwa dni i czasem popłakiwał z powodu bólu brzuszka, ale ewidentnych kolek nie miał.
Estory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 10:02   #262
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
obawiam sie ze coraz mniej pokarmu w niej mam:-(wczoraj zaczelam pic kwas chlebowy polecany przez was,mam nadzieje ze pomoze
Trzymam kciuki Ja dziś mam konsultację u doradcy laktacyjnego, jak coś to pisz na priv.


Cytat:
Napisane przez Estory Pokaż wiadomość
Karmię małą mieszanie. Przystawiam do piersi, ale podaję też mm. Nie mam nić do mleka modyfikowanego, ponieważ tylko tym mlekiem był karmiony mój syn ( trzyletni przedszkolak:P) Rzadko choruje ( tfu, tfu) jest bardzo bystry, generalnie nic mu nie brakuje
Witaj Gratuluję córki o pięknym imieniu.
Ja tez karmię mieszanie, z pokarmem u mnie naprawdę słabo. Jak poznajesz, ile mieszanki podać? Ja daję tyle, żeby maluch już nie był głodny (wtedy jest spokojny), od kilku dni ma wilczy apetyt i zjadalby tej mieszanki więcej niż normy tabelkowe. Odkąd zaczął wreszcie przybierać na wadze, robi się pucołowaty, nie chcę przegiąć i zrobić z niego ludzika Michelin


Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Ja jestem już praktycznie 100% przekonana do szczepionki 5 w 1, nie wiem tylko która wybiorę konkretnie bo są 2 rodzaje.
Nad którymi myślisz? Nam polecono Pentaxim, rzekomo bezpieczny.


Cytat:
Napisane przez Estory Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do Was pytanie odnośnie kupek- Póki co nie mamy problemów "brzuszkowych"- odpukać,tylko po każdym jedzeniu mała stęka, kwęka, sili się ( bez płaczu) i często robi kupy- 4 razy na dobę, mimo karmienia mieszanego. Czy to normalne? Najbardziej to kwękanie daje się we znaki nocą.. Pamietam,że syn wypróżniał się raz na dwa dni i czasem popłakiwał z powodu bólu brzuszka, ale ewidentnych kolek nie miał.
Nasz maluch też karmiony wg tego schematu i tyle samo kupek. Pediatra nic nie mówiła. Na innym mleku (dla alergików) kupy były co karmienie. Co do tego Prężenie - zwalam ma niedojrzałość układu pokarmowego. Zauważyłam też, że kiedy jest już najedzony, to mnie ma takich dolegliwości. Zwykle przytulam malucha, popręży się chwilę i momentalnie mu przechodzi w stan błogiego odpoczynku.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 10:27   #263
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Nad którymi myślisz? Nam polecono Pentaxim, rzekomo bezpieczny.
zastanawiam się pomiędzy INFANRIX IPV Hib a Pentaximem właśnie, ale do tej pory nie dogrzebałam się jeszcze do informacji czym się one różnią oprócz producenta.
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 11:11   #264
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Estory Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny,
Podczytuję Was od jakiegoś czasuUrodziłam córkę 18.11.2015 przez cc. Zosia ważyła 3200, miała 53 cm, dostała 10 punktów w skali Apgar. Karmię małą mieszanie. Przystawiam do piersi, ale podaję też mm. Nie mam nić do mleka modyfikowanego, ponieważ tylko tym mlekiem był karmiony mój syn ( trzyletni przedszkolak:P) Rzadko choruje ( tfu, tfu) jest bardzo bystry, generalnie nic mu nie brakuje Fajnie,że jest takie forum, wsparcie jest bardzo ważne Mam nadzieję,że przyjmiecie mnie do Waszego grona:P
witaj
ja też karmię piersią głównie i przeważnie, ale czasami się zdarzy tak że mała nie doje, jeszcze chce a w piersiach już nie ma, wtedy też jej podaję mm. ale mm rzadko, raz na dzień/dwa,trzy dni.

czy Wasze dzieciątka też jak się prężą do kupy to tak stękają ? moja stęka jak stary chłop
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 12:06   #265
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Moja nawet do piardow tak steka... Czasem juz mam takie nerwy na to :-\
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 12:22   #266
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Moja też stęka, robi się czerwona i dusi A jak zrobi to od razu widać ulgę na buzi
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 14:43   #267
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Czekooczekolada, moja tez stęka, a jakie miny przy tym robi i widac mega skupienie na twarzy
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 14:46   #268
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Moja ma to samo. Steka jak stary chlop nawet jak sie przeciąga to jest podobnie. Dzis mielismy troche gorsza noc. Mala nie spala od 13 do 23, na cycach wisiala ponad 2 godziny ja tylko zmienialam piersi. W koncu tak mnie wydoila ze maz pojechal po mm. Na szczescie padla przy cycu i obylo sie bez dokarmienia. Pozniej obudzola sie tylko na jedzenie ok 3 i 7. Mam nadzieje ze dzisiejsza noc bedzie spokojna. Od rana Hania grzeczna jak aniolek.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 15:24   #269
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Kiedy Wasze maluchy śpią, szybko przechodzą w ryk? Ostatnio mam taki schemat - mocny sen, wrzask, szybkie uspokojenie, półsen i znów wrzask? Nie wiem, co mam o tym myśleć, zmiana nastroju jest nagła, kwestia paru sekund. Posiadaczki kotów pewnie zrozumieją - kot rodziców potrafi się puścić szaleńczym pędem z jednego końca mieszkania na drugi zupełnie bez powodu. Tak samo z tym malcem
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 15:25   #270
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Corn moze to skok rozwojowy? U mnie jest podobnie tylko nie ma ryku a takie marudzenie intensywne.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 15:52:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.