uczulenie na tle alergicznym (?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-12, 17:14   #1
nobbia
Przyczajenie
 
Avatar nobbia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1

uczulenie na tle alergicznym (?)


Od około dwóch miesięcy wyskakują mi na twarzy, szyi i dekolcie bąble, skóra zaczyna się czerwienić, swędzieć i po krótkim czasie wyskakuje mi coś na kształt pokrzywki. Po ok. dwóch godzinach schodzi i za jakiś czas znów się pojawia. Byłam u dermatologa, który nie był w stanie stwierdzić dokładnych przyczyn. Brałam antybiotyki, ale gdy tylko je odstawiłam wysypka znów się pojawiła. Ponoć nie jest to spowodowane uczuleniem pokarmowych, przyczyna tkwi gdzieś indziej... No własnie, tylko gdzie... Nie mam pojęcia, co mogę jeszcze zrobić by się tego pozbyć, a jest to bardzo uciążliwe i krępujące.
Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś ma/miał podobną wysypkę?

dodaje zdjęcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wysypka1.JPG (147,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wysypka2.JPG (52,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wysypka3.JPG (162,2 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wysypka4.JPG (44,5 KB, 17 załadowań)
nobbia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 19:58   #2
Ewelina690
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 147
Dot.: uczulenie na tle alergicznym (?)

Ciezko stwierdzic cokolwiek na podstawie tych zdjec, bo sa bardzo niewyrazne. Nawet troche przypomina to pokrzywkę, z tym że pokrzywka jest raczej pokarmowa (choć niekoniecznie, u mnie wystepowała od przeróznych rzeczy ).
Jestes alergiczką? Zacząl sie okres pylenia i byc moze to jest powodem tego uczulenia. Pomysl tez czy nie stosowalas jakichs nowych kosmetykow.
Moze rozwiazaniem bedzie kuracja antyhistaminą, np. telfast 180. Mi pomaga.
Z takimi objawami powinnas iść raczej do alergologa a nie dermatologa. Może zrobic testy alergiczne? Bo alergikiem nie trzeba się urodzic, alergię mozna nabyć.

Aha, i przenigdy nie zgadzaj się na przepisanie maści sterydowej.

Pozdrawiam
Ewelina690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 21:04   #3
muszkaaa8
Zakorzenienie
 
Avatar muszkaaa8
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 7 371
Dot.: uczulenie na tle alergicznym (?)

Cytat:
Napisane przez Ewelina690 Pokaż wiadomość
Ciezko stwierdzic cokolwiek na podstawie tych zdjec, bo sa bardzo niewyrazne. Nawet troche przypomina to pokrzywkę, z tym że pokrzywka jest raczej pokarmowa (choć niekoniecznie, u mnie wystepowała od przeróznych rzeczy ).
Jestes alergiczką? Zacząl sie okres pylenia i byc moze to jest powodem tego uczulenia. Pomysl tez czy nie stosowalas jakichs nowych kosmetykow.
Moze rozwiazaniem bedzie kuracja antyhistaminą, np. telfast 180. Mi pomaga.
Z takimi objawami powinnas iść raczej do alergologa a nie dermatologa. Może zrobic testy alergiczne? Bo alergikiem nie trzeba się urodzic, alergię mozna nabyć.

Aha, i przenigdy nie zgadzaj się na przepisanie maści sterydowej.

Pozdrawiam

ja mam czasem podobne a jestem alergiczka, jestem uczulona na kurz domowy miedzy innmi dlaczego doradzasz jej zeby nie zgdazala sie na masci sterydowe?? ja takie mam i mi przynajmniej pomagaja
__________________


20.05.2017
muszkaaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 10:22   #4
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: uczulenie na tle alergicznym (?)

Ja bym poszła do alergologa i zrobiła testy inhalacyjne, pokarmowe również.

Na jakim tle innym niż alergiczne może być uczulenie?
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:02   #5
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: uczulenie na tle alergicznym (?)

Cytat:
Napisane przez nobbia Pokaż wiadomość
Od około dwóch miesięcy wyskakują mi na twarzy, szyi i dekolcie bąble, skóra zaczyna się czerwienić, swędzieć i po krótkim czasie wyskakuje mi coś na kształt pokrzywki. Po ok. dwóch godzinach schodzi i za jakiś czas znów się pojawia. Byłam u dermatologa, który nie był w stanie stwierdzić dokładnych przyczyn. Brałam antybiotyki, ale gdy tylko je odstawiłam wysypka znów się pojawiła. Ponoć nie jest to spowodowane uczuleniem pokarmowych, przyczyna tkwi gdzieś indziej... No własnie, tylko gdzie... Nie mam pojęcia, co mogę jeszcze zrobić by się tego pozbyć, a jest to bardzo uciążliwe i krępujące.
Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś ma/miał podobną wysypkę?

dodaje zdjęcia.
u mnie tak wygląda atopowe zapalenie skóry.
co do wyrażenia 'uczulenie na tle alergicznym' to brzmi to jak 'masło maślane', bo alergia to to samo co uczulenie. takie zmainy skórne nie zawsze mają swoje żródło w alergii pokarmowej - takie objawy daje też alergia wziewna a najczęściej - kontaktowa. zastanów się, czy nie zaczęłaś używać jakiegoś nowego kosmetyku, niekoniecznie nawet do twarzy(może być tak że np uczula cię lakier do paznokci a uczuleniepojawia się na skórze powiek), a może zmieniła się woda w kranie? przyczyn niestety może być bardzo wiele. ja również radzę udać się do specjalisty, czyli alergologa ale dziwię się, że wizyta u dermatologa nie wyjaśniła przyczyny. zgadzam się też z radą, byś nie stosowała na twarz maści sterydowych - one bardzo szkodzą skórze. już lepiej kilka dni smarować się jakimś immunosupresantem (np. Protopic), ale to może ci przepisać tylko lekarz. jak na razie radzę więc łykać tabletki antyhistaminowe (np dostępny bez recepty Allertec) i pić wapno. pozdrawiam
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 16:17   #6
scheris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 14
Dot.: uczulenie na tle alergicznym (?)

Witam mam problem juz od dwuch tygodni mam problem z uczuleniem a dokładniej pokrzywką na całych nogach i rękach. Na początku byłam pewna ze to od nowego proszku gdyż 5 min po założeniu ubrania wypranego w nim od razu mnie obsypywało teraz juz nie używam tego proszku a pokrzywka została. Budzę sie obsypana tą pokrzywką i tak wczoraj wstałam z bardzo opuchniętą wargą i okiem i plamami na twarzy. Przed snem leżałam na łóżku i oglądałam telewizje i wtedy poczułam że z moją wargą jest cos nie tak posmarowałam żelem i to tylko zatrzymało dalsze puchnięcie ale nie zmniejszyło opuchlizny. Wczoraj w dzień zmienilam poszewki i prześcieradła na łóżku ale rano obudziłam sie z bąblami na całych nogach i rękach na twarzy mniejsze plamki plus pokrzywka na uszach. Dzisiaj planuje zmienic pościel puchową pod którą spałam na watową, wcześniej probowalam sama sie leczyc i likwidować alergen choć nie wiem co jest alergenem bo nigdy jeszcze nie miałam alergii ani uczulenia przez te 27 lat. I tak w aptece po pokazaniu zmian dostałam Clemastinum Hasco i najpierw hydrocortisonum 5 mg/g krem później dostałam żel fenistila i oczywiście pijam wapno w środe byłam u lekarza rodzinnego i moja doktorka powiedziała że jej wyglada to na uczulenie dała mi Telfexo 180 mg i jesli by mi nie pomagało mam iść do dermatologa. Niestety dermatolog który przyjmuje w mojej okolicy nie jest za dobry i nie wiem co robić. Myje sie teraz tylko szarym mydłem bo podobno takie jest najlepsze przy uzuleniu. Dodatkowo ostatnio zauważyłam że w momencie kiedy dostaję tej pokrzywki na stawie w palcach to ten staw zaczyna nie bardzo boleć. I nawet nie mam pomysłu co może mnie tak uczulać gdyż nie jadam niczego czego wcześniej bym nie jadła ani nie używam nowych kosmetyków wiec to raczej nie zastanawiałam sie nad wodą ale to chyba też nie bo jestem w polsce już 3 miesiace więc chyba wcześniej by to wyszło i maże o powrocie za granice bo tam nie miałam takich problemów. Bardzo prosiłabym o rade czy też pomysł co to może być
scheris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.