===>BLONDYNKI w Turcji - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-17, 19:45   #31
Sundeczanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

Byłam już w Turcji dwukrotnie - i marzę , by móc wracać tam każdego roku. Nie mam pojęcia, skąd takie opinie na temat Turków. Jeździliśmy tam we dwójkę - razem z mężem.

NIGDY i NIGDZIE nie spotkałam się z nachalnością czy choćby jakąkolwiek zaczepką z ich strony, a w sumie spędziłam w tym kraju prawie 2 miesiące. Było wręcz odwrotnie - kiedy chcieliśmy zapytać o drogę i akurat szedł mężczyzna - w ogóle na mnie nie patrzył, jakbym nie istniała. Analogicznie było w sytuacji, gdy pytaliśmy kobietę - patrzyła i rozmawiała tylko ze mną.

Na pewno bardzo istotny był fakt, że byliśmy razem - ja była "jego " kobietą, a to dla Turków jest świętość. Oczywiście, gdy się już kogoś lepiej pozna to rozmawia się normalnie, ale chodzi o to, że zaufanie i luz w relacjach "kobieta - mężczyzna" zdobywa się wolniej. Na pewno nie świadczy to jednak o braku szacunku.

Myślę, że w popularnych kurortach może wyglądać to zupełnie inaczej, my zjeździliśmy Turcję z plecakiem i namiotem, Turcję niekomercyjną, autentyczną i pełną bardzo życzliwych ludzi. Nigdzie indziej nie zaznaliśmy od obcych ludzi tyle dobroci i życzliwości, żadnego kraju tak nie pokochaliśmy.

Oczywiście trzeba szanować gospodarzy i ich religię - choć Turcy są bardzo zlaicyzowanymi muzułmanami, to jednak nimi są. Spodziewaliśmy się Turków klękających na głos muezina - zobaczyliśmy tylko jednego modlącego się w pociągu. Znak czasu, zapewne efekt reform Ataurka z początków XX wieku, oddzielających państwo od kościoła. I choć na pewno życie kobiet diametralnie różnie się od europejskiego - nigdy bym nie powiedziała, że Turcy nie szanują kobiet.

Któraś z dziewczyn napisała, że Turczynki wychodzą jedynie po zmroku, owinięte w chusty. W chusty - i owszem, choć można doznać szoku na widok ich modnych krojów i kolorów, ja bym tego w życiu tle nie wymyśliła Ale na pewno nie po zmroku - kobita chodząca po mieście wieczorami, a zwłaszcza sama - uważana jest za lekkich obyczajów, to byłaby wielka obraza dla męża-Turka. Z tym, że ja, jako turystka, byłam traktowana zupełnie inaczej - żadnej uwagi, gwizdu, śmiechów czy jakiegoś obmacywania!!!!! Chciałabym być tak traktowana u nas, w Polsce, a nie słychać głupich docinków.

Jasne włosy rzeczywiście wzbudzają zainteresowanie ( jestem blondynką), ale jest to zainteresowanie życzliwe. Poza tym byliśmy zapraszani do domów, na kolację czy wszechobecna tam herbatkę, zawsze z szacunkiem i niesłychaną gościnnością. Gość dla Turków jest świętością, Turcy są bardzo dumni ze swojej ojczyzny i cieszą się, gdy ktoś to docenia i przyjeżdża. Tylko, jak już wspomniałam, krążyliśmy po omijanych przez turystów miejscach - za te zeżarte przez komercję i kolorowe foldery nie ręczę.

A Turcję jak najbardziej polecam, to kraj, gdzie zostawiliśmy nasze serca
Sundeczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 17:37   #32
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

Byłam w Turcji, w Alanyi, ale z mężem, więc jesli gdzieś wychodziłam, to z nim albo jeszcze z jedną parą z wycieczki, dlatego nie spotkałam się z jakimiś zaczepkami. Raz pojechałam sama na wyciezkę, bo mój misiek wolał się poopalać nad basenem. Po zwiedzaniu mielismy ok. godzinkę czasu na zakupy i samodzielny spacer, więc przespacerowałam sie ulica handlową. Tu juz usłyszałam gwizdy, nie tyle w sensie podziwu, to miało byc zaproszenie aby wejśc do sklepu. Oczywiście ignorowałam takie zaczepki. Nikt mnie jednak nie próbował obmacywać ani wciągac siłą na zaplecze sklepu, ale był jasny dzień i w okolicy kręcili się liczni turyści, poza tym na sąsiedniej ulicy był posterunek policji.

Częstym widokiem natomiast były jasnowłose turystki (Polki, Rosjanki, Niemki), które chodziły przytulone do tureckich chłopców. Nie wnikam w to, jak długie miały byc te znajomości ani jaki miał być ich cel. Wiele turystek przyjeżdża na wakacje licząc na gorący romas z miejscowym przystojniakiem, równie wiele chce sobie po prostu odpocząć, a nie romansować.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 08:58   #33
adusia250
Raczkowanie
 
Avatar adusia250
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 183
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

Ja mimo że nie jestem blondyką - byłam podrywana przez wielu Turków. Żadnego obmacywania ani nic w ten deseń. Z reguły byli dla mnie bardzo życzliwi, na pytania o drogę zawsze odpowiadali i ogólnie chętnie służyli pomocą. Te ich podrywy nie denerwowały mnie specjalnie . Zauważyłam że kobietom mężczyźni na bazarkach sprzedawali wszystko taniej, dodawali jakies gratisy czy coś . Często pytali się o e-maila, jeden prosił mnie żebym zrobiła sobie z nim zdjęcie, wciskali wizytówki . Spotkałam też turecką drużynę piłki nożnej jakąs pierwszoligową jednak nazwy nie pamiętam - wszyscy koniecznie musili mi machać :P bo inaczej się nie dało Jeden chciał mi sprzedać dziecko powiedział że nawet w pokera umie grać Żartował z tą propozycją rzecz jasna. Według mnie Turcja to piękny kraj zupełnie odmienny od naszego. Warto go zobaczyć i poznać tą kulturę. Ja w Turcji ubierałam się w spódniczki, szorty - z resztą wszyscy turyści się tak ubierają - przecież tam jest gorąco - oczywiście licząc ze się chce wchodzić do świątyni trzeba ubrać się stosownie. A z nachalnością można sobie poradzić - nie kręcić się w podejrzanych miejscach i uikać typków z pod czarnej gwiazdy.
adusia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 10:55   #34
Agga407
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 69
GG do Agga407
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

Całkowicie się zgadzam z tym że Polki mają fatalna opinie,2 lata temu byłam z rodzina i chłopakiem w niemczech ,niemieccy turcy byli nachalni i w ordynarny sposób wszystko komentowali (byłam w jeansach i i topie)jpózniej dowiedziałam sie ze Polki sa tam znane z tzw,, gościnności w kroku".W zeszłe wakacje byłam ze znajomymi i chłopkakiem w Londynie (praca),i znów usłyszałam podobne opinie ,zaczepki ze strony innych nacji (murzyni ,turcy ,arabowie itp) (Na szczęscie pracowalam z moim chłopkiem )Szokujące fakty co nasze dziewczyny tam wyprawiają ,naprawde -większość sie z tym nie kryje .Jedna z Polek ktorą tam(praca) poznałam chwaliła sie nam wszystkim (na grillu)jak to nie bzy**sie na zmaine z murzynen i pakistanczykiem i9 zaden nie wie o sobie (używa tylko pigułek -hiv i choróbska!!!)Zaszokowało mnie to ze ona tak swobodnie o tym mowiła jakby to bylo cos normalnego !!!(spotkala sie z ostrą krytyką (bluzgami)z męskiej strony)A zapomniałam dodac ze do Londynu przyjechala z chłopakiem (Polak)którego po tym jak jej zalatwił pracę kopnela w dup*
Agga407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 22:09   #35
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

Cytat:
Napisane przez *REQUIEM* Pokaż wiadomość
a co to znaczy "habibi"?
tzn. kochanie
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 19:46   #36
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

Witam wszystkie Wizażanki
Zaczepki w Turcji, Italii, Grecji wynikaja z tego że nasz typ urody przyciąga wzrok w tłumie ...hmmm... bądź co bądź ludzi o ciemniejszej skórze, włosach i nie ma co tu zwalac winy na inna kulturę czy religię (!) przeciez wszyscy wiemy że taka np. arabka dała by sie pokroić za jaśniejszy odcień skóry bo im sie to poprostu podoba a nam na odwrót. Fakt czy te zaczepki będą bardziej czy mniej wkurzające zależy przedewszystkim od kultury osobistej tych kolesi a nie od tego że wyznaja Islam... przecież każda z nas doświadczyła jakiś gwizdów robotników na rusztowaniu czy grupki kolesi stojących przy klatce :P
Poza tym Turcja jest na tyle wielokulturowym krajem ( zwłaszcza wielkie miasta) że to juz nikogo nie dziwi... poza tym przecież oni tez mają TV i dość się blondynek naoglądali ... nie żyjemy w średniowieczu Jakby co to robisz test na "grzeszne majtki "
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 19:59   #37
Charon
Raczkowanie
 
Avatar Charon
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 121
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

Ja powiem krótko i na temat. Blondynki im się podobają, szczególnie te z odkrytymi ramionami, na co oni napewno zwracają uwagę. Ale jeżeli Ty ich olewasz, nie uśmiechasz się, nie zwracasz celowo na siebie uwagi to oni grzecznie odstępują. Ale jeżeli będziesz się śliniła, podrywała to rzecz jasna, że oni są jak lepy i potrafią nawet Cię ciągnąć za rękę, żebyś tylko z nimi została.
__________________
"Żyj tak, jakby każdy dzień był Twoim ostatnim..."
Charon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-25, 18:08   #38
~Olya
Raczkowanie
 
Avatar ~Olya
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 102
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

odbiegne troszke od Turcji ale nawiąze tu do opinii polek...

w ubiegłym roku byłam we Włoszech... niezaleznie czy dziewczyna jest blondynka czy brunetka... czy tez ruda... włosi sa na tyle wyczuleni, ze potrafia na pierwszy rzut oka rozpoznac czy jest polka czy nie... (ewentualnie mylą z rosjankami lub niekiedy z niemkami...)
sa tak natretne przypadki, ze potrafia za tobą złazic pół miasta (nawet jesli nie wpoadasz w zbyt długo konwesracje z nim!!!) i gadac po koleji 5 tych samych zdań... bo z angielskim to u nich cieniutko...
w końcu lądują pod twoim hotelem i wpatruja sie w balkony, czy abyśna chwilkę nie wyszła...
raz na totalna ignorancje usłyszałam: "i wanna fuck with u... pliiiis" (miło )

jednym słowem... za to niecierpię włochów!

z czego bierze sie taka opinia??
myślę, że w dużym stopniu z odmiennosci kultur i urody...
przykładowo jaki stereotyp lansują gorące 16 czy 17... które łapia sie na róze za 2euro... drinka... gwizdy na ulicach...i w kółko powtarzane "bella... "??
Śmieszą mnie zafascynowane nimi dziewczyny, które po powrocie z dyskoteki płacza ze uciekna i nie wrócą do Polski, że on tak ładnie prosił... że to takie romantyczne... itd itp.



z drugiej strony ... atrakcją włoskich dyskotek są polskie striptizerki. no cóz...

zauważyłam, za to duzy szacunek do włoszek...!
~Olya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 16:42   #39
kucukbalu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Angry Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
po co zakladasz 2 podobne watki?Jeden tu a drugi na plotkowym?I czy to tak dla Ciebie wazne? Szukasz milosnej przygody z turkiem ?-bo ja tak to odbieram. Dziewczyno nie warto!To jest inna kultura, inny stosunek do kobiet i inna religia!Zawsze kobiety o innej urodzie(odmiennym niz w danym karaju)budza duze zainteresowanie.
Znam dziewczyne ktora tez szukala przygody z turkami- no i ma co chciala jest sama z malym dziteckiem.Mieszkala na wsi, ludzie tak dokuczali jej rodzine-az ojciec nie wytrzymal -powiesil sie.
Jedz odpoczac, zwiedzac a milostki sobie odpusc.
Nie odbieraj tego jak krytyke,ale jak dobra rade.
pozdrawiam
TO JEST KOSZMARNE, JAK CZYTAM TAKIE RZECZY TO SIE AZ GOTUJE WE MNIE, ILE PRYMITYWIZMU JEST W NASZYM KRAJU I PROSTACTWA, RASIZMU.
NAJWIECEJ DO POWIEDZENIA MAJA CI CO NIC NIE WIEDZA NA TEMAT.
TURCJI....
WYSTARCZY POJECHAC NAD BALTYK ZEBY SIE PRZEKONAC JAK POLACY ZALICZAJA POLSKIE BLONDYNKI......
kucukbalu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 21:55   #40
angela0510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 50
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

Ojj byłam w Turcji i nieważne czy jesteś brunetką czy blondynką. Turcy naprawde nie dają Ci spokoju. Gdy chodziłam po mieście byłam zaczepiana... jeden Turek nawet wziął mnie za ręke i chciał pocałować jednak mój kolega szybko zareagował. Mężczyźni proponowali mi randki, a kilku nawet małżeństwo. To było dla mnie nienormalne... Wiem że dużo dziewczyn jest hmm zadowolona że są tak adorowane ale nie dawajcie sie! I powiem wam że to jest bardzo męczące, bo nawet samemu nie można wyjść na miasto...
Aha i jeszcze dodam że wtedy miałam ok. 16 lat.
angela0510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 13:13   #41
malagabi
Przyczajenie
 
Avatar malagabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 28
GG do malagabi Wyślij wiadomość przez MSN do malagabi
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

ręce mi opadają jak czytam niektóre wasze posty...

Tak się zdarzyło, że moj były TŻ jest Turkiem właśnie - i u nich tak jak u nas, są ludzie i taborety. JA trafiłam na dobre krzesełko ;] Inteligentny, dowcipny, uczynny, pomocny.. ideał.. okeej, nawet nie wyglądał jak Turek stereotypowy ;] spadł mi z nieba. Blondynki wcale ich nie kręcą ;] Wszyscy jego znajomi jak i on sam wolą brunetki, tylko mają dość fioletowego- bo u nich wszystkie dziewczyny ubierają się w odcieniach fioletu.
Kolejny mit dotyczący hijabów ;] Nowoczesne, młode dziewczyny ubierają się zupełnie tak jak my, - okej, nie ma u nich Joli Rutowicz czy Dody, ale panuje ideał młodej, ambitnej kobiety, która nie chce być tylko żoną swojego męża, ale też osiągnąć coś w swoim życiu.

Przyszła żona mojego byłego TŻ,( z ktorym jestem w świetnych kontaktach a rozstalismy się z realnych powodów - odległości itp ) studiuje tak jak on biznes, mówi biegle po angielsku tak jak on, chcą otworzyć razem jakis biznes i oczywiście pozniej mnie zapraszać

Najwspanialsza przygoda w życiu.. chociaż czasami bardzo płacze i tęsknię za nim

I to na prawdę nie zależy od narodowości , kto jakie ma zasady.
__________________
www.izolde.dphoto.com
malagabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 18:55   #42
Galatasaray
Raczkowanie
 
Avatar Galatasaray
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 219
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

Naprawdę świetny wątek. Nie wiem czy się śmiać czy płakać z niewiedzy forumowiczek. Wybaczę jesli mają po 18 lat. Takich bzdur nie czytałam naprawdę długo.

Zbieranie pomidorów, wychodzenie wieczorami.....w jakim kraju ja żyję?!
Galatasaray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 08:07   #43
Clodya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

Pffff czy któraś z pań (poza 2 poprzedniczkami) była kiedykolwiek w Turcji?! Czy może pomyslily Turcję z Tunezją???
Osobiście spędziłam cudowne kilka tygodni w Turcji i wspominam je jako najprzyjemniejszy okres w życiu! Do Turków nie mam żadnych zastrzeżeń, są mili, wykształceni, otwarci i absolutnie nie nachalni.
I nie są Arabami (to do Fioletto :P)
Dobra, nie bedę sie rozpisywać, chciałam tylko żeby dziewczyny, które wybierają się tam pierwszy raz nie jechały z przekonaniem że jada na czarny ląd, bo miejscami kraj ten jest bardziej rozwiniety niz Polska (mówie tu tez o ludziach :P)
Można przeżyć tam wspaniałe chwile i poznać naprawde fajnych i wartościowych ludzi
pozdrawiam
Clodya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 15:48   #44
yaagodowa
Raczkowanie
 
Avatar yaagodowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 72
Dot.: ===>BLONDYNKI w Turcji

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość

Bedac w krajach Afrykanskich trzeba byc przyzwyczajanym do tego typu zaczepek i szczegolnie uwaznym !! - bo takie wybryki sie zdazaja czesto, wiec raczej nie wdawac sie we flirty, lepiej dbac o swoje bezpieczenstwo
Turcja nie jest krajem Afrykańskim
yaagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.