Mamy sierpniowe 2019 - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-24, 15:38   #2641
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez AEliza Pokaż wiadomość
Czesc Wam Jestem tu nowa, termin porodu mam na 6 sierpnia (z miesiaczki, bo z usg wynika, ze 29 lipiec) i bedzie to moje trzecie dziecko. Pozdrawiam
Witamy nową mamusie
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 15:47   #2642
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Cześć cześć to mniej więcej jak ja masz terminy


cieszę się, że wiele z was jest już doświadczonymi mamami, bo mam mnóstwo pytań
Wszystko samo przyjdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 16:35   #2643
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez AEliza Pokaż wiadomość
Czesc Wam Jestem tu nowa, termin porodu mam na 6 sierpnia (z miesiaczki, bo z usg wynika, ze 29 lipiec) i bedzie to moje trzecie dziecko. Pozdrawiam
Witam nowa mamusie.


Ale bedzie wysyp dzieciaczkow na naszym watku.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 16:44   #2644
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Witam nowa mamusie.


Ale bedzie wysyp dzieciaczkow na naszym watku.
No i 2 razy bliźniaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Właściwie to można mnie dopisać do listy na pierwszej stronie

Mirabelka3690, 23 lata, pierwsza ciąża, tp. 02.09.2019

Bo i tak urodze wcześniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 17:38   #2645
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez AEliza Pokaż wiadomość
Czesc Wam Jestem tu nowa, termin porodu mam na 6 sierpnia (z miesiaczki, bo z usg wynika, ze 29 lipiec) i bedzie to moje trzecie dziecko. Pozdrawiam
Witaj
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 18:23   #2646
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Obecnie 9+3

Dziewczyny ile przytylyscie na chwile Obecna?

Napisalaby mi ktoras z was tak po krotce co w polsce wchodzi w sklad padan prenatalnych?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 18:50   #2647
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Czytam caly czas watek i jestem z Wami. Witam nowe Mamusie
U mnie juz 8 plus 6 i póki co schudłam 1 kg. Zawsze miałam problem z utrzymaniem wagi ( muszę dużo jeść) a ostatnie tygodnie mijały mi bez apetytu. Teraz apetyt mi wraca. Mam nadzieję, że to dobry znak, przechodzi mi to i niechęć do zapachów też. Czuję się normalnie. Tylko biustonosze kupiłam większe)) za 3 tygodnie prenatalne

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Jeny, nie wierzę, że takie buce chodzą po świecie i w dodatku są czyimiś przełożonymi. Co za koleś, porażka. Aż mi się cisną jakieś cięte riposty...
Normalnie zatkało mnie. Co za pajac!
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-24, 19:26   #2648
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Czytam caly czas watek i jestem z Wami. Witam nowe Mamusie
U mnie juz 8 plus 6 i póki co schudłam 1 kg. Zawsze miałam problem z utrzymaniem wagi ( muszę dużo jeść) a ostatnie tygodnie mijały mi bez apetytu. Teraz apetyt mi wraca. Mam nadzieję, że to dobry znak, przechodzi mi to i niechęć do zapachów też. Czuję się normalnie. Tylko biustonosze kupiłam większe)) za 3 tygodnie prenatalne

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------



Normalnie zatkało mnie. Co za pajac!
O jestesmy blisko siebie, u mnie 8+4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 19:27   #2649
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez AEliza Pokaż wiadomość
Czesc Wam Jestem tu nowa, termin porodu mam na 6 sierpnia (z miesiaczki, bo z usg wynika, ze 29 lipiec) i bedzie to moje trzecie dziecko. Pozdrawiam
Witamy! Termin masz taki sam jak ja z usg
Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Obecnie 9+3

Dziewczyny ile przytylyscie na chwile Obecna?

Napisalaby mi ktoras z was tak po krotce co w polsce wchodzi w sklad padan prenatalnych?
Ja mam -2 kg, bo bardzo mało jadłam przez pierwszy trymestr. Teraz będę nadrabiać, bo nie mam już mdlosci i zazeram jak głupia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 19:31   #2650
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Takie lekkie klucia sie zdarzaja. Ja mam często w nocy jak spie na plecach, musze sie wtedy obracać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tylko, że ja już te bóle brzucha „pierwszych tygodni” przeszłam jakieś 3 tyg temu. Od wczoraj pare razy mnie tak zaskoczyło i to po lewej stronie. Mam nadzieje, że z maluszkami wszystko ok. Teraz już przeszło

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
to moja była ta ogromna jest świetna i jak tylko zwolnię prawą część, to mąż się do niej przyczepia jak rzep nie wymusza pozycji, możesz spać jak chcesz, te ramiona są na tyle miękkie że z łatwością się dostosowują
też mam właśnie takie kłucia w dole brzucha czasem. z bobaskiem wszystko w porządku, więc pewnie nie ma się czym martwić, ale za tydzień na wizycie zapytam dr o to.

Tez muszę zapytać, ale wizyta dopiero 4 lutego mam nadzieje, że to jakieś chwilowe.
Wracając do poduszki to nie wiem jak cokolwiek miałoby mnie oduczyć spania na brzuchu bezwiednie już się tak przekręcam muszę wziąć tą od siostry.

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Mnie też brzuch pobolewa, czasem nawet dość mocno na wtorkowej wizycie lekarz powiedział że z dzidzią wszystko ok a te bóle to powiększająca się macica, biorę magnez i powiedział że doraźnie mogę nospę , ale na razie nie brałam jej jeszcze.

Trochę mnie uspokoiłyście

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Te klucia sa normale. Pochodza najczesciej od rozciagajacych sie wiezadel.

To już jestem spokojna

Cytat:
Napisane przez AEliza Pokaż wiadomość
Czesc Wam Jestem tu nowa, termin porodu mam na 6 sierpnia (z miesiaczki, bo z usg wynika, ze 29 lipiec) i bedzie to moje trzecie dziecko. Pozdrawiam

Rozgość się

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
No i 2 razy bliźniaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Właściwie to można mnie dopisać do listy na pierwszej stronie

Mirabelka3690, 23 lata, pierwsza ciąża, tp. 02.09.2019

Bo i tak urodze wcześniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Obecnie 9+3

Dziewczyny ile przytylyscie na chwile Obecna?

Napisalaby mi ktoras z was tak po krotce co w polsce wchodzi w sklad padan prenatalnych?

Ja w 12 tyg już +3kg
Na drugie Twoje pytanie niestety nie znam odpowiedzi, jestem w tych sprawach „dziewicą”


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)


Edytowane przez Kocurasek
Czas edycji: 2019-01-24 o 19:33
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 19:36   #2651
AmnesiaB
Raczkowanie
 
Avatar AmnesiaB
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Solony_Karmel cudne wiadomości wiem co poczułaś, w pierwszej ciąży miałam to samo ale tylko przez chwilkę, z doświadczenia wiem , że córeczki szczególnie pierwsze to córeczki tatusia, także tż na pewno się zakocha od pierwszego wejrzenia, a Ty jeszcze stwierdzisz że "nie masz dziecka" .

Co do wózków, ja w pierwszej ciąży chciałam kupić używany , ale jak chodziliśmy po komisach to używane kosztowały niewiele mniej od nowych, a zużycie pozostawiało wiele do życzenia, w końcu kupiliśmy nowy 2w1 + fotelik który można było w razie czego wpiąć w stelaż wózka. Ale z tego co rozmawiałam z koleżanką bliźniaków, ona kupowała używany i był w bardzo dobrym stanie a cena połowę rynkowej i później go odsprzedała . W sumie wiele zależy niestety od zasobności portfela w tym wypadku oraz od tego czy znajdzie się dobry używany.

U mnie prenatalne za 2,5 tygodnia, ale po wczorajszej wizycie jakoś jestem już taka spokojna, chyba wreszcie uwierzyłam że jestem w ciąży .

Wczoraj powiedziałam szefowi , trudna rozmowa , powiedział cytuję 'zdaję sobie sprawę że wpadki się zdarzają "
Co za buc ! Ja bym nie śmiała tak komus powiedziec nawet dziewczynie która ma 17 lat. Idiota.

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Jestem po prenatalnych. Ale się stresowałam.



Bobas rośnie- OM 12,2- USG 13,1 więc nawet jak na drożdżach (6,9cm)
Wszystko według normy, serce, żołądek, pęcherz moczowy, NT 1,7mm, co ciekawe dr sugeruje dziewczynkę (2 tyg temu wróżyli chłopca, więc zupełnie nie wiemy na co się nastawiać )

mały uparciuch nie chciał się odwrócić, przez pewien czas


no i dostałam film z USG
no a na pappa 2 tygodnie czekania....


odetchnęłam trochę. Jestem super szczęśliwa
Super ! Ja tez chciałabym już byc po ;(

Cytat:
Napisane przez AEliza Pokaż wiadomość
Czesc Wam Jestem tu nowa, termin porodu mam na 6 sierpnia (z miesiaczki, bo z usg wynika, ze 29 lipiec) i bedzie to moje trzecie dziecko. Pozdrawiam
Witamy

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Obecnie 9+3

Dziewczyny ile przytylyscie na chwile Obecna?

Napisalaby mi ktoras z was tak po krotce co w polsce wchodzi w sklad padan prenatalnych?
Ja zaczynam 11 tydzien i jestem 1kg 20 dkg na plusie 🙊🙊🙊 a długo waga nie drgala a tu pewnego dnia bum xD

Badanie prenatalne (genetyczne) to badanie USG wykonywane przez osobe z certyfikatem Fetal Medicine. Wchodzą w to pomiary dziecka : nóżki, rączki, przezierność karkowa (fałď skóry na szyi ( powyzej chyba 3 to ryzyko choroby genetycznej) Dodatkowo można zrobic test Pappa - pobiera się krew matki . Oceniają ryzyko chorob np zespołu Downa, Patau itp
AmnesiaB jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-24, 19:42   #2652
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Hej zaktualizowałam dane które dostałam od Was na pw.
Od niedzieli chorujemy, już trochę lepiej ale dalej męczy mnie katar a synuś osłabiony, śpimy większość dnia.
W poniedziałek byliśmy na prenatalnych, wszystko dobrze i prawdopodobnie będzie córeczka
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 19:43   #2653
hey there Delilah
Raczkowanie
 
Avatar hey there Delilah
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 153
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Panna Migotka 86 Pokaż wiadomość
Szybko robiłaś krzywa, jakieś specjalne wskazania?




Mu lekarz zabronił podnosić, nic nie mogę dźwigać ze względu na ciąże zagrożona. Mamaginekolog pisała chyba kiedyś ze przy prawidłowej ciąży nie ma przeciwwskazań do podnoszenia starszaków



Moj tez przyszedł. Fajny jest

Hejo
Racja z tym L4, niby jestem w domu, nic robić nie mogę a na nic nie nam czasu. Jak to jest?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałam podwyższony cukier na czczo i dostałam skierowanie na krzywą.
Cytat:
Napisane przez ferimori Pokaż wiadomość
Witam się nieśmiało! Byłam w pon na wizycie i dzieciątko w końcu nadrobilo (dwa tyg temu ciąża była o 2 tyg mlodsza). Termin z om 25.08 a z usg 29.08. Pierwszego synka urodziłam dwa tyg po terminie, więc obstawiam bardziej wrzesień aniżeli sierpień, ale kto wie, być może drugi poród będzie szybciej w każdym bądź razie serduszko jak dzwon!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj u mnie termin z usg na 28.08 także podobny. Córkę urodziłam trzy dni po terminie także może jeszcze załapię się na sierpień
Cytat:
Napisane przez AEliza Pokaż wiadomość
Czesc Wam Jestem tu nowa, termin porodu mam na 6 sierpnia (z miesiaczki, bo z usg wynika, ze 29 lipiec) i bedzie to moje trzecie dziecko. Pozdrawiam
Witaj
Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Obecnie 9+3

Dziewczyny ile przytylyscie na chwile Obecna?

Napisalaby mi ktoras z was tak po krotce co w polsce wchodzi w sklad padan prenatalnych?
U mnie waga waha się 0-0,5 na plus. Powoli wraca mi apetyt także może pójść w górę niedługo. Oby nie za szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


"Szczęście polega na tym - całe szczęście - by z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów."
hey there Delilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 19:44   #2654
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Wg USG dzis 13+1 i jestem 2 kg na plus.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 19:44   #2655
hey there Delilah
Raczkowanie
 
Avatar hey there Delilah
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 153
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
Hej zaktualizowałam dane które dostałam od Was na pw.
Od niedzieli chorujemy, już trochę lepiej ale dalej męczy mnie katar a synuś osłabiony, śpimy większość dnia.
W poniedziałek byliśmy na prenatalnych, wszystko dobrze i prawdopodobnie będzie córeczka
Gratulacje! Parka będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


"Szczęście polega na tym - całe szczęście - by z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów."
hey there Delilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 20:29   #2656
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Zaczynam sie martwic bo ja 9+3dni i juz 3kg+

Zadnych mdlosci i miedzy 3a7 tyg bylam non stop glodna i takie efekty😑
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 20:30   #2657
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Obecnie 9+3

Dziewczyny ile przytylyscie na chwile Obecna?

Napisalaby mi ktoras z was tak po krotce co w polsce wchodzi w sklad padan prenatalnych?



ja 12+3 i póki co -2kg ;/ ale myślę, że teraz już nadrobię, bo apetyt wrócił.
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 07:49   #2658
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Obecnie 9+3

Dziewczyny ile przytylyscie na chwile Obecna?
U mnie dziś 9+4 , na ostatniej wizycie waga bez zmian, ale niestety tą ciążę zaczynam z wagą wyjściową 4+ więcej niż poprzednią ciążę
, w tamtej przytyłam 13 kg więc teraz też mam nadzieję że więcej nie będzie. Narazie mam totalny brak apetytu i wszystko mi śmierdzi, jak wczoraj mąż z córką jedli obiad to wyszłam do drugiego pokoju bo nie dałam rady.

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
Hej zaktualizowałam dane które dostałam od Was na pw.
Od niedzieli chorujemy, już trochę lepiej ale dalej męczy mnie katar a synuś osłabiony, śpimy większość dnia.
W poniedziałek byliśmy na prenatalnych, wszystko dobrze i prawdopodobnie będzie córeczka
Super cudowne wiadomości i gratuluję córeczki .

W wolnej chwili jeśli możesz to też mi dopisz 35 lat, córka 5 lat ,
tp. 26.08.2019. Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Wracając do poduszki to nie wiem jak cokolwiek miałoby mnie oduczyć spania na brzuchu bezwiednie już się tak przekręcam muszę wziąć tą od siostry.
Ta poduszka podtrzymuje Ci brzuch tak że możesz spać tak jakby na pół brzuchu , też bardzo lubię spać na brzuchu i tak mi się najłatwiej zasypia, ta poduszka mniej więcej pozwala na taką pozycję tylko z jednej strony jesteś podparta że bezpośrednio nie leżysz na brzuchu. Starałam się wyjaśnić ale nie wiem czy to jest do zrozumienia .
Po prostu weź poduszkę od siostry i wypróbuj

Co do szefa , to dziękuję dziewczyny bo już myślałam że jestem przewrażliwiona że tak się wściekłam jego reakcję, ale jeśli Wy też tak to odbieracie to moja złość była bardzo uzasadniona. Dodatkowo pół roku temu straciłam ciążę, on o tym nie wie, ale takie teksty bolą dwa razy bardziej
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 08:29   #2659
ferimori
Zadomowienie
 
Avatar ferimori
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 492
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Marianna absolutnie nie jesteś przewrazliwiona! Nikt nie ma prawa nikogo ocenia, a już na pewno nie w taki sposób i to pracodawca!

U mnie waga w miejscu, ale apytytu brak, choć to się powoli zmienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ferimori jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-25, 09:07   #2660
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

U mnie z jedzeniem juz troche lepiej. Mialam wstret do miesa przez dlugi czas a wczoraj zjadlam gulasz na obiad i nawet mi smakowal.

Marianna48 nie jestes przewrazliwiona, nikt nie powinien sie zwracac do drugiej osoby w taki sposob. Niestety chamow nie brakuje.
Ja siedze cicho i w pracy nikt nie wie. Nie spodziewam sie glupich komentarzy prosto w twarz, ale sa tam osoby, ktore z pewnoscia beda mnie obgadywac za plecami "bo sobie Polka dziecko zrobila". Wszedzie sa idioci.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 11:14   #2661
hey there Delilah
Raczkowanie
 
Avatar hey there Delilah
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 153
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Hej. Rano byłam na badaniach. Wizyta dopiero 13. Śniegu trochę nasypało to może później z córką pójdziemy na sanki.
Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
U mnie z jedzeniem juz troche lepiej. Mialam wstret do miesa przez dlugi czas a wczoraj zjadlam gulasz na obiad i nawet mi smakowal.

Marianna48 nie jestes przewrazliwiona, nikt nie powinien sie zwracac do drugiej osoby w taki sposob. Niestety chamow nie brakuje.
Ja siedze cicho i w pracy nikt nie wie. Nie spodziewam sie glupich komentarzy prosto w twarz, ale sa tam osoby, ktore z pewnoscia beda mnie obgadywac za plecami "bo sobie Polka dziecko zrobila". Wszedzie sa idioci.
Mi też powoli wraca apetyt, mieso od czasu do czasu zjem. Jest inaczej niż w pierwszej ciąży. Wtedy do ok 16 tygodnia patrzeć na mięso nie mogłam. Za to mam ogromną niemoc. W domu ogarniam tylko co konieczne. Liczę na szybki powrot siły bo nie mogę patrzeć już na ten bałagan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


"Szczęście polega na tym - całe szczęście - by z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów."
hey there Delilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 11:38   #2662
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

A ja wczoraj byłam na prenatalnych i wszystko dobrze Malutki już ma 7cm, także termin przesunął mi się o tydzień w przód, teraz wychodzi 31.07. Wszystkie ryzyka bardzo niskie, doktor stwierdził, cudowne dziecko, bo układało się w sam raz, żeby wszystkie pomiary zrobić. Śmieszna sytuacja na początku była, jak kazał mi iść do toalety, bo "ma pani taki pełny pęcherz, że to biedne dziecko prawie do kręgosłupa się przytuliło i ja tu nic nie zobaczę". Takie emocje mną targały wieczorem, że zasnąć pół nocy nie mogłam, dobrze że wzięłam dzisiaj urlop to sobie przynajmniej rano odpoczęłam.
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 11:44   #2663
mononoke
Raczkowanie
 
Avatar mononoke
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 268
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Witam się po przerwie, gratuluję wyników prenatalnych i witam nowe mamusie
Ja już na L4, ale to z tego względu, że pracuję na budowie. W pracy szef już wie i oczywiście nie omieszkał zrobić mi wykładu, że ciąża to nie choroba. Ech.
U mnie dziś 10+2, -2 kg, od 4 dni na antybiotyku i do tego jeszcze przeziębiona Dobrze, że siedzę w domu.
1.02 mam usg, by stwierdzić, kiedy mogę zrobić prenatalne. Zabieram TŻta z sobą, jeszcze nie był ze mną ani razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Komm in mein Boot
ein Sturm kommt auf
und es wird Nacht
mononoke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 11:48   #2664
hey there Delilah
Raczkowanie
 
Avatar hey there Delilah
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 153
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez mononoke Pokaż wiadomość
Witam się po przerwie, gratuluję wyników prenatalnych i witam nowe mamusie
Ja już na L4, ale to z tego względu, że pracuję na budowie. W pracy szef już wie i oczywiście nie omieszkał zrobić mi wykładu, że ciąża to nie choroba. Ech.
U mnie dziś 10+2, -2 kg, od 4 dni na antybiotyku i do tego jeszcze przeziębiona Dobrze, że siedzę w domu.
1.02 mam usg, by stwierdzić, kiedy mogę zrobić prenatalne. Zabieram TŻta z sobą, jeszcze nie był ze mną ani razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kocham ten tekst o ciąży Facet na pewno wie o czym mówi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


"Szczęście polega na tym - całe szczęście - by z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów."
hey there Delilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 12:16   #2665
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
Hej zaktualizowałam dane które dostałam od Was na pw.
Od niedzieli chorujemy, już trochę lepiej ale dalej męczy mnie katar a synuś osłabiony, śpimy większość dnia.
W poniedziałek byliśmy na prenatalnych, wszystko dobrze i prawdopodobnie będzie córeczka
Wspaniale
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 12:32   #2666
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Kobietki nie obrazcie sie, ale ten tekst o ciazy i chorobie, to akurat prawda. Ciaza nie jest przeciwwskazaniem do pracy jesli stanowisko spelnia odpowiednie warunki. Wiadomo, ze ciezarna moze dzwignac mniej niz kobieta niebedaca w ciazy czy nie moze pracowac przy niektorych srodkach chemicznych albo wsrod chorych na oddziale zakaznym, ale reszte moze robic tak samo, jak kazdy inny czlowiek.
Oczywiscie pomijam kobiety, ktore faktycznie zle sie czuja, wymiotuja, maja uporczywe mdlosci, zawroty glowy czy bole, ale samo bycie w ciazy, to nie jest "choroba"
Sama sie nazapieprzalam za "chore, ciezarne" w pracy a jak ja zaszlam w ciaze i te same osoby prosilam o pomoc bo cos faktycznie bylo zbyt ciezkie i przekraczalo dozwolony limit, to slyszalam "uzalasz sie nad soba".
Oczywiscie te chore, ciezarne, tylko w pracy byly chore. Jedna agentka w pracy miala podniesc 3 kilogramy, to ja plecy bolaly a regularnie zasuwala z pracy do domu piechota dobre 3 km z siatami pelnymi zakupow
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 12:41   #2667
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Kobietki nie obrazcie sie, ale ten tekst o ciazy i chorobie, to akurat prawda. Ciaza nie jest przeciwwskazaniem do pracy jesli stanowisko spelnia odpowiednie warunki. Wiadomo, ze ciezarna moze dzwignac mniej niz kobieta niebedaca w ciazy czy nie moze pracowac przy niektorych srodkach chemicznych albo wsrod chorych na oddziale zakaznym, ale reszte moze robic tak samo, jak kazdy inny czlowiek.
Oczywiscie pomijam kobiety, ktore faktycznie zle sie czuja, wymiotuja, maja uporczywe mdlosci, zawroty glowy czy bole, ale samo bycie w ciazy, to nie jest "choroba"
Sama sie nazapieprzalam za "chore, ciezarne" w pracy a jak ja zaszlam w ciaze i te same osoby prosilam o pomoc bo cos faktycznie bylo zbyt ciezkie i przekraczalo dozwolony limit, to slyszalam "uzalasz sie nad soba".
Oczywiscie te chore, ciezarne, tylko w pracy byly chore. Jedna agentka w pracy miala podniesc 3 kilogramy, to ja plecy bolaly a regularnie zasuwala z pracy do domu piechota dobre 3 km z siatami pelnymi zakupow
Ja się z Tobą całkowicie zgadzam. L4 najlepiej od testu ciążowego, a potem jest jak jest że pracodawca się boi zatrudniać młode kobiety bo najlepiej jeszcze na macierzyńskim zaciążyć i kolejne 2 lata w domu. A jak przyjdą święta to okna trzeba pomyć, fieranki wyprać, ugotować 5 dań i 3 ciasta a na końcu jeszcze dom na błysk.
Oczywiście nie każda, ale sama osibiście takie znam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 12:58   #2668
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Ja się z Tobą całkowicie zgadzam. L4 najlepiej od testu ciążowego, a potem jest jak jest że pracodawca się boi zatrudniać młode kobiety bo najlepiej jeszcze na macierzyńskim zaciążyć i kolejne 2 lata w domu. A jak przyjdą święta to okna trzeba pomyć, fieranki wyprać, ugotować 5 dań i 3 ciasta a na końcu jeszcze dom na błysk.
Oczywiście nie każda, ale sama osibiście takie znam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nawet sporo takich znam. W UK sobie nie moga pojsc na zwolnienie bo lekarz na ciaze nie wystawi, to wyzyskuja innych, zeby za nie robote odwalali. A znajome z PL w wiekszosci wychodza z L4 po pierwszej wizycie u ginekologa. W dupie motorek w domu zasuwa, ale w pracy chora. Dziwie sie tylko, ze ZUS tego nie ukrocil chociazby dla dobra innych kobiet, bo jak piszesz, pozniej pracodawcy boja sie zatrudniac kobiety w wieku rozrodczym.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 13:00   #2669
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez olka900 Pokaż wiadomość
A ja wczoraj byłam na prenatalnych i wszystko dobrze Malutki już ma 7cm, także termin przesunął mi się o tydzień w przód, teraz wychodzi 31.07. Wszystkie ryzyka bardzo niskie, doktor stwierdził, cudowne dziecko, bo układało się w sam raz, żeby wszystkie pomiary zrobić. Śmieszna sytuacja na początku była, jak kazał mi iść do toalety, bo "ma pani taki pełny pęcherz, że to biedne dziecko prawie do kręgosłupa się przytuliło i ja tu nic nie zobaczę". Takie emocje mną targały wieczorem, że zasnąć pół nocy nie mogłam, dobrze że wzięłam dzisiaj urlop to sobie przynajmniej rano odpoczęłam.
Super A chyba już jest kilka dziewczyn, którym przesunęły się terminy na końcówkę lipca Robisz też PAPPA?
Haha, ja wieczorem po badaniach też nie mogłam zasnąć
Cytat:
Napisane przez mononoke Pokaż wiadomość
Witam się po przerwie, gratuluję wyników prenatalnych i witam nowe mamusie
Ja już na L4, ale to z tego względu, że pracuję na budowie. W pracy szef już wie i oczywiście nie omieszkał zrobić mi wykładu, że ciąża to nie choroba. Ech.
U mnie dziś 10+2, -2 kg, od 4 dni na antybiotyku i do tego jeszcze przeziębiona Dobrze, że siedzę w domu.
1.02 mam usg, by stwierdzić, kiedy mogę zrobić prenatalne. Zabieram TŻta z sobą, jeszcze nie był ze mną ani razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pff co za szef.
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 13:10   #2670
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Super A chyba już jest kilka dziewczyn, którym przesunęły się terminy na końcówkę lipca Robisz też PAPPA?
Haha, ja wieczorem po badaniach też nie mogłam zasnąć

Pff co za szef.
No też mi się wydaje, że jest już kilka dziewczyn z terminem lipcowym
A co do PAPPA, byłam w poniedziałek na pobraniu krwi i już wczoraj na badaniach miałam wyniki, doktor powiedział, że bardzo dobre. A Ty robiłaś?
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 22:13:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.