Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-26, 14:40   #1
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819

Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?


Niestety, nie wyszło mi, i jestem zmuszona powtarzać rok studiów.
Byłam teraz na piątym semestrze. W zeszłym roku (pod koniec czwartego semestru) rozstałam się z chłopakiem, przeprowadziłam, zaczęłam pić, imprezować i prawie zawaliłam wszystko. Jednak w porę się zreflektowałam i cudem uzyskałam rejestrację na piąty semestr, mimo że miałam dużo straconych punktów i warunków.

W tym roku ogarnęłam się. Miałam bardzo ciężką sesję. Uczyłam się dzień i noc, spałam po 4 godziny. Nie zaliczyłam jednego przedmiotu, jednak to przeważyło, i w tym momencie brakuje mi punktów na kolejny semestr. Dodam że tego przedmiotu nie zdało 60 osób na roku.

Mój tata jest straszny pod tym względem. Edukacja jest dla niego strasznie ważna. Boję się, że każe mi z powrotem zamieszkać z nim i jego kobietą (20 km od miasta w którym studiuję). Jestem od niego w pewien sposób zależna, ponieważ częściowo mnie utrzymuje.

Nie chcę z nimi mieszkać. Tutaj wynajmuję pokój skąd mam 5 minut na uczelnię i 10 minut do pracy, wszędzie blisko. Poza tym, nie wyobrażam sobie po prawie trzech latach znowu zamieszkać z tatą.

W jaki sposób mam mu przekazać tą wiadomość? Jakich argumentów użyć żeby przyjął to najspokojniej jak się da?

W dzisiejszych czasach dużo osób zaczyna jeden kierunek, nie kończy, ludzie mają po 3 lata w plecy. U mnie byłby to tylko rok, i dla mnie to nie koniec świata, ale boję się że on będzie miał inne podejście.

Kluczowe jest to, że zawaliłam sprawę w poprzednim semestrze. Potem potrafiłam się zmobilizować, i uczyć systematycznie.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 14:50   #2
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Niestety, nie wyszło mi, i jestem zmuszona powtarzać rok studiów.
Byłam teraz na piątym semestrze. W zeszłym roku (pod koniec czwartego semestru) rozstałam się z chłopakiem, przeprowadziłam, zaczęłam pić, imprezować i prawie zawaliłam wszystko. Jednak w porę się zreflektowałam i cudem uzyskałam rejestrację na piąty semestr, mimo że miałam dużo straconych punktów i warunków.

W tym roku ogarnęłam się. Miałam bardzo ciężką sesję. Uczyłam się dzień i noc, spałam po 4 godziny. Nie zaliczyłam jednego przedmiotu, jednak to przeważyło, i w tym momencie brakuje mi punktów na kolejny semestr. Dodam że tego przedmiotu nie zdało 60 osób na roku.

Mój tata jest straszny pod tym względem. Edukacja jest dla niego strasznie ważna. Boję się, że każe mi z powrotem zamieszkać z nim i jego kobietą (20 km od miasta w którym studiuję). Jestem od niego w pewien sposób zależna, ponieważ częściowo mnie utrzymuje.

Nie chcę z nimi mieszkać. Tutaj wynajmuję pokój skąd mam 5 minut na uczelnię i 10 minut do pracy, wszędzie blisko. Poza tym, nie wyobrażam sobie po prawie trzech latach znowu zamieszkać z tatą.

W jaki sposób mam mu przekazać tą wiadomość? Jakich argumentów użyć żeby przyjął to najspokojniej jak się da?

W dzisiejszych czasach dużo osób zaczyna jeden kierunek, nie kończy, ludzie mają po 3 lata w plecy. U mnie byłby to tylko rok, i dla mnie to nie koniec świata, ale boję się że on będzie miał inne podejście.

Kluczowe jest to, że zawaliłam sprawę w poprzednim semestrze. Potem potrafiłam się zmobilizować, i uczyć systematycznie.
czy twój tato wie że rozstałaś się z chłopakiem?

czy na uczelni jest możliwość warunku "krótkoterminowego"

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2015-02-26 o 14:51
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 15:00   #3
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

A nie możesz mieć warunkowego wpisu na kolejny semestr i nadrobić tych punktów w ciągu tego przyszłego semestru?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 15:02   #4
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
czy twój tato wie że rozstałaś się z chłopakiem?

czy na uczelni jest możliwość warunku "krótkoterminowego"
Wie o wszystkim, o całym tym szalonym okresie, załamaniu psychicznym.

Powiem tak- już nic się nie da zrobić. Przez ostatni tydzień biegałam od dziekana do rektora, składałam wnioski, odwołania, i nic. To jest ostateczne. Mój wydział ma bardzo surowe zasady, nie ma przedłużania sobie sesji jak się czegoś nie zaliczy, ani tego typu rzeczy.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 15:22   #5
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Hmmm... A musisz mówić?
__________________
You don’t have to be pretty. You don’t owe prettiness to anyone. Not to your boyfriend/spouse/partner, not to your co-workers, especially not to random men on the street. [...] Prettiness is not a rent you pay for occupying a space marked "female".

Diana Vreeland
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 16:27   #6
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

a to są studia licencjackie? w sensie, czy teoretycznie w czerwcu powinnas sie pochwalic jakimś dyplomem? i czy ta sytuacja oznacza, że przez rok będziesz mieć tylko jeden przedmiot?
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 17:50   #7
HealthOne
Zadomowienie
 
Avatar HealthOne
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 165
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Cytat:
Napisane przez Mick Pokaż wiadomość
Hmmm... A musisz mówić?
hmmm właśnie. Albo sobie tego oszczędź i odwlecz na sam koniec studiów, albo- i co ja bym radziła- jesteś dorosłym człowiekiem a nie 3 latką. Najwidoczniej ojciec cię wciąż za dziecko ma, a ty się go obawiasz
Normalnie się mu przyznaj, miałaś problemy, zawaliłaś, czegoś nie dopilnowałaś. Ale wzięłaś się w garść i idziesz dalej.
__________________
''Bóg ustanowił granice ludzkiej mądrości, nie zakreślił jedynie granic jej głupocie - a to nie jest uczciwe'' - Konrad Adenauer
HealthOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 18:20   #8
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
A nie możesz mieć warunkowego wpisu na kolejny semestr i nadrobić tych punktów w ciągu tego przyszłego semestru?
Niestety nie. Pisałam wniosek, rektor nie wyraził zgody.

Cytat:
Napisane przez SylwiaKaja Pokaż wiadomość
a to są studia licencjackie? w sensie, czy teoretycznie w czerwcu powinnas sie pochwalic jakimś dyplomem? i czy ta sytuacja oznacza, że przez rok będziesz mieć tylko jeden przedmiot?
Nie, inżynierskie. Dyplom powinnam zrobić za rok. Nie będę miała jednego przedmiotu, bo mogę mieć przepisaną ocenę tylko wtedy kiedy mam 4, a tylko z kilku przedmiotów mam 4.

Cytat:
Napisane przez HealthOne Pokaż wiadomość
hmmm właśnie. Albo sobie tego oszczędź i odwlecz na sam koniec studiów, albo- i co ja bym radziła- jesteś dorosłym człowiekiem a nie 3 latką. Najwidoczniej ojciec cię wciąż za dziecko ma, a ty się go obawiasz
Normalnie się mu przyznaj, miałaś problemy, zawaliłaś, czegoś nie dopilnowałaś. Ale wzięłaś się w garść i idziesz dalej.
Powiedziałam mu, zachował się strasznie. Powiedział "do diabła z tobą" "jesteś debilem" "tylko chlejesz i imprezujesz" "zero zaufania"
eh, ogólnie szczekał na mnie strasznie :/ żałuję że mu w ogóle powiedziałam.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 19:08   #9
shine_on
Rozeznanie
 
Avatar shine_on
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 886
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Powiedziałam mu, zachował się strasznie. Powiedział "do diabła z tobą" "jesteś debilem" "tylko chlejesz i imprezujesz" "zero zaufania"
eh, ogólnie szczekał na mnie strasznie :/ żałuję że mu w ogóle powiedziałam.
Ja bym wzięła dziekankę, poszła do pracy a później kontynuowała studia zaocznie. Nie wiem po co na siłę tkwić na utrzymaniu takiego człowieka?
shine_on jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 19:09   #10
Nathalynn
Raczkowanie
 
Avatar Nathalynn
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 420
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

A nie możesz iść teraz do pracy? Kolejny semestr zaczynasz chyba od października, prawda? Możesz nawet rozważyć wyjazd za granicę, wtedy już Twoje studia nie będą dla taty takim obciążeniem finansowym.

Edytowane przez Nathalynn
Czas edycji: 2015-02-26 o 19:10
Nathalynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 19:16   #11
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Ja bym ta informacje zostawiła dla siebie. Jeśli sam by się nie zapytał, nic bym nie mówiła. Inna sprawa, że nie jesteś już dzieckiem. Nie może Ci kazać Każdemu zdarza się coś zawalić, grunt to umieć to naprawić i iść do przodu. Osoba starsza z dużym bagażem doświadczenia powinna to zrozumieć. Nie stawiaj siebie w pozycji małego dziecka, które boi się co tatuś powie. To już nie te lata
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."

Edytowane przez gingerbre
Czas edycji: 2015-02-26 o 19:17
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 19:24   #12
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Cytat:
Napisane przez Nathalynn Pokaż wiadomość
A nie możesz iść teraz do pracy? Kolejny semestr zaczynasz chyba od października, prawda? Możesz nawet rozważyć wyjazd za granicę, wtedy już Twoje studia nie będą dla taty takim obciążeniem finansowym.
Idę teraz na czwarty semestr. Powinnam iść na szósty. Nie muszę powtarzać całego drugiego roku, tylko czwarty i piąty semestr.
Ja pracuję, a mój tata zarabia tyle, że pieniądze które mi daje nie są dla niego żadnym obciążeniem finansowym.

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Cytat:
Napisane przez shine_on Pokaż wiadomość
Ja bym wzięła dziekankę, poszła do pracy a później kontynuowała studia zaocznie. Nie wiem po co na siłę tkwić na utrzymaniu takiego człowieka?
Ale po co ja mam teraz brać dziekankę i oddalać jeszcze bardziej okres zakończenia studiów?
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 19:32   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

sorry, surowo to jest u mnie, bo nie można mieć braków punktów ECTS, tylko w zasadzie z automatu powtarzasz rok.
skoro pracujesz to w zasadzie w czym problem? utrzymuj się przez ten czas sama, powinno to być dobrym argumentem, żeby ojciec się nie wściekał.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez shine_on Pokaż wiadomość
Ja bym wzięła dziekankę, poszła do pracy a później kontynuowała studia zaocznie. Nie wiem po co na siłę tkwić na utrzymaniu takiego człowieka?
no dobra, ale jaki sens ma pójście na studia zaoczne?
tym bardziej, że dziewczyna ma czas na pracę, a zaoczne też kosztują (jeśli w ogóle są)
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 19:43   #14
shine_on
Rozeznanie
 
Avatar shine_on
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 886
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Napisałam tylko, co ja bym zrobiła znalezienie pracy i ogarnięcie się życiowo zajmuje trochę czasu. Jak autorka jest w stanie pracować na tyle, żeby się utrzymać i studiować dziennie, to niech to kontynuuje.
shine_on jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 19:43   #15
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Powiedziałam mu, zachował się strasznie. Powiedział "do diabła z tobą" "jesteś debilem" "tylko chlejesz i imprezujesz" "zero zaufania"
eh, ogólnie szczekał na mnie strasznie :/ żałuję że mu w ogóle powiedziałam.
ja czytałam Twój pierwszy post tak sobie pomyślałam że mogłabyś mu powiedzieć że jesteś w ciąży. I jutro przedstawisz mu ojca dziecka - Muhammada Alego. I jak prawie zejdzie na zawał - powiesz: tatusiu żartowałam, powtarzam tylko rok.

Po tym jak Cię inwektywami obrzucił - zasłużył na taki numer.

potrzebna Ci ta kasa od niego? Nie dasz rady sama?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 20:00   #16
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
sorry, surowo to jest u mnie, bo nie można mieć braków punktów ECTS, tylko w zasadzie z automatu powtarzasz rok.
skoro pracujesz to w zasadzie w czym problem? utrzymuj się przez ten czas sama, powinno to być dobrym argumentem, żeby ojciec się nie wściekał.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------


no dobra, ale jaki sens ma pójście na studia zaoczne?
tym bardziej, że dziewczyna ma czas na pracę, a zaoczne też kosztują (jeśli w ogóle są)
Nie jestem w stanie się sama utrzymać Mogłabym zmienić pracę, ale nie wiem czy znajdę taką którą dam radę pogodzić ze studiami dziennymi. Tutaj mam bardzo elastyczny grafik, pracuję wtedy kiedy mi pasuje.

Poczekam do soboty, bo pierwszego każdego miesiąca zawsze dostaję od niego przelew.

Mam nadzieję że jak się uspokoi to dojdzie do wniosku że to nie jest koniec świata.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 20:09   #17
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Twój tata mimo okropnego języka jest inteligentny. Rozumie że jeżeli zmienisz pracę na bardziej wymagającą - nie będziesz miała czasu na naukę. A jak piszesz - ceni wykształcenia.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 20:35   #18
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Pierwszy raz w życiu sprzeciwiłam się mojemu tacie, powiedziałam że w żadnym wypadku nie będę mieszkać z nim i jego laską... W sumie nie powiedział że odetnie mi kasę, tylko że musimy "zmienić zasady"
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 23:41   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Masz w tym semestrze jakies zajecia?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-27, 00:10   #20
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Masz w tym semestrze jakies zajecia?
W tym to znaczy? w tym który muszę powtarzać czyli czwartym? tak, będę chodziła na zajęcia 4 razy w tygodniu. A jeśli chodziło o semestr piąty którego nie zaliczyłam, to nie ma już zajęć, jutro kończy się sesja.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 03:54   #21
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz w życiu sprzeciwiłam się mojemu tacie, powiedziałam że w żadnym wypadku nie będę mieszkać z nim i jego laską... W sumie nie powiedział że odetnie mi kasę, tylko że musimy "zmienić zasady"
Ale Wy czasem rozmawianie jak dorośli ludzie? Wytłumaczyłas mu dlaczego tak się stało, że tego żałujesz i ze na pewno to się już nie powtórzy (no tak jest, co nie?)? Jeśli odetnie dostęp gotówki, nie będziesz miała za bardzo wyjścia, bo przecież musisz za coś żyć. No cóż, w dużym stopniu niestety sama jesteś sobie winna.
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."

Edytowane przez gingerbre
Czas edycji: 2015-02-27 o 03:55
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 15:26   #22
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak powiedzieć tacie o powtarzaniu roku?

Cytat:
Napisane przez gingerbre Pokaż wiadomość
Ale Wy czasem rozmawianie jak dorośli ludzie? Wytłumaczyłas mu dlaczego tak się stało, że tego żałujesz i ze na pewno to się już nie powtórzy (no tak jest, co nie?)? Jeśli odetnie dostęp gotówki, nie będziesz miała za bardzo wyjścia, bo przecież musisz za coś żyć. No cóż, w dużym stopniu niestety sama jesteś sobie winna.
On nie rozmawia jak dorosły człowiek.
Ja mu powiedziałam wszystko co napisałam tutaj.
Jak odetnie dostęp gotówki to znajdę drugą pracę, będę pracować po 200 godzin miesięcznie, znajdę tańszy pokój, ale na pewno nie wrócę...
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-27 16:26:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.