Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-23, 13:31   #1
lilith_6302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 3

Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.


Hej.

Od dluzszego czasu uczeszczam na terapie, dwa lata temu przeżyłam coś traumatycznego. Mam 18 lat. Mieszkam z rodzicami i dziadkami w dość malutkim miasteczku.W tej chwili nie ma szans na wyprowadzke, nie pozwoli nam na to sytuacja finansowa. Chodze do technikum. Nie mamy najlepszych relacji z dziadkami, kłótnie sa bardzo czeste od wielu lat, dziadkowie ewidentnie są bardziej za siostrą mamy. Moi dziadkowie strasznie sie czepiaja tego ze chodze do tego psychologa. Uwazaja ze to placenie za pogaduszki. Nie wiedza dlaczego chodze, rodzice na moja prosbe sprzedali im scieme ze mam stan depresyjny wywolany nie wiadomo czym. Nie chce rozglaszac, co mnie spotkalo. Kiedy nie wroce z wizyty to dziadek sie pyta "no jak, dlugo jeszcze az sie skoncza te wizyty? " niedawno przyjechała do nich ta "lepsza "coreczka i podsluchalam jak mowi do babci " i oni 120 zl placa jej za przyjaciela? Niezle ". Jak znam ta larwe to juz polowie rodziny roztrąbiła. Rodzice oczywiscie mnie bronia i powtarzaja że mam miec to w tylku bo to ich kasa a nie dziadkow czy ciotki. Ale mnie to boli czemu ludzie nie rozumieja? wiem ze nikt mi przez Wizaz nie rozwiaze problemu ale musialam sie wygadac
lilith_6302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-23, 16:20   #2
glowgold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 37
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kase na psychologa.

Ludzie starej daty często po prostu nie rozumieją, ile daje człowiekowi terapia i postrzegają ją właśnie jako pogaduszki. Za ich czasów o problemach psychiki się nie mówiło, nie było też takiego dostępu do psychologów jak dziś. Dlatego wpływ psychiki na funkcjonowanie człowieka jest często przez ludzi bagatelizowany. Dziwi mnie jednak to, że sami nie widzą u Ciebie uzasadnienia takich wizyt - skutki Twojej traumy były zapewne widoczne.
glowgold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-23, 16:23   #3
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kase na psychologa.

Po co się spowiadasz razem z rodzicami przed dziadkami na co wydajecie swoje pieniądze.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-23, 16:33   #4
lilith_6302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 3
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kase na psychologa.

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Po co się spowiadasz razem z rodzicami przed dziadkami na co wydajecie swoje pieniądze.
Ja się nie spowiadam. Po prostu był taki czas że gołym okiem było widać że źle ze mną. I wtedy rodzice im powiedzieli.
lilith_6302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-23, 17:53   #5
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kase na psychologa.

W dorosłym życiu jeszcze możesz spotkać się z kimś kto cię nie zrozumie czy spróbuje zdyskredytować to jak żyjesz, co lubisz, kim jesteś. Całkiem często rodzina to taki najpierwszy hamulec rozwijania skrzydeł niestety. Rób swoje a jeśli terapia przynosi pozytywne rezultaty to super. Dobrze że rodzice cię wspierają. Niepotrzebnie wdali się w detale mogli udawać że chodzisz na fundusz skoro czuli potrzebę coś powiedzieć. Ale już się stało. Dziadków i co lepsze bezczelną ciotkę staraj się ignorować.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-05-23 o 17:55
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-24, 01:45   #6
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.

Cytat:
Napisane przez lilith_6302 Pokaż wiadomość
Ale mnie to boli
To niech Cię przestanie. Oni się nie zmienią, plus nie możesz się całe życie przejmować tym, co inni o Tobie mówią czy myślą, bo zawsze będą tacy, którzy będą mówili źle, choćby z zazdrości.



Cytat:
Napisane przez lilith_6302 Pokaż wiadomość
czemu ludzie nie rozumieja?
Bo ludzie tacy są. Im prędzej się z tym pogodzisz i zaczniesz to olewać, tym lepiej dla Ciebie.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-24, 05:32   #7
glowgold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 37
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.

"to niech Cię przestanie " fajnie, że to takie proste zwłaszcza jeśli chodzi o osoby bliskie
glowgold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-24, 06:46   #8
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.

Oni Cię nie rozumieją, nie dlatego że są starej daty, tylko dlatego że dla nich to jest fanaberia. Brakuje im empatii i wyobraźni. Staraj się jak najbardziej unikać rozmów z nimi, i powiedz rodzicom o tym co ostatnio usłyszałaś, że płacą za przyjaciela. To oni powinni też stanąć w Twojej obronie w takiej sytuacji, szczególnie że to są ich pieniądze a nie dziadków.
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-24, 07:19   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.

Mozesz sie wyprowadzic juz po maturze. Nawet w wakacje mozesz pojechac do pracy zarobkowej lub do innych krewnych, nawet do tej drugiej babci i dziadka. Okreslenie "dziadki" uwazam za seksistowsko-patriachalne.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-24, 07:24   #10
klaryssa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 22
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.

Miałam niestety to samo, choć może bez takich dogryzek jak u Ciebie. Myślę że wynika to z niezrozumienia, może nie mają wcale złych intencji chociaż z drugiej strony jak się widzi, że wnuczce coś dolega to kasa nie powinna być najważniejsza w tej chwili
klaryssa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-24, 07:28   #11
klaryssa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 22
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Okreslenie "dziadki" uwazam za seksistowsko-patriachalne.
Tak, z pewnością to jest najważniejsze w tej historii. Tym bardziej, że nikt tego określenia nie używa po to, żeby komuś dopiec.
klaryssa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-24, 07:32   #12
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.

A nie prościej porozmawiać z rodzicami, że niby już skończyłaś terapię? Wychodzisz z domu do koleżanki i tyle.

Zawsze łatwiej powiedzieć, że ludzie starej daty nie rozumieją, ale przede wszystkim nie chcą nawet spróbować zrozumieć.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 17:13   #13
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.

Cytat:
Napisane przez lilith_6302 Pokaż wiadomość
Hej.

Od dluzszego czasu uczeszczam na terapie, dwa lata temu przeżyłam coś traumatycznego. Mam 18 lat. Mieszkam z rodzicami i dziadkami w dość malutkim miasteczku.W tej chwili nie ma szans na wyprowadzke, nie pozwoli nam na to sytuacja finansowa. Chodze do technikum. Nie mamy najlepszych relacji z dziadkami, kłótnie sa bardzo czeste od wielu lat, dziadkowie ewidentnie są bardziej za siostrą mamy. Moi dziadkowie strasznie sie czepiaja tego ze chodze do tego psychologa. Uwazaja ze to placenie za pogaduszki. Nie wiedza dlaczego chodze, rodzice na moja prosbe sprzedali im scieme ze mam stan depresyjny wywolany nie wiadomo czym. Nie chce rozglaszac, co mnie spotkalo. Kiedy nie wroce z wizyty to dziadek sie pyta "no jak, dlugo jeszcze az sie skoncza te wizyty? " niedawno przyjechała do nich ta "lepsza "coreczka i podsluchalam jak mowi do babci " i oni 120 zl placa jej za przyjaciela? Niezle ". Jak znam ta larwe to juz polowie rodziny roztrąbiła. Rodzice oczywiscie mnie bronia i powtarzaja że mam miec to w tylku bo to ich kasa a nie dziadkow czy ciotki. Ale mnie to boli czemu ludzie nie rozumieja? wiem ze nikt mi przez Wizaz nie rozwiaze problemu ale musialam sie wygadac
Jeśli chodzisz do psychologa i rodzice nie wiedzieli o tym to nie wiem po co mówiłaś o tym rodzicom i dziadkom? Dziadkowie, stara data, ludzie starsi, mam wrażenie, że czasem ''ciemni'' (choć generalizować nie można, jest mało starszych osób, które są otwarte i nowoczesne). To jest Twoja sprawa prywatna i dziadkowie nie muszą o tym wiedzieć. Rodzice (jeśli byli przy tej traumie czy to ich też dotyczyło; jakkolwiek to nie zabrzmi to) też wiedzieli, ale wystarczy. Jeśli rodzice nie musieli o tym wiedzieć, ani dziadkowie to nie wiem po co się tym ''pochwaliłaś'', po co o tym powiedziałaś. To, że mieszkasz w domu czy mieszkaniu razem z dziadkami i rodzicami, nie oznacza, że musisz wszystkim tłumaczyć się ze swojego życia. Jesteś dorosła, co z tego, że mieszkasz z nimi i jesteś na ich utrzymaniu? Gdyby o coś takiego suszyli łeb to też się nie daj, bo to żaden argument. Masz prawo do swojego życia niezależnie z kim mieszkasz.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2020-05-25 o 17:15
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 20:48   #14
lilith_6302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 3
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.

MsN-mialam 16 lat kiedy zaczęłam chodzić. I to dzięki rodzicom właśnie. Było ze mną tak źle ze mało kto by się nie połapał że coś jest nie tak, dlatego babcia z dziadkiem wiedzą. Nie wiedzą tylko o istocie problemu. Uważam że rodzice mają prawo wiedzieć takie rzeczy o swoim dziecku.
lilith_6302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 21:04   #15
blyszczacyjednorozec
Przyczajenie
 
Avatar blyszczacyjednorozec
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 15
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.

Współczuję autorko średnio empatycznych dziadków. O ile byłabym w stanie może przełknąć ich infantylne i proste jak budowa cepa rozumowanie ze psycholog to pogaduszki (wiesz, kwestia wychowania się w totalnie innych czasach) o tyle za cholerę nie rozumiem sytuacji gdzie po wnuczce ewidentnie widać że stało się coś złego a oni najbardziej przeżywają 120 zł...
Dla rodziców ukłony, że nie zbagatelizowali sprawy, bo wielu jest takich co mieli tragedię pod nosem i nic nie zrobili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
blyszczacyjednorozec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 22:46   #16
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.

Cytat:
Napisane przez lilith_6302 Pokaż wiadomość
MsN-mialam 16 lat kiedy zaczęłam chodzić. I to dzięki rodzicom właśnie. Było ze mną tak źle ze mało kto by się nie połapał że coś jest nie tak, dlatego babcia z dziadkiem wiedzą. Nie wiedzą tylko o istocie problemu. Uważam że rodzice mają prawo wiedzieć takie rzeczy o swoim dziecku.
Oczywiście to, że rodzice wiedzą co Cię dotyka i w czym bierzesz udział to jak najbardziej dobrze. Są z Tobą, wspierają Cię. Co do dziadków, nie przejmuj się. Nie zmieni się mentalności starszych ludzi i ich podejścia. Po prostu oni już tak mają i wszelkie rozmowy po prostu ucinaj. Nie warto wchodzić w dyskusje z dziadkami nawet gdyby chcieli wiedzieć coś od Ciebie.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2020-05-25 o 22:49
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 08:26   #17
meduzka13
Przyczajenie
 
Avatar meduzka13
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4
Dot.: Rodzina wytyka mi że wydaję kasę na psychologa.

Przede wszystkim masz szczęście, że Twoi rodzice za tę terapię płacą. Są setki osób, których rodzice mają takie zdanie jak Twoi dziadkowie i to niestety odbija się na ich stanie psychicznym. Terapia jest najlepszą sprawą jaka mi się w życia zdarzyła. Dzisiaj mówię bardzo otwarcie o terapii, ale też o tym, że chodzę do psychiatry. W tym nie ma nic złego. To są specjaliści, a zajmowanie się swoimi emocjami jest równie ważne, a czasem i ważniejsze, niż na przykład zajmowanie się stanem uzębienia. Dziadkowie nie muszą tego rozumieć ani akceptować. NIKT nie musi. Oprócz Ciebie samej. Jesteś młodziutka i to wspaniale, że już teraz trafiłaś na terapię. Moje życie mogłoby się potoczyć inaczej, gdybym dostała wsparcie w takim wieku. Nie masz się czego wstydzić 🙂

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Coś takiego jest faktycznie w tym określeniu, aczkolwiek nie wydaje mi się, żeby autorka wiedziała o tym i używała go celowo😉 Tak się pewnie u niej w domu po prostu mówi

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Rodzicie płacą za terapię, więc wiedzą. I z posta wynika przecież, że to akceptują. Temat po prostu wypłynął
meduzka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-26 09:26:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.