Nietolerancje pokarmowe jak sprawdzić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-11, 09:39   #1
Werka21b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 124

Nietolerancje pokarmowe jak sprawdzić


Hej, jakie testy czy badania zrobić żeby wykryć nietolerancje pokarmowe? Które są najbardziej wiarygodne? Miałam robione testy skórne alergiczne, ale w nich nie wyszła mi np nietolerancja laktozy a ewidentnie przetwory mleczne mi nie służą A mam problemy jelitowe jak wzdęcia, gazy( napewno po mleku i nie tylko ),przelewania po niektórych pokarmach, chrypa i odrywanie flegmy po ostrych potrawach. Kto pomoże ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Werka21b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 14:56   #2
cristina_locha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22
Dot.: Nietolerancje pokarmowe jak sprawdzić

Werka, testy nie powiedzą Ci prawdy w 100%, zwłaszcza skórne. Mój syn, wg testu skórnego, miał nie mieć żadnej nietolerancji, ale ewidentnie coś było nie tak. Lekarz chorób metabolicznych (czy jakoś tak) zlecił badania na IgG i IgE i może coś jeszcze, ale też nie było pewności 100%. Więc poszliśmy do dietetyka (ale nie od odchudzania, tylko od różnych chorób metabolicznych), opowiedzieliśmy wszystko po kolei, zrobiliśmy testy eliminacyjne. Koniec końców jest uczulony na gluten i mleko krowie. Ten sam dietetyk zasugerował, że mój mąż jest uczulony na wieprzowinę i rzeczywiście po jej odstawieniu zniknęło atopowe zapalenie skóry z nogi.
Więc proponuję zacząć od wizyty u takiego specjalisty - tylko szukając zwróć uwagę, żeby zajmował się zdrowiem (chorobami), a nie tylko odchudzaniem...
cristina_locha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 12:25   #3
trefnoknus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 16
Dot.: Nietolerancje pokarmowe jak sprawdzić

Czasem nawet jak wyjdzie coś z testów skórnych to jeszcze nie wszystko. Córka niby alergik. Alergeny wytypowane, wyeliminowane, a dalej coś nie tak. Okazało się, że problem tkwi w alergiach krzyżowych i chemii dodawanej do jedzenia. Nam pomogła genialna pani alergolog, tłumaczyła, kazała obserwować, służyła pomocą gdy pojawiały się wątpliwości i udało się bardzo poprawić stan skóry dziecka.. A i alergeny wziewne też już nam mniej dokuczają
trefnoknus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-14 13:25:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.