podstawowy makijaz twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-13, 15:12   #1
micca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 29
GG do micca

podstawowy makijaz twarzy


cześć
przeglądając wizażowe wpisy trafiłam na wątek, w którym ktoś wkleił linki do filmów, w których widzimy gwiazdy bez makijażu i z makijażem, np: http://www.youtube.com/watch?v=tK2UL...related&search
rozumiem, że oprócz makijażu dużą rolę odegrał tu photoshop, ale pewnie dobrze zrobiony makijaż może też bardzo poprawić wygląd..

mam więc pytanie do tych z was, które wykonują makijaże zawodowo:
moja skóra jest dość problematyczna (rozszerzone pory, przebarwienia, mieszana, itp), podkład (nawet z tzw. wyższej półki) daje fajny efekt przez kilkanaście minut, później spływa, wsiąka, wyparowuje, nie wiem co jeszcze - jest tak, jakbym na twarzy nie miała nic.

i zastanawiam się jak sobie w takim razie poradzić z makijażem i zrobić go tak, żeby był trwały i ładny.
co na taki makijaż powinno się składać?
*są chyba jakieś bazy pod podkład - czy są dobre? czy coś dają? czy to tylko kolejny wynalazek firm kosmetycznych? jakie są efekty stosowania baz?
*rozświetlacze, korektory - pewnie przydatne? (zastanawiam się nad korektorem w pędzelku, w TV widzialam taki)
*podkład
*puder, czy niekoniecznie?

może poleciłybyście mi swoje ulubione marki?

dzięki
micca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 17:21   #2
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: podstawowy makijaz twarzy

Oj były juz takie watki...Wyszukiwarka się kłania
Ale jezeli mam wyrazic swoje zdanie to jeśli chcesz zatuszowac rozszerzone pory to własciwie jest to nie mozliwe. Jezeli chodzi o trwałosc makijazu to trzeba zainwestowac w dobre fundamenty zeby później kłaść podłoge
Przy tak problemowej skórze z naczynkami czy z zaczerwieniami najlepsza bedzie seledynowa baza matujaco-nawilżająca. Jezeli nie mamy takich problemów ale sie po pewnym czasie świecimy na buzi uzyjemy wtedy bazy matująco-nawilżajacej.
Podkład powinien być w kompakcie - najlepszy do takiej skóry, badz płynny ale o gestej i nie koniecznie cięzkiej konsystecji.
Korektor na punktowe wypryski i rozswietlacz pod oczy bądz tez na zmarszczki mimiczne jezeli owe sie posiada (mam tu na myśli zmarszczki po bokach ust, które tworza sie wraz z uśmiechem i zostają nawet jak nam juz uśmiech zgaśnie).
Puder sypki, transparentny- najlepiej wiąze ze sobą produkty, które zostały nałozone na twarz. Nastepnie modelujemy brązerem i kości policzkowe muskamy rózem. Malujemy oczy jak sie nam zywnie podoba...Zeby wszystko utrwalic psikamy fixatorem w powietrze i nadstawiamy twarz bądz uzywamy wody termalnej. Ale i tak musisz ze soba miec bibułki matujace.

Sprawdzone przeze mnie marki z profesjonalnymi kosmetykami to KRYOLAN - brązery, róże, eyeliner w kamieniu, puder transparentny sypki, fixator, bazy, korektory, pędzle, MaC, Art Deco - Eyeshadow Base (Baza pod cienie),bibułki matujace, Lumene - Eye Make-up Base (Baza pod cienie)
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 20:04   #3
madzinka5
Przyczajenie
 
Avatar madzinka5
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 3
Dot.: podstawowy makijaz twarzy

Najlepsze marki choć droższe to:
Chanel, Bourjois- naprawdę polecam
a z tych tańszych- Gosh, L'oreal
myślę, że do codziennego makijażu wystarczy naprawdę minimalna ilość kosmetyków, których łączny koszt nie sprawi ci problemu ja jednak lubię tą problemowość i wychodząc z domu używam jeszcze paru innych kosmetyków.... buziOQi ;P;*
madzinka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 19:38   #4
micca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 29
GG do micca
Dot.: podstawowy makijaz twarzy

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
Oj były juz takie watki...Wyszukiwarka się kłania

wiesz, troche poczytalam, ale nie znalazlam tego, o co dokladnie mi chodzi..
Cytat:
Ale jezeli mam wyrazic swoje zdanie to jeśli chcesz zatuszowac rozszerzone pory to własciwie jest to nie mozliwe.

To niedobrze Bo to jeden z bardziej widocznych problemow.
Cytat:
Jezeli chodzi o trwałosc makijazu to trzeba zainwestowac w dobre fundamenty zeby później kłaść podłoge
Przy tak problemowej skórze z naczynkami czy z zaczerwieniami najlepsza bedzie seledynowa baza matujaco-nawilżająca. Jezeli nie mamy takich problemów ale sie po pewnym czasie świecimy na buzi uzyjemy wtedy bazy matująco-nawilżajacej.
OK, czyli pierwsza rzecz do kupienia to seledynowa baza matujaco-nawilzajaca Moglabys mi podac jakies marki? Bo pojecia nie mam o tym, a nie chce isc do Sephory czy Douglasa i kupic czegos, co duzo kosztuje, a jest slabe.
Cytat:
Zeby wszystko utrwalic psikamy fixatorem w powietrze i nadstawiamy twarz bądz uzywamy wody termalnej. Ale i tak musisz ze soba miec bibułki matujace.
woda termalna utrwala?nie wiedzialam o tym no to dobrze, mniej wiecej mam juz jakies pojecie, tylko jeszcze w kwestii tej bazy trzeba mnie oswiecic
Cytat:
Sprawdzone przeze mnie marki z profesjonalnymi kosmetykami to KRYOLAN - brązery, róże, eyeliner w kamieniu, puder transparentny sypki, fixator, bazy, korektory, pędzle, MaC, Art Deco - Eyeshadow Base (Baza pod cienie),bibułki matujace, Lumene - Eye Make-up Base (Baza pod cienie)
Dziekuje Ci bardzo Tapcia

Cytat:
Najlepsze marki choć droższe to:
Chanel, Bourjois- naprawdę polecam
a z tych tańszych- Gosh, L'oreal
myślę, że do codziennego makijażu wystarczy naprawdę minimalna ilość kosmetyków, których łączny koszt nie sprawi ci problemu ja jednak lubię tą problemowość i wychodząc z domu używam jeszcze paru innych kosmetyków....
Dzieki Madzinka5 Mam podklad, cienie, błyszczyk Bourjois Chanel miałam próbki i sa cudowne, ale zbyt drogie - nie umiem wykonywac makijazu porzadnie, rzadko w ogole mam na to czas, wiec szkoda mi troche pieniedzy na bardzo drogie kosmetyki
Ale zastanawiam sie nad podkladem, moze rzeczywiscie poszukac na wyzszych polkach..moze beda lepsze, niz to, co mialam dotad?

Dzieki za odpowiedz dziewczyny
micca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 22:33   #5
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: podstawowy makijaz twarzy

Dziewczyny, a co z CoverDerm? Musze przyznać że mam z tej firmy baze pod podkład i jestem dość zadowolona
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 14:27   #6
micca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 29
GG do micca
Dot.: podstawowy makijaz twarzy

Kupilam w niedziele baze pod podklad nie seledynowa i nie matujaco-nawilzajaca, bo nie wiem, jakie to sa, nie wiem, gdzie szukac i jakich marek; ale Pani z Sephory polecila mi baze ich produkcji (mialam podklad i maskare Sephory i byly beznadziejne, wiec nie mialam wielkich nadziei, ze ta baza bedzie lepsza). I okazalo sie, ze jest naprawde OK Ze tez ja wczesniej tu nie zajrzalam i nie zapytalam.. Ta baza naprawde pomaga - zwykly podklad lepiej sie trzyma (nawet w 35-stopniowym upale), a co dopiero makijaz porzadnie zrobiony.. dzieki
micca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.