Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 13:24   #2551
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Ależ masz linka z forum, gdzie jest data lipiec 2011, czyli przed ACTA. Więc jak przed ACTA może mieć to związek z ACTA??
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:31   #2552
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
Chodzi mi o osoby nie wiedzące że kupują przerobioną konsole

Chciałabym wiedzieć czy ten proceder miał wcześniej miejsce .
Wczoraj dziennikarz jednej ze stacji skomentował to tak niech policja zajmie sie zaginionymi dziećmi, a nie pierdołami i podkreślił że ma to związek niestety z ACTA .
no niby masz racje, że jest to troche dziwne aby osoby nie wiedzące o tym, ze kupują podrobiony towar miały za to odpowiadać karnie ale z drugiej strony jak płacisz podrobionymi pieniędzmi to też podlegasz karze nawet jeżeli o tym nie wiesz, więc nie wydaje mi się aby było to związane z ACTA.
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:33   #2553
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
Ależ masz linka z forum, gdzie jest data lipiec 2011, czyli przed ACTA. Więc jak przed ACTA może mieć to związek z ACTA??
No tak tylko wczytaj się posiadanie przerobionej konsoli nie jest przestępstwem

Cytat:
Art. 1181.
1. Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi urządzeniami lub ich komponentami albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
Tak pisze na forum, a więc moim zdaniem chcą więcej takich zatrzymań pod publiczke aby zastraszyć młodzież to może przestrasza sie i nie będą manifestować .
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:36   #2554
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
No tak tylko wczytaj się posiadanie przerobionej konsoli nie jest przestępstwem
no jak to nie:

Posiadanie, przechowywanie lub wykorzystywanie takiego urządzenia grozi grzywną, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do jednego roku. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:41   #2555
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez ewka1987 Pokaż wiadomość
no jak to nie:

Posiadanie, przechowywanie lub wykorzystywanie takiego urządzenia grozi grzywną, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do jednego roku. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.
No właśnie o tym pisze ,dziewczyna nic nie wiedziała ,a postawiono jej zarzut posiadania przerobionej konsoli Xbox 360.

Myśle ,że te wzmożone zatrzymania maja związek z ACTA .
Młodzież się postraszy i nie będą manifestować przeciw ACTA.
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:44   #2556
Madziulek_90
Zadomowienie
 
Avatar Madziulek_90
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 441
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Natrafiłam dzisiaj w czytelni w czasopiśmie Forum na artykuł o ACTA. Dobrze ujęli całą sprawę.. Przycięło literki w 2 miejscach, ale łatwo można się ich domyślić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ScanImage001.jpg (229,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ScanImage002.jpg (267,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ScanImage003.jpg (259,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ScanImage004.jpg (219,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ScanImage005.jpg (298,7 KB, 8 załadowań)
Madziulek_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:52   #2557
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

A ja znalazłam ciekawy artykuł na temat dzielenia się linkami w sieci w związku z ACTA http://student.lex.pl/blog/-/blogs/c...inkami-w-sieci
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 14:12   #2558
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

http://antyweb.pl/google-maps-skazan...awet-bez-acta/

jak widać jeszcze bez wprowadzenia ACTY, dzieją się bardzo dziwne rzeczy na świecie
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 14:43   #2559
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez ewka1987 Pokaż wiadomość
http://antyweb.pl/google-maps-skazan...awet-bez-acta/

jak widać jeszcze bez wprowadzenia ACTY, dzieją się bardzo dziwne rzeczy na świecie
Chore . Niestety na świecie już od dawna działa się w takim kierunku, proby wprowadzenia ACTA to wisienka na torcie, no i balon próbny. Jak im to nie przejdzie w wiekszosci krajów, to za jakis czas sprobuja znowu, pod płaszczykiem innej nazwy i jeszcze lepszych "uzasadnien", ze to dla naszego dobra.

Tak na rozweselenie:
http://kwejk.pl/obrazek/896699/wielu...claptonów.html
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 14:45   #2560
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
No właśnie o tym pisze ,dziewczyna nic nie wiedziała ,a postawiono jej zarzut posiadania przerobionej konsoli Xbox 360.

Myśle ,że te wzmożone zatrzymania maja związek z ACTA .
Młodzież się postraszy i nie będą manifestować przeciw ACTA.
No, ale jakie wzmożone skoro ją o to oskarżyli w październiku? To jakie wzmożone? Teraz o tym napisali, a nie postawiono jej zarzut.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 14:51   #2561
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
No, ale jakie wzmożone skoro ją o to oskarżyli w październiku? To jakie wzmożone? Teraz o tym napisali, a nie postawiono jej zarzut.
No właśnie dlaczego teraz o tym napisali .
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 15:03   #2562
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Już mniejsza z tymi plikami dziewczyny.

Same wiecie,ze acta to dużo więcej a gadając o ściąganiu muzyki tylko dajemy im argumenty do ręki.

Skutki acta poznamy tak naprawdę w niedalekiej przyszłości - kiedy zacznie się regres gospodarczy i intelektualny.

Teraz i owszem, będą ludzie skazywani za posiadanie plików - albo i nie,zeby przeciwników nie drażnić
Uśpią czujność i uderzą ze zdwojoną siłą

Dla mnie acta to tylko ukoronowanie beznadziejnych rządów PO.

Ludzie bez honoru - jak się stołków kurczowo trzymają to masakra.

Normalni ludzie po tym wszystkim (inwestor stoczniowy,podatki (ok, ale po co ściemniać,ze się nie podniesie,szkolnictwo, służba zdrowia , 2 katastrofy lotnicze ) podaliby się do dymisji.

Niektórzy twierdzą,że to nie ich wina,ze kryzys, Smoleńsk etc ,że mają pecha. Być może.
Ale ja nie chce pechowych ludzi w rządzie

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
No właśnie dlaczego teraz o tym napisali .
ale wiesz, pojedyńcze przypadki mialy już miejsce.
Teraz tylko ułatwiona będzie procedura ścigania i egzekwowania kary (prawo do obrony będzie minimalne)

Ochrona własności intelektualnej już jest (absurdalna jak na owe czasy, ale jest) - podpisanie tego pod płaszczykiem troski a artystów jest śmieszne
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 15:11   #2563
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Już mniejsza z tymi plikami dziewczyny.

Same wiecie,ze acta to dużo więcej a gadając o ściąganiu muzyki tylko dajemy im argumenty do ręki.

Skutki acta poznamy tak naprawdę w niedalekiej przyszłości - kiedy zacznie się regres gospodarczy i intelektualny.

Teraz i owszem, będą ludzie skazywani za posiadanie plików - albo i nie,zeby przeciwników nie drażnić
Uśpią czujność i uderzą ze zdwojoną siłą

Dla mnie acta to tylko ukoronowanie beznadziejnych rządów PO.

Ludzie bez honoru - jak się stołków kurczowo trzymają to masakra.

Normalni ludzie po tym wszystkim (inwestor stoczniowy,podatki (ok, ale po co ściemniać,ze się nie podniesie,szkolnictwo, służba zdrowia , 2 katastrofy lotnicze ) podaliby się do dymisji.

Niektórzy twierdzą,że to nie ich wina,ze kryzys, Smoleńsk etc ,że mają pecha. Być może.
Ale ja nie chce pechowych ludzi w rządzie

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------


ale wiesz, pojedyńcze przypadki mialy już miejsce.
Teraz tylko ułatwiona będzie procedura ścigania i egzekwowania kary (prawo do obrony będzie minimalne)

Ochrona własności intelektualnej już jest (absurdalna jak na owe czasy, ale jest) - podpisanie tego pod płaszczykiem troski a artystów jest śmieszne
Bo zajmują sie pierdołami a poważne sprawy (choćby gospodarcze)spychają na bok .

Własność intelektualna artystów od dawna jest zabezpieczona prawem .Naszemu włodarzowi zależy na usunieciu z interetu krytyki na jego temat ( co już się dzieje).
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 15:15   #2564
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Tego chyba jeszcze nie było w wątku - staram się być na bieżąco ale ostatnio cierpię na brak czasu, więc sorry za ewentualny dubel.

ACTA: Anonymous obnażają prawny trick?*

"Michał Boni już kilka razy powtarzał, że polska może podpisać ACTA, ale zastrzegając sobie prawo do określonej interpretacji porozumienia, co ma zapewniać, że ACTA nie wprowadzi w Polsce drakońskiego prawa. To samo mówią politycy z UE i innych krajów, a tymczasem...
Grupa Anonymous przygotowała film, który zwraca uwagę na ciekawą drobnostkę. Realizacja ACTA będzie podlegać zasadom ustalonym w Konwencji wiedeńskiej o prawie traktatów. Jest to dokument z roku 1969, do którego Polska przystąpiła w roku 1990. Reguluje on kwestie zawierania umów międzynarodowych, składania do nich zastrzeżeń, wejścia w życie itd.

Film od Anonymous mówi o 32 artykule tej konwencji. Mówi on, że interpretacje porozumienia muszą być przeprowadzane na podstawie dokumentów powstałych w czasie negocjacji.
Te dokumenty - jeśli chodzi o ACTA - do tej pory są poufne. Wielu polityków ich nie widziało, więc jak mogą teraz zapewniać o swojej pewności co do korzystnych interpretacji?
Anonymous mówią o największym tricku prawnym w historii świata i trudno im nie wierzyć.
Poufność dokumentów negocjacyjnych ACTA jest przedmiotem kontrowersji od lat. Nieprawdę mówili politycy zapewniający, że podobna tajność jest normalna. Inne traktaty zbliżone treścią do ACTA powstawały w trakcie otwartych dla publiczności rozmów.
Jakby tego było mało, na krótko przed podpisaniem ACTA Polska przyjęła takie prawo w zakresie dostepu do informacji publicznej, które ogranicza dostęp właśnie do instrukcji negocjacyjnych. Przypadek? Jeśli nawet to był przypadek, to bardzo, bardzo nieszczęśliwy."

* artykuł pochodzi ze strony
http://di.com.pl/news/43278,0,ACTA_A...ick_wideo.html

--------------------------------------------------------------------------------------------


Ja się przyznaję szczerze, że pogubiłam już w tych traktatach, rozporządzeniach i ratyfikacjach, mam wrażenie, że ta procedura służy jedynie do "przemycania" coraz "gorszego" prawa.
Pewnie to nie jest popularne co napiszę, ale gdyby było referendum o wystąpieniu z UE byłabym ZA.
To samo z walutami, kiedyś nie było euro i gospodarki państw normalnie funkcjonowały a teraz nas straszą upadkiem strefy euro ... a ja myślę, że świat szybko by sobie z tym poradził.
Sorki za OT
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .

Edytowane przez neuilly.
Czas edycji: 2012-02-02 o 15:27
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 15:22   #2565
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
Bo zajmują sie pierdołami a poważne sprawy (choćby gospodarcze)spychają na bok .

Własność intelektualna artystów od dawna jest zabezpieczona prawem .Naszemu włodarzowi zależy na usunieciu z interetu krytyki na jego temat ( co już się dzieje).
chyba co już się dzialo - przed wyborami wjazd na chatę internauty, teraz kasowanie komentarzy , bagatelizwanie manifestow etc
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 15:32   #2566
Monica Veronica
Raczkowanie
 
Avatar Monica Veronica
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 69
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

A tak trochę z innej beczki. Brońmy praw autorskich ple ple bo ich okradają, a ciekawe, czyżby im się aż tak źle żyło? Pieniędzy brakuje? No chyba nie
__________________


"Muzyka jest większym odkryciem, niż cała mądrość i filozofia."
Ludwig van Beethoven
"Nastał w moim życiu etap nowy..."

Monica Veronica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 15:44   #2567
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Monica Veronica Pokaż wiadomość
A tak trochę z innej beczki. Brońmy praw autorskich ple ple bo ich okradają, a ciekawe, czyżby im się aż tak źle żyło? Pieniędzy brakuje? No chyba nie
No w myśl tej ideologii to okraść bogatego ani grzech, ani przestępstwo
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 16:11   #2568
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
No właśnie dlaczego teraz o tym napisali .
Yyy bo media uprawiają politykę strachu i manipulacji?? Biorąc pod uwagę, że w wątku o ACTA umieściłaś ten link (nie czepiam się, żeby nie było) to mogę się założyć, że nie tylko Tobie udzieliło się skojarzenie tej sprawy z ACTA. Czyli, że zabieg dziennikarza się bardzo opłacił, wszyscy o tym piszą. Jest afera, jest oglądalność.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Monica Veronica Pokaż wiadomość
A tak trochę z innej beczki. Brońmy praw autorskich ple ple bo ich okradają, a ciekawe, czyżby im się aż tak źle żyło? Pieniędzy brakuje? No chyba nie
Ale moment, moment. Piekarzowi za chleb płacisz tylko dlatego, że w domyśle, jest biedny? A jeśli ten piekarz jest magnatem paliwowym i sobie dorabia piekąc chleb to rozumiem, że powinien ten chleb za darmo rozdawać? No chyba nie?
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 16:13   #2569
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
No w myśl tej ideologii to okraść bogatego ani grzech, ani przestępstwo
chodzi o to,że Ci korzy ściągają najwięcej najwięcej też kupują a mimo piractwa artyści są coraz bogatsi

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość

Ale moment, moment. Piekarzowi za chleb płacisz tylko dlatego, że w domyśle, jest biedny? A jeśli ten piekarz jest magnatem paliwowym i sobie dorabia piekąc chleb to rozumiem, że powinien ten chleb za darmo rozdawać? No chyba nie?
tak, ale chleb jest cialem stalym plik kupisz albo nie. Niektórzy i tak by nie kupili bo ich nie stać
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 16:17   #2570
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
Yyy bo media uprawiają politykę strachu i manipulacji?? Biorąc pod uwagę, że w wątku o ACTA umieściłaś ten link (nie czepiam się, żeby nie było) to mogę się założyć, że nie tylko Tobie udzieliło się skojarzenie tej sprawy z ACTA. Czyli, że zabieg dziennikarza się bardzo opłacił, wszyscy o tym piszą. Jest afera, jest oglądalność.
Nic mi sie nie skojarzyło .W śniadaniówce był przegląd prasy i była sprawa tej dziewczyny tylko zdumiewa mnie fakt ,że wcześniej o tym nie pisali .

Dziewczyno jaka afera jaka oglądalność to jest typowy zabieg zastraszenia przed manifestacjami .
Oglądalność większa czy mniejsza śniadaniówki zawsze będzie .

Edytowane przez siska81
Czas edycji: 2012-02-02 o 16:20
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 16:46   #2571
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
Nic mi sie nie skojarzyło .W śniadaniówce był przegląd prasy i była sprawa tej dziewczyny tylko zdumiewa mnie fakt ,że wcześniej o tym nie pisali .

Dziewczyno jaka afera jaka oglądalność to jest typowy zabieg zastraszenia przed manifestacjami .
Oglądalność większa czy mniejsza śniadaniówki zawsze będzie .
No to Tobie akurat się nie skojarzyło. Whatever.

To też, ale autor tego artu raczej zastraszać nie chciał, tylko chciał popłynąć na fali ACTA.

A i ja nie mam na myśli tv śniadaniowej, bo jej nie mam i nie oglądam. Ja mówię o linku (tym i nie tylko bo kilka portali o tym pisało dziś).
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 17:26   #2572
Madziulek_90
Zadomowienie
 
Avatar Madziulek_90
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 441
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

A w Poznaniu dzisiaj idzie marsz przez pół miasta.. Ciekawe, czy coś o tym będzie w mediach
Madziulek_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 17:59   #2573
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
----------------------------------------------


Ja się przyznaję szczerze, że pogubiłam już w tych traktatach, rozporządzeniach i ratyfikacjach, mam wrażenie, że ta procedura służy jedynie do "przemycania" coraz "gorszego" prawa.
Pewnie to nie jest popularne co napiszę, ale gdyby było referendum o wystąpieniu z UE byłabym ZA.
To samo z walutami, kiedyś nie było euro i gospodarki państw normalnie funkcjonowały a teraz nas straszą upadkiem strefy euro ... a ja myślę, że świat szybko by sobie z tym poradził.
Sorki za OT
E, myślę, że niedługo może być całkiem popularne.

Dziewczyny, a o co chodzi z tym Hołdysem- Claptonem? Skąd ten Clapton?
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 18:28   #2574
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Malagenia Pokaż wiadomość
E, myślę, że niedługo może być całkiem popularne.

Dziewczyny, a o co chodzi z tym Hołdysem- Claptonem? Skąd ten Clapton?
hahahha nasz Zbychu stwierdził,że gdyby nie piraci byłby bogaty jak Clapton
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 18:35   #2575
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Sprawa ACTA jest moim zdaniem świetnym przykładem na to, jak plotki, podsycane medialnie teorie spiskowe, niesprawdzone informacje i domysły mogą sterować opinią publiczną, wręcz całym społeczeństwem. To, że media - telewizja i internet w szczególności, są czwartą władzą (jak nie pierwszą) wiedziałam nie od dzisiaj - natomiast poraziła mnie siła absurdu tego, do czego dochodzi się w interpretacji tej jednej, zwykłej (i nie pierwszej zresztą, której Polska jest stroną) umowy międzynarodowej, której przedmiotem jest ochrona własności intelektualnej.

W sprawie wypowiadają się moim zdaniem ludzie, którzy w większości nie sięgnęli do tej umowy, a jeżeli to zrobili to każdy jej przepis interpretują tak, żeby wyciągnąć z niej jak najwięcej (możliwych na pierwszy rzut oka i absurdalnych, gdy się im przyjrzeć) naruszeń obywatelskich praw i wolności. Jak czytam posty na forach internetowych o tym, że np. zamykają teraz facebooka i naszą klasę to nie za bardzo wiem, czy mam się śmiać czy mam płakać. Podczas gdy mechanizmy tam przewidziane obowiązują w polskim systemie prawnym od dawna, samej umowy nie stosuje się bezpośrednio i wymaga wprowadzenia jej drogą ustawy w razie rozbieżności lub potrzeby konkretyzacji, kontrolę umowy i wprowadzających ją ustaw z Konstytucją (gwarantującą prawa i wolności obywatelskie w końcu) sprawuje Trybunał Konstytucyjny, a chcemy czy nie chcemy ochrona własności intelektualnej jest równie potrzebna w prawie jak ochrona własności w ogóle.


Swoją drogą, jest tak wiele tematów społecznych i politycznych, które mogły uruchomić w Polakach ducha społeczeństwa obywatelskiego i przeraża mnie fakt, że ze wszystkich możliwych opcji nasze społeczeństwo poczuło się naprawdę zagrożone wizją tego, że megavideo nie działa, a serialu nie można nawet ściągnąć na dysk, bo niestety o to większości chodzi. Przeraża mnie, szczerze mówiąc, aż takie społeczne uzależnienie od internetu, przeraża mnie grupa Anonymous i jeśli bym miała snuć jakieś teorie spiskowe, to bałabym się tego, że pojawia nam się rodzaj internetowego terroryzmu, a trzecia wojna światowa rozegra się w cyberprzestrzeni I dobrze sobie zdaję sprawę z tego, że ja do tego też się przykładam.
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 18:43   #2576
3asiex
Zadomowienie
 
Avatar 3asiex
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 169
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9Y...ayer_embedded#!
Widziałyście to? Sama nie wiem czy to bardziej głupie czy śmieszne.
__________________
Love Is A Losing Game...

Miałem taki piękny sen, że byłem ostatnim ssakiem na ziemi.(Mort: a ja w nim byłem?) Tak ale jako padlina.

3asiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 19:32   #2577
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez 3asiex Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9Y...ayer_embedded#!
Widziałyście to? Sama nie wiem czy to bardziej głupie czy śmieszne.
Powiedziałabym, że głupio-śmieszne Ale "ten bit jest kradziony"
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 20:09   #2578
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
hahahha nasz Zbychu stwierdził,że gdyby nie piraci byłby bogaty jak Clapton
Aaa dzięki, bo nie mogłam wymyślić skąd to się wzięło
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 21:41   #2579
Koan
Wtajemniczenie
 
Avatar Koan
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 002
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

http://www.wykop.pl/ramka/1030029/th...rawny-w-acta/#
Koan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:13   #2580
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Hej, mam pytanie, oglądać filmy na Youtube czy np zalukaj nadal można jeżeli nic się nie ściąga, prawda?
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.