Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-07, 09:19   #391
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 112
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Tak. Uczciwe są dwie. Ale dostępne trzy.

I nie ma zakazu stosowania tej nieuczciwej.
I znam/ znałam wiele osób, które ją stosują lub stosowały.
I niestety sprawiedliwość nie istnieje i te osoby najprawdopodobniej nigdy nie poniosą konsekwencji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 09:20   #392
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez nevina Pokaż wiadomość
Czyli jak zrobić shitstorm na bazie zwykłego porównania. Oj Edan.... nie masz nic lepszego do powiedzenia, tudzież napisania, tylko będziesz rozdrabniał gówno na atomy?

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------



Więc doradzasz komuś zachowanie, które sama uznajesz jako złe? aha
To jest tzw. Moralność Kałego- już dawno temu opisana w literaturze
"Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy"
Nie jest takie podejscie karalne ( o ile czynow karalnych się nie popełnia, tylko tak "po prostu" krzywdzi innych i nawet nie uznaje tego za źle. Za to takie osoby mało kto lubi - i taka to "kara" społeczną ich dotyka 😉 ( jak już wyjdzie na jaw). Cechą ludów prymitywnych, małych dzieci, niekoniecznie psychopata.

Na miejscu autorki bym jednak przed bliższym i doglebniejszym poznawaniem tego ksiecia z bajki zerwała z obecnym ( ja z pobudek moralnych) Ale tez chociażby ze względów pragmatycznych - jeśli to w obrębie osiedla to bardzo trudno będzie sprawić, żeby się nie wydało. No chyba że autorka nie ma nic przeciwko poligamii i mogą sobie wszyscy wkoło o tym wiedzieć?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 09:26   #393
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
I niestety sprawiedliwość nie istnieje i te osoby najprawdopodobniej nigdy nie poniosą konsekwencji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czemu miałyby ponosić jakieś konsekwencje? Z jakiej racji?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 09:47   #394
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87311723]To jest tzw. Moralność Kałego- już dawno temu opisana w literaturze
"Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy"
Nie jest takie podejscie karalne ( o ile czynow karalnych się nie popełnia, tylko tak "po prostu" krzywdzi innych i nawet nie uznaje tego za źle. Za to takie osoby mało kto lubi - i taka to "kara" społeczną ich dotyka 😉 ( jak już wyjdzie na jaw). Cechą ludów prymitywnych, małych dzieci, niekoniecznie psychopata.

Na miejscu autorki bym jednak przed bliższym i doglebniejszym poznawaniem tego ksiecia z bajki zerwała z obecnym ( ja z pobudek moralnych) Ale tez chociażby ze względów pragmatycznych - jeśli to w obrębie osiedla to bardzo trudno będzie sprawić, żeby się nie wydało. No chyba że autorka nie ma nic przeciwko poligamii i mogą sobie wszyscy wkoło o tym wiedzieć?[/QUOTE]

1. Które ludy uznajesz2za prymitywne?

2. Jak prymityw, małe dziecko lub psychopata jest inteligentny i ostrożny, to nic na jaw nie wychodzi i kary społecznej nie ma.
3. Do czasu podjęcia decyzji i w trakcie zwiekszania szans u tego drugiego nic się wydać nie musi.

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
I niestety sprawiedliwość nie istnieje i te osoby najprawdopodobniej nigdy nie poniosą konsekwencji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NIE poniosą raczej. Życie to nie bajka, w której dobro jest nagradzane A zło ukarane.
I błagam, tylko bez "karma wraca", bo się cale6pokolenia hinduistow i buddystów w grobach przywracają na spłycenie tego podstawowego dla ich filozofii pojęcia.

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A czemu miałyby ponosić jakieś konsekwencje? Z jakiej racji?
No wlaśnie z takiej, że dobro powinno być nagrodzone, a zło ukarane.
Takie myślenie życzeniowe.

Tylko czemu dobro innych obojętnych mi ludzi ma być ważniejsze od mojego?
Ja wolę być szczęśliwa niż moralnie nienaganna.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 09:56   #395
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
1. Które ludy uznajesz2za prymitywne?

2. Jak prymityw, małe dziecko lub psychopata jest inteligentny i ostrożny, to nic na jaw nie wychodzi i kary społecznej nie ma.
3. Do czasu podjęcia decyzji i w trakcie zwiekszania szans u tego drugiego nic się wydać nie musi.

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------



NIE poniosą raczej. Życie to nie bajka, w której dobro jest nagradzane A zło ukarane.
I błagam, tylko bez "karma wraca", bo się cale6pokolenia hinduistow i buddystów w grobach przywracają na spłycenie tego podstawowego dla ich filozofii pojęcia.

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------



No wlaśnie z takiej, że dobro powinno być nagrodzone, a zło ukarane.
Takie myślenie życzeniowe.

Tylko czemu dobro innych obojętnych mi ludzi ma być ważniejsze od mojego?
Ja wolę być szczęśliwa niż moralnie nienaganna.
Ile ludzi, tyle dobra. Różnego dobra, bo dobro jest jak dupa, każdy ma jego swoją własna wersje.
I co gorsze, różne dobra się często wzajemnie wykluczają. Często moje osobiste z dobrem Mietka. I jasne ze wole aby mi było dobrze niż Mietkowi.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 10:54   #396
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 112
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
NIE poniosą raczej. Życie to nie bajka, w której dobro jest nagradzane A zło ukarane.
I błagam, tylko bez "karma wraca", bo się cale6pokolenia hinduistow i buddystów w grobach przywracają na spłycenie tego podstawowego dla ich filozofii pojęcia.
Właśnie to napisałam. To jest jeden z tych minusów bycia ateistą. Nie mogę siebie siedzieć i udawać, że przyjdzie jakiś sąd i ci ludzie za to zapłacą.

W gruncie rzeczy mogę tylko mówić im, co o nich myślę. A to raczej niewiele ich obejdzie, bo jestem obcą osobą/randomem z neta.

Nie wiem, czemu zakładasz, że jestem ignorantką, kiedy nigdy nie użyłam tego zwrotu i sama na forum to niejednokrotnie poprawiałam. Troszkę to protekcjonalne. Czepiasz się, że kogoś oceniam na podstawie jednego zachowania, a sama oceniasz moją wiedzę o religioznawstwie na podstawie czegoś, czego nawet nie napisałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 10:59   #397
nevina
Raczkowanie
 
Avatar nevina
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 234
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87310844]
Nie wiem na jakiej podstawie wysnułaś wniosek, że masz coś takiego rozumieć. Jak ten temat wypłynie, to wypłynie, ale na pewno nie z mojej inicjatywy, bo nie widzę powodu przywoływania tego tematu jeśli nie ustalam akurat zasad z tym związanych. A nie ustalam, bo nie widzę potrzeby wprowadzania zmian do opcji, która mi pasuje i którą z defaultu mam, czyli dowolność w spotykaniu się i uprawianiu seksu z kim zechcę. Ona nie mija tylko dlatego, że kogoś lubię i się spotykam z nim więcej niż z innymi.[/QUOTE]

Czyli w wielkim skrócie twoje podejście do seksu jest pozbawione żadnych wyższych emocji i traktujesz to jak czystą formę zaspokojenia. Idąc dalej - skoro jest to dla ciebie tylko okazja do rozładowania energii i nic więcej za tym nie stoi to nie widzisz sensu w informowaniu partnera o twoim podejściu, bo jest to dla ciebie prawie tak zwyczajne jak zjedzenie swojego ulubionego dania, z którego masz tam jakąś satysfakcję.

Jestem w stanie zrozumieć twoje nastawienie, chociaż pewnie jesteś tego świadoma, że dla większości ludzi jest to czymś więcej - największą formą bliskości z drugim człowiekiem i okazaniem uczuć. Kwestia niezrozumienia wynika z tego, że każdy stoi w swoich butach i mówi za siebie. Czasami trzeba wejść w buty innej osoby, żeby spojrzeć na to w inny sposób. Dla mnie na przykład kościół jest czymś, co nie gra żadnej roli w moim życiu, chociaż mam tę świadomość, że wielu ludzi uważa to za świętość i coś co trzeba czcić, szanować. Mimo wszystko ze świadomości tego, że jest to ważna sfera życia dla wielu ludzi (chociaż nie dla mnie) informuję o moim podejściu do sprawy chociażby po to, żeby nie tracić swojego czasu na kogoś, kto myśli zupełnie inaczej niż ja. Też z szacunku dla samej siebie, albo może przede wszystkim. Również sama nie chciałabym, żeby ktoś jedną z istotniejszych sfer życia przede mną zataił, bo nie ma to dla niego większego znaczenia. Rozumiem, ale dla mnie na przykład ma.

Ja nigdy nie miałam rozmowy w swoim życiu typu pt "czy można sypiać z kimś innym będąc w związku", gdy wchodziłam w tenże związek. Więc jestem w stanie zrozumieć, że ludzie mogą mieć inaczej, ale nie ukrywam, że bardzo bym się zawiodła i rozczarowała (w sumie to mało powiedziane) na kimś, kto mnie nie uprzedził, że myśli inaczej.
nevina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 11:03   #398
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Właśnie to napisałam. To jest jeden z tych minusów bycia ateistą. Nie mogę siebie siedzieć i udawać, że przyjdzie jakiś sąd i ci ludzie za to zapłacą.

W gruncie rzeczy mogę tylko mówić im, co o nich myślę. A to raczej niewiele ich obejdzie, bo jestem obcą osobą/randomem z neta.

Nie wiem, czemu zakładasz, że jestem ignorantką, kiedy nigdy nie użyłam tego zwrotu i sama na forum to niejednokrotnie poprawiałam. Troszkę to protekcjonalne. Czepiasz się, że kogoś oceniam na podstawie jednego zachowania, a sama oceniasz moją wiedzę o religioznawstwie na podstawie czegoś, czego nawet nie napisałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przepraszam, jedli kwestię karmy wzięłaś do siebie. Naprawdę, nic takiego nie miałam na myśli. O tej karmie napisałam, bo to takie częste A bezsensowne w necie i na samym wizażu.
PRZEPRASZAM.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:10   #399
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87311723]
Na miejscu autorki bym jednak przed bliższym i doglebniejszym poznawaniem tego ksiecia z bajki zerwała z obecnym ( ja z pobudek moralnych) Ale tez chociażby ze względów pragmatycznych - jeśli to w obrębie osiedla to bardzo trudno będzie sprawić, żeby się nie wydało. No chyba że autorka nie ma nic przeciwko poligamii i mogą sobie wszyscy wkoło o tym wiedzieć?[/QUOTE]

Śmieszne jest to, że ten drugi też według autorki nie jest Adonisem, ale może ona uważa, że ma wyższą cyferkę atrakcyjności. Np. obecny to 3., a ten drugi to mocne 5. Więc może wyjść tak, że jak usidli 5. to na horyzoncie pojawi się jakiś 7. z niskim poczuciem własnej wartości i jakimś cudem się nią zainteresuje.
U mnie jest tak, że jak jestem w związku, to nagle zainteresowanie płci przeciwnej mocno rośnie. Nie wiem czy to tylko moje postrzeganie świata, ale z tego co zauważyłem, nie tylko ja tak mam.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:10   #400
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=9a6d0e95fbc4407ed947e2e f8cea0fb12942fdf4_5e19100 28c83c;87311342]Zgadzam się, tylko wczoraj widziałam kilka jej postów w różnych wątkach, których jedyną treścią była emotka " ", przytakująca czyjemuś cytatowi. Wysiliłaby się na porządnego posta, zamiast spamować emotami, irytujące. Chyba tylko po to, żeby sobie posty nabijać

A co do tematu, jak dla mnie dylematy Autorki to jakaś okropna, zimna kalkulacja. A gdzie tu miejsce w tym wszystkim na uczucia...? Łapanie facetów "bo się nawinęli" i "bo już mi 30 zagląda w oczy" ... a potem się ludzie dziwią, skąd tyle rozwodów.[/QUOTE]A Ty nie masz co robić, tylko moje posty sledzic? Skoro się z kimś w pełni zgadzam to po cholerę mam się powtarzać? A postów nabijać nie muszę bo do niczego mi to nie jest potrzebne.

W ogóle to proszę łaskawie aby skończyć temat o mnie i o moich postach bo nie o mnie jest wątek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:17   #401
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87312110]A Ty nie masz co robić, tylko moje posty sledzic? Skoro się z kimś w pełni zgadzam to po cholerę mam się powtarzać? A postów nabijać nie muszę bo do niczego mi to nie jest potrzebne.

W ogóle to proszę łaskawie aby skończyć temat o mnie i o moich postach bo nie o mnie jest wątek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ale o edanie można było pitolić?
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:26   #402
nevina
Raczkowanie
 
Avatar nevina
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 234
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
U mnie jest tak, że jak jestem w związku, to nagle zainteresowanie płci przeciwnej mocno rośnie. Nie wiem czy to tylko moje postrzeganie świata, ale z tego co zauważyłem, nie tylko ja tak mam.
Mój chłopak też takie coś zasugerował xd
nevina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:27   #403
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 112
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Przepraszam, jedli kwestię karmy wzięłaś do siebie. Naprawdę, nic takiego nie miałam na myśli. O tej karmie napisałam, bo to takie częste A bezsensowne w necie i na samym wizażu.
PRZEPRASZAM.
Bez przesady z tym Caps Lockiem.

Jest ci wybaczone, możesz spać spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:33   #404
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Jak już się dowie ze nowy ją chce to wtedy powinna zakończyć obecny związek. Ahaaa. Nie no, rada cud malina.

A cóż to za różnica jest pomiędzy tym, a tym ze nowego jeszcze potestuje w łóżku? Czy przeświadczenie emocjonalne, intelektualne stoi tak dużo niżej od przeświadczenia fizycznego?
Nie, że chce tylko, że moze coś z tego wyjść. Autorka jest przekonana, że 30% ma szans na udany zwiazek z tym drugim.

Według mnie stoi na równi. Ale bez sensu jest też testować kogoś w łóżku i jak tam bedzie kicha to wrócić do poprzedniego

Jednak poznanie kogoś z charakteru nie jest niczym złym, nie rani drugiej osoby. A jesli ktos jest w zwiazku monogamicznym to nie jest w porządku pójście do łóżka z innym aby przekonać się czy jest lepszy.


A tak swoją drogą to nigdy nie wiemy czy coś wyjdzie czy nie. I aby się przekonać to trzeba z tym kimś spróbować.

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Przepraszam, jedli kwestię karmy wzięłaś do siebie. Naprawdę, nic takiego nie miałam na myśli. O tej karmie napisałam, bo to takie częste A bezsensowne w necie i na samym wizażu.
PRZEPRASZAM.
Z ta karmą też mnie bawią ludzie
Ostatnio usłyszałam fajne kawał.
Taki z przymróżeniem oka. I nie o Tobie żeby była jasność.

Jestes tak brzydka, że nawet karma nie chce do ciebie wrócić
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:35   #405
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Ale o edanie można było pitolić?
Ale on sam z chęcią temat o sobie rozwijał

EOT

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87312184]Nie, że chce tylko, że moze coś z tego wyjść. Autorka jest przekonana, że 30% ma szans na udany zwiazek z tym drugim.

Według mnie stoi na równi. Ale bez sensu jest też testować kogoś w łóżku i jak tam bedzie kicha to wrócić do poprzedniego

Jednak poznanie kogoś z charakteru nie jest niczym złym, nie rani drugiej osoby. A jesli ktos jest w zwiazku monogamicznym to nie jest w porządku pójście do łóżka z innym aby przekonać się czy jest lepszy.


A tak swoją drogą to nigdy nie wiemy czy coś wyjdzie czy nie. I aby się przekonać to trzeba z tym kimś spróbować.

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------



Z ta karmą też mnie bawią ludzie
Ostatnio usłyszałam fajne kawał.
Taki z przymróżeniem oka. I nie o Tobie żeby była jasność.

Jestes tak brzydka, że nawet karma nie chce do ciebie wrócić [/QUOTE]Poznawanie kogoś w celu odkrycia, czy mamy u tej drugiej osoby szansę, to właśnie takie testowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:39   #406
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87312184]
---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

[/COLOR]

Z ta karmą też mnie bawią ludzie
Ostatnio usłyszałam fajne kawał.
Taki z przymróżeniem oka. I nie o Tobie żeby była jasność.

Jestes tak brzydka, że nawet karma nie chce do ciebie wrócić [/QUOTE]
Dobre.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:46   #407
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87312197]Ale on sam z chęcią temat o sobie rozwijał

EOT

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Poznawanie kogoś w celu odkrycia, czy mamy u tej drugiej osoby szansę, to właśnie takie testowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ale jest mała różnica pomiędzy poznaniem kogoś z charakteru a testowaniem. Testowanie to jednak stworzenie pewnej relacji i albo wyjdzie albo nie. A poznanie to zwyczajna rozmowa, zapoznanie sie czy łączy nas coś wiecej a nie tylko zwykle pogaduszki o pierdołach.

I jesli autorka (która zaginęła) by się dowiedziała, ze z drugim panem łączy ją wiecej niz z pierwszym to czemu miałaby nie odejsc i stworzyć relacji z innym.

Autorka jest na etapie szukania księcia.
Ten jej pierwszy facet to taki z braku laku...
Fakt trochę go oszukuje, marnuje mu czas aby znalazł sobie kogoś kto go faktycznie chce a nie jest kołem zapasowym.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:49   #408
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87312233]Ale jest mała różnica pomiędzy poznaniem kogoś z charakteru a testowaniem. Testowanie to jednak stworzenie pewnej relacji i albo wyjdzie albo nie. A poznanie to zwyczajna rozmowa, zapoznanie sie czy łączy nas coś wiecej a nie tylko zwykle pogaduszki o pierdołach.

I jesli autorka (która zaginęła) by się dowiedziała, ze z drugim panem łączy ją wiecej niz z pierwszym to czemu miałaby nie odejsc i stworzyć relacji z innym.

Autorka jest na etapie szukania księcia.
Ten jej pierwszy facet to taki z braku laku...
Fakt trochę go oszukuje, marnuje mu czas aby znalazł sobie kogoś kto go faktycznie chce a nie jest kołem zapasowym.[/QUOTE]Niech najpierw zostawi obecnego, a potem może sobie poznawać kogo i ile chce, bo będzie wolna. Ja bym nie chciała by mój facet sprawdzal czy opłaca mu się mnie zostawić dla tej drugiej. Wolała bym by mial do mnie tyle szacunku, by mnie najpierw zostawic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:54   #409
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87312240]Niech najpierw zostawi obecnego, a potem może sobie poznawać kogo i ile chce, bo będzie wolna. Ja bym nie chciała by mój facet sprawdzal czy opłaca mu się mnie zostawić dla tej drugiej. Wolała bym by mial do mnie tyle szacunku, by mnie najpierw zostawic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Też bym tak chciała. Ale zycie jest jakie jest. Ludzie sa różni.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:58   #410
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87312240]Niech najpierw zostawi obecnego, a potem może sobie poznawać kogo i ile chce, bo będzie wolna. Ja bym nie chciała by mój facet sprawdzal czy opłaca mu się mnie zostawić dla tej drugiej. Wolała bym by mial do mnie tyle szacunku, by mnie najpierw zostawic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dobre podsumowanie. Z szacunku dla drugiej osoby, warto, zeby wiedziala na czy stoi.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 12:37   #411
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87312255]Też bym tak chciała. Ale zycie jest jakie jest. Ludzie sa różni.[/QUOTE]


Dokladnie. Sporo stagnacyjnych, ciagnacych sie zwiazkow w moim otoczeniu, konczy sie, gdy jedna ze stron pozna kogos ciekawszego. Ludzie wola byc w ukladzie tego typu niz sami.

W moim otoczeniu, znam jeden przypadek kogos, kto zakonczyl zwiazek, bo ciagnal sie za dlugo i zrobil to "4 lata za pozno, no i bo zaczela nalegac na dzieci".

Smutne, ale takie zycie.
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 12:39   #412
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87312240]Niech najpierw zostawi obecnego, a potem może sobie poznawać kogo i ile chce, bo będzie wolna. Ja bym nie chciała by mój facet sprawdzal czy opłaca mu się mnie zostawić dla tej drugiej. Wolała bym by mial do mnie tyle szacunku, by mnie najpierw zostawic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Niech tak zrobi, bo Ty sobie tego życzysz.

Ja też bym nie chciała, żeby mój facet tak sprawdzał. Ale będąc w sytuacji autorki, sprawdzałabym, czy mi się opłaca, jeśli moim celem byłoby znalezienie najlepszego męża.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 12:46   #413
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez DawnSeeker Pokaż wiadomość
Dokladnie. Sporo stagnacyjnych, ciagnacych sie zwiazkow w moim otoczeniu, konczy sie, gdy jedna ze stron pozna kogos ciekawszego. Ludzie wola byc w ukladzie tego typu niz sami.

W moim otoczeniu, znam jeden przypadek kogos, kto zakonczyl zwiazek, bo ciagnal sie za dlugo i zrobil to "4 lata za pozno, no i bo zaczela nalegac na dzieci".

Smutne, ale takie zycie.
No to jak ktoś nie umie być sam, tylko woli być w beznadziejnym związku, który kończy dopiero gdy znajdzie kogoś lepszego, to się nadaje na terapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Niech tak zrobi, bo Ty sobie tego życzysz.

Ja też bym nie chciała, żeby mój facet tak sprawdzał. Ale będąc w sytuacji autorki, sprawdzałabym, czy mi się opłaca, jeśli moim celem byłoby znalezienie najlepszego męża.
A może jej facet też powinien mieć prawo wiedzieć z kim jest i że autorce wcale na nim nie zależy? Ona może sobie szukać i testować, a on co? Ma być niczego nie świadomy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 13:12   #414
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87312446]No to jak ktoś nie umie być sam, tylko woli być w beznadziejnym związku, który kończy dopiero gdy znajdzie kogoś lepszego, to się nadaje na terapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

A może jej facet też powinien mieć prawo wiedzieć z kim jest i że autorce wcale na nim nie zależy? Ona może sobie szukać i testować, a on co? Ma być niczego nie świadomy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

1. Fakt, terapia więc przydałaby się jakiejś połowie ludzkości. Ale sporo ludzi jakoś sobie radzi. Puszczając tę pierwszą gałąź dopiero, gdy już trzymają drugą.
2. To ona wybiera, czy ma być świadomy czy nie.
Jej facet też wybiera, ale to nie on prosi o radę.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 13:33   #415
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez nevina Pokaż wiadomość
Czyli jak zrobić shitstorm na bazie zwykłego porównania. Oj Edan.... nie masz nic lepszego do powiedzenia, tudzież napisania, tylko będziesz rozdrabniał gówno na atomy?

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------



Więc doradzasz komuś zachowanie, które sama uznajesz jako złe? aha
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jezu, błagam, możemy założyć wątek, gdzie każdy nowy na forum będzie mógł się pobudzać na edana pls?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

A jednak gdy można zabłysnąć jaki to nie jesteś wyjątkowy, to lecisz offtopem aż miło.

A jak dyskusja się nie podoba, to nagle nie o tobie wątek.

Pasuje to do twojego profilu psychologicznego, więc w sumie żadna nowość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hehehe w punkt!
Nie wiem czy wpadła już moderatorka i upomniala jak zwykle, ze nie jest to wątek o edanie? bo nie mam czasu doczytać.

Też w zasadzie uważam,ze pierwszą z opcji wypisania na początku przez marielamarie jest przez ludzi najczęściej realizowana w praktyce, tzn. Osoby w związku "stagnacyjnym" poznają inne osoby i jeśli się zauroczą to poznają je dalej, ale osobiście wolałabym nadać temu poznawaniu charakter kolezenski-sąsiedzki. A nie formę jakichś potajemnych schadzek. I jednak -jeśli zauroczenie nie przejdzie.m przerodzić się zakochanie to zaryzykowac rozstaniem z tym kandydatem na męża.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 13:42   #416
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez DawnSeeker Pokaż wiadomość
Dokladnie. Sporo stagnacyjnych, ciagnacych sie zwiazkow w moim otoczeniu, konczy sie, gdy jedna ze stron pozna kogos ciekawszego. Ludzie wola byc w ukladzie tego typu niz sami.

W moim otoczeniu, znam jeden przypadek kogos, kto zakonczyl zwiazek, bo ciagnal sie za dlugo i zrobil to "4 lata za pozno, no i bo zaczela nalegac na dzieci".

Smutne, ale takie zycie.
Właśnie ja też widzę takie pary. Są z kimś tylko po to żeby nie być samemu. Nawet na portalach randkowych mają konta i szukają lepszych opcji. Nie rozumiem tego i bym tak nie potrafił. Chociaż z drugiej strony chyba mają lepiej, że są w stanie tak funkcjonować. Można im tego zazdrościć...
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 13:48   #417
Andziullka666
Zadomowienie
 
Avatar Andziullka666
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 272
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Właśnie ja też widzę takie pary. Są z kimś tylko po to żeby nie być samemu. Nawet na portalach randkowych mają konta i szukają lepszych opcji. Nie rozumiem tego i bym tak nie potrafił. Chociaż z drugiej strony chyba mają lepiej, że są w stanie tak funkcjonować. Można im tego zazdrościć...
Ja też czasami zazdroszczę socjopatom że mogą iść przez życie tak kalkulujac bo ja z kolei jestem bardzo uczuciowa i w związku z tym dużo rzeczy przeżywam mocno. Ale z drugiej strony nie wiem czy chciałabym być tak wyprana z emocji, czy życie nie byłoby zbyt jałowe wtedy?
__________________
01.02.2016 66kg






13.08.2016
Andziullka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 13:54   #418
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez Andziullka666 Pokaż wiadomość
Ja też czasami zazdroszczę socjopatom że mogą iść przez życie tak kalkulujac bo ja z kolei jestem bardzo uczuciowa i w związku z tym dużo rzeczy przeżywam mocno. Ale z drugiej strony nie wiem czy chciałabym być tak wyprana z emocji, czy życie nie byłoby zbyt jałowe wtedy?
Uff. Ulżyło mi. Nie jestem socjopatką. Mam mnóstwo emocji w sobie, nie jestem z nich wyprana i nie mam jałowego życia.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 13:54   #419
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez Andziullka666 Pokaż wiadomość
Ja też czasami zazdroszczę socjopatom że mogą iść przez życie tak kalkulujac bo ja z kolei jestem bardzo uczuciowa i w związku z tym dużo rzeczy przeżywam mocno. Ale z drugiej strony nie wiem czy chciałabym być tak wyprana z emocji, czy życie nie byłoby zbyt jałowe wtedy?
Mysle, ze to nie jest dobre, takie przejscie przez zycie sucha stopa. Czasem w zyciu sie trzeba sparzyc, zeby docenic to co sie ma, albo zeby wiedziec na czym nam zalezy.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 14:15   #420
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Wróbel w garści czy orzeł pod ręką ?

Cytat:
Napisane przez Andziullka666 Pokaż wiadomość
Ja też czasami zazdroszczę socjopatom że mogą iść przez życie tak kalkulujac bo ja z kolei jestem bardzo uczuciowa i w związku z tym dużo rzeczy przeżywam mocno. Ale z drugiej strony nie wiem czy chciałabym być tak wyprana z emocji, czy życie nie byłoby zbyt jałowe wtedy?
Z tego, co zauwazylam sa to czesto osoby ...nieszczesliwe. I rzadko, kiedy polega to na czystej kalkulacji ("jestesm z Goska, dopoki Marta sie nie zwolni"). Czesto byly to szczesliwe, wrecz przykladne zwiazki i stagnacja, wypalenie czesto zaczynaly sie po paru latach, kiedy sie razem mieszka i odejsc nie jest wcale tak latwo.

Duzo probowalo naprawde "cos" zrobic ze swoim zwiazkiem - rozmowy, naprawy, nawet terapie, ale jakos to nie pomagalo z wielu roznych powodow. Czesto tez nastepnego partnera poznawalo sie przypadkiem , a nie w ramach przeczesywania otoczenia w ramach szukania lepszej opcji - zaiskrzylo i jakos samo sie potoczylo. Znajoma byla w 10 letnim, stagnacyjnym zwiazku , poznala kogos w pracy i zaiskrzylo.. Starala sie z tym walczyc jak mogla - zmienila dzial (pracy nie mogla ot tak rzucic, a szukanie trwalo), starala sie spedzac ze swoim partnerem wiecej czasu, poszli na terapie... ale nie pomoglo.

Dzis jest mezatka z tym drugim, maja coreczke i kolejne w drodze. Nie widzialam jak takiej szczesliwej od dawna - w swoim poprzednim zwiazku chodzila smutna, nieszczesliwa, a ciezko bylo jej sie rozstac, bo byli razem mega dlugo. Nie wiem, czy postapila slusznie nie odchodzac, ale nie nazwalabym jej socjopatka.

Edytowane przez DawnSeeker
Czas edycji: 2019-11-07 o 14:17
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-09 05:22:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.