Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-06, 23:00   #1
klaudia23451
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 24

Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji


Przez ostatnie kilka lat życia mieszkałam w Szwajcarii. Mam tam część rodziny i skusił mnie tamtejszy system edukacji - postanowiłam pojechać na studia do Zurychu. Od początku jednak byłam prawie pewna, że po studiach chcę wrócić do kraju - tutaj czuję się najlepiej. Upewniłam się w tym, kiedy poznałam mojego Mężczyznę

Jako że w Szwajcarii ofert pracy było sporo, mogłam w sumie wybierać, a w dodatku uczelnia dość prestiżowa, przynajmniej w rankingach, to myślałam, że nie będę mieć większych problemów z zatrudnieniem. Eh, nic bardziej mylnego, co pracodawca to:
- my jednak wolelibyśmy kogoś kto zna realia,
- z takimi kwalifikacjami to my nic dla Pani nie mamy,
- oj ale na szwajcarską pensję dla Pani to nas nie stać hehehe
itp. a do tego zauważam jeszcze że w ogóle zaproszenia na rozmowy dość rzadko dostaję. Podobno w Polsce już nie zaścianek a jak widać wystarczy mieć niestandardowy dyplom i się wybijać i już różowo nie jest... Pół roku minęło a ja wciąż bez pracy.

Wszystko to zaczyna mega działać mi na psychikę. Jestem apatyczna, nerwowa, nie mam na nic ochoty, zauważam u siebie chyba początki depresji. Bardzo bardzo wspiera mnie mój Ukochany, mieszkamy razem i on nas póki co utrzymuje.

Gorzej z rodzicami, chyba coraz bardizej mają mnie za nieudacznika. Teksty typu "taką uczelnię skończyłaś, a pracy nie masz?", "podobno w IT to od ręki można" itp...

Teraz jak napisałam to sama nie wiem do końca, w jakim celu... Hmm, przede wszystkim chciałam się wygadać, opisać problem. Jakby ktoś przeżywał coś podobnego, stany okołodepresyjne, to byłoby ciekawie poznać, ale każdy punkt widzenia będzie dla mnie cenny. A z praktycznych rzeczy może ktoś wie jak w PL można załatwić psychologa na kasę chorych alb oma porady dotyczące szukania pracy z zagranicznym dyplomem.

Pewnie będą o to pytania, o fakty - skończyłam Robotics, Systems and Control (nie wiem, na polskie to chyba będzie coś na kształt automatyki i robotyki) na uczelni ETH Zuerich.
klaudia23451 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 23:26   #2
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Nie czaję jak mogłaś wrócić do Polski, rany... Może rozważ jednak przeprowadzke do Szwajcarii, skoro tam miałaś tyle ofert? Bo wygląda na to, że zrobiłaś krok w tył.
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 23:44   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

masz już jakieś doświadczenie zawodowe? nic o tym nie wspominasz i brzmi jakbyś prosto ze studiów do PL wpadła
mam wrażenie, że problem polega na tym, że nikt o zdrowych zmysłach nie będzie dopłacał ledwo absolwentce bo uczelnia taka prestiżowa gdy może w PL mieć albo równie zdolnego absolwenta mniej prestiżowej uczelni za niższą kasę albo kogoś doświadczonego za podobną
napisz w CV, że pracujesz za najniższą krajową i chętni się znajdą

poza tym - fajnie, że taka wybitna uczelnia ale wiesz niekoniecznie ktoś kto skończył podobne studia w PL nie będzie bardziej zdolny czy interesujący dla pracodawcy niż Ty
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 00:01   #4
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Jako że w Szwajcarii ofert pracy było sporo, mogłam w sumie wybierać, a w dodatku uczelnia dość prestiżowa, przynajmniej w rankingach, to myślałam, że nie będę mieć większych problemów z zatrudnieniem. Eh, nic bardziej mylnego, co pracodawca to:
- my jednak wolelibyśmy kogoś kto zna realia,
- z takimi kwalifikacjami to my nic dla Pani nie mamy,
- oj ale na szwajcarską pensję dla Pani to nas nie stać hehehe
itp. a do tego zauważam jeszcze że w ogóle zaproszenia na rozmowy dość rzadko dostaję. Podobno w Polsce już nie zaścianek a jak widać wystarczy mieć niestandardowy dyplom i się wybijać i już różowo nie jest... Pół roku minęło a ja wciąż bez pracy.
To jakas bzdura. Chyba Ci tak mowia, bo nie chca Ci powiedziec wprost, ze brak zatrudnienia ma inne powody.

Dobre wyksztalcenie jest zawsze "chodliwe" i pozadane. Pierwsze zreszta slysze, ze mozna miec zbyt dobre wyksztalcenie do pracy kierunkowej.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 00:31   #5
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Przez ostatnie kilka lat życia mieszkałam w Szwajcarii. Mam tam część rodziny i skusił mnie tamtejszy system edukacji - postanowiłam pojechać na studia do Zurychu. Od początku jednak byłam prawie pewna, że po studiach chcę wrócić do kraju - tutaj czuję się najlepiej. Upewniłam się w tym, kiedy poznałam mojego Mężczyznę

Jako że w Szwajcarii ofert pracy było sporo, mogłam w sumie wybierać, a w dodatku uczelnia dość prestiżowa, przynajmniej w rankingach, to myślałam, że nie będę mieć większych problemów z zatrudnieniem. Eh, nic bardziej mylnego, co pracodawca to:
- my jednak wolelibyśmy kogoś kto zna realia,
- z takimi kwalifikacjami to my nic dla Pani nie mamy,
- oj ale na szwajcarską pensję dla Pani to nas nie stać hehehe
itp. a do tego zauważam jeszcze że w ogóle zaproszenia na rozmowy dość rzadko dostaję. Podobno w Polsce już nie zaścianek a jak widać wystarczy mieć niestandardowy dyplom i się wybijać i już różowo nie jest... Pół roku minęło a ja wciąż bez pracy.

Wszystko to zaczyna mega działać mi na psychikę. Jestem apatyczna, nerwowa, nie mam na nic ochoty, zauważam u siebie chyba początki depresji. Bardzo bardzo wspiera mnie mój Ukochany, mieszkamy razem i on nas póki co utrzymuje.

Gorzej z rodzicami, chyba coraz bardizej mają mnie za nieudacznika. Teksty typu "taką uczelnię skończyłaś, a pracy nie masz?", "podobno w IT to od ręki można" itp...

Teraz jak napisałam to sama nie wiem do końca, w jakim celu... Hmm, przede wszystkim chciałam się wygadać, opisać problem. Jakby ktoś przeżywał coś podobnego, stany okołodepresyjne, to byłoby ciekawie poznać, ale każdy punkt widzenia będzie dla mnie cenny. A z praktycznych rzeczy może ktoś wie jak w PL można załatwić psychologa na kasę chorych alb oma porady dotyczące szukania pracy z zagranicznym dyplomem.

Pewnie będą o to pytania, o fakty - skończyłam Robotics, Systems and Control (nie wiem, na polskie to chyba będzie coś na kształt automatyki i robotyki) na uczelni ETH Zuerich.
Autorko, wiem że może to być głupie pytanie, ale czy uderzałaś do firm takich jak Bosch, Bernecker&Rainer, ABB. Stäubli, Mitsubishi? Nie wiem jak z Festo, ale może tam też warto?
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 00:43   #6
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Nie wierzę, że ktoś odmówił zatrudnienia kogoś dobrego tylko dlatego, że ma dyplom z innej uczelni, tym bardziej automatyka. Po prostu inni byli lepsi lub Twoje wymagania finansowe były zbyt duże (niestety, zarobki w tej branży są dość niskie).
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 05:46   #7
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Pół roku to wcale nie jest długo. Chyba nie myślałaś, że w każdej firmie Cię przyjmą, bo masz skończone studia? Dziś realia są takie, że nawet na kasie w Biedronce możesz spotkać panią z licencjatem, także pobudka. Polska to nie wielka wiocha w odległej galaktyce, gdzie na widok dyplomu zagranicznej uczelni wszyscy padają na pysk. Musisz szukać w firmach, gdzie stanowi to jakąś wartość i potrzebują właśnie Ciebie.
Poza tym oprócz wykształcenia liczy się osobowość i pierwsze wrażenie, popracuj nad tym. Post napisała obrażona księżniczka, która walnęła focha, bo nie dostała pracy. Jeżeli tak występujesz na rozmowach o pracy, to się nie dziw, że mówią Ci o Polskich realiach. Teraz wiele młodych ludzi się wybija, mam dużo osób wśród znajomych, którzy są "obywatelami świata". Trochę w Polsce, trochę w Stanach, trochę w Tunezji itd. Do Polski przyjeżdżają na sesję. Także to teraz nic nadzwyczajnego.
No i padło dobre pytanie, czy Ty masz jakieś doświadczenie? Nie tylko w Polsce to się liczy. Mając dyplom zagranicznej uczelni zapewne o tym wiesz. Idź na jakiś staż, może potem Cię przyjmą?
Na Wizażu co druga osoba zakładająca wątek pisze o depresji i nerwicy, wydaje mi się, że to taka wymówka na nieradzenie sobie z życiem i związanym z nim stresem.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.

Edytowane przez Karena 73
Czas edycji: 2016-04-07 o 05:52
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-07, 06:18   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

W jakich miastach i w jakich firmach szukasz?
Myślę, że w Warszawie np. znalazłabyś spokojnie firmy, które by Cię chciały zatrudnić. Choć pewnie też nie wszystkie, bo wiele firm faktycznie rekrutuje na niższe stanowiska, więc nie potrzebują osoby zbyt dobrze wykształconej, na super uczelni. Wolą zatrudnić kogoś tańszego, kto na miejscu się douczy i zdobędzie doświadczenie.

Chyba, że powodem nie jest tak naprawdę uczelnia.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 06:24   #9
December12
Rozeznanie
 
Avatar December12
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 789
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Celuj w korpo - głównie w staże, bo teraz właśnie jest sezon rekrutacyjny. Załóż sobie konta na jakichś portalach do szukania pracy, spędzaj co najmniej kilka godzin tygodniowo na szukanie czegoś, popracuj nad CV, listem motywacyjnym, opracuj ,,competency based questions", wejdź na stronę SHL i porób testy (głównie numeryczne - myślę, że po Twoim kierunku będzie ich najwięcej). Nawet jeśli nie dostaniesz od razu pracy, będziesz czuć, że działasz, coś robisz. Możesz też zapisać się np. na jakiś dodatkowy kurs.
December12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 06:34   #10
Sharlottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 228
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Może być też tak, że pracodawców trochę odstrasza Twoje wykształcenie, bo uważają, że będziesz miała zbyt wysokie oczekiwania finansowe i szybko zwiniesz się do lepszej pracy.
Zgadzam się z przedmówczyniami. Skieruj swoje kroki do dużych korporacji, nawet jeśli miałoby to oznaczać pracę nie w swoim zawodznie
Sharlottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 06:34   #11
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Dla mnie bardzo dziwna sytuacja.

Masz jakieś doświadczenie choćby staże, praktyki, freelancerka, ciekawe projekty na studia?
Może uderzasz w zbyt wysokie stanowiska, bądź zbyt niskie, albo branża nie ta lub dział.
Masz po tych studiach jakieś praktyczne umiejętności czy to tylko "prestiżowy" kierunek?
Poza tym, będąc w Szwajcarii na pewno opanowałaś dobrze, któryś z tamtejszych języków, więc wydaje mi się mocno dziwne, że nie możesz tyle czasu znaleźć pracy nawet w jakimś helpdesku.
A może Twoje CV jest źle napisane?

Edit: w wielu firmach/korpo oczekiwania finansowe podaje się, już w formularzu, wysyłając CV, może faktycznie tam tkwi problem?

Edytowane przez bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Czas edycji: 2016-04-07 o 06:36
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-07, 07:14   #12
Nosferatool
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Moze pracodawcow odstrasza nie tyle dobre wyksztalcenie co brak doswiadczenia? No i jeszcze kwestia tego jakie masz wymagania finansowe. Moze po prostu masz za wysokie wymagania w stosunku do doswiadczenia? Wiesz, dzisiaj takie czasy, ze mozna miec ukonczony MIT, a i tak nie majac zadnej wiedzy praktycznej nie da rady od razu zarabiac 5-6 tys. na reke.
Nosferatool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 07:24   #13
201604301932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Umiesz programować? Jeśli nie, to może się podszkól, a jeśli tak to startuj na jakiś staż, czy developera juniora, zdobądź doświadczenie i rynek pracy będzie stał otworem. Mam znajomych bez dyplomu, którzy znają HTML, CSS i Javascript i zarabiają całkiem nieźle jako frontend developerzy. Kumpela, po studiach humanistycznych, pół roku się uczyła netowo, poszła na staż i teraz pracuje jako junior dev w małej firmie. A kończyła socjologię.
201604301932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 07:43   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Moze faktycznie podajesz za duze stawki. Napisz tez cos o doswiadczeniu. Sprobuj dorabiac dzieki znajomosci jezyka poki nie znajdziesz wymarzonego etatu.

Jak jestes zapraszana na rozmowy to Twoje cv jest raczej ok. Raczej bym szukala przyczyny w tym co/ w jaki sposob na nich opowiadasz.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 08:01   #15
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Skąd jesteś? Na Śląsku jest wiele możliwości w IT i w robotyce. Mogę Ci polecić kilka firm.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 08:57   #16
klaudia23451
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 24
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Nie szukam wymówek, naprawdę jest ze mną psychicznie coraz gorzej. Wszystkie opowieści o tym jak bezrobocie wpływa na stan człowieka się u mnie z nawiązką niestety sprawdziły... Chyba muszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Zauważa kryzys u mnie mój Facet i rodzina bardzo mocno. Jestem z Warszawy (tzn. nie jestem, ale obecnie tu mieszkam).

Co do doświadczenia, zrobiłam 3 miesięczny staż naukowy w politechnice w Lozannie (EPFL). Oprócz tego mam dwumiesięczne praktyki w firmie informatyczno-automatycznej z Genewy. Zgadza się, że doświadczneia pełnoetatowego nie mam i to może trochę odstraszać pracodawców, ale żaden mi tego wprost nie powiedział....

Umiejętności praktyczne - umiem bardzo dobrze programować głęboki backend, wszelkiego rodzaju systemy wbudowane, sterowniki, język C itp. Z języków bardziej uniwersalnych dobrze znam tylko C++. Javy niestety jedynie absolutnie podstawy. Ale popyt widzę jest na drugą stronę - frontend i ładnie wyglądające stronki dla klientów.

Nie szukam pracy stanowczo poniżej kwalifikacji. np. dzierganie stronek w HTMLu obecnie szumnie nazywane front-end developmentem zupełnie mnie nie interesuje. Tym bardziej nie interesuje mnie typowe korpo wpisywanie danych z formularzy do MS Excel itp. Aplikowałam do korpo (głównie big 4), ale tylko na stanowiska informatyczne. Nie dostałam się.

Z języków szwajcarskich znam biegle niemiecki i komunikatywnie francuski. Angielski też znam biegły, mgr zrobiłam po angielsku, ale to już teraz standard. Dorabiam obecnie czasem korkami z niemieckiego, dzięki czemu nie muszę zahaczać się bardzo poniżej kwalifikacji.
klaudia23451 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 09:10   #17
201604301932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Może wyślij CV do firm rekruterskich? Masz profile na goldenline, linkelind? Rekruterzy sami wysyłają ogłoszenia o pracę przez takie portale.
201604301932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 09:25   #18
starlit
catch me if I fall.
 
Avatar starlit
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15 517
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Nie szukam wymówek, naprawdę jest ze mną psychicznie coraz gorzej. Wszystkie opowieści o tym jak bezrobocie wpływa na stan człowieka się u mnie z nawiązką niestety sprawdziły... Chyba muszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Zauważa kryzys u mnie mój Facet i rodzina bardzo mocno. Jestem z Warszawy (tzn. nie jestem, ale obecnie tu mieszkam).

Co do doświadczenia, zrobiłam 3 miesięczny staż naukowy w politechnice w Lozannie (EPFL). Oprócz tego mam dwumiesięczne praktyki w firmie informatyczno-automatycznej z Genewy. Zgadza się, że doświadczneia pełnoetatowego nie mam i to może trochę odstraszać pracodawców, ale żaden mi tego wprost nie powiedział....

Umiejętności praktyczne - umiem bardzo dobrze programować głęboki backend, wszelkiego rodzaju systemy wbudowane, sterowniki, język C itp. Z języków bardziej uniwersalnych dobrze znam tylko C++. Javy niestety jedynie absolutnie podstawy. Ale popyt widzę jest na drugą stronę - frontend i ładnie wyglądające stronki dla klientów.

Nie szukam pracy stanowczo poniżej kwalifikacji. np. dzierganie stronek w HTMLu obecnie szumnie nazywane front-end developmentem zupełnie mnie nie interesuje. Tym bardziej nie interesuje mnie typowe korpo wpisywanie danych z formularzy do MS Excel itp. Aplikowałam do korpo (głównie big 4), ale tylko na stanowiska informatyczne. Nie dostałam się.

Z języków szwajcarskich znam biegle niemiecki i komunikatywnie francuski. Angielski też znam biegły, mgr zrobiłam po angielsku, ale to już teraz standard. Dorabiam obecnie czasem korkami z niemieckiego, dzięki czemu nie muszę zahaczać się bardzo poniżej kwalifikacji.
Firmy z Big4 to firmy typowo finansowe, a korpo jest mnostwo z roznych branz. W Warszawie jest pelno ofert pracy w korpo wiec pierwsze co bym zrobila to wysylalabym CV masowo wlasnie do innych korporacji, ktos wyzej podal przykladowe, moze warto skupic sie wlasnie na takich z branzy IT typu ABB. I nie wiem skad poglad ze typowe korpo to wpisywanie danych z formularzy do MS Excel Wszystko zalezy od stanowiska. Aplikuj najpierw na stanowisko juniorskie, zdobedziesz konkretne doswiadczenie i bedziesz mogla piac sie wyzej.

Wydaje mi sie, ze problem moze lezec w Tobie. Moze jestes niesmiala, nie umiesz sie sprzedac na rozmowie? Albo wrecz przeciwnie, mimo niewielkiego doswiadczenia przedstawiasz siebie jako idealna kandydatke na wysokie stanowiska?

Moja kolezanka, ktora zna tylko C++ i tylko angielski znalazla prace po 2 miesacach i to swietnie platna wiec przy 3 jezykach i innych kwalifikacjach, ktore wymienilas problem raczej lezy gdzie indziej.
__________________

Edytowane przez starlit
Czas edycji: 2016-04-07 o 09:31 Powód: literowka
starlit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 09:29   #19
201604301932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Zazwyczaj osoby z dwoma biegłymi językami i znajomością języków programowania, nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Może stawiasz za duże oczekiwania finansowe albo robisz złe wrażenie?
201604301932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-07, 10:00   #20
Nosferatool
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

A mozna wiedziec jakie masz oczekiwania finansowe? Moze jednak tu tkwi problem?
Nosferatool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 10:01   #21
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez nimueg Pokaż wiadomość
Może wyślij CV do firm rekruterskich? Masz profile na goldenline, linkelind? Rekruterzy sami wysyłają ogłoszenia o pracę przez takie portale.
Dobry pomysł.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 10:14   #22
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Też myślę, że złe wrażenie możesz sprawiać na rozmowach, mimiką, tonem lub ubiorem. Spróbuj jeszcze popracować nad swoim CV.
Trochę ciężko jest uwierzyć, że osoba, która zna trzy języki (w tym dwa biegle) i do tego siedzi w IT, nie może znaleźć pracy.

Naprawdę nie wolałaś zostać w Szwajcarii? Polska jest dość specyficznym (mało powiedziane) krajem, a zarobki duuużo poniżej średniej europejskiej.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 10:14   #23
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez Nosferatool Pokaż wiadomość
A mozna wiedziec jakie masz oczekiwania finansowe? Moze jednak tu tkwi problem?
No właśnie, też miałam zapytać
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 10:25   #24
201604301932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Hmm...nie chcesz pracy poniżej kwalifikacji, czy też niezgodnej z nimi - może pracodawca wyczuwa wyraźnie to nastawienie i interpretuje to jako pewną arogancję z racji dyplomu i umiejętności i dlatego mówią Ci do widzenia?
Nie zrozum mnie źle - nic Ci nie zarzucam, ale może masz bardzo niechętne nastawienie do pracy innej niż zgodnej z kwalifikacjami i ktoś może Cię łatwo odebrać za osobę arogancką z niesamowicie wysokim mniemaniem o sobie, zamiast z konkretnymi oczekiwaniami i pewną siebie. Zagraniczny dyplom dodatkowo umacnia takie wrażenie.
201604301932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 10:27   #25
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;58558046]
(...)
Naprawdę nie wolałaś zostać w Szwajcarii? Polska jest dość specyficznym (mało powiedziane) krajem, a zarobki duuużo poniżej średniej europejskiej.[/QUOTE]

Niskie zarobki, a w sklepach wiele rzeczy droższych. I ciężko się potem przestawić. Moja siostra kilkukrotnie próbowała powrotu, ale jeżeli człowiek jest przyzwyczajony do tego, że z normalnej pensji może i ciuchy kupić i do restauracji iść i jeść "lepsze" jedzenie, bez oszczędzania, to potem nie wytrzyma w Polsce, gdzie zarobi ok. 1500-2000 zł, a np. byle jaka bluzka kosztuje 60 zł.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 10:54   #26
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Tak teraz patrzę na tytuł posta i jestem wręcz pewna, że problem leży w Twoim nastawieniu, autorko.
"Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia" - poważnie?
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 11:03   #27
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Autorko, dlaczego uderzałaś do Big 4, zamiast kierunkowo? Po AiR możesz uderzać do wielu firm choćby z branży automotive. Kompletnie nie rozumiem Twojego wyboru, bo wiem jakie perspektywy na przyszłość ma dobry absolwent tego kierunku.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 11:12   #28
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;58545626]To jakas bzdura. Chyba Ci tak mowia, bo nie chca Ci powiedziec wprost, ze brak zatrudnienia ma inne powody.

Dobre wyksztalcenie jest zawsze "chodliwe" i pozadane. Pierwsze zreszta slysze, ze mozna miec zbyt dobre wyksztalcenie do pracy kierunkowej.[/QUOTE]
Niestety można. Ile razy słyszałam: you're overqualified for this job. Mój przyjaciel po bezskutecznych poszukiwaniach pracy w markecie napisał sobie nowe cv, gdzie zamiast magistrem był po liceum i bez żadnego doświadczenia - dostał pracę natychmiast.
Autorko, znasz dwa języki, może szukaj pracy zdalnej? Backend możesz chyba robić z domu, nieważne gdzie mieszkasz? Freelance czy coś?

Edytowane przez 201703061049
Czas edycji: 2016-04-07 o 11:15
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 11:19   #29
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez sztojabudu Pokaż wiadomość
Niestety można. Ile razy słyszałam: you're overqualified for this job. Mój przyjaciel po bezskutecznych poszukiwaniach pracy w markecie napisał sobie nowe cv, gdzie zamiast magistrem był po liceum i bez żadnego doświadczenia - dostał pracę natychmiast.
Autorko, znasz dwa języki, może szukaj pracy zdalnej? Backend możesz chyba robić z domu, nieważne gdzie mieszkasz? Freelance czy coś?
Dobra, ale nie mowimy tu o osobie, ktora po Hopkinsie szuka pracy jako salowa.
Przykladu Twojego kolegi nie skomentuje, bo nieco mowi sam za siebie.

W przypadku autorki chodzi o prace zgodna z kierunkiem studiow mniej wiecej. Nie szuka ona pracy przy deptaniu winogron.

Powtorze: nie ma czegos takiego jak bycie zbyt wyksztalconym lub zbyt madrym do pracy kierunkowej. Pracodawca chce osobe jak najlepsza. Wyobrazasz sobie doswiadczonego architekta, ktoremu ktos mowi: "zaprojektowal pan za duzo domow, szukamy kogos, kto zaprojektowal tylko bude dla psa - to poziom naszego biura"?
Dla mnie powtarzanie jak mantry spiewki o zbyt wysokich kwalifikacjach do pracy kierunkowej to zwyczajne oszukiwanie sie. Nie istnieje cos takiego jak kandydat "zbyt idealny" do danej pracy.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 11:31   #30
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;58562551]Dobra, ale nie mowimy tu o osobie, ktora po Hopkinsie szuka pracy jako salowa.
Przykladu Twojego kolegi nie skomentuje, bo nieco mowi sam za siebie.

W przypadku autorki chodzi o prace zgodna z kierunkiem studiow mniej wiecej. Nie szuka ona pracy przy deptaniu winogron.

Powtorze: nie ma czegos takiego jak bycie zbyt wyksztalconym lub zbyt madrym do pracy kierunkowej. Pracodawca chce osobe jak najlepsza. Wyobrazasz sobie doswiadczonego architekta, ktoremu ktos mowi: "zaprojektowal pan za duzo domow, szukamy kogos, kto zaprojektowal tylko bude dla psa - to poziom naszego biura"?
Dla mnie powtarzanie jak mantry spiewki o zbyt wysokich kwalifikacjach do pracy kierunkowej to zwyczajne oszukiwanie sie. Nie istnieje cos takiego jak kandydat "zbyt idealny" do danej pracy.[/QUOTE]
Ale ja aplikowałam o prace kierunkowe, zgodne z kierunkiem studiow.
Powód nieprzyjęcia takiej osoby może być banalny: szef ma kwalifikacje gorsze i będzie się czuł podważany.
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-07 10:50:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.