Wizażanka buduje dom - krok po kroku - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-14, 14:33   #211
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Dziewczyny witam w tym wątku Domu nie buduję, ale mam w planie wymianę okien w moim mieszkaniu. Czy mogłybyście mi polecic dobrego producenta okien. Chodzi mi o okna w przystępnej cenie dobre jakościowo. Kogo polecacie, a kogo od razu mam skreślic?
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 14:48   #212
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Czy budując dom zwracacie uwagę na to, żeby był jak najtańszy w budowie? Czy komuś z Was przyszło do głowy wybudować dom droższy, ale energooszczędny, lub pasywny - równa się to droższe materialy i droższy koszt budowy, ale przez lata eksploatacji zwracają się koszty dlatego, ze jest tańszy w utrzymaniu? My też planujemy budowę, ale będzie to dom energooszczędny, co oznacza właśnie droższy w budowie, ale tańszy w utrzymaniu. Stawiam na ekologię i mniejsze zużycie energii. Widziałam już tysiące projektów, ale chyba tylko jeden, po małych przeróbkach spełnia moje occzekiwania. Moje wymagania - prosty z dachem dwuspadowym, wnętrze funkcjonalne i z pomieszczeniami wychodzącymi prawidłowo na odpowiednie strony świata. Kuchnia w oknem od podjazdu, jedna sypialnia musi być z łazienką i garderobą, musi być dość spore pomieszczenie gospodarcze z miejscem na pralnię.
Co sądzicie o budowaniu domów energooszczędnych i czy też przywiązujecie wagę do funkcjonalności i rozmieszczenia pomieszczeń po odpowiednich stronach świata?
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 15:21   #213
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

kraaajanka - my taki dom zbudowaliśmy. Tyle, że szukaliśmy projektu domu bliźniaczego - i nie znaleźliśmy nic co byłoby idealnym rozwiązaniem dla nas wszystkich. Ostatecznie skorzystaliśmy z pomocy architekta znającego się na domach energooszczędnych. Mam nadzieję, że efekty inwestycji będą wkrótce widoczne gdyż jestem tuż przed przeprowadzką. Problem był z działką - znaleźliśmy idealną. Teraz moją zmorą jest sąsiad, który buduje się w minimalnej odległości od naszego domu - gdzie jego okno tarasowe będzie wychodzić na wprost mojej dużej witryny w jadalni .... Warto więc zanim postawisz dom w 4 strony świata sprawdzić jaki będą stały domy w twoim najbliższym sąsiedztwie.

Frida110 - to zależy jakie chcesz okna - plastikowe czy drewniane, kolorowe, białe czy jednostronny kolor. Ostatnimi czasy bardzo chwalą okna firmy Veka - rozejrzyj się. Ja kupowałam okna których profile oraz składanie nie odbywało się w Polsce - kiedyś pracowałam w firmie "okiennej" i postawiłam niestety na niemiecką solidność...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło

Edytowane przez Aranka
Czas edycji: 2008-10-21 o 16:03
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 11:52   #214
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Ja mam problem z głowy, bo mam 80 arów i w moim sąsiedztwie stoi już dom, który znajduje się od strony przyszłego podjazdu. Jedyny dom. który może jeszcze stanąć w przyszłości też będzie stał raczej z tyłu mojego domu i dość daleko od mojego. Na wprost wyjścia na taras od południowego zachodu jakieś 100m od naszego domu za moją miedzą będzie prawdopodobnie dalsza część ogrodu botanicznego. Dom będzie stał na lekkim wzniesieniu. Widok będzie przepiękny, bo w około domu są same łąki. Nawet jeśli staną tam domy w przyszłości to i tak będą z dala od naszego, a nasz dom stanie raczej prawie po środku naszej działki.
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 10:36   #215
joko1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witam
Ja zaczynam budowę w tym roku. Część formalności mamy już za sobą (m.in. pozwolenie na budowę) ale jeszcze trochę przed nami.

Czy któraś z Was ma wzór wniosku o przejęcie obowiązków kierownika budowy. Jeśli tak prośiłabym o przesłanie.

Pozdrawiam
joko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 12:29   #216
astrud
Raczkowanie
 
Avatar astrud
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 36
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez kraajanka Pokaż wiadomość
Czy budując dom zwracacie uwagę na to, żeby był jak najtańszy w budowie?
Co sądzicie o budowaniu domów energooszczędnych i czy też przywiązujecie wagę do funkcjonalności i rozmieszczenia pomieszczeń po odpowiednich stronach świata?
czy zwracam uwagę, by jak najtanszy w budowie? niekoniecznie jak najtanszy, ale mam zalozony budzet, ktorego nie moge przekroczyc. efekt jest taki, ze jesli wychodza mi nadprogramowe koszty, to odejmuje z wyposazenia, bialego montazu, plytek itp. kupie cos tanszego.
jesli chodzi o energooszczednosc, to na razie jestem na etapie kladzenia instacji elektrycznej i postawilam na komfort i oszczednosc zdecydowalam sie na stosunkowo kosztowna inteligentna instalacje sterujaca ogrzewaniem i oswietleniem. mam nadzieje, ze to w dluzszym okresie czasu przelozy sie na mniejsze oplaty za energie... chce zeby system sam utrzymywal okreslona temperature w okreslonych pomieszczeniach i modyfikowal ja wyczuwajac, ze np. swieci slonce i w pokoju robi sie cieplej (ogrzewanie samo sie skreci), albo ze wieje zimny wiatr i temp. spada. chce tez, zeby ogrzewanie sie samo skrecalo kiedy wychodzimy z domu i zeby wlaczalo sie przed naszym powrotem. to przeklozy sie na oszczednosci, w dluzszym czasie. rownoczesnie nie chce miec nic wspolnego z ustawianiem pieca i chce, zeby wszystko robilo sie samo
projekt domu rowniez byl wybierany z nalezyta starannoscia, by dom byl ergonomiczny. a zanim zdecydowalismy o inteligentnej instalacji - konsultowalismy sie ze specjalistami i bylismy w showroomie i inteligentnym biurze firmy IRA, ktora nam to wszystko instaluje.
czy faktycznie bedzie komfortowo i ekonomicznie przekonamy sie za jakis czas. znajomi maja dom z podobnymi funkcjonalnosciami i wszystko smiga. bardzo sobie chwala.
astrud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 16:18   #217
lonirex
Raczkowanie
 
Avatar lonirex
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 75
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Mój domek (i mojej rodzinki) powinien startować jeszcze w tym roku, może latem. Oczywiście, że będzie energooszczędny, przecież teraz certyfikacja energetyczna w stosunku do budynków nowych jest już obowiązkowa. Tak więc na razie jeszcze porównuję projekty, szukając optymalnych, m.in. cenowo rozwiązań. Zakładam, że powinnam mieć ciepły dach i ściany, najlepiej z naturalnych silikatów (więc jak nic będzie Ytong i Silka), wentylację z rekuperatorem oraz pasywne okna i drzwi, które są już dostępne w Polsce. Cóż tanio nie będzie, ale może przynajmniej przełoży się to potem na komfort i ekonomię użytkowania.
lonirex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 20:36   #218
ewevinka
Rozeznanie
 
Avatar ewevinka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: In The Middle Of Nowhere..
Wiadomości: 707
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witam!
Troszkę wątek przygasł, ale może go wzniecimy na nowo wspólnymi siłami..?

My z TŻ zaczynamy budowę w maju, czyli już za chwilkę!! Wszelkie formalności związane z budową, zleciliśmy pewnej pani inżynier Może i drożej to wyjdzie, ale sprawniej i szybciej na pewno! Już nie mogę się doczekać maja, i pierwszego wbicia łopaty w naszą ziemię! Bierzemy firmę, która będzie nam budować (oprócz wuja elektryka -bardzo dobrego- i znajomego hydraulika -bardzo wzięty i konkretny gość-). Mam też wuja, który założył `firmę` budowlaną, ale nie wiem czy potrafiłby zbudować budę dla psiaka .... Nie chcemy takich `fachowców` po rodzinie, bo dom to nie miejsce na eksperymenty!

Troszkę się obawiam jak to wszystko będzie szło, ale myślę, że damy radę.. Przeglądam ten wątek od początku, i już jestem o wiele mądrzejsza! Zastanawiałam sie czy dobrze zrobiliśmy, że garaż stanie osobno, i dwie dziewczyny fajnie opisały ten temat (post 32 i 33 jakby co ) Utwierdziłam się w przekonaniu, że nasza decyzja jest słuszna

Powodzenia dziewczyny, i mam nadzieję, że będziemy na bieżąco się doinformowywać: co i jak???
__________________




Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego wciąż noszę ze sobą aparat i dlaczego robię
zdjęcia. Wówczas odpowiadam " a dlaczego Ty jesz"? J.L.Keivom

ewevinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 16:25   #219
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

witam wszytskich
ja jak narazie domu nie buduje ale mam pytanie dotyczace kupna dzialki napewno ktos tutaj bedzie zoreintowany chce kupic dzialke najlepiej poza miastem cisza spokoj kawalek lasu ale znowu nie na totlanym odludziu...i tu zaczyna sie problem jaka dzialke kupic rolna czy budowlana?? rolne sa o wiele tansze ale w przyszlosci bede chciala postawic na niej dom i jak jest wtedy ze wszytskimi formalnosciami?? jak zmienily sie przepisy dot odrolniania od 1 stycznia 2009r?? jak to teraz wyglada?? napewno jesli kupialbym dzialke rolna to nie odrolnialabym jej calej w przyszlosci tylko iles tam gdzie mialby stac dom reszta bylby ogrod wiec nie ma sensu odrolniac... ale gdzies w necie znalazlam ze teraz od stycznia 2009 wszytskie dzialki rolne w obrebie miast automatycznie staja sie dzialkami budowlanymi?? czy to prawda?? jakie sa koszty zw z pozniejszym ewentualnym odrolnieniem dzialki?? jakie formalnosci??

bardzo prosze o odpowiedzi
pozdrawiam

upup nikt sie nie orientuje??

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2009-04-01 o 12:44
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 18:25   #220
ewevinka
Rozeznanie
 
Avatar ewevinka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: In The Middle Of Nowhere..
Wiadomości: 707
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

megusiaa, ja nie mam bladego pojęcia.. Poszukaj dobrze na necie, powinnaś coś znaleźć
__________________




Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego wciąż noszę ze sobą aparat i dlaczego robię
zdjęcia. Wówczas odpowiadam " a dlaczego Ty jesz"? J.L.Keivom

ewevinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 13:47   #221
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
witam wszytskich
ja jak narazie domu nie buduje ale mam pytanie dotyczace kupna dzialki napewno ktos tutaj bedzie zoreintowany chce kupic dzialke najlepiej poza miastem cisza spokoj kawalek lasu ale znowu nie na totlanym odludziu...i tu zaczyna sie problem jaka dzialke kupic rolna czy budowlana?? rolne sa o wiele tansze ale w przyszlosci bede chciala postawic na niej dom i jak jest wtedy ze wszytskimi formalnosciami?? jak zmienily sie przepisy dot odrolniania od 1 stycznia 2009r?? jak to teraz wyglada?? napewno jesli kupialbym dzialke rolna to nie odrolnialabym jej calej w przyszlosci tylko iles tam gdzie mialby stac dom reszta bylby ogrod wiec nie ma sensu odrolniac... ale gdzies w necie znalazlam ze teraz od stycznia 2009 wszytskie dzialki rolne w obrebie miast automatycznie staja sie dzialkami budowlanymi?? czy to prawda?? jakie sa koszty zw z pozniejszym ewentualnym odrolnieniem dzialki?? jakie formalnosci??

bardzo prosze o odpowiedzi
pozdrawiam

upup nikt sie nie orientuje??
Z tymi pytaniami najlepiej udaj się do gminy. Miej przy sobie mapkę i akt notarialny, a z nimi musisz złożyć podanie o uwzględnienie Twojej działki przy uchwalaniu nowej ustawy na zagospodarowanie terenu.
A jeśli dopiero jesteś na kupnie to dopytaj się jakie mają plany na zagospodarowanie okolicznych działek przy najbliższym posiedzeniu.
Informacje na ten temat są u wujka Google
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 14:18   #222
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
jaka dzialke kupic rolna czy budowlana?? rolne sa o wiele tansze ale w przyszlosci bede chciala postawic na niej dom i jak jest wtedy ze wszytskimi formalnosciami??
Jeśli zamierzasz budować dom, to musisz kupić działkę budowlaną. Jeśli kupujesz działkę rolną, a wokół nie ma żadnego, chociażby najmniejszego domu, to nie dostaniesz zgody na odrolnienie. Musisz pójść do urzędu gminy, do działu geodezji - spytać jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego.

Cytat:
ale gdzies w necie znalazlam ze teraz od stycznia 2009 wszytskie dzialki rolne w obrebie miast automatycznie staja sie dzialkami budowlanymi??czy to prawda??
Nie, nieprawda. Ale skoro budujesz dom na wsi, to przecież Ciebie te przepisy nie doptyczą.

Cytat:
jakie sa koszty zw z pozniejszym ewentualnym odrolnieniem dzialki?? jakie formalnosci??
Formalności są takie, że trzeba działkę odrolnić - czyli zmienić jej przeznaczenie. Kwota należności zależy od powierzchni działki, klasy i rodzaju gruntu oraz równowartości ceny jednej tony żyta. Wyliczoną na tej podstawie sumę pomniejsza się o wartość gruntu (ustaloną wg cen rynkowych).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:51   #223
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

dziekuje za wszytskie odpowiedzi
jak narazie nie mam zadnej dzialki pytam czysto teoretycznie bo planuje zakup dzialki zeby w przyszlosci postawic tam dom...
co do tego ze musze kupic dzialke budowlana ale dlaczego? przeciez mozna kupic dzialke rolna (sa o wiele tansze) a pozniej odrolnic jej kawalek albo cala (nie wiem czy mozna jakas czesc tylko odrolnic) pod zabudowe... no nie no na zupelnym odludziu nie zamierzam mieszkac;p jak juz to gdzies gdzie sa juz jakies domy wiec czemu jesli kupilabym dzialke rolna wtakiej okolicy to nie moglabym jej pozniej odrolnic? i czemu musze kupic dzialke budowlana?? przeciez jesli mozna rolna odrolnic to czemu musze kupic budowlana?? jest to gdzies zapisane?? przeciez ludzie kupuja dzialki rolne a pozniej je odrolniaja i buduja na nich domy...

a jak zmienily sie przepisy od stycznia 2009r bo wiem ze napewno sie zmienily tylko nigdzie nie moge znalezc jak a jesli chodzi o informacje dot tego ze wszystkie dzialki rolne w obrebie miast staja sie automatycznie dzialkami budowlanymi znalazlam wlasnie w necie na jakims portalu w kazdym razie nie na jakims plotkarskim...;p

moze ktoras z Was zna jakies portale na ktorych moglabym sie dowiedziec dokladnie co i jak i poczytac troche na ten temat??

z gory dziekuje

P.S.
Tu znalazlam jeszcze jeden artykul dot odrolnienia dzialek w obrebie miast czy ktos wie czy to napewno weszlo w zycie?? jesli tak prosze o jakies linki itp itd
http://biznes.interia.pl/nieruchomos...k,1230241,4209

a tu pytanie kogos z jakiegos forum w ktorym jest wlasnie mowa o tych nowych przepisach nie chodzi mi juz tutaj o to jaka ten ktos posiada dzialke gdzie jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego itp itd tylko i sama ta ustawe:

"Witam. moja sytuacja wygląda tak: jestem właścicielem działki położonej na wsi, jest to działka według obowiązującego w naszej gminie planu przestrzennego zagospodarowania terenu z przeznaczeniem rolnym (klasa gruntu V) bez prawa zabudowy. Zgodnie z ustawa która weszła w życie od 1. stycznia działki rolne w miastach zostają automatycznie przekwalifikowane na budowlane. w ustawie tej jest mowa również o działkach najniższych klas IV-VI leżących na wsi. czy nowe przepisy coś zmieniają w mojej sprawie??? czy mam szanse na wybudowanie tam domku letniskowego??? dodam jeszcze ze jest ona położona na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego lecz wokoło znajdują się 2 schroniska kilka domów i klika samowoli budowlanych."

i tu jeszcze wypowiedz z jakiegos forum odnosnie odrolniania dzialek

"Można odrolnić taką działkę pod warunkiem, że plan miejscowy przewiduje przeznaczenie inne niż rolnicze. Jeśli nie przewiduje lub go nie ma to niezbędna jest jego zmiana lub uchwalenie nowego..."

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2009-04-02 o 22:00
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 08:46   #224
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
i czemu musze kupic dzialke budowlana?? przeciez jesli mozna rolna odrolnic to czemu musze kupic budowlana?? jest to gdzies zapisane??
Tak, jest to zapisane w planie zagospodarowania przestrzennego. Jeśli w planie zapisane jest, że działka jest budowlana - to można na niej budować. Jeśli jest rolna - to należy na niej prowadzić działalność rolną.

Jeśli plan przewiduje, że w najbliższym czasie na rolnej będzie można budować (bo na przykład sąsiaduje ona z działką budowlaną, ktoś obok wybudował dom, ale doprowadzono do niej media) - to można kupić taką działkę rolną, odrolnić ją, i ona staje się budowlana. Jeśli plan nie przewiduje - to samemu jej "odrolnić" nie można, bo ktoś ma takie życzenie lub widzimisię.

Już jaśniej nie umiem tego napisać.

Cytat:
przeciez ludzie kupuja dzialki rolne a pozniej je odrolniaja i buduja na nich domy...
Jak wyżej.

Cytat:
a jak zmienily sie przepisy od stycznia 2009r bo wiem ze napewno sie zmienily tylko nigdzie nie moge znalezc
Zmieniły się tak, że nie potrzeba aż tylu formalności do zabudowania działki miejskiej. I tyle jeśli chodzi o ułatwienia.

Cytat:
i tu jeszcze wypowiedz z jakiegos forum odnosnie odrolniania dzialek
Można odrolnić taką działkę pod warunkiem, że plan miejscowy przewiduje przeznaczenie inne niż rolnicze. Jeśli nie przewiduje lub go nie ma to niezbędna jest jego zmiana lub uchwalenie nowego..."[
Czyli to co napisałam wyżej. Jęsli plan przwiduje to można działkę odrolnić, jeśli nie przewiduje to nie można, proste. Możesz kupić działkę rolną, ale na własną odpowiedzialność, bo możliwe jest, że nic nie będziesz mogła na niejh wybudować, nawet gołębnika.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 23:51   #225
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

dziekuje bardzo
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 15:11   #226
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Czesc Kobietki
My tez szukamy działk- mamy juz na oku. watek przeczytalam calutki-wiele fajnych rzeczy dzieki temu sie dowiedzialam. mam tutaj kilka linkow dla Was:
1. Abc formalnosci zwiazanych z budowa domu http://www.muratordom.pl/budowa-i-re...6320_20334.htm

2. Krok po kroku zakup działki http://www.dom.pl/krok-1-wybranie-i-zakup-dzialki.html

odnosnie odrolnienia to slyszalm, ze podobno robi sie tak :

Kupuje sie dzialke rolna, dzierzawi sie ja rolnikowi, on stawia fundamenty (On akurat moze) i wowczas odkupujemy od rolnika to co wybydowal na naszej działce i tyle... Nie wiem ile w tym prawdy-ale slyszalam, ze to jedna mozliwosci obejscia tego calego odrolnienia.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 16:30   #227
endycia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

hej dziewczyny naszym małym postanowieniem noworocznym jest wybudowac malutki domek działke juz mamy trzeba tylko przeprowadzić no i hmmm własnie przerazaja mnie formalności no i koszty mysle ze moze z pomoca bozi i ludzi tzn rodziny cos sie nam uda sklecic planujemy malutki parterowy domek 2 sypialnie salon z kuchnia łazienka i kotłownia włąsnie jestem w trakcie załatwiania mapek w geodezji kurde i juz zaczyna sie kasa za wszystko trzeba płacić a nie chce brac kredytu 200000 mozje jakies co myslicie damy rade
endycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 17:27   #228
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Niestety - tu cię zmartwię...koszty papierkowej biurokracji są ogromne...Te wszelki odpisy, pozwolenia...Myślę, że przy obecnych cenach, cenach za usługi murarsko-wykończeniowe 200000 to za mało
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 18:05   #229
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

witam i ja w tym wątku...

włąsnie zaczynam,y budowę... na razie jesteśmy na etapie tej naszej polskiej biurokracji...

mielismy zacząć w tamtym roku.. ale okazało sie że po ostatnich opadach deszczu w wakacje zeszłego roku.. zabrało nam część ziemi... i dobrze, bo sie okazało że w tym miejscu jest leciutki nasyp nad naszą rzeczką... ... kto mógł przypuszczać...

w planach domek 4 pokojowy... czyli trzy pokoje i salon na parterze.. jedna kuchnia i dwie łazienki... do tego kotłownia i pralnia w piwnicy.

teżet chcaił jeszcze garaż w podpiwniczeniach.. ale ktoś go przegadał że z garażu zapach sie unosi do mieszkania... chodzi o oleje i inne benzyny...
nie wiem, ja nic nie czuję jak mój brat ma garaż pod kuchnią...
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!

Edytowane przez Mustique
Czas edycji: 2010-01-07 o 18:07
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 19:08   #230
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Pewnie, ze nic nie czuć...to nie warsztat mechaniczny ani tor wyścigowy...

Pamiętajcie, że np. czas oczekiwania na przyłącze elektryczne wynosi ok. 6 miesięcy od chwili złożenia wniosku...Jeśli wiec komuś się spieszy warto pismo złożyć odpowiednio wcześnie aby nie mieć opóźnienia w rozpoczęciu budowy.

Dodam, ze sam odbiór budynku jest kosztowny : elektryk (sprawozdanie z prac pomiarowych), kominiarz,projekt energetyczny, sanepid (własne ujęcie wody) i inni święci - u nas wyszło to ok. 2000zł
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 21:03   #231
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

mogę się też dołączyć do wątku. Przedwczoraj odebrałam dacyzję o warunkach zabudowy i zgodę na proponowany podział działki i wczoraj zleciliśmy geodecie podział działeczki i sporządzenie mapki do celów projektowych. Dopiero zaczeliśmy formalności a pieniążki przeciekają przez palce. A to dopiero poczatek . Ale uda się na nam .
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 21:37   #232
ggabryskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

witam, my mamy już działkę, starą drewnianą chałupę, budynek gospodarczy i dwie stodoły Planujemy drewnianą chałupkę powiększyć i zrobić poddasze. Narazie mieszkają w niej nasi dziadkowie, ale postanowiliśmy zacząć remonty w tym roku. Staruszkowie będą żyli w lepszych warunkach a my powolutku będziemy remontować nasz przyszły domek. Może ktoś był w podobnej sytuacji? Stary drewniany dom doprowadził do ładu?
ggabryskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 23:31   #233
Cam
Raczkowanie
 
Avatar Cam
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: W-w
Wiadomości: 48
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witajcie dziewczyny! Chciałabym wybudowac dom taki do 120 m2 tradycyjny murowany bądz energooszczedny. Niestety nie mam jeszcze działki. Dysponuję kwotą 450 tys zł. Czy możliwe jest kupno działki i wybudowanie domu z całkowitym wykończeniem i umeblowaniem żeby zamknąc się w tej kwocie? Pozdrawiam
Cam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 23:49   #234
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Cam Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny! Chciałabym wybudowac dom taki do 120 m2 tradycyjny murowany bądz energooszczedny. Niestety nie mam jeszcze działki. Dysponuję kwotą 450 tys zł. Czy możliwe jest kupno działki i wybudowanie domu z całkowitym wykończeniem i umeblowaniem żeby zamknąc się w tej kwocie? Pozdrawiam
Oczywiście. Jeśli działkę kupisz za 20 - 30 tys. zł, materiały budowlane na wyprzedaży, dom będziesz budowala własnymi rękami, i kupisz używane meble na Allegro.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:38   #235
feline2
Zadomowienie
 
Avatar feline2
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Oczywiście. Jeśli działkę kupisz za 20 - 30 tys. zł, materiały budowlane na wyprzedaży, dom będziesz budowala własnymi rękami, i kupisz używane meble na Allegro.
No to jest chyba lekka przesada....
__________________
SB: 64-58-57-56-55-54-53-52-51-50
feline2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:43   #236
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez feline2 Pokaż wiadomość
No to jest chyba lekka przesada....
Ale co? Wiele osób tak buduje, więc co tu jest przesadą?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:19   #237
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Cam Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny! Chciałabym wybudowac dom taki do 120 m2 tradycyjny murowany bądz energooszczedny. Niestety nie mam jeszcze działki. Dysponuję kwotą 450 tys zł. Czy możliwe jest kupno działki i wybudowanie domu z całkowitym wykończeniem i umeblowaniem żeby zamknąc się w tej kwocie? Pozdrawiam

Wszystko zależy od tego za ile są działki w okolicy w jakiej się chcesz wybudować, czy będziesz mieć firmę która ci dom postawi czy też masz zdolnego TZta i pomocną rodzinę no i oczywiscie z jakich materiałów bedziesz budować...Nie wspomniawszy o wykończeniu i meblach - wszak kafelki można kupić od kilkunastu do kilkuset złotych za metr... Rozbieżność cenowa w budowie tego samego projektu domu może być ogromna...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:43   #238
feline2
Zadomowienie
 
Avatar feline2
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ale co? Wiele osób tak buduje, więc co tu jest przesadą?
Ale ja nie mówię, że nie. Po prostu myślę, że przy takich zasobach finansowych jakimi dysponuje Cam- postawienie domku nie byłoby problemem bez takich radykalnych ograniczeń...
__________________
SB: 64-58-57-56-55-54-53-52-51-50
feline2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:44   #239
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez feline2 Pokaż wiadomość
Ale ja nie mówię, że nie. Po prostu myślę, że przy takich zasobach finansowych jakimi dysponuje Cam- postawienie domku nie byłoby problemem bez takich radykalnych ograniczeń...
A ja myślę inaczej.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 20:24   #240
Cam
Raczkowanie
 
Avatar Cam
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: W-w
Wiadomości: 48
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie musze sie jeszcze zastanowić jak to zrobic
Cam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-13 13:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.