Mamusie październik 2020 - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-06, 21:27   #4531
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Kurde jak tak myśle o tym laktatorze to chyba kupię bo jak będzie problem z pokarmem to będę się starać stymulować poza dzieckiem jakby ssać nie chciało a jak będzie ok to i tak będę jakieś zapasy robić do zamrażarki na czas jakby był problem albo będę chciała gdzieś wyjść... chyba kupię. Myślę i Avencie Philipsa, mam nadzieje że będzie spoko...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-06, 21:37   #4532
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
To ja dopiero dostałam skierowanie do diabetologa. Jeden dzień wydzwaniania do przychodni. Mówi mi kobieta że dr ma komplet i rozmawiać z nią nie mogę. Więc wyjela moja karte na dzień następny. Dzień następny wydzwaniam, ciągle zajęte. W końcu dr dzwoni sama. Proszę o skierowanie,mowi że następnego dnia będzie do odbioru. I już trzy dni w plecy. Jutro idę się zapisać. Jeśli mnie nie przyjmą w ciągu tygodnia to zrobię dym. Teraz w dobie korony załatwić cokolwiek to jest jakiś kosmos.. Margitta byłaś na NFZ? Normalna wizyta? U nas same telewizyty.. Cyrk po prostu..
Tak, ja chociaż chodzę do gina prywatnie, tak tutaj poszłam na NFZ, bo to by mnie chyba zrujnowało. Zadzwoniłam tam i nawet proponowali termin na drugi dzień, ale musiałam załatwić skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu i ostatecznie czekałam 4 dni. Wszystkie wizyty mają w tym momencie stacjonarne. Przychodnia niezbyt piękna, jak to NFZ, ale lekarka miła i wydaje się kompetentna, od razu miałam szkolenie z pielęgniarką z glukometra, dostałam pełno książeczek i porządny chyba glukometr. We wtorek mam u nich dietetyka (!), a wizyty na razie co tydzień (!). Jedynie mnie kobieta wkurzyła, że kazali mi stanąć na recepcji na wadze w butach, ubraniu i z torebką i wyszło mi 1,5 kg więcej niż rano - jak to skomentowałam do lekarki, że to niemiarodajne, to popatrzyła na mnie jak na jakąś pustą lalę Dzień wcześniej u mojej lekarki też było 1,5 kg mniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-06, 21:43   #4533
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez oblakanyobloczek Pokaż wiadomość
Uf, zabrałam się za coś. Zamówiłam na Allegro resztę dupereli. Zostaje mi na późny wieczór/jutro kupić materac do łóżeczka (jakie macie???), zasłony, naklejki na ściany, ale to już mam wybrane. Myśle czy kupować laktator od razu czy wysłać męża po porodzie jak będę pewna ze laktator w ogóle potrzebuję... Ważne że coś ruszyło do przodu

Jutro pakowanie walizki do szpitala, w przyszłym tygodniu pranie, prasowanie i układanie w pokoiku. Potem całkowity czill

Ej dajcie znać jakie macie materace do łóżeczka i czy pierzecie też kokon i rożek (chyba trzeba, nie?)?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam materac Hevea Baby Max lateks pianka i polecam nic się nie odksztalca a użytkowany przez córkę 2,5 roku prawie

Laktator mam kupiony, zabieram do szpitala żeby rozkręcić laktacje od razu
Cytat:
Napisane przez AnnieSmith Pokaż wiadomość
Masz stwierdzoną cukrzycę ciążową czy to geny raczej pozwalają dzidzi tak pędzić z wagą?
Ja dzis bylam na badaniu glukozy,przy okazji mnie zaważyli i przytylam az 16kg a to dopiero 28+2,boje sie ze moje dziecko moze byc właśnie ponad miarę jak na ten czas.

Przy okazji tego niemal 7kg maluszka co sie urodził kilka dni temu mówili ze ciezarne z wysokim bmi mają większe szanse na duze dzieci,a ja właśnie miałam obliczone max16kg ze moge przytyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam wysokie bmi a synek słabo rośnie Ale podejrzewam ze to związane jest z insuliną którą przyjmuje. Córka faktycznie urodziła się duża (4200) Ale wtedy cukrzycy nie miałam stwierdzonej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

A i do tej pory przytylam 6,5 kg ☺ z córką na tym etapie już wazylam więcej, miałam na plusie jakieś 10-12 kg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-06, 22:22   #4534
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja mam dostawne łóżeczko z Chicco i z tego co czytałam materace mają w porządku. Do drewnianego łóżeczka mam jeszcze czas więc wtedy się będę martwić.

Laktator kupiłam swój, bo siostra mi opowiadała, że na oddziałach średnio dbają o czystość laktatorów które można w szpitalu wypożyczyć po porodzie i mi obrzydziła, że będę po kimś używać niedomyty sprzęt Ja kupiłam elektryczny z esperanzy. Był polecany a kupiłam na promce za 88 zł ( ma też końcówkę do ręcznego odciągania). Stwierdziłam, że jak będę bardzo często używać to ten odsprzedam i kupię droższy np. z Mendeli.

Uwinęłam się z praniem i prasowaniem rzeczy dla małej Zapowiadają upały więc wolałam się juz tym zająć póki chłodniej. I wgl nie wiem jak ja to zrobiłam ale mam bodziaki z krótkim rękawem w rozmiarze 56 i 68 ale nie mam ani jednego w rozmiarze 62
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-06, 22:26   #4535
AnnieSmith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 181
Dot.: Mamusie październik 2020

Postawiłam sobie limit max 90kg w ciąży i myślałam ze mi zapas kg zostanie a tu się zanosi ze bede mieć nadwyżkę i to z dwójką na przodzie..i oby tylko... Ale apetyt mam straszny..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnieSmith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 04:58   #4536
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

ja mam +11 kilo, w poprzedniej na tym etapie +14 Ale waga wyjściowa znacznie niższa... czuje się jak wieloryb

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 05:35   #4537
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Mamusie październik 2020

U mnie 7 kg na plusie chciałbym maksymalnie dobic do 12 moze sie uda.
Ja laktatora jeszcze nie mam ale tez planuje kupić myślałam m o philipsie.
U mnie upały spać sie nie da moj mąż juz od 5 na nogach w ogrodzie sie schładza🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-07, 07:56   #4538
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja mam do wagi z przed ciąży +3kg a od wagi kiedy schudłam w 1 trymestrze +7kg. No tak naprawdę nie wiem jak to liczyć
Ale też się ostatnio śmiałam że poziom słoniątko osiągnięty A i jestem w 30+3tc

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 08:10   #4539
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Mnie nastraszyła diabetolog, że jakiekolwiek chudnięcie w ciąży albo za mały przyrost jest szkodliwy dla dziecka, bo powoduje uwalnianie się toksycznych dla niego ketonów i teraz walczę, żeby nie chudnąć na tej nieszczęsnej diecie, która w porównaniu do tego co jadłam wcześniej, wygląda jak odchudzająca. Dlatego cieszcie się z prawidłowego przyrostu, bo na pewno wszystko ok Ważniejsze zdrowie dziecka niż figura, do której można wrócić zawsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 08:46   #4540
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Mnie nastraszyła diabetolog, że jakiekolwiek chudnięcie w ciąży albo za mały przyrost jest szkodliwy dla dziecka, bo powoduje uwalnianie się toksycznych dla niego ketonów i teraz walczę, żeby nie chudnąć na tej nieszczęsnej diecie, która w porównaniu do tego co jadłam wcześniej, wygląda jak odchudzająca. Dlatego cieszcie się z prawidłowego przyrostu, bo na pewno wszystko ok Ważniejsze zdrowie dziecka niż figura, do której można wrócić zawsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie ze tak, ja się na początku balam tego przyrostu wagi bo mam tendencje do tycia. Ale potem jak kilogramow nie przybywało to zaczelam się martwić, na ostatniej wizycie mialam łącznie 6.5 kg na plusie od poczatku więc w ciągu miesiąca 2 kg więcej i tak się jakoś z tych 2 kg ucieszyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Btw dziewczyny robię zamówienie z apteki internetowej, jakie rzeczy macie kupione z tej kategorii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 10:00   #4541
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Mnie nastraszyła diabetolog, że jakiekolwiek chudnięcie w ciąży albo za mały przyrost jest szkodliwy dla dziecka, bo powoduje uwalnianie się toksycznych dla niego ketonów i teraz walczę, żeby nie chudnąć na tej nieszczęsnej diecie, która w porównaniu do tego co jadłam wcześniej, wygląda jak odchudzająca. Dlatego cieszcie się z prawidłowego przyrostu, bo na pewno wszystko ok Ważniejsze zdrowie dziecka niż figura, do której można wrócić zawsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wedlug mnie to bzdury, dużo osób na diecie cukrzycowej spada z wagi, szczególnie te z większą ilością kilogramów startowych. Przecież do badania ketonow są specjalne paski i na ich podstawie sie sprawdza czy występują one w moczu, tak samo do glukozy. A ketony uwalniaja się jak sie je za malo węglowodanów a nie jak waga spada


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-07, 10:08   #4542
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Wedlug mnie to bzdury, dużo osób na diecie cukrzycowej spada z wagi, szczególnie te z większą ilością kilogramów startowych. Przecież do badania ketonow są specjalne paski i na ich podstawie sie sprawdza czy występują one w moczu, tak samo do glukozy. A ketony uwalniaja się jak sie je za malo węglowodanów a nie jak waga spada


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też chciałabym wierzyć, że to bzdury i wiem ile kobiet chudnie zamiast tyć, ale trudno mi się kłócić z diabetologiem jak nie mam wiedzy medycznej. Wczoraj zjadłam późną kolację (w tym chleb żytni), a dzisiaj rano na wadze -0,1 kg, a ketonów 80 (czyli dużo) A ta mi nagadała, że to jest toksyczne dla płodu i mam mieć 0. Badam codziennie teraz paskami. Może u osób z większą wagą startową faktycznie jest inaczej, ja zaczynałam z wagą w normie.

No cóż, dopiero drugi dzień pomiarów, mam nadzieję, że się nauczę I nie przynudzam już o cukrzycy, są radośniejsze tematy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 10:37   #4543
xenka0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 483
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez AnnieSmith Pokaż wiadomość
Masz stwierdzoną cukrzycę ciążową czy to geny raczej pozwalają dzidzi tak pędzić z wagą?
Ja dzis bylam na badaniu glukozy,przy okazji mnie zaważyli i przytylam az 16kg a to dopiero 28+2,boje sie ze moje dziecko moze byc właśnie ponad miarę jak na ten czas.

Przy okazji tego niemal 7kg maluszka co sie urodził kilka dni temu mówili ze ciezarne z wysokim bmi mają większe szanse na duze dzieci,a ja właśnie miałam obliczone max16kg ze moge przytyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie glukoza wychodzi mi dobrze, do cukrzycy mi daleko podobno. Z wagą nigdy problemów nie miałam. Teraz też od początku ciąży mam 9.5 kg na plusie, gdzie lekarz mówił, że to idealny przyrost. Pewnie się zamknę w 14 kg na końcu ciąży (chociaż chciałam w 12 ). Ale np przez ostatni miesiąc przytyłam troszkę ponad 2 kg z czego sama Niunia przybrała ponad 1 kg, czyli ja w sumie 1kg dla towarzystwa chyba

Właśnie też muszę zrobić apteczne zamówienie, bo jeszcze nic nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez xenka0
Czas edycji: 2020-08-07 o 10:39
xenka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 11:13   #4544
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
Pewnie ze tak, ja się na początku balam tego przyrostu wagi bo mam tendencje do tycia. Ale potem jak kilogramow nie przybywało to zaczelam się martwić, na ostatniej wizycie mialam łącznie 6.5 kg na plusie od poczatku więc w ciągu miesiąca 2 kg więcej i tak się jakoś z tych 2 kg ucieszyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Btw dziewczyny robię zamówienie z apteki internetowej, jakie rzeczy macie kupione z tej kategorii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja jeszcze wszystkiego nie zamówiłam ale w koszyku mam tak:

Bepanthen Baby,
Sudocrem Expert,
Octenisept
Woda morska do nosa
Ginexid (polecane do pielęgnacji krocza po porodzie)
Tantum Rosa,
Gazy jalowe
Sól fizjologiczna w ampułkach
LANSINOH -lanolina
Vigantol lub D-Vitum (wit.D)
Krem do pielęgnacji twarzy i ciała z HIPP
HiPP BabySanft, pianka do mycia twarzy i ciała,

Pewnie jeszcze czegoś mi brakuje ale też nie chce przesadzać z ilością :P Jak czegoś mi będzie brakowało to dokupię na bieżąco :P
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Edytowane przez lenka990
Czas edycji: 2020-08-07 o 11:23
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 11:40   #4545
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez lenka990 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze wszystkiego nie zamówiłam ale w koszyku mam tak:

Bepanthen Baby,
Sudocrem Expert,
Octenisept
Woda morska do nosa
Ginexid (polecane do pielęgnacji krocza po porodzie)
Tantum Rosa,
Gazy jalowe
Sól fizjologiczna w ampułkach
LANSINOH -lanolina
Vigantol lub D-Vitum (wit.D)
Krem do pielęgnacji twarzy i ciała z HIPP
HiPP BabySanft, pianka do mycia twarzy i ciała,

Pewnie jeszcze czegoś mi brakuje ale też nie chce przesadzać z ilością Jak czegoś mi będzie brakowało to dokupię na bieżąco :P
To moja lista jest podobna ale mam tam jeszcze zapisany w domu jakiś środek do pielęgnacji pępka zamiast octaniseptu polecała mi go polozna jak będę u siebie to napisze nazwę, może któraś z was zna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 11:52   #4546
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja już wszystko apteczne mam kupione ale spakować wane w kartonie a swoja listę już wyrzucilam. Ale raczej pokrywa się z powyższą ja domycia kupiłam emolium i jeszcze mi polecały mamuśki znajome krem f18. A i jeszcze wkładki laktacyjne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 12:21   #4547
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez arenika Pokaż wiadomość
Ja już wszystko apteczne mam kupione ale spakować wane w kartonie a swoja listę już wyrzucilam. Ale raczej pokrywa się z powyższą ja domycia kupiłam emolium i jeszcze mi polecały mamuśki znajome krem f18. A i jeszcze wkładki laktacyjne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to z takich rzeczy to mam wkładki laktacyjne, podkłady poprodowe, podkłady ma łóżko, majtki siateczkowe wielorazowe i.jednorazowe, osłonki na sutki, muszle laktacyjne itp.


Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 13:36   #4548
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

jakie witaminy dla dziecka macie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 13:49   #4549
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
jakie witaminy dla dziecka macie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wit d ja mam vigantol, paracetamol w czopkach i espumisan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-07, 14:18   #4550
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez arenika Pokaż wiadomość
Wit d ja mam vigantol, paracetamol w czopkach i espumisan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o jeszcze paracetmol i espumisan muszę dołożyć.
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 15:36   #4551
agra123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 316
Dot.: Mamusie październik 2020

Wystraszyłyscie mnie z tymi ketonami. Mi ostatnio w moczu wyszło 10. Lekarz widział te wyniki i nie mówił nic, więc myślałam że to nic takiego. Ja zawsze wiedziałam że w ciąży jest ważne żeby w moczu nie było bakterii, glukozy i białka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agra123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 16:09   #4552
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez agra123 Pokaż wiadomość
Wystraszyłyscie mnie z tymi ketonami. Mi ostatnio w moczu wyszło 10. Lekarz widział te wyniki i nie mówił nic, więc myślałam że to nic takiego. Ja zawsze wiedziałam że w ciąży jest ważne żeby w moczu nie było bakterii, glukozy i białka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
10 to śladowe ilości, ja też miałam na początku ciąży, bo miałam okropne mdłości i powiedzieli, że ok może przy cukrzycy mają niektórzy lekarze po prostu taką obsesję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 16:35   #4553
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Mamusie październik 2020

Moja diabetolog nie kazała sprawdzać ketonów mowila tylko ze mam nie dopuszczać do głodu i jeść węglowodany złożone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 17:59   #4554
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja wg swojej wagi mam 5 kg na plusie, wg wagi ginekologa 2kg.W ciąży z córką przytyłam 5 kg z czego ona miała 3. U mnie to jest dziedziczne, i mama i siostra mało tyły w ciążach. Za to normalnie wszystkie trzy mamy problem z waga 🤣 Ja zaczynałam ciąże z 5 kg nadwagą. Mój gin nigdy nie komentował mojej wagi. Niby przytyłam mało wg norm ale brzuch mam ogromny.

Margitta ja mam wizytę w poniedziałek. I już się boję 🤔Jak czytam ta gr na fb, mam mieszane uczucia. Ta cała cukrzyca to taka trochę obsesja, też masz takie spostrzeżenia? Ja nie wiem jak to jest z ketonami. Ale jak mój gin zobaczył wynik krzywej to bardzo się zdziwił że nigdy nie miałam ani ketonów ani glukozy w moczu. Bo niby zawsze pojawia się to albo to.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 19:37   #4555
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Juka_juka, ja do tej pory też nie miałam nic. Ketony pojawiły się jak przeszłam na dietę tydzień temu, przy czym było to jak dziecko we mgle i dalej trochę jest

Taki śpiworek kupiłam do fotelika samochodowego, którego jeszcze nie mam . Kurcze, nie mogę wkleić zdjęcia, jakiś błąd forum wyskakuje. Wkleje potem
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 19:40   #4556
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Ooo teraz się udało, sorki za kolejny post 20200807_204026.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Strasznie spadła jakość, na żywo sto razy lepiej wygląda
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru

Edytowane przez margitta
Czas edycji: 2020-08-07 o 19:43
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 07:24   #4557
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Mamusie październik 2020

Ładny śpiworek!

Dziewczyny gdzie zamawialyscie rozek i kokon?

Przyszla mi wypłata więc planuje w tym tygodniu grubiej zaszaleć na zakupach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 08:07   #4558
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Fajny ten śpiworek. Ja zamówiłam wczoraj apteczne. Dzisiaj będę chyba prać ubranka. Zostało jeszcze zamówić fotelik i raczej już mam wszystko.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 08:34   #4559
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Fajny ten śpiworek. Ja zamówiłam wczoraj apteczne. Dzisiaj będę chyba prać ubranka. Zostało jeszcze zamówić fotelik i raczej już mam wszystko.
my jedziemy po fotelik pod koniec miesiąca. cały czas jeszcze myślimy nad isofixem, Ale wiem że tam nad dobrze doradzą i dopasują fotelik dobrze do auta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 09:01   #4560
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja wczoraj skończyłam ostatnie zakupy, w przyszłym tygodniu kurierzy u mnie zamieszkają

No może nie ostatnie bo został mi materac do łóżeczka turystycznego bo nie mogę się zdecydować. We wrześniu do odbioru zamówione foteliki i wózek. Apteczne większość mam dosłownie kilka pierdół brakuje. Wczoraj spakowała walizkę pod względem porodowym i spisalam listę rzeczy które tam brakują.

W przyszłym tygodniu zacznę pranie i prasowanie. Jak poodbieram paczki będzie trzeba wszystko zamontować w pokoiku. I gotowe!

Pewnie zejdzie z wszystkim akurat do końca miesiąca


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-26 11:22:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.