tuż po liposukcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-28, 14:24   #1
Shakira_19
Raczkowanie
 
Avatar Shakira_19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 440

tuż po liposukcji


Mam pytanie: czy masaże po lipsosukcji brzucha są potrzebne i kiedy najlepiej je zacząć?
Jaki jest koszt masażu i jaki jest jego typ?
Shakira_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 15:38   #2
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: tuż po liposukcji

Witam. Masaż po liposukcji jest juz standardową procedurą. Najczęściej to lekarz na wypisie podaje wskazania do tych zabiegów. Po zabiegu przystepuje się do masażu najczęściej w 10-14 dobie. Główny cel to szybsze zmniejszenie obrzeków pooperacyjnych i polepszenie finalnych efektów zabiegu lekarskiego.

1. Etap. Zwykle zaczyna sie od manualnego drenażu limfatycznego, ale z uwagi na bolesność miejsc po liposukcji masaż jest nieco ograniczony (np. skóra, okolice ponizej łuków zebrowych co utrudnia rozpoczęcie drenażu w tych okolicach). Stosuje się masaż w formie odprowadzajacej, ale jak wspomniałem nie zawsze jest drenaż mozliwy. Opracowuje sie także za pomocą masażu tkanki łacznej miejsca wprowadzania kaniul. Po pierwszej seri, zwykle ok 8-12 masaży nastepuje przerwa.

2. Drugi etap to nieco intensywniejszy masaż wykonywany nie tylko w ułozeniu na plecach ale i na obu bokach, daje mozliwość domodelowania i wyrównania niewielkich nierówności po liposukcji.

Takze w Polsce wielu chirurgów scisle współpracuje z masażystami którzy sa w temacie. Niestety czasem lekarze mają zbyt duzo obiekcji co do masażu, ponieważ (kilka razy rozmawiałem na ten temat z lekarzami na kongresach) jest on niestety nadal przez wielu masażystów wykonywany zbyt intensywnie.

Myslę że średnio w Polsce jest to około 50 zł za zabieg w pierwszej serii.
Pózniej to zalezy od obszaru masowanego.

Życzę powodzenia, w razie potrzeby i pytań proszę o kontakt telefoniczny.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 20:01   #3
Shakira_19
Raczkowanie
 
Avatar Shakira_19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 440
Dot.: tuż po liposukcji

a ma Pan jakis kontakt na masazystow w Poznaniu?
Shakira_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 12:36   #4
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: tuż po liposukcji

No to jestem zaskoczony, lekarze z którymi wspólpracujemy w Poznaniu wiedza o takim postępowaniu od lat. Ale mniejsza z tym, kontakty www.bodywork.com.pl tel 605 344 853 lub 605 787 834

Powodzenia
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 23:54   #5
sandrasandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 17
Dot.: tuż po liposukcji

Ja robiłam liposukcję w Solumed w Poznaniu i efekt jest fajny, po zabiegu chodziłam na velasmooth ale znajoma poleciła mi inny gabinet z nową maszyną. Nie oszczędzajcie na drenażu bo to najważniejsza część po liposukcji aby były fajne efekty. Mogę polecić gabinet na poznańskiej 62 w Poznaniu ale nie pamiętam nazwy. Laski mają dryg do masaży.
sandrasandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-01 00:54:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.