Dania/wypieki na długą podróż samochodem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-12, 12:46   #1
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805

Dania/wypieki na długą podróż samochodem


Jakie dania oraz wypieki polecacie zabrać/zabieracie ze sobą w długie podróże? Czy macie jakieś ciekawe, sprawdzone przepisy? Nie interesują mnie kanapki czy przekąski w postaci orzechów, owoców, batonów, a pełnowartościowe dania i domowe wypieki. Spędzę w samochodzie ponad 20h, głównie na autostradzie i promie, gdzie jedzenie jest bardzo drogie i niekoniecznie najlepszej jakości. Chciałabym przygotować jakiś smaczny i 'zjadliwy' na zimno obiad, oraz ciasto/muffiny/drożdżówki.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 15:38   #2
Malwinka1986
Raczkowanie
 
Avatar Malwinka1986
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 486
Dot.: Dania/wypieki na długą podróż samochodem

Ja najczęściej przygotowuję kanapki, np. z sałata, ser, ogórek, pomidor, tuńczyk, majonez. Elegancko zawinięte w folię aluminiową, żeby było wygodnie jeść . Do tego piekę ciasteczka owsiane z czekoladą lub żurawiną. Generalnie myślę, że wszystkie drożdżówki, muffiny i ciasta bez kremu dadzą radę w podróży Zamiast kanapek robię czasami sałatki makaronowe, według mnie najlepiej sprawdzają się właśnie w podróży i są dość sycące, mogą spokojnie zastąpić obiad dressing zabieram osobno w słoiczku i polewam przed jedzeniem.
Malwinka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 08:22   #3
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Dania/wypieki na długą podróż samochodem

W podróży doskonale sprawdzają mi się wytrawne wypieki, głównie drożdżowe. Przetestowane na górskich szlakach, na łódce, długiej podróży kursowym autobusem, koczowaniu na lotnisku, itp. Lepsze są niż tradycyjne kanapki, bo nie rozwalają się, nie podchodzą wilgocią, łatwo można kogoś poczęstować.
Największym uznaniem cieszą się domowe "hot-dogi": parówki berlinki owinięte ciastem drożdżowym na piwie, do środka dodana jeszcze podsmażona cebula z przecierem pomidorowym. Mogą być jeszcze pizzerinki, bułki faszerowane pieczarkami i serem, itp.
Albo pierożki z soczewicą, np. inspirowane tym przepisem: https://www.mniammniam.com/Cebulaki_...ace-6943p.html
Naprawdę długo są świeże, ciasto nie czerstwieje, a farsz z soczewicy jest wybitnie sycący.
Wybieram takie wypieki, w których jest jakieś źródło białka i jakieś warzywa, tak by posiłek był w miarę możliwości zbilansowany.
Jeśli kanapka - to dobrze sprawdza się z żółtym serem (trwalszy poza lodówką niż wędlina) i rukolą.
W przewożeniu dań obiadowych nie mam doświadczenia, bo ja jednak wolę wstąpić gdzieś po drodze. Ale może sprawdzi się termos obiadowy z gęstą zupą/ jakimś daniem jednogarnkowym, zjedzone z pieczywem. Albo krokiety na zimno + barszczyk z termosu. Kiedyś ktoś w takich okolicznościach częstował mnie paluszkami drobiowymi na zimno, takie długie a wąskie kotlety w panierce, chyba były pieczone, jedzone "rękami" - godne polecenia.

Na dłuższe rejsy po morzu piekę ciastka z jakimiś wartościowymi składnikami: płatkami owsianymi, słonecznikiem, orzechami, bez brudzącej czekolady. Zapakowane w pojemniku zniosą bardzo dużo. Ale to tak na marginesie, bo to przegryzka a nie zamiast posiłku. Może przydać się na podróż powrotną.

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Muffiny też są OK, tylko one najsmaczniejsze zaraz po przygotowaniu. Trzeba byłoby je upiec jak najpóźniej. Proponuję wybrać te z jogurtem/maślanką. No i tylko kilka sztuk zabrać ze sobą - dużo spulchniaczy się dodaje do tych wypieków i może skończyć się zgagą, a w podroży to bardzo niepożądane. Dla mnie lepsze jednak drożdżowe, nawet jak się trochę zeschną. Kruche i francuskie odpadają z uwagi na kruszenie.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2018-04-25 o 08:29
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 12:47   #4
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Dania/wypieki na długą podróż samochodem

U mnie sprawdzają się muffiny orkiszowe z czekoladą (przepis z qchennych inspiracji). Są sycące, wszyscy je lubią i do tego całkiem zdrowe.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 09:49   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dania/wypieki na długą podróż samochodem

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jakie dania oraz wypieki polecacie zabrać/zabieracie ze sobą w długie podróże? Czy macie jakieś ciekawe, sprawdzone przepisy? Nie interesują mnie kanapki czy przekąski w postaci orzechów, owoców, batonów, a pełnowartościowe dania i domowe wypieki. Spędzę w samochodzie ponad 20h, głównie na autostradzie i promie, gdzie jedzenie jest bardzo drogie i niekoniecznie najlepszej jakości. Chciałabym przygotować jakiś smaczny i 'zjadliwy' na zimno obiad, oraz ciasto/muffiny/drożdżówki.



U mnie najlepiej przyjeły się jednak kanapki.
Z bułek z warzywami (sałata rzymska lub kapusta, ogórki gruntowe grubo pokrojone lub kiszone/małosolne) i bardzo solidnie usmażonym w ostrych przyprawach mięsem (najszybciej zwykła pierś kurza, solidnie i długo usmazona, ale schab tez się sprawdza, a juz klasyką gatunku były po prostu kotlety schabowe w bułce)


Długo trzymają świeżość jeśli pozawija się je w srebrną folie kuchenną.



+ owoce, najlepiej jabłka, banany
+ orzechy/mieszanki orzechów z bakaliami
+ zwykłe kupne ciastka zbożowe belvita czy podobne lub batoniki typu musli.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-02, 09:43   #6
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Dania/wypieki na długą podróż samochodem

Na długie trasy robię pożywne i mega zdrowe placuszki twarogowe lub bananowe.
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 20:31   #7
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: Dania/wypieki na długą podróż samochodem

Cytat:
Napisane przez Stettin_Lady Pokaż wiadomość
Na długie trasy robię pożywne i mega zdrowe placuszki twarogowe lub bananowe.
Czy mogę prosić o podrzucenie przepisu? One nie są tłuste? Dzieci brudnymi rękami nie wymażą całego tyłu samochodu?
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-16, 12:39   #8
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Dania/wypieki na długą podróż samochodem

podepnę się do wątku, a co pakujecie z myślą o dzieciach? U nas zawsze w zaopatrzeniu tubki z musem owocowym, sama dla siebie kupuję te z tymbarka fajna przekąska i też gasi pragnienie, a co do jedzenia to niestety kanapki to często z nich robi się ciapa, kiedyś robłam fajne muffinki z szynką i kukurydzą, bardzo sycące i długo przetrwały, albo keks na wytrawnie zrobić i pokroić
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 15:10   #9
ifublackorwhite
Raczkowanie
 
Avatar ifublackorwhite
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Dania/wypieki na długą podróż samochodem

Ja też te musy z tymbarka pakuję. Plus kanapki, ale w pudełku specjalnym, żeby się nie gniotły
ifublackorwhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-16 16:10:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.