Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-12, 02:29   #91
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Nieźle. Spodobał Ci się facet, więc sobie dorobiłaś bajkę, że gapi się na Ciebie dzień i noc, poza tym on przytrzymał Ci drzwi i się spojrzał, więc był zobowiązany zagadać, bo to był oczywisty flirt. Etap podstawówki moim zdaniem.

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Zgodzę się z jednym – mało w dzisiejszych czasach dżentelmenów. I dobrze, efekt równouprawnienia.
W jaki sposób równouprawnienie zwalnia z bycia uprzejmym? Nie można być uprzejmym w stosunku do innych ludzi (kobiet i mężczyzn), tylko najlepiej do nikogo, żeby było sprawiedliwie?
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 03:46   #92
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
W jaki sposób równouprawnienie zwalnia z bycia uprzejmym? Nie można być uprzejmym w stosunku do innych ludzi (kobiet i mężczyzn), tylko najlepiej do nikogo, żeby było sprawiedliwie?
A napisałem, że zwalnia?
Bo chyba ktoś sobie tutaj sporo dopowiedział.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 00:47   #93
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
A napisałem, że zwalnia?
Bo chyba ktoś sobie tutaj sporo dopowiedział.
Napisałaś, że mało dzisiaj dżentelmanów i dobrze, więc chyba tak
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 01:48   #94
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Napisałaś, że mało dzisiaj dżentelmanów i dobrze, więc chyba tak
Użyłem tego słowa w konkretnym kontekście, przywołanym tutaj zresztą przez samą Autorkę wątku. Nie popieram przecież nieuprzejmości.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 01:54   #95
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Użyłem tego słowa w konkretnym kontekście, przywołanym tutaj zresztą przez samą Autorkę wątku. Nie popieram przecież nieuprzejmości.
W takim razie sorry, cofam zarzuty
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 07:51   #96
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
W takim razie sorry, cofam zarzuty
Odczytałam te słowa tak samo jak Ty. Cieszę się, że błędnie .
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 08:36   #97
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Omg. Co to za czasy, gdy wreszcie spotkamy uprzejmego faceta i w związku z tym uznajemy od razu, że jest z nami zainteresowany.

Mój mężczyzna oprócz tego, że otwiera drzwi przede mną i koleżankami, potrafi pomóc obcej babie z zakupami, a koleżance jak jest zimno zaoferować swoją bluzę. I jest to bez podtekstów.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-13, 11:12   #98
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Omg. Co to za czasy, gdy wreszcie spotkamy uprzejmego faceta i w związku z tym uznajemy od razu, że jest z nami zainteresowany.

Mój mężczyzna oprócz tego, że otwiera drzwi przede mną i koleżankami, potrafi pomóc obcej babie z zakupami, a koleżance jak jest zimno zaoferować swoją bluzę. I jest to bez podtekstów.
Naiwna... Przecież on Cię z tymi wszystkimi babami zdradza! Niczym bohater tego wątku swoją żonę!

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 11:23   #99
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Naiwna... Przecież on Cię z tymi wszystkimi babami zdradza! Niczym bohater tego wątku swoją żonę!

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
O nie! Ja mu pokażę uprzejmość w takim razie! A mogłam wziąć sobie chama łobuz kocha najbardziej przecież!

Przypomina mi się wątek, w którym chłopak podejrzewał zaurocznie u dziewczyny, która w trakcie rozmowy patrzyła mu w oczy. Dla mnie to ten sam poziom abstrakcji a może jednak jesteśmy siebie warci? On otwiera drzwi, a ja się chłopom w oczy patrzę
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 11:28   #100
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez elsene Pokaż wiadomość
Odczytałam te słowa tak samo jak Ty. Cieszę się, że błędnie .
Chodziło mi o taki kontekst, jaki właśnie przywołała Ariada. Takich mężczyzn przecież jest mało. Dla mnie osobiście to dobrze, że nikt nic nie musi i nie narzuca się już takich zachowań ze względu na płeć, bo to seksistowskie. A uprzejmym można być na sto innych sposobów – dla mężczyzn i kobiet.

Ja bywam dżentelmenem względem swoich koleżanek, a koleżanki bywają "dżentelmenkami" względem mnie. I tak jest idealnie.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 11:28   #101
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
a może jednak jesteśmy siebie warci? On otwiera drzwi, a ja się chłopom w oczy patrzę
Łolaboga, sodomia i gomoria!
A kysz zboczeńce!
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-13, 20:59   #102
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Od kiedy to patrzenie na innego człowieka jest "oznaką" flirtu...

Te wszystkie babcie w oknach/na ławkach, które się gapią na przechodniów, to też zakochane...?

Jak to tak serio ludzie odbierają, to pewnie wyglądam na nieźle zakochaną w swojej koleżance z pracy, bo ma zajefajne włosy (marchewkowa wichura loków) i najzwyczajniej w świecie, lubię sobie na nią popatrzeć. ;-)
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 21:02   #103
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Aż się zaczęłam zastanawiać, czy w pracy nie myślą, że jakaś flirciara ze mnie, bo często do kogoś suszę ząbki, pożartować lubię, a i uczynna bywam. Czas z tym skończyć. Grobowa mina i "sam se zrób".
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 08:28   #104
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Jak facet sie żeni to automatycznie nie traci wzroku i penisa. Dalej dostrzega kobiety i patrzy sie bo ma oczy. Nie robił Ci nadziei, to Ty zle zinterpretowałas jego zachowanie. Nie mowił Ci ze jest singlem, nie zapraszał na kawe do której nei doszło, nie komplementował itd. Powiedział tylko "czesc". W sumie to troche przerazające jak po zwykłym czesc i zwykłym gapieniu sie kobiety myslą, że facet na nie leci...
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 08:45   #105
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
W sumie to troche przerazające jak po zwykłym czesc i zwykłym gapieniu sie kobiety myslą, że facet na nie leci...
Desperacja level master
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 13:50   #106
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Ja ostatnio cos takiego przezylam w lo, (bo dorośli raczej szybciej się odezwa) chłopak w końcu pogadal i miał dziewczynę.
Takie zranienie w tak młodym wieku

A przeciąganie spojrzenia, uśmiechy... to znaczy, że się komuś wpadło w oko. Tylko tyle i nic więcej. Nic w tym złego.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 16:09   #107
taka_bebe
Raczkowanie
 
Avatar taka_bebe
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 244
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
A dla mnie regularne gapienie się jest co najmniej mocno nieuprzejme. Podejmowanie specjalnego wysiłku, aby otworzyć mi drzwi czy szafkę również odczytałabym negatywnie, jako ingerencję w moje życie. Nie lubię takich zachowań ze strony facetów. Ogółem również uznałabym, że ten człowiek coś ode mnie chce, być może mnie podrywa i nie dziwię się, że autorka mogła to w ten sposób zinterpretować. Nie wiem co jest w tym zabawnego, ale w moim otoczeniu żaden facet nigdy mnie tak nie traktował i uznałabym, że to nadmierny wysiłek więc albo flirt, albo nie wiem, jakaś próba uzyskania czegoś ode mnie?
Mam tak samo. Nie lubię, jak ludzie mi się jakoś narzucają ze swoim istnieniem jak nie ma takiej potrzeby... nie lubię jak się ktoś za mną gapi, jak mi otwiera drzwi, szafki, czy cokolwiek jeśli jestem w stanie sama sobie otworzyć. Puszczania jako pierwszą w drzwiach też za bardzo nie lubię, bo to głupi zwyczaj wg mnie (nie robię nikomu scen z tego powodu, ani nie czekam ostentacyjnie aż jednak facet przejdzie pierwszy, ale uważam to po prostu za niepotrzebne i jakieś takie...stare), nie jestem też fanką mówienia wszystkim w koło ciągle i ciągle "cześć"...kurde, mam swoich współpracowników, witam się z nimi, normalna rzecz, ale męczy mnie witanie się z kimś, kogo od czasu do czasu gdzieś minę na korytarzu biurowca, ale nawet nie wiem kto to, gdzie pracuje i najpewniej nawet nie spotkam tej osoby drugi raz w najbliższym czasie.

Nie mówię, że zachowanie tego gościa to jakich podryw, bo ciężko mu to zarzucić, ale niepotrzebna przesada owszem...
taka_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 17:46   #108
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Podejmowanie specjalnego wysiłku, aby otworzyć mi drzwi czy szafkę również odczytałabym negatywnie, jako ingerencję w moje życie. Nie lubię takich zachowań ze strony facetów. Ogółem również uznałabym, że ten człowiek coś ode mnie chce, być może mnie podrywa i nie dziwię się, że autorka mogła to w ten sposób zinterpretować. Nie wiem co jest w tym zabawnego, ale w moim otoczeniu żaden facet nigdy mnie tak nie traktował i uznałabym, że to nadmierny wysiłek więc albo flirt, albo nie wiem, jakaś próba uzyskania czegoś ode mnie?
Dla mnie to po prostu miłe. Sama przytrzymuję ludziom obu płci drzwi czy po prostu pomagam, uśmiecham się. Nikogo w ten sposób nie podrywałam i nie robię tego w jakimś konkretnym celu.
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 18:05   #109
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez taka_bebe Pokaż wiadomość
Mam tak samo. Nie lubię, jak ludzie mi się jakoś narzucają ze swoim istnieniem jak nie ma takiej potrzeby... nie lubię jak się ktoś za mną gapi, jak mi otwiera drzwi, szafki, czy cokolwiek jeśli jestem w stanie sama sobie otworzyć. Puszczania jako pierwszą w drzwiach też za bardzo nie lubię, bo to głupi zwyczaj wg mnie (nie robię nikomu scen z tego powodu, ani nie czekam ostentacyjnie aż jednak facet przejdzie pierwszy, ale uważam to po prostu za niepotrzebne i jakieś takie...stare), nie jestem też fanką mówienia wszystkim w koło ciągle i ciągle "cześć"...kurde, mam swoich współpracowników, witam się z nimi, normalna rzecz, ale męczy mnie witanie się z kimś, kogo od czasu do czasu gdzieś minę na korytarzu biurowca, ale nawet nie wiem kto to, gdzie pracuje i najpewniej nawet nie spotkam tej osoby drugi raz w najbliższym czasie.

Nie mówię, że zachowanie tego gościa to jakich podryw, bo ciężko mu to zarzucić, ale niepotrzebna przesada owszem...
Dla mnie zachowania, które opisujesz są codzienną normą, przejawem dobrego wychowania. Grzeczność nic nie kosztuje a sprawia, że atmosfera jest miła. Co mi zależy odpowiedzieć na powitanie komuś, nawet, jeśli tego kogoś bliżej nie znam lub więcej go nie zobaczę? Przepuszczanie kobiet w drzwiach nie jest staroświeckie, choć poza Polską rzadko się z tym spotykam.

Jeśli już coś mnie peszy to czasem całowanie w rękę w wykonaniu starszych panów. Na szczęście bardzo rzadko mnie to spotkało. Rozumiem jednak, że to w ich wykonaniu jest oznaką szacunku, no tak ich wychowano, więc nie wierzgam i nie wydziwiam.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-15, 19:52   #110
QueenOfHearts
Rozeznanie
 
Avatar QueenOfHearts
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 864
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Podpisuję się, sama nie napiszę kreatywniejszej odpowiedzi, a nie chciałabym "plagiatować".

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Autorko nie dołuj się, nie jesteś jedyną desperatką na Wizażu, która po spojrzeniu fajnego faceta już słyszy kościelne dzwony. Wyluzuj trochę, bo aż strach pomyśleć co by było, gdybyście pracowali w jednym dziale. Otwarcie szafki to dla Ciebie adorowanie? O mamo..
__________________
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA." T.Pratchett
QueenOfHearts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 20:07   #111
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Desperacja level master

albo desperacja... albo jest tak nieziemsko pewna siebie, myśląc że jak facet powie do niej czesc i sie pogapi to już chce związku lub sexu.
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 20:09   #112
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Tak się nie robi - do mężczyzn, kobiet trochę też

Cytat:
Napisane przez taka_bebe Pokaż wiadomość
Mam tak samo. Nie lubię, jak ludzie mi się jakoś narzucają ze swoim istnieniem jak nie ma takiej potrzeby... nie lubię jak się ktoś za mną gapi, jak mi otwiera drzwi, szafki, czy cokolwiek jeśli jestem w stanie sama sobie otworzyć. Puszczania jako pierwszą w drzwiach też za bardzo nie lubię, bo to głupi zwyczaj wg mnie (nie robię nikomu scen z tego powodu, ani nie czekam ostentacyjnie aż jednak facet przejdzie pierwszy, ale uważam to po prostu za niepotrzebne i jakieś takie...stare), nie jestem też fanką mówienia wszystkim w koło ciągle i ciągle "cześć"...kurde, mam swoich współpracowników, witam się z nimi, normalna rzecz, ale męczy mnie witanie się z kimś, kogo od czasu do czasu gdzieś minę na korytarzu biurowca, ale nawet nie wiem kto to, gdzie pracuje i najpewniej nawet nie spotkam tej osoby drugi raz w najbliższym czasie.

Nie mówię, że zachowanie tego gościa to jakich podryw, bo ciężko mu to zarzucić, ale niepotrzebna przesada owszem...
Jeżeli przechodzę z kimś przez drzwi i idę pierwsza, to je przytrzymuję, żeby druga osoba mogła przejść, przepuszczając ją. Jeśli ktoś biegnie w stronę windy, to otwieram drzwi do niej. Jeśli ktoś niesie coś ciężkiego, to oferuję swoją pomoc. Witam się i żegnam z współpracownikami.
Dla mnie to podstawowa uprzejmość, której wymaga życie w społeczeństwie i dobre wychowanie. To, że ty masz alergię na ludzi nie zmienia faktu, że takie zachowania są powszechnie przyjęte.

P.S. Nie lubię jednak jak ktoś kreuje się na staroświeckiego gentlemana, a równocześnie nie ma bladego pojęcia, o co w tym chodzi. Jeśli ktoś ostentacyjnie przepuszcza mnie w drzwiach, które muszę złapać w locie, żeby nie dostać nimi w twarz, albo z wielkimi honorami pozwala mi wejść pierwszej w tłum, gdzie muszę się rozpychać łokciami... Mam ochotę umrzeć ze śmiechu.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-15 21:09:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.