Kanapa pachnąca stęchlizną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-29, 10:38   #1
joyka
Raczkowanie
 
Avatar joyka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 485

Kanapa pachnąca stęchlizną


Właśnie wybieram się na studia, mieszkanie niestety jest nieumeblowane. Dostałam od znajomego kanapę- zupełnie nieużywana, tyle, ze stała w domku letniskowym i śmierdzi stęchlizną. Wietrzę ją już trzeci dzień, posypywałam kawą etc...ale to nic nie daje. Zapach co prawda nie jest tak intensywny jak na początku, ale nie wyobrażam sobie na niej spać. Czy jest jakiś sposób, zeby zniwelować ten zapach?
joyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 11:08   #2
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Kanapa pachnąca stęchlizną

jakiś srodek do prania obić?
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 13:46   #3
joyka
Raczkowanie
 
Avatar joyka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 485
Dot.: Kanapa pachnąca stęchlizną

Właśnie praliśmy jedna część i śmierdzi jak śmierdziała :/ Może są jakieś niwelatory zapachów w sprayu?
joyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 14:56   #4
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: Kanapa pachnąca stęchlizną

Dobrym pochłaniaczem brzydkich zapachów jest soda oczyszczona. Trzeba zrobić z niej papkę, dodając trochę wody. Sprawdza się w przypadku starych butów i dywanów, nie wiem czy da radę smrodkowi z kanapy, ale może warto spróbować. Tylko dużo tej sody będzie trzeba
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 12:26   #5
Maupette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Kanapa pachnąca stęchlizną

Temat jest już dość stary, ale napiszę coś od siebie, bo może komuś się przyda
Przede wszystkim, jeśli przyczyna tego zapachu (grzyb, wilgoć) jest w samym domu, to dopóki się jej nie usunie (poprzez docieplenie budynku, odpowiednią wentylację, właściwą temperaturę itd.), nie ma szans na pozbycie się tego problemu.
Jeśli jednak mówimy o pojedynczym meblu, który np. został kupiony już w takim stanie, to jest nadzieja Właśnie sama niedawno miałam ten problem z kupionym przez Allegro łóżkiem w całości tapicerowanym. Mebel, mimo że nowy, był prawdopodobnie źle przechowywany i niestety zatęchł.

Co pomogło:
1. Suche powietrze (akurat w mieszkaniu mam bardzo suche powietrze, które w tym przypadku bardzo pomogło), odpowiednia temperatura.
2. Wietrzenie pokoju, w którym stało łóżko. Łóżko oczywiście w ciągu dnia było otwarte, bez pościeli.
3. Posypywanie sodą oczyszczoną. Po kilku godzinach dokładne odkurzenie tapicerki.
4. Stosowanie neutralizatorów zapachów (ja użyłam Ambi Pur Textile Thai Orchidee, wypsikałam dwa opakowania w przeciągu ok. tygodnia).
5. Wrzucenie do pojemnika na pościel talerzy z ziarnami kawy oraz rozwieszenie kuleczek pochłaniających zapachy (ja użyłam kuler Aril z Biedronki, takich dedykowanych do samochodów).
6. Użycie parownicy do ubrań - trzykrotnie (w ciągu tygodnia) potraktowałam całą tapicerkę gorącą parą.

Wszystkie te zabiegi trwały ok. tygodnia. Pierwszej nocy nie byłam w stanie spać na tym łóżku. Po kilku dniach było już całkiem ok
Maupette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 08:10   #6
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Kanapa pachnąca stęchlizną

A może na OLX kup inną kanapę? Czasami ludzie sprzedają za grosze lub nawet oddają za darmo
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 15:19   #7
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Kanapa pachnąca stęchlizną

U mnie pomogła soda oczyszczona. Posyp nią kanapę i pozwól substancji spokojnie leżeć na niej przez godzinę. Potem wystarczy odkurzyć. Może też pomóc schowanie w kanapie woreczka z tkaniny, wypełnionego tymiankiem lub lawendą.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-05 16:19:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.