Bruksizm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-13, 11:30   #1
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047

Bruksizm


Witam. Borykam się z pewnym problemem i podejrzewam że dokucza mi bruksizm. Nieraz jest z tym spokój ale zdarza się że nie wiem co robic.
Nie określę dokładnie od kiedy to trwa, ale nie od wczoraj ani nie od dziś. To dolegliwość chroniczna - nieraz mam z tym spokój ale czasem dobija
Bruksizm to mimowolne, silne zaciskanie szczęki nocą. Wywołuje ono skutki uboczne. Najdolegliwszym z nich póki co jest okropny ból głowy w ciągu dnia (nieraz już budze się z bólem głowy). Uciążliwy jest też nikiedy ból szczęki. Czuję, że mam 'wyrobione mięśnie' rzuchwy. Następstawami bruksizmu są starte i bolsene zeby, nie chcę do tego dopuścić Nie mam zdiagnozowanego bruksizmu ale podejrzewam że to właśnie to mi dolega - sądząc po objawach. Dodam, że podchodzę do wszystkiego dosyć emocjonalnie. Wygląda na to że w nocy pzeżywam to co wydarza się w ciągu minionych dni. Może i powinnam stosować jakieś kojące - uspakajające ziółka ale aczej nie mogę gdyż stosuję też antykoncepcję i niektóre zioła (głównie dziurawiec) obniżają skuteczność pigułek. Poza tym wolałabym znaleźć naturlany sposób na ukojenie nerwów.
Jakby się w to wszystko miała zagłębiać to bym nie skończyła pisać dlatego na tym zakończe. Chciałam się dowiedzieć czy może któraś z Was ma lub miała podobne problemy lub może kogoś takiego znacie? co w takiej sytuacji robic? iść do dentysty? Bruksizm podobno w dzisiejszych czasach jest powszechny.. Prowadzi do niego stres, ogólny pęd w życiu, brak czasu na relaks/......./. Doprowadza on do dokuczliwych migren Dajcie znac jeśli cokolwiek wiecie na ten temat. Czytałam o tym trochę w necie. Ale moze coś tak z życia? czekam na Wasze rady, odpowiedzi. Pozdrawiam!
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 11:47   #2
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Bruksizm

Ja tylko o tym czytałam.
Podobno zakłada się specjalne nakładki na zęby, żeby nie zetrzeć szkliwa i sobie ich nie popsuć, ale wyczytałam na necie,że to nic nie daje, szczególnie jeżeli chodzi o bóle głowy. W Austii czy Szwajcarii jest chirurg, który jakoś pomaga na to, już nie pamiętam o co dokładnie chodziło, bo dawno o tym czytałam, ale staw skroniowo-żuchwowy i mięsnie skroniowe są bardzo przeciążone podobno i na te bóle pomaga tylko operacja.
Tak czytałam, nie jestem dentystą,więc nie mogę powiedzieć o co dokładnie chodzi, ale mam nadzieję, że pomogłam
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 13:03   #3
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

pomogłaś, dziękuję Ale i ... przestarszyłaś! operacja??? eh.
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 13:17   #4
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Bruksizm

nie no, absolutnie nie chce Cię straszyć, znalazłam parę artukułów, jeżeli Ci się chce poczytać
A ta operacja, jak sie okazuje dotyczy przemieszczenia krążka w stawie skroniowo-żuchwowym (cokolwiek to znaczy )

http://www.dentonet.pl/?s=2&sID=729&a=48

http://www.dentonet.pl/?s=2&sID=84&a=4&pID=3343
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 13:39   #5
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

dziękuję za linki, poszerzyłam swoje wiadomości na temat tej dolegliwości. Chyba wybiorę się do dentysty na konsultacje. może wreszcie trzeba by coś z tym zrobić
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 13:46   #6
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Bruksizm

Najlepiej się wybrać, chociaz nie każdy dentysta potrafi ocenić czy to jest to Ja np. byłam kiedys u ortodonty i on sie mnie spytał czy czasem nie mam bruksizmu, przy czym wyjaśnił mi na czym to polega i na następny dzień złapałam sie na tym, że obudziłam się z lekko zacisniętymi zębami. Czyli w efekcie myślałam, że go kopnę, bo wcześniej tak nie miałam, ale on tak jakby mi to zasugerował.. No i poszłam do dentystki, która stwierdziła,że żadnych ubytków szkliwa czy czegoś tam nie mam, więc jestem póki co spokojna
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 14:11   #7
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

Racja, wszystko zalezy od dentysty. Też nie będe zwlekać z wizytą. Bywa że budzę się właśnie z zaciśniętą szczęką, lub gdy w nocy czasem się zbudzę to też się na tym łapie. Ostatnio dwa razy nad ranem (dwa poranki pod rząd) miałam taki ból szczęki że chyba mi aż zastygła? z bólu.. W ogóle mam duże pragnienie w nocy i nad ranem. Wypiłabym litry wody i to wcale nie jest spowodowane minioną imprezą Wyczytałam, że przez bruksizm ślinianki produkują mniej śliny i może stąd moje pragnienie. Dziękuję Ci za zainteresowanie sprawą i podsunięcie ciekawych linków.
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 22:25   #8
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Dot.: Bruksizm

Ehhh mam to cholerstwo tez...

Moj dentysta mam mi zdzialac wlasne te nakladke, kazla masowac olejkami stawy dla relasku bo zanidbanie relaksu tym sie wlasnie konczy....

zaraz ide sobie puscic muzyczke relaksacyjna;-)

pozdrawiam i czekam na nowe wiesci
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 07:07   #9
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

hej neli , widze że grono 'brukselek' się powiększa.. O my biedne Ta noc mineła mi nawet nieszczękościskowo Myślalam przed snem o miłych rzeczach, o domu jaki postawię z moim Kochaniem w pzyszłości, o zielonym ogrodzie z owocowymi drzewami Tak.. No i oczywiście muzyczka. A możesz mi coś polecić? Słuchasz typowo relaksacyjnych płytek? takich skomponowanych dla zestresowanych? czy sama dobierasz sobie piosenki , wykonwacow? ja to ukajam nerwy Smolikiem i Miką Urbaniak Albo Eryką Badu. Podsuń mi cosik na uspokojenie
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 23:47   #10
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Dot.: Bruksizm

Hej CZarna Kocico ;-)
Tak więc ,osatnio zakupiłam sół z minerałami oraz olejek z Bielendy lawenda,jest genialny na uspokojenie.....tylko ze sls ehh...
Jakby lepszy efekt mniej mnie pląby bolały.Niestety ,obserwuje dziwne zjawisko....
Otóż po przebudzeniu ,kieedy mocno otwieram szczęke ,slysze jakby świśzczenie w uszach..a to nie dobrze...
Sądze ze jest to zwiazane z tym obciążonym stawem ,ale o co dokladnie chodzi to nie wiem ....

buziaki
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 23:53   #11
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna_Złośnica
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Bruksizm

Twój wątek skłonił mnie do sprawdzenia dokładnie co to jest i znalazłam takie coś http://www.aloe.com.pl/sieczka/artic...articles_id=43 piszą tu z zgrzytaniu żebami w nocy a mój Tż też takie coś ma...nie wiedziałam nawet, że to ma swoja nazwe.
Czarna_Złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-18, 07:00   #12
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez neli Pokaż wiadomość
Hej CZarna Kocico ;-)
Tak więc ,osatnio zakupiłam sół z minerałami oraz olejek z Bielendy lawenda,jest genialny na uspokojenie.....tylko ze sls ehh...
Jakby lepszy efekt mniej mnie pląby bolały.Niestety ,obserwuje dziwne zjawisko....
Otóż po przebudzeniu ,kieedy mocno otwieram szczęke ,slysze jakby świśzczenie w uszach..a to nie dobrze...
Sądze ze jest to zwiazane z tym obciążonym stawem ,ale o co dokladnie chodzi to nie wiem ....

buziaki
neli to niepokojące że Ci świszczy w uszkach Idź prosze na kontrole do dentysty. Ten głupi bruksizm to chyba jakaś współczesna dolegliwość spoleczeństwa. Wszyscy zabiegani, zestresowani, pełno spraw na głowie i zero czasu na relaks Co do tej soli to pomyśle, muszę dopomóc sobie w ukojeniu emocji. bo ja nie wiem po co , zawsze analizuje cały dzien przed snem (lub poprzednie dni, wydarzenia) i to nieraz dostarcza mi napięcia. Eh, myślenie czasem męczy. Tak więc zastanowię się nad solą mineralna i olejkiem z lawendy. A jak używasz tego olejku? do kapieli? ostanio używam zelu pod prysznic lawendowego. A olejek to np do kominka zapachowego mozna wkropić. Lawenda ma właściwości uspokajające, to fakt.
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 07:03   #13
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez Czarna_Złośnica Pokaż wiadomość
Twój wątek skłonił mnie do sprawdzenia dokładnie co to jest i znalazłam takie coś http://www.aloe.com.pl/sieczka/artic...articles_id=43 piszą tu z zgrzytaniu żebami w nocy a mój Tż też takie coś ma...nie wiedziałam nawet, że to ma swoja nazwe.
kiedys przypadkiem usłyszałam o tym schorzeniu (chyba dopadłam artykuł w gazecie ale już dosyć dawno). Od tamtego czasu pogłębiałam wiedzę na ten temat i doszłam do wnisoku (z obserwacji siebie), że chyba mi to dolega. Ten link co podałaś określa krótko lecz treściwie kwestię bruskizmu a to najistotniejsze.
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 09:04   #14
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez cZaRnA_KiCiA Pokaż wiadomość
kiedys przypadkiem usłyszałam o tym schorzeniu (chyba dopadłam artykuł w gazecie ale już dosyć dawno). Od tamtego czasu pogłębiałam wiedzę na ten temat i doszłam do wnisoku (z obserwacji siebie), że chyba mi to dolega. Ten link co podałaś określa krótko lecz treściwie kwestię bruskizmu a to najistotniejsze.
Ja niestety tez nalezę do grona osób które maja bruksizm, dowiedziałam się o tym przypadkiem będąc u ortodonty w celu załozenia aparatu, orto po zobaczeniu moich zębów wysłała mnie na specjalistyczne przeswietlenia, okazało się ze staw z jednej strony jest bardzo wykruszony,widząc to na zdjęciu troche się przeraziłam, przyczyną okazało się nieprawidłowe ułożenie szczęki i zębów, dowiedziałam się że aparat w moim przypadku zapobiegnie operacji i wyleczy mi tę przypadłość , dowiedziałam się też że w Polsce nie operują stawów skorniowo żuchwowych ponieważ nie mamy takiego sprzetu ani specjalistów, teraz od 6 miesięcy noszę aparat i widzę dużą poprawę tzn. szczęka przy ziewaniu przestała mi strzelać i przeskakiwać, mogę szerzej otworzyć buzię no i nie ścieram już zębów, orto powiedziała że jak wyrówna mi się zgryz to wtedy dopiero zobaczę róznicę, całe szczęście że wybrałam sobie dobrego ortodontę co prawda jest droższy niż inni ale tylko on zwrócił na to uwagę przez co leczenie ortodontyczne będzie wyglądało inaczej niż przy leczeniu samej wady, także czasem lepiej wybrać droższego specjalistę.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 10:31   #15
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

masz rację, na zdrowiu nie ma co oszczedzać. Dziekuję za przedstawienie swojej historii. Jest nas coraz więcej. A już myślałam ze tylko ja mam takie objawy.
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 12:33   #16
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna_Złośnica
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Bruksizm

Czyli jak mój Tż ma takie coś to musi iść z tym do lekarza? nie wiedziałam, że to jest cos poważnego.
Czarna_Złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 12:59   #17
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

wiesz, różnie może być. Podobno takie typowe zgrzytanie zebami może też świadczyć o pasożytach (od zwierząt, od nieumytych owoców itp). W moim przypadku jest zaciskanie szczęki. Tak jakbym była.. hm.. wściekła na coś. W nocy podczas snu ten niekontrolowany zacisk jest 10 razy silniejszy niz taki zwykły w dzień. Raczej podpytaj swojego TŻ'a czy boli go w ciągu dnia często głowa, czy przy ziewaniu boli go żuchwa, czy ma bardzo wrażliwe zeby na zimno i ciepło (lody, kawa). Samo zgrzytanie (takie chroniczne) również jest bardzo inwazyjne i szkodliwe.
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 15:36   #18
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna_Złośnica
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Bruksizm

pasożytów nie ma, wydaje mi sie, że to ze stresu
Czarna_Złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 15:40   #19
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Bruksizm

dziewczyny, myślę że jak któraś z was albo ktoś z waszych bliskich ma objawy bruksizmu to powinien udać się do stomatologa/ortodonty w celu wykonania badania w tym kierunku i zasięgnięcia porady specjalisty gdyż w przyszłości mogą wystąpić komplikacje np. codzienne migreny, starcie zębów aż do nerwu itp, także w przypadku kiedy ktoś ma obawy że może go ta przypadłość dotyczyć dobrze jest nie bagatelizować tego problemu tylko jak najszybciej udać się do specjalisty.

EDIT: jeżeli chodzi o mnie to po za strzelaniem szczęki przy ziewaniu, nie miałam objawów bruksizmu i gdyby nie przypadek nie miałabym o tym pojecia.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-18, 22:26   #20
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Dot.: Bruksizm

Czarna Kiciu ,w sumie to łażę cały czas do lekarza,Czekam właśnie na szynę relaksacyjna..,aż mi ją zrobią .Ale właśnie może prześwitlenie tego stawu to jest myśl.
Madziorko a masz taki zwykły aparat ( w sensie zewnetrzny) nie wewnątrz szczęki?
Staram się też medytować.Tylze ze ja jestem nocny marek,jestem bardzo ożywiona wieczorekim i trudno mi się wyciszyć.....
Aha ja mam ten olejek do kąpieli,....i pachnące swieczki tez
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 07:59   #21
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez neli Pokaż wiadomość
Staram się też medytować.Tylze ze ja jestem nocny marek,jestem bardzo ożywiona wieczorekim i trudno mi się wyciszyć.....

mam identycznie. Typowa sowa Na wieczór mam energię, pomysły artystyczne i ciężko mi nieraz zasnąć. Też już nieraz medytowałam. Kocyk na podłodze, siad po turecku, swieczki, kadziedełka, liczenie do 10, oddychanie i takie tam Swego czasu kupowalam takie gazetki typu "Wrózka" i "Gwiazdy mówia" czy coś w tym stylu. Tam były opisane metody i sposoby medytowania. Jeśli któraś jest zainteresowana to dajcie znać, może wygrzebię te gazetki ze swoich stosów i opiszę cosik krok po kroku.
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 17:49   #22
Anastazja#
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja#
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: niedaleko TG
Wiadomości: 3 878
Dot.: Bruksizm

Najlepiej wybrać się do swojego lekarza stomatologa na kosultacje. Jesli zgryz jest prawidłowy to wystarczy nakładka relaksacyjna- jest to taka przezroczysta szyna, ktorą zakłada się na noc. Powoduje ona podniesienie zgryzu i pacjent nie jest juz w stanie tak mocno zacisnąć zęby, dzieki temu nie przeciążają się mięśnie żucia (dlatego rano bolą mięśnie i głowa- z powodu ich przeciążenia w nocy, to tak jakbyśmy im kazały brać udział w maratonie- po takim długim biegu też by nas bolały nogi) Moja rada- najpierw wyleczyć wszystkie zęby, a potem szyna- w odwrotnej kolejności- szyna po założeniu nowych plomb nie będzie pasować i trzeba ją robic na nowo. Niestety na początku może byc też tak, że pacjent po jakimś czasie taką szynę przegryzie, więc trzeba wtedy robić nową. Natomisat jeśli występuje jakaś wada zgryzu, to rzeczywiście lepiej wybrać się na wizytę do ortodonty.
Anastazja# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 18:22   #23
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez neli Pokaż wiadomość
Czarna Kiciu ,w sumie to łażę cały czas do lekarza,Czekam właśnie na szynę relaksacyjna..,aż mi ją zrobią .Ale właśnie może prześwitlenie tego stawu to jest myśl.
Madziorko a masz taki zwykły aparat ( w sensie zewnetrzny) nie wewnątrz szczęki?
Staram się też medytować.Tylze ze ja jestem nocny marek,jestem bardzo ożywiona wieczorekim i trudno mi się wyciszyć.....
Aha ja mam ten olejek do kąpieli,....i pachnące swieczki tez
mam aparat stały (na zębach), ma on wyleczyć nieprawidłową wadę zgryzu która jest przyczyną zwyrodnienia mojego stawu skoroniowo żychwowego oraz wyprostować zęby.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 08:09   #24
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

jesli chodzi o mój zgryz to jest on prawidłowy. Poprostu dokucza mi to zaciskanie szczęki nocą
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 08:23   #25
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez cZaRnA_KiCiA Pokaż wiadomość
jesli chodzi o mój zgryz to jest on prawidłowy. Poprostu dokucza mi to zaciskanie szczęki nocą
to tak jak napisała Anstazja powinnaś zakładać na noc specjalną szynę.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 21:05   #26
Bezimienna_07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Bruksizm

Hej Brukselki

A już myślałam, że to taki dziwny problem dotyczy tylko mnie. Nie dość, że to dziwne to jeszcze boli. A jak ciężko lekarza od tego znaleść. I jak w pracy funkcjonować ? co powiedzieć pracodawcy, że mi sie mięśnie kurczą na skutek nocnego zaciskania zębów heh i nie da sie pracować. Iilez można mieć L4 ? w sumie to ciężko mi było rodzinnemu lekarzowi wytłumaczyć o co mi biega. Ale numer echhh. Żeby nie bolało aż tak bardzo po przyjsciu do domu zamrożony lód na mnie czeka jestem z Wami
Bezimienna_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 07:59   #27
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

Witaj Bezimienna_07. Chyba masz zaawansowany bruksizm jeśli musisz lód przykładać Najgorsze jest to, że niektórzy lekarze, dentyści, patrzą jak na wariata gdy opisuje mu się dolegliwości, mówi się o swoich podejrzeniach że to bruksizm. Poprostu nie wiedzą co to jest. Swoją wiedzę trzeba przecież poszerzać. Co rusz jakieś nowe, wczesniej nie znane dolegliwości ludzie mają więc należałoby się zagłębiać w pewne kwestie.
Klub BrUkSeLeK powiększa się
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 09:37   #28
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez Bezimienna_07 Pokaż wiadomość
Hej Brukselki

A już myślałam, że to taki dziwny problem dotyczy tylko mnie. Nie dość, że to dziwne to jeszcze boli. A jak ciężko lekarza od tego znaleść. I jak w pracy funkcjonować ? co powiedzieć pracodawcy, że mi sie mięśnie kurczą na skutek nocnego zaciskania zębów heh i nie da sie pracować. Iilez można mieć L4 ? w sumie to ciężko mi było rodzinnemu lekarzowi wytłumaczyć o co mi biega. Ale numer echhh. Żeby nie bolało aż tak bardzo po przyjsciu do domu zamrożony lód na mnie czeka jestem z Wami
ojej myślę że twój bruksizm jest dość mocno zaawansowany, powinnaś udać się do stomatologa/ortodonty i koniecznie rozpocząć leczenie

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-09-21 o 13:32
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 10:31   #29
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: Bruksizm

Dołączam do waszego grona.
Szczękościsk mam od kilku dobrych lat. Od jakiegoś roku co noc zgrzytam zębiskami. I to tak,że budzę Tz. czesto rano boli mnie szczeka glowa, zęby.
Od kilku lat chrupie mi w zawiasach gdy poruszam silniej szczeką.
Mam krzywy zgryz,to wiem. Zęby leczę systematycznie.
Fakt ,że dużo ich nie zostalo ,-no z przodu się trzymają jakos ,na dole nie mam 3 z jednej i 2 z drugiej strony i myslę ze to przez to rowniez. Dentysta ostatnio mi powiedzial ,że powinnam miec sztuczną szczękę zeby zgryz mi sie poprawil.
Niestety nie rozmawialam nigdy z nim o moich dolegliwosciach ,ale bedę musiala, bo jak tak dalej pojdzie to polamię sobie resztę zębow...
Ech.
u mnie zgrzytanie i szczekoscisk jest -tak mysle- od nerwicy (cierpie od kilku lat).
Pozdrawiam Wszystkie borykające sie z bruksizmem.

__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 13:21   #30
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

ruda współczuje Kurde, musze się zabrać za to. PANICZNIE boję się dentystów! wszystko sobie dam zrobić tylko nie grzebać w zębach Ten strach mnie odwodzi od wizyt u stomatologa. Raz wbiłam paznokcie w rękę dentystki podczas wizyty i powiedziała że już dalej nie bedzie mi wiercić i że mam isć do kogoś innego Cóż
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-17 12:21:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.