Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66 - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-24, 07:15   #3931
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Hej, nie do końca wiem czy to dobry wątek
Ale chciałabym Was zapytać, jakie dokumenty zbieracie ze swoich firm do emerytury? Wiem, że nie myśli się o tym w takim wieku, ale tak sobie ostatnio myślałam, że w naszych czasach zmienia się często pracodawców a ja do tej pory bezmyślnie do tego podchodziłam i oprócz świadectw pracy nie mam nic.
Co jest potrzebne, umowy o pracę, świadectwa pracy, PIT,druki RMUA, a może wszystko? Co powinnam zacząć kolekcjonować, co Wy zbieracie?
Tak naprawdę najważniejsze są świadectwa pracy, ale nauczona problemami mojego ojca z wyliczeniem emerytury zbieram wszystko: umowy, aneksy zmieniające umowę, świadectwa pracy i pity.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 07:58   #3932
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Chciałam kupić nutridrinki dla chorej osoby, ale widzę, że zawierają bardzo dużo cukru (15g na 100ml). Patrzę na te z firmy Nutricia, mają bardzo dobre opinie. Znacie może jakieś inne z lepszym składem? Lub może jest jakieś uzasadnienie tego cukru w składzie?
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 08:22   #3933
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Też się dziwię, bo spokojnie można kupić dobrej jakości mleko owsiane czy sojowe w cenie 5-7 zł. Z nerkowców czy migdałowe jest zazwyczaj droższe, ale w kawiarniach chyba z reguły dają sojowe, ale nie jestem pewna, nie korzystam za często.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
No mi akurat smakuje w kawie tylko Alpro Barista No nic nie poradzę, dziadostwo kosztuje 10/11 chyba, że piłyście jakieś podobne konsystencją które możecie polecić a cena lepsza? W grę wchodzi właśnie owsiane lub kokosowe bo sojowe mi nie smakuje, a migdałowe jest dla mnie za wodniste (robię kawę z ekspresu kolbowego więc zależy mi na piance też).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 08:32   #3934
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Chciałam kupić nutridrinki dla chorej osoby, ale widzę, że zawierają bardzo dużo cukru (15g na 100ml). Patrzę na te z firmy Nutricia, mają bardzo dobre opinie. Znacie może jakieś inne z lepszym składem? Lub może jest jakieś uzasadnienie tego cukru w składzie?

Bo węglowodany są podstawą prawidlowej diety człowieka.
Nutririnki mają za zadanie być wysoce odżywcze w maksymalnie skoncentrowanej formie, wiec muszą zawierać solidną porcję węglowodanów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 08:35   #3935
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Szukam kubka termicznego na prezent do kwoty ok 120 zł, początkowo wybór padł na Contigo, ale nie znam opinii o tej firmie.
Albo polecacie jakieś inne firmy ?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 09:18   #3936
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Chciałam kupić nutridrinki dla chorej osoby, ale widzę, że zawierają bardzo dużo cukru (15g na 100ml). Patrzę na te z firmy Nutricia, mają bardzo dobre opinie. Znacie może jakieś inne z lepszym składem? Lub może jest jakieś uzasadnienie tego cukru w składzie?
Ja kupowałam Resource z Nestlé.


Może ktoś się orientuje w takim temacie, chodzi o wezwania do WKU w celu powołania do czynnej służby wojskowej. Niektórzy są ciągle wzywani co roku (na ćwiczenia), a inni wcale od X lat. Jak to jest? Czy to, że osoba kiedyś była w wojsku ma na to wpływ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 09:30   #3937
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Szukam kubka termicznego na prezent do kwoty ok 120 zł, początkowo wybór padł na Contigo, ale nie znam opinii o tej firmie.
Albo polecacie jakieś inne firmy ?
Contigo west loop to najlepszy wybór.
Wierz mi, przez wiele kubków przeszłam i contigo jest najlepszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-10-24, 09:45   #3938
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Czy serum pod oczy mogę używać na całą twarz? Skusiło mnie serum nacomi 0,15% retinol i 1% bakuchiol, ale nie spojrzałam że to pod oczy

Możesz, ale one mają zwykle duże mniejsze pojemności niż te do całej twarzy, więc trochę się nie pyli


[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89386664]Umówiłam się na depilację laserowa bikini i podobno trzeba się ogolić na 48 godzin przed zabiegiem. Wydaje mi się to dziwne, bo przed depilacją wąsika właśnie nie można było się golic to trzeba czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Do depilacji jak najkrótsze włosy, jak coś jest dłuższe to laser to pali i strasznie śmierdzi.


Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Nadmiar żelaza we krwi
Czy któraś z Was miała baaaardzo podwyższone żelazo we krwi? Jaki był plan działania lekarza, by to zbić do akceptowalnego poziomu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja miałam. Na szczęście okazało, że zrobiłam wyniki za szybko po przeziębieniu i dlatego tak. Ogólnie ponoć to jest bardzo ciężkie. Z diety trzeba wykluczyć rzeczy, które dużo tego żelaza mają, pić kawę po posiłku, bo ogranicza wchłanianie żelaza, ale to nie pomoże na to które już w organizmie jest. Najprostszym sposobem jest regularne honorowe oddawanie krwi, ale nie każdy może. Inaczej trzeba przyjmować leki.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 10:07   #3939
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Czy jak się idzie do okulisty to należy o coś pytać? Pytam, bo mój pierwszy raz u okulisty był taki, że powiedziała mi głupotę i ja w to uwierzyłam niewiele myśląc. Chciałabym się przed tym ustrzec


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 10:10   #3940
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Czy jak się idzie do okulisty to należy o coś pytać? Pytam, bo mój pierwszy raz u okulisty był taki, że powiedziała mi głupotę i ja w to uwierzyłam niewiele myśląc. Chciałabym się przed tym ustrzec


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ale z czym właściwie idziesz? Bolą Cię oczy, masz zaburzenia widzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 10:15   #3941
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Szukam kubka termicznego na prezent do kwoty ok 120 zł, początkowo wybór padł na Contigo, ale nie znam opinii o tej firmie.
Albo polecacie jakieś inne firmy ?
Contigo albo Bodum, inne się nie sprawdzają na dłuższą metę
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-24, 12:45   #3942
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Contigo albo Bodum, inne się nie sprawdzają na dłuższą metę

Polecam décathlon. Tani i sprawdzil sie
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 13:04   #3943
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Polecam décathlon. Tani i sprawdzil sie
A ile go masz, bo ja Bodum ok 10 lat.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 13:15   #3944
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale z czym właściwie idziesz? Bolą Cię oczy, masz zaburzenia widzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Rok temu byłam na medycynie pracy i okazało się, ze praktycznie nic nie mogę przeczytać z żadnej tablicy, kiedy zaslonie jedno oko.
Tamta okulistka powiedziala, że jak drugie zdrowe, to okularów nie potrzeba. Teraz wiem, że to nieprawda, no ale wtedy jej uwierzyłam.
Idę wiec do okulisty prywatnie, bo nie chcę psuć sobie zdrowego oka, poza tym wieczorem czy rano jak jest ciemno to słabo widzę na dworze, wszystko jest rozmazane, nie widzę nawet twarzy ludzi idących na przeciwko, póki nie będą bardzo blisko. Prowadzenie auta wieczorem - nie dla mnie.
Mam bóle głowy prawdopobnie przez to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 13:31   #3945
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Czy wywoływała któraś zdjęcie do dokumentów w kiosku fotograficznym w Rossmannie? Jest ok?

Ewentualnie, gdzie wywołujecie zdjęcie do dokiemtnow zrobione samemu? Normalnie idziecie do fotografa z pendrive, czy przez jakiegos fotografa online?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 13:38   #3946
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja miałam. Na szczęście okazało, że zrobiłam wyniki za szybko po przeziębieniu i dlatego tak. Ogólnie ponoć to jest bardzo ciężkie. Z diety trzeba wykluczyć rzeczy, które dużo tego żelaza mają, pić kawę po posiłku, bo ogranicza wchłanianie żelaza, ale to nie pomoże na to które już w organizmie jest. Najprostszym sposobem jest regularne honorowe oddawanie krwi, ale nie każdy może. Inaczej trzeba przyjmować leki.
Dzięki za odpowiedź! Nie wiedziałam, że przeziębienie może mieć na to wpływ. U mnie niestety to nie to, bo nie byłam chora, a badanie było powtarzane w pewnym odstępie czasu.
Tak myślalsm, że oddawanie krwi by było fajne, ale czy oni będą chcieli taką "chorą" krew? Nie wydaje mi się, ale w sumie nie wiem, jak to działa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 13:48   #3947
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź! Nie wiedziałam, że przeziębienie może mieć na to wpływ. U mnie niestety to nie to, bo nie byłam chora, a badanie było powtarzane w pewnym odstępie czasu.
Tak myślalsm, że oddawanie krwi by było fajne, ale czy oni będą chcieli taką "chorą" krew? Nie wydaje mi się, ale w sumie nie wiem, jak to działa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To nie jest przeciwwskazanie i taka krew nie jest traktowana jako 'chora'. Taką radę słyszałam od lekarza i tak czytałam na necie, ale podpytaj jeszcze swojego lekarza
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 14:27   #3948
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź! Nie wiedziałam, że przeziębienie może mieć na to wpływ. U mnie niestety to nie to, bo nie byłam chora, a badanie było powtarzane w pewnym odstępie czasu.
Tak myślalsm, że oddawanie krwi by było fajne, ale czy oni będą chcieli taką "chorą" krew? Nie wydaje mi się, ale w sumie nie wiem, jak to działa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Akurat przy infekcjach poziom żelaza spada.
Radziłabym powtórzyć badanie. Jak wynik się potwierdzi to lekarz rodzinny powinien dać skierowanie do hematologa na biopsję wątroby żeby wykluczyć hemochromatozę.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 14:31   #3949
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
To nie jest przeciwwskazanie i taka krew nie jest traktowana jako 'chora'. Taką radę słyszałam od lekarza i tak czytałam na necie, ale podpytaj jeszcze swojego lekarza
Rozumiem dzięki, spytam lekarza.
Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Akurat przy infekcjach poziom żelaza spada.
Radziłabym powtórzyć badanie. Jak wynik się potwierdzi to lekarz rodzinny powinien dać skierowanie do hematologa na biopsję wątroby żeby wykluczyć hemochromatozę.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Dzięki za odpowiedź. Badanie było robione dwa razy w ciągu kilku miesięcy, poziom tylko rośnie
Co do hemochromatozy, to czytałam, że wystarczy test z krwi na posiadanie genu odpowiadającego za tę chorobę. Nigdzie nie czytałam o biopsji pewnie jutro już mnie skieruje do hematologa i dowiem się szczegółowo. Jednak tak pytam tutaj, bo to dość rzadka sytuacja i zastanawiałam się, czy ktoś miał może z tym do czynienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-24, 14:37   #3950
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Rozumiem dzięki, spytam lekarza.Dzięki za odpowiedź. Badanie było robione dwa razy w ciągu kilku miesięcy, poziom tylko rośnie
Co do hemochromatozy, to czytałam, że wystarczy test z krwi na posiadanie genu odpowiadającego za tę chorobę. Nigdzie nie czytałam o biopsji pewnie jutro już mnie skieruje do hematologa i dowiem się szczegółowo. Jednak tak pytam tutaj, bo to dość rzadka sytuacja i zastanawiałam się, czy ktoś miał może z tym do czynienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mozliwe że nie zawsze robi się biopsję

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 14:47   #3951
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Akurat przy infekcjach poziom żelaza spada.
Radziłabym powtórzyć badanie. Jak wynik się potwierdzi to lekarz rodzinny powinien dać skierowanie do hematologa na biopsję wątroby żeby wykluczyć hemochromatozę.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Mi lekarz powiedział, że osłabienie i przyjmowanie leków może zakrzywić badania, także chyba różnie bywa.


Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Rozumiem dzięki, spytam lekarza.Dzięki za odpowiedź. Badanie było robione dwa razy w ciągu kilku miesięcy, poziom tylko rośnie
Co do hemochromatozy, to czytałam, że wystarczy test z krwi na posiadanie genu odpowiadającego za tę chorobę. Nigdzie nie czytałam o biopsji pewnie jutro już mnie skieruje do hematologa i dowiem się szczegółowo. Jednak tak pytam tutaj, bo to dość rzadka sytuacja i zastanawiałam się, czy ktoś miał może z tym do czynienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja też słyszałam tylko o badaniu tego gen. Tak rzadka, większość ludzi ma niedobry.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 15:30   #3952
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Rok temu byłam na medycynie pracy i okazało się, ze praktycznie nic nie mogę przeczytać z żadnej tablicy, kiedy zaslonie jedno oko.
Tamta okulistka powiedziala, że jak drugie zdrowe, to okularów nie potrzeba. Teraz wiem, że to nieprawda, no ale wtedy jej uwierzyłam.
Idę wiec do okulisty prywatnie, bo nie chcę psuć sobie zdrowego oka, poza tym wieczorem czy rano jak jest ciemno to słabo widzę na dworze, wszystko jest rozmazane, nie widzę nawet twarzy ludzi idących na przeciwko, póki nie będą bardzo blisko. Prowadzenie auta wieczorem - nie dla mnie.
Mam bóle głowy prawdopobnie przez to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Matko, co za głupota
Serio to ci powiedział lekarz? Ja bym po prostu skonsultowała to z innym okulista.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Czy wywoływała któraś zdjęcie do dokumentów w kiosku fotograficznym w Rossmannie? Jest ok?

Ewentualnie, gdzie wywołujecie zdjęcie do dokiemtnow zrobione samemu? Normalnie idziecie do fotografa z pendrive, czy przez jakiegos fotografa online?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Zdjęcie musi być dobrej jakości. Ja wywoływałam zwykle zdjęcia w Rossmanie, te do dokumentów u fotografa

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 17:35   #3953
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Czy wywoływała któraś zdjęcie do dokumentów w kiosku fotograficznym w Rossmannie? Jest ok?

Ewentualnie, gdzie wywołujecie zdjęcie do dokiemtnow zrobione samemu? Normalnie idziecie do fotografa z pendrive, czy przez jakiegos fotografa online?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Drukowałam w Rossmannie do dowodu i paszportu, wychodzi troszkę ciemniej niż można się spodziewać, ale to może być efekt monitora (że na ekranie wydaje się jaśniejsze), możesz spróbować zrobić jedną wersję jaśniejsza i wydrukować obie. Akurat zdjęcia dowodowe/paszportowe/do prawa jazdy i tak są jeszcze konwertowane, więc na samym dokumencie wiele niuansów z oryginału będzie "zatracone".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 18:42   #3954
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Chciałam kupić nutridrinki dla chorej osoby, ale widzę, że zawierają bardzo dużo cukru (15g na 100ml). Patrzę na te z firmy Nutricia, mają bardzo dobre opinie. Znacie może jakieś inne z lepszym składem? Lub może jest jakieś uzasadnienie tego cukru w składzie?
Te drinki mają działać odżywczo i zapewnić organizmowi siłę do regeneracji - stąd ta ilość cukru. Nie można patrzeć na nie jak na standardowe jedzenie, ja bym się tym cukrem nie przejmowała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 18:50   #3955
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Te drinki mają działać odżywczo i zapewnić organizmowi siłę do regeneracji - stąd ta ilość cukru. Nie można patrzeć na nie jak na standardowe jedzenie, ja bym się tym cukrem nie przejmowała.
O ile osoba, która będzie je przyjmowała nie choruje na cukrzycę, co się niestety często zdarza w starszym wieku.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 19:08   #3956
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Chciałam kupić nutridrinki dla chorej osoby, ale widzę, że zawierają bardzo dużo cukru (15g na 100ml). Patrzę na te z firmy Nutricia, mają bardzo dobre opinie. Znacie może jakieś inne z lepszym składem? Lub może jest jakieś uzasadnienie tego cukru w składzie?
Mój dziadek, cukrzyk, pije Diasip
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 19:42   #3957
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Matko, co za głupota
Serio to ci powiedział lekarz? Ja bym po prostu skonsultowała to z innym okulista.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka[COLOR="Silver"]
Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
Tak, na dodatek wpisała mi, że nie potrzebuję okularów i teraz nawet nie dostanę kasy w pracy na okulary XD
Jak dzwoniłam do kadr to powiedziały - No cóż wpisała pewnie tak, bo oszczędności.





Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2022-10-24 o 19:43
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 19:43   #3958
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
No mi akurat smakuje w kawie tylko Alpro Barista No nic nie poradzę, dziadostwo kosztuje 10/11 chyba, że piłyście jakieś podobne konsystencją które możecie polecić a cena lepsza? W grę wchodzi właśnie owsiane lub kokosowe bo sojowe mi nie smakuje, a migdałowe jest dla mnie za wodniste (robię kawę z ekspresu kolbowego więc zależy mi na piance też).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Piłam kiedyś Alpro Barista, ale aż tak smaku nie kojarzę, więc nie wiem do końca jaki masz gust. Ja bardzo lubię Rossmannowe mleka, mają dobre składy, są dobrze zmieszane, w sensie, że się nie zbierają grudki tłuszczu, nie są gorzkie jak niektóre. Piję także te z załącznika - fajnie się pienią, moje ostatnie odkrycie to to z groszku, o dziwo jak dla mnie smaczne i bardzo ładnie się pieni. Bez promocji kosztują 6,59, na promce ze złotówkę taniej. Spróbuj może któregoś z tych, fortuny nie kosztuje, a może akurat polubisz. Screenshot_20221024-203928_Rossmann.jpgScreenshot_20221024-203914_Rossmann.jpg

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 20:01   #3959
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Piłam kiedyś Alpro Barista, ale aż tak smaku nie kojarzę, więc nie wiem do końca jaki masz gust. Ja bardzo lubię Rossmannowe mleka, mają dobre składy, są dobrze zmieszane, w sensie, że się nie zbierają grudki tłuszczu, nie są gorzkie jak niektóre. Piję także te z załącznika - fajnie się pienią, moje ostatnie odkrycie to to z groszku, o dziwo jak dla mnie smaczne i bardzo ładnie się pieni. Bez promocji kosztują 6,59, na promce ze złotówkę taniej. Spróbuj może któregoś z tych, fortuny nie kosztuje, a może akurat polubisz. Załącznik 7781738Załącznik 7781739

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Dzięki bardzo Obczaje te Rossmanowe.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 20:20   #3960
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Tak, na dodatek wpisała mi, że nie potrzebuję okularów i teraz nawet nie dostanę kasy w pracy na okulary XD
Jak dzwoniłam do kadr to powiedziały - No cóż wpisała pewnie tak, bo oszczędności.





Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja bardzo polecam optometrystę jeśli chodzi o dobór okularów/szkieł.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-16 20:28:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.