Mieszane uczucia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-11, 18:32   #1
horro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 6

Mieszane uczucia


Cześć Wam,

Potrzebuję trzeźwej oceny mojej obecnej sytuacji.

Rok temu zerwałam zaręczyny, po długim 11letnim związku. Bardzo źle to zniosłam. Żeby szybciej się pozbierać zaczęłam zgłaszać się na częste delegacje za granice - do Włoch.

Już na pierwszym wyjeździe, pomimo że był miesiąc po zerwaniu zaręczyn, wchodząc do biura od razu wpadł mi w oko najprzystojniejszy chłopak jakiego widziałam kiedykolwiek. Byłam na siebie mega zła, jak po takim bolesnym zerwaniu juz ktoś mi się mógł spodobać?!!

Zaczęliśmy pisać i tak to się zaczęło.

Poznawaliśmy się, rozmawialiśmy o tym co lubimy robić, czego nie, takie wiecie… nieszczególnie górnolotne rzeczy. Wkurzało mnie od początku to, ze nie siedzi na telefonie non stop jak ja. Często na odpowiedz musiałam czekać kilka godzin…

Przy drugim wyjeździe, który był dłuższy spędzaliśmy ze sobą każdy wolny czas: w pracy, od razu po pracy, spaliśmy razem w hotelu. Szkoda nam było się rozłączyć chociaż na chwilę. Okazało się, że jesteśmy bratnimi duszami. Uwielbiamy robić te same rzeczy, to samo jeść, z charakteru tacy sami… Jedyna różnica była taka, ze mi w angielskim szło trochę lepiej. Ale nie chciałam go zniechęcać do mówienia - kiedy popełniał błędy, ja mówiłam ze rozumiem i leciał z tematem dalej.

Przyleciał do mnie na wiosnę na weekend. Zobaczył jak mieszkam, jak mieszkają moi rodzice. Mówił wtedy cały czas, że jednak nie jesteśmy tacy zacofani jak wcześniej myślał i wszystko w Polsce wyglada jak w Niemczech. Dla mnie był to dobry znak, bo akurat Niemcy kojarzą mi się z rozwiniętym, czystym, uporządkowanym krajem. Bardzo chciał poznać moich rodzicow, wiec zaprosili nas na obiad i pomimo że nie mówią po angielsku i mega się stresowali, daliśmy wszyscy radę. Zaczęłam się uczyć dla niego włoskiego.

Potem ja poleciałam do niego. Poznałam rodziców, ale nie za bardzo chcieli z nami spędzać czas. Zostawili nam wolna chate i wyjechali na weekend nad morze. Pomyślałam sobie ze miło z ich strony, ale trochę bylo mi przykro ze nie przyjeli mnie tak jak moi rodzice. Nie chcieli mnie bliżej poznać, ani porozmawiać, ani razem zjeść. No ale trudno. Poznałam za to jego znajomych, bardzo fajni ludzie. Bardzo starali się mówić po angielsku, wiec czulam sie z nimi dobrze. Pamietam tylko jedna niepokojąca sytuacje, w której chciałam sie zalogować na Netflixa i zaczęłam pod nosem dyktować sobie adres e-mail i powiedział mi ze mam do niego nie mówić po polsku. Trochę się zdezorientowałam, ale olałam to bo przecież nie chciał nic złego przez to chyba powiedzieć

Byłam tak zakochana, ze zmieniłabym dla niego całe życie.

Kolejny etap?

Wspólne wakacje! No i tam zaczęła sie niezła jazda. Na początku byliśmy sobą stęsknieni, więc bylo super, ale głupiej mi zaczęło się przypominać jak to bylo z poprzednim partnerem… często myślami byłam w poprzednim związku, a płacząc udawałam ze to ze szczęścia i wzruszenia ze jestem z nim… Poza tym wszystko wydawało się spoko, mieliśmy cały czas o czym rozmawiać, dbał o mnie. Mieliśmy kilka niedogadań, głównie wynikających z niedostatecznej znajomości angielskiego. Przez to, ze komunikował się prostym językiem, niektóre teksty miały dla mnie za dużą moc i bardzo to brałam wszystko do siebie. Niestety pod koniec wyjazdu powiedział pare słów za dużo, które dotyczyły moich intymnych miejsc. Bardzo zrobiło mi sie przykro, do tego stopnia, że cały wieczór nie umiałam przestać płakać. Nawet teraz po dwóch miesiącach od wakacji jak sobie przypomnę, to zalewam się łzami- myślę, że żadna kobieta nie chciałaby czegoś takiego usłyszeć. Na lotnisku kiedy każdy wracał już do swojego kraju poczułam ulgę, że w końcu te wakacje się skończyły. Ale szybko mi przeszło gniewnie się. Dalej wróciliśmy do trybu pisania. Ale dalej było to pisanie o dupie Maryny, typu: co u Ciebie, jak Ci minął dzień.

Historia kończy się na tym, że któregoś dnia wprost napisał mi, ze on nie lubi Polski. Potraktowałam to bardzo personalnie. Pokłóciliśmy się i nie miałam ochoty z nim rozmawiać. Cisza trwała miesiąc, chociaż próbował trochę do mnie pisać, to ja odrzucałam zaloty i ignorowałam je.

Próbował mówić, ze wcale nie to miał na myśli i się nie zrozumieliśmy, ale dla mnie to było już spalone. Zrazilam się i nawet za bardzo nie tęskniłam.

Teraz znowu jestem we Włoszech. Znowu spotkaliśmy sie w pracy. Jest masakra, nie potrafię przestać o nim myśleć. Niestety ani razu nie odważył się w pracy zagadać oprócz „cześć”, przechodzimy obok siebie i udajemy ze się nie znamy.

Za godzinę mamy się widzieć, on zaproponował spotkanie. Umrę ze stresu. Wszystkie moje uczucia wróciły, ale nie wiem czy to nie jest fałszywy alarm.

Z jednej strony wiem, że już potem bardzo źle się przy nim czułam, ale jak go widzę, to po prostu rozpadam sie na kawałki.

Dalibyście druga szanse? Czemu mnie tak do niego ciągnie?

Pozdrawiam
horro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 07:47   #2
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Mieszane uczucia

Myślę, że on po prostu poczuł się pewniej i zaczął pokazywać swoje prawdziwe "ja". Zobaczył, że się zakochałaś, przestał się pilnować i mówi co myśli (albo raczej co mu na wątrobie leży). Nie jest jakimś wielkim problemem, jeśli nie spodobało mu się w Polsce (ma przecież prawo mieć swoje zdanie). Za to mówienie Ci przykrych, obraźliwych rzeczy to jak dla mnie wyraźny sygnał, że coś jest nie halo. Poza tym Ty masz też chyba nieprzepracowane rozstanie z narzeczonym, skoro myślałaś o nim będąc z nowym partnerem.
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 08:24   #3
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Mieszane uczucia

Klasyczny schemat - najpierw love bombing, potem zaczyna się pokazywać prawdziwa twarz. Dodatkowa bariera językowa i kulturowa sprawia, że wiele rzeczy próbujesz usprawiedliwiać na zasadzie 'chyba się nie zrozumieliśmy'. No nie, nawet z tego mglistego i jak mniemam złagodzonego obrazu wyłania się obraz zwykłego ćwoka. A czemu cię do niego ciągnie? Czy to samotność czy coś więcej? Trudno powiedzieć, raczej powinnaś szukać odpowiedzi na te pytania na terapii, bo brzmi niepokojąco ciągniecie miesiącami relacji z kimś takim.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 08:45   #4
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Klasyczny schemat - najpierw love bombing, potem zaczyna się pokazywać prawdziwa twarz. Dodatkowa bariera językowa i kulturowa sprawia, że wiele rzeczy próbujesz usprawiedliwiać na zasadzie 'chyba się nie zrozumieliśmy'. No nie, nawet z tego mglistego i jak mniemam złagodzonego obrazu wyłania się obraz zwykłego ćwoka. A czemu cię do niego ciągnie? Czy to samotność czy coś więcej? Trudno powiedzieć, raczej powinnaś szukać odpowiedzi na te pytania na terapii, bo brzmi niepokojąco ciągniecie miesiącami relacji z kimś takim.

Bo jest najprzystojniejszym facetem jakiego poznała


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 08:58   #5
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mieszane uczucia

To, że on nie lubi Polski to tutaj najmniejszy problem

Sent from my FP4 using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 09:08   #6
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez horro Pokaż wiadomość
Mówił wtedy cały czas, że jednak nie jesteśmy tacy zacofani jak wcześniej myślał i wszystko w Polsce wyglada jak w Niemczech. Dla mnie był to dobry znak, bo akurat Niemcy kojarzą mi się z rozwiniętym, czystym, uporządkowanym krajem.
Serio to dla ciebie dobry znak? Bo ja bym nigdy nikomu nie powiedziała, że jego kraj nie jest taki zacofany jak myślałam, nawet dodając potem że wygląda jak inny wysoko rozwinięty kraj. Podał ci na deser kupę, a ty się cieszysz że jest posypana cukrem pudrem

Cała reszta tylko potwierdza to jaki z niego burak.
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 09:18   #7
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Mieszane uczucia

Krótko odpowiadając na Twoje pytania pod koniec - nie, nie dałabym drugiej szansy, nie lubię buractwa, a dodatkowe bariery w komunikacji źle wróżą. To, że nie lubi Polski to dla mnie nie byłby problem, też pewnych krajów nie lubię. Ale jego komentarze, że oczekiwał zacofania albo uwagi, które doprowadziły Cię do płaczu - to już trochę słabe.
Czemu Cię ciągnie? Może dlatego, że tak Ci się spodoba z wyglądu, może dlatego, że to plaster na poprzedni związek, z którego wyraźnie się jeszcze nie pozbierałaś.
Autorko, może daj sobie trochę czasu na odetchnięcie po poprzednim związku, bo wkopiesz się w relację z jakimś bucem, który podburza Ci samoocenę. A jak trafi Ci się fajny facet, to z kolei być może Ty jego skrzywdzisz, porównując go do byłego, z którego się nie wyleczyłaś.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-12, 09:35   #8
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Mieszane uczucia

Facet zachowuje się jakby luźno traktował tę znajomość i na każdym kroku daje Ci do zrozumienia, że nie jesteś dla niego taka fajna ani warta większych starań. Teksty o miejscach intymnych żenujące, z jego zachowania trochę traktuje Cię jak gąskę z biednego, zacofanego państewka w Europie, a Ty lecisz na jego piękny wygląd

Co do tekstu o Polsce, myślę, że ma prawo do swojego zdania. Sama słyszałam jakie dziwne stereotypy potrafią mieć ludzie z zagranicy na temat Polski, a co do całokształtu - nie jest źle, ale też szału nie robi. Jeśli gość podróżuje, bywa w naprawdę dużych światowych metropoliach i egzotycznych miejscach to trudno, żeby urzekła go taka Warszawa czy Kraków (nie mówiąc już o mniejszych miejscowościach), no sorry. Chyba odebrałaś to tak emocjonalnie, bo potraktowałaś jego słowa jako osobisty przytyk, a już czujesz gdzieś w głębi, że on traktuje Cię z góry.

Edytowane przez Aelora
Czas edycji: 2023-10-12 o 09:38
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 09:47   #9
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
Co do tekstu o Polsce, myślę, że ma prawo do swojego zdania. Sama słyszałam jakie dziwne stereotypy potrafią mieć ludzie z zagranicy na temat Polski, a co do całokształtu — nie jest źle, ale też szału nie robi. Jeśli gość podróżuje, bywa w naprawdę dużych światowych metropoliach i egzotycznych miejscach to trudno, żeby urzekła go taka Warszawa czy Kraków (nie mówiąc już o mniejszych miejscowościach), no sorry. Chyba odebrałaś to tak emocjonalnie, bo potraktowałaś jego słowa jako osobisty przytyk, a już czujesz gdzieś w głębi, że on traktuje Cię z góry.
Jeżeli facet ledwo duka po angielsku to raczej nie jest aż takim światowcem. Poza tym Kraków to jedno z ciekawszych miast w Europie zarówno pod względem historycznym, jak i poziomu usług takich jak restauracje, imprezy itd. Niczym nie odstaje od Europy zachodniej. Po tych tekstach, że 'nie jesteście aż tacy zacofani' z ust dorosłej osoby doszłabym od razu do wniosku, że to jakiś mocno ograniczony człowiek, bo gadanie takich rzeczy w dobie Internetu to już naprawdę trzeba się nie interesować tym jak wygląda świat. Chyba, że ten tekst jak i inne obrzydliwe miały po prostu usadzić autorkę i obniżyć jej poczucie wartości, żeby potem nie fikała i była łatwiejsza do manipulowania.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 10:07   #10
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 081
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Jeżeli facet ledwo duka po angielsku to raczej nie jest aż takim światowcem. Poza tym Kraków to jedno z ciekawszych miast w Europie zarówno pod względem historycznym, jak i poziomu usług takich jak restauracje, imprezy itd. Niczym nie odstaje od Europy zachodniej. Po tych tekstach, że 'nie jesteście aż tacy zacofani' z ust dorosłej osoby doszłabym od razu do wniosku, że to jakiś mocno ograniczony człowiek, bo gadanie takich rzeczy w dobie Internetu to już naprawdę trzeba się nie interesować tym jak wygląda świat. Chyba, że ten tekst jak i inne obrzydliwe miały po prostu usadzić autorkę i obniżyć jej poczucie wartości, żeby potem nie fikała i była łatwiejsza do manipulowania.
Ja podobnie. Wygląda jakby przez całe życie pod jakimś kamieniem siedział. No i ogólnie buc, traktował dziewczynę jak wycieraczkę. Nie warto do tego wracać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 10:08   #11
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Mieszane uczucia

Ja akurat mam tak, że bardzo nie lubię kiedy jakiś obcokrajowiec wjeżdża mi na Polskę, wiem jacy jesteśmy ale kiedy taki Włoch by mi zaczął gadać o zacofanej Polsce to na pewno odpowiedziałabym mu o skrajnym brudzie we włoskich miastach czy lenistwie Włochów, że chcąc cokolwiek tam zbudować trzeba ściągnąć ekipy z Polski, bo Włoch nie umie i nie zrobi, albo zrobi za dwa lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-12, 10:09   #12
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Jeżeli facet ledwo duka po angielsku to raczej nie jest aż takim światowcem. Poza tym Kraków to jedno z ciekawszych miast w Europie zarówno pod względem historycznym, jak i poziomu usług takich jak restauracje, imprezy itd. Niczym nie odstaje od Europy zachodniej. Po tych tekstach, że 'nie jesteście aż tacy zacofani' z ust dorosłej osoby doszłabym od razu do wniosku, że to jakiś mocno ograniczony człowiek, bo gadanie takich rzeczy w dobie Internetu to już naprawdę trzeba się nie interesować tym jak wygląda świat. Chyba, że ten tekst jak i inne obrzydliwe miały po prostu usadzić autorkę i obniżyć jej poczucie wartości, żeby potem nie fikała i była łatwiejsza do manipulowania.
Też pomyślałam, że powiedział tak głównie, żeby dać do zrozumienia Autorce, żeby znała swoje miejsce i jest w tej relacji na słabszej pozycji jako mieszkanka jakiegoś dzikiego kraju.
Nie wiadomo, gdzie byli w Polsce, może wylądowali w jakiejś małej miejscowości, a to jednak trudno porównywać do choćby małego włoskiego miasteczka. Po prostu do pewnego stopnia rozumiem, że miał swoje zdanie i nie odnalazł się w Polsce (choć wyraził to w buracki sposób).
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 10:48   #13
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
Nie wiadomo, gdzie byli w Polsce, może wylądowali w jakiejś małej miejscowości, a to jednak trudno porównywać do choćby małego włoskiego miasteczka.
A co jest lepszego w małych włoskich miasteczkach czego nie ma w małych polskich miasteczkach?
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 10:51   #14
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
Też pomyślałam, że powiedział tak głównie, żeby dać do zrozumienia Autorce, żeby znała swoje miejsce i jest w tej relacji na słabszej pozycji jako mieszkanka jakiegoś dzikiego kraju.
Nie wiadomo, gdzie byli w Polsce, może wylądowali w jakiejś małej miejscowości, a to jednak trudno porównywać do choćby małego włoskiego miasteczka. Po prostu do pewnego stopnia rozumiem, że miał swoje zdanie i nie odnalazł się w Polsce (choć wyraził to w buracki sposób).
Może nie ma co porównywać pod kątem np architektury, ale pod kątem infrastruktury, porządku ogólnego na ulicach to jesteśmy moim zdaniem do przodu względem wielu krajów europejskich, szczególnie tych z południa, albo nie odbiegamy od tych typowo zachodnich.
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 10:59   #15
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Mieszane uczucia

Ok, ale nie zachowujcie się jak Autorka, która wyburzyła do faceta, że szkaluje piękną Polskę
Bo zaraz zaczniemy dyskutować nie o Autorce i jej wątku tylko który kraj lepszy do życia. Jak chcemy iść w tę stronę to ja zapraszam na priv.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 11:13   #16
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 081
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
Nie wiadomo, gdzie byli w Polsce, może wylądowali w jakiejś małej miejscowości, a to jednak trudno porównywać do choćby małego włoskiego miasteczka. Po prostu do pewnego stopnia rozumiem, że miał swoje zdanie i nie odnalazł się w Polsce (choć wyraził to w buracki sposób).
Gadanie. Wylądował w jakimiś dużym mieście, pewnie coś mu dziewczyna pokazała. A poza tym nawet w największej dziurze są ładne miejsca, park, las, budynek, kościół, jezioro, tylko trzeba otworzyć oczy i spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa. Polska naprawdę nie powinna mieć kompleksów, mamy znacznie czyściej i ładniej niż we wsiach południa Europy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 11:26   #17
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez horro Pokaż wiadomość
Cześć Wam,



Potrzebuję trzeźwej oceny mojej obecnej sytuacji.



Rok temu zerwałam zaręczyny, po długim 11letnim związku. Bardzo źle to zniosłam. Żeby szybciej się pozbierać zaczęłam zgłaszać się na częste delegacje za granice - do Włoch.



Już na pierwszym wyjeździe, pomimo że był miesiąc po zerwaniu zaręczyn, wchodząc do biura od razu wpadł mi w oko najprzystojniejszy chłopak jakiego widziałam kiedykolwiek. Byłam na siebie mega zła, jak po takim bolesnym zerwaniu juz ktoś mi się mógł spodobać?!!



Zaczęliśmy pisać i tak to się zaczęło.



Poznawaliśmy się, rozmawialiśmy o tym co lubimy robić, czego nie, takie wiecie… nieszczególnie górnolotne rzeczy. Wkurzało mnie od początku to, ze nie siedzi na telefonie non stop jak ja. Często na odpowiedz musiałam czekać kilka godzin…



Przy drugim wyjeździe, który był dłuższy spędzaliśmy ze sobą każdy wolny czas: w pracy, od razu po pracy, spaliśmy razem w hotelu. Szkoda nam było się rozłączyć chociaż na chwilę. Okazało się, że jesteśmy bratnimi duszami. Uwielbiamy robić te same rzeczy, to samo jeść, z charakteru tacy sami… Jedyna różnica była taka, ze mi w angielskim szło trochę lepiej. Ale nie chciałam go zniechęcać do mówienia - kiedy popełniał błędy, ja mówiłam ze rozumiem i leciał z tematem dalej.



Przyleciał do mnie na wiosnę na weekend. Zobaczył jak mieszkam, jak mieszkają moi rodzice. Mówił wtedy cały czas, że jednak nie jesteśmy tacy zacofani jak wcześniej myślał i wszystko w Polsce wyglada jak w Niemczech. Dla mnie był to dobry znak, bo akurat Niemcy kojarzą mi się z rozwiniętym, czystym, uporządkowanym krajem. Bardzo chciał poznać moich rodzicow, wiec zaprosili nas na obiad i pomimo że nie mówią po angielsku i mega się stresowali, daliśmy wszyscy radę. Zaczęłam się uczyć dla niego włoskiego.



Potem ja poleciałam do niego. Poznałam rodziców, ale nie za bardzo chcieli z nami spędzać czas. Zostawili nam wolna chate i wyjechali na weekend nad morze. Pomyślałam sobie ze miło z ich strony, ale trochę bylo mi przykro ze nie przyjeli mnie tak jak moi rodzice. Nie chcieli mnie bliżej poznać, ani porozmawiać, ani razem zjeść. No ale trudno. Poznałam za to jego znajomych, bardzo fajni ludzie. Bardzo starali się mówić po angielsku, wiec czulam sie z nimi dobrze. Pamietam tylko jedna niepokojąca sytuacje, w której chciałam sie zalogować na Netflixa i zaczęłam pod nosem dyktować sobie adres e-mail i powiedział mi ze mam do niego nie mówić po polsku. Trochę się zdezorientowałam, ale olałam to bo przecież nie chciał nic złego przez to chyba powiedzieć



Byłam tak zakochana, ze zmieniłabym dla niego całe życie.



Kolejny etap?



Wspólne wakacje! No i tam zaczęła sie niezła jazda. Na początku byliśmy sobą stęsknieni, więc bylo super, ale głupiej mi zaczęło się przypominać jak to bylo z poprzednim partnerem… często myślami byłam w poprzednim związku, a płacząc udawałam ze to ze szczęścia i wzruszenia ze jestem z nim… Poza tym wszystko wydawało się spoko, mieliśmy cały czas o czym rozmawiać, dbał o mnie. Mieliśmy kilka niedogadań, głównie wynikających z niedostatecznej znajomości angielskiego. Przez to, ze komunikował się prostym językiem, niektóre teksty miały dla mnie za dużą moc i bardzo to brałam wszystko do siebie. Niestety pod koniec wyjazdu powiedział pare słów za dużo, które dotyczyły moich intymnych miejsc. Bardzo zrobiło mi sie przykro, do tego stopnia, że cały wieczór nie umiałam przestać płakać. Nawet teraz po dwóch miesiącach od wakacji jak sobie przypomnę, to zalewam się łzami- myślę, że żadna kobieta nie chciałaby czegoś takiego usłyszeć. Na lotnisku kiedy każdy wracał już do swojego kraju poczułam ulgę, że w końcu te wakacje się skończyły. Ale szybko mi przeszło gniewnie się. Dalej wróciliśmy do trybu pisania. Ale dalej było to pisanie o dupie Maryny, typu: co u Ciebie, jak Ci minął dzień.



Historia kończy się na tym, że któregoś dnia wprost napisał mi, ze on nie lubi Polski. Potraktowałam to bardzo personalnie. Pokłóciliśmy się i nie miałam ochoty z nim rozmawiać. Cisza trwała miesiąc, chociaż próbował trochę do mnie pisać, to ja odrzucałam zaloty i ignorowałam je.



Próbował mówić, ze wcale nie to miał na myśli i się nie zrozumieliśmy, ale dla mnie to było już spalone. Zrazilam się i nawet za bardzo nie tęskniłam.



Teraz znowu jestem we Włoszech. Znowu spotkaliśmy sie w pracy. Jest masakra, nie potrafię przestać o nim myśleć. Niestety ani razu nie odważył się w pracy zagadać oprócz „cześć”, przechodzimy obok siebie i udajemy ze się nie znamy.



Za godzinę mamy się widzieć, on zaproponował spotkanie. Umrę ze stresu. Wszystkie moje uczucia wróciły, ale nie wiem czy to nie jest fałszywy alarm.



Z jednej strony wiem, że już potem bardzo źle się przy nim czułam, ale jak go widzę, to po prostu rozpadam sie na kawałki.



Dalibyście druga szanse? Czemu mnie tak do niego ciągnie?



Pozdrawiam
I jak poszło spotkanie z nim?

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 11:40   #18
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Gadanie. Wylądował w jakimiś dużym mieście, pewnie coś mu dziewczyna pokazała. A poza tym nawet w największej dziurze są ładne miejsca, park, las, budynek, kościół, jezioro, tylko trzeba otworzyć oczy i spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa. Polska naprawdę nie powinna mieć kompleksów, mamy znacznie czyściej i ładniej niż we wsiach południa Europy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co nijak nie zmienia faktu, że jakiś kraj może się komuś nie podobać i tyle, więc nie wiem po co to oburzenie i udowadnianie tu na wątku, że Polska to lepsza niż takie Włochy lubienie jakiegoś państwa lub nie to kwestia mocno subiektywna, to jest chyba najmniejszy problem z tym typem

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 11:51   #19
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Co nijak nie zmienia faktu, że jakiś kraj może się komuś nie podobać i tyle, więc nie wiem po co to oburzenie i udowadnianie tu na wątku, że Polska to lepsza niż takie Włochy lubienie jakiegoś państwa lub nie to kwestia mocno subiektywna, to jest chyba najmniejszy problem z tym typem

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Nie chodzi o lubienie, a wygładzanie poglądów bez żadnej podstawy.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-12, 11:58   #20
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez horro Pokaż wiadomość
Niestety pod koniec wyjazdu powiedział pare słów za dużo, które dotyczyły moich intymnych miejsc. Bardzo zrobiło mi sie przykro, do tego stopnia, że cały wieczór nie umiałam przestać płakać. Nawet teraz po dwóch miesiącach od wakacji jak sobie przypomnę, to zalewam się łzami- myślę, że żadna kobieta nie chciałaby czegoś takiego usłyszeć.

Pal sześć opinię o kraju, mnie zaalarmowało powyższe. Autorko, co tu się właściwie wydarzyło, że wywołuje tak złe emocje?
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 12:31   #21
Andziullka666
Zadomowienie
 
Avatar Andziullka666
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 272
Dot.: Mieszane uczucia

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89688396]Serio to dla ciebie dobry znak? Bo ja bym nigdy nikomu nie powiedziała, że jego kraj nie jest taki zacofany jak myślałam, nawet dodając potem że wygląda jak inny wysoko rozwinięty kraj. Podał ci na deser kupę, a ty się cieszysz że jest posypana cukrem pudrem

Cała reszta tylko potwierdza to jaki z niego burak.[/QUOTE]

To samo mi się rzuciło w oczy, taki pseudo komplement, nieważne że "tylko" odnośnie kraju pochodzenia. To tak jakby do niej powiedział jednak nie jesteś tak tępa jak z początku myślałem czy coś w tym stylu. Typowi po prostu brak ogłady i wyczucia, stosuję pasywną agresję. Z reszty opisu to taki trochę socjopata się wyłania.
__________________
01.02.2016 66kg






13.08.2016
Andziullka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 14:12   #22
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mieszane uczucia

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-16 o 04:31
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 14:36   #23
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Dla mnie cała ta opowieść brzmi tak, jakby Autorka była zakochana i zaangażowana w ten związek o wiele bardziej niż facet. I kompletnie nie przerobiła poprzedniego rozstania.

Z tej mąki chleba nie będzie, po prostu.
Też mam wrażenie, że w tym tkwi sedno. Autorka zabiega, czeka kiedy pan odpisze na jej wiadomości, zaprasza faceta do rodziny, uczy się dla niego włoskiego, a on marudzi o jej kraju pochodzenia, zabrania mówienia po polsku w swojej obecności, ocenia wygląd i jego rodzina nie ma dla niej czasu. Ogólnie znajomość bardzo mało rokująca przy tej odległości, widywaniu się głównie przy okazji delegacji i barierze komunikacyjnej (w simple english trudno obgadać ważniejsze kwestie w związku albo wyjaśnić np. pewne różnice kulturowe/mentalne).
Jak gość powiedział, że nie lubi Polski, to przy okazji jasno dał do zrozumienia, że nie widzi mu się przyjeżdżanie tutaj albo np. w dłuższej perspektywie przeprowadzka, gdyby znajomość miała się rozwijać. Jest mu dobrze tak jak jest, czyli dziewczyna z doskoku.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 15:20   #24
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez Andziullka666 Pokaż wiadomość
To samo mi się rzuciło w oczy, taki pseudo komplement, nieważne że "tylko" odnośnie kraju pochodzenia. To tak jakby do niej powiedział jednak nie jesteś tak tępa jak z początku myślałem czy coś w tym stylu. Typowi po prostu brak ogłady i wyczucia, stosuję pasywną agresję. Z reszty opisu to taki trochę socjopata się wyłania.
Spotkałam się też z chamskim zarzutem o brak higieny od typa, który mieszka w miejscu gdzie na każdej uliczce czułam ścieki i mocz. Strach było przysiąść na beyonowych schodach w długiej sukni, bo wszędzie gdzie nie poszłam był ten syf (może dlatego źle pachniałam, od ich własnego syfu w mieście? I zarzuty o smród naprawdę powinni skierować do siebie, tylko nie chciałam im tego powiedzieć wprost, bo to też chamstwo).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

W Polsce chyba jeszcze nie widziałam miasta, gdzie ścieki płyną ulicą. I tacy ludzie będą mi s.ać na Polskę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 18:47   #25
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mieszane uczucia

chcial ci na koniec do☠☠☠ac zebys nie myslala o sobie za dobrze
a jego rodzice wiedzieli ze jestes tylko romansem wiec nie byli zainteresowani.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 19:15   #26
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
Pal sześć opinię o kraju, mnie zaalarmowało powyższe. Autorko, co tu się właściwie wydarzyło, że wywołuje tak złe emocje?
Też jestem ciekawa, czy to jakaś głupota o za małych piersiach, czy może hardcorowe teksty o wyglądzie warg sromowych.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 19:19   #27
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa, czy to jakaś głupota o za małych piersiach, czy może hardcorowe teksty o wyglądzie warg sromowych.

Patrząc na liczbę wątków założonych przez dziewczyny z małymi piersiami to chyba nie jest aż taka głupota. A może to były hardcorowe teksty o małych piersiach?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 19:23   #28
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Patrząc na liczbę wątków założonych przez dziewczyny z małymi piersiami to chyba nie jest aż taka głupota. A może to były hardcorowe teksty o małych piersiach?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niby wiem, jednak może być przewrażliwiona na tym punkcie i zareagować nieadekwatne do sytuacji, bo z opisu wynika na jakiś hardcor.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 19:56   #29
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez horro Pokaż wiadomość
Niestety pod koniec wyjazdu powiedział pare słów za dużo, które dotyczyły moich intymnych miejsc. Bardzo zrobiło mi sie przykro, do tego stopnia, że cały wieczór nie umiałam przestać płakać. Nawet teraz po dwóch miesiącach od wakacji jak sobie przypomnę, to zalewam się łzami- myślę, że żadna kobieta nie chciałaby czegoś takiego usłyszeć.

Po co być z kimś, kto tak bardzo cię zranił?


Nawet jeśli nie chciał, czasem ktoś nas niechcący skrzywdzi i relacja się kończy.


Bardzo mnie martwi, że pozwalasz sobie na bycie tak traktowaną.





Cytat:
Napisane przez horro Pokaż wiadomość
Historia kończy się na tym, że któregoś dnia wprost napisał mi, ze on nie lubi Polski.

Ja też nie lubię Polski, ale usłyszeć to od Włocha musi być bardzo zabawnie.


Nie dałabym drugiej szansy, bo facet jest burakiem.


Kupiłabym sobie nowy fajny wibrator, bo rozumiem, że jest sexy i lecisz na niego, więc rozładowałabym emocje w ten sposób.


No chyba że FWB, ale ten pociąg już odjechał, bo się zakochałaś.


Do związku facet jest beznadziejny.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa, czy to jakaś głupota o za małych piersiach, czy może hardcorowe teksty o wyglądzie warg sromowych.

Ale właściwie czemu głupota?


W jakim kontekście krytyka piersi partnerki jest ok? Czym się różni "masz za małe cycki" od "masz za długie wargi sromowe"?


Nie podoba się, to znajdź taką z większymi cyckami i krótszymi wargami. (Czy cokolwiek ci tam przeszkadza.)

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
Też pomyślałam, że powiedział tak głównie, żeby dać do zrozumienia Autorce, żeby znała swoje miejsce i jest w tej relacji na słabszej pozycji jako mieszkanka jakiegoś dzikiego kraju.
Nie wiadomo, gdzie byli w Polsce, może wylądowali w jakiejś małej miejscowości, a to jednak trudno porównywać do choćby małego włoskiego miasteczka. Po prostu do pewnego stopnia rozumiem, że miał swoje zdanie i nie odnalazł się w Polsce (choć wyraził to w buracki sposób).

Byłaś w takim małym włoskim miasteczku?


Bo ja byłam w paru i nawet większy syf niż w małej polskiej miejscowości.


Te malownicze małe miasteczka to raczej na filmach.

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
Ok, ale nie zachowujcie się jak Autorka, która wyburzyła do faceta, że szkaluje piękną Polskę
Bo zaraz zaczniemy dyskutować nie o Autorce i jej wątku tylko który kraj lepszy do życia. Jak chcemy iść w tę stronę to ja zapraszam na priv.

No Polska nie jest piękna, sama nie przepadam, ale ludzie, no jest obiektywnie bardziej nowoczesna jeśli chodzi o infrastrukturę i czystsza niż Włochy.


Dlatego ja mam mind fucka, bo sam w syfie mieszka, a się dziwi, że w Polsce czysto.

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość

W Polsce chyba jeszcze nie widziałam miasta, gdzie ścieki płyną ulicą. I tacy ludzie będą mi s.ać na Polskę.

Mam to samo. Ja jestem pierwsza do yebania po naszej pięknej ojczyźnie, no ale nie będzie mi Węgier zarzucał, że jesteśmy strasznie zacofani i u nas słabo z demokracją.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Patrząc na liczbę wątków założonych przez dziewczyny z małymi piersiami to chyba nie jest aż taka głupota. A może to były hardcorowe teksty o małych piersiach?

Przede wszystkim to moim zdaniem największą krzywdę robi sobie sama autorka.


Co za różnica, czy tekst był hardkorowy czy nie.


Jest ogromna różnica kiedy ktoś nas nie szanuje (to się zawsze zdarza, bo różni ludzie chodzą po świecie), a kiedy my samo pozwalamy innym nas nie szanować. To drugie jest dużo gorsze.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 20:30   #30
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Mieszane uczucia

Limonka Bardziej chodziło mi o kontekst i wiem, jak ktoś może być przewrażliwiony na temat małego biustu i niefortunnie nazwany mały biust może u przewrażliwionej kobiety wywołać reakcje jak u autorki i w takim wypadku mogłabym pokusić się o obronę tego chlopaka.

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2023-10-12 o 20:31
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-20 12:49:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.