Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2 - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-04, 09:40   #1681
aelin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 83
Zmiana tabletek CILEST na YAZ. proszę o rade

Witam, zastanawiam się czy zmienić tabletki Cilest na Yaz. Odkąd biorę Cilest(prawie póltora roku) przytyłam prawie 10 kg, nie wiem czy to wina tabletek czy moja(rzeczywiscie w ciągu ostatniego roku mniej się ruszałam i więcej jadlam), pojawił mi się tez cellulit... (od wczoraj jestem na diecie Dukana;D) Słyszałam ze Yaz maja mniej hormonów i sa tabletkami nowej generacji, ktore nie powodują tycia. Ginekolog mi ja polecał(bo od niedawna chodze do innego), mowil ze nawet niektore pacjentki twierdza ze po nim schudły... Wadą jest to, ze Cilest kosztuje 15 zł a Yaz 40 zł. Jak myslicie, zdecycowac się na zmianę? W sumie nie mam gwarancji, że Yaz będą mi służyły. Ogolnie po Cilescie czuje się dobrze. Mam jeszcze takie pytanie, czy jesli Yaz okażą się dla mnie niedobre, mogę np. po miesiącu-dwóch wrocic do Cilestu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
aelin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 10:03   #1682
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez tusamolot Pokaż wiadomość
No dobra,czas na moje stresy.. Wczoraj złapała mnie ulewa,wszystko zmokło,więc wyjęłam tabletki z torby co by nie zamokły No i jestem w pracy,w metrze zorientowałam się,że ich nie wzięłam .
Biorę je o 10.30 , od dwóch miesięcy ani razu nie zdarzyło mi się wziąć ich o innej porze - stąd mój stres. Nie mam tutaj na komputerze w pracy programu do otwierania pdf-ów więc nie mogę zerknąć do ulotki...

Będę w domu dopiero koło 22 , to jest równe 12 godzin - w ulotce jest napisane,że ochrona jest zachowana do 12 godzin z tego co pamiętam. Czyli brać od razu kiedy wrócę i nie przejmować się,czy traktować to już jako pominięcie?
ja bym przezornie traktowała jako pominięcie. Po co później się dodatkowo stresować
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 10:47   #1683
kakafoniaa
Rozeznanie
 
Avatar kakafoniaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 599
Dot.: Zmiana tabletek CILEST na YAZ. proszę o rade

dlaczego nie zapytałaś o to swojego ginekologa ?
A to, że tyje się po tabletkach to nie do końca prawda jak mówi mój ginekolog tylko po prostu mamy większa ochotę na jedzenie i jak się temu poddamy to faktycznie tyjemy. Też przechodzę na Yaz w ulotce napisane, że 1 na 1000 kobiet zauwaza u siebie spadek masy ciała. Więc może akurat będziesz ta 1/1000
__________________
SB (było i nie ma)
28.02'09
Dukan (jest)
7.04'10

- 13 kg
kakafoniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 11:03   #1684
fluobanana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 22
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziewczyny, powiedzcie mi bo się niepokoję ...
Mam plamienia/krwawienie spowodowane pierwszym opakowaniem tabletek.
Czy to normalne że po stosunku krwawienia są mocniejsze ?
Nigdy wcześniej nie miałam krwawień po stosunku ...
fluobanana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 11:06   #1685
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
zmiana tabletek

od roku biore yaz , moja waga przed braniem jakichkolwiek tabletek byla niezmienna od 5 lat podobalam sie sobie itp zaczelam brac przybralam 4kg do tego wszystko sie zaokraglilo ale jakos wytrzymalam przez Yaz moja waga sie ciagle wacha tyje chudne itp, spadek libido, mialam wizyte kontrolna u pani ginekolog okazalo sie ze byl pan , powiedzialam mu ze przytylam od Yaz a on ze od jedzenia sie tyje;/ cham zmienil mi bo powiedzialam ze mam zawroty glowy itp nie zrobil zadnych badan tylko zapisal mi novynette , czytalam o nich i mam obawy wiele osob pisze ze przytylo od nich duzo maja wiecej hormonow od Yaz i boje sie ze znowu przytyje a ciezko mi zejsc z kilogramow zapisal mi 2 blistry ale jak czytam opinie to boje sie i chyba wykupie znowu Yaz jak myslicie..??

moja siostra zmienila Yaz na cilest i schudla duzo , mowila ze na poczatku na pewno przytyje bo to musi sie wyrownac ale ja nie mam szybkiej przemiany i znwu sie roztyje pomozcie;(
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 11:13   #1686
tusamolot
Rozeznanie
 
Avatar tusamolot
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 773
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez fluobanana Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi bo się niepokoję ...
Mam plamienia/krwawienie spowodowane pierwszym opakowaniem tabletek.
Czy to normalne że po stosunku krwawienia są mocniejsze ?
Nigdy wcześniej nie miałam krwawień po stosunku ...
W czasie pierwszych trzech opakowań mogą okazyjnie występować krwawienia które w 99% przypadków nie są powodem do obawy.

Jeśli nic cię uciążliwie nie boli i jeśli plamienia nie są pełne skrzepów i naprawdę silne (ale wtedy przestają być plamieniami ) nie masz się czym przejmować.

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
ja bym przezornie traktowała jako pominięcie. Po co później się dodatkowo stresować
No właśnie waham się. I tak chwilowo nie utrzymuję dzikiego życia seksualnego bo jestem świeżo po rozstaniu więc nie jest to kwestia 'pomocy jestem w ciazy' . Ale wciaz jako osoba ktora bierze tabletki regularnie co do minuty jestem wkurzona...

Zerknęłaby któraś do ulotki i wkleiła mi wszystko co piszą o pominięciu oraz tej ochronie do 12 godzin? proooosze
__________________
when the day is long and the night is yours alone,
when you think you've had enough of this life

hang on

2419 - niezwykłej miłości nie pokonają zwykłe kilometry!
tusamolot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 11:17   #1687
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez tusamolot Pokaż wiadomość
W czasie pierwszych trzech opakowań mogą okazyjnie występować krwawienia które w 99% przypadków nie są powodem do obawy.

Jeśli nic cię uciążliwie nie boli i jeśli plamienia nie są pełne skrzepów i naprawdę silne (ale wtedy przestają być plamieniami ) nie masz się czym przejmować.

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------



No właśnie waham się. I tak chwilowo nie utrzymuję dzikiego życia seksualnego bo jestem świeżo po rozstaniu więc nie jest to kwestia 'pomocy jestem w ciazy' . Ale wciaz jako osoba ktora bierze tabletki regularnie co do minuty jestem wkurzona...

Zerknęłaby któraś do ulotki i wkleiła mi wszystko co piszą o pominięciu oraz tej ochronie do 12 godzin? proooosze
Uwaga długi link (google podgląd)

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=...VHKbwIIpEg0qjQ

Teraz widzisz ulotkę?
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 11:17   #1688
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez tusamolot Pokaż wiadomość



No właśnie waham się. I tak chwilowo nie utrzymuję dzikiego życia seksualnego bo jestem świeżo po rozstaniu więc nie jest to kwestia 'pomocy jestem w ciazy' . Ale wciaz jako osoba ktora bierze tabletki regularnie co do minuty jestem wkurzona...

Zerknęłaby któraś do ulotki i wkleiła mi wszystko co piszą o pominięciu oraz tej ochronie do 12 godzin? proooosze
Pominięcie zaŜycia leku Yaz
Cytat:
Ostatnie 4 tabletki w 4 rzędzie blistra są tabletkami placebo. JeŜeli zapomniano o przyjęciu jednej z nich
skuteczność antykoncepcyjna leku Yaz jest zachowana. NaleŜy wyrzucić pominiętą tabletkę placebo.
Jeśli pominięto jasnoróŜową tabletkę zawierającą substancje czynne (1 z 24 tabletek) naleŜy postępować
zgodnie z następującymi wskazówkami:
· JeŜeli minęło mniej niŜ 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona przed ciąŜą nie jest zmniejszona.
Tabletkę naleŜy przyjąć, tak szybko jak to moŜliwe, a następnie przyjmować kolejne tabletki, o zwykłej
porze.
· JeŜeli minęło więcej niŜ 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona przed ciąŜą moŜe być zmniejszona.
Im więcej tabletek zapomniało się przyjąć, tym większe jest ryzyko zmniejszenia ochrony przed ciąŜą.
Ryzyko niepełnej ochrony przed ciąŜą jest największe, jeŜeli zapomni się jasnoróŜowej tabletki na początku
lub na końcu blistra. Dlatego naleŜy przestrzegać poniŜszych zasad (patrz takŜe wykres poniŜej):
· Pominięto więcej niŜ jedną tabletkę w blistrze
Skontaktować się z lekarzem.
· Pominięto jedną tabletkę w 1 – 7 dniu (pierwszy rząd)
Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to moŜliwe, nawet jeŜeli oznacza to, Ŝe trzeba przyjąć dwie
tabletki na raz. Kolejne tabletki znowu naleŜy przyjmować o zwykłej porze i stosować dodatkowe
zabezpieczenia, na przykład prezerwatywy, przez następne 7 dni. JeŜeli odbyło się stosunek w tygodniu
poprzedzającym pominięcie tabletki lub zapomniało się zacząć kolejny blister, trzeba zdawać sobie sprawę,
Ŝe istnieje ryzyko ciąŜy. W takim przypadku, naleŜy skontaktować się z lekarzem.
· Pominięto jedną tabletkę w 8 – 14 dniu (drugi rząd)
8
Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to moŜliwe, nawet jeŜeli oznacza to, Ŝe trzeba przyjąć dwie
tabletki na raz. Kolejne tabletki naleŜy przyjmować o zwykłej porze. Ochrona przed ciąŜą nie jest
zmniejszona i nie trzeba stosować dodatkowych zabezpieczeń.
· Pominięto jedną tabletkę w 15-24 dniu (trzeci lub czwarty rząd)
Są dwie moŜliwości do wyboru:
1. Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to moŜliwe, nawet jeŜeli oznacza to, Ŝe przyjmie się dwie
tabletki na raz. Kolejne tabletki naleŜy przyjmować o zwykłej porze. Zamiast okresu stosowania białych
tabletek placebo, naleŜy przejść od razu do następnego blistra (pierwszy dzień stosowania będzie inny
niŜ dotychczas).
Najprawdopodobniej, krwawienie z odstawienia wystąpi pod koniec drugiego blistra, ale moŜe wystąpić
takŜe plamienie lub krwawienie śródcykliczne podczas stosowania tabletek z drugiego blistra.
2. MoŜna teŜ przerwać przyjmowanie jasnoróŜowych tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do
4 białych tabletek placebo (przed rozpoczęciem okresu tabletek placebo, naleŜy zanotować dzień,
w którym zapomniało się przyjąć tabletkę). JeŜeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim
ustalonym dniu rozpoczynającym, okres tabletek placebo moŜna skrócić do mniej niŜ 4 dni.
JeŜeli postępuje się według jednego z tych zaleceń, ochrona przed ciąŜą będzie zachowana.
· JeŜeli pacjentka zapomniała przyjąć którąkolwiek z tabletek z blistra i nie wystąpiło krwawienie
podczas pierwszego okresu stosowania tabletek placebo, moŜe to oznaczać, Ŝe jest w ciąŜy. NaleŜy
skontaktować się z lekarzem, zanim przejdzie się do następnego blistra.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 11:54   #1689
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: zmiana tabletek

Idz do innego lekarza przede wszystkim.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 12:10   #1690
tusamolot
Rozeznanie
 
Avatar tusamolot
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 773
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

kat123 , darknoir - juz czytam , wertuje , w razie dalszych stresow bede pisac , ale DZIEKUJE wam obu

okay,jestem w 8-14 dniu blistra bodajże,wiec wystarczy przyjac jak najszybciej. czyli wezme tuz po powrocie. i nawet zabezpieczac sie nie muszee

dziekuje jeszcze raz bo jestem wreszcie spokojna
__________________
when the day is long and the night is yours alone,
when you think you've had enough of this life

hang on

2419 - niezwykłej miłości nie pokonają zwykłe kilometry!

Edytowane przez tusamolot
Czas edycji: 2010-08-04 o 12:15
tusamolot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 12:14   #1691
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez tusamolot Pokaż wiadomość
kat123 , darknoir - juz czytam , wertuje , w razie dalszych stresow bede pisac , ale DZIEKUJE wam obu
Nie ma sprawy
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 14:15   #1692
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: zmiana tabletek

Lekarze moja powiedziała że nie jest wróżką i nie potrafi przewidzieć czy ja po zmianie będę tyła. W efekcie chętnie zmieniała z jednych na drugie a ja po każdej kolejnej zmianie zamiast chudnąć lub chociaż stać w miejscu tyłam po 4 zmianach miałam dość (w sumie uzbierało się 10kg do przodu).
po za tym te głupie tłumaczenia lekarza że po pigułkach się nie tyje tylko że zatrzymują wode w organiźmie... a guzik prawda. poza tym w ulotce tycie i zatrzymywanie wody w organizmie to dwa różne wymieniane tam skutki uboczne. a ja i tyłam i puchłam próbowałam yasminelli i nawet trójfazowych które niby są własnie dla kobiet które źle tolerują zwykłepigułki bo bardziej nasladują naturalny cykl. Eeeee tam. nic mi te zmiany nie dały. Tabsy w końcu rzuciłam bo stałam sie okrąglutką kluseczką, a ten wizerunek wcale mi nie leży.
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 14:26   #1693
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: zmiana tabletek

Cytat:
Lekarze moja powiedziała że nie jest wróżką i nie potrafi przewidzieć czy ja po zmianie będę tyła.
No bo nikt nie jest w stanie tego przewidzieć
Teoretycznie yaz ma być moczopędne i nikt od tego ma nie tyć.

Cytat:
po za tym te głupie tłumaczenia lekarza że po pigułkach się nie tyje tylko że zatrzymują wode w organiźmie... a guzik prawda
Boże, bo tabletki i zatrzymują wodę w organizmie albo potęgują łaknienei więc trzeba uważać co się je a nie wpychać kolejną pałkę kurczaka do buzi
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 15:10   #1694
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: zmiana tabletek

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
No bo nikt nie jest w stanie tego przewidzieć
Teoretycznie yaz ma być moczopędne i nikt od tego ma nie tyć.


Boże, bo tabletki i zatrzymują wodę w organizmie albo potęgują łaknienei więc trzeba uważać co się je a nie wpychać kolejną pałkę kurczaka do buzi
Nie wszyscy potrafią to zrozumieć i oczywiście wszystko zwalają na lekarzy
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 18:19   #1695
fluobanana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 22
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

[QUOTE=tusamolot;21139130]W czasie pierwszych trzech opakowań mogą okazyjnie występować krwawienia które w 99% przypadków nie są powodem do obawy.

Jeśli nic cię uciążliwie nie boli i jeśli plamienia nie są pełne skrzepów i naprawdę silne (ale wtedy przestają być plamieniami ) nie masz się czym przejmować.

Sęk w tym że po stosunku są to krwawienia mocniejsze niż zazwyczaj czasem po boli mnie także brzuch.
Poczekam, przeczekam w takim razie pierwsze opakowanie.
Bardzo Dziękuję za odpowiedź.
fluobanana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 19:45   #1696
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Zmiana tabletek CILEST na YAZ. proszę o rade

Cytat:
Napisane przez aelin Pokaż wiadomość
Witam, zastanawiam się czy zmienić tabletki Cilest na Yaz. Odkąd biorę Cilest(prawie póltora roku) przytyłam prawie 10 kg, nie wiem czy to wina tabletek czy moja(rzeczywiscie w ciągu ostatniego roku mniej się ruszałam i więcej jadlam), pojawił mi się tez cellulit... (od wczoraj jestem na diecie Dukana;D) Słyszałam ze Yaz maja mniej hormonów i sa tabletkami nowej generacji, ktore nie powodują tycia. Ginekolog mi ja polecał(bo od niedawna chodze do innego), mowil ze nawet niektore pacjentki twierdza ze po nim schudły... Wadą jest to, ze Cilest kosztuje 15 zł a Yaz 40 zł. Jak myslicie, zdecycowac się na zmianę? W sumie nie mam gwarancji, że Yaz będą mi służyły. Ogolnie po Cilescie czuje się dobrze. Mam jeszcze takie pytanie, czy jesli Yaz okażą się dla mnie niedobre, mogę np. po miesiącu-dwóch wrocic do Cilestu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jeśli już miałabyś wracać, to po minimum 3 miesiącach, bo organizm do tabletek przyzwyczaja się te 3 miesiące. Poza tym, na Twoim miejscu nie zmieniałabym narazie, bo:
1. zaczynasz dietę, więc okaże się, czy schudniesz
2. bardzo dużo ginekologów zaleca Yaz i Yasminelle bo mają z tego korzyści.
Na prawdę chcesz płacić aż tyle więcej za tabletki, skoro na Cileście wszystko jest w porządku?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 08:22   #1697
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: zmiana tabletek

nie to powiedzcie mi czemu sa badania krwi ktore moge dobrac dobre tableki? chodzilam kiedys do takiej pani doktor ktora mnie wyslala przed pierwszym zazyciem jakichkolwiek ale ta karteczka mi sie zapodziala...

a i jeszcze jedno mam zabiegana prace wczoraj nie moglam wziac w czasie pracy wziac tabletke a potem zapomnialam o niej bo spotkalam sie juz z moim facetem gadalismy i gadalismy i nie wzielam jej biore o 17 i dopiero teraz wzielam;/ jest zle? ? ;( a i dodam ze nei wiem jakim cudem ja mam juz pt ;/

co do tematu to chlopak kazal mi sie wstrzymac troche i brac Yaz jeszcze a potem pojdziemy do prywatnego ... bo czytalam ze moga zrobic jakies badania albo przynajmniej sie bardziej przylozy a nie tak jak ten lekarz "yyyyyyyyyyy co ci tu zapisac , hmmmmm a moze plasty chcesz? ja nie to moze krazek? mowie nie a on hmmmmmmmmm...to novynette " nie chcialam tyc a on mi zapisal z wieksza iloscia hormonow..?
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580

Edytowane przez xxcherry90xx
Czas edycji: 2010-08-05 o 08:24
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 10:04   #1698
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: zmiana tabletek

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość

Boże, bo tabletki i zatrzymują wodę w organizmie albo potęgują łaknienei więc trzeba uważać co się je a nie wpychać kolejną pałkę kurczaka do buzi
Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Nie wszyscy potrafią to zrozumieć i oczywiście wszystko zwalają na lekarzy
dziewczyny kochane ja to wiem, tylko moja lekarka raczej niedoinformowana. poza tym nie da się przytyć kilka kilogramów w miesiąc bez powodu (nie obżeram się kurczakami ) skoro waga miesiącami jest w normie a po pigułkach masz w miesiąc ładnych kilka kilogramów do przodu to ewidentnie jest to wina tabletek.
środki moczopędne nie działają więc nie jest to ,,puchniecie'' od zatrzymywania wody.
poza tym temat otyłości i jej przyczyn jest mi bliski bo to temat mojej pracy magisterskiej. jedną z głównych przyczyn jest zaburzenie gospodarki neurohormonalnej - w praktyce największy odsetek od żarcia przez młode dziewczyny pigułek.
przynajmniej w teorii po odstawieniu leków zawierających hormony wszystko w miarę szybko powinno wrócić do normy.
u mnie - 2 tygodnie po odstawieniu i 3 kg mniej

Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
nie to powiedzcie mi czemu sa badania krwi ktore moge dobrac dobre tableki? chodzilam kiedys do takiej pani doktor ktora mnie wyslala przed pierwszym zazyciem jakichkolwiek ale ta karteczka mi sie zapodziala...

(...)mowie nie a on hmmmmmmmmm...to novynette " nie chcialam tyc a on mi zapisal z wieksza iloscia hormonow..?
no właśnie... moja lekarka nigdy nie chciała mi dać skierowania na badania poziomu hormonów itd. a na moją sugestię że zrobię prywatnie bo chcę mieć dobrze dobrane tabletki, zrobiła oczy i stwierdziła że ona nie wierzy w dobieranie pigułek do wyników badan i nigdy tego nie robi więc zrobienie badan nic mi nie da
po novynette przybrałam najbardziej 7 kg. w miesiąc
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 16:01   #1699
trzaska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

hej.
biore Yaz cały miesiac nie mialam zadnych stosunkow. i chciałabym ominac ostatnia tabletke... Poniewaz nie pasuje mi kiedy dostaje okres w wtorek. wolalabym dzien wczesniej. To jest moj zwykly kaprys, tabletki bralam codziennie o stałej porze.
Czy moge od tak przyjac tylko 23 tabletki ? To jest tylko moj kaprys i nie wiem czy moge tak zrobic?
trzaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-05, 19:03   #1700
Vadrouille
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 55
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Ja z kolei mam pytanie dotyczące zakupu tych tabletek. Czytałam ze kupujecie w aptekach 'dbam o zdrowie' bo jest tam tanio, może wiecie gdzie jeszcze w Białymstoku i jego okolicach znajde te tabletki jakoś tanio? Bo w mojej miejscowości zaśpiewali mi 50zł a z tego co sie doczytałam to można je znaleźć poniżej 40zł. Z góry dzięki
Vadrouille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 19:32   #1701
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Zmiana tabletek CILEST na YAZ. proszę o rade

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Jeśli już miałabyś wracać, to po minimum 3 miesiącach, bo organizm do tabletek przyzwyczaja się te 3 miesiące. Poza tym, na Twoim miejscu nie zmieniałabym narazie, bo:
1. zaczynasz dietę, więc okaże się, czy schudniesz
2. bardzo dużo ginekologów zaleca Yaz i Yasminelle bo mają z tego korzyści.
Na prawdę chcesz płacić aż tyle więcej za tabletki, skoro na Cileście wszystko jest w porządku?
Zgadzam się z Neciak - skoro nie masz żadnych skutków ubocznych to po co zmieniać??
Moimi pierwszymi tabletkami był Yaz - tak bardzo był zachwalany przez mojego eks gina - po 9 m-cach stosowania chciałam zmienić je na inne bo pojawiały się plamienia a już nawet krwawienia w trakcie cyklu i o mało co nie popadłam w depreche - ryczałam z byle powodu, miałam przeróżne myśli...a gin nie chciał ich zmienić - twierdził, że a to za duże stresy, a pogoda, a coś tam...
Wkurzyłam się nieźle poszłam do innego przedstawiałam sytuację od razu powiedział, że tak nie może być i trzeba je zmienić. Teraz biorę Microgynon i na "dzień dobry" rzuciłam tabletki na głęboką wodę i połączyłam pierwsze opakowania - zero plamień a przy Yazie mogłam o tym tylko pomarzyć...
Jak jest ok to raczej radzę nie mieszać i nie testować bo może być niestety ale gorzej...
A co do zrzucenia zbędnych kg to dietka i tyle życzę powodzenia stracenia tego co Ci do szczęścia nie jest potrzebne!
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 23:05   #1702
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: zmiana tabletek

Cytat:
Napisane przez goha80 Pokaż wiadomość

no właśnie... moja lekarka nigdy nie chciała mi dać skierowania na badania poziomu hormonów itd. a na moją sugestię że zrobię prywatnie bo chcę mieć dobrze dobrane tabletki, zrobiła oczy i stwierdziła że ona nie wierzy w dobieranie pigułek do wyników badan i nigdy tego nie robi więc zrobienie badan nic mi nie da
po novynette przybrałam najbardziej 7 kg. w miesiąc

no a tamta chciala dac tylko ze na karteczce napisala bo to byl jeszcze dzieciecy zaczelam chodzic w wieku 17 lat i przed 18 zaczelam z nia rozmiawiac o tabsach i mowi zrob i ci dobiore , tak samo jak gadalam w recepcji kobieta mowi ze nie ma takich badan i patrzyla na mnie jak na idiotke jak powiedzialam ze chcialabym skierowanie od pani doktor ....

nie rozumiem tu pewnych pan co mowia ze nie mozna przytyc...jak nie? na moim przykladzie zobaczylam . nawet mi chlopak potwierdzil ze od brania sie zaczelo....powiem ci szczerze ze mialam 2 miesace przerwy od brania tabbletek i bylo jeszcze gorzej z jedzeniem strasznie wszytskiego chcialam jesc nie wiem czemu tak sie dzieje...ale potem znowu i to co mi przybralo to biodra itp jest dziwnie bo powiem ze jak wstaje rano to taka chudzinka a jak wody chociaz sie napije to juz bebzon ;/ wczesniej tak nie mialam....

pisalam juz na tym forum ale mowilam ze zgubilam watek i tam wizazystka napisala ze lekarze nie chca dawac skierowan bo to bardzo drogie badania ze oni maja wyliczone ilosc skierowan bo tylko tyle moga pewnie w ciezkich przypadkach daja

i dlatego z novynette zrezygnuje...
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 02:45   #1703
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziewczyny błagam o pomoc!
Otóż problem wygląda następująco...dzisiaj, czyli w piątek biorę drugą tabletkę placebo. Z moim Tż ostatnio kochałam się 2 razy we wtorek, stosunki były na szczęście przerywane...nie kończył we mnie...Tabletki przyjmuję bardzo regularnie, mniej więcej o stałej porze, nie zapomniałam do tej pory ani jednej.
Ale pojawia się problem w postaci dość silnego zapalenia gardła i nie obejdzie się bez antybiotyku...Wiadomo, że jeżeli zażyję go dziś, skuteczność tabletek będzie obniżona już od pierwszej tabletki nowego opakowania...Czy myślicie, że w tym przypadku istnieje ryzyko ciąży...?
Jeśli wzięłabym ten antybiotyk dziś, to na pewno będziemy się zabezpieczać dodatkowo w trakcie jego brania, a także 7 dni po zakończeniu kuracji...
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 07:16   #1704
sweetbe
Raczkowanie
 
Avatar sweetbe
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 283
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

witam!


mam pytanie, bo ostatni miesiac NIBY okres przyszedl tydzien wczesniej, potem pojawil sie znow po 4 dniach na 1 dzien!
teraz znow dostalam na przedostaniej rozowej tabletce, czyli wczoraj, ale dzis rano znow nie mam, i teraz nie wiem czy to mialam traktowac jako 1 dzien? bo nie wiem kiedy mam brac te nowe a lekarz gin zrobił, mi usg powiedzial wsyztsko ok i nie wie co mi jest, to zaproponowalam mu nowe tab , sie zgodzil, ale cos jest zle, nie powinnam miec okresu na rozowych, clay tydzien wczesniej i potem jeszcze te dni

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 07:35 ----------

a gin przepisal mi zamiast YAZ yasmin, czy ma sens kupowanie tego yasminu? czy lepiej zmienic lekarza?

Edytowane przez sweetbe
Czas edycji: 2010-08-09 o 13:12
sweetbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 08:18   #1705
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny błagam o pomoc!
Otóż problem wygląda następująco...dzisiaj, czyli w piątek biorę drugą tabletkę placebo. Z moim Tż ostatnio kochałam się 2 razy we wtorek, stosunki były na szczęście przerywane...nie kończył we mnie...Tabletki przyjmuję bardzo regularnie, mniej więcej o stałej porze, nie zapomniałam do tej pory ani jednej.
Ale pojawia się problem w postaci dość silnego zapalenia gardła i nie obejdzie się bez antybiotyku...Wiadomo, że jeżeli zażyję go dziś, skuteczność tabletek będzie obniżona już od pierwszej tabletki nowego opakowania...Czy myślicie, że w tym przypadku istnieje ryzyko ciąży...?
Jeśli wzięłabym ten antybiotyk dziś, to na pewno będziemy się zabezpieczać dodatkowo w trakcie jego brania, a także 7 dni po zakończeniu kuracji...
Nie masz co się obawiać ciąży gdyż antybiotyk nie działa wstecz. Też miałam podobną sytuację - na tabletkach placebo brałam antybiotyk, a kochałam się ze swoim Tż dwa dni wcześniej i w ciąży nie jestem A! Jeśli nie dostałabyś krwaienia z odstawienia to się nie przejmuj - pewnie przez antybiotyk - mówię to na swoim przykładzie

Cytat:
Napisane przez sweetbe Pokaż wiadomość
witam!
musze zmienic YAz na inne. dlatego mam do odsprzedania 3 opakowania, wiecej na sweetbe@tlen.pl

mam pytanie, bo ostatni miesiac NIBY okres przyszedl tydzien wczesniej, potem pojawil sie znow po 4 dniach na 1 dzien!
teraz znow dostalam na przedostaniej rozowej tabletce, czyli wczoraj, ale dzis rano znow nie mam, i teraz nie wiem czy to mialam traktowac jako 1 dzien? bo nie wiem kiedy mam brac te nowe a lekarz gin zrobił, mi usg powiedzial wsyztsko ok i nie wie co mi jest, to zaproponowalam mu nowe tab , sie zgodzil, ale cos jest zle, nie powinnam miec okresu na rozowych, clay tydzien wczesniej i potem jeszcze te dni

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 07:35 ----------

a gin przepisal mi zamiast YAZ yasmin, czy ma sens kupowanie tego yasminu? czy lepiej zmienic lekarza?
Jak nic powinnaś zmienić na inne tabletki - ja też miałam tak, że miałam plamienie w trakcie 14-17 tabletki, trwało kilka dni. A raz krwawienia dostałam od 13 tabletki i trwało ono do 2 z nowego opakowania (było ono dość silne) więc nie zastanawiałam się nad niczym tylko biegusiem zmieniłam na inne tabsy.
Yaz od Yasmin się różni nieco składem - ma o 1mg więcej estrogenu - więc dobrze, że zmienił na "mocniejsze" bo Yaz był za słaby i nie trzymał Ci cyklu.
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 09:29   #1706
sweetbe
Raczkowanie
 
Avatar sweetbe
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 283
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

anulcia_88 a kiedy powinnam wziasc nowe tabletki? widze ze mam teraz jakies plamienia, wczoraj niby przyszedl okres, wieczorem wzielam ostatnia rozowa YAZ, do wieczora byl okres, w nocy nic, dzis rano tez nie, dopiero po 9 jakies brazowe brzydkie cos wychodzi ,czy dzis moge wziasc te nowe? bo skad mam wiedziec keidy mam ten 1 dzien, jak jest jak sobie chce

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

czy dopiero wziasc 1sza,jak skoncze te opakowanie yazu, a wiec 4 placebo mi zistalo jescze, wiec od wtorku nowe?czy juz, ohh powiedzial on 1dnia okresu hmm
sweetbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 12:38   #1707
_aliceee
Raczkowanie
 
Avatar _aliceee
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 339
GG do _aliceee
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

nigdy więcej yaz. mój organizm ich nie toleruje.
__________________
"Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w jakim jesteśmy uwięzieni" <3


_aliceee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 13:14   #1708
aleksandriaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Witajcie,
mam problem ze swoim zapominalstwem.

Nie wzięłam tabletki we wtorek (22 tabletka,3tydz), nie mam pojęcia czy minęło 12h od tabletki wziętej w poniedziałek. (podejrzewam, że jeśli nie minęło to o jakieś 30min). Seks uprawiałam w środę. I teraz pytanie. Czy mam gnać do lekarza, czy raczej nic nie powinno się dziać? W środę wzięłam tabletkę wtorkową i środową.

Wiem, żem głupia krowa, wiem..

Pozdrawiam.
aleksandriaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 14:35   #1709
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez anulcia_88 Pokaż wiadomość
Nie masz co się obawiać ciąży gdyż antybiotyk nie działa wstecz. Też miałam podobną sytuację - na tabletkach placebo brałam antybiotyk, a kochałam się ze swoim Tż dwa dni wcześniej i w ciąży nie jestem A! Jeśli nie dostałabyś krwaienia z odstawienia to się nie przejmuj - pewnie przez antybiotyk - mówię to na swoim przykładzie
Sugerowałam się ulotką, gdzie napisane jest, że pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu nowego opakowania, podczas gdy miał miejsce stosunek w tygodniu poprzedzającym, grozi ciążą...skojarzyłam to z osłabieniem działania hormonów przez antybiotyk...
Jak na razie nie stosuje antybiotyku, będę próbować się sama leczyć, bo antybiotyki stosuję w ostateczności...nie mam ochoty na nawrót grzybicy...
Ale mimo wszystko dziękuję bardzo za odpowiedź, Twoja wypowiedź mnie troszkę uspokoiła
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 16:36   #1710
Novika x3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: ★ Warszawa ★
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziewczyny, pomóżcie! Biorę tabletki Yaz regularnie, teraz jestem przy 17 tabletce trzeciego opakowania. Wiem, że do trzeciego miesiąca mogą zdarzać się plamienia, ale ja dostałam normalny okres! Wiem też, że podczas stosowania tabletek anty nie ma czegoś takiego, jak "okres", są krwawienia z odstawienia, i wiem też, że to niemożliwe, ale ja naprawdę dostałam normalny okres. To nie jest plamienie, to jest bardzo obfite krwawienie, które utrzymuje się od kilku godzin i silny ból brzucha, jak przy zwykłym okresie, tak jakbym w ogóle nie przyjmowała tych tabletek. Co to może być, czy to możliwe?!

Przepraszam za chaotyczność, jestem bardzo zdziwiona. To moje pierwsze tabletki.

Edytowane przez Novika x3
Czas edycji: 2010-08-06 o 16:37
Novika x3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.