Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-23, 07:13   #61
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez palinnkasia Pokaż wiadomość
leille tak, tak, "brat Cohena" powrócił
Ktoś gdzieś sobie zażartował, że skoro miał piosenkę I didn't know, to teraz powinien jechać z piosenką Now I know
I jeszcze a propos podobieństw wizualnych- nie ja na to wpadłam, ale dość trafne: właśnie tego Mikiego z Hiszpanii ktoś porównał do Żeszerszenia z Francji (2016) i oni są trochę podobni
Może już wie i dlatego znowu jedzie na Eurowizję

Rzeczywiście trochę podobny, coś w tym jest.

U nas już wiadomo na 100%, że będzie wybór wewnętrzny?
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 10:21   #62
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 932
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

To jest tak: prowadzono rozmowy z różnymi wykonawcami, ale się nie powiodły, więc robią tak, że dają czas na zgłaszanie się i po upływie tego okresu kogoś wybiorą wewnętrznie (nie, to nie będą wewnętrzne preselekcje, po prostu kogoś wybiorą), mam nadzieję że to będzie raczej poziom Roksany wersja "dorosła" Eurowizja niż coś pokroju Ivan i Delfin z 2005, a to też przecież był niejako wybór wewnętrzny xd Info znalazłam na Fejsowej stronie Let's talk about ESC (a prowadzący ją gościu ma dobre info czasami, bo ma wtyki tu i tam )
https://centruminformacji.tvp.pl/409...QhFBHbBVrvhkyM

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 10:44   #63
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez palinnkasia Pokaż wiadomość
To jest tak: prowadzono rozmowy z różnymi wykonawcami, ale się nie powiodły, więc robią tak, że dają czas na zgłaszanie się i po upływie tego okresu kogoś wybiorą wewnętrznie (nie, to nie będą wewnętrzne preselekcje, po prostu kogoś wybiorą), mam nadzieję że to będzie raczej poziom Roksany wersja "dorosła" Eurowizja niż coś pokroju Ivan i Delfin z 2005, a to też przecież był niejako wybór wewnętrzny xd Info znalazłam na Fejsowej stronie Let's talk about ESC (a prowadzący ją gościu ma dobre info czasami, bo ma wtyki tu i tam )
https://centruminformacji.tvp.pl/409...QhFBHbBVrvhkyM

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem.
Znalazłam właśnie informacje, że:
,,W tym roku reprezentant zostanie wybrany wewnętrznie przez nadawcę. Spośród nadesłanych propozycji, Komisja Konkursowa wybierze piosenkę, którą zaprezentuje polski wykonawca w Tel Avivie. TVP do 8 lutego ogłosi nazwisko reprezentanta Polski. Regulamin nadsyłania zgłoszeń został opublikowany na stronie eurowizja.tvp.pl.''

Spekulowano podobno, że osobą, która może nas reprezentować na Eurowizji 2019 będzie Natalia Szroeder, ale niedawno została przez nią wstawiona informacja na instastory na instagramie, że to co zapowiadała na luty i nie mogła zdradzić szczegółów to nowy singiel, a nie rzekomy udział w ESC.

--

edit:
z nowości:
Czechy:
w Czechach jest głosowanie publiki i jury odnośnie tego kto ma jechać na Eurowizję. Faworytem jest Barbora Mochowa (czyli to co wstawiałaś palinnkasia (al'a Lana Del Rey)) i podobno na razie zdobyła najwięcej głosów z tego co rozumiem. Wrzucam link jeszcze raz:
https://www.youtube.com/watch?v=q1uOktZJJVg

Wielka Brytania:
Wybór rozegra się pomiędzy tymi piosenkami:
1. https://www.youtube.com/watch?v=gr-6bmiMlys
2. https://www.youtube.com/watch?v=lVjG7nwBoN0 (ten sam utwór co pod nr 1 tylko wykonuje dziewczyna)
3. https://www.youtube.com/watch?v=s847b0ZaQqk
4. https://www.youtube.com/watch?v=z9L-nWgTN9s (powyższa tylko w formie ballady
5. https://www.youtube.com/watch?v=sJjVSfSFk14
6. https://www.youtube.com/watch?v=LrU_jeNBb_k (ta sama piosenka co pod nr 5 tylko wykonywana przez trzy kobitki)

1. Taka o ballada
2. W jej wykonaniu mdłe i nijakie według mnie, zwykła pioseneczka nie do zapamiętania
3. Typowe imprezowe 2018/2019
5. Gdzieś to już słyszałam? https://www.youtube.com/watch?v=hOA-2hl1Vbc (od 02:02) - leciało mi w głowie, mój chłopak poratował tytułem
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2019-01-23 o 16:48
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 17:34   #64
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 19:16   #65
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No wiadomo, gorący wątek i wszystko na bieżąco


Szczerze mówiąc to się obawiam tego wyboru..

W tamtym roku się dowiedzieliśmy bodajże w połowie marca, więc ten 8 luty to na duży plus, racja
A Krajowych Eliminacji szkoda, zawsze to było się z czego pośmiać. Do tej pory pamiętam Marylkę bujającą się w rytm i te wizualizacje z Windowsa
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2019-01-23 o 19:17
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 19:30   #66
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
wizualizacje z Windowsa
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 19:41   #67
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
No wiadomo, gorący wątek i wszystko na bieżąco


Szczerze mówiąc to się obawiam tego wyboru..

W tamtym roku się dowiedzieliśmy bodajże w połowie marca, więc ten 8 luty to na duży plus, racja
A Krajowych Eliminacji szkoda, zawsze to było się z czego pośmiać. Do tej pory pamiętam Marylkę bujającą się w rytm i te wizualizacje z Windowsa
Haha no Maryla bawiła się rok temu wyborowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-23, 19:47   #68
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja z kolei pamiętam panią, którą na koniec piosenki pokazali z góry i "dorobili" jej wizualizacjami syreni ogon

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 00:16   #69
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 932
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Wizualizacje z Windowsa pojawiły się u Mai Hyzy (takie przynajmniej określenie padło w filmiku który zrobił Chucky), ale fakt, dobre to było
A Marylka rzeczywiście kozacka była, nawet kapelutek miała podobny jak Gromee
Z tymi eliminacjami byłoby pewnie teraz trochę jak i z Białorusią rok temu- niby preselekcje, a i tak wiadomo było że pojedzie Alekseev aka zaginiony brat bliźniak Filipa Lato , tylko innym (i ludziom których piosenki innych się spodobały) niepotrzebnie narobiono nadziei...
Beka z Brzozy w 2017 też dobra była...i ogólnie jak tam Carmell porównano do Magdy Gessler czy tą Polko-Szwedkę od Delirium i Voiceless do Wandzi/Wendy z Bliźniaków Cramp... Ajajaj, te filmiki z 2017 i 2018 to wręcz kopalnia śmieszków...
Syrenka, czyli Ola, ogólnie nie śpiewa źle, w Twoja twarz brzmi znajomo {mimo że jury często ewidentnie jej nie doceniało) była bardzo dobra, ale to coś zwane Mysynju było straszne...i ten ogon
Z Wielkiej Brytanii to tak na razie nie wiem, zresztą występ na żywo może i tak wiele zmienić...
Z Czech może dla mnie jechać i ta Lama Blu Rej, byle nie Space Sushi...to jest jakieś masakryczne...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

A, i mam nadzieję że Pablosson nie pojedzie na Konkurs, już wolałabym Sławomira czy kogoś tego pokroju...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 09:35   #70
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez palinnkasia Pokaż wiadomość
Wizualizacje z Windowsa pojawiły się u Mai Hyzy (takie przynajmniej określenie padło w filmiku który zrobił Chucky), ale fakt, dobre to było
A Marylka rzeczywiście kozacka była, nawet kapelutek miała podobny jak Gromee
Z tymi eliminacjami byłoby pewnie teraz trochę jak i z Białorusią rok temu- niby preselekcje, a i tak wiadomo było że pojedzie Alekseev aka zaginiony brat bliźniak Filipa Lato , tylko innym (i ludziom których piosenki innych się spodobały) niepotrzebnie narobiono nadziei...
Beka z Brzozy w 2017 też dobra była...i ogólnie jak tam Carmell porównano do Magdy Gessler czy tą Polko-Szwedkę od Delirium i Voiceless do Wandzi/Wendy z Bliźniaków Cramp... Ajajaj, te filmiki z 2017 i 2018 to wręcz kopalnia śmieszków...
Syrenka, czyli Ola, ogólnie nie śpiewa źle, w Twoja twarz brzmi znajomo {mimo że jury często ewidentnie jej nie doceniało) była bardzo dobra, ale to coś zwane Mysynju było straszne...i ten ogon
Z Wielkiej Brytanii to tak na razie nie wiem, zresztą występ na żywo może i tak wiele zmienić...
Z Czech może dla mnie jechać i ta Lama Blu Rej, byle nie Space Sushi...to jest jakieś masakryczne...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

A, i mam nadzieję że Pablosson nie pojedzie na Konkurs, już wolałabym Sławomira czy kogoś tego pokroju...
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, dokładnie. Chucky zrobił mi wtedy dzień tymi wizualizacjami.

A co do Białorusi - podobno swojego reprezentanta wybiorą dopiero 8 marca.

A to Space sushi to jakaś tragedia. Chociaż sushi nie pogardzę..

--
edit:
Wstawiał ktoś tutaj występ reprezentantki Albanii? jeśli nie, to łapcie bo pojawiło się na kanale Eurovision Song Contest:
https://www.youtube.com/watch?v=-vZDCw9Pedw
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2019-01-24 o 09:40
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 20:12   #71
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość

edit:
Wstawiał ktoś tutaj występ reprezentantki Albanii? jeśli nie, to łapcie bo pojawiło się na kanale Eurovision Song Contest:
https://www.youtube.com/watch?v=-vZDCw9Pedw
Bardzo mi się podoba, ale to już było i nawet wygrało... Ukraina - Jamala - 1944. Zwycięzca w 2016. Pewnie dlatego ta piosenka mi się podoba, bo Ukraina była wtedy. Szkoda tylko, że taki glonojad

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 23:08   #72
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 932
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Bardzo mi się podoba, ale to już było i nawet wygrało... Ukraina - Jamala - 1944. Zwycięzca w 2016. Pewnie dlatego ta piosenka mi się podoba, bo Ukraina była wtedy. Szkoda tylko, że taki glonojad

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tym glonojadem to dobre , ale niestety co się tylko gdzieś natknę na teledysk jakiejś Albanki/albańskojęzycznej Kosowianki (nie śmiać się, nie wiem czy to dobra nazwa na mieszkankę Kosowa) jak Era Istrefi czy jej podobne, nie liczę Du(p)y Lipy czy Rity Ory bo one aż tak glonojadowato nie wyglądają...to tam baaaardzo dużo wokalistek miało do czynienia ze skalpelem u chirurga plastycznego, niektóre dość często...

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Wyciekło demo piosenki, którą prawdopodobnie zaśpiewa Holender... Dziewczyny (i chłopaki, jeśli są tu jacyś!)spieszyć się z odsłuchem, zanim usuną z YouTube'a!
https://www.youtube.com/watch?v=DH-Hq1uIlEE

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 19:46   #73
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 932
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Kolejny powrót do Konkursu, bowiem reprezentantka Macedonii już reprezentowała ten kraj w 2008 roku jako część trio, do tego robiła za chórek w 2004 i w 2014, gdy kraj reprezentowała jej siostra (też wokalistka)
Do tego może być tak że kto wie czy nie dojdzie do zmiany nazwy kraju na Północna Macedonia, po angielsku Northern Macedonia... (kraj podczas wszelkich wydarzeń międzynarodowych był podpisywany jako Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, po angielsku Former Yugoslav Republic of Macedonia, skrótowo F. Y. R. Macedonia bo na Macedonię nie zgadzała się Grecja- dlatego że w Grecji jest region o nazwie Macedonia, to i Grecja uważała się za "historyczną spadkobierczynię" tejże nazwy xd a mimo że były dość ostre spory na tym tle ...zwłaszcza w Grecji!, to grecki parlament zgodził się niedawno w jednej z uchwał by doszło do zmiany nazwy)
Potwierdzenie: https://eurovision.tv/story/tamara-t...macedonia-2019
Gdyby ktoś pytał, to ta pani była tu: https://www.youtube.com/watch?v=1MXMLTSR1Y4
a to siostra, którą wspomagała wokalnie (tak, to siostry mimo że mają inne nazwiska...ale to dlatego że jedna z nich po ślubie przyjęła nazwisko męża) : https://www.youtube.com/watch?v=2BqLPMF8Xdc
Ale jest jeszcze ważniejsza nowina, MAMY PROWADZĄCYCH!!!
https://eurovision.tv/story/hosts-20...zar-lucy-ayoub
Pierwsze dwa nazwiska to te, co będą prawdopodobnie prowadzić wszystkie koncerty, a dalsza dwójka będzie w green roomie, tam gdzie artyści xd
Bar to modelka i prowadząca programy w TV, była kiedyś z Leonardo Di Caprio (sory, że mi się przypomniało xddd), w Polsce była gościem specjalnym podczas któregoś finału Top Model (notabene sama ma polskie korzenie, tylko nie pamiętam z której strony rodziny)
Pierwszy gościu to producent i prowadzący programy w telewizji, poza tym komentował Konkurs dla Izraela w tamtym roku (a co wywołało dość spore kontrowersje, bo odkąd Izrael jest w Konkursie- czyli aż od 1973 roku - ze względu na oszczędności nigdy! do tej pory nie było komentatora jak np. u nas jest Orzech, a wszelkie informacje o występujących wykonawcach były podawane w formie napisów po hebrajsku w trakcie tych tzw. pocztówek przed występami, jeśli wiecie co mam na myśli)
Drugi gościu to też jakiś prowadzący programy telewizyjne i autor scenariuszy do programów TV, prowadzi m.in. ten program talent show, z którego wyszło kilku ostatnich reprezentantów Izraela, m.in. Kokoszka podobno koleś straszna gaduła, ale nieźle prowadzi ten program xd
Lucy ma korzenie arabskie czy jakoś tak...(wspominam o tym jako o takiej ciekawostce na tym tle), zaczynała jako youtuberka (tak! XDD), prowadzi programy w TV, w tamtym roku podawała wyniki głosowania izraelskiego jury na Eurowizji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 19:49   #74
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 19:59   #75
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Holandia fajna. Tylko te ooo dziwne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 20:15   #76
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-26, 01:28   #77
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

A to nie bylo tak, ze to Macedonia uchwalila zmiane nazwy (a nie Grecja)?
Grecja bojkotowala Macedonie, bo bala sie, ze Macedonia bedzie sobie roscila prawo do polnocnej czesci Grecji. Macedonia uchwalila ostatnio zmiane nazwy, bo chce sie zblizyc do UE. Takie informacje ja ostatnio w wiadomosciach slyszalam.
Albo cos pokrecilam...
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-26, 11:24   #78
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 932
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8642009 8]A to nie bylo tak, ze to Macedonia uchwalila zmiane nazwy (a nie Grecja)?
Grecja bojkotowala Macedonie, bo bala sie, ze Macedonia bedzie sobie roscila prawo do polnocnej czesci Grecji. Macedonia uchwalila ostatnio zmiane nazwy, bo chce sie zblizyc do UE. Takie informacje ja ostatnio w wiadomosciach slyszalam.
Albo cos pokrecilam... [/QUOTE]Grecja się chyba zgodziła na zmianę...ale tego też nie mogę być do końca pewna...
Swoją drogą: menadżer Holendra zdementował plotki, jakby I miss you miało być piosenką na Konkurs, czyli utwór (konkretnie to pewnie same audio z teledyskiem) poznamy gdzieś pewnie koniec lutego/początek marca, jak to z Holandią zwykle bywa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Zapomniałam dodać, że już wiadomo, kto będzie ubiegać się o wyjazd z Norwegii
Piosenek można posłuchać na tej stronie (wykonawcy ułożeni w porządku alfabetycznym, jakby co), link do każdej piosenki jest pod licznikiem odliczającym dni do norweskiego koncertu preselekcyjnego
(pod nagłówkiem Disse deltar i MGP 2019, nie wiem czy dobrze napisałam)
https://www.nrk.no/mgp/her-er-artist...xozUGXpxfb3eeY

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-26, 15:25   #79
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Dlaczego ja dopiero teraz się dowiedziałam, że ten ,,brat Leonarda Cohen'a'', który będzie reprezentował San Marino to Turek? Wiedziałam, że on jakiejś innej narodowości, ale się zdziwiłam. Chociaż teraz już widać po urodzie. Ja taka w temacie bo sobie seriale tureckie oglądam, cicho, nikomu nie mówcie

Podobno już dzisiaj poznamy reprezentanta/reprezentantkę Francji

Holandia taka relaksująca. Posłucham kilka razy i dopiero mi się wyklaruje czy lubię czy nie
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-26, 18:23   #80
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez palinnkasia Pokaż wiadomość
Hiszpania, już wybrała oficjalnie,czyli jest druga piosenka na Konkurs...brzmi trochę jak Sofia od Alvaro Solera połączona z Radio Hello, nie wiem skąd mi się to tak skojarzyło
https://www.youtube.com/watch?v=1JLtDWvIXNY
I pełna wersja audio: https://www.youtube.com/watch?v=MFdNFAZGjro
I "rozkład jazdy" ze Szwecji (czyli kto, kiedy i z jakim numerem), piosenki pewnie będą z czasem ujawniane, najpierw fragmenty, potem całość czy jakoś tak...podaję bo znowu będzie tam Margaret XDDDD
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Melodifestivalen_2019, zakładka Semi-finals


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hiszpania bardzo mi się podoba
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-26, 20:57   #81
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 932
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Holandia taka relaksująca. Posłucham kilka razy i dopiero mi się wyklaruje czy lubię czy nie
Nie jest potwierdzone czy będzie z tą piosenką, okaże się później xd



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Znani są uczestnicy preselekcji w Islandii, gdyby ktoś pytał to najpierw jest tytuł islandzkojęzycznej wersji piosenki, a potem anglojęzycznej (a czasem mogą być zupełnie różne)
Być może niedługo będzie można też posłuchać jak te piosenki będą brzmieć
http://infepoland.eu/?p=9495
Swoją drogą, dziś będzie znany też reprezentant (-ka) Malty, ale bez piosenki jeszcze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Przed poniedziałkowym losowaniem kto do jakiego półfinału wiadomo kto w jakim "koszyku", które są tworzone na podstawie wzajemnych relacji państw w Konkursie i poza nim, czyli kto na kogo, jakieś kulturowo-historyczne więzi (stąd np.w tym roku Estonia trafiła do jednego koszyka z państwami nordyckimi) + ew. czy gdzieś są jakieś duże mniejszości narodowe które mogłyby wpływać na wyniki głosów widzów z kraju xd (stąd np. Polska jest w jednym koszyku z Litwą, Łotwą i Irlandią)
Państwa które są w jednym koszyku są w miarę możliwości rozdzielane do różnych półfinałów, by nie głosowały na siebie wzajemnie...
Niemniej jednak Szwajcaria w tym roku poprosiła by być w II półfinale (bo można poprosić o umieszczenie w konkretnym półfinale), bo w ten dzień co I jest jakiś ważny tam mecz hokejowy...kilka razy zdarzyło się że izraelski nadawca poprosił o umieszczenie w drugim półfinale, bo data pierwszego półfinału kolidowała z jakimś świętem religijnym chyba...
Z tymi państwami które są w finale ale głosują w którymś z półfinałów to chyba zazwyczaj są przydzielane, o ile komuś coś nie koliduje z daną datą, chyba hiszpański nadawca poprosił kiedyś o możliwość głosowania w II półfinale bo w dzień I było akurat jakieś ważne wydarzenie sportowe dla nich i nie chcieli mieć kolizji...
https://wiwibloggs.com/2019/01/26/eb...-event/231915/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-26, 21:10   #82
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Orientujecie się może, gdzie można oglądać węgierskie eliminacje?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-26, 22:56   #83
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 932
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86422957]Orientujecie się może, gdzie można oglądać węgierskie eliminacje?[/QUOTE]
Sorki Noane że piszę o tym dopiero teraz, ale jak coś to będzie na za tydzień (będą Joci i Leander Kills! ):
wpisujesz www.mediaklikk.hu , po prawej wybierasz zakładkę Élő (na żywo) i wybierasz spośród Tv csatornák (stacje telewizyjne) Duna lub Duna World (to to samo co Duna, tyle że wersja "international" , więc ramówka mogłaby ew. być ciut inna XD) i proszę
Jeszcze podaję dwa alternatywne linki, gdyby ten stream się zacinał:
http://oklivetv.com/duna-tv-live/ i https://onlinestream.hu/duna/videoplayer/5905-1
Węgry maja tą samą strefę czasową co my, więc tak dla informacji podaję iż ichne preselekcje zaczynają się o 19:30, po tak +/- godzinie jest krótka przerwa reklamowa i idzie to jakoś dalej do mniejwięcej 21:30-35

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Wiadomo już, kto będzie się ubiegał o wyjazd z Islandii (jako ciekawostkę podaję taką rzecz: są 2 koncerty półfinałowe, gdzie piosenka musi być wykonana po islandzku i finał, gdzie piosenka może być już wykonana w języku, w jakim artysta chce wykonać utwór na Konkursie, gdyby pojechał- więc na potrzeby preselekcji powstają 2 wersje językowe piosenki), jest 10 piosenek czyli po 5 w każdym półfinale, z każdego koncertu przechodzą dwie które zdobędą najlepszy wynik u widzów, ale nadawca ma prawo wręczyć "dziką kartę" spośród piosenek którym się nie udało
po kolei (wersja po islandzku i po angielsku):
1) https://www.youtube.com/watch?v=oEg4gPrlTqg , https://www.youtube.com/watch?v=cH8lOHYXBhc
2) https://www.youtube.com/watch?v=rp-uCNoitaU (ta będzie tylko po islandzku)
3) https://www.youtube.com/watch?v=b4fZj2RYWLE i https://www.youtube.com/watch?v=YazLOSfFW6s (już miał okazję reprezentować Islandię, bowiem w 2008 roku był częścią duetu Euroband+był w chórkach w 2009 i 2010; 2008 czyli to co wygrała wtedy Rosja i były ogromne kontrowersje na tym tle)
4) https://www.youtube.com/watch?v=StYeDB_YWxU (ci też będą tylko po islandzku...)
5) https://www.youtube.com/watch?v=mDOrJtqw4Ns i https://www.youtube.com/watch?v=2BpSp_8Y5Es
6) https://www.youtube.com/watch?v=l4s5hZ0-LlU i https://www.youtube.com/watch?v=MTPkM1ME7HA (notabene była reprezentantka tego kraju, rok 2010+ chórki w 2008 i 2009... 2010, czyli to co Niemcy wtedy wygrały i Satellite było wręcz do usr...ej śmierci katowane w radiach w Polsce )
7) https://www.youtube.com/watch?v=6gC8wjuxOHE i https://www.youtube.com/watch?v=xNBS9BnrzWg
8) https://www.youtube.com/watch?v=mlPempRQCL0 i https://www.youtube.com/watch?v=PLNnuk_bCO0
9) https://www.youtube.com/watch?v=lYgDglTEXiw i https://www.youtube.com/watch?v=3uaT182AMIY
10) https://www.youtube.com/watch?v=rz6j8KnLimY i https://www.youtube.com/watch?v=OUPqKOfTLjc (tu akurat współkompozytorką jest była reprezentantka Islandii z 2017, ta co miała fajny instrumental w piosence, ale wyglądała jakby uciekła z planu do jakiejś nowej wersji Czarodziejki z Księżyca, gdzie miała grać czarny charakter XDDDDD)

Malta już ma reprezentantkę, ale jeszcze bez piosenki...wokalistka wygrała I sezon lokalnej wersji programu X Factor
https://www.youtube.com/watch?v=aYowSGGNpWc (występ nie z finału, ale na oficjalnym kanale X Factor Malta są i z finału)

Australiapo raz pierwszy wybiera przez otwarte preselekcje pod nazwą Australia Decides (niestety nie pamiętam daty co do dnia, ale za to wiem że gdzieś o 10:30? naszego czasu ), tu jest plejlista z uczestniczącymi piosenkami: https://www.youtube.com/playlist?lis...4zDsB63tVjvCuV , przy czym dwóch z 10 uczestniczących wykonawców jeszcze nie wydało swoich piosenek konkursowych

Francja wybrała, już oficjalnie...co sądzicie?
I TAK, TO JEST CHŁOPAK! ponoć gej, i to na dodatek pochodzenia marokańskiego... wybił się z którejś edycji francuskiego The Voice (nie wygrał, o ile dobrze mi się wydaje), ale wyglądał wtedy zupełnie inaczej...piosenkę napisali mu m.in. zeszłoroczni reprezentanci, ci od Merci Merci XDDD
cóż, Francja będzie u mnie raczej ostatnia, drugi rok z rzędu XDDDDDDDDD
japrdl co się odwaliło
https://www.youtube.com/watch?v=tCJRigN2DmI
__________________
absolwentka prawa pani magister

Edytowane przez palinnkasia
Czas edycji: 2019-01-26 o 23:16
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-26, 23:21   #84
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez palinnkasia Pokaż wiadomość
Nie jest potwierdzone czy będzie z tą piosenką, okaże się później xd
O, a myślałam, że to z tą piosenką jedzie

Cytat:
Napisane przez palinnkasia Pokaż wiadomość
Francjawybrała, już oficjalnie...co sądzicie?
I TAK, TO JEST CHŁOPAK! na dodatek pochodzenia marokańskiego bodajże XDD wybił się z którejś edycji francuskiego The Voice (nie wygrał, o ile dobrze mi się wydaje), ale wyglądał wtedy zupełnie inaczej...piosenkę napisali mu m.in. zeszłoroczni reprezentanci, ci od Merci Merci XDDD
cóż, Francja będzie u mnie raczej ostatnia, drugi rok z rzędu XDDDDDDDDD
japrdl…co się odwaliło
https://www.youtube.com/watch?v=tCJRigN2DmI
Jestem zdziwiona wyborem. Akurat miałam chwilę popołudniu i przesłuchałam te wszystkie propozycje, nie spodziewałam się, że on zostanie wybrany do reprezentowania Francji na ESC. Poza tym jest mi trochę wstyd, bo jak pierwszy raz go zobaczyłam, to myślałam, że to kobieta o takiej ,,ostrej'' urodzie, teraz jak się przyglądam to rzeczywiście chłopak.
Raczej tej piosenki nie polubię..

Polska:
Podobno Clödie ponownie zgłosiła się wykazując chęć pojechania na Eurowizję. Jeżeli miałaby jechać to najprawdopodobniej z tą piosenką:
https://www.youtube.com/watch?v=7e_WFeixSyU
Chyba ta zeszłoroczna propozycja była lepsza.. według mnie oczywiście.
No nic, zobaczymy jak nas zaskoczą 8 lutego
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-27, 09:24   #85
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 932
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

A, jeszcze co do tego z Francji:
Koleś ponoć jest non-binary, czyli nie identyfikuje się z żadną z płci, czyli mógłby o sobie powiedzieć piosenkarz/-rka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 15:10   #86
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 932
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Czechy, czyli nie jedzie ani Lama Blu Rej, ani Space Sushi...a jednym ze współautorów piosenki jest Polak- Maciej Mikołaj Trybulec z zespołu Linia Nocna
https://www.youtube.com/watch?v=Ho9MuPJPZ90

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
absolwentka prawa pani magister

Edytowane przez palinnkasia
Czas edycji: 2019-01-28 o 18:20
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 19:31   #87
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 932
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Wiemy już kto będzie z Polską w półfinale i w tym innym też
Mamy Węgry w półfinale, więc jak pojedzie Joci/Leander albo ktoś inny z fajną piosenką, to będzie można głosować
https://eurovision.tv/story/semi-fin...w-results-2019

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Piosenki od dwóch rywali Polski z półfinału:
Portugalia- w tym artykule jest link do lyrics video z każdej piosenki
https://wiwibloggs.com/2019/01/21/fe...n-2019/231675/
Słowenia, krótkie fragmenty piosenek konkursowych- https://www.rtvslo.si/svet-zabave/em...hnwSo0UJpdsT2A
(wideo jest gdzieś w artykule, podpisane jako Izseki pesmi, czyli chyba Fragmenty piosenek)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-28, 20:08   #88
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Cytat:
Napisane przez palinnkasia Pokaż wiadomość
Czechy, czyli nie jedzie ani Lama Blu Rej, ani Space Sushi...a jednym ze współautorów piosenki jest Polak- Maciej Mikołaj Trybulec z zespołu Linia Nocna
https://www.youtube.com/watch?v=Ho9MuPJPZ90

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wygrał chyba z niewielką przewagą? z tego co patrzyłam to Blu Rej była zaraz za nim. Co do piosenki.. chyba będę na nie, ale odsłuchałam jeszcze kilka razy. Niby może być chwytliwe ta melodyjka i wgl. ale nie ma tego czegoś.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 07:39   #89
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 932
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Austria wysyła wokalistkę działającą jako Pænda z utworem Limits

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
absolwentka prawa pani magister

Edytowane przez palinnkasia
Czas edycji: 2019-01-29 o 07:41
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 12:41   #90
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 932
Dot.: Eurowizja 2019- dyskusje + offtopy

Finlandiawysyła znanego DJa Darude (tudududududu Sandstorm ktoś kojarzy? ), a utwór wykona znany w Finlandii wokalista, aktor, prezenter TV itd. Sebastian Rejman
Piosenki konkursowe będą prezentowane odpowiednio 8, 15 i 22 lutego, a finał tego mini-konkursu preselekcyjnego, podczas którego dowiemy się która piosenka pojedzie, odbędzie się 2 marca w fińskim mieście Turku
https://eurowizja.org/znamy-reprezen...-do-tel-awiwu/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
absolwentka prawa pani magister

Edytowane przez palinnkasia
Czas edycji: 2019-01-29 o 20:29
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-16 22:56:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.