Jasne strony bezrobocia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-15, 13:30   #1
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452

Jasne strony bezrobocia


Temat dla dziewczyn, które się nie poddają i mimo tego, że praca się nie znajduje są w stanie wyciągnąć to co najlepsze z zaistniałej sytuacji. Wiadomo, nikt nie lubi siedzieć w domu, ale ten czas nie musi być całkowicie zmarnowany. Byłe i obecne bezrobotne, co robicie konstruktywnego przez cały dzień? Oczywiście oprócz szukania pracy

Jeżeli chodzi o mnie, to szukam pracy od 3 miesięcy. bezrobocie spowodowało, że :
- Odkryłam, że potrafię gotować lepiej niż myślałam i wciąż się doskonalę. Rodzina jest zachwycona a ja rozwijam kulinarną wyobraźnię Wcześniej nie było dużo okazji do gotowania, a w akademiku zawsze szłam po najniższej linii oporu - poza tym co to za radość pichcić coś tylko dla siebie
- Rozpoczęłam na własną rękę naukę hiszpańskiego Jestem wytrwała i zaczynam widzieć postępy.
- Pracuję nad swoim angielskim, mam zamiar osiągnąć w najbliższym czasie poziom C1 edit> zdałam CAE!
- Ćwiczę regularnie, codziennie: hula-hop, 8min bum , 8min legs


Co u Was?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa

Edytowane przez verda
Czas edycji: 2014-01-06 o 19:20
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 13:56   #2
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Ja w tym czasie (ok 4-5 mies byłam bezrobotna) przygotowałam się i zdałam certyfikat z angielskiego. Jak się okazało, timing miałam perfekcyjny - egzamin zdawałam 2 dni po rozpoczęciu pracy.

(Z kolei TZ zostawił zdawanie na później no i nałożył mu się kurs i nauka na nową pracę, szkolenia, etc....było to bardzo ciężkie do pogodzenia bo szkolenia wyjazdowe, koniec końców zdał, ale na pewno poszłoby mu lepiej gdyby miał więcej czasu na naukę. )

Niemniej poza tym z przykrością muszę przyznać, że obijałam się niemiłosiernie, nawet gotować mi się nie chciało. A i jeszcze urządzaliśmy mieszkanie przez pierwsze dwa miesiące tego okresu.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-08-15 o 13:58
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 15:21   #3
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Mi szukanie pracy zajmowało prawie cały dzień. Wstawałam o 9, przeglądałam ogłoszenia, szukałam firm, wysyłałam CV lub osobiście jeździłam i tak do 15. Potem robiłam obiad, a wieczorem już nic mi się nie chciało, przeważnie się dołowałam bo miałam zły nastrój. W tym czasie zaczęłam też odchudzanie, siłownia, dużo książek czytałam, zrobiłam 5 miesięczny kurs angielskiego a na końcu był egzamin z uzyskaniem certyfikatu międzynarodowego, zrobiłam kurs Excela, w weekendy zapisałam się do szkoły policealnej. W sumie tak jest do dziś, bo pracę już mam ale nie na stałe i szukam dalej. Na te pozostałe rzeczy oprócz pracy nie mam już czasu, albo nie mam siły/ochoty.
__________________
wisienka na torcie

Edytowane przez Ariena
Czas edycji: 2011-08-16 o 11:55
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:02   #4
Palulina
Raczkowanie
 
Avatar Palulina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 344
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Mi bezrobocie daje to, że jestem codziennie wyspana
Słuchajcie, a wy języków obcych to się uczycie przez internet? Za darmo? Czy jak ? Z jakiejś strony? Podpowiedzcie trochę
__________________
- magister już jest!
- staram się myśleć pozytywnie
- jestem z moim M. już 5 lat !



Palulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 15:16   #5
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Ja niestety dostrzegam niewiele plusów - mogę się wyspać, mam więcej czasu dla rodziny i swoich pasji, no i na wizaż Jakieś kursy czy nauka języków niestety nie dla mnie - mam problem ze zmotywowaniem się do czegoś co może mi się nigdy nie przyda
Cytat:
Napisane przez Palulina Pokaż wiadomość
Mi bezrobocie daje to, że jestem codziennie wyspana
Słuchajcie, a wy języków obcych to się uczycie przez internet? Za darmo? Czy jak ? Z jakiejś strony? Podpowiedzcie trochę
kiedyś jak miałam jeszcze chęci ściągnęłam kilka bardzo fajnych programów ( z torrenta) do nauki - były i słówka, i konwersacje, i można było nawet sprawdzić poprawność wymowy; fajna sprawa dla wytrwałych
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 15:35   #6
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Cytat:
Napisane przez Palulina Pokaż wiadomość
Mi bezrobocie daje to, że jestem codziennie wyspana
Słuchajcie, a wy języków obcych to się uczycie przez internet? Za darmo? Czy jak ? Z jakiejś strony? Podpowiedzcie trochę
Języków uczę się z programów komputerowych (polecam serie profesor np do angielskiego profesor Henry) które można darmowo ściągnąć z chomikuj. pl Z tego samego miejsca ściągam podręczniki (już się przyzwyczaiłam do czytania z kompa). Dodatkowo oglądam seriale w języku ojczystym, ewentualnie z polskimi napisami. Na wizażu jest świetny wątek z dużą ilością linków. Zapraszam tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=416454
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 09:50   #7
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Jasne, że są Myśle, że każdemu taki okres się trafił, albo trafi, niestety samo życie ... Ja wykorzytałam ten czas na:
- dopilnowanie dzieci - odbieranie/ przyprowadzanie,więcej czasu na bieganie z nimi na zajęcia dodatkowe
- zrobiłam podyplomówkę
- dokładnie wysprzątałam mieszkanie, porządki w papierach, w różnych zakamarkach itd.
- zaczęłąm chodzić na zajęcia z rękodzieła, na które nie miałam czasu ani możliwości chodzić jak pracowałam i to o 360 stopni odmieniło moje życie
Pamiętam jak mąż miał też okres gdy nie pracował x czasu temu, to zrobił w tym czasie prawo jazdy.
Chyba w tym czasie realizuje się sprawy na które nie ma czasu w okresie jak się pracuje Albo tego czasu jest mniej, więc korzystać trzeba póki jest czas
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 09:55   #8
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Cytat:
Napisane przez agusia1 Pokaż wiadomość
Jasne, że są Myśle, że każdemu taki okres się trafił, albo trafi, niestety samo życie ... Ja wykorzytałam ten czas na:
- dopilnowanie dzieci - odbieranie/ przyprowadzanie,więcej czasu na bieganie z nimi na zajęcia dodatkowe
- zrobiłam podyplomówkę
- dokładnie wysprzątałam mieszkanie, porządki w papierach, w różnych zakamarkach itd.
- zaczęłąm chodzić na zajęcia z rękodzieła, na które nie miałam czasu ani możliwości chodzić jak pracowałam i to o 360 stopni odmieniło moje życie
Pamiętam jak mąż miał też okres gdy nie pracował x czasu temu, to zrobił w tym czasie prawo jazdy.
Chyba w tym czasie realizuje się sprawy na które nie ma czasu w okresie jak się pracuje Albo tego czasu jest mniej, więc korzystać trzeba póki jest czas
Lubię ten sposób myślenia Nie ma nic gorszego niż marnowanie czasu na gapienie się w ścianę/tv/komputer kiedy można zrobić coś pożytecznego i może nawet przy okazji zwiększyć swoje szanse na rynku pracy
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 06:23   #9
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Lubię ten sposób myślenia Nie ma nic gorszego niż marnowanie czasu na gapienie się w ścianę/tv/komputer kiedy można zrobić coś pożytecznego i może nawet przy okazji zwiększyć swoje szanse na rynku pracy
Dokładnie to miałam na myśli i do przekazania
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 17:51   #10
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Nauczyłam się szyć! Też nie lubię marnować czasu na nudne seriale, za to uwielbiam się rozwijać, uczyć nowych rzeczy. Maszynę kupiła mama ale już ją złapałam w swoje sidła i nie oddam. A przy okazji jest to hobby zarobkowe

Języków próbowałam się uczyć ale brak mi samozaparcia tym bardziej, że niecierpię języków obcych więc to dla mnie męka.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 12:07   #11
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Nauczyłam się szyć!
Zazdroszczę! Ja nie mam jakoś do tego serca ani cierpliwości a przydałoby się!
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 13:26   #12
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Wpadłam w wir sprzątania, a mam co bo mieszkam w dużym mieszkaniu. Dzisiaj było pranie dywanów.
Generalnie pucuję wszystko co się da.

Gotuję i pieczę

Czytam dużo książek, rozwiązuję krzyżówki, oglądam filmy /seriale.

... piszę ... ... książkę

W planach mam systematyczną naukę hiszpańskiego i doskonalenie angielskiego.
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 12:33   #13
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Ja w okresie kiedy nie miałam pracy (tzn. miałam umowy o dzieło, ale wiadomo jak to wygląda - nieregularnie, bez ubezpieczenia...) zrobiłam bezpłatny staż, który dał mi całkiem sporo doświadczenia i wkręciłam się w 2 wolontariaty W jednym ciągle działam - naprawdę super sprawa, jeśli znajdzie się coś zgodnego z zainteresowaniami i umiejętnościami. Też można wykorzystać takie doświadczenie przy szukaniu pracy, a ile przy okazji fajnych znajomości
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 06:33   #14
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Cytat:
Napisane przez lara Pokaż wiadomość
Ja w okresie kiedy nie miałam pracy (tzn. miałam umowy o dzieło, ale wiadomo jak to wygląda - nieregularnie, bez ubezpieczenia...) zrobiłam bezpłatny staż, który dał mi całkiem sporo doświadczenia i wkręciłam się w 2 wolontariaty W jednym ciągle działam - naprawdę super sprawa, jeśli znajdzie się coś zgodnego z zainteresowaniami i umiejętnościami. Też można wykorzystać takie doświadczenie przy szukaniu pracy, a ile przy okazji fajnych znajomości
zapomniałam dopisać, że ja też działałam aktywnie jako wolontariusz przez rok, później zaproponowano mi kilka godzin w tygodniu, a teraz już normalnie pracuję ale też zaczęłam od wolontariatu w momencie jak chciałam się przekwalifkować i pracować w tej dziedzinie. Warto wyjść i pokazać się, że coś umie i chcę coś robić. A czasami nawet dla samej siebie.Warto robić to, co się lubi.
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 19:22   #15
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Bezrobocie nauczyło mnie doceniać i szanować swoją pracę
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 19:32   #16
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Bezrobocie nauczyło mnie doceniać i szanować swoją pracę
to znaczy?

obecnie rozumiem jesteś znowu bez pracy tak?(pytam, bo kojarzę cię dość mocno z wątku o bezrobociu w którym kiedyś się aktywnie wypowiadałam, i pewnie niebawem znów będę)
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 19:43   #17
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
to znaczy?

obecnie rozumiem jesteś znowu bez pracy tak?(pytam, bo kojarzę cię dość mocno z wątku o bezrobociu w którym kiedyś się aktywnie wypowiadałam, i pewnie niebawem znów będę)
Nie, ale przypadkiem znalazłam dzisiaj swój stary temat i zaczęły nachodzić mnie różne refleksje. Mam normalną pracę już od roku ale wspomnienia o tym jak to jest długo nie mieć pracy/szukać pracy nie zbladły ani trochę. Widzę jak w pracy zachowuję się ja a jak ludzie którzy trafili do mojej firmy świeżo po studiach. Nie doceniają wcale tego co mają i to mnie mocno kluje po oczach. Trzymam za Ciebie kciuki, obyś szybko znalazła coś normalnego.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa

Edytowane przez verda
Czas edycji: 2014-01-07 o 15:41
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 01:39   #18
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Pamiętam, że ja jak szukałam pracy to wolny czas poświecałam mimo wszystko na rozwój swojej osoby. Nawet mile wspominam ten okres Miałam czas, by regularnie biegać i ćwiczyć, miałam porządek w garderobie, ubrania ułożone w kolorach itp. teraz to niestety nie mam kiedy kontrolować swoich fatałaszków tak dokładnie; gotowałam nowe dania i piekłam ciasta, no i z ręką na sercu pilnowałam tego, by poświęcać chociaż 15 min na szkolenie angielskiego i 15 min niemieckiego (głównie nauka nowych słówek)
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 00:06   #19
Suziii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Polska:)
Wiadomości: 372
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Dziewczyny mam prośbę Jestem ogólnie w mega dołku z powodu braku pracy, nie radzę sobie psychicznie . Chcę wziąć się porządnie za mój angielski i możliwe, że za drugi język w tym czasie, lecz nie stać mnie na szkoły językowe, które jednak trochę kasy kosztują Chcę uczyć się na własną rękę, korzystając z książek i programów/kursów internetowych. Znacie jakieś skuteczne, które polecacie i po których widzicie efekty i jednocześnie chce Wam się uczyć i poszerzać wiedzę - krótko mówiąc wciąga Was to. Zdaje sobie sprawę, że one też są płatne, ale na pewno nie tyle co szkoła. Będę wdzięczna Wam za porady
Suziii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 00:11   #20
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Suzii, polecam Ci tę stronę:
http://www.englishtips.org/
Bezpłatna, wymaga tylko rejestracji.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 14:15   #21
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Cytat:
Napisane przez Suziii90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam prośbę Jestem ogólnie w mega dołku z powodu braku pracy, nie radzę sobie psychicznie . Chcę wziąć się porządnie za mój angielski i możliwe, że za drugi język w tym czasie, lecz nie stać mnie na szkoły językowe, które jednak trochę kasy kosztują Chcę uczyć się na własną rękę, korzystając z książek i programów/kursów internetowych. Znacie jakieś skuteczne, które polecacie i po których widzicie efekty i jednocześnie chce Wam się uczyć i poszerzać wiedzę - krótko mówiąc wciąga Was to. Zdaje sobie sprawę, że one też są płatne, ale na pewno nie tyle co szkoła. Będę wdzięczna Wam za porady
Koniecznie zapoznaj się z tym wątkiem! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post44509922 Wiele dziewczyn uczy się tu na własną rękę korzystając z dobrodziejstw sieci (w tym ja hiszpańskiego). Znajdziesz tu tez garść mobilizacj Trzzymam za Ciebie kciuki!i

Na chomiku znajdziesz program profesor Henry słownictwo - polecam uczyć się słówek właśnie z niego
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 17:34   #22
Suziii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Polska:)
Wiadomości: 372
Dot.: Jasne strony bezrobocia

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Koniecznie zapoznaj się z tym wątkiem! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post44509922 Wiele dziewczyn uczy się tu na własną rękę korzystając z dobrodziejstw sieci (w tym ja hiszpańskiego). Znajdziesz tu tez garść mobilizacj Trzzymam za Ciebie kciuki!i

Na chomiku znajdziesz program profesor Henry słownictwo - polecam uczyć się słówek właśnie z niego
Super dziękuję bardzo oprócz ang. też właśnie myślę o języku hiszpańskim od jakiegoś roku, ale zero motywacji :/ ale koniec z tym ! na naukę i podnoszenie umiejętności NIGDY nie jest za późno Także DZIAŁAM
Suziii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-09 18:34:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.