Nadpotliwość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-14, 17:54   #1
lafee23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Cool

Nadpotliwość


Cześć zacznę od tego, że jestem w okresie dojrzewania i od dwóch lat borykam się z nadpotliwością dłoni, stóp i pach. O ile pod pachami jako tako pomaga mi Antidral (choć nie zawsze) , to ze stopami i dłońmi nie mam już siły (na nie Antidral nie pomaga). Używałam jeszcze SVR krem na nadmierną potliwość, ale kompletnie nie pomógł.
Dodam, że przejrzałam naprawdę wiele forów, ale nic sensownego się nie dowiedziałam.
Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić? Wszyscy mi mówią, że to od wieku dojrzewania (i pewnie to prawda, bo nikt w mojej rodzinie nie ma takiego problemu, tarczycę mam dobrą, otyła nie jestem), jednakże to żadne wytłumaczenie Nawet jeśli możliwe jest, że ten problem minie to i tak trzeba to przetrwać a chciałabym coś z tym zrobić, bo męczące jest stałe pilnowanie by nikt nie zauważył tego.

Proszę, niech mi ktoś coś zaproponuje (szczególnie na te dłonie!!!!) bo nie wyrabiam
lafee23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 18:24   #2
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: Nadpotliwość

eh, a już chciałam polecić Antidral
Nie mam niestety pojęcia co poradzić, kiedyś słyszałam, że taka potliwość może być też przez złą dietę (?). Najlepiej chyba będzie wybrać się do specjalisty, który coś - miejmy nadzieję, skutecznego Ci przepisze.
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 19:18   #3
Aleksandra06
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 232
Dot.: Nadpotliwość

Ja juz nie potrafiłam poradzic sobie z tym problemem dlatego tez zdecydowałam sie ostatecznie na taki zabieg
http://www.elite.waw.pl/nadpotliwość-SlimLipo/
Czaesto dezodoranty i tym podobne jednak nie wystarczaja.
Aleksandra06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 00:14   #4
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: Nadpotliwość

Tu chyba kremy nie pomogą. Wiem,że wielu ludzi chwali sobie botox. Po jednym zabiegu mają spokój na wiele miesięcy.
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 08:10   #5
CarminaBurana
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Nadpotliwość

Ja też słyszałam o zabiegach w salonach kosmetycznych, które pomagają w usuwaniu nadpotliwości, ale to raczej spory i niejednorazowy wydatek. Możesz zapytać też w aptece o etiaxil, przez jakiś czas używał go mój brat (też nastolatek) i jako antyperspirant pod pachy działał bardzo dobrze.
CarminaBurana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 14:39   #6
plastelinkaa
Raczkowanie
 
Avatar plastelinkaa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Nadpotliwość

No ja też z takich dających 100% efekty to o botoksie słyszałam, że jest super. No ale nie wiem, czy taka metoda Cię interesuje
plastelinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 06:30   #7
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Nadpotliwość

moze wyprobuj perspiblock?
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-08, 22:25   #8
malamila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 94
Dot.: Nadpotliwość

Cytat:
Napisane przez plastelinkaa Pokaż wiadomość
No ja też z takich dających 100% efekty to o botoksie słyszałam, że jest super. No ale nie wiem, czy taka metoda Cię interesuje

wiesz coś - od jakiegoś czasu sama się rozglądam za czymś takim i zoba:

- Leczenie nadpotliwości Botoxem. Botox powoduje blokadę działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania potowe. Zapobiega to wydzielaniu przez nie potu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymue się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika.
To obecnie najszerzej stosowana i polecana metoda. Wg statystyk 80% leczonych reaguje dobrze, są jednak osoby, u których po wykonaniu zabiegu nie ma efektu lub efekt ten jest niezadowalający. Dzieje się tak u 20% pacjentów i tym pozostaje stosowanie antyperspirantów i innych wymienionych metod.

więcej masz tutaj - > http://www.dermamed.com.pl/NADPOTLIW...4%86_a109.html
malamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 14:44   #9
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: Nadpotliwość

wiesz co - słyszałam właśnie o tym "zabiegu" i jeśli ktoś ma problemy z poceniem się i mocniejsze antyperspranty nie pomagają - to nie ma co się zastanawiać, bo innego rozwiązania nie ma. no cyba, że chce się męczyć z problemem, bo sam nie zniknie :S




Cytat:
Napisane przez malamila Pokaż wiadomość
wiesz coś - od jakiegoś czasu sama się rozglądam za czymś takim i zoba:

- Leczenie nadpotliwości Botoxem. Botox powoduje blokadę działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania potowe. Zapobiega to wydzielaniu przez nie potu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymue się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika.
To obecnie najszerzej stosowana i polecana metoda. Wg statystyk 80% leczonych reaguje dobrze, są jednak osoby, u których po wykonaniu zabiegu nie ma efektu lub efekt ten jest niezadowalający. Dzieje się tak u 20% pacjentów i tym pozostaje stosowanie antyperspirantów i innych wymienionych metod.

więcej masz tutaj - > http://www.dermamed.com.pl/NADPOTLIW...4%86_a109.html
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 09:42   #10
coolanka
Raczkowanie
 
Avatar coolanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 209
Dot.: Nadpotliwość

A próbowałaś Etiaxil?
coolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 19:06   #11
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: Nadpotliwość

Cytat:
Napisane przez coolanka Pokaż wiadomość
A próbowałaś Etiaxil?

próbowałam i etiaxil i antidrial i nic ;/;/;/ stąd rozwiązaniem jest pomoc specjalisty.
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 20:09   #12
ola_offspring
Raczkowanie
 
Avatar ola_offspring
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 273
Dot.: Nadpotliwość

Ja również mam ten sam problem... Etiaxil miał być tym remedium, ale nie pomaga. Czytałam o tym, że niby picie szałwii pomaga, ale też nie zauważyłam poprawy bez znaczenia jest pora roku, czy lato, czy zima, wszystko dzieje się tak samo.
ola_offspring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 20:10   #13
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Nadpotliwość

a bloker z ziaji?
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 08:40   #14
ola_offspring
Raczkowanie
 
Avatar ola_offspring
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 273
Dot.: Nadpotliwość

Bloker Ziaja działa u mnie podobnie jak Etiaxil, z tym, że jest dużo tańszy, dlatego skoro efekt ten sam to nie przepłacam
ola_offspring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 08:47   #15
elinka1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Nadpotliwość

Jeszcze do niedawna cierpialam na nadmierna potliwosc, szczegolnie rak i stop. Bylam non stop spocona i to przez wiele wiele lat. Po calkowitym odstawieniu kawy i herbaty oraz sumplementacji magnezem przeszlo!!! Poce sie w koncu jak normalny czlowiek.
elinka1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 13:42   #16
Specjalista Aspazji
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 43
Dot.: Nadpotliwość

Jeśli po okresie dojrzewania nadpotliwość będzie nadal się utrzymywała, można spróbować zabiegu z użyciem toksyny botulinowej. Taki zabieg polega na miejscowych wstrzyknięciach preparatu i zablokowaniu nadmiernego wydzielania potu. Efekt utrzymuje się nawet do roku.
Specjalista Aspazji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 21:36   #17
Arbuz81
Przyczajenie
 
Avatar Arbuz81
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 10
Dot.: Nadpotliwość

Ja mam problem z nadpotliwością w okresie letnim i w czasie zwiększonego stresu. Mi pomaga antidral http://antidral.drogeria.co/ . Fakt nie jest to rozwiązanie sprawy nadpotliwości to raczej nie leczy, ale pomaga przetrwać trudny czas i nabrać pewności siebie
__________________
---------------------------
Arbuz
Arbuz81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 21:43   #18
GrazynaKa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Nadpotliwość

Mój syn ma problem z potliwości twarzy. Bardzo mocno to przeżywa, co mnie strasznie martwi. Na jednej ze stron https://123zdrowie.pl/nadpotliwosc-stop-skuteczne-sposoby-na-potliwe-stopy/ przeczytałam, że ktoś stosował antidral na twarz + spirial na złagodzenie szczypania.

Czy ktoś z Was tego próbował? Czy to bezpieczne?
GrazynaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 14:44   #19
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: Nadpotliwość

Cytat:
Napisane przez lafee23 Pokaż wiadomość
Cześć zacznę od tego, że jestem w okresie dojrzewania i od dwóch lat borykam się z nadpotliwością dłoni, stóp i pach. O ile pod pachami jako tako pomaga mi Antidral (choć nie zawsze) , to ze stopami i dłońmi nie mam już siły (na nie Antidral nie pomaga). Używałam jeszcze SVR krem na nadmierną potliwość, ale kompletnie nie pomógł.
Dodam, że przejrzałam naprawdę wiele forów, ale nic sensownego się nie dowiedziałam.
Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić? Wszyscy mi mówią, że to od wieku dojrzewania (i pewnie to prawda, bo nikt w mojej rodzinie nie ma takiego problemu, tarczycę mam dobrą, otyła nie jestem), jednakże to żadne wytłumaczenie Nawet jeśli możliwe jest, że ten problem minie to i tak trzeba to przetrwać a chciałabym coś z tym zrobić, bo męczące jest stałe pilnowanie by nikt nie zauważył tego.

Proszę, niech mi ktoś coś zaproponuje (szczególnie na te dłonie!!!!) bo nie wyrabiam
Kosmetyki tu nie pomogą wybierz sie do lekarza na badania i poradę pocenie może być wywołane hormonami stresem nerwicami problemami z sercem (zbyt szybkie bicie organizm chcąc się schłodzić wydziela pot i nie tylko w lecie
anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-16, 16:50   #20
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nadpotliwość

Ja robiłam wszystkie podstawowe badania i lekarka nie widzi problemu. Mówi, że to dziedziczne i jestem zdrowa i że to dlatego, że jestem nadważliwa
mam skierowanie do neurologa.

a mnie to strasznie wkurza, nie mam pojęcia, co robić.
Głownie pachy, dłonie i stopy. Pocę się nadmiernie nawet zimą, skarpety zmieniam co godzinę, bo są MOKRE
wiecie, jakie to uciążliwe? Zwłaszcza że kończyny mam ciągle zimne (dostałam jakieś ziółka na receptę na krążenie).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 13:18   #21
violka_o
Raczkowanie
 
Avatar violka_o
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 107
Dot.: Nadpotliwość

U mnie nadpotliwość występuje tylko pod jedną pachą, nie wiem o co chodzi ;/ dlaczego tylko pod jedną,a nie dwoma? Nie wiem, co zrobić, ale bardzo mi to doskwiera
__________________
Cieszcie się każdym dniem
violka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 12:02   #22
kostrzycha
Przyczajenie
 
Avatar kostrzycha
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 20
Dot.: Nadpotliwość

pij szałwię. Poczytaj sobie artykuły medyczne o jej stosowaniu i dawkowaniu
kostrzycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 14:40   #23
violka_o
Raczkowanie
 
Avatar violka_o
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 107
Dot.: Nadpotliwość

Cytat:
Napisane przez kostrzycha Pokaż wiadomość
pij szałwię. Poczytaj sobie artykuły medyczne o jej stosowaniu i dawkowaniu
dzięki za pomoc, zaraz poczytam o działaniu szałwi
__________________
Cieszcie się każdym dniem
violka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-01 15:40:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.