Studentki 2016/2017 - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-31, 12:48   #451
Alinali
Raczkowanie
 
Avatar Alinali
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 177
Dot.: Studentki 2016/2017

Przychodzę z takim małym pytaniem..
Czy każda uczelnia ma obowiązek wysłać listownie informacje czy kandydat się dostał lub nie dostał na studia? Czy może to zalezy od uczelni i jedna uczelnia wysyła, a druga nie?
Alinali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 13:09   #452
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez Alinali Pokaż wiadomość
Przychodzę z takim małym pytaniem..
Czy każda uczelnia ma obowiązek wysłać listownie informacje czy kandydat się dostał lub nie dostał na studia? Czy może to zalezy od uczelni i jedna uczelnia wysyła, a druga nie?
Nie wiem czy każda ma obowiązek, ale na pewno nie każda zawsze wysyła Zresztą tu nawet nie ma podziału na uczelnie i kierunki, ja taki list dostałam, a moja koleżanka przyjęta w tej samej turze na ten sam kierunek nie otrzymała listu Podobnie inni znajomi, jedni dostali, inni nie.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-07-31 o 13:10
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 14:37   #453
Alinali
Raczkowanie
 
Avatar Alinali
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 177
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy każda ma obowiązek, ale na pewno nie każda zawsze wysyła Zresztą tu nawet nie ma podziału na uczelnie i kierunki, ja taki list dostałam, a moja koleżanka przyjęta w tej samej turze na ten sam kierunek nie otrzymała listu Podobnie inni znajomi, jedni dostali, inni nie.
Ah, kurcze, myślałam, że każda uczelnia to wysyła. No nic, szkoda, w takim razie mam nadzieję, że ja dostanę od tej, na którą się zdecydowałam. Dzięki za odpowiedź.
Alinali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 22:19   #454
Sayven
Disaster
 
Avatar Sayven
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 822
Dot.: Studentki 2016/2017

Ja na UJ mogłam wybrać, czy chcę list czy decyzję na skrzynkę ePUAP, więc takiego ściśle listowego nakazu raczej nie ma.
__________________
Oh well, the devil makes us sin
But we like it when we're spinning in his grip.
Sayven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 12:05   #455
nikapet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 27
Dot.: Studentki 2016/2017

Hej Zdecydowałam się jednak na psychologię stosowaną na UJ,dzięki wszystkim za pomoc jeszcze raz Są tu może jakieś koleżanki z kierunku lub wydziału?
nikapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 16:24   #456
Sayven
Disaster
 
Avatar Sayven
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 822
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez nikapet Pokaż wiadomość
Hej Zdecydowałam się jednak na psychologię stosowaną na UJ,dzięki wszystkim za pomoc jeszcze raz Są tu może jakieś koleżanki z kierunku lub wydziału?
Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z podjętej decyzji Na facebooku już od dawna jest grupa Twojego kierunku - poszukaj (ewentualnie w razie problemów napisz do mnie na priv). Tam na pewno znajdziesz trochę osób ze stosowanej
__________________
Oh well, the devil makes us sin
But we like it when we're spinning in his grip.
Sayven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 11:56   #457
201707171111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 320
Dot.: Studentki 2016/2017

.

Edytowane przez 201707171111
Czas edycji: 2017-07-02 o 00:08
201707171111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-05, 12:12   #458
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez OotS Pokaż wiadomość
Dziś dostałam decyzję odmowną przyjęcia na fiński. Próg wyniósł 76,64pkt. Ja miałam 76,34pkt. Zabrakło mi 0,3pkt... Jak myślicie, jest sens odwoływać się od tej decyzji? Są szanse, że jednak mnie wezmą? Jezu, to jest chore...
Gdybym dostała 1% więcej z matury z polskiego lub angielskiego - dostałabym się...
Odwołuj się koniecznie! To nawet nie jest pół punkta. Truj im dupe ile tylko się da. Spróbuj się przebić jakoś do Dziekana i z nim pogadaj a nie tylko z Paniami z dziekanatu. Ja nie miałam nigdy takiej sytuacji, ale kurcze no. Nie wiem czy to coś da, ale próbuj.
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 13:29   #459
nekofood
フワフワの猫
 
Avatar nekofood
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 936
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez Xennaextra Pokaż wiadomość
Jestem co prawda ekonometrykiem, jednak tak mnie to rozbawiło, że musiałem zacytować ten fragment, być może znajdzie się jeszcze ktoś inteligentny kto zauważy, jaka to bzdura.
Proponuję przejść kurs psychometrii na Wydziale Psychologii, chociażby w ramach oguna, ewentualnie statystykę, która na psychologii stoi na poziomie porównywalnym z socjologią czy właśnie ekonometrią.
Swoją drogą interesuje mnie metoda naukowa na filologiach. W porównaniu do nauki empirycznej, jaką jest psychologia, filologie zapożyczają metody innych nauk, z empirią też mając niewiele wspólnego, więc z tą pseudonauką to jak kulą w płot. Bywa za to wiele "gier i zabaw".
Warto wiedzieć, o czym się pisze, także na wizażu.
Nie dziwię się że się oburzyłeś, bo miałam na myśli kompletnie co innego, no ale napisałam co napisałam i faktycznie palnęłam niezłą głupotę.

Cytat:
Napisane przez OotS Pokaż wiadomość
Dziś dostałam decyzję odmowną przyjęcia na fiński. Próg wyniósł 76,64pkt. Ja miałam 76,34pkt. Zabrakło mi 0,3pkt... Jak myślicie, jest sens odwoływać się od tej decyzji? Są szanse, że jednak mnie wezmą? Jezu, to jest chore...
Gdybym dostała 1% więcej z matury z polskiego lub angielskiego - dostałabym się...
Normalnie bym powiedziała że nie ma co, bo po prostu zabrakło Ci punktów (tzn. ułamka punktu...), ale w sumie co Ci szkodzi? Najwyżej się na uczelni zdenerwują że jakaś studentka im truje tyłek, ale co z tego, nic nie tracisz.
I wynika z tego że faktycznie zwiększyli liczbę miejsc, ja już nie ogarniam UW.
nekofood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 16:27   #460
201707171111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 320
Dot.: Studentki 2016/2017

.

Edytowane przez 201707171111
Czas edycji: 2017-07-02 o 00:09
201707171111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 19:47   #461
Sayven
Disaster
 
Avatar Sayven
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 822
Dot.: Studentki 2016/2017

Sama uważam odwołania z powodu tego, że komuś brakło punktów za przesadę i takie płaszczenie się. Poza tym zgodnie z ustawą podstawą do odwołania jest naruszenie procedur rekrutacyjnych, które należy podać w takim odwołaniu i wiem, że część uczelni tego przestrzega i podkreśla, by nie traktować odwołań jako próśb o przyjęcie - to tak nie działa

Co do UW to czytałam jednak, że takie odwołania faktycznie biorą pod uwagę w jakiś sposób. Tzn. mignęło mi gdzieś, że jeśli się odwołasz i nic z tego nie wyjdzie, to kolejnym krokiem jest spacer do dziekana/rektora (tutaj nie jestem właśnie pewna, do kogo kierowano, nie chcę wprowadzić w błąd). Podobno jakieś straszenie sądem i takie tam historie na UW działały, więc jeśli komuś tak szalenie zależy...

Chociaż jak dla mnie lepiej pogodzić się z porażką i zaakceptować to, że inni byli lepsi i nie zachowywać się jak rozkapryszone dziecko, które nie dostało lizaka/zabawki/czegoś tam, więc tupie nóżką i zaczyna ryczeć

Postudiowanie na innym kierunku wydaje się według mnie sensowniejszą (a na pewno bardziej "godną") opcją. Jeśli jednak bardzo komuś zależy na tym konkretnie kierunku, to warto próbować... Poprawić maturę. Jak dany kierunek jest czyimś wielkim marzeniem, to przez rok raczej mu się nie odwidzi i jeśli jego chęci są tak duże, że gotów jest pisać odwołanie, to i nie powinno być problemu z motywacją, by się jeszcze poduczyć i poprawić jakiś przedmiot. Gap year to wcale nie tragedia, można poświęcić ten czas na zdobywanie nowych umiejętności, popracować albo skupić się na nauce, by przygotować się jak najlepiej do poprawki. No i myślę, że większą satysfakcję osiąga się przez dostanie się na studia swoją ciężką pracą, a nie dlatego, że udało się to wybłagać u władz uczelni
__________________
Oh well, the devil makes us sin
But we like it when we're spinning in his grip.
Sayven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-05, 22:38   #462
201707171111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 320
Dot.: Studentki 2016/2017

.

Edytowane przez 201707171111
Czas edycji: 2017-07-02 o 00:07
201707171111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 23:24   #463
Sayven
Disaster
 
Avatar Sayven
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 822
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez OotS Pokaż wiadomość
Akurat w moim przypadku istotna była kwestia matury z polskiego, nadal nie wiem co w niej zawaliłam, w przyszłym roku nie zamierzam jej poprawiać, bo nawet nie wiem co mam poprawić i jak się do tego przygotować i w praktyce ni huhu nie przyda mi się na studiach. Nie uważam, że praca o poprawienie 1% matury dałaby mi satysfakcję, do tego rekrutacja na fiński jest co 2 lata, a uważam, że każdy rok zwłoki jest kiepską opcją. Jeśli duma nie pozwala na prośbę o przyjęcie gdy jest się kilka dziesiątych pkt poniżej progu... no cóż, jak kto woli.
Ale tak jak już pisałam, zostaję na węgierskim.
Na temat matury z polskiego się raczej nie wypowiem, bo u mnie polonistka stawiała mocno na analizę i interpretację wierszy, więc ogólnie przygotowywano nas bardziej pod kątem analizy porównawczej, jeśli o rozszerzenie chodzi. Co prawda szło mi nieźle, ale nie lubiłam tego Miałam za to tego pecha, że na próbnych maturach pierwszy temat, czyli ten z wypowiedzią argumentacyjną, nigdy mi nie podchodził i w rezultacie musiałam faktycznie pisać analizę porównawczą, co robiłam byle jak, żeby tylko mieć to jak najszybciej za sobą. A na maturze... Trafiłam. Postawiłam sobie tezę nie do końca zgodną z tym, co było w przykładowych odpowiedziach na stronie CKE, ale którą byłam w stanie bez problemu obronić i do której miałam sporo przykładów. Zaowocowało to wynikiem 100% z matury rozszerzonej i chyba tylko utwierdziło mnie to w przekonaniu, że z tą maturą trzeba mieć po prostu odrobinę szczęścia, żeby trafić w temat. Swoją drogą właśnie takie podejście miałam co do polskiego i nie mogę niestety powiedzieć, że mój wynik to coś, na co sobie solidnie zapracowałam - miałam farta (i być może wyrozumiałego egzaminatora ).

Co do rekrutacji co dwa lata, to faktycznie o tym nie pomyślałam i w takiej sytuacji nie wiem, co bym zrobiła. Na szczęście taka sytuacja to raczej rzadkość.

Odnośnie dumy - to nie jest tylko kwestia tego. Częściowo owszem, bo nie jestem typem osoby, która lubi się płaszczyć i prosić, być zdaną na czyjąś łaskę - wolę spiąć poślady i zrobić wszystko, by to pominąć. Poza tym akurat uczelnia, na którą ja się wybieram, bardzo wyraźnie podkreśla funkcję odwołań i to, w jakich przypadkach można je składać, kiedy są brane pod uwagę. W takiej sytuacji chyba nie ma co robić z siebie kogoś, kto ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Poza tym szanuję pracę innych osób i mam świadomość tego, że takie odwołania ktoś później musi czytać. Po co mam marnować czyjś czas, który dana osoba może wykorzystać w dużo przyjemniejszy lub bardziej produktywny sposób ze świadomością, że moje odwołanie nie spełnia podstawowego wymogu?

Swoją drogą widzę, że całość mojego poprzedniego posta odebrałaś dość osobiście, a zupełnie niepotrzebnie. Tzn. jasne, ta dyskusja nieco wyżej "natchnęła mnie" do napisania go i wyrażenia swojej ogólnej opinii na temat odwołań, ale widziałam też, że jesteś raczej zdecydowana pozostać na filologii węgierskiej, więc chyba aż tak Cię to nie dotyczy i nie powinno dotknąć
__________________
Oh well, the devil makes us sin
But we like it when we're spinning in his grip.
Sayven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 00:06   #464
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studentki 2016/2017

Na pewno co roku wielu maturzystom brakuje punktu, pół, jednej dziesiątej... I bardzo często są to osoby, które porządnie i sumiennie przygotowywały się do matury. Jednak dobrze wiemy, czym jest matura: to nieudolny, systemowy, taśmowy wręcz sposób sprawdzenia jak maturzysta wpisuje się w normy edukacyjne, które ktoś gdzieś sztywno ustalił. Raz się uda, a raz nie - niestety, na maturze oprócz wiedzy i umiejętności potrzebne jest szczęście. Czasami sprzyja ono osobom, które bez niego matury by nie zdały, a kłody pod nogi rzucane są tym pracowitym. Niesprawiedliwe, ale do tego sprowadza się życie, w wielu momentach trzeba mieć szczęście.

Nie mówię, że matura to totalna loteria i szczęście załatwia wszystko. Po prostu czasem tak się zdarza.

Tak mogło być i w tym przypadku i wierzę w to, skoro to dość niepopularny kierunek, mało miejsc, rekrutacja co dwa lata - OotS na pewno wiedziała, że poprzeczka powieszona jest wysoko i starała się ją przeskoczyć. Przykro, że nie wyszło...

Ale też jestem zdania, że pisanie odwołania "Proszę mnie przyjąć, brakło mi tak mało, no co wam szkodzi, przyjmijcie mnie" jest nie do końca w porządku. Dlaczego? Bo ile osób tak by mogło napisać? Komuś brakło 0,5 pkt, pisze odwołanie, jego kumplowi brakło 0,9 pkt, stwierdził, że też napisze, przecież to tylko 0,4 pkt różnicy, a idąca tym tokiem myślenia kolejna osoba z brakującym 1,2 pkt też złoży odwołanie i kolejna osoba, kolejna, kolejna... Bo gdzie ustanowić granicę: "no Ty to masz prawo się odwoływać, ale Ty już nie". Prawo to w zasadzie każdy ma do napisania odwołania. Ale co by było, jakby każdy je napisał, a uczelnie zaczęłyby przyjmować takich kandydatów? Rekrutacja na studia straciłaby sens.

Naprawdę mi przykro, że Ci się nie udało Ale każdemu w życiu coś się nie udaje... Nie bronię Ci napisać tego odwołania, faktycznie nie masz nic do stracenia Ale ten świat rządzi się wokół jakichś reguł, nie zawsze one nam odpowiadają i czasami należy się zbuntować, czasami należy je przyjąć i postępować wg nich.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 01:42   #465
201707171111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 320
Dot.: Studentki 2016/2017

.

Edytowane przez 201707171111
Czas edycji: 2017-07-02 o 00:08
201707171111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 21:31   #466
nikapet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 27
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez Sayven Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z podjętej decyzji Na facebooku już od dawna jest grupa Twojego kierunku - poszukaj (ewentualnie w razie problemów napisz do mnie na priv). Tam na pewno znajdziesz trochę osób ze stosowanej

Już się zapisałam ,ale jakaś cisza tam panuje i myślałam ,że może ktoś tutaj też się dostał i chciałby wspólnie rozkręcić towarzystwo


A co do pisania odwoływań to szanuję twoją decyzję OotS i każdy ma swoją opinię dotyczącą tego,ale jako ciekawostkę dopowiem ,że słyszałam o paru przypadkach gdzie odwoływanie się faktycznie przyniosło skutek-oczywiście tylko wtedy kiedy brakowało naprawdę malutko punktów i dużym plusem była argumentacja typu "moim życiowym celem i największym marzeniem jest studiowanie (nazwa kierunku)" czy o kontynuowaniu tradycji rodzinnej. Co do tego czy jest to sprawiedliwe czy nie,to już kwestia osobistych przekonań
nikapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 09:47   #467
Sayven
Disaster
 
Avatar Sayven
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 822
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez OotS Pokaż wiadomość
Już, przebolałam ten fiński, idę na węgierski na 100%, a jak na trzecim roku będę musiała wybrać drugi język ugrofiński, to wtedy będę się go uczyć
Myślę, że wybranie fińskiego jako drugiego języka jest świetnym pomysłem w zaistniałej sytuacji A jeśli spodoba Ci się nauka fińskiego, to pewnie nawet po studiach nic nie będzie stało na przeszkodzie (no, może finanse, chociaż po filologii nie powinnaś mieć żadnych większych problemów z pracą ), żebyś kontynuowała ją na przykład na jakimś ciekawym kursie językowym. W większych miastach na pewno jakaś szkoła oferuje fiński I jasne, to nie to samo co filologia, ale o tradycjach i kulturze danego kraju można się wiele dowiedzieć na własną rękę. Co do języka, to też jest to możliwe, ale zdecydowanie trudniejsze. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że węgierski także Cię pochłonie

Cytat:
Napisane przez OotS Pokaż wiadomość
W takim razie wybacz, tym razem ja uniosłam się dumą i uznałam, że mimo wszystko muszę się bronić, późna pora temu sprzyja
Nic nie szkodzi, zdarza się. Cieszę się, że sytuacja jest już wyjaśniona

Cytat:
Napisane przez nikapet Pokaż wiadomość
Już się zapisałam ,ale jakaś cisza tam panuje i myślałam ,że może ktoś tutaj też się dostał i chciałby wspólnie rozkręcić towarzystwo
Wygląda na to, że w tym temacie nikogo nie ma... Proponowałabym jeszcze sprawdzić w temacie UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY - a nuż ktoś się trafi... Jeśli nie, to pewnie możesz spróbować napisać do kogoś z facebookowej grupy prywatnie. Nawet znam tam kogoś, kto na pewno nie odmówiłby rozmowy, więc w razie czego napisz do mnie prywatnie, a dam Ci namiary
__________________
Oh well, the devil makes us sin
But we like it when we're spinning in his grip.

Edytowane przez Sayven
Czas edycji: 2016-08-08 o 09:52
Sayven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 10:49   #468
TaeyongWang
Przyczajenie
 
Avatar TaeyongWang
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 14
Dot.: Studentki 2016/2017

cześć!
w tym roku nie udało mi się dostać na mój wymarzony kierunek, ale już teraz wiem, że będę poprawiać maturę i będę próbować jeszcze raz. dlatego tutaj przychodzę do Was z prośbą
zna ktoś z Was progi punktowe na te kierunki i uczelnie? jeśli tak to byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź
-UAM w Poznaniu: koreanistyka, sinologia, japonistyka
-KUL w Lublinie: sinologia
-Uniwersytet Warszawski: japonistyka, koreanistyka, sinologia
z góry dziękuję
TaeyongWang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 12:26   #469
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez TaeyongWang Pokaż wiadomość
cześć!
w tym roku nie udało mi się dostać na mój wymarzony kierunek, ale już teraz wiem, że będę poprawiać maturę i będę próbować jeszcze raz. dlatego tutaj przychodzę do Was z prośbą
zna ktoś z Was progi punktowe na te kierunki i uczelnie? jeśli tak to byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź
-UAM w Poznaniu: koreanistyka, sinologia, japonistyka
-KUL w Lublinie: sinologia
-Uniwersytet Warszawski: japonistyka, koreanistyka, sinologia
z góry dziękuję
Jest wątek zbiorczy o koreanistyce, tam zapytaj.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-08, 13:48   #470
Hahaiah
Raczkowanie
 
Avatar Hahaiah
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 43
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez TaeyongWang Pokaż wiadomość
cześć!
w tym roku nie udało mi się dostać na mój wymarzony kierunek, ale już teraz wiem, że będę poprawiać maturę i będę próbować jeszcze raz. dlatego tutaj przychodzę do Was z prośbą
zna ktoś z Was progi punktowe na te kierunki i uczelnie? jeśli tak to byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź
-UAM w Poznaniu: koreanistyka, sinologia, japonistyka
-KUL w Lublinie: sinologia
-Uniwersytet Warszawski: japonistyka, koreanistyka, sinologia
z góry dziękuję
Jeszcze nie opublikowano progów punktowych (a przynajmniej ja nic nie znalazłam), ale na UW powinny pojawić się tutaj: http://rekrutacja.uw.edu.pl/index.ph...-rekrutacyjne/ więc sprawdzaj co jakiś czas .
Hahaiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 15:20   #471
nekofood
フワフワの猫
 
Avatar nekofood
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 936
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez OotS Pokaż wiadomość
Właśnie, mnie brakło 0,3pkt, ale przede mną były jeszcze 3 osoby...
Już, przebolałam ten fiński, idę na węgierski na 100%, a jak na trzecim roku będę musiała wybrać drugi język ugrofiński, to wtedy będę się go uczyć
O tym nie pomyślałam... W takiej sytuacji dziwne by było gdyby osoby przed Tobą się nie dostały, a Ty tak.

Cytat:
Napisane przez TaeyongWang Pokaż wiadomość
cześć!
w tym roku nie udało mi się dostać na mój wymarzony kierunek, ale już teraz wiem, że będę poprawiać maturę i będę próbować jeszcze raz. dlatego tutaj przychodzę do Was z prośbą
zna ktoś z Was progi punktowe na te kierunki i uczelnie? jeśli tak to byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź
-UAM w Poznaniu: koreanistyka, sinologia, japonistyka
-KUL w Lublinie: sinologia
-Uniwersytet Warszawski: japonistyka, koreanistyka, sinologia
z góry dziękuję
Pewnie będą na początku października.
nekofood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 19:06   #472
nikapet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 27
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez Sayven Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że w tym temacie nikogo nie ma... Proponowałabym jeszcze sprawdzić w temacie UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY - a nuż ktoś się trafi... Jeśli nie, to pewnie możesz spróbować napisać do kogoś z facebookowej grupy prywatnie. Nawet znam tam kogoś, kto na pewno nie odmówiłby rozmowy, więc w razie czego napisz do mnie prywatnie, a dam Ci namiary
super,już piszę
nikapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 19:47   #473
Sayven
Disaster
 
Avatar Sayven
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 822
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez nikapet Pokaż wiadomość
super,już piszę
Odpisałam
__________________
Oh well, the devil makes us sin
But we like it when we're spinning in his grip.
Sayven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 20:21   #474
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez TaeyongWang Pokaż wiadomość
cześć!
w tym roku nie udało mi się dostać na mój wymarzony kierunek, ale już teraz wiem, że będę poprawiać maturę i będę próbować jeszcze raz. dlatego tutaj przychodzę do Was z prośbą
zna ktoś z Was progi punktowe na te kierunki i uczelnie? jeśli tak to byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź
-UAM w Poznaniu: koreanistyka, sinologia, japonistyka
-KUL w Lublinie: sinologia
-Uniwersytet Warszawski: japonistyka, koreanistyka, sinologia
z góry dziękuję
Progi UAMu znajdziesz tutaj: http://amuland.pl/Portal/Progi-punktowe

A co do odwołań, to myślę, że to w dużej mierze wina samych uczelni - jak przyjmują z odwołań z powodu samych punktów, a nie złamania procedur, to nie ma co się dziwić, że kandydaci próbują. Dla nich to ogromna różnica, a nie mają wiele do stracenia.

Edytowane przez 3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Czas edycji: 2016-08-08 o 20:23
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 20:46   #475
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Studentki 2016/2017

Nikt nie idzie na Architekture Informacji?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 23:36   #476
Sherlock1131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 7
Smile Dot.: Studentki 2016/2017

Cześć
Wybiera się ktoś może na FIR...
Sherlock1131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 08:20   #477
its_jowi
Przyczajenie
 
Avatar its_jowi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 6
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez Sherlock1131 Pokaż wiadomość
Cześć
Wybiera się ktoś może na FIR...
Ja się wybieram na UG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
its_jowi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 09:50   #478
maailmanloppu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Studentki 2016/2017

Cześć! Przyznam, że wszystko mi się już pomieszało. Z tego, co widzę, jest tu poruszana dość często kwestia filologii fińskiej. Myslalem, że jest ona co 2 lata w Poznaniu i co 2 lata w Wawie, ale kiedy nie ma jej w Wawie, to jest w tym samym roku w Poznaniu. Teraz widzę, że jest jednocześnie w Warszawie i Poznaniu. Czyli za rok, kiedy zdam już maturę, nie będzie można liczyć na studiowanie tego kierunku w ogóle? Jakoś nie widzi mi się czekać cały rok..
maailmanloppu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 11:07   #479
201709061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 31
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez maailmanloppu Pokaż wiadomość
Cześć! Przyznam, że wszystko mi się już pomieszało. Z tego, co widzę, jest tu poruszana dość często kwestia filologii fińskiej. Myslalem, że jest ona co 2 lata w Poznaniu i co 2 lata w Wawie, ale kiedy nie ma jej w Wawie, to jest w tym samym roku w Poznaniu. Teraz widzę, że jest jednocześnie w Warszawie i Poznaniu. Czyli za rok, kiedy zdam już maturę, nie będzie można liczyć na studiowanie tego kierunku w ogóle? Jakoś nie widzi mi się czekać cały rok..
Na UW fińska jest częściej niż co dwa lata (ale nie rokrocznie).

Na pewno będzie nabór na UG (SKANDYNAWISTYKA, specjalność: Język, kultura, gospodarka Finlandi: http://fil.ug.edu.pl/sites/default/f...w_-_siatki.pdf).
201709061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 11:49   #480
nekofood
フワフワの猫
 
Avatar nekofood
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 936
Dot.: Studentki 2016/2017

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;63939846]Progi UAMu znajdziesz tutaj: http://amuland.pl/Portal/Progi-punktowe

A co do odwołań, to myślę, że to w dużej mierze wina samych uczelni - jak przyjmują z odwołań z powodu samych punktów, a nie złamania procedur, to nie ma co się dziwić, że kandydaci próbują. Dla nich to ogromna różnica, a nie mają wiele do stracenia. [/QUOTE]
Jakie niskie progi na japonistykę. A myślałam że wszędzie są wysokie, w końcu to dość oblegany kierunek.
Tak przy okazji z ciekawości spytam - używaliście na studiach 初級日本語?

Cytat:
Napisane przez maailmanloppu Pokaż wiadomość
Cześć! Przyznam, że wszystko mi się już pomieszało. Z tego, co widzę, jest tu poruszana dość często kwestia filologii fińskiej. Myslalem, że jest ona co 2 lata w Poznaniu i co 2 lata w Wawie, ale kiedy nie ma jej w Wawie, to jest w tym samym roku w Poznaniu. Teraz widzę, że jest jednocześnie w Warszawie i Poznaniu. Czyli za rok, kiedy zdam już maturę, nie będzie można liczyć na studiowanie tego kierunku w ogóle? Jakoś nie widzi mi się czekać cały rok..
Nie wiem czy dobrze mówię, ale wydaje mi się że na UAMie jest dwa lata z rzędu, a potem rok przerwy.
Jak Ci zależy to warto czekać.

Cytat:
Napisane przez Yeowe Pokaż wiadomość
Na UW fińska jest częściej niż co dwa lata (ale nie rokrocznie).

Na pewno będzie nabór na UG (SKANDYNAWISTYKA, specjalność: Język, kultura, gospodarka Finlandi: http://fil.ug.edu.pl/sites/default/f...w_-_siatki.pdf).


Pytanie było o filologię fińską, na UG to nie filo. Chyba że pytającemu to nie robi różnicy.


Skoro już jesteśmy w temacie filologii fińskiej.
Z jednej strony nie mogę się już doczekać października, a z drugiej tak bardzo pluję sobie w brodę że zamieniłam całkiem sensowną filo na tak bezprzyszłościowy kierunek jak fennistyka. Moja głupota nie zna granic, zamiast przemordować się jeszcze te dwa lata, to rzuciłam.
Musiałam się pożalić.
nekofood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 19:51:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.