pomocy :DD - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-19, 09:02   #1
myskaaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 16

pomocy :DD


Mam pytanie od jakiś 3 miesięcy rozpoczęłam współżycie z moim chłopakiem. Boje się ciąży więc w czasie seksu nie zawsze jestem w pełni odprężona zawsze myślę o tych konsekwencjach przez co nie zawsze mogę osiągnąć pełen orgazm. Na początku zawsze zaczynamy bez prezerwatywy po czym później on ubiera prezerwatywę i też nigdy nie kończy we mnie. Czy to jest prawda, że w wydzielinie z penisa przed podnieceniem mogą znajdować się plemniki, które są w stanie zapłodnić ?? i jak szybko jest ona wydzielana?.. i teraz 2 sprawa myślę czy nie zacząć brać tabletek antykoncepcyjnych, ale nie byłam wcześniej u ginekologa i trochę się boje. Dwa lata tamu (nie miałam skończonych 16 lat) dostałam skierowanie bo miałam podejrzenie o torbiela na jajniku i jak poszłam z mama do przychodni to powiedzieli mi, że nie przyjmie mnie ginekolog tylko muszę szukać ginekologa dziecięcego. Więc od ilu lat można iść do normalnego ginekologa? i jeżeli jeszcze nie mam skończonej 18 (kończę we wrześniu) to po tabletki muszę iść z mamą? Wolałabym sama bo tak trochę głupio ..
myskaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 09:08   #2
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: pomocy :DD

Mysle, ze jezeli rozpoczelas wspolzycie to powinnas udac sie do ginekologa na badanie i pojawiac sie u niego regularnie na kontrolach. Zaczelam brac tabletki, nie majac 18 lat i nikt nie kazal mi przychodzic z mama. Jezeli lekarz zazada obecnosci opiekuna to zmien lekarza. Zajrzyj do watkow o polecanych i niepolecanych ginakologach, moze ktoregos z polecanych wybierzesz.
To prawda, ze w wydzielinie przed wytryskiem tez znajduja sie plemniki. Nikt Ci nie powie, jak szybko pojawia sie wydzielina i jak duze jest ryzyko zaplodnienia. Ja bym nie zaczynala bez prezerwatywy i juz. Osobiscie jestem za tabletkami, ale to sprawa indywidualna.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 09:16   #3
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: pomocy :DD

Po 1 tak to prawda, już w płynie przed wytryskiem znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia więc ciesz się że jeszcze nie wpadliście.
Po 2 ginekolog to tylko lekarz i nie ma się czego wstydzić. On robi takie badania kilkunastu kobietom dziennie więc nie krępuj się bo dla niego to normalne.
Po 3 skoro miałaś podejrzenie torbieli i nie poszłaś tego zbadać bo nie chciało Wam się szukać ginekologa dziecięcego bądź iść do innego zwykłego zapytać to gratuluję rozwagi.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 09:17   #4
myskaaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 16
Dot.: pomocy :DD

byłam u ginekologa dziecięcego ale zrobił mi tylko USG bo stwierdził, że jak jestem dziewicą to wystarczy takie badanie. Torbiel został wykluczony
myskaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 09:25   #5
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: pomocy :DD

No więc pięknie.
Śmigaj do normalnego nic Ci nie zrobi!
I poczytaj sobie jeszcze trochę o damsko męskich sprawach żeby nie było niepotrzebnego stresu.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:28   #6
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: pomocy :DD

niektórzy lekarze ginekolodzy po prostu nie zajmują się tzw. ginekologią dziecięcą, bo choć jest to niemal jedno wsio z punktu widzenia anatomicznego (pomijam kwestię wieku), to z drugiej strony wymaga bardzo szczególnego podejścia do pacjentki.
nie wszyscy mamy usposobienia matki teresy, więc niektórzy zostawiają niepełnoletnie pacjentki swoim bardziej "sympatycznym" kolegom (a umówmy się, że gdy jesteśmy młodsze, to jednak bardziej się dla nas liczy, że lekarz nam pokaże na obrazku co i jak, będzie super miły i w ogóle rozładuje stresa).
generalnie jednak lekarz ginekolog przyjmuje pacjenki w każdym wieku. więc jeśli jeden odmówił, to trzeba było zapytać o innego (a jeśli była to pani w rejestracji, to po prostu ją przycisnąć)

w kwestii dotychczas stosowanej przez was antykoncepcji mam zdanie, jak pozostałe dziewczyny
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:46   #7
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: pomocy :DD

Cytat:
Napisane przez myskaaa91 Pokaż wiadomość
byłam u ginekologa dziecięcego ale zrobił mi tylko USG bo stwierdził, że jak jestem dziewicą to wystarczy takie badanie. Torbiel został wykluczony

Eeee to jesteś dziewicą, czy rozpoczełaś współżycie, bo coś mi się Twoje wypowiedzi nie zgadzają????
absta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-19, 12:53   #8
myskaaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 16
Dot.: pomocy :DD

teraz już nie jestem, ale kiedy miałam podejrzenie torbiela i miałam robione USG to byłam dziewicą, to było 2 lata temu
myskaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.