stan zapalny kręgów szyjnych i sztywność węzłów chłonnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-02, 19:43   #1
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090

stan zapalny kręgów szyjnych i sztywność węzłów chłonnych


Witajcie

Przed świętami Wielkanocnymi schwycił mnie okropny ból (głowy) przy wstawaniu albo pochylaniu był nie do zniesienia, jako że po tygodniu czasu miałam tego dość poszłam do lekarza. Stwierdził stan zapalny kręgów szyjnych i sztywność węzłów chłonnych, powiedział że prawdopodobnie mnie przewiało, przepisał leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Czuję się trochę lepiej ale jako że mam pracę biurową po 8-10 h, moja szyja cierpi, dodatkowo muszę chyba zmienić poduszkę bo szyja znów zaczyna mnie boleć, robię różne ćwiczenia ale co z tego skoro rano budzę się ze skrzywioną szyją?
Myślałam o poduszkach dr. sapporo co myślicie polecacie czy nie? mam nadzieję że nie są produkowane w chinach tego się boję najbardziej, chciałabym wreszcie poczuć ulgę a nie budzić się rano z obolałą głową i karkiem nie wiem czy może powinnam się również wybrać do masażysty?
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:19   #2
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Ból szyi

a mialas przeswietlenie? Ja tez mialam i mam bol szyi i tez lekarz stwierdzil zapalenie i sztywnosci. Dopiero rtg wykazalo nieprawidlowosci i trzeba sie tez przyjrzec wezlom bo nie sa takie, jakie powinny byc
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 15:23   #3
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Ból szyi

Nie nie miałam robionego zdjęcia, czuję się lepiej, zostało mi jeszcze trochę tabletek.
Mogę wiedzieć co ci wykazało? Mi się wydaje że sama sobie szkodzę nieruchoma pozycja w pracy, zła poduszka w trakcie snu i do tego wychodzenie z domu do pracy o 6.00 rano a w niektórych autobusach rano ziąb straszny.
Jeśli mi się nie poprawi to pójdę do lekarza jeszcze raz, najważniejsze że głowa już mnie nie boli, bo naprawdę nie czułam się dobrze. Poza tym słyszałam że poduszki ortopedyczne właściwie dobrane dużo dają
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 08:05   #4
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Ból szyi

powiekszenie wezlow chlonnych, palpacyjnie nie odczuwalne. I tutaj zaczynaja sie schody. Strasznie sie boje, ze to ziarnica, bo lekarz powiedzial, ze to moze byc rowniez to, ale rowniez cos innego. Musze zrobic szeroka diagnostyke.
Ja bylam pewna, ze to przez kregoslup, bo mi nawalaja ledzwia i odcinek szyjny. A to od niewygodnego siedzenia przy stanowisku pracy. Ale coz...jeszcze jakas mam mala nadzieje, ze to nic strasznego.
Jestem wsciekla.Przez 30 lat chorowalam moze kilka razy, bylam okazem zdrowia, a ostatni rok to jakis horror. Z jednego wyjde, pojawiaja sie nowe choroby. Wyc mi sie chce.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-05-04 o 08:07
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 16:48   #5
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Ból szyi

U mnie sprawa wygląda tak że przeważnie boli mnie po przebudzeniu, i jestem pewna że w 80% ból jest spowodowany spaniem na złej poduszce. Poza tym lekarz mi mówił że węzły chłonne są wrażliwe na gwałtowny, skręt i temperatury, a na dodatek w tym tygodniu jak wracałam z pracy autobusem kierowca włączył klimę jakby upał był i pewnie znów mnie zawiało.
Słuchaj nie martw się naprawdę, ja też na początku się martwiłam, podejrzewałam najgorsze z moją głową na szczęście jest już dużo lepiej. Niestety też bym chciała wziąć sobie tydzień wolnego ale pracuję na zastępstwo i boję się że będą krzywo patrzeć jak zacznę brać zwolnienia.
No cóż muszę sobie jakoś radzić, a czy ty śpisz na poduszce ortopedycznej?
Będzie dobrze zobaczysz
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 21:01   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Ból szyi

Nie,śpię na normalnej. Dzisiaj boli też staw żuchwowy i ogólnie prawa strona twarzy. Ale to bardziej dyskomfort. Może wlasnie Cię zawialo,ale najczęściej to od spania. Oczywiście ja pechowa, to muszę mieć bardziej skomplikowany problem:/


Sent from my RM-914_eu_poland_348 using Tapatalk
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 19:02   #7
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Ból szyi

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Nie,śpię na normalnej. Dzisiaj boli też staw żuchwowy i ogólnie prawa strona twarzy. Ale to bardziej dyskomfort. Może wlasnie Cię zawialo,ale najczęściej to od spania. Oczywiście ja pechowa, to muszę mieć bardziej skomplikowany problem:/


Sent from my RM-914_eu_poland_348 using Tapatalk
Niestety często jestem narażona na przeciągi, poza tym wydaje mi się że zmiana poduszki pomoże, może ty również powinnaś zmienić poduszkę.
Również uważam że mam w życiu pecha bo jak nie jedno to drugie, trzeba być dzielnym i nie poddawać się, chociaż u mnie też ostatnio dużo kłopotów w pracy, stres też swoje robi.
Mam nadzieję że poduszka którą sobie zamówiłam chociaż trochę zniweluje poranny ból karku.
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 07:28   #8
Gaudencja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 100
Dot.: Ból szyi

Może warto zrobić sobie USG czy rezonans? Na zwykłym zdjęciu RTG za wiele nie widać niestety. Wiem bo moja mama również odczuwa bóle szyjne i niekiedy głowy.
Gaudencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 08:41   #9
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Ból szyi

no ja wlasnie czekam na jedno i na drugie. Bo na rtg wyszly nieprawidlowosci, ale na dopiero RM wykaze co to takiego. A usg to wezlow chlonnych.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 21:51   #10
chronopolis
Raczkowanie
 
Avatar chronopolis
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 145
Dot.: Ból szyi

Dziewczyny, mam potworny problem. Od jakiegoś czasu codziennie boli mnie szyja, barki, łopatki. Mięśnia raczej nie mam naciągniętego. Bardziej od stresu i nerwów. Jestem ponoć napięta jak kamień. Ból mi bardzo dokucza. Co mam zrobić?
chronopolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 06:40   #11
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Ból szyi

Do lekarza.




Sent from my RM-914_eu_poland_348 using Tapatalk
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 15:26   #12
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Ból szyi

Cytat:
Napisane przez chronopolis Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam potworny problem. Od jakiegoś czasu codziennie boli mnie szyja, barki, łopatki. Mięśnia raczej nie mam naciągniętego. Bardziej od stresu i nerwów. Jestem ponoć napięta jak kamień. Ból mi bardzo dokucza. Co mam zrobić?
Polecam wizytę u fizjoterapeuty oraz masaż. OD relaksacyjnego, przez gorące kamienie po klasyczny.
Mięśnie obręczy barkowej, m. kapturowy ale także mięśnie szyi są nazywane "mięśniami stresowymi", tzn. że szczególnie szybko napinają się i to napięcie utrzymuje się dłużej, niż w przypadku innych mięśni szkieletowych. Polecam ciepłe prysznice (ciepło rozluźnia) ale również powinnaś się udać do lekarza by wykluczył stan zapalny.

Pozdrawiam
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 10:30   #13
Gaudencja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 100
Dot.: Ból szyi

Masaż na pewno się przyda ale może warto skorzystać z rehabilitacji ? Może lekarz da skierowanie przez NFZ ?
Gaudencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 13:13   #14
Kamiilla32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Ból szyi

To raczej nic strasznego...Może być tak,że przeskoczyła Ci żyła.Ja już tak 2 razy miałam i w jedną stronę w ogóle się ruszać nie mogłam.Po jakims tygodniu ból mijał stopniowo,ale tydzien chodzic jak jakis zombi to cos strasznego,a zarazem zabawnego.

Edytowane przez Kamiilla32
Czas edycji: 2014-05-16 o 13:15
Kamiilla32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 11:23   #15
chronopolis
Raczkowanie
 
Avatar chronopolis
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 145
Dot.: Ból szyi

Tzn. ja szyją ruszac mogę, normalnie ćwiczę. Po prostu napięciowo, od stresu mnie boli i mam tam twarde wszystko. Jutro idę na wizytę, zobaczymy co powie :O
chronopolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 14:10   #16
urszulkakoszulka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 33
Dot.: Ból szyi

ja miałam kiedyś problem z szyją to poszłam do "chińczyka" pod Warszawą... sporo osób mi go polecało no i sprawdził się. wymasował, powyginał, pouciskał i wyszłam po 10 minutach jak nowo narodzona a ból trzymał mnie ponad tydzień
urszulkakoszulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 22:41   #17
Antek1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Ból szyi

Chińczycy znają się na swojej pracy, mi pomogła akupunktura. Odblokowany nerw i po bólu szyi

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-07-15 o 12:34 Powód: link
Antek1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 20:14   #18
gentletouch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 18
Dot.: Ból szyi

Witaj Chronopolis!

Jeżeli jesteś pewna, że Twoje bóle szyi i karku są spowodowane stresem,to polecam masaże zdecydowanie. W zależności od zasobności portfela, dobrze było by zrobić serie masaży klasycznych, a do tego parę masaży relaksacyjnych całego ciała(czyli plecy,kończyny,brzuch i kl.piersiowa,czasem głowa).Jesli z jakichś powodów masaż całego ciała-czyli którejś z części całego masażu by CI nie odpowiadał, bo np. byłby dla CIebie krępujący, to powiedz o tym masażyście... Na pewno zrobi masaż taki jakiego będziesz sobie życzyć i nic ponadto. Taki masaż to świetne rozluźnienie mięśni usztywnionych i relaksacja calego ciala w bardzo przyjemny do tego sposób.

Mam nadzieję, że się wybierzesz na ten masaż...
Trzymam kciuki,zeby przeszlo
gentletouch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 20:54   #19
michalina911
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 43
Dot.: Ból szyi

a macie może jakieś ciekawe patenty na tzw. domowy masaż? jak go wykonywac żeby przede wszystkim nie zaszkodził?
michalina911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 07:11   #20
Mariola1991
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 40
Dot.: Ból szyi

Przez jakiś czas zmagałam się z bólem szyi ale jak się okazało wina leżała po stronie poduszki. Poszłam do sklepu i rozmawiałam ze sprzedawcą polecił mi inną i po paru nocach ból ustał
Mariola1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-16 08:11:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.