Spalacze tłuszczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-07, 22:50   #1
carollo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 18
Question

Spalacze tłuszczu


Na wstępie serdecznie pozdrawiam wszystkie wizażanki walczące z nadmiarem tłuszczyku tu i tam , które próbują pozbyć się go wszelkimi sposobami ( no właśnie hm ... tu patrz: ja). Muszę o tym napisać bo nie daje mi to spokoju a przez chwile poczułam się tak jakbym odkryła kolejne cudo świata.
Ale do rzeczy: stosując przeróżne metody odchudzania (diety, ćwiczenia, nawet głodówki) nie osiągnęłam tego co zamierzałam. Owszem chudłam ale chwilowo. Niestety mam taki organizm , który reaguje baaaardzo szybko na "diety" i szybciutko trace na wadze ale równie szybko nabieram sadełka. Prxyznaje się brakuje mi wytrwałości i systematyczności - moja wina. Przez takie działanie mam wrażenie jakby mój metabolizm tak spowolniał , że organizm powoli przestaje reagować na mniejszą ilość dostarczanych kcal.
Przeglądając wizaż dotarłam do takiego wątku, w którym mowa o spalaczach tłuszczu tj. Thermo Speed czy Thermal Pro (juz nie pamiętam dobrze), następnie przeszperałam tysiąc kolejnych stron informujących o tym specyfiku. Wiem, że zawiera w sobie tyrozyne oraz inne ekstrakty roślinne powodujące wzrost ciepłoty ciała, co z kolei - upraszczając oczywiście - powoduje szybsze spalanie zalegającej tkanki tłuszczowej. Preparat podobno używany na wielką skalę w USA (oczywiście z różnymi skutkami jeśli ktoś przedawkował). Jak poczytałam o tym, to szczerze mówiąc, oczka mi się zaświeciły bo ze sportem mam trochę wspólnego (a przy tym czymś trzeba troche poćwiczyć). Jednak coś mi mówi, że to nie tak do końca jest wszystko pięknie i ładnie. Obawiam się skutków ubocznych działania tego preparatu ( chociaż nie mam problemów z serduchem, nadciśnieniem czy tarczycą). Proszę zatem gdyby ktoś mógł mnie oświecić, ewentualnie uchronić przed popełnieniem głupstwa - będę bardzo wdzięczna. Tutaj szczególnie zwracam się do Midi lub Pingwina 2 albo innych znawców rynku suplementów i odżywek.
Pozdrawiam carollo.
carollo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 04:14   #2
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Spalacze tłuszczu

ja osobiście odradzam
sama piszesz, że Twoim problemem jest brak systematyczności - trochę konsekwencji i osiągniesz swój cel bez takich specyfików
jeżeli spowolniłaś swój metabolizm to jest to proces łatwy do odwrócenia: wystarczy odpowiednia dieta i trening
a co do tych suplementów:
Thermo Speed moim zdaniem niewiele zdziała
Thermal Pro nie będę ukrywać działa, ale ponieważ zawiera efedrynę posiada też liczne skutki uboczne, a jego działanie nie jest na tyle efektowne żeby ryzykować
poza tym suplement jak sama nazwa wskazuje to tylko dodatek, bez diety i treningu nic nie da, a żaden z tych suplementów nie da sobie rady z Twoim głównym problemem czyli brakiem systematyczności i konsekwencji - więc nie warto

powtarzam jeszcze raz: odradzam, bo szkoda zdrowia
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 07:11   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Spalacze tłuszczu

Zgadzam się z Pingwinem, szkoda nie tylko zdrowia, ale i pieniędzy.
Jeśli próbowałaś się odchudzać za pomocą m.in. głodówek, to nie ma się co dziwić, że efekty były krótkotrwałe. Jeśli Twój stan zdrowia jest w normie, to na pewno odpowiedni sposób odżywiania i regularny trening pomogą Ci osiągnąć ładną sylwetkę.
A fakt, że coś jest w USA stosowane na szeroką skalę, świadczy raczej o znikomej skuteczności, skoro ponad połowa obywateli tego kraju ma problemy z nadwagą
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 11:50   #4
carollo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 18
Dot.: Spalacze tłuszczu

Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź . Tak szczerze mówiąc to miałam nadzieję że napiszecie : nie ma żadnych skutków ubocznych możesz spokojnie spożywać te "cuda", na pewno pomogą. Ale coż, skoro jestem osobą zdrową, sprawną i w zasadzie nie należę do grubasków (ale coś tam pasowałoby zrobić z nadmiarem tłuszczyku) to nie będę pakować w siebie chemii i tracić kaski. Jeszcze raz przesyłam buziaki, DZIEKI SERDECZNE !!!
carollo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 12:27   #5
andziutek
Zadomowienie
 
Avatar andziutek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 296
Dot.: Spalacze tłuszczu

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
ja osobiście odradzam
sama piszesz, że Twoim problemem jest brak systematyczności - trochę konsekwencji i osiągniesz swój cel bez takich specyfików
jeżeli spowolniłaś swój metabolizm to jest to proces łatwy do odwrócenia: wystarczy odpowiednia dieta i trening
a co do tych suplementów:
Thermo Speed moim zdaniem niewiele zdziała
Thermal Pro nie będę ukrywać działa, ale ponieważ zawiera efedrynę posiada też liczne skutki uboczne, a jego działanie nie jest na tyle efektowne żeby ryzykować
poza tym suplement jak sama nazwa wskazuje to tylko dodatek, bez diety i treningu nic nie da, a żaden z tych suplementów nie da sobie rady z Twoim głównym problemem czyli brakiem systematyczności i konsekwencji - więc nie warto

powtarzam jeszcze raz: odradzam, bo szkoda zdrowia

A ja mam takie pytanko dotyczace przyspieszenia metabolizmu. Rowniez u mnie jest on bardzo spowolniony. Jakie cwiczenia mniej wiecej wykonywac, co i jak jesc? Wiem ze regularnie, czyli gdzies co 2-3 godziny. Czy posilki maja byc male ilosciowo i czy ostatni posilek powienien byc zlozony tylko z bialek?
__________________
''W każdym detalu, akordzie i dźwięku
Bez Ciebie życie nie miało by sensu...
Nic bez Muzyki
Wszystko dla Muzyki...''

OSTR- 'Pegaz'
andziutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 12:38   #6
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Spalacze tłuszczu

trenuing siłowy całego ciała i hiit
jeść 5-6 posiłków co 2-3 h kazdy musi zawierać odp[owiednią ilość białka oraz dodatków albo tłuszczu albo ww
ostatni posiłek na 1-2h pzred snem czysto białkowy
wazna też jest kaloryczność diety - zbyt niska powoduje, że organizm działa w trybie oszczędnościowym
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:46   #7
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Spalacze tłuszczu

Cytat:
Napisane przez andziutek Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanko dotyczace przyspieszenia metabolizmu. Rowniez u mnie jest on bardzo spowolniony. Jakie cwiczenia mniej wiecej wykonywac, co i jak jesc? Wiem ze regularnie, czyli gdzies co 2-3 godziny. Czy posilki maja byc male ilosciowo i czy ostatni posilek powienien byc zlozony tylko z bialek?
Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
trenuing siłowy całego ciała i hiit
jeść 5-6 posiłków co 2-3 h kazdy musi zawierać odp[owiednią ilość białka oraz dodatków albo tłuszczu albo ww
ostatni posiłek na 1-2h pzred snem czysto białkowy
wazna też jest kaloryczność diety - zbyt niska powoduje, że organizm działa w trybie oszczędnościowym
Skoro już o tym mowa to... Przeczytałam ostatnio tutaj na forum że jest duża zależnośc między temperaturą ciała a metabolizmem. Tzn. im niższa temp - tym wolniejszy metabolizm. Z ciekawości wczoraj zmierzyłam (dawno już tego nie robiłam, kiedyś zawsze miałam 36,6'C czyli prawidłowo) ale wczoraj późnym popołudniem i przed snem miałam obniżoną o 0,3 'C.
Z ciekawości zapytałam dzisiaj swoją profesor od biologii i potwierdziła że jest ta zalezność.

Planuję iść do lekarza z tym, dowiedzieć się jak to unormować...
Chyba że jest sposób abym samodzielnie mogła jakoś na stałe podwyższyć swoją temp. do prawidłowej czyli 36,6 'C ?
Bo o diecie i ćwiczeniach to wiem
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 16:06   #8
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Spalacze tłuszczu

takie dobowe wahania to norma
mierz miedzy posiłkami przez kilka dni i oblicz srednia to jest wiarygodne a nie pojedyńczy pomiar
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 06:43   #9
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Spalacze tłuszczu

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Skoro już o tym mowa to... Przeczytałam ostatnio tutaj na forum że jest duża zależnośc między temperaturą ciała a metabolizmem. Tzn. im niższa temp - tym wolniejszy metabolizm. Z ciekawości wczoraj zmierzyłam (dawno już tego nie robiłam, kiedyś zawsze miałam 36,6'C czyli prawidłowo) ale wczoraj późnym popołudniem i przed snem miałam obniżoną o 0,3 'C.
Z ciekawości zapytałam dzisiaj swoją profesor od biologii i potwierdziła że jest ta zalezność.

Planuję iść do lekarza z tym, dowiedzieć się jak to unormować...
Chyba że jest sposób abym samodzielnie mogła jakoś na stałe podwyższyć swoją temp. do prawidłowej czyli 36,6 'C ?
Bo o diecie i ćwiczeniach to wiem
Temperatura unormuje się, kiedy unormuje się metabolizm - a na to sposób podała wyżej Pingwin. Inna sprawa, że faktycznie na podstawie jednego pomiaru trudno jest wyciągać wnioski.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 14:55   #10
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Spalacze tłuszczu

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Temperatura unormuje się, kiedy unormuje się metabolizm - a na to sposób podała wyżej Pingwin. Inna sprawa, że faktycznie na podstawie jednego pomiaru trudno jest wyciągać wnioski.


mierzę mierzę, od wielu dni już Z reguły jest obniżona średnio o ok. 0,4 - 0,5'C.
Za to po treningu i późniejszym posiłku 36,6'C. A potem znów spada.
No ale żeby unormować metabolizm potrzeba czasu... zastanawiam się tylko ile
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 19:07   #11
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Spalacze tłuszczu

U zdrowej osoby wystarczy kilka tygodni, można na początek na kilka dni zwiększyć ilość kalorii znacznie powyżej zapotrzebowania, ważna jest duża ilość białka w diecie.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-15, 20:47   #12
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Spalacze tłuszczu

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
U zdrowej osoby wystarczy kilka tygodni, można na początek na kilka dni zwiększyć ilość kalorii znacznie powyżej zapotrzebowania, ważna jest duża ilość białka w diecie.
Cóż, nie bardzo chyba mogę zwiększyć do powyżej dziennego zapotrzebowania, ponieważ wychodzę z diety, dodaję co 5 dni 50 kcal, aż dojdę do swojego prawidłowego zapotrzebowania... a jeszcze trochę przede mną.

Ech, no i pięknie, mam teraz efekty głupiego odchudzania się - spowolniony metabolizm :/
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 23:47   #13
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Spalacze tłuszczu

Będzie dobrze lepiej to zrobić teraz niż później
Tylko sie nie załamuj, jak wskoczy jakieś pół kilo albo nawet cały, to taka niewielka cena którą czasem trzeba zapłacić ale jak zrobisz to mądrze, to szybko się pozbędziesz tej "nagrody" za wytrwałość w diecie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 11:41   #14
kasia135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 194
Dot.: Spalacze tłuszczu

wspominacie o dużej ilości białka w diecie, jak dokładnie powinno to wyglądać?
czy w kazdym posiłku powinno byc troche białka?
jeśli tak, to mniej wiecej ile?
kasia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 14:02   #15
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Spalacze tłuszczu

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Będzie dobrze lepiej to zrobić teraz niż później
Tylko sie nie załamuj, jak wskoczy jakieś pół kilo albo nawet cały, to taka niewielka cena którą czasem trzeba zapłacić ale jak zrobisz to mądrze, to szybko się pozbędziesz tej "nagrody" za wytrwałość w diecie
Mam nadzieję
Problem w tym że wczoraj dietetyczka wprowadziła taki zamęt do mojej głowy, że...
Samo stwierdzenie że "już nigdy nie będę miała takiego metabolizmu jak kiedyś" - wystarczyło abym wpadła w totalny dół.
Wychodziłoby na to że 5 miesięcy może przekreślić wszystkie lata, jesli chodzi o metabolizm.
A ja bym w końcu chciała wiedzieć jak jest z nim naprawdę... ech.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.