Ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-10, 18:32   #1
simska
Raczkowanie
 
Avatar simska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 78

Ciąża


Mam do was drogie wizażystki pytanie.
Chcielibyśmy mieć bardzo dzidziusia.Brałam tabletki przez rok we wtorek wziełam ostatnią czy trzeba odczekać zanim będziemy mogli mieć dziecko.Brałam tabletki Harmonet a i czy mogą być jakieś komplikacje
simska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 20:38   #2
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Ciąża

simska, spokojnie po 3 miesiacach mozesz rozpoczac starania o dzidziusia. Po odstawieniu pewnie zejdzie troche czasu zanim cykl sie wyreguluje.
Ja po roku przyjmowania Diane 35, zaszlam w ciaze w tym miesiacu co je odstawilam. Moja lekarka wytlumaczyla mi ze po "mocnych" tabletkach plodnosc powraca szybko. Jednak moze zdarzyc sie tez odwrotnie. Przez ostatnie 2 lata przyjmuje Yasmin, od 3 miesiecy Yasminelle i na ostatnim badaniu dowiedzialam sie ze przez jakis czas po odstawieniu musialabym poczekac az macica powroci do normalnych rozmiarow... W ocenie mojej lekarki przez tabletki jest mniejsza niz powinna i nie ma narazie szans na ciaze.
Co do konsekwencji przyjmowania hormonow, nie udowodniono ze maja one jakikolwiek wplyw na dziecko. Moja coreczka urodzila sie zdrowiutka i wazyla 4kg, pomimo ze zostala poczeta w pierwszym cyklu po odstawieniu pigulki.
Zycze powodzenia i pozdrawiam.
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 19:48   #3
gusia..
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 636
Dot.: Ciąża

Cytat:
Napisane przez simska Pokaż wiadomość
Mam do was drogie wizażystki pytanie.
Chcielibyśmy mieć bardzo dzidziusia.Brałam tabletki przez rok we wtorek wziełam ostatnią czy trzeba odczekać zanim będziemy mogli mieć dziecko.Brałam tabletki Harmonet a i czy mogą być jakieś komplikacje
Simska ja brałam tabletki ok 6-7lat. Najpierw był Cilest, potem Harmonet a na koniec Minulet. Zaszłam w ciąże w pierwszym cyklu po odstawieniu tych ostatnich. Obecnie jestem w 19 tygodniu ciąży. Także jeżeli bardzo chcecie to nie musicie czekać. Hormony wypłukują sie po dobie z organizmu więc dziecku na pewno nie zaszkodzą. Ale jeżeli Cię to uspokoi to odczekaj jeden cykl. Ja nie czekałam i na taką decyzję miały wpływ słowa lekarki, która powiedziała właśnie, że nie musze czekać. Po tabletkach jest większa płodność a więc i szanse na dzidzię.
__________________
Nikolka
gusia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 07:55   #4
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Ciąża

gusia ma racje - wcale nie musicie czekac ani 6 ani nawet 3 miesiecy...
wzrost plodnosci po odstawieniu pigul moze "grozic" jedynie ciaza mnoga, ale jesli nie przeszkadza ci mysl, ze mozesz miec np blizniaki to ...
zabierajcie sie do roboty!
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 08:50   #5
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Ciąża

Nie ma jednej sprawdzonej recepty na to. Czasami dziewczyny "odpoczywają" od tabletek dłuższy czas, po czym mają problemy z zajściem w ciąże i lekarz proponuje wznowienie kuracji hormonalnej na chwilę. Zaraz po odsatwieniu tabletek zachodza w zdrowe ciąze i rodzą sliczne bobasy
Ja jestem za nieczekaniem. Odstawiłas, chcesz mieć dzidziusia to tylko działajcie i dużo przyjemności zyczę
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.