Łaczenie 2 blistrow a wymioty przy 2 tabletce drugiego opakowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-30, 12:50   #1
gafka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5

Łaczenie 2 blistrow a wymioty przy 2 tabletce drugiego opakowania


Ja mam jeszcze bardziej skomplikowany problem:/ tabletki Cilest biore od około pół roku zawsze o godz 19…jako ze wyjechałam na wakcje postanowilam polaczyc 2 opakowania i nie robic przerwy ale niestety po zazyciu 2 tabletki z 2giego opakowania zwymiotowałam po ok. 40 min bo dopadlo mnie jakies zatrucie…:/ Nastepna tabletke wzielam dopiero kolejnego dnia o normalnej porze i teraz pytanie jak jest z zabezpieczeniem bo teoretycznie w tym czasie bylam zabezpieczona i tak bo wtedy powinnam mieć 7dniowa przerwe, akurat w ulotce o laczeniu opakowan i wymiotach nic nie pisze…jedynie ze w razie wymiotow należy przez kolejne 7dni zażywać tabletki i stosowac dodatkowa antykoncepcje no i nie wiem czy mam brac to 2 opakowanie do konca czy po tych 7miu dniach zrobic już normlna przerwe ?? i od kiedy jestem zabezpieczona??
gafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 13:26   #2
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Łaczenie 2 blistrow a wymioty przy 2 tabletce drugiego opakowania

dziewczyno, dlaczego nie wzielas od razu tabletki?? z tego co mi wiadomo to nie jestes zabezpieczona. bo to chyba mimo wszystko liczy sie jako 1 tydzien.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 14:10   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Łaczenie 2 blistrow a wymioty przy 2 tabletce drugiego opakowania

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
dziewczyno, dlaczego nie wzielas od razu tabletki?? z tego co mi wiadomo to nie jestes zabezpieczona. bo to chyba mimo wszystko liczy sie jako 1 tydzien.
nie
to sie liczy jako drugi tydzien, ale mimo wszystko powinnas byla albo wziac od razu albo potem dwie naraz...
proponuje 7 dni zabezpieczenia.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 14:26   #4
gafka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: Łaczenie 2 blistrow a wymioty przy 2 tabletce drugiego opakowania

Qrcze ta ulotka Cilestu jest tak pokrecona a ja na dodatek bylam na wakacjach i nie mialam dostepu do neta bo jak poczytalam ta ogolna tu na forum to od razu widze ze powinnam wziac druga od razu :/
ehh pocieszam sie tym ze moze akurat bede miec szczescie no i ze to jest drugi blister po kolei jakos mi pomoze...
swoja droga to pierwsze przyszloby mi do glowy ze skoro nie bylo przerwy to moze to traktuje sie jako 3 tydzien a nie 2 ...gorzej jezeli jako pierwszy :/
gafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 14:32   #5
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Łaczenie 2 blistrow a wymioty przy 2 tabletce drugiego opakowania

bo gdybys wczesniej czytala ulotke kilka razy i ze zrozumieniem to mialabys juz w glowie informacje ze musisz natychmiast wziac druga
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 14:37   #6
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Łaczenie 2 blistrow a wymioty przy 2 tabletce drugiego opakowania

Przy łączeniu opakowań są tak troszkę dziwnie/inaczej rozłożone tygodnie
A więc, powoli : dwa opakowania razem, wybrane do samego końca, więc 6 tygodni z tabletkami (42tabletki).

Pierwszy tydzień : to wiadomo, pierwsze 7 tabletek z pierwszego blistra, zaraz po przerwie
'Trzeci tydzień' : to w tym przypadku 7 ostatnich tabletek z drugiego blistra - po 3cim tygodniu przerwa 7 dniowa
Drugi tydzień to wszystkie pozostałe dni, a więc 14ście ostatnich tabletek z pierwszego blistra i 14 pierwszych tabletek z drugiego blistra - wiem, że to się gryzie bo gdzie środkowy tydzień ma 28dni - ale manipulujemy tutaj cyklem więc tak to mniej-więcej wygląda

Idąc dalej: zabezpieczenie byłoby ok w Twoim przypadku gdybyś zażyła dodatkową tabletkę, nawet po czasie - nie zrobiłaś tego, jeśli dobrze doczytałam, więc tak jak Marwari zalecam 7 dni dodatkowego zabezpieczenia
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 21:41   #7
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Łaczenie 2 blistrow a wymioty przy 2 tabletce drugiego opakowania

dla mnie to jest zupelnie nielogiczne :| przeciez zapomniala tabletki w czasie kiedy mogla zrobic przerwe, wiec zamaist 7 dni miala 1 dzien przerwy... wiec skoro ochrona jest zapewniona w ciagu tych 7 dni normalnie i pozniej tez, to czemu w tym wypadku mialoby byc inaczej...? kompletnie tego nie rozumiem. ale obstawialabym plamienia jako skutek uboczny.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 01:11   #8
gafka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: Łaczenie 2 blistrow a wymioty przy 2 tabletce drugiego opakowania

No tak plamienia mialam juz po pierwszej tabletce z drugiego opakowania no ale i tak dla mnie bylo to lepsze niz @ i wymarzony tydzien nad morzem
dzieki dziewczyny za info i mam nadzieje ze wszystko bedzie ok
gafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:53.