Warszawska Aleja Gwiazd - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-30, 19:35   #1
Cream
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 764

Warszawska Aleja Gwiazd


Nie wiem czy slyszeliscie, ale w niedziele (4. 10) zostanie otwarta Aleja Gwiazd (Pasaż Wiecha) . Pojawia sie tam cytaty gwiazd kina. Co o tym sadzicie? Mnie sie ten pomysl bardzo podoba. A tutaj info: http://www.plejada.pl/120056,0,film,...wie,wideo.html
Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 21:33   #2
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Warszawska Aleja Gwiazd

całkiem ciekawy pomysł, wydaje mi się to oryginalniejszym pomysłem niż zwykła gwiazda z odciskiem dłoni, która tak naprawdę przypomina tylko o osobie. a czasem to właśnie wypowiedzi gwiazd powodują, że zapadają nam głęboko w pamięć.
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 21:47   #3
Cream
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 764
Dot.: Warszawska Aleja Gwiazd

No umowmy sie, ze teraz trudno o taka prawdziwa gwiazde pokroju Marilyn Monroe chociazby. Mysle, ze pojawia sie tam glownie artysci - symbole, o ktorych kazdy fan kina pamietac powinien.
Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 22:07   #4
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: Warszawska Aleja Gwiazd

Całkiem sympatyczny pomysł, aczkolwiek nie jestem pewna, czy Pasaż Wiecha to dobre miejsce na coś takiego..Niby odnowiony, niby "nowoczesny" w formie, ale jakoś mi zgrzyta umieszczenie tam cytatów. Bo niby gdzie? Na Pizzy Hut? Na H&M, czy może na oknach Galerii Centrum...?

Znając życie umieszczą to na chodniku, bo to takie "amerykańskie"... A nawiązując już do tożsamości narodowej i notabene..też cytatu "Polacy nie gęsi, swój język mają"- mogliby posłużyć się cytatami polskich aktorów i gwiazd kina, których przecież wcale nie brakuje.

Np.
Jerzy Stuhr:
* "Jak nie zachorować na ten aktorski AIDS? Pewnie kochać bardzo najbliższych i żyć głównie dla nich, pewnie często myśleć o swych pomyłkach, błędach. Analizować głosy krytyczne o sobie. Przebywać czasem za granicą, gdzie nie wiedzą, kim jesteś. Czytać i wierzyć w Herberta."
* "Być wiernym swoim zasadom to znaczy zawsze uważać teatr jako sprawowanie misji wobec społeczeństwa, wobec widza, wobec sztuki."

Zbigniew Zapasiewicz:
* Nie patrzę na moralność postaci, które gram – patrzę na moralność dzieła, w którym biorę udział."

Anna Dymna:
* "Czas tyle mi zabrał- co dał."

Jan Englert:
* "Tęsknota za tym, co minęło, towarzyszy mi coraz częściej. Ale to nie są tylko utyskiwania starucha. Moi młodzi aktorzy też czują niewygodę tego świata."

Adam Hanuszkiewicz:
* "Teatr dzisiejszy jest nudny? Głęboki, filozoficzny nawet, ale nudny?"

Jan Himilsbach:
* "Życie jest piękne, ale niestety trzeba umieć z tego korzystać. "

Gustaw Holoubek:
* "Istota miłości polega na tym, że zakłada ona bezinteresowność, samą bezinteresowność i tylko bezinteresowność."
* "Reżyser to taki człowiek, któremu nie powiodło się w aktorstwie, a aktor to taki człowiek, któremu nie powiodło się w życiu."
* Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha – to już jest teatr. "

Krystyna Janda:
* "Każde pokolenie ma prawo do protestu i krzyku, do wyrażania swoich frustracji co do swojej interpretacji świata. "

Juliusz Machulski:
* "Przez lata łudziłem się, że jestem amerykańskim reżyserem w Polsce. "
* "Sukces wielu filmów polega właśnie na tym, że aktorzy, których od dawna przyzwyczailiśmy się oglądać w jednym typie ról, nagle zaskakują nas czymś nieoczekiwanym. "
* "(...) tak z ręką na sercu, z aktorami nigdy nic nie wiadomo; kiedy są serio, kiedy udają? "

itd..itd..
__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 10:17   #5
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Warszawska Aleja Gwiazd

Cytat:
Napisane przez ania*aneczka Pokaż wiadomość
Całkiem sympatyczny pomysł, aczkolwiek nie jestem pewna, czy Pasaż Wiecha to dobre miejsce na coś takiego..Niby odnowiony, niby "nowoczesny" w formie, ale jakoś mi zgrzyta umieszczenie tam cytatów. Bo niby gdzie? Na Pizzy Hut? Na H&M, czy może na oknach Galerii Centrum...?
zgadzam się.. toż tam przechodzić to masakra, co nie przejdę to ktoś się przed KFC bije - żule albo dzieci emo.
Swego czasu były tam jakieś takie rzeźby - stała np. taka bryła (wyglądało to jak duży kamień ) na tym zainstalowane było krzesełko.. ojjj długo to krzesełko to tam nie postało sobie

sam pomysł spoko, tylko to miejsce beznadziejaa
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 14:18   #6
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 233
Dot.: Warszawska Aleja Gwiazd

Cytat:
Napisane przez ania*aneczka Pokaż wiadomość
Całkiem sympatyczny pomysł, aczkolwiek nie jestem pewna, czy Pasaż Wiecha to dobre miejsce na coś takiego..Niby odnowiony, niby "nowoczesny" w formie, ale jakoś mi zgrzyta umieszczenie tam cytatów. Bo niby gdzie? Na Pizzy Hut? Na H&M, czy może na oknach Galerii Centrum...?

Znając życie umieszczą to na chodniku, bo to takie "amerykańskie"... A nawiązując już do tożsamości narodowej i notabene..też cytatu "Polacy nie gęsi, swój język mają"- mogliby posłużyć się cytatami polskich aktorów i gwiazd kina, których przecież wcale nie brakuje.

Np.
Jerzy Stuhr:
* "Jak nie zachorować na ten aktorski AIDS? Pewnie kochać bardzo najbliższych i żyć głównie dla nich, pewnie często myśleć o swych pomyłkach, błędach. Analizować głosy krytyczne o sobie. Przebywać czasem za granicą, gdzie nie wiedzą, kim jesteś. Czytać i wierzyć w Herberta."
* "Być wiernym swoim zasadom to znaczy zawsze uważać teatr jako sprawowanie misji wobec społeczeństwa, wobec widza, wobec sztuki."

Zbigniew Zapasiewicz:
* Nie patrzę na moralność postaci, które gram – patrzę na moralność dzieła, w którym biorę udział."

Anna Dymna:
* "Czas tyle mi zabrał- co dał."

Jan Englert:
* "Tęsknota za tym, co minęło, towarzyszy mi coraz częściej. Ale to nie są tylko utyskiwania starucha. Moi młodzi aktorzy też czują niewygodę tego świata."

Adam Hanuszkiewicz:
* "Teatr dzisiejszy jest nudny? Głęboki, filozoficzny nawet, ale nudny?"

Jan Himilsbach:
* "Życie jest piękne, ale niestety trzeba umieć z tego korzystać. "

Gustaw Holoubek:
* "Istota miłości polega na tym, że zakłada ona bezinteresowność, samą bezinteresowność i tylko bezinteresowność."
* "Reżyser to taki człowiek, któremu nie powiodło się w aktorstwie, a aktor to taki człowiek, któremu nie powiodło się w życiu."
* Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha – to już jest teatr. "

Krystyna Janda:
* "Każde pokolenie ma prawo do protestu i krzyku, do wyrażania swoich frustracji co do swojej interpretacji świata. "

Juliusz Machulski:
* "Przez lata łudziłem się, że jestem amerykańskim reżyserem w Polsce. "
* "Sukces wielu filmów polega właśnie na tym, że aktorzy, których od dawna przyzwyczailiśmy się oglądać w jednym typie ról, nagle zaskakują nas czymś nieoczekiwanym. "
* "(...) tak z ręką na sercu, z aktorami nigdy nic nie wiadomo; kiedy są serio, kiedy udają? "

itd..itd..

Fajnie , no jestem strasznie ciekawa czy cos z Twoich cytatów da sie wykorzystac ;-)
klara01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 22:05   #7
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Warszawska Aleja Gwiazd

Strasznie podoba mi się cytat z Zapasiewicza:
"Nie patrzę na moralność postaci, które gram – patrzę na moralność dzieła, w którym biorę udział." Takich charyzmatycznych postaci brakuje w polskiej kinematografii, fajnie by było gdyby ta aleja właśnie to propagowała. Póki co znalazłam informację, że będą tam cytaty z klasyków zagranicznych, myślę że też raczej solidnie wyselekcjonowane.
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-03, 23:31   #8
Cream
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 764
Dot.: Warszawska Aleja Gwiazd

No tak, umieszcza te plyty na chodniku. Czy miejsce dobre? Nie wiem. Moze lepszy bylby Nowy Swiat chociazby, ale tych plyt chyba nie ma byc zbyt wiele. W kazdym razie jutro o 11 bedzie otwarcie i podobno maja byc jakies znane osobistosci.
Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 11:33   #9
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: Warszawska Aleja Gwiazd

http://film.onet.pl/zwiastuny/0,6707...,fotonews.html

No cóż. Mamy gwiazdy światowego kina, bo po co propagować polskie... Poza tym okazało się, że...cytaty są po prostu o życiu. Nawet nie o filmie czy aktorstwie. Zresztą zobaczcie same.
W takim razie ja jestem na "nie", wystarczy nam już tych akcji kopiuj-wklej z Ameryki.
__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 23:27   #10
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Warszawska Aleja Gwiazd

a ja uważam że nie wszystko co nie jest naszym rodzimym tworem trzeba krytykować i pomysł mi się całkiem podoba. mam nadzieję, że na tych gwiazdach które są teraz nie poprzestaną i coś związanego z filmem w tym miejscu będzie się działo.
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 23:05   #11
Cream
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 764
Dot.: Warszawska Aleja Gwiazd

Dzisiaj przeszlam tamtedy czytajac wszystkie cytaty. Po pierwsze wydaje mi sie, ze mozna bylo wybrac lepsze, po drugie jest ich strasznie malo i niezbyt wyrazne. Ale grunt, ze w niczym ich obecnosc nie przeszkadza, a nawet uatrakcyjnia to miejsce, ktore od jakiegos czasu przyciaga dziwnych ludzi...
Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.