Wspólne zamieszkanie u niego - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-10, 11:57   #61
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
Przeczytałaś co napisałam? Kto mówi o wyrzucaniu? Wystawiam swoją na olx i kupuję w tej samej cenie pralkę w podobnym wieku i z tą samą funkcjonalnością, ale ładowaną od frontu.
Taka ładowana od frontu też ma taką zaletę, że można na nią kupić szafkę.

Wpiszcie sobie "szafka na pralkę" w Google. Uratowało mi to zycie jak sie wprowadziłam do ciasnego mieszkania na wynajem.

Ogólnie wiele rzeczy da się pokombinować na małej przestrzeni, i to wcale nie drogo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
A później te pralki magicznie zmieniają się miejscami w mieszkaniu, nie?
Nie kupiłabym używanej pralki, bo nigdy nie wiadomo jak długo pochodzi itp. Ja o swoje sprzęty dbam. I nie wiem, czy ktoś inny też dba. I nie po to dbam, żeby je wymieniać po chwili, bo ktoś ma taki kaprys. Tylko żeby służyły, dopóki mogą i są potrzebne.
W ogóle co za pomysł z tą pralką... Tylko na pralce w łazience można trzymać kosmetyki? Jest multum innych możliwości, wystarczy zobaczyć w katalogu ikea jak się urządza łazienki.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem. Jakby facet tak jak ty kochał miłością prawdziwą swoją pralkę, a mnie na drugim miejscu, to ja bym się jie wprowadzała w ogóle.

Więc problem z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 11:58   #62
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez YellowMelllow Pokaż wiadomość
Chodziło mi o jakiekolwiek działania, nawet takie jak rozmowa na ten temat, jakieś konkrety, gdzie mogłabym zostawić rzeczy czy mogłabym coś zmienić, dokupić, po prostu jakiekolwiek działania poza tylko słowami.
Najpierw to niech z Twojej strony wyjdzie konkretna rozmowa na temat tego, że się na tych 4 półkach przez niego udostępnionych nie zmieścisz. Wymagaj też od siebie Autorko
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 12:00   #63
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez YellowMelllow Pokaż wiadomość
Nie chodziło mi stricte o kupno mebli, bo na nie nie ma miejsca. Chodziło mi o jakiekolwiek działania, nawet takie jak rozmowa na ten temat, jakieś konkrety, gdzie mogłabym zostawić rzeczy czy mogłabym coś zmienić, dokupić, po prostu jakiekolwiek działania poza tylko słowami.
No dobra, ale ta rozmowa powinna w równym stopniu wyjść od obojga, a nie tylko od niego. Gadaliście już trochę o tym, on ci pokazał jakieś 4 półki, a ty co na to? Jak dokładnie wyglądają te rozmowy?
Średnio sobie potrafię wyobrazić waszą sytuację. Po pierwsze planujecie mieszkanie razem, a próżno szukać efektów rozmów na ten temat. Po drugie nie wiem jak musi teraz wyglądać jego mieszkanie, że nie ma miejsca na absolutnie żaden mebel ani miejsca na twoje rzeczy.
Ma co do centymetra zaplanowany rozkład mebli i od linijki ułożony swój dobytek? Całe ściany w łazience pokryte zapełnionymi już półkami od podłogi po sufit? Wybacz, ale nie wierzę, że w przeciętnym mieszkaniu zamieszkanym przez jednego człowieka nie ma żadnej możliwości przemeblowania, wymiany czy dostawienia mebla ani ułożenia inaczej rzeczy, żeby miejsce się znalazło
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 12:03   #64
YellowMelllow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 54
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Podejmuję rozmowy, a on tylko twierdzi, że będzie ok i wszystko się zmieści. Teraz widzę, że muszę bardziej konkretnie prosić go o wskazanie na jakiej podstawie twierdzi, że moje rzeczy się zmieszczą. Ale nie ma z jego strony takiego zadbania, żeby mnie jakoś uspokoić.

Mieszkanie jest niezbyt funkcjonalne, np. jest prysznic na pół łazienki i łóżko na pół sypialni, gdzie gdyby było nieco mniejsze, spokojnie można byłoby coś pokombinować z przestrzenią.

Edytowane przez YellowMelllow
Czas edycji: 2020-07-10 o 12:17
YellowMelllow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 12:07   #65
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;87989953]ja tam się chłopakowi nie dziwię, że nie chce wynajmować, skoro ma swoje mieszkanie, które mu odpowiada.[/QUOTE]
Dokładnie, na dodatek dziewczyna by zaoszczędziła na wynajmowaniu mieszkania. Więc w sumie skoro odpadnie najem, to co za problem +/- dwa czynsze za najem zainwestować w nowe wyposażenie mieszkania?

Przecież możesz mu zaproponować, że na przykład meble z małego pokoju wystawicie na olx/fb, a Ty kupisz szafę dla dwojga, stoliczek na lustro i kosmetyki dla siebie plus duże łóżko (nie piszesz co konkretnie ma tym mieszkaniu, więc strzelam z łóżkiem). Spokojnie można to zrobić za 4 tysiące i mieć super zagospodarowaną przestrzeń.

A do łazienki można dokupić takie pojemniki Curver na kółkach, z kilkoma szufladami i już masz miejsce na swoje kosmetyki.


I piszę to z perspektywy osoby, która właśnie remontuje kawalerskie mieszkanie Tżta. Przeprowadziłam się ze swojego urządzonego pod siebie i teraz drugie zmieniamy też bardziej pode mnie.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Edytowane przez aante_e
Czas edycji: 2020-07-10 o 12:09
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 12:11   #66
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie wiem. Jakby facet tak jak ty kochał miłością prawdziwą swoją pralkę, a mnie na drugim miejscu, to ja bym się jie wprowadzała w ogóle.

Więc problem z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakby mi laska kazała wymieniać nową pralkę bo nie ma gdzie trzymać kosmetyków, a na odmowę uznała, że jej nie kocham, to bym stwierdziła, że ma nierówno pod sufitem i też problem z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 12:15   #67
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie wiem. Jakby facet tak jak ty kochał miłością prawdziwą swoją pralkę, a mnie na drugim miejscu, to ja bym się jie wprowadzała w ogóle.

Więc problem z głowy.
Eeee... chyba bardziej chodzi o wymyślanie problemu z tyłka, a nie miłość do pralki.
Ja pralek nie kocham, ale gdyby mi facet jęczał, żebym to ja wymieniła działającą pralkę specjalnie dla niego, to kazałabym mu się w łeb puknąć. Gdyby jakoś logicznie uzasadnił taką potrzebę, to zgodziłabym się najwyżej żeby sam sobie wymienił na coś akceptowalnego, ale wymaganie ode mnie to jakiś absurd.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-10, 12:36   #68
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87990024]Skoro planujesz zakup swojego w tym roku (zostało 5 miesięcy do konca) to po co wogole się do niego chcesz przeprowadzać
Kup swoje większe i niech on się przeprowadzi do ciebie a swoje wynajmie i ma dodatkowa kasę w budżecie
Jak nastąpi niewypał to wróci do siebie.
Problem solved[/QUOTE]I tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87990310]Eeee... chyba bardziej chodzi o wymyślanie problemu z tyłka, a nie miłość do pralki.
Ja pralek nie kocham, ale gdyby mi facet jęczał, żebym to ja wymieniła działającą pralkę specjalnie dla niego, to kazałabym mu się w łeb puknąć. Gdyby jakoś logicznie uzasadnił taką potrzebę, to zgodziłabym się najwyżej żeby sam sobie wymienił na coś akceptowalnego, ale wymaganie ode mnie to jakiś absurd.[/QUOTE]Na to bym poszła. Pogadać z facetem, dlaczego wolę pralkę otwieraną od frontu i sama załatwić nową pralkę, to rozsądne wyjscie i tak to też widzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 12:57   #69
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez A_della Pokaż wiadomość
Nie wiem też na ile realny jest Twój ogląd na własną sytuację odnośnie zakupu nieruchomości, bo dajesz do zrozumienia, że nie masz super dużo pieniędzy, a obecnie sytuacja z uzyskaniem kredytu stała się o wiele trudniejsza niż parę miesięcy temu i zacznij od sprawdzenia, czy to w ogóle jest dla Ciebie w tym momencie osiągalne, bo może się okazać, że sama kupisz najwyżej coś, co również nie będzie stało obok Twojego mieszkania marzeń.
Też mnie to zastanawia. Autorko, stać Cię na takie wymarzone mieszkanie bez żadnych kompromisów?
A facet po prostu może nie widzieć problemu, bo nie wie, ile masz rzeczy, może on sam jest minimalistą i dla niego to problem z kosmosu. Musi zobaczyć, by zrozumieć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 12:59   #70
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
A facet po prostu może nie widzieć problemu, bo nie wie, ile masz rzeczy, może on sam jest minimalistą i dla niego to problem z kosmosu. Musi zobaczyć, by zrozumieć.
No chyba nie jest skoro jego rzeczy rzekomo zajmują całe 2 pokojowe mieszkanie
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 13:03   #71
YellowMelllow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 54
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87990435]No chyba nie jest skoro jego rzeczy rzekomo zajmują całe 2 pokojowe mieszkanie [/QUOTE]
Minimalistą nie jest, aczkolwiek tak jak wcześniej wspomniałam, brak miejsca w dużej mierze wynika z aranżacji wnętrz - bardzo duża przestrzeń na prysznic i duże łóżko, ma też sporo elektroniki.
YellowMelllow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-10, 13:51   #72
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez YellowMelllow Pokaż wiadomość
Nie chodziło mi stricte o kupno mebli, bo na nie nie ma miejsca. Chodziło mi o jakiekolwiek działania, nawet takie jak rozmowa na ten temat, jakieś konkrety, gdzie mogłabym zostawić rzeczy czy mogłabym coś zmienić, dokupić, po prostu jakiekolwiek działania poza tylko słowami.

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------


Faktycznie wiele nie zaoszczędzę, ze względu na dalekie dojazdy do pracy czy nawet do miasta żeby się z kimś spotkać + czynsz i rachunki.

Mam do kogo się przeprowadzić na szybko, aczkolwiek jest to fakt, że to musiałoby być na krótką chwilę
Ile m2 ma to mieszkanie? Serio w żadnym z dwóch pokoi nie ma miejsca na jakąś małą szafę czy szafki/półki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 14:02   #73
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez YellowMelllow Pokaż wiadomość
Minimalistą nie jest, aczkolwiek tak jak wcześniej wspomniałam, brak miejsca w dużej mierze wynika z aranżacji wnętrz - bardzo duża przestrzeń na prysznic i duże łóżko, ma też sporo elektroniki.
Szczerze mówiąc uwielbiam duże prysznice i byłabym zadowolona z takiej aranżacji łazienki. Co do łóżka to można wykorzystać przestrzeń pod nim, no i macie ściany, gdzie zawsze da się coś zamontować. Trudno mi sobie wyobrazić 2 pokoje, gdzie nic się nie zmieści.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 14:04   #74
oliwia18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 005
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

A przypadkiem nie jest tak, że pralka jest ładowana od góry, bo jest wąska i taka ładowana od przodu nie zmieści się na szerokość?

Autorko, czy wyjęłaś wszystkie swoje rzeczy i przebrałaś je - tzn. określiłaś te, które rzeczywiście są potrzebne (używasz ich, są pamiątką, etc.)? Może część jest ci niepotrzebna i można się ich pozbyć? Bo tak jak jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że można nie zmieścić się z ubraniami na 3 wąskich półkach, tak nie rozumiem o co chodzi z miejscem w łazience na kosmetyki. Naprawdę tyle ich masz, że musisz mieć dodatkowe szafki w łazience na to? I wszystkich używasz na bieżąco? Jeśli masz zapasy - to do kartonu i na górną półkę w szafie w pokoju/przedpokoju, niech czekają na swoją kolej.

Co do ciuchów - przebierz, czy rzeczywiście we wszystkim chodzisz, podziel na zimowe i letnie. Kup worki próżniowe, poskładaj do nich zimowe ciuchy, powietrze odessij odkurzaczem i już masz dużo miejsca zaoszczędzone. Skoro łóżko duże, to albo ma skrzynie, albo szuflady, albo wolne miejsce pod. W drugim pokoju jest kanapa ze skrzynią? Też ją można wykorzystać.
oliwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 14:40   #75
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

https://www.ikea.com/pl/pl/p/raskog-...ialy-20382932/
Prosze sobie wspolnie poszukac inspiracji:
https://www.ikeahackers.net/
https://www.apartmenttherapy.com/
https://www.houzz.com/photos/home-de...deas-phbr0-bp~
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 15:08   #76
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Jak masz mozliwosc to moze zawiez wiekszosc rzeczy do rodzicow i wez do niego tylko to co na biezaco teraz nosisz? Typu plaszcz zimowy czy kozaczki beda Ci potrzebne dopiero w listopadzie i do tego czasu bedzie sie ukladac to kupicie meble (wiszace w lazience, do sufitu w przedpokoju np) czesc rzeczy w piwnicy czy w garazu. A jak sie nie bedzie ukladac to latwo sie spakujesz.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 15:37   #77
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Nie chcę mi się wierzyć, że w dwupokojowym mieszkaniu zamieszkanym tylko przez jednego faceta nie da się już wygospodarować kawałka przestrzeni. Autorko, ile ty masz tych rzeczy, że się nie zmieszczą? Proponuję wszystkie przejrzeć, posegregować, pozbyć się tych niepotrzebnych. Tak jak dziewczyny pisały, rzeczy sezonowe ubrania można spakować do worków/walizek i wrzucić pod łóżko.
Facet zorganizuje Ci trochę miejsca w szafie, można spróbować dostawić drugą. Są też takie wolnostojące stojaki na ubrania. Można to kupić za grosze, a upchniesz sporo.
Nie wierzę, że w łazience nie zmieści się jakaś półeczka. Ile masz rzeczy, które muszą stać w tej łazience i których faktycznie używasz? Od razu zaznaczę, że kosmetyki kolorowe spokojnie możesz trzymać poza łazienką, na drobne im to wyjdzie. Aha, gdyby ktoś mi kazał zmieniać dobrą pralkę tylko dlatego, że nie można na niej ustawić kosmetyków, to zaczęłabym się śmiać.
Mam wrażenie że trochę szukasz problemów na siłę. Nie cieszysz się na przeprowadzkę. Skoro za kilka miesięcy chcesz kupić swoje mieszkanie, to może po prostu wprowadź się do niego na próbę, a potem przeprowadzicie się do Twojego mieszkanie, a jego może iść pod wynajem. Mieszkając u niego zaoszczędzisz sporo kasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 18:32   #78
YellowMelllow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 54
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Nie chcę mi się wierzyć, że w dwupokojowym mieszkaniu zamieszkanym tylko przez jednego faceta nie da się już wygospodarować kawałka przestrzeni. Autorko, ile ty masz tych rzeczy, że się nie zmieszczą? Proponuję wszystkie przejrzeć, posegregować, pozbyć się tych niepotrzebnych. Tak jak dziewczyny pisały, rzeczy sezonowe ubrania można spakować do worków/walizek i wrzucić pod łóżko.
Facet zorganizuje Ci trochę miejsca w szafie, można spróbować dostawić drugą. Są też takie wolnostojące stojaki na ubrania. Można to kupić za grosze, a upchniesz sporo.
Nie wierzę, że w łazience nie zmieści się jakaś półeczka. Ile masz rzeczy, które muszą stać w tej łazience i których faktycznie używasz? Od razu zaznaczę, że kosmetyki kolorowe spokojnie możesz trzymać poza łazienką, na drobne im to wyjdzie. Aha, gdyby ktoś mi kazał zmieniać dobrą pralkę tylko dlatego, że nie można na niej ustawić kosmetyków, to zaczęłabym się śmiać.
Mam wrażenie że trochę szukasz problemów na siłę. Nie cieszysz się na przeprowadzkę. Skoro za kilka miesięcy chcesz kupić swoje mieszkanie, to może po prostu wprowadź się do niego na próbę, a potem przeprowadzicie się do Twojego mieszkanie, a jego może iść pod wynajem. Mieszkając u niego zaoszczędzisz sporo kasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
On mieszka pod miastem, w lokalizacji ze złym dojazdem, myślę, że wynajem jego mieszkania to będzie trudna sprawa.



Dziękuję wszystkim za rady, spróbuję porozmawiać z nim i patrzeć na to wszystko szerzej, znaleźć jakieś rozwiązania.
YellowMelllow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 18:36   #79
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez YellowMelllow Pokaż wiadomość
On mieszka pod miastem, w lokalizacji ze złym dojazdem, myślę, że wynajem jego mieszkania to będzie trudna sprawa.
Dlaczego? Jednak ktoś chce tam mieszać skoro on sam kupił to mieszkanie i zapewne ma sąsiadów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-10, 19:00   #80
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87991074]Dlaczego? Jednak ktoś chce tam mieszać skoro on sam kupił to mieszkanie i zapewne ma sąsiadów.[/QUOTE]Bardzo często takie nieruchomości gdzie psy doopami szczekają szybciej się sprzedają niż wynajmują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 19:11   #81
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez YellowMelllow Pokaż wiadomość
On mieszka pod miastem, w lokalizacji ze złym dojazdem, myślę, że wynajem jego mieszkania to będzie trudna sprawa.



Dziękuję wszystkim za rady, spróbuję porozmawiać z nim i patrzeć na to wszystko szerzej, znaleźć jakieś rozwiązania.
Czemu nie odpowiadasz na wszystkie pytania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 19:22   #82
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Mam propozycję - kup swoje mieszkanie i urzadz je po swojemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 21:07   #83
piernikdowiatraka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 228
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Mysle na czym autorce zalezy najbardziej. Bo chyba za dużo tu wygodnictwa.. Pierwsze zamieszkanie z facetem to raczej ekscytacja i cieszenie sie soba nawet na 20m2 i materacu. Moze spojrz na swoj związek, na tego człowieka który oferuje Ci kąt bo Ciebie jeszcze nie stać na mieszkanie. Ja ze swoim facetem bylam szczesliwa w tzw jaskini i mielismy jeszcze psa. Teraz kiedy mamy wielki dom z sentymentem wspominamy te chwile kiedy mieliśmy lazienke dwa na dwa i nie byla ona spa. Ustal sobie priorytety inne, bo wiekszy dom nie zapewni Ci uczucia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez piernikdowiatraka
Czas edycji: 2020-07-10 o 21:08
piernikdowiatraka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 21:51   #84
YellowMelllow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 54
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez piernikdowiatraka Pokaż wiadomość
Mysle na czym autorce zalezy najbardziej. Bo chyba za dużo tu wygodnictwa.. Pierwsze zamieszkanie z facetem to raczej ekscytacja i cieszenie sie soba nawet na 20m2 i materacu. Moze spojrz na swoj związek, na tego człowieka który oferuje Ci kąt bo Ciebie jeszcze nie stać na mieszkanie. Ja ze swoim facetem bylam szczesliwa w tzw jaskini i mielismy jeszcze psa. Teraz kiedy mamy wielki dom z sentymentem wspominamy te chwile kiedy mieliśmy lazienke dwa na dwa i nie byla ona spa. Ustal sobie priorytety inne, bo wiekszy dom nie zapewni Ci uczucia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po prostu młoda już nie jestem (bliżej mi do 30 niż do 20), przeprowadzałam się sporo, często mieszkałam w słabych warunkach i chciałabym wreszcie wygodnie żyć. Nie jestem paniusią, której wszystko przeszkadza, ale też fajnie mieć komfort. Co nie znaczy, że go nie kocham. Bardzo mi na nim zależy, gdybyśmy mieli teraz np. razem coś wynająć i moglibyśmy razem znaleźć coś co nam obojgu odpowiada, byłabym przeszczęśliwa

Edytowane przez YellowMelllow
Czas edycji: 2020-07-10 o 21:52
YellowMelllow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 22:06   #85
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez piernikdowiatraka Pokaż wiadomość
Mysle na czym autorce zalezy najbardziej. Bo chyba za dużo tu wygodnictwa.. Pierwsze zamieszkanie z facetem to raczej ekscytacja i cieszenie sie soba nawet na 20m2 i materacu. Moze spojrz na swoj związek, na tego człowieka który oferuje Ci kąt bo Ciebie jeszcze nie stać na mieszkanie. Ja ze swoim facetem bylam szczesliwa w tzw jaskini i mielismy jeszcze psa. Teraz kiedy mamy wielki dom z sentymentem wspominamy te chwile kiedy mieliśmy lazienke dwa na dwa i nie byla ona spa. Ustal sobie priorytety inne, bo wiekszy dom nie zapewni Ci uczucia.

A to prawda. Z odpowiednią osobą to i schowek pod schodami staje się pałacem.


Mi na przykład trochę przykro, że mam już spore własne mieszkanie i z ewentualnym facetem będziemy po prostu mieszkać tutaj, chyba że jego będzie jeszcze lepsze.



Będzie mi brakowało tego aspektu dorobkowego i studenckiego obliczania, czy wolimy obiad czy grę.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 22:17   #86
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez piernikdowiatraka Pokaż wiadomość
Mysle na czym autorce zalezy najbardziej. Bo chyba za dużo tu wygodnictwa.. Pierwsze zamieszkanie z facetem to raczej ekscytacja i cieszenie sie soba nawet na 20m2 i materacu. Moze spojrz na swoj związek, na tego człowieka który oferuje Ci kąt bo Ciebie jeszcze nie stać na mieszkanie. Ja ze swoim facetem bylam szczesliwa w tzw jaskini i mielismy jeszcze psa. Teraz kiedy mamy wielki dom z sentymentem wspominamy te chwile kiedy mieliśmy lazienke dwa na dwa i nie byla ona spa. Ustal sobie priorytety inne, bo wiekszy dom nie zapewni Ci uczucia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie
To samo napisalam wczesniej
Zero radosci tylko smecenie
Niech pomieszkają chwile razem zanim się wpakuja w zoobowiazania typu wynajem czy kupno czegoś razem bo mam nieodparte przeczucie ze to długo nie pociągnie
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 23:54   #87
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez piernikdowiatraka Pokaż wiadomość
Mysle na czym autorce zalezy najbardziej. Bo chyba za dużo tu wygodnictwa.. Pierwsze zamieszkanie z facetem to raczej ekscytacja i cieszenie sie soba nawet na 20m2 i materacu. Moze spojrz na swoj związek, na tego człowieka który oferuje Ci kąt bo Ciebie jeszcze nie stać na mieszkanie. Ja ze swoim facetem bylam szczesliwa w tzw jaskini i mielismy jeszcze psa. Teraz kiedy mamy wielki dom z sentymentem wspominamy te chwile kiedy mieliśmy lazienke dwa na dwa i nie byla ona spa. Ustal sobie priorytety inne, bo wiekszy dom nie zapewni Ci uczucia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ona co, bezdomna czy jak? Przecież dziewczyna ma gdzie mieszkać, więc on jej żadnej łaski nie robi, że kąt oferuje, wtf?

Ja się autorki wątpliwościom w ogóle nie dziwię. Facet chce ją u siebie w domu, zakładam, że to on zaczął temat, ale jakoś nie widać żeby rejestrował fakt, że w takim razie coś trzeba zmienić, przeorganizować i w ogóle zauważyć, że będą tam we 2. On do tego podchodzi machnięciem ręką, a tam, masz 4 półki zmieścisz się, bo se zrobił mieszkanko pod siebie i chce wziąć ją jak kanarka, postawi w klatce i metr na metr i luz.

Pierniczyłabym rzucać w takim razie wszystko, wydłużać drogę do pracy, zmieniać plany zakupu własnego mieszkania i cisnąć się jak studentka w akademiku, dla kogoś, kto nawet nie specjalnie odnotowuje fakt, że się wprowadzam. Zupełnie inaczej by to wyglądało, gdyby się zainteresował i pokazał, że myśli o niej i jej komforcie, że ustąpi jej swojej przestrzeni i to będzie "ich" mieszkanie, a nie jego z nią na doczepkę gdzieś po kątach.

I jak jestem osobą, która z partnerem mogłaby mieszkać w celi, tak w tym przypadku figę bym się do gościa wprowadziła. Co innego razem gdzieś się próbować wpasować, a co innego schodzić kilka stopni niżej w życiowym komforcie dla kogoś, kto tego nawet nie rejestruje, bo jemu jest ok i wszystko będzie ok, i a tam, nic więcej ci nie potrzeba.


P.S.
Autorka już dawno wyjaśniła, że zbędne rzeczy ma u rodziców.

Wyjaśniła też, że wcale nie zaoszczędzi, bo wyrówna się dojazdami, więc nie, znowu łaski jej nie robi, że ją do siebie weźmie.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 00:18   #88
YellowMelllow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 54
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
A ona co, bezdomna czy jak? Przecież dziewczyna ma gdzie mieszkać, więc on jej żadnej łaski nie robi, że kąt oferuje, wtf?

Ja się autorki wątpliwościom w ogóle nie dziwię. Facet chce ją u siebie w domu, zakładam, że to on zaczął temat, ale jakoś nie widać żeby rejestrował fakt, że w takim razie coś trzeba zmienić, przeorganizować i w ogóle zauważyć, że będą tam we 2. On do tego podchodzi machnięciem ręką, a tam, masz 4 półki zmieścisz się, bo se zrobił mieszkanko pod siebie i chce wziąć ją jak kanarka, postawi w klatce i metr na metr i luz.

Pierniczyłabym rzucać w takim razie wszystko, wydłużać drogę do pracy, zmieniać plany zakupu własnego mieszkania i cisnąć się jak studentka w akademiku, dla kogoś, kto nawet nie specjalnie odnotowuje fakt, że się wprowadzam. Zupełnie inaczej by to wyglądało, gdyby się zainteresował i pokazał, że myśli o niej i jej komforcie, że ustąpi jej swojej przestrzeni i to będzie "ich" mieszkanie, a nie jego z nią na doczepkę gdzieś po kątach.

I jak jestem osobą, która z partnerem mogłaby mieszkać w celi, tak w tym przypadku figę bym się do gościa wprowadziła. Co innego razem gdzieś się próbować wpasować, a co innego schodzić kilka stopni niżej w życiowym komforcie dla kogoś, kto tego nawet nie rejestruje, bo jemu jest ok i wszystko będzie ok, i a tam, nic więcej ci nie potrzeba.


P.S.
Autorka już dawno wyjaśniła, że zbędne rzeczy ma u rodziców.

Wyjaśniła też, że wcale nie zaoszczędzi, bo wyrówna się dojazdami, więc nie, znowu łaski jej nie robi, że ją do siebie weźmie.
W tym pogrubionym fragmencie ujęłaś sedno.
YellowMelllow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 01:06   #89
A_della
Raczkowanie
 
Avatar A_della
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 110
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Trochę mi to trąci odwieczną gierką pt. domyśl się, bo jak się nie domyślasz to znaczy, że Ci nie zależy. Wasza przyszłość jako związku nie stanie się lepsza od tego, że on zacznie czytać Ci w myślach, ale od tego, że nauczycie się rozmawiać wprost. On Ci pokazuje cztery półki, Ty mu mówisz - sorry, potrzebuję osiem, drążek na wieszaki i szafkę w łazience, co z tym robimy? Wtedy możesz ocenić, jakie jest jego podejście.
Teraz szukasz oznak braku szacunku w czymś, co zwyczajnie może nie mieć dla niego znaczenia - mój mąż wprowadził się do mnie i dwa lata trzymał ubrania w kartonach zanim kupiliśmy wspólne mieszkanie, bo było mu to obojętne.
A_della jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 06:38   #90
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Wspólne zamieszkanie u niego

Cytat:
Napisane przez piernikdowiatraka Pokaż wiadomość
Ja ze swoim facetem bylam szczesliwa w tzw jaskini i mielismy jeszcze psa. Teraz kiedy mamy wielki dom z sentymentem wspominamy te chwile kiedy mieliśmy lazienke dwa na dwa i nie byla ona spa.
Takie "mieszkajmy nawet w kartonie, byle razem" to mnie wzruszało i zachwycało w okresie okołostudenckim, teraz to nawet największe uczucie szlag by trafił gdybym nie miała odpowiednich warunków mieszkaniowych. Już się w życiu namieszkałam w spartańskich warunkach, z kombinowaniem co tu wyrzucić, z czego zrezygnować, co zawieźć rodzicom żeby się pomieścić. Starczy.

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Cytat:
Napisane przez A_della Pokaż wiadomość
Trochę mi to trąci odwieczną gierką pt. domyśl się, bo jak się nie domyślasz to znaczy, że Ci nie zależy. Wasza przyszłość jako związku nie stanie się lepsza od tego, że on zacznie czytać Ci w myślach, ale od tego, że nauczycie się rozmawiać wprost. On Ci pokazuje cztery półki, Ty mu mówisz - sorry, potrzebuję osiem, drążek na wieszaki i szafkę w łazience, co z tym robimy? Wtedy możesz ocenić, jakie jest jego podejście.
Dokładnie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-18 14:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.