AGH czy PŁ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-30, 17:13   #1
Juciak00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1

AGH czy PŁ


Jestem tegoroczną maturzystką i stoję właśnie przed dylematem wyboru studiów. Dostalam sie na informatykę stosowaną na Politechnice Łódzkiej (rodzinne miasto) oraz na Nowoczesne Technologie Kryminalistyczne na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Od jakiś 2 lat jestem zakochana w Krakowie i mam możliwości finansowe by podjąć tam studia, co byłoby również dla mnie pewnego rodzaju usamodzielnieniem. Chcialabym zaznać takze trochę studenckiego życia, 1 rok mieszkajac w przyslugujacym mi akademiku. Obawiam się jednak ze nie dam sobie rady. W rodzinnym mieście mam rodzine i znajomych ktorzy mogliby mi pomoc, tam bede zdana tylko na siebie. Zostawilabym tez psa do którego jestem przywiązana i mam przed sobą kurs prawa jazdy, z którym nie wiem czy zdążę do pazdziernika. Z drugiej strony zawsze chciałam robić coś w kierunku kryminalistycznym, a w Łodzi nie mam tego wyboru. Co wy byscie na moim miejscu zrobili? Wiem ze to moja decyzja, ale naprawde potrzebuje pomocy, moze ktos takze byl w podobnej sytuacji i cos doradzi. Z gory dziękuję za pomoc.
Juciak00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 10:42   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: AGH czy PŁ

Wybierz studia po kierunku, który Cię interesuje, a nie mieście. I z czym u diabła masz sobie nie poradzić? Z robieniem kanapek? Praniem skarpetek?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 11:21   #3
soffienkaa
Raczkowanie
 
Avatar soffienkaa
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 61
Dot.: AGH czy PŁ

idź na to co Cię bardziej interesuje jeśli jesteś pewna, że finansowo dasz sobie radę, to ogólnie też dasz sobie radę.
soffienkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 10:00   #4
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: AGH czy PŁ

Informatyka jak najbardziej. To co prawda matematyka, statystyka, prawdopodobieństwo oraz teoretyczne podstawy bleble... ale jednak umiejętności informatyczne są bardzo pożądane. W każdej dziedzinie jest cyfryzacja. Również jak ktoś ma potrzebę samokształcenia to może robić dużo w tym kierunku a nawet zacząć przerabiać to na konkretne pieniądze. Informatyka w kryminalistyce ma teraz coraz większe znaczenie bo przestępstwa są popełniane z użyciem internetu i narzędzi elektronicznych.

Techniki Kryminalistyczne to kolejny kierunek z serii zapychaczy. Ciężko jest dostać się do ,,laboratorium''.

Edytowane przez Polishwolf97
Czas edycji: 2019-08-09 o 10:06
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 11:00:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.