Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-21, 10:38   #4771
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja nie ważyłam się od ponad dwóch tyg. Jak wrócę do domu,to będę musiała się zwazyc.Boję się ile mi znowu przyrosło. Obecnie zaczynam wyrastać z rozmiaru 36 i S.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 10:45   #4772
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Jestem 6kg na plusie - zajadalam mdłości. Z synem byłam na tym etapie chyba 1 kg na plusie bo wcześniej schudłam 4 kg. Jesz zbilansowana posiłki? Może poprawiłaś dietę i trochę schudła na zdrowym odżywianiu, dzidziuś urusl i się waga zbilansowała. Krzywa cukrzycowa już miałaś? Dużo pijesz?
Tak sobie myślę że na tym etapie to dziecko dużo nie rośnie, teraz w kolejnych miesiącach będzie pewnie spory przyrost - masy dziecka, wód płodów ych, masa łożyska i macicy. Dla spokojnosci na następnej wizycie bym podpytala lekarza ale myślę że masz jeszcze chwilkę czasu żeby przytyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Współczuję :/
Zawsze mi się wydawało że choroby są wywoływane przez wirusy, bakterie i grzyby no ale widzisz, okazuje się że Kubuś jest czwartym patogenem. Człowiek uczy się całe życie 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie, całe życie się człowiek uczy najbardziej mnie zastanawia fakt, że kilka miesięcy do tyłu sama mu kupiła kubusia i wtedy nie był patogenem wiedza tajemna
Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Ja nie ważyłam się od ponad dwóch tyg. Jak wrócę do domu,to będę musiała się zwazyc.Boję się ile mi znowu przyrosło. Obecnie zaczynam wyrastać z rozmiaru 36 i S.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już noszę spodnie M a przed było XS/S. Także noo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 11:34   #4773
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Ja dostaję wydruk z USG z siatką centylową. Linia w środku to 50 centyl, krzyżyk to aktualna szacunkowa waga - 43,9 centylZałącznik 7701372


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie że daje ci taki wydruk. Gdzie chodzisz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 12:21   #4774
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Fajnie że daje ci taki wydruk. Gdzie chodzisz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klinika Bat-Med. To lokalna przychodnia, żadna sieciówka.

Mam pytanie czy znacie markę ubranek Fox and Bunny? Dostępna stacjonarnie w sklepach Sinsay. Śmiesznie niskie ceny i ładne wzory, ale nie wiem jak z jakością na dłuższą metę. Na razie kupiłam bluzę na próbę

IMG_20191221_103645~6.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 12:35   #4775
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ania mi centyle tylko podał lekarz. Ale są różne strony internetowe gdzie to można sprawdzić dla dzieci po urodzeniu, chyba dla ciąży też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 13:05   #4776
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ważę 63kg. Przed ciàżà miałam ok.56kg, potem schudłam 2kg do 54, teraz wskoczyłam na 63 po posiłku. Masakra. Brzuch mam wielki. Nogi i ręce szczupłe. Chyba nabrałam też wody..

Co do siatek centylowych,to można w Google wpisać siatka centylowa waga płodu i wyskoczy tabelka. Ja tam sprawdzam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-12-21 o 13:12
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 13:18   #4777
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sugar cube Pokaż wiadomość
Podlamana jestem. Krwawienie wrocilo, niewielkie ale jednak. Lekarz mowi, ze tak bedzie sie zdarzac, ale raczej sie lozysko jeszczw podniesie i bedzie dobrze. Niemniej kwitne w szpitalu.
Trzymm za Ciebie kciuki!

Cytat:
Napisane przez MatataJa Pokaż wiadomość
Nie mogę się doczekać świąt a później końca pracy, bo zdecydowanie potrzebuję odpoczynku! Dużo z Was jeszcze pracuje?
Ja, ale mam już dość

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
A ja wpadłam w lekka panikę :/ przed ciąża jak piłam alkohol to raczej gin z tonikiem i cytryną. W ciąży jak mnie ochota wzięła to się oszukiwalam samym tonikiem- charakterystyczny smak. Generalnie tonik prawie zawsze mamy w lodówce. I teraz doczytałam że on zawiera CHININE!!! ☠☠☠☠a mac zabroniona w ciąży oczywiście. A ja przez pół ciąży to piłam
Konsultowalaś może z lekarzem to? Może już na tym etapie nie ma się co martwić?

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Zawsze mi się wydawało że choroby są wywoływane przez wirusy, bakterie i grzyby no ale widzisz, okazuje się że Kubuś jest czwartym patogenem. Człowiek uczy się całe życie 🤣


Ja ważę chyba 6 kg więcej, ale już się czuję jak beka
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-21, 13:25   #4778
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Klinika Bat-Med. To lokalna przychodnia, żadna sieciówka.

Mam pytanie czy znacie markę ubranek Fox and Bunny? Dostępna stacjonarnie w sklepach Sinsay. Śmiesznie niskie ceny i ładne wzory, ale nie wiem jak z jakością na dłuższą metę. Na razie kupiłam bluzę na próbę

Załącznik 7701388

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz te małe rozmiary dłuższej mety nie doczekają bo zaraz za małe, a śliczne są więc chyba warto też słyszałam że niedawno się pojawiły, ale jeszcze nie dotarłam do sklepu. A widzę że e śliczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
Trzymm za Ciebie kciuki!

Ja, ale mam już dość

Konsultowalaś może z lekarzem to? Może już na tym etapie nie ma się co martwić?



Ja ważę chyba 6 kg więcej, ale już się czuję jak beka
Ja to od zrobienia testu piłam ehhh chyba nic nie będę mówić, bo co mi powie, na pewno żeby się nie martwić bo po co stresu jeszcze dokładać jak już po fakcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 13:29   #4779
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Klinika Bat-Med. To lokalna przychodnia, żadna sieciówka.

Mam pytanie czy znacie markę ubranek Fox and Bunny? Dostępna stacjonarnie w sklepach Sinsay. Śmiesznie niskie ceny i ładne wzory, ale nie wiem jak z jakością na dłuższą metę. Na razie kupiłam bluzę na próbę

Załącznik 7701388

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja widziałam na stronie Sinsaya ciuszki niemowlęce i cenowo podobne do Pepco ale wszystko było niedostępne muszę przejechać się stacjonarnie, śliczne te ciuszki. Jakością Sinsay średnio może się popisać, ale to zależy na jaki ciuch się trafi. Ale tak jak mówi Benetta, to są ubranka na chwilę bo Dziec szybko rośnie to można kupować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 13:35   #4780
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Ja widziałam na stronie Sinsaya ciuszki niemowlęce i cenowo podobne do Pepco ale wszystko było niedostępne muszę przejechać się stacjonarnie, śliczne te ciuszki. Jakością Sinsay średnio może się popisać, ale to zależy na jaki ciuch się trafi. Ale tak jak mówi Benetta, to są ubranka na chwilę bo Dziec szybko rośnie to można kupować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie Sinsay to loteria. Ja jakieś 4 lata temu kupiłam czarny t_shirt za 9.9 i dalej jest czarny (chwilowo za mały). W Lublinie niestety stacjonarnie nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 13:41   #4781
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Wiesz te małe rozmiary dłuższej mety nie doczekają bo zaraz za małe, a śliczne są więc chyba warto też słyszałam że niedawno się pojawiły, ale jeszcze nie dotarłam do sklepu. A widzę że e śliczne
Niby tak ale jednak wkurza mnie jak coś jest źle zszyte, albo po jednym praniu wygląda jak ścierka A naprawdę tanio, bluzy po 10-20 zł, 3-pak pajacyków 40 zł, gdzie w H&M, albo Next trzeba dać 100 zł, body po 10 zł. Pewnie zaryzykuję i dokupię coś jeszcze, ale miałam nadzieję, że może ktoś testował. Bo dorosła kolekcja wiem, że mocno średnia jakościowo.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2019-12-21 o 13:44
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-21, 13:56   #4782
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

U mnie nie ma stacjonarnego ,ale sobie chwalą ) Koleżanki . Ja tam nic nie kupuję , napewno nie będzie mały miał 46 cm lekarz z góry mi skreślił tą rozmiarówkę. A wgl tu moja teściowa ma rację , każdy coś kupi .. (wyprawkę jakaś z pracy dostanę ,bo już kadry się pytały o płeć )


W przyszłym roku oszaleję, muszę ścianę postawić w pokoju ,bo mamy otwartą przestrzeń ,a chciałam tam mini salon zrobić . Sypialnia by była sypialnię ,a nie wszystkim razem. . Wydatki gonią wydatki . Fotelik samochodowy kupić albo jakaś nakładkę na ten chociaż nie wiem czy są ..
Wanienka chyba Ikea , nakładka na wannę odpada bo na kolanach jakoś mi się to nie widzi


Robię tort piernikowy z ksylitolem ,nikomu nie powiem co jest w środku to zjedzą ,a tak będą wybrzydzać ..
Kupiłam prezenty teściowej,teść ,szwagier *2 , szwagierki*2 ...a tu dzowni teściowa z info , że w tym roku bez prezentów tylko dla mały dzieci szt1 ! Super.....
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 14:07   #4783
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ewka robiłaś już coś z ksylitolem? Będę piekła sernik. I właśnie rozważam zrobienie zwykłego i obejście się smakiem... ( No może maleńki kawałek...) Albo zrobienie z ksylitolem. Tylko nie chciałabym zepsuć tego bo będzie bardzo duża blaszka, sernik na wypasie. A nie wiem czy cukier się zastępuje ksylitolem w proporcji 1:1? Jeśli w przepisie mam np 200g cukru to tyle daje ksylitolu? Nie wiem czy on słodszy w smaku czy nie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 14:26   #4784
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ewka robiłaś już coś z ksylitolem? Będę piekła sernik. I właśnie rozważam zrobienie zwykłego i obejście się smakiem... ( No może maleńki kawałek...) Albo zrobienie z ksylitolem. Tylko nie chciałabym zepsuć tego bo będzie bardzo duża blaszka, sernik na wypasie. A nie wiem czy cukier się zastępuje ksylitolem w proporcji 1:1? Jeśli w przepisie mam np 200g cukru to tyle daje ksylitolu? Nie wiem czy on słodszy w smaku czy nie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ksylitol jest mniej słodki od cukru. Czubata łyżeczka ksylitolu odpowiada płaskiej lyzeczce cukru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 14:33   #4785
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Niby tak ale jednak wkurza mnie jak coś jest źle zszyte, albo po jednym praniu wygląda jak ścierka A naprawdę tanio, bluzy po 10-20 zł, 3-pak pajacyków 40 zł, gdzie w H&M, albo Next trzeba dać 100 zł, body po 10 zł. Pewnie zaryzykuję i dokupię coś jeszcze, ale miałam nadzieję, że może ktoś testował. Bo dorosła kolekcja wiem, że mocno średnia jakościowo.
W sumie racja trafiały się bodziaki po jednym praniu jak psu z gardła wyciągnięte..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 14:38   #4786
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Ksylitol jest mniej słodki od cukru. Czubata łyżeczka ksylitolu odpowiada płaskiej lyzeczce cukru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 14:49   #4787
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest mniej słodki, ale z drugiej strony nie można przesadzać z ilością, bo potrafi wywołać rewolucje żołądkowe. A przynajmniej zawsze widziałam takie ostrzeżenie na opakowaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 15:07   #4788
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Jest mniej słodki, ale z drugiej strony nie można przesadzać z ilością, bo potrafi wywołać rewolucje żołądkowe. A przynajmniej zawsze widziałam takie ostrzeżenie na opakowaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, nadmierne spożycie powoduje biegunkę. Ja ksylitolu używam do kawy głównie,bo gorzkiej nie lubię,a cukier redukuje i już od kilku lat nie słodzę herbaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-12-21 o 15:10
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 20:25   #4789
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Hej, poszłam dzis dodatkow na usg prywatnie bo bardzo chcialam potwierdzic płeć... bedzie dziewczynka ale dowiedziałam się czegoś, co mnie zwaliło z nóg... moje łozysko jest przodujące i do tego prawdopodobnie połączone z macicą... rycze cały dzien bo strasznie się boję, do dzis nic nie wiedzialam o tym a miałam ostatnio połówkowe 2tyg temu. Szyjka skróciła się o 1cm... tak bardzo się boję, że bedę musiała spędzić reszte ciąży w szpitalu... a co z moim roczniakiem? nie mamy tu zadnej pomocy i szukamy na juz opiekunki...
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-21, 20:34   #4790
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
Hej, poszłam dzis dodatkow na usg prywatnie bo bardzo chcialam potwierdzic płeć... bedzie dziewczynka ale dowiedziałam się czegoś, co mnie zwaliło z nóg... moje łozysko jest przodujące i do tego prawdopodobnie połączone z macicą... rycze cały dzien bo strasznie się boję, do dzis nic nie wiedzialam o tym a miałam ostatnio połówkowe 2tyg temu. Szyjka skróciła się o 1cm... tak bardzo się boję, że bedę musiała spędzić reszte ciąży w szpitalu... a co z moim roczniakiem? nie mamy tu zadnej pomocy i szukamy na juz opiekunki...
Czy to oznacza łożysko przyrośnięte?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 20:35   #4791
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
Hej, poszłam dzis dodatkow na usg prywatnie bo bardzo chcialam potwierdzic płeć... bedzie dziewczynka ale dowiedziałam się czegoś, co mnie zwaliło z nóg... moje łozysko jest przodujące i do tego prawdopodobnie połączone z macicą... rycze cały dzien bo strasznie się boję, do dzis nic nie wiedzialam o tym a miałam ostatnio połówkowe 2tyg temu. Szyjka skróciła się o 1cm... tak bardzo się boję, że bedę musiała spędzić reszte ciąży w szpitalu... a co z moim roczniakiem? nie mamy tu zadnej pomocy i szukamy na juz opiekunki...
Przytulam... U mnie tez na polowkowym 2 tygodnie przed krwawieniem wszystko ok, nic nie mowili ze lozysko nisko. A tu brzeznie przodujace, plus zrost przeszkadza i od tygodnia jestem w szpitalu. Kombinujemy jak mozemy z opieka nad dwulatkiem, zabralam go ze zlobka od grudnia, bo wszystko bylo dobrze i mial byc ze mna w domu...
Mam nadzieje, ze mnie wypuszcza do domu, ale jesli sie sytuacja nie ustabilizuje i bede musiala lezec, to tez nie dam rady sie nim zajmowac...
Trzymam kciuki, zeby u Ciebie nie skonczylo sie szpitalem.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 20:35   #4792
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
Hej, poszłam dzis dodatkow na usg prywatnie bo bardzo chcialam potwierdzic płeć... bedzie dziewczynka ale dowiedziałam się czegoś, co mnie zwaliło z nóg... moje łozysko jest przodujące i do tego prawdopodobnie połączone z macicą... rycze cały dzien bo strasznie się boję, do dzis nic nie wiedzialam o tym a miałam ostatnio połówkowe 2tyg temu. Szyjka skróciła się o 1cm... tak bardzo się boję, że bedę musiała spędzić reszte ciąży w szpitalu... a co z moim roczniakiem? nie mamy tu zadnej pomocy i szukamy na juz opiekunki...
Po pierwsze gratuluję dziewczynki
Jeśli chodzi o lozysko- na pewno oszczędny tryb ( wiem, trudno o to z małym dzieckiem) a wszystko będzie dobrze. Wcale nie jest powiedziane że szpital będzie konieczny.

Zauważyliście że u nas na wątku te nisko położone a nawet przodujące łożyska to jakaś "plaga"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 20:41   #4793
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Czy to oznacza łożysko przyrośnięte?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie pamietam z tego strsu czy tak powiedzial... zaraz po nowym roku lece do swojego gina i pewnie mnie polozy do szpitala zeby to sprawdzic bo on w luxmedzie nie ma sprzetu do usg

Cytat:
Napisane przez sugar cube Pokaż wiadomość
Przytulam... U mnie tez na polowkowym 2 tygodnie przed krwawieniem wszystko ok, nic nie mowili ze lozysko nisko. A tu brzeznie przodujace, plus zrost przeszkadza i od tygodnia jestem w szpitalu. Kombinujemy jak mozemy z opieka nad dwulatkiem, zabralam go ze zlobka od grudnia, bo wszystko bylo dobrze i mial byc ze mna w domu...
Mam nadzieje, ze mnie wypuszcza do domu, ale jesli sie sytuacja nie ustabilizuje i bede musiala lezec, to tez nie dam rady sie nim zajmowac...
Trzymam kciuki, zeby u Ciebie nie skonczylo sie szpitalem.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
ja bardzo liczylam na zlobek, że troche ospoczne ale caly grudzien siedizal prawie w domu chory... wiec chyba trzeba kogos jednak zatrudnic :/
Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Po pierwsze gratuluję dziewczynki
Jeśli chodzi o lozysko- na pewno oszczędny tryb ( wiem, trudno o to z małym dzieckiem) a wszystko będzie dobrze. Wcale nie jest powiedziane że szpital będzie konieczny.

Zauważyliście że u nas na wątku te nisko położone a nawet przodujące łożyska to jakaś "plaga"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzieki naczytalam sie oczywiscie i najadłam strachu, że to zagrozenie zycia dla nas obu podczas porodu wiec fajne swieta będą... dobrze ze nkigdzie nie jedziemy
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 20:43   #4794
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Właśnie zamówiliśmy pierwsze ubranka dla synka. Nie byłam pewna ale mąż zachwycony jak mu pokazalam w Smyku zestaw Batmana.
Zaczęłam brać żelazo, takie już sprawdzone na mnie i dzisiaj tak źle się po nim czułam. Jeszcze 2 razy sprawdzę jak reaguje bo mąż w domu..jesli będzie źle to zmienię na drugie które tolerowalam ale dawno mnie tak nie zmiotło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 20:47   #4795
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
nie pamietam z tego strsu czy tak powiedzial... zaraz po nowym roku lece do swojego gina i pewnie mnie polozy do szpitala zeby to sprawdzic bo on w luxmedzie nie ma sprzetu do usg


ja bardzo liczylam na zlobek, że troche ospoczne ale caly grudzien siedizal prawie w domu chory... wiec chyba trzeba kogos jednak zatrudnic :/

dzieki naczytalam sie oczywiscie i najadłam strachu, że to zagrozenie zycia dla nas obu podczas porodu wiec fajne swieta będą... dobrze ze nkigdzie nie jedziemy
Pytam,bo jeżeli masz przyrośniete łożysko, to sprawa jest poważna. Nie chce Cię straszyć, może tak nie jest,ale zapytaj się jak będziesz następnym razem u lekarza,czy to jest to. Dlatego o tym pisze,bo moja mama będąc ze mną w ciąży miała przyrosniete łożysko do macicy i leżała 1,5mca w szpitalu. Na koniec dostała krwotoku,musieli wyciąć jej macicę i obie ledwo uszylsmy z życiem. Teraz są inne czasy,ale warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i być swiadomym.
Gratuluję oczywiście dziewczynki .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 20:50   #4796
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Pytam,bo jeżeli masz przyrośniete łożysko, to sprawa jest poważna. Nie chce Cię straszyć, może tak nie jest,ale zapytaj się jak będziesz następnym razem u lekarza,czy to jest to. Dlatego o tym pisze,bo moja mama będąc ze mną w ciąży miała przyrosniete łożysko do macicy i leżała 1,5mca w szpitalu. Na koniec dostała krwotoku,musieli wyciąć jej macicę i obie ledwo uszylsmy z życiem. Teraz są inne czasy,ale warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i być swiadomym.
Gratuluję oczywiście dziewczynki .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
właśnie wiem i tego sie boje
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 21:05   #4797
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
właśnie wiem i tego sie boje
Będzie dobrze. Teraz medycyna jest na innym etapie jak kiedyś ,ale musisz na siebie uważać. Masz trudną sytuację,bo masz małe dziecko. Musisz kogoś do pomocy mieć. Musisz niestety się liczyć z tym,że możesz końcówkę ciazy spędzić w szpitalu.
Trzymam kciuki ,żeby wszystko było ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 21:08   #4798
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Właśnie zamówiliśmy pierwsze ubranka dla synka. Nie byłam pewna ale mąż zachwycony jak mu pokazalam w Smyku zestaw Batmana.
Zaczęłam brać żelazo, takie już sprawdzone na mnie i dzisiaj tak źle się po nim czułam. Jeszcze 2 razy sprawdzę jak reaguje bo mąż w domu..jesli będzie źle to zmienię na drugie które tolerowalam ale dawno mnie tak nie zmiotło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja żelazo zaczynam brać od jutra. Mam brać na czczo. Wprawdzie nigdy nie brałam żelaza, ale wydaje mi się, że to jest dość 'żrące' i zdziwiło mnie, że muszę je brać przed jedzeniem. Może się mylę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 21:28   #4799
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja tak długo biorę te żelazo .. ale ja nie mam , że na czczo . Mam brać kiedy chcę , zazwyczaj i tak to jest po śniadaniu . Czytałam , że dużo dziewczyn na żelazie źle się czuję.

Ja za pewne przejdę na zastrzyki z żelaza . Bo i tak mam słaby wynik ,a odstawienie na miesiąc kończy się tym , że mam strasznie w dole.



Po szpitalu wynik żelaza jupi 30 !
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 21:43   #4800
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

ania20bn pytałaś o lekarza. Ja chodzę do Adama Rajperta w Łabędach. Tam przyjmuje na NFZ ale prywatnie też. Prowadził wszystkie moje ciążę i ufam mu.

W piątek byłam na powtórnym prenatalnym. Wszystko jest ok. Waga tylko 420 na 21+1. Mi nie mówią ile cm ma dziecko bo twierdzą że nie da się już zmierzyć 🤨.

Moja waga też tylko 1 kg na plusie ale brzuch mi już wywaliło a miesiąc temu nic widać nie było.

Sugar kciuki mocne

Wiola poczekaj na kolejną wizytę i dokładnie dopytaj co i jak. Czasem to co mówi 1 lekarz nie pokrywa się z 2.
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.