studia na włosku, czy jest sens - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-31, 19:54   #1
Coco Chanel6
Raczkowanie
 
Avatar Coco Chanel6
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 101

studia na włosku, czy jest sens


od pazdziernika zaczynam 2 rok FIR, magisterka zaocznie. jako ze licencjat mam z innego kierunku, włożyłam dużo wysiłku w to, by mimo sporych braków zaliczyć semestr. trochę miałam szczęścia gdyż na jednym egzaminie gość się zlitowal i dal 3, z drugiego ogarnelam zwolnienie lekarskie. nadszedł drugi semestr, korona.
zajęcia zdalne, Wszystko ładnie pięknie, jednak pojawił się problem z informatyka. zostaliśmy poinformowani o tym ze będą zajecia online dzień wczesniej. ja czasem w weekendy pracuję, nie miałam możliwości wziac wolnego. i tak nie byłam na żadnych z tych zajęć. i tak jakoś wyszło ze nie udało mi się tego Zaliczyć, mam 2 z poprawy.
jeśli wezme warunek to będę mieć zaliczony 1 rok, ok. ale co jeśli mi się nie uda w sesji zimowej albo letniej, czy najgorzej nie zdam tego warunku. wtedy czeka mnie powtarzanie całego roku. naprawdę studia to dla mnie duży wysiłek i nie zamierzam zaczynać nowych, ewentualnie płacić rok dłużej.
czy któras z was miała podobny problem? czy warto Ryzykować? czy można miec fajna Przyszłość z licencjatem? gdybym miała wszystko zaliczone nawet bym się nie zastanawiała. a tak boje się ze strace jeszcze więcej
Coco Chanel6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 11:03   #2
anula19_92
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 48
Dot.: studia na włosku, czy jest sens

Może warto się zastanowić nad szkołą policealną? Ja przez problemy zdrowotne nie skońćzyłam liceum, teraz chodzę do liceum dla dorosłych xxx i znam dużo osób, które zamiast iść na studia poszły do szkoły policealnej. Oferta jest na tyle rozbudowana, że można znaleźć kierunek odpowiedni dla siebie. Ja po skońćzeniu liceum wybieram się na kosmetykę.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-09-02 o 09:00 Powód: reklama
anula19_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 08:35   #3
iga_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 15
Dot.: studia na włosku, czy jest sens

Cytat:
Napisane przez Coco Chanel6 Pokaż wiadomość
od pazdziernika zaczynam 2 rok FIR, magisterka zaocznie. jako ze licencjat mam z innego kierunku, włożyłam dużo wysiłku w to, by mimo sporych braków zaliczyć semestr. trochę miałam szczęścia gdyż na jednym egzaminie gość się zlitowal i dal 3, z drugiego ogarnelam zwolnienie lekarskie. nadszedł drugi semestr, korona.
zajęcia zdalne, Wszystko ładnie pięknie, jednak pojawił się problem z informatyka. zostaliśmy poinformowani o tym ze będą zajecia online dzień wczesniej. ja czasem w weekendy pracuję, nie miałam możliwości wziac wolnego. i tak nie byłam na żadnych z tych zajęć. i tak jakoś wyszło ze nie udało mi się tego Zaliczyć, mam 2 z poprawy.
jeśli wezme warunek to będę mieć zaliczony 1 rok, ok. ale co jeśli mi się nie uda w sesji zimowej albo letniej, czy najgorzej nie zdam tego warunku. wtedy czeka mnie powtarzanie całego roku. naprawdę studia to dla mnie duży wysiłek i nie zamierzam zaczynać nowych, ewentualnie płacić rok dłużej.
czy któras z was miała podobny problem? czy warto Ryzykować? czy można miec fajna Przyszłość z licencjatem? gdybym miała wszystko zaliczone nawet bym się nie zastanawiała. a tak boje się ze strace jeszcze więcej

Zdecydowanie warto ryzykować. Warto zapłacić za warunek i skupić się mocno na tym przedmiocie. To jest bardzo powszechne, nie ma co od razu zakładać, że się nie uda. Skup się nad tym przedmiotem najbardziej, jeżeli sprawia Ci tak duże problemy, a reszty ucz się regularnie (tak aby nie narobić sobie zaległości i niepotrzebnego stresu przed sesją) i przede wszystkim się nie poddawaj. Szkoda zaprzepaścić tego co już udało Ci się osiągnąć - jesteś w połowie magisterki Teraz się zaprzesz, a później będziesz miała ogromną satysfakcję. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Sam licencjat jest słaby, dla mnie jest to tylko pewien etap nauki w szkole wyższej, który trzeba przejść by uzyskać ten "właściwy" tytuł, ale ile ludzi tyle opinii (to jest tylko moja subiektywna).
iga_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 21:42   #4
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: studia na włosku, czy jest sens

Cytat:
Napisane przez anula19_92 Pokaż wiadomość
Może warto się zastanowić nad szkołą policealną? Ja przez problemy zdrowotne nie skońćzyłam liceum, teraz chodzę do liceum dla dorosłych xxx i znam dużo osób, które zamiast iść na studia poszły do szkoły policealnej. Oferta jest na tyle rozbudowana, że można znaleźć kierunek odpowiedni dla siebie. Ja po skońćzeniu liceum wybieram się na kosmetykę.
Jak ktoś ma możliwość zrobienia studiów, to lepiej cisnąc studia. Nawet jakby trzeba było powtarzać rok. Wpisane w CV studia zawsze będą wyglądać lepiej niż jakakolwiek szkoła policealna.





A dobra, teraz zobaczyłam, że to spamerski użytkownik, który ma reklamować cosinusa.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-03, 12:53   #5
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: studia na włosku, czy jest sens

Musisz sobie odpowiedziec sama na pytanie czy te studia są ci potrzebne w przyszlosci czy studiujesz je tak tylko byleby studiować.
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-03 13:53:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.