Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-09, 23:18   #121
Lajne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 43
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

a ja się chyba zdecyduje na usunięcie laserem. Podobno po kilku tyg ślad jest niewidoczny, a koszt 200zł/szt pozdro
Lajne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 05:04   #122
monis1981
Raczkowanie
 
Avatar monis1981
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: usa, jacksonville, florida
Wiadomości: 355
GG do monis1981
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

babki kochane...
z 5 lat temu mialam usuwane pieprzyki miedzy piersiami, laserowo...robilam wszystko co moglam i blizny mam wrecz niemilorsierne jak bliznowce
2 lata temu zmienil mi sie pieprzyk na plecach, usuneli chirurgicznie wycinajac i blizna jest ale o wiele mniejsza
pozatym wejscie pod uwage jak kto sie goi, obejrzyjcie swoje wczesniejsze blizny bo niektorzy niezaleznie jak maja usuwane to maja sklonnosc do bliznowcow
gdyby byla metoda bez pozostawienie blizn bardzo chetnie bym jej uzyla...bo niestety moi rodzice bardzo milosiernie mnie nimi obdarzyli
monis1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 16:48   #123
ankagostyn
Raczkowanie
 
Avatar ankagostyn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: gostyń wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

o jejku moich pieprzyków to chyba nie zliczę.. jakies dwa lata temu poszlam do dermatologa i pokazal mi trzy z nich, ktore radzil usunac. Obejrzał je onkolog i powiedzial, ze rakowe to rzaczej nie są, ale moznaby je usunac, bo "ie wiadomo co toza licho". No wiec chirurg ; ladnie mi je obcial, wyslal do analizy i nic nie było na szczescie groznego. Tylko niestety mam niepiękne blizny... na dwoch z nich chyba zaczyna sie cos odbudowywac... wiec sie boje nieco, a sklonnosc do bliznowcow niestety mam, nic na to nie poradze
ankagostyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 10:44   #124
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Czesc kobietki!
Mam pytanie czy ktoras z Was miala usuwane pieprzyki cieklym azotem? Ponoc ta metoda nie pozostawia blizn? Ja 2 pieprzyki wycielam chirurgicznie jedna blizna jest prawie niewidoczna ale druga - na brzuchu jest okropna uzuwam przeroznych specyfikow na blizny i nic nawet nie zrobila sie jasniejsza. Mam tendencje do pieprzykow ciagle mi wyskakuja nowe co prawda sa male ale bardzo ciemne a ja mam jasna karnacje i sie bardzo rzucaja w oczy. Tak wiec jezeli ktoras z Was usuwala je cieklym azotem i np. laserem bardzo prosze o odpowiedz czy pozostaja blizny i czy majac skierowanie od dermatologa mozna zabieg wykonac bezplatnie?
Dzieki z gory !
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 18:46   #125
tigzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 56
Question pieprzyki na skórze głowy

Mam sporo pieprzyków na skórze głowy, są płasie i kilka wypukłych. Trochę się niepokoję, bo wydaje mi się, że kiedys mialam ich mniej.. Czy któraś z Was spotkała się tez z tym problemem? Planuję wybrac sie do dermatologa.. Pytam, bo wydaje mi się to dośc nietypowie miejsce na pieprzyki.. Chyba, ze to nie są pieprzyki, tylko coś innego...? W kazdym razie wyglądem przypominają pieprzyki.. Pozdrawiam
tigzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 13:05   #126
brazil133
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z daleka:)
Wiadomości: 648
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Cześć Sonia Ja jestem z twoich okolic .Moje pieprzyki to zmora i ciągle robią się nowe.Napisz gdzie wycinałaś chirurgicznie pieprzyki i czy możesz polecić jakiegoś dobrego dermatologa.Z góry dzięki za informacje.
brazil133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 13:32   #127
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Czesc brazil133
Nie wiem czy znasz na Bytomiu przychodnie " Silesiana"? To tam wlasnie poszlam do dermatologa ( niestety nie pamietam nazwiska ale byla to Pani Dr.) powiedzialam i pokazalam jej moje pieprzyki ktore sa w miejscach najbardziej draznionych przez ubrania. Odrazu dostalam skierowanie do chirurga plastyka ( przesympatyczna kobietka Pani Dr. Pawlik ) ktora wykonuje zabiegi w tej samej przychodni "Silesiana". Zabieg wykonywalam bezplatnie ale czekalam chyba 2 albo 3 miesiace. Usunelam narazie tylko 2 wieksze pieprzyki oczywiscie kazdy z osobna, jak pisalam wczesniej jedna blizna jest prawie niewidoczna natomiast na brzuchu jest paskudna. Niedawno sie dowiedzialam ze w Bytomiu na teranie szpitala Gorniczego jest osrodek usuwania znamion po przez krioterapie czyli ciekly azot, najpierw trzeba miec od dermatologa skierowanie a pozniej mozna isc na zabieg, okres oczekiwania jeszcze dluzszy pol roku. Jak urodze dzidziusia ( jestem w ciazy ) wybiore sie tam aby sie wszystkiego dokladnie dowiedziec. Pozdrawiam
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-16, 22:48   #128
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: pieprzyki na skórze głowy

wiesz ja też mam na głowie pieprzyki i na dodatek są czerwonawe fajnie przebijają się wsród czarnych włosów kurcze ale nie mam pojecia, czy trzeba by było się nimi zająć profesjonalnie
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 23:39   #129
tigzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 56
Dot.: pieprzyki na skórze głowy

A duzo ich masz?? moje raczej nie sa czerwonawe, choc w sumie trudno mi powiedziec, bo nie jest latwo je zobaczyc... Ale te wypukle mi sie szczegolnie nie podobaja.., sama nie wiem czy to sa pieprzyki, czy jakies narosla...? we wrzesniu ide do dermatologa, ale boje sie troszke, dlatego chcialam wiedziec czy jestem jedyna na tym swiecie ''obdarzona'' tym problemem..? Pozdrawiam serdecznie
tigzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 15:36   #130
Kaśka'''''''
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5
Krioterapia

Witam
Byłam dziś u pani dermatolog z moim problemem, a mianowicie mam pełno grudek na brodzie i dermatolog stwierdziła że to są brodawki (jakiś wirus). Zastosowała krioterapię miejscową i za miesiąc znów mam się do niej zgłośić. I właśnie chciałam sie zapytać czy ktoś stosował krioterapię i czy pomogła?
Kaśka''''''' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 16:13   #131
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Krioterapia

Witam! Ja stosowałam krioterapię i to kilka (naście?) razy. Jestem "szczęśliwą" posiadaczką brodawek na stopie (wiem, że to daleko od brody). Wiele razy próbowałam się ich pozbyć- chociaż nie lubię tego zabiegu, bo dla mnie znieczulenie jest bolesne. Na początku część brodawek zniknęła, no ale potem następowały ciągłe nawroty, choć w kilku miejscach udało się je trwale usunąć. Wszystko zależy od tego czy Twój organizm jest na nie podatny. Ja nawet przez jakiś czas przestałam chodzić na basen lub chodziłam tam w klapkach, ale niestety nie pomogło. Stosowałam Brodacid itp. i też zniknęły tylko niektóre. Także męczę się z nimi od 3 lat. Ale jeśli zabieg był wykonany w niedługim okresie po tym jak to zauważyłaś to myślę, że wszystko się ładnie zagoi . Powiedz jak się czujesz, czy boli Cię w tamtym miejscu? Jestem ciekawa, bo niespotkałam się jeszcze z brodawkami w takim miejscu.
Pozdrawiam!
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 16:26   #132
Kaśka'''''''
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5
Dot.: Krioterapia

Witam ponownie, mam nadzieję że tego zabiegu nie będę powtarzać kilkanaście razy,bo to wcale nie jest przyjemne...A więc czuję sie dobrze, tylko że z moją brodą jest nie najlepiej bo jest cała zaczerwieniona (podobno tak ma być),i szczypało jak cholera.I niestety minęło duuużo czasu zanim wybrałam się do dermatologa,bo myślałam że "to"samo zniknie.Oprocz tego mam iść do chirurga na wycięcie znamienia barwnikowego na plecach i tego to juz sie bardziej boje...

Również pozdrawiam
Kaśka''''''' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 17:52   #133
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Krioterapia

Ja miałam krioterapię na pieprzyki włókniaki i na pryszcze:/ Na te pierwsze podziałało super, nic nie trzeba było powtarzać. Pieprzyki najpierw jakby spuchły, po smarowaniu davercinem szybko przyschły, odpadły i nie ma śladu
A na pryszcze to porażka, nic się nie zmniejszyło, wbrew zapewnieniom, a pani dr mówiła, żeby zawsze przychodzić np. przed jakims wyjściem ważnym czy cos Wiecej tam nie poszlam, zmienialm derm. zażywam teraz antybiotyk i mam coraz lepsza cere
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 19:15   #134
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Krioterapia

Acha tylko, że ja na krioterapię to do chirurga chodzę (jest specjalistą od usuwania brodawek)- naprawdę super lekarz, pogada i wogóle. No i zawsze mi mówi, że ma nadzieję, że się prędko nie spotkamy Najgorszy zastrzyk potem jest ok. No chyba że znieczulenie zejdzie. Acha a czy musisz iść z tą brodą usuwać pęcherze? Bo ja na nogach musiałam :/
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 20:27   #135
Kaśka'''''''
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5
Dot.: Krioterapia

Dermatolog nic nie mówiła o usuwaniu pęcherzy.Mam tylko iść za miesiąc na następny zabieg.Bo gdyby "zamroziła" mi całą brodę,to pewnie nie mogłabym pokazać się na ulicy.Mam nadzieję że te zabiegi mi coś pomogą :-(
Kaśka''''''' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:03   #136
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Krioterapia

No widocznie na brodzie to inaczej wszystko przebiega Ale to może lepiej. Bo wiesz u mnie po 2 dniach robiły się pęcherze i za 3-4 dni miałam przyjśc żeby chirurg mi je wyciął co było nieprzyjemne i czasami bolesne, bo zdarzyło się niechcący uciąć zdrową skórę . No ale nie obrzydzam więcej bo to nic przyjemnego. Życzę Ci żeby bródka sie szybko zagoiła i bez żadnych nawrotów
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 16:45   #137
Kaśka'''''''
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5
Dot.: Krioterapia

Dalszy ciąg opowiadania o mojej brodzie...Właśnie dzisiaj wyszły mi pęcherze i podobno to samo się zagoić i mam nadzieję że tak będzie.Buszując po internecie,znalazłam stronę gdzie są opisane różne odmiany brodawek.Ty Aniu_P pewnie miałaś brodawki podeszwowe, a ja mam brodawki płaskie.

http://www.dermatologia.waw.pl/brodawki.html
Kaśka''''''' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 18:22   #138
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Krioterapia

No niewiedziałam że to ma jakąs odmianę ale raczej podeszwowe bo w takim miejscu, gdzie podeszwa od buta
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 18:31   #139
Kaśka'''''''
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5
Dot.: Krioterapia

No to już wiesz
Kaśka''''''' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 14:33   #140
kuba69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

heh to w końcu po skalpelu zostają blizny czy nie? ;p
bo nosze sie z zamiarem usunięcia 4 pieprzyków z twarzy z czego 2 odstające i nie wiem czy sie decydowac skoro maja byc "paskudne blizny" ;/
usunąć chce jedynie ze wzgledow estetycznych heh...
kuba69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 07:22   #141
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Hej! Tak jak już pisałam w innym wątku. Wczoraj usunęłam pieprzyk z brody...właśnie poprzez zamrożenie. Pieprzyk był odstający i właśnie chirurg mi zalecił usunięcie poprzez zamrożenie go. Także wczoraj był zabieg-Nic nie bolało..takie malutkie szczypanie...a tak w ogóle to teraz czekam aż zrobi się strupek i sam odpadnie a później do kontroli.Pozdrawiam!!!!
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 22:48   #142
kuba69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

a ile taki interes kosztuje??
kuba69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 08:20   #143
gosiak00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 36
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Wlasnie... Ja tez chcialabym wiedziec ile kosztuje taki zabieg? Czy moge poprosic zwyklego dermatologa o wymrozenie??
Moj chlopak usunal sobie w ten sposob znamiona( dwa) u dermatologa, ale prywatnego... Zaplacil 30 zl wiec... nieduzo. Ja tylko zastanawiam sie czy w osrodku zdrowia moge o to prosic czy lepiej prywatnie... Prywatnie po prostu nie wiem gdzie
gosiak00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 06:41   #144
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Hej! ja nic nie płaciłam bo poszłam w ramach NFZ...potrzebowałam tylko skierowanie do poradni chirurgicznej-w której uprzednio się dowiedziałam że jest możliwość zrobienia czegoś takiego-pewnie też można prywatnie to zrobić tam ale cóż jestem pracującą studentką). Wiecie super mi się goi to mam teraz już strupka-zamiast piprzyka-połowa odpadła i teraz czekam aż do końca odpadnie i do kontroli..i następny piprzyk hihi...Powodzenia życzę WAM!!!
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 15:37   #145
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

dziewczyny a znacie gabinet w jastrzebiu zdroju gdzie mozna zrobic cos takiego? mam jedno znamie ktore mi przeszkadza, rosną na nim wloski, nie jest jakies wielkie no ale irytuje mnie radzicie najpierw wybrac sie do dermatologa ?
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 06:47   #146
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Hej! moja pani doktor Dermatolog bo właśnie do niej wybrałam się najpierw z moim "problemem"stanowczo mi odradzała w ogóle ruszać piprzyki-a później chirurg powiedział że ona jakaś zacofana jest...w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszej technice...a co do Jastrzębia to niestety nie wiem ja robiłam to w Raciborzu))Ale pewnie jak dobrze poszukasz to coś znajdziesz..Życzę powodzenia!
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 07:26   #147
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

racibórz - to nie tak daleko ile płaciłas za zabieg ? bolało ?
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 08:58   #148
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Ja zanim usunęłam pieprzyka poszłam do dermatologa i do chirurga-onkologa.
Wszyscy mówili żeby usunąć, urodziłam się z jedną brodawką i przez 20 lat ją miałam. W tamtych czasach kazali nie ruszać, ta twoja dermatolog to chyba naprawdę zacofana. Teraz jest do tego inne podejście.
Usunął mi znajomy chirurg w prywatnym gabinecie, zdecydowałam się szybko gdy naderwałam ją. Po zabiegu oddaje sie go do badania histopatologicznego.
Na szczeście nie był on groźny, była to tylko taka brodawka. Mam natomiast jeszcze trzy ciemne, które mogą być niebiezpieczne, tzw.znamiona dysplatyczne, staram się ich nie opalać, smaruję blokerem albo zaklejam plasterkiem, ale już mnie to męczy. Idzie zima więc moze niedługo zdobędę się na ich usunięcie (zima to najlepszy czas)
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 07:06   #149
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Martina@jak już wcześniej pisałam nic nie płaciłam bo poszłam w ramach NFZ...potrzebowałam tylko skierowanie do poradni chirurgicznej-w której uprzednio się dowiedziałam że jest możliwość zrobienia czegoś takiego-pewnie też można prywatnie to zrobić tam ale cóż jestem pracującą studentką).Nio a robiłam to u Pana doktora Stanisława Płonki jak by cię to interesowało tel. do poradni to:4190888..Pozdrawiam!
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 15:11   #150
kuba69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

a jaka metodą Tobie usuwali ? : )
kuba69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.