Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-05, 18:57   #1
Monia1395
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Unhappy

Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?


Dziewczyny proszę o pomoc, przygotowujemy się do ślubu, jesteśmy razem od 3 lat. Niestety mamy "mały" kryzys, otóż on chce za wszelką cenę zostać w swoim domu i mieszkać z jego rodzicami i babcią po ślubie w miejscowości gdzie diabeł mówi dobranoc.... Dom jest nie wielki i musielibyśmy go rozbudować aby się pomieścić. Kłócimy się bo ja nie widzę sensu aby tam mieszkać, była bym obca, nie miała bym nic do powiedzenia, a teściowej pewnie przeszkadzałyby moje firanki w oknie, wiem że była bym tam nieszczęśliwa ... sama. Do pracy miała bym 43 km, a on 15 km. Chciałam rozwiązać spór abyśmy zamieszkali w połowie drogi między moją pracą a jego. Znalazłam piękne mieszkanie po remoncie z garażem w atrakcyjnej cenie, ale zaraz słyszę 1000 argumentów na NIE, że jego samochód nie będzie stał w innym garażu a nie daj Boże pod klatką, że nie będzie płacić komuś czynszu, lepiej wziąć kredyt i oczywiście rozbudować dom. Ale nie chcę mieszkać z babcią i teściami którzy są dopiero po 50-tce z potężnym ogródkiem, dobrze wiem że potem musiała bym cały ten dom obrabiać ja, ale nic nie mogła bym w nim zmienić (chodzi mi o kolor ścian czy mebel). Nie ma dla nas tam miejsca. Chcę abyśmy mieszkali sami i mieli spokój, a nie jak moi rodzice, całe życie mieszkam z babcią i rodzicami którzy dzielą z nią wszystko, kuchnię, salon, jedno wejście do domu itp. inon stop jest dym i afera. Nie chcę tego nie umiem już z nią wytrzymać a co dopiero z następnymi ... Co ja mam zrobić jak mu przemówić do rozumu ??? Kłócimy się non stop przez to i nie umiemy już ze sobą normalnie rozmawiać, non stop każda nasza randka kończy się aferą. A on już wścieka się o wszystko nawet o to że źle siedzę, źle się ubrałam, źle chodzę i oddycham. Nie czuję od dłuższego czasu już chemii do niego, nie uprawialiśmy seksu od 2 miesięcy. On nie jest już dla mnie czuły i nie mówi mi nic miłego, nie przytula mnie i nie dotyka jak kiedyś. Oddalamy się od siebie...nie wiem co jest powodem ? Spór o swój kawałek podłogi ???? POMOCY
Monia1395 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 08:52   #2
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

W takiej sytuacji odwołałabym ślub.

Cytat:
Napisane przez Monia1395 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o pomoc, przygotowujemy się do ślubu, jesteśmy razem od 3 lat. Niestety mamy "mały" kryzys, otóż on chce za wszelką cenę zostać w swoim domu i mieszkać z jego rodzicami i babcią po ślubie w miejscowości gdzie diabeł mówi dobranoc.... Dom jest nie wielki i musielibyśmy go rozbudować aby się pomieścić. Kłócimy się bo ja nie widzę sensu aby tam mieszkać, była bym obca, nie miała bym nic do powiedzenia, a teściowej pewnie przeszkadzałyby moje firanki w oknie, wiem że była bym tam nieszczęśliwa ... sama. Do pracy miała bym 43 km, a on 15 km. Chciałam rozwiązać spór abyśmy zamieszkali w połowie drogi między moją pracą a jego. Znalazłam piękne mieszkanie po remoncie z garażem w atrakcyjnej cenie, ale zaraz słyszę 1000 argumentów na NIE, że jego samochód nie będzie stał w innym garażu a nie daj Boże pod klatką, że nie będzie płacić komuś czynszu, lepiej wziąć kredyt i oczywiście rozbudować dom. Ale nie chcę mieszkać z babcią i teściami którzy są dopiero po 50-tce z potężnym ogródkiem, dobrze wiem że potem musiała bym cały ten dom obrabiać ja, ale nic nie mogła bym w nim zmienić (chodzi mi o kolor ścian czy mebel). Nie ma dla nas tam miejsca. Chcę abyśmy mieszkali sami i mieli spokój, a nie jak moi rodzice, całe życie mieszkam z babcią i rodzicami którzy dzielą z nią wszystko, kuchnię, salon, jedno wejście do domu itp. inon stop jest dym i afera. Nie chcę tego nie umiem już z nią wytrzymać a co dopiero z następnymi ... Co ja mam zrobić jak mu przemówić do rozumu ??? Kłócimy się non stop przez to i nie umiemy już ze sobą normalnie rozmawiać, non stop każda nasza randka kończy się aferą. A on już wścieka się o wszystko nawet o to że źle siedzę, źle się ubrałam, źle chodzę i oddycham. Nie czuję od dłuższego czasu już chemii do niego, nie uprawialiśmy seksu od 2 miesięcy. On nie jest już dla mnie czuły i nie mówi mi nic miłego, nie przytula mnie i nie dotyka jak kiedyś. Oddalamy się od siebie...nie wiem co jest powodem ? Spór o swój kawałek podłogi ???? POMOCY
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2017-07-06 o 08:54
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 08:53   #3
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Cytat:
Napisane przez Monia1395 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o pomoc, przygotowujemy się do ślubu, jesteśmy razem od 3 lat. Niestety mamy "mały" kryzys, otóż on chce za wszelką cenę zostać w swoim domu i mieszkać z jego rodzicami i babcią po ślubie w miejscowości gdzie diabeł mówi dobranoc.... Dom jest nie wielki i musielibyśmy go rozbudować aby się pomieścić. Kłócimy się bo ja nie widzę sensu aby tam mieszkać, była bym obca, nie miała bym nic do powiedzenia, a teściowej pewnie przeszkadzałyby moje firanki w oknie, wiem że była bym tam nieszczęśliwa ... sama. Do pracy miała bym 43 km, a on 15 km. Chciałam rozwiązać spór abyśmy zamieszkali w połowie drogi między moją pracą a jego. Znalazłam piękne mieszkanie po remoncie z garażem w atrakcyjnej cenie, ale zaraz słyszę 1000 argumentów na NIE, że jego samochód nie będzie stał w innym garażu a nie daj Boże pod klatką, że nie będzie płacić komuś czynszu, lepiej wziąć kredyt i oczywiście rozbudować dom. Ale nie chcę mieszkać z babcią i teściami którzy są dopiero po 50-tce z potężnym ogródkiem, dobrze wiem że potem musiała bym cały ten dom obrabiać ja, ale nic nie mogła bym w nim zmienić (chodzi mi o kolor ścian czy mebel). Nie ma dla nas tam miejsca. Chcę abyśmy mieszkali sami i mieli spokój, a nie jak moi rodzice, całe życie mieszkam z babcią i rodzicami którzy dzielą z nią wszystko, kuchnię, salon, jedno wejście do domu itp. inon stop jest dym i afera. Nie chcę tego nie umiem już z nią wytrzymać a co dopiero z następnymi ... Co ja mam zrobić jak mu przemówić do rozumu ??? Kłócimy się non stop przez to i nie umiemy już ze sobą normalnie rozmawiać, non stop każda nasza randka kończy się aferą. A on już wścieka się o wszystko nawet o to że źle siedzę, źle się ubrałam, źle chodzę i oddycham. Nie czuję od dłuższego czasu już chemii do niego, nie uprawialiśmy seksu od 2 miesięcy. On nie jest już dla mnie czuły i nie mówi mi nic miłego, nie przytula mnie i nie dotyka jak kiedyś. Oddalamy się od siebie...nie wiem co jest powodem ? Spór o swój kawałek podłogi ???? POMOCY


Masz racjonalne argumenty, których nie słucha. Nie zmienisz jego mentalności.
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 09:05   #4
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Niestety, ale zrezygnowałabym z tego związku.

Albo jesteście razem, albo jesteś dodatkiem do jego rodziny...
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 09:14   #5
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Zrezygnowałabym ze ślubu.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 09:22   #6
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Cytat:
Napisane przez Monia1395 Pokaż wiadomość
A on już wścieka się o wszystko nawet o to że źle siedzę, źle się ubrałam, źle chodzę i oddycham. Nie czuję od dłuższego czasu już chemii do niego, nie uprawialiśmy seksu od 2 miesięcy. On nie jest już dla mnie czuły i nie mówi mi nic miłego, nie przytula mnie i nie dotyka jak kiedyś. Oddalamy się od siebie...nie wiem co jest powodem ? Spór o swój kawałek podłogi ???? POMOCY
Sabotujecie ten ślub, kłócąc się. Tak jakby wewnątrz każdego z Was było słychać krzyk "NIE CHCĘ BRAĆ TEGO ŚLUBU, NIEEEEE!!!", a na zewnątrz jeszcze próbujecie stwarzać pozory.
Dziewczyno, on całym sobą daje Ci od dwóch miesięcy do zrozumienia, że ślubu nie chce. A Ty myślisz o małżeństwie z facetem, który ma wieczne pretensje. Jak to się może udać?

Nie mówię, żebyście się rozstawali, ale jeśli zdecydujecie się teraz na ślub, chyba jeszcze szybciej się rozwiedziecie.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 09:26   #7
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Nie widzę innego rozwiązania jak odwołanie ślubu.
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-06, 10:36   #8
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Postawić ultimatum.
Miałam podobną sytuację, tylko że nie z domem, z innym tematem. Postaw ultimatum, daj 3 dni do namysłu, jak się nie namysli, odwołujesz ślub i żegnasz Pana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 10:36   #9
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Nie po drodze Wam razem, dziewczyny mają rację - ślub w takiej sytuacji to pomyłka!
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 10:45   #10
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Zgadzam się z poprzedniczkami. W takiej sytuacji odwołałabym ślub.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 11:00   #11
bialatestuje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 21
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Też bym rozważała czy w takiej sytuacji nie odwołać ślubu, bo skoro nie jesteście sobie w stanie poradzić z taką dość łatwą sytuacją to co będzię przy kredycie, rozbudowie, dzieciach, chorobie itd? Po 3 latach powinniście już być "dotarci" i umieć razem przebrnąć przez różne sytuacje.
Skoro on nie staje po twojej stronie już teraz, to po ślubie będzie jeszcze gorzej. A mieszkając w jak napisałaś w niewielkim domu w tyle osób zawsze trafi się jakiś problem.
bialatestuje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-06, 11:25   #12
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Jeśli nie zgadzacie się w tak fundamentalnej kwestii, jak to, gdzie macie mieszkać po ślubie, to nie widzę tego małżeństwa.

Najwyraźniej wam ze sobą nie po drodze.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 11:31   #13
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Cytat:
Napisane przez Krystaliczne szczescie Pokaż wiadomość
Postawić ultimatum.
Miałam podobną sytuację, tylko że nie z domem, z innym tematem. Postaw ultimatum, daj 3 dni do namysłu, jak się nie namysli, odwołujesz ślub i żegnasz Pana.
Nic innego nie pozostaje.

Jeżeli się zgodzisz na to mieszkanie lub na opcję "zamieszkamy tylko na jakiś czas" (bo tym Cię może jeszcze namawiać), to ukręcisz sobie pętlę na szyję.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 12:02   #14
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 19:29
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 12:04   #15
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Nie specjalnie widzę przyszłość tego związku, jeśli w tak ważnej kwestii macie odmienne zdanie.
Dla mnie podstawą jest samodzielne mieszkania więc rozstałabym się.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 12:09   #16
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Biorąc ślub należy mieć świadomość założenia swojej własnej, niezależnej i odrębnej rodziny. Oddzielnej jednostki, która funkcjonuje na własnych zasadach. Cóż, jeśli nie chcesz mieszkać z jego rodzina to nie widzę kompromisu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 12:30   #17
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Kompromisu nie ma, a jeśli zgodzisz się na te warunki wbrew sobie, to prędzej czy później to wyrzygasz, a stąd prosta droga do rozwodu. Wstrzymajcie się z tym ślubem, bo nie jest dla Was, na pewno nie teraz.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 13:50   #18
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

czas się rozstać. szkoda, ze nie porozmawialiście na ten temat na początku związku, no ale już trudno, czasu nie cofniesz. tylko nie marnuj już go więcej.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 14:04   #19
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Jeśli się pobierzecie będzie jeszcze gorzej dogadać się w tej kwestii. Tym bardziej że on tak bardzo chce zostać u rodziców. Jeśli nic do niego nie dotrze i nie zgodzi się byście zamieszkali sami, powiedz mu że chcesz odwołać ślub.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-06, 15:15   #20
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

jak mu powiedzieć? użyj tych argumentów które przytoczyłaś nam. ale szczerze to chyba najlepiej będzie się rozstać, nie możecie się dogadać w bardzo ważnej kwestii, co byście nie zrobili i tak jedno będzie niezadowolone. facet jak widać ma gdzieś twoje zdanie i to że będziesz po prostu nieszczęśliwa,zresztą skoro kłocicie się teraz o byle głupotę i wszystko mu przeszkadza to sygnał do tego że wam nie po drodze. a argument że auto nie będzie stało w innym garażu jest według mnie strasznie głupi.
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 16:27   #21
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 19:29
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 20:12   #22
Fuksjowy Pigmej
Raczkowanie
 
Avatar Fuksjowy Pigmej
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 72
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Rozstałabym się. Szkoda czasu na faceta, dla którego nie jesteś najważniejsza.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fuksjowy Pigmej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 20:38   #23
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

autorko - ja bym na Twoim miejscu postawiła sprawę jasno - nie chcesz tak mieszkać, nie wyobrażasz sobie tego i się nigdy na to nie zgodzisz - a partner niech decyduje.. jeżeli on nie chce odejść z rodzinnego domu to cóż, tutaj nie ma kompromisów i uwierz, lepiej skończyć to w takim wypadku teraz niż za 5 lat jak już będziesz pluć sobie w brodę i pojawi się np. dziecko (o ile planujecie)

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
oczywiście, że nie - jeżeli ktoś sobie w ogóle wyobraża taką opcję życia i znajdzie się w szczęśliwych 5% osób którym taki układ wychodzi na zdrowie (bo nie da się ukryć, że nawet mimo dobrych chęci to się nie kończy na ogół dobrze)

autorka myśli rozsądnie i nie wiem czemu wmawiasz jej jakieś uprzedzenia - nawet jak nie chce dla siebie takiego modelu życia "bo tak" to ma do tego pełne prawo, zwyczajnie nie każda osoba nadaje się do życia na kupie i nie musi to zaraz świadczyć o uprzedzeniach - inna sprawa, że często sprawdza się powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu i wbrew pozorom rzekome uprzedzenia ujawniające się przy wspólnym mieszkaniu mogłyby nie mieć znaczenia przy relacji na odległość bo można się nie nadawać od mieszkania z kimś pod jednym dachem a mimo to spędzać z tym kimś bardzo miło chociażby święta

dziewczyna nie chce ładować się w kredyt na rozbudowę nieswojego domu w którym na dodatek nie chce mieszkać - to się nazywa zdrowy rozsądek a nie uprzedzenia

różne rzeczy się mogą udać lub nie udać ale mamy tutaj wątek gdzie nie ma najmniejszych podstaw ku temu by się cokolwiek udało i tak gdybanie, że no przecież "może być fajnie" są pozbawione sensu - z postawy autorki widać, że fajnie nie będzie i nie ma co się czarować, że ciągnięcie tego związku bez rozwiązania tej kwestii ma sens
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2017-07-06 o 20:41
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 20:43   #24
wikii15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 216
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

A nie rozmawialiście o tym jakoś wcześniej niż chwila przed ślubem?? Dla mnie to jedno z podstawowych elementów. Jeśli jest opcja, że partner chce żyć za granicą to nie pytam w dniu ślubu o to tylko wcześniej o jego plany.. tak samo u Was wiedząc jaką ma sytuację/ relację z rodziną i pomyślałaś pytać, a gdzie będziemy mieszkać itp? A jeśli teraz zmienia zdanie to bym mu przypomniała co ustaliliśmy wspólnie i tego się trzymamy albo nici ze ślubu.
wikii15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:15   #25
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 19:29
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:21   #26
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Cytat:
Napisane przez Fuksjowy Pigmej Pokaż wiadomość
Rozstałabym się. Szkoda czasu na faceta, dla którego nie jesteś najważniejsza.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możse porozmawiaj z nim o jego priorytetach. O rzeczach ważnych i ważniejszych.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:25   #27
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
przeczytałam do końca i uważam, że szukasz problemu tam gdzie go nie ma a jednocześnie robisz problem z tego co nie jest problemem

osobiście nie rozumiem tego "promowania" wielorodzinności w Twoim wykonaniu - po co tym bardziej u ludzi którzy finansowo mogą pozwolić sobie na inne rozwiązane
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:30   #28
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 19:29
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:35   #29
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Przeciez juz mu powiedzialas, wiec czas pogodzic sie z jego odpowiedzia i przestac nazywac kolege narzeczonym.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 00:02   #30
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Jak powiedzieć narzeczonemu że nie chce mieszkać po ślubie z jego rodzicami ?

Młoda para powinna mieć własną przestrzeń. Inaczej nigdy nie będziecie u siebie.
Co innego jeszcze, gdybyście wprowadzili się do Twoich rodziców. Kobieta ze swoją matką ma zbudowane relacje, przyzwyczajenia. A to głownie Ty będziesz budowała ciepło domowego ogniska, faceci raczej nie dbają o takie rzeczy. Dlatego kłotnie z własną matką są łatwiejsze do zniesienia niż z teściową. Z teściową zawsze będziesz na przegranej pozycji. Nigdy się nie zgadzaj na mieszkanie z teściami i to jeszcze w takim wielopokoleniowym domu!
Twój chłopak jest mało dojrzały, on po prostu albo boi się dorosłego życia i opuszczenia gniazdka albo ma z góry narzucone przez rodzinę, że ma tam kiblować. Spójrz więc na sytuację, bo kiepsko wygląda, jesli już teraz nim sterują, to co będzie po ślubie?
I jakoś w ogóle sobie nie wyobrażam faceta który woli mieszkać z rodzicami i dziadkami rezygnując z prywatności. Przecież każdy lubi prywatność i powinien o nią dbać, szczególnie z własną żoną.
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-07 19:46:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.