Wrastające paznokcie!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-17, 22:38   #1
RankaLee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1

Czy to jest wrastający paznokieć? Jak leczyć?


Jakiś czas temu przytrzasnęłam sobie duży palec u nogi drzwiami. Część paznokcia obumarła i musiałam ją oderwać, jednak druga normalnie się trzymała, bolała więc ją zostawiłam i chyba źle zrobiłam. Pod spodem zaczął mi rosnąć paznokieć, myślałam, że po prostu odrasta. Część starego paznokcia trzyma się na miejscu i wcale nie rośnie ale nie jest martwa, natomiast pod spodem wystaje sama niewykształcona i miękka płytka. Nie słyszałam o podobnym przypadku, u innych osób paznokieć całkiem obumierał i odpadał, czy jest to wrastanie? Da się jakoś to "naprawić" domowymi sposobami i pielęgnacją czy też jest już po paznokciu i się nic z tym nie zrobi? Boję się, że będę musiała pożegnać się z pazurkiem i zostanie albo taki obrzydliwy i wyszarpany albo całkiem trzeba będzie go zedrzeć i już nie odrośnie...
RankaLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 10:09   #2
Panile
Raczkowanie
 
Avatar Panile
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Uć pod Zgierzem
Wiadomości: 320
Dot.: Czy to jest wrastający paznokieć? Jak leczyć?

Po zerwaniu paznokieć odrasta, przynajmniej nie słyszałam aby komuś po zerwniu paznokiec nigdy nie odrósł. Ja bym na Twoim miejscu dla spokoju ducha poszła chcociaz do lekarza pierwszego kontaktu. Może lepiej teraz zerwac a nowy paznociec odrośnie ładniutki.
Panile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 16:10   #3
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Czy to jest wrastający paznokieć? Jak leczyć?

Na pewno odrośnie
Tak jak przedmówczyni, radzę udać się z pazurem do jakiegoś specjalisty
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 23:56   #4
sopranoalt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Wrastające paznokcie. Jak pomóc ? Sprawdzony sposób !!

Witam wszystkich . Chciałem wszystkim pokazać mój sposób na wrastające paznokcie. Byłem już z ponad 5 razy u chirurga i za każdym razem trzeba było jechać z powrotem. Aż w końcu opracowałem swoją metodę na to by paznokieć się nie wrastał. Do tego typu leczenia potrzebna jest wata lub kawałek chusteczki a nawet kawałek ręcznika papierowego. Wkładamy go pod paznokieć tak głęboko jak się da ( z początku będzie to trudne gdyż paznokieć z reguły nie jest plastyczny - z czasem będzie się odginał bez problemu) . Jest to naprawdę czasochłonny proces. Ja swój leczyłem 2- 3 miesiące aż do pełnego wyrośnięcia ( dolny poziom paznokcia podczas tego procesu podwyższał się aż do obcięcia ) . Watę czy ręcznik papierowy lub chustkę spod paznokcia zmieniamy raz w tygodniu by zobaczyć efekty. po tygodniu wyjmujemy opatrunek ( uprzedzam ze zapach może być niemiły gdyż krew i ropa wsiąkają w wacik). Paznokieć coraz bardziej się odgina jednocześnie wypychając wał otaczający płytkę paznokciową- robi się większa przestrzeń i wtedy z tygodnia na tydzień paznokieć coraz bardziej odstaje od tego rowu otaczającego paznokieć. Ja miałem o tyle nieprzyjemną sytuacje że wrastał mi się paznokieć z obu stron ale moja metoda dała i temu radę . Wstawiam również zdjęcia postępu mojego paznkocia- Pierwsze zdjęcie zrobiłem w 4 tygodniu kuracji, kolejne 2 tygodnie później a następne są z dzis ( przed wyjęciem opatrunku i po wyjęciu ). Bardzo chciałem podzielić sie z Wami tą informacją gdyż może komuś to pomóc i oszczędzić nieprzyjemności jakich ja doznałem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1459.jpg (94,7 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1518.jpg (61,0 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1574.jpg (53,6 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1577.jpg (53,7 KB, 44 załadowań)
sopranoalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 06:55   #5
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Wrastające paznokcie. Jak pomóc ? Sprawdzony sposób !!

Sama nie mam takiego problemu, ale krew i ropa i zmienianie opatrunku raz w tyg?!
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 08:39   #6
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Wrastające paznokcie. Jak pomóc ? Sprawdzony sposób !!

Podologiczny sposób na pozbycie się wrastania. Z tym że tamponadę kochany wymieniamy codziennie! szczególnie przy wysięku.
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 19:46   #7
sebax77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Czy to wrastający paznokieć?

Witam,
od piątku (2 dni) mam problem z dużym palcem lewej nogi. Jest on troszkę opuchnięty z lewej strony, pojawiło się coś w rodzaju zastrzału, boli jak tego dotykam. W pierwszym dniu bolało mnie jak po prostu chodziłem, zacząłem używać maści ichtiolowej, okładów z rivanolu itd. Ból podczas chodzenia ustąpił już na następny dzień, jednak palec wciąż jest opuchnięty i cały czas mocno boli, jak dotykam tego spuchłego miejsca. Czy to wrastający paznokieć? Nie czuję, aby wbijał mi się w skórę koło paznokcia, boli mnie tylko wtedy, gdy dotykam tego opuchniętego miejsca. Czy to wrastający paznokieć, czy po prostu zastrzał? Nigdy nie miałem takich problemów, więc nie wiem, czy czułbym, że to wrastający paznokieć, czy nie. Proszę o pomoc
Pozdrawiam

PS.jeśli to ma jakieś znaczenie, to dosyć często gram w piłkę

Edytowane przez sebax77
Czas edycji: 2014-02-16 o 20:07
sebax77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-16, 23:41   #8
CarmelCandy
Przyczajenie
 
Avatar CarmelCandy
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 4
Dot.: Wrastające paznokcie. Jak pomóc ? Sprawdzony sposób !!

Zgadza się, tamponadę powinieneś wymieniać codziennie - najlepiej po kąpieli kiedy paznokieć jest zmiękczony i łatwiej jest włożyć pod niego watkę. Dobrze by też było gdybyś nasączał watę wodą utlenioną, octeniseptem albo innym płynem dezynfekującym, żeby zapobiec ewentualnej grzybicy bo przy wrastających paznokciach to dosyć częsty problem. Mam nadzieję że moje rady pomogą ci "udoskonalić" ten sposób
CarmelCandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:15   #9
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Czy to wrastający paznokieć?

stawiam albo na zanokcice albo wrastajacy paznokiec, wybierz sie do podologa, bez obejrzenia tego ciezko cokolwiek powiedziec
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:16   #10
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Wrastające paznokcie. Jak pomóc ? Sprawdzony sposób !!

CarmelCandy, woda utleniona to nienajlepszy sposób, bo a i owszem dezynfekuje, ale i utrudnia gojenie, ja od siebie polecam olejek z drzewa herbacianego.
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 21:07   #11
CarmelCandy
Przyczajenie
 
Avatar CarmelCandy
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 4
Dot.: Wrastające paznokcie. Jak pomóc ? Sprawdzony sposób !!

Olejek z drzewa herbacianego tez spoko A woda utleniona z tego względu że najłatwiej dostępna ale oczywiście nie idealna
CarmelCandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-05, 12:25   #12
Froozia
Przyczajenie
 
Avatar Froozia
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Czy to wrastający paznokieć?

W piłkę nie gram ale miałam identyczny problem dwa miesiące temu. Poszłam do podologa (ja akurat byłam u Pani Kasi w doktor stopa na żelaznej) i okazało się, że to wrastający paznokieć. Jeden krótki zabieg i po sprawie. Idę właśnie niedługo na kontrolę żeby mi się nie powtarzało
Froozia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 20:14   #13
just3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 8
Wrastające paznokcie!!!

Gdzie znajdują się w Kielcach gabinety kosmetyczne zajmujące się zakładaniem klamer na wrastające paznokcie u nó.
Z góry wielkie dzięki
just3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 21:51   #14
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Wrastające paznokcie!!!

Cytat:
Napisane przez just3 Pokaż wiadomość
Gdzie znajdują się w Kielcach gabinety kosmetyczne zajmujące się zakładaniem klamer na wrastające paznokcie u nó.
Z góry wielkie dzięki
bardzo zmasakrowany pazurek?mialam ten problem 3 tygodnie temu, ropa , zaczerwienienie i okropny ból, kosmetyczka poradziła sobie z nim bez zakładania klamry ale musiałam co drugi dzien się pokazać na zmiane opatrunku i pazurek odratowany a koszt ? 30 zł za całość

Także jak trafisz na dobrą kosmetyczkę zrobi Ci odpowiedni opatrunek i ból odrazu minie
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 08:43   #15
urszulkakoszulka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 33
Dot.: Wrastające paznokcie!!!

A może lepiej udać się z tym problemem do dermatologa?
urszulkakoszulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 09:38   #16
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wrastające paznokcie!!!

radzę działać szybko- ja próbowałam domowymi sposobami (moczenie w ciepłej wodzie z szarym mydłem, odsuwanie skóry itd.) i niestety skończyło się u chirurga na wycięciu kawałka paznokcia który wrastał w ciało jak kolec. Na szczęście nie wycinał do macierzy więc dziś nie ma tam w ogóle śladu że coś się działo. Startuj albo do dobrej kosmetyczki albo szukaj podologa.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:21   #17
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Wrastające paznokcie!!!

a po co do dermatologa?
kumpela poszła do lekarza chirurga to jej zerwał paznokieć a poźniej i tak źle wyrastał, dopiero kosmetyczka sposobem na podkładkę doprowadziła jej do porządku
Ja co prawda nie z Kielc,ale kosmetyczka 40km od Kielc mi robiła porządek z moim
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 16:21   #18
just3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 8
Dot.: Wrastające paznokcie!!!

Ten problem z paznokciami ma mój syn.
Szukam dobrej kosmetyczki w Kielcach, która zakłada klamry na paznokcie.
Innego wyjścia nie mamy. Mieszkamy w Irlandii tutaj nie zakładaja klamer tylko wyrywają paznokcie, mieliśmy skierowanie do chirurga na zrywanie ale syn się bardzo bał i dwukrotnie juz odwołalismy wizyte.
Moczenie nóg nie pomaga, nie umie sobie sam wyprowadzic, a tutaj w okolicy gdzie mieszkamy nie mamy kosmetyczki która by mu wyprowadziła te paznokcie, najblizsza jest 250 km. od miejsca zamieszkania troche za daleko.
Lecimy na urlop do Polski chciałam synowi założyc klamry to by było najlepsze rozwiązanie.
Dziekuję wam za porady
just3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 23:20   #19
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Wrastające paznokcie!!!

w kielcach nie znam,poszukaj w necie na ul.kieleckiej chyba jest jakiś salon gdzie zakladają klamry,moja kosmetyczka tez zaklada za 100zl ,,jeśli ktoś sobie życzy odrazu zamiast opatrunków,mieszka w Małogoszczu,polecam jest doświadczoną pielęgniarka i kosmetyczka
Cytat:
Napisane przez just3 Pokaż wiadomość
Ten problem z paznokciami ma mój syn.
Szukam dobrej kosmetyczki w Kielcach, która zakłada klamry na paznokcie.
Innego wyjścia nie mamy. Mieszkamy w Irlandii tutaj nie zakładaja klamer tylko wyrywają paznokcie, mieliśmy skierowanie do chirurga na zrywanie ale syn się bardzo bał i dwukrotnie juz odwołalismy wizyte.
Moczenie nóg nie pomaga, nie umie sobie sam wyprowadzic, a tutaj w okolicy gdzie mieszkamy nie mamy kosmetyczki która by mu wyprowadziła te paznokcie, najblizsza jest 250 km. od miejsca zamieszkania troche za daleko.
Lecimy na urlop do Polski chciałam synowi założyc klamry to by było najlepsze rozwiązanie.
Dziekuję wam za porady
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 10:25   #20
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Wrastające paznokcie!!!

Ania Ścisło Studio Pielęgnacji Dłoni i Stóp EFEKT na Wojska Polskiego,
Natura na ul Szajnowicza w Kielcach
Tam zajmują się stopami i zakładają klamry. Kosmetyczki nie mogą zakładać klamer ortonyksyjnych jeśli nie mają odpowiednich szkoleń. Tak więc Pani Ania robi to b.dobrze.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 08:55   #21
just3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 8
Dot.: Wrastające paznokcie!!!

Sabina czy tam się mieści gabinet kosmetyczny, szukałam w necie i pod tym nazwiskiem zajmuje sie pani usługami rozrywkowymi ,automatami zręcznosciowymi do gier.



Edytowane przez just3
Czas edycji: 2014-05-12 o 09:03
just3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 10:36   #22
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Wrastające paznokcie!!!

Cytat:
Napisane przez just3 Pokaż wiadomość
Sabina czy tam się mieści gabinet kosmetyczny, szukałam w necie i pod tym nazwiskiem zajmuje sie pani usługami rozrywkowymi ,automatami zręcznosciowymi do gier.
Ania Ścisło zajmuje się także stopami na Wojska Polskiego 6/2
Zadzwoń tam i zapytaj o nią lub po prostu tam pojedź.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 07:54   #23
Alekndra988
Przyczajenie
 
Avatar Alekndra988
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Dot.: Czy to jest wrastający paznokieć? Jak leczyć?

Domowymi sposobami tego raczej nie wyleczysz, nie radziłabym przynajmniej. Kosmetyczki nie polecam z własnego doświadczenia bo na początku było wszystko dobrze jak założyła mi klamrę ale jak paznokiec zaczął rosnąć to znowu zaczął mi wrastać. Dopiero po zabiegu w Clinica Dermatologica w Gdańsku dr Igor mi pomógł. Minęło już z 6 miesięcy i paznokieć ładnie wyrósł
Alekndra988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-26 08:54:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.