Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-27, 08:17   #3931
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII



Czy są tutaj jakieś dziewczyny pracujące w HR, którym mogłabym zadać kilka pytań i się doradzić? Najlepiej w prywatnej wiadomości? Chodzi o branżę biotechnologia/farmacja (badania i rozwój). Bardzo ładnie i grzecznie proszę
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 09:30   #3932
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Mahdab, znam takich ludzi, co specjalnie nie obronili pracy, żeby iść na kolejny kierunek studiów i ciągnąć stypendium
Bo najłatwiej też ciągnąć kasę od rodziców/państwa. Ale co ciekawe, praktycznie wszyscy znajomi się odwrócili od takich osób, nawet jak na studiach brylowali w towarzystwie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A za 5 lat się zdziwią, że nie mogą znaleźć pracy

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;79117361]
(...) Widzę, że chyba po prostu inaczej rozumiesz pojęcie "należy mi się" niż ja. Ok, masz prawo [/QUOTE]

Tu pewnie masz rację
Po prostu z postów niektórych dziewczyn przebijała pretensja do pracodawców i tu się trochę oburzyłam, bo nikt nie ma obowiązku zatrudnić pracownika choćby miał 4 kierunki skończone i 5 języków obcych

A skąd to wytrzasnęłaś, że oceniam ludzi po atrakcyjności na rynku pracy? Absolutnie nie, to by było trochę chore. Wiadomo, że tylko garstka będzie jakoś bardzo rozchwytywana. Po prostu ja pracowałam na swoje od zawsze i nie podoba mi się, jeśli ktoś ma podejście, że oni nie mają dobrej pracy to kraj jest zły, pracodawcy są źli, a ci którym się powiodło mieli szczęście.

Cytat:
Napisane przez Camomille91 Pokaż wiadomość
Co do młodych ludzi na rynku pracy. Znam osoby, które mają bogatych rodziców i po ukończeniu studiów w prezencie dostali od nich własne mieszkanie i samochód. Ja nigdy nawet nie mogłam pomarzyć o czymś takim. Będę szczęśliwa, jak będzie mnie stać na wynajęcie własnego mieszkania za własne pieniądze.
Ja też nic nie dostałam. Przynajmniej własnymi rękami zbudujesz swoje imperium. Nawet jeśli na to trzeba poczekać, to zobaczysz, że jeszcze lepiej to smakuje niż mieszkanko i auto sprezentowane przez rodziców

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7915057 1]Bardzo fajne stwierdzenie. Długi czas zastanawiałam się DLACZEGO mój mąż, który jest ogarnięty, i mógłby znaleźć lepiej płatną pracę - nadal pracuje tam gdzie pracuje.
Potem ogarnęłam, że on to LUBI, po ludzku, mimo, że pensja taka średnia, ale LUBI. Zazdroszczę mu tego totalnie.
[/QUOTE]

A ja wcale nie zazdroszczę, bo uważam, że należy wykorzystywać maksymalnie zdolności które się otrzymało od losu. A staranie się o porządne zarobki (wiadomo, że nie zawsze to wyjdzie) odbieram jako element dbania o rodzinę. Brak chęci do zmian na lepsze nie podobałby mi się. Moja koleżanka ma taką sytuację z mężem i jest to powód ich częstych kłótni, szczególnie od kiedy pojawiło się dziecko. Jednak dodatkowa kaska by się przydała.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Za chorą ambicję uważa dzielenie ludzi na lepszych i gorszych ze względu na wykonywany przez nich zawód i usilne dążenie, żeby należeć do tych lepszych.
Tak, ale nie ma się co oszukiwać, ja też bym chciała wpoić dziecku, że ma się uczyć i ciężko pracować dla swojej przyszłości. Nie ma co ukrywać, że człowiek odpowiednio wykształcony ma zazwyczaj większe możliwości niż robotnik. Praca umysłowa jest jednak najczęściej "lepsza", są lepsze zarobki, siedzisz sobie w cieple i nikt nie pogania.
Chciałabym dla swojego dziecka jak najlepiej, nie uważam, żeby to było chore. Gdyby zechciało wykonywać jakiś "zwykły" zawód, to bym się z tym pogodziła, ale na początku pewnie z bólem.

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7916318 6]Sporo w tym racji, przynajmniej w mojego doświadczenia. Odkąd pamiętam moja mama, ojciec, babcie, nawet ciocia - wmawiały mi, że po to kończę studia, by nie siedzieć "na kasie". Całe życie to słyszałam...to jednak zostaje w głowie.[/QUOTE]

Pewnie, bo chciały dla ciebie jak najlepiej
Przypomniało mi się jak na studiach dorabiałam na kasie i przyszła nauczycielka z mojej szkoły (młoda kobieta) i znajoma z pracy mojej mamy. Spojrzała z taką pogardą, że aż mi się zrobiło głupio. Myślała, że jej nie poznałam i do jakiejś znajomej powiedziała "zaraz coś ci powiem" z wymownym spojrzeniem na mnie. Pewnie chciała skomentować to, że wylądowałam w supermarkecie na kasie...
Byłam w ciężkim szoku i moja mama również, zapamiętałam to uczucie upokorzenia na długo...

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Co byście wybrały,staż na recepcji w salonie urody(w tym robienie kawy,sprzątanie wiadomo,itp) na 3 miesiące za 900 Zł miesiecznie czy pracę w obuwniczyk znanej marki 3/4 etatu, 11,13 za godzinę(buty na każdy sezon,znizki,karta sportowa)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wybrałabym obuwniczy, praca na recepcji w salonie urody nie jest warta grzechu
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 10:05   #3933
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
A za 5 lat się zdziwią, że nie mogą znaleźć pracy


Pewnie, bo chciały dla ciebie jak najlepiej
Przypomniało mi się jak na studiach dorabiałam na kasie i przyszła nauczycielka z mojej szkoły (młoda kobieta) i znajoma z pracy mojej mamy. Spojrzała z taką pogardą, że aż mi się zrobiło głupio. Myślała, że jej nie poznałam i do jakiejś znajomej powiedziała "zaraz coś ci powiem" z wymownym spojrzeniem na mnie. Pewnie chciała skomentować to, że wylądowałam w supermarkecie na kasie...
Byłam w ciężkim szoku i moja mama również, zapamiętałam to uczucie upokorzenia na długo...
U mnie w miejscowości w Lidlu pracuje co najmniej 4 dziewczyny po studiach. Oczywiście żadna praca nie hańbi, ale myślę że dla osób z wyższym wykształceniem praca na kasie powinna być traktowana jako sytuacja przejściowa. Na pewno zdziwiło by mnie gdyby taka osoba powiedziała, że chętnie będzie pracować w markecie do końca życia i nie zamierza aplikować na inne stanowiska.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 10:25   #3934
chochlinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 27
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;79119106]W których branżach zauważasz odwilż w tej kwestii?[/QUOTE]
Megamag już mnie wyręczyła z tego co widzę podając statystyki . Ja w sumie najwięcej ofert widzę z logistyki, z IT oczywiście, ale też całkiem sporo na jakieś sekretarki, aystentki. Mam dwie znajome, które są managerami w spożywce i tam cierpią na ciągły brak rąk do pracy, tylko no wiadomo ta branża nie cieszy się najlepszą sławą, mało kto chce pracować na kasie, albo na mięsnym szynki kroić.
chochlinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 11:26   #3935
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Co byście wybrały,staż na recepcji w salonie urody(w tym robienie kawy,sprzątanie wiadomo,itp) na 3 miesiące za 900 Zł miesiecznie czy pracę w obuwniczyk znanej marki 3/4 etatu, 11,13 za godzinę(buty na każdy sezon,znizki,karta sportowa)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oczywiście, ze obuwniczy. już nawet pomijając idiotyzm stażu na recepcji w salonie urody to w obuwniczym zarobisz więcej mając mniej godzin pracy.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 11:28   #3936
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Też tak mi w domu mówią, ze lepiej pójść do obuwniczego, dzięki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 12:20   #3937
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
U mnie w miejscowości w Lidlu pracuje co najmniej 4 dziewczyny po studiach. Oczywiście żadna praca nie hańbi, ale myślę że dla osób z wyższym wykształceniem praca na kasie powinna być traktowana jako sytuacja przejściowa. Na pewno zdziwiło by mnie gdyby taka osoba powiedziała, że chętnie będzie pracować w markecie do końca życia i nie zamierza aplikować na inne stanowiska.
To było w czasie studiów, większość dziewczyn tak samo, albo nawet po. Jedna skończyła teologię, więc już się przyzwyczajała do tej kasy.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-27, 12:32   #3938
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
To przecież w jakiś sposób jest też właśnie przekaz z PRLu - nieważne jaka praca, byle jakaś była, a hobby czy też swoje pasje należy realizować po godzinach.
Pewnie tak, przynajmniej do pewnego stopnia. Ale PRL-u nie ma, realia się zmieniły dość drastycznie, a i tak sprawdza się w życiu, że lepiej mieć cokolwiek niż nie mieć nic.
Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Tu pewnie masz rację
Po prostu z postów niektórych dziewczyn przebijała pretensja do pracodawców i tu się trochę oburzyłam, bo nikt nie ma obowiązku zatrudnić pracownika choćby miał 4 kierunki skończone i 5 języków obcych

A skąd to wytrzasnęłaś, że oceniam ludzi po atrakcyjności na rynku pracy? Absolutnie nie, to by było trochę chore. Wiadomo, że tylko garstka będzie jakoś bardzo rozchwytywana. Po prostu ja pracowałam na swoje od zawsze i nie podoba mi się, jeśli ktoś ma podejście, że oni nie mają dobrej pracy to kraj jest zły, pracodawcy są źli, a ci którym się powiodło mieli szczęście.
Ok, źle zrozumiałam Cię w takim razie. Zwracam honor wobec tego.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2017-11-27 o 12:34
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 12:45   #3939
despotka001
Raczkowanie
 
Avatar despotka001
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 174
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Jestem bez pracy od 2 miesięcy. Nie narzekam, chociaż zaczynam się już nudzić. Poza tym miałam wcześniej mało ambitną pracę i teraz szukam czegoś w stylu asystentki biura. Wykształcenie mam średnie ogólnokształcące. Doświadczenie gastronomia i handel. Mieszkam w Krakowie. Myślicie, że zapisanie się do urzędu pracy to dobry pomysł? Jest szansa na to, że firmy szukają ludzi do biura przez urząd pracy? Nie mam dużych wymagań, 2500 netto byłoby okej Byle tylko była możliwość awansu po szczebelkach. Celuję tylko w firmy IT. W wolnym czasie uczę się HTML i CSS.
Co sądzicie o tym urzędzie pracy, bo z niezbyt atrakcyjnym CV sama się wstydzę
despotka001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 12:49   #3940
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość
Jestem bez pracy od 2 miesięcy. Nie narzekam, chociaż zaczynam się już nudzić. Poza tym miałam wcześniej mało ambitną pracę i teraz szukam czegoś w stylu asystentki biura. Wykształcenie mam średnie ogólnokształcące. Doświadczenie gastronomia i handel. Mieszkam w Krakowie. Myślicie, że zapisanie się do urzędu pracy to dobry pomysł? Jest szansa na to, że firmy szukają ludzi do biura przez urząd pracy? Nie mam dużych wymagań, 2500 netto byłoby okej Byle tylko była możliwość awansu po szczebelkach. Celuję tylko w firmy IT. W wolnym czasie uczę się HTML i CSS.
Co sądzicie o tym urzędzie pracy, bo z niezbyt atrakcyjnym CV sama się wstydzę
Zawsze warto. A w międzyczasie można szukać sobie pracodawcy, może weźmie cię na staż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 13:09   #3941
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość
Jestem bez pracy od 2 miesięcy. Nie narzekam, chociaż zaczynam się już nudzić. Poza tym miałam wcześniej mało ambitną pracę i teraz szukam czegoś w stylu asystentki biura. Wykształcenie mam średnie ogólnokształcące. Doświadczenie gastronomia i handel. Mieszkam w Krakowie. Myślicie, że zapisanie się do urzędu pracy to dobry pomysł? Jest szansa na to, że firmy szukają ludzi do biura przez urząd pracy? Nie mam dużych wymagań, 2500 netto byłoby okej Byle tylko była możliwość awansu po szczebelkach. Celuję tylko w firmy IT. W wolnym czasie uczę się HTML i CSS.
Co sądzicie o tym urzędzie pracy, bo z niezbyt atrakcyjnym CV sama się wstydzę
Tak jak mówi Ms Cath. Spróbuj poszukać stażu. Tylko z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nie tak łatwo znaleźć ambitny staż. Dużo jest firm ( przynajmniej w moich okolicach), które szukają do segregowania dokumentów, biegania na pocztę i parzenia kawy. W takiej sytuacji doświadczenie w handlu czy gastronomii wypada lepiej .
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-27, 13:15   #3942
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Tak jak mówi Ms Cath. Spróbuj poszukać stażu. Tylko z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nie tak łatwo znaleźć ambitny staż. Dużo jest firm ( przynajmniej w moich okolicach), które szukają do segregowania dokumentów, biegania na pocztę i parzenia kawy. W takiej sytuacji doświadczenie w handlu czy gastronomii wypada lepiej .
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że zawsze lepiej odbyć staż niż nie, choć niekoniecznie ułatwia to potem znalezienie pracy jako takiej. Zawsze się jednak czegoś nowego dowiesz, zaobserwujesz i nauczysz, nawet jeśli program realizacji stażu wygląda zgoła odmiennie w rzeczywistości niż na papierze.
Nie mówiąc o tym, że jednak będzie się miało potem co wpisać do Cv.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2017-11-27 o 13:16
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 13:31   #3943
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;79196671]Pewnie tak, przynajmniej do pewnego stopnia. Ale PRL-u nie ma, realia się zmieniły dość drastycznie, a i tak sprawdza się w życiu, że lepiej mieć cokolwiek niż nie mieć nic.

Ok, źle zrozumiałam Cię w takim razie. Zwracam honor wobec tego.[/QUOTE]

To super, bo bym musiała chodzić taka bez honoru

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość
Jestem bez pracy od 2 miesięcy. Nie narzekam, chociaż zaczynam się już nudzić. Poza tym miałam wcześniej mało ambitną pracę i teraz szukam czegoś w stylu asystentki biura. Wykształcenie mam średnie ogólnokształcące. Doświadczenie gastronomia i handel. Mieszkam w Krakowie. Myślicie, że zapisanie się do urzędu pracy to dobry pomysł? Jest szansa na to, że firmy szukają ludzi do biura przez urząd pracy? Nie mam dużych wymagań, 2500 netto byłoby okej Byle tylko była możliwość awansu po szczebelkach. Celuję tylko w firmy IT. W wolnym czasie uczę się HTML i CSS.
Co sądzicie o tym urzędzie pracy, bo z niezbyt atrakcyjnym CV sama się wstydzę
Czy tylko mi się wydaje, że to nie są wcale takie małe wymagania patrząc na realia?
Bez studiów i doświadczenia?
Nie wydaję mi się, żeby w moim rejonie wyjątkowo mało płacili, a wiem, że na początek tyle dostają inżynierowie. U mnie w pracy dziewczyna z biura (faktury, inne dokumenty, poczta, symfonia) ma najniższą krajową, wcześniej była pół roku na stażu na podobnym stanowisku. Wydaję mi się, że na takie stanowiska jest dość duża konkurencja, dlatego nie przesadzają z pensją.

Oczywiście nie chcę cię dołować ani zniechęcać, z bo może ci się uda i do tego trzeba dążyć Z drugiej strony 2500 to żaden zawrót głowy.

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Maggie Q u nas to co napisałaś właśnie robi taka dziewczyna biurowa zatrudniona na stałe. Przewala dokumenty, parzy kawę i biega na pocztę, także może byłby to staż adekwatny :-P
__________________


Edytowane przez Mahdab
Czas edycji: 2017-11-27 o 13:29
Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 13:52   #3944
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
To super, bo bym musiała chodzić taka bez honoru
Hahaha

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Oczywiście nie chcę cię dołować ani zniechęcać, z bo może ci się uda i do tego trzeba dążyć Z drugiej strony 2500 to żaden zawrót głowy.

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Maggie Q u nas to co napisałaś właśnie robi taka dziewczyna biurowa zatrudniona na stałe. Przewala dokumenty, parzy kawę i biega na pocztę, także może byłby to staż adekwatny :-P
Mówisz brutto czy netto?
Netto, 2000 to faktycznie żaden szał ciał, 2 i pół może też nie, ale rzekłabym: nieźle.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 13:59   #3945
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość
Jestem bez pracy od 2 miesięcy. Nie narzekam, chociaż zaczynam się już nudzić. Poza tym miałam wcześniej mało ambitną pracę i teraz szukam czegoś w stylu asystentki biura. Wykształcenie mam średnie ogólnokształcące. Doświadczenie gastronomia i handel. Mieszkam w Krakowie. Myślicie, że zapisanie się do urzędu pracy to dobry pomysł? Jest szansa na to, że firmy szukają ludzi do biura przez urząd pracy? Nie mam dużych wymagań, 2500 netto byłoby okej Byle tylko była możliwość awansu po szczebelkach. Celuję tylko w firmy IT. W wolnym czasie uczę się HTML i CSS.
Co sądzicie o tym urzędzie pracy, bo z niezbyt atrakcyjnym CV sama się wstydzę
Czemu celujesz w firmy IT, skoro szukasz stanowiska, które istnieje w każdej branży, w której są biura? Drastycznie zawężasz sobie perspektywy.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 14:34   #3946
despotka001
Raczkowanie
 
Avatar despotka001
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 174
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Czemu celujesz w firmy IT, skoro szukasz stanowiska, które istnieje w każdej branży, w której są biura? Drastycznie zawężasz sobie perspektywy.
Celuję w IT dlatego, że znam przypadek, w którym dziewczyna od sekretariatu wspięła się wyżej w tej branży, a sama się uczę. Więc czemu nie?

Mahdab, że niby 2500zł netto to tak dużo sobie życzę? Sorry, ale nie wyżyję za 1450zł netto, kiedy za samo mieszkanie płacę 1200zł a pod mostem nie będę mieszkać.
2500zł na rękę to najmniej ile mogę zażądać.

Nie chcę parzyć kawy i latać na pocztę bo taką pracę mało ambitną już miałam. Może staż to dobry pomysł, ale jeśli będzie opierał się na czymś takim to szkoda mi życia:P

Edytowane przez despotka001
Czas edycji: 2017-11-27 o 14:38
despotka001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 14:48   #3947
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość
Celuję w IT dlatego, że znam przypadek, w którym dziewczyna od sekretariatu wspięła się wyżej w tej branży, a sama się uczę. Więc czemu nie?

Mahdab, że niby 2500zł netto to tak dużo sobie życzę? Sorry, ale nie wyżyję za 1450zł netto, kiedy za samo mieszkanie płacę 1200zł a pod mostem nie będę mieszkać.
2500zł na rękę to najmniej ile mogę zażądać.

Nie chcę parzyć kawy i latać na pocztę bo taką pracę mało ambitną już miałam. Może staż to dobry pomysł, ale jeśli będzie opierał się na czymś takim to szkoda mi życia:P
wynagrodzenie za staż z up to niecały tysiak więc jak już rozważasz staż to tylko taki organizowany przez konkretne firmy, które mają swoje programy stażowe.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 15:00   #3948
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
To było w czasie studiów, większość dziewczyn tak samo, albo nawet po. Jedna skończyła teologię, więc już się przyzwyczajała do tej kasy.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 16:06   #3949
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość
Jestem bez pracy od 2 miesięcy. Nie narzekam, chociaż zaczynam się już nudzić. Poza tym miałam wcześniej mało ambitną pracę i teraz szukam czegoś w stylu asystentki biura. Wykształcenie mam średnie ogólnokształcące. Doświadczenie gastronomia i handel. Mieszkam w Krakowie. Myślicie, że zapisanie się do urzędu pracy to dobry pomysł? Jest szansa na to, że firmy szukają ludzi do biura przez urząd pracy? Nie mam dużych wymagań, 2500 netto byłoby okej Byle tylko była możliwość awansu po szczebelkach. Celuję tylko w firmy IT. W wolnym czasie uczę się HTML i CSS.
Co sądzicie o tym urzędzie pracy, bo z niezbyt atrakcyjnym CV sama się wstydzę
Zarejestrować się zawsze możesz, choćby dla ubezpieczenia, jeżeli nie masz go z innego źródła, a pracy czy stażu szukać dalej na własną rękę. Jakiś czas temu na stronie UP w moim mieście widziałam kilka ofert pracy na stanowiska biurowe z refundacją do 30.r.ż, dostępnych tylko dla zarejestrowanych w UP. Moja przyjaciółka chwilę po maturze zarejestrowała się w urzędzie, dostała staż w placówce zajmującej się kredytami i pożyczkami, po stażu dostała umowę. Teraz co prawda pracuje w innym miejscu, ale branża ta sama

A ja tymczasem nie miałam w planach zmiany pracy (na razie...), ale wysłałam dziś dwa CV. Zobaczymy, co z tego będzie.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-27, 16:12   #3950
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość

Mahdab, że niby 2500zł netto to tak dużo sobie życzę? Sorry, ale nie wyżyję za 1450zł netto, kiedy za samo mieszkanie płacę 1200zł a pod mostem nie będę mieszkać.
2500zł na rękę to najmniej ile mogę zażądać.

Nie chcę parzyć kawy i latać na pocztę bo taką pracę mało ambitną już miałam. Może staż to dobry pomysł, ale jeśli będzie opierał się na czymś takim to szkoda mi życia:P
Co potrafisz, że pracodawca miałby zapłacić Ci 2500 netto za bliżej niesprecyzowaną "pracę biurową"?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 17:06   #3951
despotka001
Raczkowanie
 
Avatar despotka001
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 174
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7920333 1]Co potrafisz, że pracodawca miałby zapłacić Ci 2500 netto za bliżej niesprecyzowaną "pracę biurową"?[/QUOTE]

Znam pięć zastosowań długopisu
despotka001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 17:16   #3952
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 17:59   #3953
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość
Znam pięć zastosowań długopisu
Niezwykle inteligentna odpowiedź.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 18:28   #3954
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Początkowo myslałam, że despotka001 to troll, ale chyba jednak nie.

- u mnie w firmie IT na jakieś 120 osób jest jedna osoba, którą można by określić asystentką. Myślę że tak srednio raz na 20 lat jedna firma IT wysyła do UP ogłoszenie, że szuka stażysty.
- asystentki IT najszybciej może szukać jakaś megakorpo, gdzie na każde stanowisko wymaga się studiów
- w małych firmach IT takich stanowisk raczej nie ma. Często jest jedna osoba do ogarniania całego 'back-officu' - robi za recepcję, HR, office managera, ogólnie za sprawy operacyjne, i nikt nie weźmie do takiej pracy osoby bez doświadczenia
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 18:44   #3955
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Potrzebuję porady - jakie kursy teraz warto zrobić? Chodzi mi głównie o excela. Zna(ła)m go raczej dobrze (VBA), ale potrzebuję powtórki i potwierdzenia na papierze, że coś umiem. Kurs online z certyfikatem, ale nie firmy krzak. Jest w ogóle coś takiego?
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 19:00   #3956
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady - jakie kursy teraz warto zrobić? Chodzi mi głównie o excela. Zna(ła)m go raczej dobrze (VBA), ale potrzebuję powtórki i potwierdzenia na papierze, że coś umiem. Kurs online z certyfikatem, ale nie firmy krzak. Jest w ogóle coś takiego?
A kursy na uczelniach albo zwyczajnie online? Ja excela uczyłam się z youtube, dla mnie to było bardzo wygodne rozwiązanie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 19:06   #3957
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 19:19   #3958
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady - jakie kursy teraz warto zrobić? Chodzi mi głównie o excela. Zna(ła)m go raczej dobrze (VBA), ale potrzebuję powtórki i potwierdzenia na papierze, że coś umiem. Kurs online z certyfikatem, ale nie firmy krzak. Jest w ogóle coś takiego?
Może edx i kurs od Microsoftu? Definitywnie nie firma krzak, a zdecydować się na zapłacenie za papier możesz też pod koniec robienia kursu. Zastanów się, czy potrzebujesz koniecznie świstek, czy może jednak sama wiedza wystarczy
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 19:24   #3959
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady - jakie kursy teraz warto zrobić? Chodzi mi głównie o excela. Zna(ła)m go raczej dobrze (VBA), ale potrzebuję powtórki i potwierdzenia na papierze, że coś umiem. Kurs online z certyfikatem, ale nie firmy krzak. Jest w ogóle coś takiego?
Czym się zajmujesz?
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-27, 19:43   #3960
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Może edx i kurs od Microsoftu? Definitywnie nie firma krzak, a zdecydować się na zapłacenie za papier możesz też pod koniec robienia kursu. Zastanów się, czy potrzebujesz koniecznie świstek, czy może jednak sama wiedza wystarczy
A masz link do tego kursu?
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.