Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-16, 08:07   #2911
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ava Aloe Organic to bardzo lekki, bardzo wodnisty kosmetyk, trudno go nazwać nawet żelowym, bardziej ma konsystencję lekko żelowego toniku, nie ściąga skóry, tylko ją zmiękcza i jednocześnie lekko napina, w takim sensie, że jest taka zwarta i mniej widać zmarszczki, jednak niektórym jego nawilżenie na pewno nie będzie wystarczać, skóra może się ściągać nie z jego powodu, lecz ze zbyt małego nawilżenia, jednak do cery tłustej nawilżenie jest super wg mnie i tak jak piszesz, świetne serum podstawowe do mieszania z innymi kosmetykami. To serum nie zawiera kwasu hialuronowego i gliceryny chyba, nie nawilża więc skóry, jak większość jemu podobnych konsystencji, jest o wiele wiele delikatniejsze i po dłuższym stosowaniu zauważyłam, że minimalizuje nadreaktywność skóry, świetne na podrażnienia i do naczynkowej cery, bo wzmacnia skórę.
Jest gliceryna, ale dalej w składzie, nie jest za bardzo odczuwalna.
Mam kolejną butelkę, dosyc szybko schodzi. Bardzo dobry produkt.
Cytat:
Napisane przez xmdln Pokaż wiadomość
Dziewczyny, oplaca sie kupic tonik z kwasem migdalowym z norel dr wilsz? Polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam Norela i jakoś go nie zapamietałam, ani zaszkodził, ani pomógł.
[QUOTE=Korah;82959531]
Bielenda to jest normalnie imperium, jak ostatnio przeglądałam ich ofertę w poszukiwaniu peelingów enz., to szybko się pogubiłam, ta profesjonalna linia liczy sobie chyba z 1000 kosmetyków, a samych peelingów do twarzy chyba z 50.
/QUOTE]
Ale trzeba im też przyznać, że całkiem sprawnie odpowiadają na potrzeby rynku. Chyba kazdy może znaleźć coś dla siebie w ich ofercie, w stosunkowo dobrej cenie.

Ostatnio wypróbowałam krem migdałowy z Korresa, nawilżający, lekki, skład miał dosyć przyzwoity, jak na moje potrzeby. No i w popłochu wracałam do Bentona, dwa tygodnie się ratowałam - placki suche na policzkach, zaczerwienienia, jakieś pojedyncze wypryski Ale dla odmiany ich pomadka do ust odpowiada mi bardzo - nie jest takim lepiszczem, ładnie regeneruje.
Chyba muszę porzucić eksprymenty, ustawiłyście mi całkiem fajną pielęgnację No, może jeszcze spróbuję Nioda
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 08:07   #2912
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

dubel

Edytowane przez Madzia_M77
Czas edycji: 2018-04-16 o 08:09
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 09:25   #2913
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Enzymatyki, a z kwasów to migdał, aze, niskie stężenia glikolowego i mlekowego, w serum np.
Polecasz coś konkretnego? Z aza stosowałam już wszystkie apteczne preparaty, ale jakoś mi nie pasują te formuły i twarz okropnie swędzi, z kwasami aha w serach nie mam prawie żadnego doświadczenia.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 08:51   #2914
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Jest gliceryna, ale dalej w składzie, nie jest za bardzo odczuwalna.
Mam kolejną butelkę, dosyc szybko schodzi. Bardzo dobry produkt.

Ale trzeba im też przyznać, że całkiem sprawnie odpowiadają na potrzeby rynku. Chyba kazdy może znaleźć coś dla siebie w ich ofercie, w stosunkowo dobrej cenie.
Też zauważyłam, że to serum szybko schodzi, dobrze, że kupiłam na raz 2 opakowania.

Za to doceniam Bielendę, jako pierwsza wypuściła lekkie formuły serum beztłuszczowe i z kwasami, dostępne w drogerii, o dobrym ogólnym składzie i emulsje myjące. Pozostałe polskie firmy, takie, jak Mincer, Lirene, FlosLek, itp. idą tylko po jej śladach, a i tak robią to dosyć nieudolnie.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Polecasz coś konkretnego? Z aza stosowałam już wszystkie apteczne preparaty, ale jakoś mi nie pasują te formuły i twarz okropnie swędzi, z kwasami aha w serach nie mam prawie żadnego doświadczenia.
Polecić mogę tylko to, czego sama używałam lub używam, czyli stare, odgrzewane, aczkolwiek wciąż na czasie- kotlety, mezoserum zielone Bielendy migdałowe i glikolowe z wit.C. Z enzymatyków wiadomo, najlepsze takie sypkie z e-naturalne ananas-papaja np.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 09:07   #2915
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja obecnie mam do złuszczania: peeling kłaczkowy Cure Natural Aqua Gel KLIK, Zymogen Pomegranate First Serum Peeling KLIK, który jest dziwacznym produktem w postaci toniku, pachnie octem i zawiera fermenty oraz jakieś tam małe ilości kwasu glikolowego i mlekowego (o ile wierzyć translatorowi google).
Bardzo lubię peelingi kłaczkowe i Cure też jest fajny, a to serum vel peeling vel toner Zymogen to w sumie nie wiem, po co kupiłam
To są oczywiście rzeczy do regularnego używania i delikatnej regulacji, a nie do widocznego złuszczania ze wszystkimi jego skutkami ubocznymi.

Poza tym zaniedbałam używanie masażu z olejkami eterycznymi i cera szybciej mi się zanieczyszcza, więc wracam do tego, ale że słońce, to muszę się dokładniej przyglądać olejkom.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 10:35   #2916
nietoperek83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 221
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Chimay, jakiego oleju używasz do masażu?
nietoperek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 10:48   #2917
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez nietoperek83 Pokaż wiadomość
Chimay, jakiego oleju używasz do masażu?
Olejków do demakijażu z 1-3 kroplami olejku eterycznego. Obecnie mam olejki do demakijażu Body Shop i jabłkowy Innisfree.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-04-17 o 10:52
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-17, 14:28   #2918
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A ja przychodzę się podzielić opinią o serum, które kupiłam w Rossmanie w sumie przez przypadek:
https://www.rossmann.pl/Produkt/Vis-...ml,431733,7106
I używam już kilka tygodni, nadaje się u mnie na dzień, bo nie obciąża skóry i makijaż się trzyma nieźle. Ma konsystencję emulsji, ale bardziej zwartej (nie lejącej), bardzo fajnie współgra z innymi kosmetykami np. serum Ava. No ale najważniejsze, że powoduje u mnie zmniejszenie widoczności śladów po krostkach
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 09:52   #2919
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Polecić mogę tylko to, czego sama używałam lub używam, czyli stare, odgrzewane, aczkolwiek wciąż na czasie- kotlety, mezoserum zielone Bielendy migdałowe i glikolowe z wit.C. Z enzymatyków wiadomo, najlepsze takie sypkie z e-naturalne ananas-papaja np.
Dzięki Mam właśnie ochotę na coś nowego z kwasów, a przynajmniej spoza oferty Bielendy, enzymatyk używam cały czas.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 11:07   #2920
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja ostatnio z kwasów używam serum z 10% aza z Bielendy.Miałam wczesniej ich krem z 5% aza,ale szczerze mówiąc wrażenia pomiędzy jednym a drugim preparatem,to niebo i ziemia.To serum używa się nieporównywalnie bardziej komfortowo.Kremu nie byłam w stanie zużyc - pomimo mniejszej zawartości kwasu ,coś mnie podrażniało.

Używam też kremu łagodzącego z lukrecją z BU (pozostał mi ,po moich ostatnich zakupach tam i całkiem o nim zapomniałam),ale chyba niacynamid mi nie sluży.Czy ktoś spotkał się z czymś takim,że niacynamid zamiast łagodzić ,wysuszał cerę i sprawiał,że była podrażniona?Niby witamina b3 rozszerza naczynka,ale jednoczesnie jest polecana dla osób z rosacea oraz trądzikiem pospolitym.Tyle,że to już mój któryś kolejny preparat mający w składzie niacynamid,z którym się nie polubiłam,kiedyś mysłałam,że winą jest stosowanie zbyt mało okluzyjnej bazy w preparatach z niacynamidem (toniki z nim też mi nie służyły i powodowały ropne wypryski) więc chyba ewidentnie ten składnik nie jest dla mnie.Szkoda,bo mając tak wszechstronne działanie,bardzo chciałam go włączyć na stałe do pielęgnacji
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 23:51   #2921
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Witajcie dziewczyny ostatnio porobilam troche zakupow:

-"Whamisa" tonik-essencja nawilzajaca, nie jestem z niej zbytnio zadowolona, nie warta swojej ceny... Przeraklamowane przez te youtuberki...

-Tonik "Pixi" miniaturke 100ml, sredni... na poczatku jakby dzialal ale po 2 tygoniach nie widze zbytnio efektow, troche jakby odchudza skore.


Dzis kupilam NOWE SERUM z Alverde z serii "naturschön"(z niemieckiego D&M) koszt okolo 6,90 euro, zobaczymy z czasem co to za cudo czy w ogole dziala, wlasnie mam go na skorze i powiem ze bardzo szybko wysycha okolo minuty, nie klei sie, zapach swiezy troche mocny, ale zobaczymy
czy nie porobi wagrow, nie porozszerza porow, czy bedzie nawilzal, cokolwiek dzialal, poladnial skore

Sklad:
Inhaltsstoffe

AQUA, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, GLYCINE SOJA OIL, C14-22 ALCOHOLS, OLEA EUROPAEA FRUIT EXTRACT*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL UNDECYLENATE, MALTODEXTRIN, GLYCERYL OLIVATE OLEATE ESTOLIDES, PARFUM**, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, TETRADECANE***, OLEA EUROPAEA LEAF EXTRACT*, XANTHAN GUM, COCO-GLUCOSIDE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, LIMONENE**, COCONUT ALCOHOL, LINALOOL**, GERANIOL**, CITRIC ACID, CITRAL**, CITRONELLOL**. * Inhaltsstoffe aus kontrolliert biologischem Anbau ** aus natürlichen ätherischen Ölen *** 100 % pflanzlicher Ursprung (BRASSICA CAMPESTRIS)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img_1174_schnitt1.jpg (65,1 KB, 42 załadowań)
__________________
UNIKAJ produktow z cukrem.CUKIER postarza skore, zabija KOLAGEN w skorze.

Edytowane przez WielkaDamaSama1
Czas edycji: 2018-04-20 o 00:15
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-20, 07:05   #2922
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny potrzebuję jakiś krem matujący, coś polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 07:16   #2923
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Dzis kupilam NOWE SERUM z Alverde z serii "naturschön"(z niemieckiego D&M) koszt okolo 6,90 euro, zobaczymy z czasem co to za cudo czy w ogole dziala, wlasnie mam go na skorze i powiem ze bardzo szybko wysycha okolo minuty, nie klei sie, zapach swiezy troche mocny, ale zobaczymy
czy nie porobi wagrow, nie porozszerza porow, czy bedzie nawilzal, cokolwiek dzialal, poladnial skore

Sklad:
Inhaltsstoffe

AQUA, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, GLYCINE SOJA OIL, C14-22 ALCOHOLS, OLEA EUROPAEA FRUIT EXTRACT*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL UNDECYLENATE, MALTODEXTRIN, GLYCERYL OLIVATE OLEATE ESTOLIDES, PARFUM**, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, TETRADECANE***, OLEA EUROPAEA LEAF EXTRACT*, XANTHAN GUM, COCO-GLUCOSIDE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, LIMONENE**, COCONUT ALCOHOL, LINALOOL**, GERANIOL**, CITRIC ACID, CITRAL**, CITRONELLOL**. * Inhaltsstoffe aus kontrolliert biologischem Anbau ** aus natürlichen ätherischen Ölen *** 100 % pflanzlicher Ursprung (BRASSICA CAMPESTRIS)
Oglądałam te produkty, dla mnie nic w ich ofercie nie ma, za ciężkie formuły

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję jakiś krem matujący, coś polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy jak duże jest nasilenie problemu.

Ja wczoraj po raz pierwszy w tym roku się pofiltrowałam, nawet znośnie było, Canmake Mermaid Skin Gel UV to naprawdę bardzo lekka baza/emulsja i nie sądzę, że w tym segmencie produktów da się zrobić coś jeszcze bardziej nieobciążającego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 07:42   #2924
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Nasilenie jest ogromne.
Z tłuszczem na twarzy walczę już z 20 lat. Widziałam dużą poprawę gdy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Jednak z roku na rok jakby organizm się do nich przyzwyczaja.
Dosłownie po godzinie całą się błyszczę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 07:49   #2925
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Nasilenie jest ogromne.
Z tłuszczem na twarzy walczę już z 20 lat. Widziałam dużą poprawę gdy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Jednak z roku na rok jakby organizm się do nich przyzwyczaja.
Dosłownie po godzinie całą się błyszczę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Witaj w klubie, jak do tej pory to chyba ja byłam w tym wątku królową smalcu Mnie się cera świeci po umyciu tak mniej więcej po godzinie, jak mam gorszy dzień to i szybciej.

W takim wypadku żaden krem Ci nie pomoże, a raczej zaszkodzi, bo krem to głównie woda i emolienty, czyli w uproszczeniu tłuszcze, a tych Twoja skóra produkuje ponad program, więc dodatkowe dokładanie ich kremem raczej nie jest właściwą drogą.

Badałaś hormony? Może tu leży problem, ale równie dobrze skóra może reagować nadreaktywnie na normalne poziomy androgenów.

Mogę Ci w skrócie polecić bardzo lekką pielęgnację, przyłożenie się do oczyszczania, bibułki (banalne, ale najprostsze rozwiązanie w tym przypadku). Szczegóły możesz sobie poczytać w moim podpisie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 09:02   #2926
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny, wiem że o filtrach było już wszystko...ale dla mnie np Pharmaceris Hydrolipidowy ostatnio to masakra, tłusty, lepki, pory zapchane a używałam go dwa lata. Natomiast LRP za dużo alkoholu w efekcie po zmyciu filtra mam rozognioną twarz...
Odstawiłam artre, dzięki któremu cera jest (była czysta) i jest ciężko, miałam zamiar używać Effaclar K, ale się nie sprawdziłam kupiłam więc Hascoderm no i zobaczymy...

Na co zmieniłyście ,,zimową,, pielęgnacje?

Co sądzicie o składzie dwóch kremów Alantan Dermoline niebieski i różowy ?
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 11:08   #2927
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Witaj w klubie, jak do tej pory to chyba ja byłam w tym wątku królową smalcu Mnie się cera świeci po umyciu tak mniej więcej po godzinie, jak mam gorszy dzień to i szybciej.

W takim wypadku żaden krem Ci nie pomoże, a raczej zaszkodzi, bo krem to głównie woda i emolienty, czyli w uproszczeniu tłuszcze, a tych Twoja skóra produkuje ponad program, więc dodatkowe dokładanie ich kremem raczej nie jest właściwą drogą.

Badałaś hormony? Może tu leży problem, ale równie dobrze skóra może reagować nadreaktywnie na normalne poziomy androgenów.

Mogę Ci w skrócie polecić bardzo lekką pielęgnację, przyłożenie się do oczyszczania, bibułki (banalne, ale najprostsze rozwiązanie w tym przypadku). Szczegóły możesz sobie poczytać w moim podpisie.
Ja rowniez potrafie szybko nawet po 30minutach wyprodukowac duzo smalcu

Co do serum ALVERDE dzis pierwsza noc za nami, i wstalam z bardzo miekka skora jak pupcia niemowlaka i skora prawie w ogole nie jest przstluszczona, albo mialam dobra noc/dzien, szok bo zazwyczaj wstaje samoistnie naoliwkowana wlasna produkcja oliwy
__________________
UNIKAJ produktow z cukrem.CUKIER postarza skore, zabija KOLAGEN w skorze.

Edytowane przez WielkaDamaSama1
Czas edycji: 2018-04-20 o 11:15
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 11:20   #2928
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny ostatnio porobilam troche zakupow:

-"Whamisa" tonik-essencja nawilzajaca, nie jestem z niej zbytnio zadowolona, nie warta swojej ceny... Przeraklamowane przez te youtuberki...

-Tonik "Pixi" miniaturke 100ml, sredni... na poczatku jakby dzialal ale po 2 tygoniach nie widze zbytnio efektow, troche jakby odchudza skore.


Dzis kupilam NOWE SERUM z Alverde z serii "naturschön"(z niemieckiego D&M) koszt okolo 6,90 euro, zobaczymy z czasem co to za cudo czy w ogole dziala, wlasnie mam go na skorze i powiem ze bardzo szybko wysycha okolo minuty, nie klei sie, zapach swiezy troche mocny, ale zobaczymy
czy nie porobi wagrow, nie porozszerza porow, czy bedzie nawilzal, cokolwiek dzialal, poladnial skore

Sklad:
Inhaltsstoffe

AQUA, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, GLYCINE SOJA OIL, C14-22 ALCOHOLS, OLEA EUROPAEA FRUIT EXTRACT*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL UNDECYLENATE, MALTODEXTRIN, GLYCERYL OLIVATE OLEATE ESTOLIDES, PARFUM**, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, TETRADECANE***, OLEA EUROPAEA LEAF EXTRACT*, XANTHAN GUM, COCO-GLUCOSIDE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, LIMONENE**, COCONUT ALCOHOL, LINALOOL**, GERANIOL**, CITRIC ACID, CITRAL**, CITRONELLOL**. * Inhaltsstoffe aus kontrolliert biologischem Anbau ** aus natürlichen ätherischen Ölen *** 100 % pflanzlicher Ursprung (BRASSICA CAMPESTRIS)
No co Ty? Ja toniki Whamisy uwielbiam

A co do smalcu na twarzy, to przed Izotekiem miałam to samo. 30-60min. po zrobieniu makijażu i smalec na twarzy większy niż normalni ludzie po 12h poki co izotek sie z tym uporał, ale kilka dni temu zakonczylam kuracje, wiec zobaczymy jak długo będzie ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 11:57   #2929
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiem że o filtrach było już wszystko...ale dla mnie np Pharmaceris Hydrolipidowy ostatnio to masakra, tłusty, lepki, pory zapchane a używałam go dwa lata. Natomiast LRP za dużo alkoholu w efekcie po zmyciu filtra mam rozognioną twarz...
Odstawiłam artre, dzięki któremu cera jest (była czysta) i jest ciężko, miałam zamiar używać Effaclar K, ale się nie sprawdziłam kupiłam więc Hascoderm no i zobaczymy...

Na co zmieniłyście ,,zimową,, pielęgnacje?

Co sądzicie o składzie dwóch kremów Alantan Dermoline niebieski i różowy ?
Polecam wyżej wspomniany filtr Canmake.

Ja w sumie nie zmieniam pielęgnacji z racji pory roku, poza filtrem. Pod filtr kładę serum Hylamide Pore Control albo tylko wodę termalną, bo to serum w sumie nic nie robi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-20, 13:17   #2930
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Polecam wyżej wspomniany filtr Canmake.

Ja w sumie nie zmieniam pielęgnacji z racji pory roku, poza filtrem. Pod filtr kładę serum Hylamide Pore Control albo tylko wodę termalną, bo to serum w sumie nic nie robi.

Ja jednak zmieniam, bo zimą używam retinów, chętnie używałabym cały rok artrederm, ale nie jestem dość konsekwentna w filtrowaniu się, ponieważ uważam, że jednak siedząc w pracy nie potrzebuje takiego faktora, na poważniejsze słoneczne eskapady używam czegoś konkretnego, w mieście niestety spf 20. Nie dam rady, chciałabym, ale to jest ponad moje nerwy i ciężką harówę na przyzwoitą skórę...

Licze na kwas azelainowy.

Mam problem z połączeniem pielęgnacji anti aging, i anti acne...

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Azjatycki Cukier ma ta maseczke w swoim sklepie za 130zl (80ml)

Chimay, a co sadzisz o dzieleniu sie wiedza-informacjami z ksiazek? czy to jest nielegalne?
Pytam... bo ostatnio ogladalm filmik Azjatyckiego Cukru i ona sprzedaje ksiazki
"CHirurgia plastyczna w Twoich rekach", koszt 184 zl, i mowi ze nie bedzie nic z tej ksiazki informacji pokazywac zdradzac, bo jest to kradziez...ze jak ktos sie chce cos dowiedziec to powinien kupic ta ksiazke, a nie pytac...No tak jak sie przekaze informacje z ksiazki to sie nie sprzeda ksiazki, nie zarobi sie...

Lista masazy dostepnych w ksiazce

"Lista masaży:
1. Kwadratowa szczęka
2. Zbyt duże i odstające kości policzkowe
3. Płaska twarz
4. Zbyt długa twarz
5. Ciężka, pospolicie wyglądająca twarz (POLECANY!)
6. Duża głowa
7. Asymetryczna twarz (POLECANY!)
8. Podwójny podbródek
9. Zapuchnięta twarz
10. Opadające policzki - ciężka dolna połowa twarzy (POLECANY!)
11. Nadmiar tkanki tłuszczowej na twarzy
12.Zmarszczki "od uśmiechania" (POLECANY!)
13. Zmarszczki wokół oczu
14. Zmarszczki na czole
15. Masywna szyja
16. Spięte ramion
17. Masaż dla ramion i dłoni
18. Zmęczone stopy
19. Grube łydki
20. Grube uda (POLECANY!)"


Mam ta książkę, kupiłam niedawno u niej Sidmool tą msaeczke całonocną.
Maseczka mnie zapycha okropnie, ale skóra jest piękna, o ile to może iść w parze, tzn. mam ropne zmiany ale jest struktura bo tej maseczce jest zbita i skóra jest jasna...

Masaże robie nieregularnie, boje się jeszcze bardziej szczupłej twarzy, a jak robie to tylko na bruzdy i uda.
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 14:04   #2931
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość

Mam ta książkę, kupiłam niedawno u niej Sidmool tą msaeczke całonocną.
Maseczka mnie zapycha okropnie, ale skóra jest piękna, o ile to może iść w parze, tzn. mam ropne zmiany ale jest struktura bo tej maseczce jest zbita i skóra jest jasna...

Masaże robie nieregularnie, boje się jeszcze bardziej szczupłej twarzy, a jak robie to tylko na bruzdy i uda.
Też mam te maseczke i używam jej jako serum na noc, fajnie potęguje efekt nawilżenia całej pielegnacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 17:13   #2932
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Też mam te maseczke i używam jej jako serum na noc, fajnie potęguje efekt nawilżenia całej pielegnacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A gdzie kupiłaś ? Też u Cukra?


Zrobiłam mnóstwo nieprzemyślanych zakupów, mam pytanie czy znacie te produkty? firma Evoia, Hydro d Azur, maska i krem pod oczy
Bio Helix Markell Cosmetics, krem pod oczy z ekstraktem ze sluzu slimaka, jeszcze nie otworzylam....
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 17:17   #2933
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja potrzebuje tearaz cos na pogrubienie skory-naskorka
__________________
UNIKAJ produktow z cukrem.CUKIER postarza skore, zabija KOLAGEN w skorze.
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-21, 09:27   #2934
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
A gdzie kupiłaś ? Też u Cukra?


Zrobiłam mnóstwo nieprzemyślanych zakupów, mam pytanie czy znacie te produkty? firma Evoia, Hydro d Azur, maska i krem pod oczy
Bio Helix Markell Cosmetics, krem pod oczy z ekstraktem ze sluzu slimaka, jeszcze nie otworzylam....
Nie, na eBayu. Cukier ma ceny z kosmosu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 06:37   #2935
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Nie, na eBayu. Cukier ma ceny z kosmosu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ceny ma fakt, z kosmosu, ale jakoś jej ufam...a masz sprawdzonego sprzedawcę na ebayu ? możesz polecić?
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 16:58   #2936
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Ceny ma fakt, z kosmosu, ale jakoś jej ufam...a masz sprawdzonego sprzedawcę na ebayu ? możesz polecić?
Kupuję u róznych, kieruję się jednie tym, czy ma powyżej 99.5% pozytywnych opinii i czy sprzedał juz kilkadziesiąt tys. produktów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 17:08   #2937
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Kupuję u róznych, kieruję się jednie tym, czy ma powyżej 99.5% pozytywnych opinii i czy sprzedał juz kilkadziesiąt tys. produktów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robię tak samo, nie mam żadnych ulubionych ani zaufanych sprzedawców.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 16:50   #2938
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cześć dziewczyny. Chciałam się podzielić moim nowym spostrzeżeniem na temat serum rozświetlającego Biofficina Toscana. Nic odkrywczego, bo przecież już z nazwy jest rozświetlające
Mam je od jakiegoś czasu i do tej pory zauważyłam, że "coś tam troszkę rozświetla, ale tylko troszkę...". Ostatnio miałam naprawdę dobrą passę ze stanem mojej cery (), była wyjątkowo czysta i gładka przez CAŁY TYDZIEŃ. Raz, wieczorem nałożyłam to serum solo. Jak podchodziłam do lustra, to coś mi nie pasowało, bo mi się jakoś ładnie twarz błyszczała... Jak się przyjrzałam i chwilę zastanowiłam, to dopiero mi przyszło do głowy, że to po tym serum. I faktycznie, przez kilka dni spokojnie mogłam się nie malować, używałam tylko tego serum w pojedynkę lub do Avy i wyglądałam, jakbym miała ładny, naturalny makijaż.
Trwało to tylko kilka dni, ale zawsze coś
Po tym doświadczeniu, zmieniłam swoje nastawienie z: "wypróbowałam, jak się skończy, to czas na inne kosmetyki" na: "fajne, jeszcze do niego wrócę".
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 07:13   #2939
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Chciałam się podzielić moim nowym spostrzeżeniem na temat serum rozświetlającego Biofficina Toscana. Nic odkrywczego, bo przecież już z nazwy jest rozświetlające
Mam je od jakiegoś czasu i do tej pory zauważyłam, że "coś tam troszkę rozświetla, ale tylko troszkę...". Ostatnio miałam naprawdę dobrą passę ze stanem mojej cery (), była wyjątkowo czysta i gładka przez CAŁY TYDZIEŃ. Raz, wieczorem nałożyłam to serum solo. Jak podchodziłam do lustra, to coś mi nie pasowało, bo mi się jakoś ładnie twarz błyszczała... Jak się przyjrzałam i chwilę zastanowiłam, to dopiero mi przyszło do głowy, że to po tym serum. I faktycznie, przez kilka dni spokojnie mogłam się nie malować, używałam tylko tego serum w pojedynkę lub do Avy i wyglądałam, jakbym miała ładny, naturalny makijaż.
Trwało to tylko kilka dni, ale zawsze coś
Po tym doświadczeniu, zmieniłam swoje nastawienie z: "wypróbowałam, jak się skończy, to czas na inne kosmetyki" na: "fajne, jeszcze do niego wrócę".
Miałam to serum BT, u mnie nie dawało spektakularnych efektów, ale bardzo je lubiłam, za zapach, konsystencję. Na samym początku używania widziałam polepszenie wyglądu skóry, ale z czasem efekt mi albo spowszedniał, albo po prostu był mniej widoczny.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 09:00   #2940
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Chciałam się podzielić moim nowym spostrzeżeniem na temat serum rozświetlającego Biofficina Toscana. Nic odkrywczego, bo przecież już z nazwy jest rozświetlające
Mam je od jakiegoś czasu i do tej pory zauważyłam, że "coś tam troszkę rozświetla, ale tylko troszkę...". Ostatnio miałam naprawdę dobrą passę ze stanem mojej cery (), była wyjątkowo czysta i gładka przez CAŁY TYDZIEŃ. Raz, wieczorem nałożyłam to serum solo. Jak podchodziłam do lustra, to coś mi nie pasowało, bo mi się jakoś ładnie twarz błyszczała... Jak się przyjrzałam i chwilę zastanowiłam, to dopiero mi przyszło do głowy, że to po tym serum. I faktycznie, przez kilka dni spokojnie mogłam się nie malować, używałam tylko tego serum w pojedynkę lub do Avy i wyglądałam, jakbym miała ładny, naturalny makijaż.
Trwało to tylko kilka dni, ale zawsze coś
Po tym doświadczeniu, zmieniłam swoje nastawienie z: "wypróbowałam, jak się skończy, to czas na inne kosmetyki" na: "fajne, jeszcze do niego wrócę".


Możesz podlinkować?
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.