Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-27, 17:16   #1711
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja wanienke kupilam uzywana ale typowo dla noworodka z takim hamaczkiem ze nie trzeba dziecka trzymac, cos jak na zdjeciuZałącznik 7677819

Sent from my E5823 using Tapatalk
Fajna. Ja dodalam co bylo w domu towarowym. Moze ktos mi kupi na na baby shower. Dostalam wczoraj laktator od przyjaciol
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 17:29   #1712
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Ja tez tak mam z zebami wiec tez nie ide. Bylam na kontroli zaraz przed ciaza, a nie czuje zeby sie cos dzialo teraz. Tez mialam skok wagi, ale odstawienie slodyczy sobie nie wyobrazam. Chociaz ja jem slodycze wlasciwie tylko dwa wazy dziennie: cos slodkiego do sniadania, np tost z miodem i cos po lunchu i tyle. Ale jem tez duzo owocow, a tego nie oodstawie bo trawienie (zeby zaparc uniknac), nawadnianie i w ogole lubie



mi stuknelo rowno 11 tygodni dzis jak ten czas leci.


Nie przejmuj sie, jak mielismy zajecia z noszenia w chuscie, to mojemu mezowi szlo 10x lepiej, niz mi ha ha ha ha. Na lekcji o karmieniu tez nie potrafilam tej lalki dobrze ulozyc Licze na pielegniarki w szpitalu, mame i konsultantke karmienia ha ha haha


Ogolnie powiem Wam, ze sie mecze. Puchne, stopy i rece zwlaszcza - nie moge zdjac obraczki wcale I zle spie. Albo dziecko sie ruszsza, albo mnie uwiera, albo muszw wstawac siku. Spanie w kratke. Jestem wykonczona.
Ja pierścionek wczoraj zdjęłam, ledwo się udało ale poszło. Założę po wybuchu
Też źle śpię, na siku wstaję rzadko, ale jak chce się obrócić do ciężko. Ciężko się ułożyć i wyspać

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem pod koniec czerwca i tez sama planuje robic tort. Do kremu z mascarpone i smietany dam owoce a na gore oplatek i krem dookola.
W zeszlym roku tez robilam sama tort dla corki, ale biszkopt byl fatalny i sie kruszyl, wiec nerwow troche stracilam przy tym. Jak ktoras z Was ma dobry przepis na zwarty biszkopt, to poprosze.
5 jajek w temp. pokojowej
3/4 szklanki mąki tortowej
1/4 szklanki mąki ziemniaczanej
3/4 szklanki cukru

Ogólnie wiesz jak robić? Czy instrukcję załączyć? Mi z tego przepisu zawsze się udaje, po wyjęciu z piekarnika rzucam nim z 2 razy o podłogę. Ostatnio jednak dla pewności, że urośnie i nie opadnie dałam pół łyżeczki proszku do pieczenia
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 17:33   #1713
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Ja pierścionek wczoraj zdjęłam, ledwo się udało ale poszło. Założę po wybuchu

Też źle śpię, na siku wstaję rzadko, ale jak chce się obrócić do ciężko. Ciężko się ułożyć i wyspać

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------





5 jajek w temp. pokojowej

3/4 szklanki mąki tortowej

1/4 szklanki mąki ziemniaczanej

3/4 szklanki cukru



Ogólnie wiesz jak robić? Czy instrukcję załączyć? Mi z tego przepisu zawsze się udaje, po wyjęciu z piekarnika rzucam nim z 2 razy o podłogę. Ostatnio jednak dla pewności, że urośnie i nie opadnie dałam pół łyżeczki proszku do pieczenia
To ten o ktorym pisalam
Zawsze wychodzi i nie opada na srodku

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 17:34   #1714
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
To ten o ktorym pisalam
Zawsze wychodzi i nie opada na srodku

Sent from my E5823 using Tapatalk
Mi właściwie tylko dwa razy opadł. Raz bo zapomniałam, że jajka mają być ciepłe a drugi nawet nie wiem. Chyba za bardzo spiekłam
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 17:44   #1715
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Mi właściwie tylko dwa razy opadł. Raz bo zapomniałam, że jajka mają być ciepłe a drugi nawet nie wiem. Chyba za bardzo spiekłam
A ja bralam jajka z lodowki i tez wyszlo zalezy od dlugosci ubijania, pieca itp chyba

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 18:17   #1716
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
A ja bralam jajka z lodowki i tez wyszlo zalezy od dlugosci ubijania, pieca itp chyba

Sent from my E5823 using Tapatalk
Przyznam ze mi wychodzily lepsze na starym 20letnim piekarniku. No ale zepsul sie i kupilam juz cywilizowany... piekę na 170 stopni, gora dol, w przepisie jest 30 minut a u mnie po tym czasie gora juz moooocno spieczona. Jak ty pieczesz? Nie potrafię ogarnąć tej "technologii" piekarnika. Przyzwyczajona bylam do tego staruszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 18:49   #1717
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Mi jeszcze w zyciu biszkopt nie wyszedl,ale naucze sie mialam dzisiaj wizytę. Wszystko ok, synek rośnie zdrowo.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-27, 18:53   #1718
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Mi jeszcze w zyciu biszkopt nie wyszedl,ale naucze sie mialam dzisiaj wizytę. Wszystko ok, synek rośnie zdrowo.
Dobre wiesci
Mi wychodzil jak mialam robota. Moj problem polega na tym, ze mam teraz tylko (haha widze ze mi usuwa nazwe termo mixa). I niestety jeszcze nigdy mi sie nie udalo ubic w nim piany z bialek ani smietany chce sobie kupic dobrego robota kuchennego, ale dopiero jak sie przeprowadzimy, bo mam za malo miejsca teraz
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 19:07   #1719
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Przyznam ze mi wychodzily lepsze na starym 20letnim piekarniku. No ale zepsul sie i kupilam juz cywilizowany... piekę na 170 stopni, gora dol, w przepisie jest 30 minut a u mnie po tym czasie gora juz moooocno spieczona. Jak ty pieczesz? Nie potrafię ogarnąć tej "technologii" piekarnika. Przyzwyczajona bylam do tego staruszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pomoge bo ja mam piekarnik tylko gora i to bez mozliwosci wylaczenia wiatraka

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 19:08   #1720
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Znowu zaczyna boleć mnie biodro. Już trzeci dzień. I to nie jest taki słaby ból, tylko taki, ze nie wiem jak sobie z nim poradzić ;/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 19:20   #1721
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Nie pomoge bo ja mam piekarnik tylko gora i to bez mozliwosci wylaczenia wiatraka

Sent from my E5823 using Tapatalk
Czyli gora i wiatrak, da sie u mnie tak ustawic I nie spieka sie na brązowo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-27, 19:34   #1722
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Czyli gora i wiatrak, da sie u mnie tak ustawic I nie spieka sie na brązowo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nie jest idealnie dla biszkoptu niestety nie mam opcji bez wiatraka
Nie spala sie ale trzeba obnizyc temperature o 20 stopni mniej niz w przepisie ( tak zwany fan oven tu w ok, najtansze gow** mimo ze nowy dostalismy)

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 21:52   #1723
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Martynka ja mam wanne i nad nia prysznic. Do tego szybe ochronna i ciezko bedzie mi malego w malej wanience tarmosic do/z wanny. Bede chyba na poczatku kapac w pokoju

Sent from my E5823 using Tapatalk
Ja mam wanienke na stelazu razem z przewijakiem, ale na samym poczatku bede malucha myc w umywalce. Takie malenstwo spokojnie sie zmiesci przez pierwsze 2-3 tygodnie. Nie bede sie na poczatku meczyc z nalewaniem wody do wanienki, wypuszczaniem itd.
Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Ja pierścionek wczoraj zdjęłam, ledwo się udało ale poszło. Założę po wybuchu
Też źle śpię, na siku wstaję rzadko, ale jak chce się obrócić do ciężko. Ciężko się ułożyć i wyspać

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------



5 jajek w temp. pokojowej
3/4 szklanki mąki tortowej
1/4 szklanki mąki ziemniaczanej
3/4 szklanki cukru

Ogólnie wiesz jak robić? Czy instrukcję załączyć? Mi z tego przepisu zawsze się udaje, po wyjęciu z piekarnika rzucam nim z 2 razy o podłogę. Ostatnio jednak dla pewności, że urośnie i nie opadnie dałam pół łyżeczki proszku do pieczenia
Dzieki. Wlasnie o dobre proporcje mi chodzilo. Z reszta sobie poradze.
Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Mi jeszcze w zyciu biszkopt nie wyszedl,ale naucze sie mialam dzisiaj wizytę. Wszystko ok, synek rośnie zdrowo.
Dobrze, ze wszystko w porzadku.


Kupilam dzis termometr do wanienki, szczotke i grzebien do wloskow oraz szczotke do butelek i oznajmilam mezowi, ze mi smutno, bo juz nie mam co kupowac
Zostaly mi do dokupienia tylko duze platki kosmetyczne i to wszystko a tak fajnie bylo wybierac rzeczy dla maluszka.

Kupilam dzis mleczko Rennie, bo ostatnio bol zoladka mi przeszedl wiec nie potrzebowalam a dzis, po tygodniu, dopadla mnie taka zgaga, ze czulam jak mi gardlo pali. Co sie schyle albo poloze, to zaraz kwas mam w gardle. Wypilam to mleczko po kolacji i narazie spokoj. Mam nadzieje, ze noc bedzie bez atrakcji, bo w pierwszej ciazy spalam na 3 poduszkach a i tak budzilam sie w srodku nocy z potworna zgaga.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 21:59   #1724
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja mam wanienke na stelazu razem z przewijakiem, ale na samym poczatku bede malucha myc w umywalce. Takie malenstwo spokojnie sie zmiesci przez pierwsze 2-3 tygodnie. Nie bede sie na poczatku meczyc z nalewaniem wody do wanienki, wypuszczaniem itd.



Dzieki. Wlasnie o dobre proporcje mi chodzilo. Z reszta sobie poradze.



Dobrze, ze wszystko w porzadku.





Kupilam dzis termometr do wanienki, szczotke i grzebien do wloskow oraz szczotke do butelek i oznajmilam mezowi, ze mi smutno, bo juz nie mam co kupowac

Zostaly mi do dokupienia tylko duze platki kosmetyczne i to wszystko a tak fajnie bylo wybierac rzeczy dla maluszka.



Kupilam dzis mleczko Rennie, bo ostatnio bol zoladka mi przeszedl wiec nie potrzebowalam a dzis, po tygodniu, dopadla mnie taka zgaga, ze czulam jak mi gardlo pali. Co sie schyle albo poloze, to zaraz kwas mam w gardle. Wypilam to mleczko po kolacji i narazie spokoj. Mam nadzieje, ze noc bedzie bez atrakcji, bo w pierwszej ciazy spalam na 3 poduszkach a i tak budzilam sie w srodku nocy z potworna zgaga.
Zgaga niefajna sprawa, meczy mnie 6 tyg i za bardzo nic nie dziala

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 22:28   #1725
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Zgaga niefajna sprawa, meczy mnie 6 tyg i za bardzo nic nie dziala

Sent from my E5823 using Tapatalk
Wspolczuje.
Nie dosc, ze czlowiekowi coraz ciezej, to jeszcze takie problemy
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 22:54   #1726
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Wspolczuje.

Nie dosc, ze czlowiekowi coraz ciezej, to jeszcze takie problemy
Co zrobic zeby tylko bobas zdrowy byl, ja przezyje wszystko

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 08:39   #1727
AmnesiaB
Raczkowanie
 
Avatar AmnesiaB
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość

[/COLOR]Mamusie ktore nie maja osobnego pokoju dla bobasa, pokazecie wasze rozwiazania zaadaptowania czesci sypialni na kacik Dzidzi?

Sent from my E5823 using Tapatalk
My mamy duży dom bo w tamtym roku zrobiliśmy poddasze i z Małym przeprowadzamy się na górę do nowego pokoju i Młody będzie spał z nami w pokoju. Z biegiem czasu urządzimy mu jego pokoik bo nie wyobrażam sobie ,żeby większe już dziecko mieszkało z nami

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Mi jeszcze w zyciu biszkopt nie wyszedl,ale naucze sie mialam dzisiaj wizytę. Wszystko ok, synek rośnie zdrowo.
Super ! Ile już waży?

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Znowu zaczyna boleć mnie biodro. Już trzeci dzień. I to nie jest taki słaby ból, tylko taki, ze nie wiem jak sobie z nim poradzić ;/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiem co to za ból, mnie tak prawe biodro męczyło ,zenie wiedziałam gdzie noge polozyc. Ale od czasu jak synek fiknął głową w dół to mam spokój

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja mam wanienke na stelazu razem z przewijakiem, ale na samym poczatku bede malucha myc w umywalce. Takie malenstwo spokojnie sie zmiesci przez pierwsze 2-3 tygodnie. Nie bede sie na poczatku meczyc z nalewaniem wody do wanienki, wypuszczaniem itd.

Dzieki. Wlasnie o dobre proporcje mi chodzilo. Z reszta sobie poradze.

Dobrze, ze wszystko w porzadku.


Kupilam dzis termometr do wanienki, szczotke i grzebien do wloskow oraz szczotke do butelek i oznajmilam mezowi, ze mi smutno, bo juz nie mam co kupowac
Zostaly mi do dokupienia tylko duze platki kosmetyczne i to wszystko a tak fajnie bylo wybierac rzeczy dla maluszka.

Kupilam dzis mleczko Rennie, bo ostatnio bol zoladka mi przeszedl wiec nie potrzebowalam a dzis, po tygodniu, dopadla mnie taka zgaga, ze czulam jak mi gardlo pali. Co sie schyle albo poloze, to zaraz kwas mam w gardle. Wypilam to mleczko po kolacji i narazie spokoj. Mam nadzieje, ze noc bedzie bez atrakcji, bo w pierwszej ciazy spalam na 3 poduszkach a i tak budzilam sie w srodku nocy z potworna zgaga.
Hahaha mi chyba też będzie przykro jak nie będę miała już co kupić 😁 ale jeszcze pare drobiazgów zostało
Współczuję zgagi ,tak szczerze to ja jej nigdy nie mialam i nie wiem jak to jest i mam nadzieję, że się nie przekonam.

Ostatnio była u mnie koleżanka, która ma dwie córki z różnica urodzeń 13 miesięcy i powiem Wam ,że ją podziwiam plus wyszedl taki z tego ,że wiem ,że z synkiem sobie poradzę i już się nie boję 😁😁😁
AmnesiaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 08:55   #1728
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Ostatnio była u mnie koleżanka, która ma dwie córki z różnica urodzeń 13 miesięcy i powiem Wam ,że ją podziwiam plus wyszedl taki z tego ,że wiem ,że z synkiem sobie poradzę i już się nie boję 😁😁😁
życia później się nie boję, bo wierzę w instynkt macierzyński i mojego męża i wiem, że damy sobie radę.

aaaaale.... byłam wczoraj na pierwszych zajęciach szkoły rodzenia i chyba zaczynam panikować. bo jednak najpierw trzeba będzie urodzić bobaska, a to wszystko co się dzieje na porodówce strasznie brzmi i no mąż może próbować pomóc, ale mnie nie wyręczy niestety... aaa że jeszcze się stresuję jutrzejszym usg i moją szyjką, to już w ogóle lekka panika aż z tego wszystkiego dokończyłam zamówienie na gemini, co by przynajmniej wyprawkę z głowy wyrzucić.
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 09:11   #1729
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Smile Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Amnesia nie ważył dokladnie,ale mówił ze okolo 1 kg Synek od dwóch miesiecy jest główką w dół. Ma bardzo podkurczone nogi i rzadko je prostuje. Jak to robi to czuje sie jakby mi się kijek wbijał w żebra. Nie da mu się zrobić zdjęcia, bo podryguje podczas usg. Boksuje rączkami. Widzialam tylko w 2 d ale to był taki zarys czaszki i wszystkie kości. Wygladał taki giętki. Szyjka mocno trzyma,czysto. Ciśnienie od 1 mca ciazy mam 110 na 70. Wizyty ostatnio są takie szybkie i formalne, ale to dobrze, nudna ciąża jest ok. Jeśli moj organizm tak zawsze przechodzi ciążę,to ja bym chciała jeszcze. Włączył mi się instynkt i bardzo chcę spelnić się w nowej dziedzinie. Jeśli jest coś takiego jak odpowiedni moment na dziecko, to u mnie jest teraz.. boję się okropnie, ale w moim życiu zaczynało brakować mi dziecka. Mamy wszystko, żyliśmy tylko pracą. Razem z tżtem potrzebujemy się podzielić z kimś tym , co mamy. Jedyne objawy, które mi przeszkadzają to uczucie zapchanego nosa i okropny ból pępka co jakiś czas. No i jestem niezgrabna, brzuch utrudnia schylanie. na zgagę mi pomogły migdały a na plecy spacery. Śpię spokojnie.. nie gniewajcie się dziewczyny na mnie jesli to odbierzecie jakos jak chwalenie . Jest mi jakoś tak dobrze.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019

Edytowane przez chica latina
Czas edycji: 2019-05-28 o 09:12
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-28, 09:22   #1730
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Amnesia nie ważył dokladnie,ale mówił ze okolo 1 kg Synek od dwóch miesiecy jest główką w dół. Ma bardzo podkurczone nogi i rzadko je prostuje. Jak to robi to czuje sie jakby mi się kijek wbijał w żebra. Nie da mu się zrobić zdjęcia, bo podryguje podczas usg. Boksuje rączkami. Widzialam tylko w 2 d ale to był taki zarys czaszki i wszystkie kości. Wygladał taki giętki. Szyjka mocno trzyma,czysto. Ciśnienie od 1 mca ciazy mam 110 na 70. Wizyty ostatnio są takie szybkie i formalne, ale to dobrze, nudna ciąża jest ok. Jeśli moj organizm tak zawsze przechodzi ciążę,to ja bym chciała jeszcze. Włączył mi się instynkt i bardzo chcę spelnić się w nowej dziedzinie. Jeśli jest coś takiego jak odpowiedni moment na dziecko, to u mnie jest teraz.. boję się okropnie, ale w moim życiu zaczynało brakować mi dziecka. Mamy wszystko, żyliśmy tylko pracą. Razem z tżtem potrzebujemy się podzielić z kimś tym , co mamy. Jedyne objawy, które mi przeszkadzają to uczucie zapchanego nosa i okropny ból pępka co jakiś czas. No i jestem niezgrabna, brzuch utrudnia schylanie. na zgagę mi pomogły migdały a na plecy spacery. Śpię spokojnie.. nie gniewajcie się dziewczyny na mnie jesli to odbierzecie jakos jak chwalenie . Jest mi jakoś tak dobrze.
Super , że na wizycie ok i że się dobrze czujesz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 09:24   #1731
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Z innej beczki pytanie

Robi ktos ciazowa sesje fotograficzna?

Sent from my E5823 using Tapatalk
ja robię, ostatni raz w ciązy jestem i chcę mieć pamiątkę. W fajnej sukience, ładnie "zrobiona", pierwszą ciążę wspominałam ze wzruszeniem, więc teraz też chcę pamiątkę. W pierwszej ciązy też miałam, ale w zupełnie innym stylu.
I noworodkową sesję też zrobię, można wybrać zdjęcia takie nie przesadzone, a pamiątka na prawdę fajna. Przynajmniej dla mnie

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Mi zęby okropnie lecą w ciąży, już miałam w tej 3 leczone w tym jeden kanałowo z tym że ja mam słabe zęby. Mi też krzywa wyszła dziwacznie bo 3 wynik był wyższy od drugiego, ale wszystkie 3 w normie i gin powiedział że ok.
Kocurasek ale już masz duże dzieciaczki. Moja znajoma urodziła bliźniaki każde ponad 3 kilo 4 tygodnie przed terminem . Także nie wszystkie bliźniaki są małe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja też w ciąży zabrałam się za zęby, miałam kilka plomb do wymiany, grubo ponad tysiak poszedł, ale przynajmniej mam spokój. I pewność ze bóle zębów od czasu do czasu to efekt ciązowej nadwrażliwości, a nie ubytków.
Mój wynik krzywej tez był dziwny, bo po dwóch godzinach spadło mi tylko o 1 punkt. Ale zarówno gin jak i endokrynolog stwierdzili, że skoro jestem w normie to na razie nic z tym nie robimy, tylko będę musiała powtórzyć krzywą po porodzie - tak 6 miesięcy po.

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja na paczatku zakladalam zakupy dopiero.w czerwcu

Mamy koniec maja a mi brakuje rozka, pieluszek tstrowych i.przescieradelka
Reszta jest, wozek przyszedl wczoraj,ale mialam radosc go skrecac

Sent from my E5823 using Tapatalk
super, że wyprawka już gotowa! ja mam w sumie tylko ciuchy ogarnięte i wstępnie wyprane, wózek, fotelik i łózeczko. Ale ostatnio stres mnie dopadł, że w sumie to nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie rodzić, więc zekam na wypłatę i zamawiam resztę, przede wszystkim rzeczy do szpitala dla mnie...
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 09:42   #1732
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Amnesia nie ważył dokladnie,ale mówił ze okolo 1 kg Synek od dwóch miesiecy jest główką w dół. Ma bardzo podkurczone nogi i rzadko je prostuje. Jak to robi to czuje sie jakby mi się kijek wbijał w żebra. Nie da mu się zrobić zdjęcia, bo podryguje podczas usg. Boksuje rączkami. Widzialam tylko w 2 d ale to był taki zarys czaszki i wszystkie kości. Wygladał taki giętki. Szyjka mocno trzyma,czysto. Ciśnienie od 1 mca ciazy mam 110 na 70. Wizyty ostatnio są takie szybkie i formalne, ale to dobrze, nudna ciąża jest ok. Jeśli moj organizm tak zawsze przechodzi ciążę,to ja bym chciała jeszcze. Włączył mi się instynkt i bardzo chcę spelnić się w nowej dziedzinie. Jeśli jest coś takiego jak odpowiedni moment na dziecko, to u mnie jest teraz.. boję się okropnie, ale w moim życiu zaczynało brakować mi dziecka. Mamy wszystko, żyliśmy tylko pracą. Razem z tżtem potrzebujemy się podzielić z kimś tym , co mamy. Jedyne objawy, które mi przeszkadzają to uczucie zapchanego nosa i okropny ból pępka co jakiś czas. No i jestem niezgrabna, brzuch utrudnia schylanie. na zgagę mi pomogły migdały a na plecy spacery. Śpię spokojnie.. nie gniewajcie się dziewczyny na mnie jesli to odbierzecie jakos jak chwalenie . Jest mi jakoś tak dobrze.
Dobrze, ze wszystko w porzadku i swietnie sie czujesz. Takiej ciazy kazdej kobiecie zycze.
Niestety ciaza, ciazy nie rowna, wiec nie da sie przewidziec jaka bedzie nastepna.
Po mnie pierwsza ciaza splynela pomimo problemow zdrowotnych i oprocz skurczy Braxtona-Hicksa, ktore pojawily sie troche za wczesnie i mnie wystraszyly, oraz zgagi i krwawien z nosa pod koniec, nie mialam wiekszych problemow.
Za to w tej ciazy o malo ataku serca nie dostalam, zanim sie w ogole dowiedzialam, ze w niej jestem i serce daje o sobie znac do dzis. Do tego ciagle cos wynajduja na usg i samopoczucie tez nie najlepsze. Kuzynce mojego meza w pierwszej ciazy serce dokuczalo i non stop chodzila po kardiologach a w drugiej, dla odmiany, nie miala zadnych problemow.

Zaczynam coraz bardziej puchnac. Dzis 31+0.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 10:57   #1733
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Smile Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Dzięki Marianna i Martynka
Właśnie nie ma dwoch takich samych ciąż, ani takich samych dzieci. Moje siostry bardzo dobrze przechodziły pierwsze ciaze, a drugie już gorzej. Za pierwszym razem chlopak,za drugim dziewczynka. U mnie póki co tez pierwszy chłopak. Moja ciaza to poki co kopiuj wklej to samo co u sióstr, liczylam na to bardzo. Martynka życzę ci,żeby Ci ten ostatni trymestr upłynął jak najspokojniej mimo tych kardiologicznych kłopotów. Jesteś już na ostatniej prostej nie mogę uwierzyć,że juz niedługo zaczynamy 8 miesiąc.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019

Edytowane przez chica latina
Czas edycji: 2019-05-28 o 10:59
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 11:38   #1734
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Mi też pierwsza ciąża, zleciała szybko i spokojnie. Pracowałam do 9 mc, pod koniec miałam bóle kręgosłupa, biodra i zgage ale nie było to tak bardzo dotkliwe jak teraz. Tą ciążę znoszę zdecydowanie gorzej. U mnie pierwsza córka teraz syn. Ja to zwalam na swój wiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 14:08   #1735
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

A nas oboje ta ciaza przekonala, ze bedziemy miec raczej jedynaczke. Nie wyobrazam sobie tego przechodzic po raz kolejny a co dopiero jakby bylo gorzej...
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 14:17   #1736
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja moge w ciazy co roku byc

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 14:45   #1737
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

No ja się w ciąży męcze psychicznie głównie, ostatnio fizycznie, ale plan minimum (2 dzieci) musimy wykonac idealnie było by 3 dzieci, ale jak się następnym razem blizniaki nie trafią, to nie wiem czy zdazymy, bo pcos i metryka nie spia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 15:01   #1738
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja zawsze mówiłam że max 2 a teraz na trzecie się nastawiam, zobaczymy jak nam to wyjdzie, bo zegar tyka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 17:10   #1739
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Dzięki Marianna i Martynka
Właśnie nie ma dwoch takich samych ciąż, ani takich samych dzieci. Moje siostry bardzo dobrze przechodziły pierwsze ciaze, a drugie już gorzej. Za pierwszym razem chlopak,za drugim dziewczynka. U mnie póki co tez pierwszy chłopak. Moja ciaza to poki co kopiuj wklej to samo co u sióstr, liczylam na to bardzo. Martynka życzę ci,żeby Ci ten ostatni trymestr upłynął jak najspokojniej mimo tych kardiologicznych kłopotów. Jesteś już na ostatniej prostej nie mogę uwierzyć,że juz niedługo zaczynamy 8 miesiąc.
Dziekuje
Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Mi też pierwsza ciąża, zleciała szybko i spokojnie. Pracowałam do 9 mc, pod koniec miałam bóle kręgosłupa, biodra i zgage ale nie było to tak bardzo dotkliwe jak teraz. Tą ciążę znoszę zdecydowanie gorzej. U mnie pierwsza córka teraz syn. Ja to zwalam na swój wiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie tez pierwsza corka, teraz syn. Tez myslalam, ze moze to kwestia wieku, ale dopiero 30 mi stuknelo, wiec chyba nie tak zle, jak na druga ciaze. No i kwestia tej kuzynki meza, ona tez miala spora przerwe miedzy dziecmi, drugie po 30 urodzila i pierwsza ciaza dala jej popalic a druga w ogole.
Fajnie by bylo, zeby z porodem tez bylo inaczej, bo pierwszy, to byl koszmar, moze teraz dla odmiany, bedzie lepiej.
Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
A nas oboje ta ciaza przekonala, ze bedziemy miec raczej jedynaczke. Nie wyobrazam sobie tego przechodzic po raz kolejny a co dopiero jakby bylo gorzej...
Ja juz bym sie na kolejna ciaze nie zdecydowala po tym, co mam teraz. Zawsze chcialam miec 2-3 dzieci, ale kolejna ciaza, to nie dla mnie, wiec na 2 zostanie.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 17:51   #1740
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Martynka ja też na to liczę z tym porodem, że jak tamten był koszmarny to ten będzie cud miód . Ja już mam 35 lat, córkę urodziłam jak miałam 30. Daje sobie jeszcze max 3 lata, jak się nie uda to będzie dwójka dzieci i będzie super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.