Farby wielorazowego użytku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-23, 10:18   #1
Kicina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 2

Farby wielorazowego użytku


Cześć dziewczyny! Rozjaśniam włosy co ok. trzy miesiące - mój naturalny kolor ładnie komponuje się z farbowanym, a farbę na odrosty nakładam w taki sposób, aby nie było ostrego odcięcia naturalnego koloru odrostu od reszty włosów. Włosów nie farbuje jednolicie, używam specjalnej szczoteczki do pasemek, aby kolor był wielowymiarowy. Szkoda mi kupować całe opakowanie farby, bo na pasemka na odrośnie zużywam maksymalnie połowę, dlatego szukam farby wielorazowego, takiej jak stosuje fryzjer. Czy któraś mogłaby się podzielić swoimi doświadczeniami z taką farbą, wiem, że trzeba ją z czymś mieszać.
Kicina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-24, 10:53   #2
pelagp_o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 25
Dot.: Farby wielorazowego użytku

Ja tak jakby pierwsze słyszę więc przycupnę podbijając posta. 😅
pelagp_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 15:50   #3
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Farby wielorazowego użytku

Jest duzo profesjonalnych farb na rynku, bardzo polecam, sa miliard razy lepsze niz drogeryjne. Do farbowania potrzebujesz farbe (czyli kolor) oraz oksydant (emulsja rozjasniajaca).

Emulsje rozjasniajace wystepuja w roznym stezeniu, zaleznie od tego, jak bardzo chcesz rozjasnic wlosy. Nie pamietam dokladnie, ale podam przyklad welli, bo tego uzywalam (farba wella koleston i dedykowany oksydant, welloxon czy cos takiego).

Generalnie musisz sprawdzic zalecenia przy konkretnej farbie, bo np. koleston przy wiekszosci kolorow mieszalo sie w stosunku 1:1 z oksydantem (czyli np. 60ml farby plus 60ml emulsji), a przy najjasniejszych blondach 1:2 (60ml farby plus 120 emulsji). Bedzie to zalezalo od producenta, rodzaju farby itd, dlatego zawsze najpierw przeczytaj instrukcje.

I teraz tak:

6% emulsje stosowalo sie przy farbowaniu ton w ton lub przyciemnianiu
9% przy rozjasnianiu chyba do 2 czy 3 tonow
12% przy rozjasnianiu do kilku tonow (nie pamietam juz dokladnie, pisze ogolnie o co chodzi z procentami. Generalnie im mocniejszy oksydant, tym mocniej rozjasnia wlosy.)


Zanim kupisz farbe powinnas:


1. Poszukac instrukcji danej farby i zobaczyc, jaki oksydant (procenty) i ile (ilosc w stosunku do farby) jest wymagany, aby osiagnac pozadany kolor
2. Zaznajomic sie z oznaczeniami tonow, bo jest ich zdecydowanie wiecej niz w farbach drogeryjnych (mowie o tych numerkach, ktore wystepuja po / w oznaczeniu farby), np:

8/1 to farba na poziomie jasnosci 8, a /1 znaczy, ze jest popielata. Poczytaj troche, bo dzieki temu mozna wybrac najlepszy podton dla swoich wlosow, ja np najbardziej bylam zadowolona z farby, ktora miala oznaczenie 10/38 - to byl zlocisto-perlowy blond, nie wychodzil ani za cieply (bo perla), ani za zimny (bo zlocisty). Nie pamietam juz teraz, ale generalnie naprawde warto najpierw o tym poczytac, bo profesjonalne farby naprawde wychodza tak, jak sugeruje opis, tzn. kupisz farbe z numerem .../1 - wyjdzie popielato, kupisz .../3 wyjdzie zloto.

Kilka profesjonalnych farb: wella koleston, loreal majirel, loreal inoa, goldwell topchic. Nie siedze za bardzo w temacie, rzucam nazwami, ktore utknely mi w pamieci

Mam nadzieje, ze ten drobny zarys Ci pomoze.

Edit: te farby i oksydant trzeba kupic albo w sklepie fryzjerskim (stacjo lub online), albo na stronach typu allegro lub eBay, w drogerii ich nie dostaniesz.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2020-08-31 o 15:52
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 10:24   #4
Kicina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 2
Dot.: Farby wielorazowego użytku

Super, bardzo dziękuję za przedstawienie tematu! 😁
Kicina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-07 11:24:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.