Mamy Maj 2021. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-23, 14:24   #451
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
6+3 serduszko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Gratulacje, udało się zajsc naturalnie czy z pomocą medyczna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Ja bede się bala cala ciążę, ale trzeba myśleć pozytywnie. Z doświadczenia mamy wiem ze ciążę można stracić na każdym etapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
IVF i to była baaardzo długa droga, dopiero 10. zarodek dał ciążę, więc teraz tym większe obawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 14:31   #452
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Bruised Pokaż wiadomość
IVF i to była baaardzo długa droga, dopiero 10. zarodek dał ciążę, więc teraz tym większe obawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem, w poprzedniej ciąży mialam juz zapisany termin na in vitro ale udało się bez, tylko na lekach. 10 razy to wielki szacun dla Was!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 15:08   #453
Lejla28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 193
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
Ja miałam w 6+0, był jedynie pęcherzyk w macicy i pęcherzyk żółtkowy.
W tym tyg juz mialam serduszko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lejla28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 16:15   #454
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Bruised Pokaż wiadomość
IVF i to była baaardzo długa droga, dopiero 10. zarodek dał ciążę, więc teraz tym większe obawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesteś niesamowicie dzielna! Będzie na pewno dobrze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Lejla28 Pokaż wiadomość
W tym tyg juz mialam serduszko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak widać u każdej różnie to bywa. U Ciebie już było, u mnie jeszcze nie, więc trzeba się zdystansować trochę, bo w ciąży można oszaleć z tym porównywaniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 16:47   #455
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja jestem ciekawa co będzie jak pójdę w 6+6 nie ukrywam że chciałabym juz serduszko zobaczyć 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 18:34   #456
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy Maj 2021

U mnie w dwóch ciążach w 6+3 już było serduszko pierwsza niestett poroniłam w 17tc. teraz też akurat tak się złożyło, że znowu idę w 6+3, jestem dobrej myśli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 18:48   #457
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
No ale po co co 2 tyg miec usg? Dla mnie to bez sensu jak trzeba za to płacić, te pieniadze można odlozyc na wyprawke ktora tania nie jest.
Tez mam czasem rozne mysli ale no takie jest zycie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się, że nie jesteś w stanie mnie zrozumieć... Gdybym mogła zajść w ciążę od tak, bez wydawania 20 000 na każdą kolejną procedurę, to też bym się nie bała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-23, 18:51   #458
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Alunia79 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie jesteś w stanie mnie zrozumieć... Gdybym mogła zajść w ciążę od tak, bez wydawania 20 000 na każdą kolejną procedurę, to też bym się nie bała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też jesteś po IVF? Rozumiem ten strach... Za mną trzy pełne procedury, 7 transferów, nawet nie liczę już ile wydałam, ale lekko koło 60-70tys.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 18:56   #459
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
Ja też. U mnie ten paniczny strach wynika z doświadczeń - poronienie, potem druga ciąża pomyślałam a po co lecieć tak szybko, piękna beta, są przyrosty 6 tydzień wystarczy i na wizycie od razu na cito szpital, ciąża pozamaciczna, wycięcie jajowodu. Kolejna ciąża od razu najszybciej żeby potwierdzić czy pęcherzyk w ogóle w macicy, tydzień później mega krwawienie i szpital. Leki, leżenie, ale mam cudnego synka i wierzę że i ta ciąża skończy się dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj doskonale Cię rozumiem. Też miałam ciąże pozamaciczną a później 10 lat leczenia, kolejne procedury invitro, i kolejne rozczarowania, ból, żal i znów oczekiwanie... Mam córeczkę i chcieliśmy rodzeństwo ale kolejne 5 lat prób nieudanych, kolejne wydane pieniądze, więc teraz trzęsę się strasznie... Najpierw strach, czy w ogóle beta ruszy, później czy nie będzie biochemiczna, później czy jest w macicy pęcherzyk, czy w pecherzyku jest żółtkowy, kolejny strach czy pojawi się zarodek, czy będzie serduszko ("było późno wiec znów był lęk) i tak od wizyty do wizyty... Tego się nie da przezwyciężyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Bruised Pokaż wiadomość
Hej Cały czas się boję czy wszystko będzie dobrze i tak Was po cichu podczytuję od samego początku. Czekałam na tę ciążę 4,5 roku, dużo mnie to kosztowało psychicznie, fizycznie i finansowo. Tydzień temu miałam pierwsze usg, w sobotę kolejne i wtedy powinno być już serduszko.

U mnie w 5+3 był pęcherzyk ciążowy z żółtkowym i 1,5mm zarodek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki, musi być dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
Jesteś niesamowicie dzielna! Będzie na pewno dobrze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Jak widać u każdej różnie to bywa. U Ciebie już było, u mnie jeszcze nie, więc trzeba się zdystansować trochę, bo w ciąży można oszaleć z tym porównywaniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Ja też dopiero w 7tc serduszka zobaczyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 19:01   #460
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Bruised Pokaż wiadomość
Też jesteś po IVF? Rozumiem ten strach... Za mną trzy pełne procedury, 7 transferów, nawet nie liczę już ile wydałam, ale lekko koło 60-70tys.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak... Ciężki nasz los.. Trzymam kciuki i każdego dnia się zastanawiam czy tam w środku aby na pewno wszystko ok. To moja ostatnia szansa, ostatni transfer...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Bruised Pokaż wiadomość
Też jesteś po IVF? Rozumiem ten strach... Za mną trzy pełne procedury, 7 transferów, nawet nie liczę już ile wydałam, ale lekko koło 60-70tys.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak... Ciężki nasz los.. Trzymam kciuki i każdego dnia się zastanawiam czy tam w środku aby na pewno wszystko ok. To moja ostatnia szansa, ostatni transfer... Też już nawet nie liczyłam ostatniego a zwłaszcza koszty dojazdów, bo klinika super i lekarz - człowiek, wiedział że nie obejmują mnie żadne dodatkowe dofinansowania więc szukał tańszej alternatywy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 19:05   #461
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Alunia79 Pokaż wiadomość
Oj doskonale Cię rozumiem. Też miałam ciąże pozamaciczną a później 10 lat leczenia, kolejne procedury invitro, i kolejne rozczarowania, ból, żal i znów oczekiwanie... Mam córeczkę i chcieliśmy rodzeństwo ale kolejne 5 lat prób nieudanych, kolejne wydane pieniądze, więc teraz trzęsę się strasznie... Najpierw strach, czy w ogóle beta ruszy, później czy nie będzie biochemiczna, później czy jest w macicy pęcherzyk, czy w pecherzyku jest żółtkowy, kolejny strach czy pojawi się zarodek, czy będzie serduszko ("było późno wiec znów był lęk) i tak od wizyty do wizyty... Tego się nie da przezwyciężyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Kciuki, musi być dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak samo to przeżywam. Najpierw poronienie, cios. Potem pozamaciczna. Po wycięciu jajowodu myślałam, że to już koniec i że przecież z jednym to w ogóle jeszcze trudniej. Nie mogłam sobie poradzić psychicznie, rzuciłam się w wir pracy, wymyśliłam kolejną podyplomówkę, zaczęliśmy remont mieszkania i zaczęłam myśleć o klinice. Wtedy przyszły mdłości i test pozytywny. Szok, nadzieja i ciąża zagrożona. Przetrwałam. Tydzień przed terminem nie czułam ruchów, pojechałam na szybką wizytę, małowodzie. Skierowanie do szpitala, wywoływanie. Po 4 godzinach spadek tętna, cięcie na cito.
Te kilka ładnych lat starań, ciąże to niewyobrażalny stres i najtrudniejszy czas w moim życiu. Myślałam, że jak już będę w ciąży to będę ze szczęścia latać na chmurce jak muminki a rzeczywistość jest bardzo brutalna.
Nie wiem co to spacery z mężem w ciąży, jakieś zakupy, wyjazdy. Wiem co to leżenie, odpoczywanie, leki, wymioty... Taki błogosławiony stan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014




Edytowane przez magdalenka_w_86
Czas edycji: 2020-09-23 o 19:07
magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-23, 19:17   #462
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Alunia79 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie jesteś w stanie mnie zrozumieć... Gdybym mogła zajść w ciążę od tak, bez wydawania 20 000 na każdą kolejną procedurę, to też bym się nie bała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mysle ze jestem, sama mialam miec in vitro ale udalo sie pezy samtch lekach, mialam juz wyznaczona date.
Ale tez mam troche inne myslenie ze wzgledu na moj zawód pewnie i przezycia mojej mamy, siostry i przyjaciolek. I nadal nie uwazam ze bieganie co chwila do lekarza jest dobre, jeszcze bardziej nakreca spirale strachu co zle wplywa na dziecko. Jesli bardzo sie martwisz i chcesz miec nad wszystkim kontroke (ale powiem Ci ze sie nie da miec) to kup detektor albo przenosne usg (mozna wypozyczyc), ale te sprzety w rekach niedoswiadczonej osoby tez moga napedzic strachu.
Kiedyś kobiety nie mialy usg w ciazy, wcale nie tak dawno temu i zyja. W UK bodajze w calej ciazy masz 3 usg.
Moim zdaniem takimi rzeczami jeszcze bardziej sie kobiety nakrecaja, a jesli ma cos sie stac to sie stanie i moze to lepiej bo poronienie samoistne jest ze wzgledow na cos co by nie dalo szans na przezycie dziecka. Zatrzymane serduszko wskazuje na duza wade serca plodu. Od tak ciaza by sie nie zakonczyla gdyby byla zdrowa.
Rozmawiwlam duzo z mama ktora stracila 3 ciaze, 1 poronila i 2 razy rodzila martwe dzieci w 24 i 28tc, to jest dopiero trauma, ale jakby myslala ze kolejne dzieci straci to tylko by wpadla w depresje. Dlatego ciesze sie ze powstala inicjatywa badania ciezarnych pod tym kątem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 19:19   #463
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Mamy Maj 2021

O tak, też myślałam, że jak się już uda, to będzie mega radość, a póki co boję się cieszyć i żyję od badania do badania i od wizyty do wizyty...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 19:22   #464
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Wiece ja kilka miesiecy po urodzeniu synka nadal nie wierzylam ze on jest.

Ale jesli macie takie straszne obawy, ktore nie daja spokoju, to serio polecam wizyte u psychologa, tak w ramach zapobiegania depresji w ciazy i połogu (nie mowie o depresji poporodowej)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 19:23   #465
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Mysle ze jestem, sama mialam miec in vitro ale udalo sie pezy samtch lekach, mialam juz wyznaczona date.
Ale tez mam troche inne myslenie ze wzgledu na moj zawód pewnie i przezycia mojej mamy, siostry i przyjaciolek. I nadal nie uwazam ze bieganie co chwila do lekarza jest dobre, jeszcze bardziej nakreca spirale strachu co zle wplywa na dziecko. Jesli bardzo sie martwisz i chcesz miec nad wszystkim kontroke (ale powiem Ci ze sie nie da miec) to kup detektor albo przenosne usg (mozna wypozyczyc), ale te sprzety w rekach niedoswiadczonej osoby tez moga napedzic strachu.
Kiedyś kobiety nie mialy usg w ciazy, wcale nie tak dawno temu i zyja. W UK bodajze w calej ciazy masz 3 usg.
Moim zdaniem takimi rzeczami jeszcze bardziej sie kobiety nakrecaja, a jesli ma cos sie stac to sie stanie i moze to lepiej bo poronienie samoistne jest ze wzgledow na cos co by nie dalo szans na przezycie dziecka. Zatrzymane serduszko wskazuje na duza wade serca plodu. Od tak ciaza by sie nie zakonczyla gdyby byla zdrowa.
Rozmawiwlam duzo z mama ktora stracila 3 ciaze, 1 poronila i 2 razy rodzila martwe dzieci w 24 i 28tc, to jest dopiero trauma, ale jakby myslala ze kolejne dzieci straci to tylko by wpadla w depresje. Dlatego ciesze sie ze powstala inicjatywa badania ciezarnych pod tym kątem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj myślę że jednak nie zrozumiesz mnie... Samo zapisanie i wyznaczenie terminu (nie wiem do czego, bo terminu stymulacji się e wyznacza tylko zaczyna z nowym cyklem), ale nie będę się sprzeczać ani nikomu nic udowadniać, bo każdy ma swoje (a nie mamy i przyjaciółek) przeżycia i na ich podstawie kieruję swoje kroki.
Więc proszę Cię nie pouczaj mnie. Idź swoim tokiem i swoją drogą.
Przez ponad 10 lat starań i walki swoje przeszłam i tego mi nie wyprzesz z pamięci ani nie przekonasz swoim podejściem.
A jeśli nie podobają Ci się moje odczucia, moje podejście to ich nie czytaj, tylko omiń proszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 19:26   #466
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Mamy Maj 2021

To moja 1sza ciąża, nigdy żadnej nie straciłam a też gdybym mogła na USG chodziłabym co chwile. 2 tyg mi się ciągną niemiłosiernie, zastanawianie się czy tam w środku jest wszystko jak powinno czy po takim czasie nie usłyszę przykro mi z ust lekarza. Ale cóż tego chce, za to place, mój spokój psychiczny jest wart więcej niż płatne wizyty u lekarzy na USG. I nie przyszłoby mi do głowy ze marnuje pieniądze ale to ja ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 19:30   #467
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Alunia79 Pokaż wiadomość
Oj myślę że jednak nie zrozumiesz mnie... Samo zapisanie i wyznaczenie terminu (nie wiem do czego, bo terminu stymulacji się e wyznacza tylko zaczyna z nowym cyklem), ale nie będę się sprzeczać ani nikomu nic udowadniać, bo każdy ma swoje (a nie mamy i przyjaciółek) przeżycia i na ich podstawie kieruję swoje kroki.
Więc proszę Cię nie pouczaj mnie. Idź swoim tokiem i swoją drogą.
Przez ponad 10 lat starań i walki swoje przeszłam i tego mi nie wyprzesz z pamięci ani nie przekonasz swoim podejściem.
A jeśli nie podobają Ci się moje odczucia, moje podejście to ich nie czytaj, tylko omiń proszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja ani nie oceniam ani nie krytykuje. Moja droga to jest forum i kazdy moze dzielic sie swoimi przemysleniami w kulturalny sposob, to tez czynie. A zawod psychologa daje mi troche inne spojrzenie na na wiele rzeczy i nimi sie dziele.

I nie nie zaczyna sie zawsze z kolejnym cyklem bo nie kazdy ma normalne cykle, czasem jest tak ze cykl trzeba wywolac i tym sie zajmuje lekarz ktory prowadzi przygotowanie do in vitro.
A jesli Ci sie nie podoba ze ktos wypowaida swoje zdanie to Ty rowniez mozesz nie czytac, to dziala w obie strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 23:23   #468
Kurkuma88
Raczkowanie
 
Avatar Kurkuma88
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 35
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
To moja 1sza ciąża, nigdy żadnej nie straciłam a też gdybym mogła na USG chodziłabym co chwile. 2 tyg mi się ciągną niemiłosiernie, zastanawianie się czy tam w środku jest wszystko jak powinno czy po takim czasie nie usłyszę przykro mi z ust lekarza. Ale cóż tego chce, za to place, mój spokój psychiczny jest wart więcej niż płatne wizyty u lekarzy na USG. I nie przyszłoby mi do głowy ze marnuje pieniądze ale to ja ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam tak samo . To też moja pierwsza ciąża, ale naczytałam się różnych rzeczy i potem człowiek analizuje, rozmyśla. Najchętniej robiłabym USG codziennie, dawałoby mi to swoisty spokój ducha.

Współczuję tym, które mają za sobą taką długą, wyboistą drogę. Ściskam was wszystkie i mam nadzieję, że każda z nas za te 7-8 miesięcy będzie mogła pochwalić się swoim Szkrabem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurkuma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 06:24   #469
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamy Maj 2021

Dzień dobry, witam się z bólem głowy już trzeci dzień, i to taki dziwny ból jakby z oczodołów do tego dzieci siedzą w domu bo mają katar więc zapowiada się super dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-24, 06:33   #470
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak samo to przeżywam. Najpierw poronienie, cios. Potem pozamaciczna. Po wycięciu jajowodu myślałam, że to już koniec i że przecież z jednym to w ogóle jeszcze trudniej. Nie mogłam sobie poradzić psychicznie, rzuciłam się w wir pracy, wymyśliłam kolejną podyplomówkę, zaczęliśmy remont mieszkania i zaczęłam myśleć o klinice. Wtedy przyszły mdłości i test pozytywny. Szok, nadzieja i ciąża zagrożona. Przetrwałam. Tydzień przed terminem nie czułam ruchów, pojechałam na szybką wizytę, małowodzie. Skierowanie do szpitala, wywoływanie. Po 4 godzinach spadek tętna, cięcie na cito.
Te kilka ładnych lat starań, ciąże to niewyobrażalny stres i najtrudniejszy czas w moim życiu. Myślałam, że jak już będę w ciąży to będę ze szczęścia latać na chmurce jak muminki a rzeczywistość jest bardzo brutalna.
Nie wiem co to spacery z mężem w ciąży, jakieś zakupy, wyjazdy. Wiem co to leżenie, odpoczywanie, leki, wymioty... Taki błogosławiony stan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak strasznie Ci współczuję i jednocześnie gratuluję, ja nie mam szans na żadne cuda, bo bez jajowodów się nie da.
Oby terazniejsze ciąże były bez problemu i nudne.

Sent from my LDN-L21 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 07:33 ---------- Poprzedni post napisano o 07:28 ----------

Witam się w 9+0
Dzien się dopiero zaczął a chciałabym, żeby już się skończył.. Nudzi mi się w pracy, przez co czas się dłuży.
Oglądaliśmy wczoraj dom, który by nam odpowiadał.
Teraz trzymajcie kciuki żeby udało się szybko sprzedać mieszkanie, bo od tego zależy kupno domu.


Sent from my LDN-L21 using Wizaz Forum mobile app
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 07:45   #471
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja wczoraj strasznie meczylam się z mdlosciami i bólem głowy i obudziłam się z tym samym Wykoncza mnie te ciążowe dolegliwości. Nie mam pojęcia jak przetrwać kolejny dzień w pracy z tym wszystkim :/ A nie chciałem jeszcze mówić.

Ja też jestem zdania że częste sprawdzanie tylko nakręca strach i wzmaga chęć dalszego kontrolowania. Przede wszystkim jednak wiedza o tym że np zarodek nie rozwija się prawidłowo na tym etapie ciąży NIC nie daje, bo nie da się NIC zrobić Większość problemów widocznych na tym etapie wynika z genetyki. A z osobistego doświadczenia wiem że lepiej poronic w 6 tygodniu niz robić terminacje w 15 :/

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 07:57   #472
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
Ja wczoraj strasznie meczylam się z mdlosciami i bólem głowy i obudziłam się z tym samym Wykoncza mnie te ciążowe dolegliwości. Nie mam pojęcia jak przetrwać kolejny dzień w pracy z tym wszystkim :/ A nie chciałem jeszcze mówić.

Ja też jestem zdania że częste sprawdzanie tylko nakręca strach i wzmaga chęć dalszego kontrolowania. Przede wszystkim jednak wiedza o tym że np zarodek nie rozwija się prawidłowo na tym etapie ciąży NIC nie daje, bo nie da się NIC zrobić Większość problemów widocznych na tym etapie wynika z genetyki. A z osobistego doświadczenia wiem że lepiej poronic w 6 tygodniu niz robić terminacje w 15 :/

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Tak, lepiej jest wcześniej niż później... Zgadza się i właśnie dlatego ten początek chce wiedzieć co i jak, w razie potrzeby, żeby można było zakończyć wcześniej, bo im dalej tym ciężej. Przerabiałam koszmar w 20 tc jak już ruchy czułam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 08:00   #473
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Maj 2021

Hej Bardzo trzymam kciuki za wszystkie nasze dziewczyny. Jestem poruszona Waszymi historiami, uswiadamia mi to jak trudno czasem jest z ciaza. Mam rocznego synka po 2 miesiącach staran i ciazy w której do ostatniego dnia czulam sie dobrze. Teraz 1 miesiac starań a wlasciwie zero, chcieliśmy zeby los zadecydowal czy mamy miec dziecko i przestaliśmy sie zabezpieczac. Teraz 6+5 i zadnych objawow i oby ciaza byla taka jak poprzednia. Niby kolorowo,ale jestem bardzo chora, mam slaby wzrok, wiec nie wszystko w zyciu mi sie ukladalo. Tez jestem przejęta,czekam na usg 9.10. Synek jest lekarstwem na smutki i strachy, szybciej mi z nim płynie czas .
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 08:11   #474
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Mamy Maj 2021

Gdyby coś miało być nie tak, to wolę wiedzieć wcześniej niż później. Mnie wizyty nie nakręcają, tylko uspokajają. No i na dodatek biorę dość drogie leki, więc brutalnie mówiąc, gdyby ciąża się nie rozwijała, to nie musiałabym wydawać tysiaka co dwa tygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 08:51   #475
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Bruised Pokaż wiadomość
Gdyby coś miało być nie tak, to wolę wiedzieć wcześniej niż później. Mnie wizyty nie nakręcają, tylko uspokajają. No i na dodatek biorę dość drogie leki, więc brutalnie mówiąc, gdyby ciąża się nie rozwijała, to nie musiałabym wydawać tysiaka co dwa tygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mogę zapytać jakie leki? Mnie zaraz czekają kolejne dodatkowe leki, mam nadzieje ze uda się wypisac je z kodem C bo tez bede musiala duza kasę wydawać. Wczoraj lekarka probowala mi z C wypisac ale nie chciało jej przez system puścić i dostałam normalnie płatne :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 09:08   #476
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
A mogę zapytać jakie leki? Mnie zaraz czekają kolejne dodatkowe leki, mam nadzieje ze uda się wypisac je z kodem C bo tez bede musiala duza kasę wydawać. Wczoraj lekarka probowala mi z C wypisac ale nie chciało jej przez system puścić i dostałam normalnie płatne :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wszystkie są na C. Moje w ogóle nie są refundowane, immunologiczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 09:15   #477
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Bruised Pokaż wiadomość
Nie wszystkie są na C. Moje w ogóle nie są refundowane, immunologiczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem ze nie wszystkie mają. Ja mam takie co niby sa na liście ale coz lekarz nie umie wypisac recepty C 🤦☠♀️ ale bylam gotowa na te wydatki. A co do immunologii to ja musze umówić się na konsultacje ok 10-12 tc by zbadać i skonsultować wyniki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 11:24   #478
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Mamy Maj 2021

Smarujecie się czymś na rozstępy? Polećcie coś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 11:29   #479
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
Smarujecie się czymś na rozstępy? Polećcie coś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie bo to i tak nic nie da. Rozstepy tworza sie ze wzgledow genetycznych i jesli masz je miec to bedziesz miec. Wiec jak chcesz nawilzac brzuch to tym czym do tej pory

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 11:36   #480
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Mamy Maj 2021

Poprzednio smarowałam, rozstępów nie mam, ale chcę wierzyć że te mazidła mi pomogły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-06 08:46:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.