bezsilna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-15, 23:09   #1
innaa28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1

bezsilna


Mój związek od 7 lat stoi w miejscu. Mam 29 lat, partner 36. Chciałabym zamieszkać z nim i założyć rodzinę. On uważa, że nie mamy dobrych fundamentów związku i odpowiada, że kiedyś zamieszkamy i że kiedyś będzie chciał rodzinę. Mimo, że wie jakie jest to dla mnie ważne i klika razy mu proponowałam, żeby się do mnie wprowadził. Jestem sfrustrowana, że tyle lat czekam i nic. Od 8 lat mieszkam sama w mieszkaniu, czuję się bardzo samotna. Nie wyobrażam sobie dłużej takiego życia. Partner mieszka nadal z rodzicami, nie zaprosił mnie nigdy do swoich rodziców na obiad, herbatę. Jest mi z tego powodu bardzo smutno, mówiłam mu o tym, ale on tłumaczy że nigdy nie lubił nikogo zapraszać do siebie. Widzę jak inne koleżanki remontują mieszkania, biorą ślub, jeżdżą na obiady do teściów i rodzą dzieci. Nie potrafię się cieszyć z życia. Kocham partnera i dlatego tak ciężko jest mi od niego odejść a jednocześnie tkwię w związku, który jest dla mnie destrukcyjny.
innaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 23:25   #2
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: bezsilna

Cytat:
Napisane przez innaa28 Pokaż wiadomość
Mój związek od 7 lat stoi w miejscu. Mam 29 lat, partner 36. Chciałabym zamieszkać z nim i założyć rodzinę. On uważa, że nie mamy dobrych fundamentów związku i odpowiada, że kiedyś zamieszkamy i że kiedyś będzie chciał rodzinę. Mimo, że wie jakie jest to dla mnie ważne i klika razy mu proponowałam, żeby się do mnie wprowadził. Jestem sfrustrowana, że tyle lat czekam i nic. Od 8 lat mieszkam sama w mieszkaniu, czuję się bardzo samotna. Nie wyobrażam sobie dłużej takiego życia. Partner mieszka nadal z rodzicami, nie zaprosił mnie nigdy do swoich rodziców na obiad, herbatę. Jest mi z tego powodu bardzo smutno, mówiłam mu o tym, ale on tłumaczy że nigdy nie lubił nikogo zapraszać do siebie. Widzę jak inne koleżanki remontują mieszkania, biorą ślub, jeżdżą na obiady do teściów i rodzą dzieci. Nie potrafię się cieszyć z życia. Kocham partnera i dlatego tak ciężko jest mi od niego odejść a jednocześnie tkwię w związku, który jest dla mnie destrukcyjny.
A zakładasz taką opcję, że możesz być kochanką? Nie wyobrażam sobie 8 lat być z facetem, nie mieszkać razem z nim w tym wieku i nie podejmować żadnych kroków w tę stronę. Co do zapraszania do domu to mogłabym zrozumieć jakby miał toksycznych rodziców czy żył w patologii, ale zakładam, że tak nie jest. Wygląda mi to jakby miał jakąś oficjalną partnerkę, ale to nie Ty nią jesteś.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 23:28   #3
Folgia
Rozeznanie
 
Avatar Folgia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 849
Dot.: bezsilna

Cytat:
Napisane przez TakaSamaInna Pokaż wiadomość
A zakładasz taką opcję, że możesz być kochanką? Nie wyobrażam sobie 8 lat być z facetem, nie mieszkać razem z nim w tym wieku i nie podejmować żadnych kroków w tę stronę. Co do zapraszania do domu to mogłabym zrozumieć jakby miał toksycznych rodziców czy żył w patologii, ale zakładam, że tak nie jest. Wygląda mi to jakby miał jakąś oficjalną partnerkę, ale to nie Ty nią jesteś.

Też mi się tak wydaje. Po tylu latach nie macie "dobrych fundamentów" związku, serio? Niby jakich? Koleś ściemnia.
__________________
Życie jest zbyt krótkie, by martwić się, co inni o Tobie powiedzą. Po prostu rób to co kochasz, baw się dobrze i daj ludziom kolejny temat do rozmów.
Folgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 23:52   #4
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: bezsilna

Mam nadzieję, że dziewczyny wyżej nie mają racji z byciem kochanką, chociaż brzmi to tak bardzo prawdopodobnie

Co to znaczy, że nie macie dobrych fundamentów związku? Określił dokładnie, czego mu brakuje? Robicie coś z tym, żeby te fundamenty zbudować? Czy on tak sobie czeka, aż fundamenty same przyjdą, nie wiedząc nawet, na co konkretnie czeka?

Zastanów się, czy warto marnować kolejne lata na faceta, który po tak długim czasie dalej nie potrafi się zaangażować w związek. I nie powiedziane, że kiedykolwiek w końcu będzie chciał się zaangażować.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 00:01   #5
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: bezsilna

Zmarnowałaś już tyle lat, że nie warto marnować ani dnia dłużej. Możesz dać ultimatum, choć mnie by się chyba w tej sytuacji nie chciało. Po prostu bym zerwała z nim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 09:56   #6
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: bezsilna

Nie wydaje mi się, żeby ten facet cię kochał. On tkwi w wygodnym dla siebie układzie i ani myśli to zmieniać. Z jego strony to bardziej FF, niż normalny związek. Myślę, że nie zmieni się nic i zastanowiłabym się nad odejściem.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 10:10   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: bezsilna

36-latek KIEDYŚ zamierza założyć rodzinę? Albo to nie nastąpi wcale (on na bank nie widzi w Tobie prawdziwej partnerki), albo pod 50-tkę przygrucha sobie młodą i płodną, a Ty do tego czasu będziesz na przeczekanie. Autorko, ale swój czas marnujesz tylko i wyłącznie na własne życzenie. Do tkwienia w d... związku nikt Cię nie zmusza.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2018-09-16 o 10:12
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-16, 10:25   #8
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: bezsilna

Fundamentów mu brakuje.

Przykro mi to pisać, ale on nie traktuje Cię poważnie. Skoro tak bardzo mu coś nie pasuje w związku, to po kiego grzyba się z Tobą spotyka nazywając to związkiem?

Wszystko wskazuje na to, że traktuje to jako układ ff. Nawet to, że Cię do domu rodzinnego nie zaprasza. Wierz mi, że jak spotka właściwą kobietę to mu się ekspresowo odmieni. Chyba, że to taki typ co będzie wiecznym kawalerem mieszkającym z rodzicami.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 10:35   #9
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: bezsilna

Jak mozesz pozwolic zeby 36, dojrzaly chlop marnowal tyle lat twojego zycia?
Masz 30 na karku a to najlepszy moment na powiekszenie rodziny, a wy nawet ze soba nie mieszkacie?
Po tylu latach nie bylas u niego e domu? Ani razu?
Powiem ci jedno, ja zmarnowalam 5lat, ale mieszkałam juz z ex. Ogarnelam sie i odeszlam, 2 lata pozniej bylam juz szczesliwa zona.

Kochajacy facet tak sie nie zachowuje.
Albo jestes kochanka, albo twoj facet jest powaznie zaburzony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 10:49   #10
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: bezsilna

Nie potrafię sobie wyobrazić że jesteś z nim 8 lat i NIGDY nie byłaś u niego w domu.
Znasz w ogóle jego rodzicow? Znajomych?
On żyje po swojemu. Ty nie. Ty się godzisz na cudze zasady. Twój wybór. Nie sprawisz, że on zmieni poglądy. Ale masz wpływ na to jak Ty żyjesz.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 13:32   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: bezsilna

To raczej wygląda jak bycie kochanką na boku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-16, 14:06   #12
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: bezsilna

Koleś zarzuca brak fundamentów związku, ale nic nie robi, by to zmienić i stawia opór, gdy Autorka proponuje wspólne zamieszkanie.

Podejrzewam, że Autorka jest kochanką, co gorsza, niczego nie świadomą kochanką. Nie byłabym taka pewna, że on mieszka tylko z rodzicami.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 14:38   #13
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: bezsilna

Ile razy się widujecie w tygodniu, ile razy on zostaje na noc?
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 14:43   #14
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: bezsilna

Dobrze rozumiem że nie byłaś u niego w domu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 14:50   #15
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: bezsilna

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Dobrze rozumiem że nie byłaś u niego w domu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapoznanie rodziców niekoniecznie musi być w ich domu. Równie dobrze mógłby zaprosić rodziców i Autorkę np. do restauracji. Tu ja rozumiem tego faceta, bo nie wyobrażam sobie zabrać mojego Tża do mojego domu rodzinnego. Mój dom jest mały, nie jakiś za piękny i jest w małej miejscowości i bym straaaasznie się stresowała. Wolałabym zabrać wszystkich do restauracji lub kawiarni. Ale tu widać, że Tż Autorki w ogóle nie chce ich zapoznać.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 15:03   #16
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: bezsilna

nie wiem czy Twoj facet ma inna, ja raczej stawiam na to ,ze jest sierota życiową i maminsunkiem, albo ewentualnie,ze czeka na lepsza okazję. Ale jak sie nie ogarnal przez tyle lat i majac 36 lat ( w teorii dojrzaly facet) to szczerze mowiac lepiej go olac i poszukac kogos kto wie czego chce od zycia i potrafi to osiagnać.
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 16:42   #17
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: bezsilna

Cytat:
ale on tłumaczy że nigdy nie lubił nikogo zapraszać do siebie.
ale ty nie powinnaś dla niego być ''nikim''.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 16:49   #18
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: bezsilna

Jakieś nieporozumienie. Jeśli gość ogólnie nigdy Ciebie nie zaprosił, nie znasz jego znajomych i nie czuje żadnych fundamentów po 8 latach tego związku, to raczej już nie poczuje. Raczej nie jesteś dla niego nikim ważnym, a robi Ciebie w konia, a jak na horyzoncie pojawi się jakaś 'lepsza', to uzna, że to jednak nie to i tyle będziesz miała z tej 10-letniej znajomości, niby 'poważnego' związku.
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 17:05   #19
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: bezsilna

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Zapoznanie rodziców niekoniecznie musi być w ich domu. Równie dobrze mógłby zaprosić rodziców i Autorkę np. do restauracji. Tu ja rozumiem tego faceta, bo nie wyobrażam sobie zabrać mojego Tża do mojego domu rodzinnego. Mój dom jest mały, nie jakiś za piękny i jest w małej miejscowości i bym straaaasznie się stresowała. Wolałabym zabrać wszystkich do restauracji lub kawiarni. Ale tu widać, że Tż Autorki w ogóle nie chce ich zapoznać.
Ale przez 7 lat? Dla mnie to niepojete

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-16, 17:18   #20
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: bezsilna

Właściwie to nawet nie wiesz, czy on mieszka z rodzicami czy z żoną i trójką dzieci. W najlepszym przypadku jesteś opcją tymczasową/ff, w najgorszym - tą drugą. Nie wyobrażam sobie być 8 lat z facetem, nie mieszkać razem i nie znać jego rodziców (pomijam patologie).
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 17:31   #21
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: bezsilna

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Ale przez 7 lat? Dla mnie to niepojete

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To też jest dla mnie niezrozumiałe (niezapoznanie partnerki z rodzicami). Rozumiem tylko to, że nie chciał zaprosić jej do domu (jako budynku).
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 20:08   #22
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: bezsilna

Orzez 8 lat nie chcial jej zaprosic do budynku? Ty tak serio? Rozumiem, ze w domu moze byc malo miejsca i siedzenie z rodzicami moze byc niekomfortowe. Ale zeby nigdy nie wejsc nawet na moment? Wpasc oddac ksiazke, odwiedzic jak on jest chory..? Dla mnie nie do pojecia.

Co takiego krepujacego jest w ugoszczeniu swojego partnera w domu, nawet mieszkajacego z rodzicami?

Jeśli wstydzi sie wnetrza mieszkania, biedy, rodzicow, to po 8 latach partnerka powinna o tym wiedzieć.

Dla mnie to tak, jak byc w zwiazku przez 5 lat i jie znac nazwiska partnera. Taki sam kosmos.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Autorko,

zakladajac ze facet jest ok, to przez ostatnie 8 pat mialas okazje zaobserwowac jaki ma styl zycia. Jesli nawet byscie sie pobrali teraz, to nie bedzie obiadow u tesciow. To tak nie dziala.

Jesli z nim bedziesz, to w najlepszej wersji bedzie tak, jak przez te 8 lat.

(OSIEM lat?!)
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 21:14   #23
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: bezsilna

rodziców nie musi znać ale to że ona mieszka sama blisko dekadę a gościu jest wpadaczem na seks dawno już powinno ci autorko dać do myślenia.
Dziewczyno facet był blisko 30letnim koniem kiedy brał się za 22letnią małolatę.
Od lat masz własną chatę a on nie chciał z tobą zamieszkać. Ludzie jak chcą być razem to no właśnie, być razem. Brak możliwości wspólnego mieszkania to częściej smutny dyskomfort a nie cel związku. Ponoć bywają związki gdzie ludzie sobie żyją osobno, ale to raczej są dość wyjątkowe układy, niepowszechnie spotykane, i od początku powinnaś być osobą której coś takiego pasuje.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-16 22:14:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.