Zaproszenie ślubne- przykrość - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-27, 11:43   #61
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
tak sobie myślę, że jakbym była tą panną młodą i autorka by mi taki cyrk zrobiła domagając się nowego zaproszenia (wtf) oraz przeprosin (wtf x 100), to bym jej powiedziała, że w ogóle jej tam nie chce widzieć albo dałabym nowe zaproszenie dla brata i zamiast ot wpisałabym jakąś jego koleżankę z imienia i nazwiska
Ja chyba też. Robienie z siebie gwiazdy większej niż PM może zwiastować podobne zachowanie na samym weselu - próba przyćmienia PM, foszki o wszystko, ostentacyjne wyjście gdy PM zrobiła coś po swojemu.

Nie twierdzę, że by tak było, tylko kojarzy mi się z takim zachowaniem, skoro Autorka już przy samym zaproszeniu robi takie afery.
__________________
24.02.2009 zakochałam się
26.03.2015 zgodziłam się


68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 12:01   #62
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Nie tylko autorka zrobila afere ale i jej chłopak bo tez mu sie przykro zrobilo. Panna mloda zachowala sie zle.Dlaczego dziewczyna brata ma wpisane imie. Przeciez tez moga sie rozstac. Albo sie wpisuje wszystkie nieformalne zwiazki jako osoby tow albo wszystkie z imienia. A nie robi glupie wymowki.mozna przeprosic ze zaszla pomyłka a nie wymyslac ze jakas para sie rozstala.

Teraz sprawa lezy w rekach chlopaka. Oburzenie sie panny mlodej zaostrza konflikt, moze wyjdzie kwas jak autorka pojawi sie na slubie. Albo nie pójdą w ogole albo siostra przyzna sie do bledu ze jedną bratowa skrzywdziła a druga wyroznila

Edytowane przez kasienka129
Czas edycji: 2015-04-27 o 12:05
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 12:06   #63
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Nie tylko autorka zrobila afere ale i jej chłopak bo tez mu sie przykro zrobilo. Panna mloda zachowala sie zle.Dlaczego dziewczyna brata ma wpisane imie. Przeciez tez moga sie rozstac. Albo sie wpisuje wszystkie nieformalne zwiazki jako osoby tow albo wszystkie z imienia. A nie robi glupie wymowki.mozna przeprosic ze zaszla pomyłka a nie wymyslac ze jakas para sie rozstala
Z podkreślonym się ogólnie zgodzę, ale czy ja coś przeoczyłam i o jakimś jeszcze innym bracie, którego dziewczyna jest wpisana z imienia i nazwiska na zaproszeniu też była mowa?
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 12:07   #64
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez verumka Pokaż wiadomość
Z podkreślonym się ogólnie zgodzę, ale czy ja coś przeoczyłam i o jakimś jeszcze innym bracie, którego dziewczyna jest wpisana z imienia i nazwiska na zaproszeniu też była mowa?
Tak. Autorka dopisala ze jest jeszcze brat z dziewczyna i jest wpisana z imienia.
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 12:07   #65
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

może tamta nie robi takich cyrków i ją bardziej lubi
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 12:12   #66
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
może tamta nie robi takich cyrków i ją bardziej lubi
Moze sie okazać ze ploteczki to tylko pozory ale takie wyróżnianie pokazuje tylko ze PM nie ma za grosz klasy.
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 12:14   #67
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Tak. Autorka dopisala ze jest jeszcze brat z dziewczyna i jest wpisana z imienia.
Kurde, ślepa jestem, teraz widzę
To faktycznie niezbyt ładnie z jej strony.
Pewnie PM uznała, że 3 lata związku to już coś "poważnego".
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 12:25   #68
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez verumka Pokaż wiadomość
Kurde, ślepa jestem, teraz widzę
To faktycznie niezbyt ładnie z jej strony.
Pewnie PM uznała, że 3 lata związku to już coś "poważnego".
Ale tez sie mogą rozstac i wcale nie mysi z tego wyniknac narzeczenstwo i slub. Czasem para po roku czasu ma poważniejszy status niz kilkuletna relacja.
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 12:31   #69
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Ale tez sie mogą rozstac i wcale nie mysi z tego wyniknac narzeczenstwo i slub. Czasem para po roku czasu ma poważniejszy status niz kilkuletna relacja.
Wiesz, na dobrą sprawę to małżeństwo też może się posypać z dnia na dzień. Ale jakoś nikt nie zaprasza wujka Miecia z osobą towarzyszącą, tylko raczej wujka Miecia z ciocią Franią.
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 13:04   #70
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Nie tylko autorka zrobila afere ale i jej chłopak bo tez mu sie przykro zrobilo. Panna mloda zachowala sie zle.Dlaczego dziewczyna brata ma wpisane imie. Przeciez tez moga sie rozstac. Albo sie wpisuje wszystkie nieformalne zwiazki jako osoby tow albo wszystkie z imienia. A nie robi glupie wymowki.mozna przeprosic ze zaszla pomyłka a nie wymyslac ze jakas para sie rozstala.

Teraz sprawa lezy w rekach chlopaka. Oburzenie sie panny mlodej zaostrza konflikt, moze wyjdzie kwas jak autorka pojawi sie na slubie. Albo nie pójdą w ogole albo siostra przyzna sie do bledu ze jedną bratowa skrzywdziła a druga wyroznila

jaka bratowa?!?!
jak dla mnie to laska ma jakies 20lat, jest z chlopakiem od roku, co w jej zyciu to rekord, facet ma brata, ktory ma lat powiedzmy 23-24 laske od 3lat, z która PMka (lat 26-27) sie kumpluje, a autrke traktuje owszem jako dziewczyne brata ale młodsza laske.
a nie "bratową" i "prawie rodzine"

inaczej traktuje sie roczny zwiazek ludzi lat 25 a inaczej 20

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez verumka Pokaż wiadomość
Kurde, ślepa jestem, teraz widzę
To faktycznie niezbyt ładnie z jej strony.
Pewnie PM uznała, że 3 lata związku to już coś "poważnego".
albo tamta po prostu jest "w rodzinie" bywa na imieninach, jezdzila z nią na wakacje sa w podobnym wieku i ją chce z imienia wyróżnic.

Zreszta. widły z igły. maskara. gdyby którys moj gosc był TAK NIEZADOWOLONY to bym powiedziala ze moze nie przychodzic. bo ani mysle przepraszac
masakra. jak tak czytam to sie nie dziwie ze mogla jej nie chciec
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 13:12   #71
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
jaka bratowa?!?!
jak dla mnie to laska ma jakies 20lat, jest z chlopakiem od roku, co w jej zyciu to rekord, facet ma brata, ktory ma lat powiedzmy 23-24 laske od 3lat, z która PMka (lat 26-27) sie kumpluje, a autrke traktuje owszem jako dziewczyne brata ale młodsza laske.
a nie "bratową" i "prawie rodzine"

inaczej traktuje sie roczny zwiazek ludzi lat 25 a inaczej 20

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------


albo tamta po prostu jest "w rodzinie" bywa na imieninach, jezdzila z nią na wakacje sa w podobnym wieku i ją chce z imienia wyróżnic.

Zreszta. widły z igły. maskara. gdyby którys moj gosc był TAK NIEZADOWOLONY to bym powiedziala ze moze nie przychodzic. bo ani mysle przepraszac
masakra. jak tak czytam to sie nie dziwie ze mogla jej nie chciec
Bratowa to byl skrot myslowy. Czym sie rozni zwiazek 20 latkow a 25 latkow?mozna tak samo założyć rodzine brat z młodsza dziewczyna w krotszym zwiazku moze sie prędzej ożenić jak brat z starsza dziewczyna z dluzszym związku. Tak samo moze byc wpadka tu i tu co niejako spaja wiezy. Teraz z tymi imieninami gdybamy. Obie dziewczyny rownie dobrze mogly byc na tych imieninach. Co nie zmienia faktu ze panna mloda zachowala sie nie wlasciwie. Przypominamy ze autorka nie walila do drzwi z pretensjami a zrobil to jej chlopak czyli brat panny mlodej.
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 13:29   #72
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Zresztą zacznijmy od tego, że PM ma prawo bardziej przyjaźnić się z tamtą parą, bo tamci są razem 3 lata i może bardziej zdążyły się poznać, niż z Autorką jedynie po roku związku. Nie wiadomo też, kiedy Autorka została przedstawiona rodzinie, może dopiero jakieś pół roku wcześniej? Nie wiemy też jak ich związek przebiegał, może był burzliwy i niepewny, a tamten 3-letni może jest bardziej stabilny i w oczach PM bardziej "poważny".

Tak czy owak skoro PM tak zrobiła najwyraźniej miała ku temu powody, których Autorka nam obiektywnie nie przedstawiła. Wydaje mi się, że po prostu na siłę chce przeskoczyć naturalną kolej rzeczy i być traktowaną jak pełnoprawny człowiek rodziny, ze wszystkimi honorami i tytułami tak jak tamta po 3 latach i najwyraźniej bliższym kontakcie z PM
__________________
24.02.2009 zakochałam się
26.03.2015 zgodziłam się


68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55

Edytowane przez Jazgotek
Czas edycji: 2015-04-27 o 13:30
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 13:57   #73
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Teraz od autorki i chlopaka zależy czy przyjdzie/przyjda na slub. Czy chlopak zalagodzi sytuacje. Tez bym byla zla gdyby mnie taka sytuacja spotkala i nie wiem czy bym poszla na slub
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 13:58   #74
Firithreiel
Raczkowanie
 
Avatar Firithreiel
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 174
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Autorko, ja zapraszając gości na swój ślub robiłam doktorat z tego jak i kogo zapraszać. I w podręcznikach savoir vivre stoi wyraźnie napisane, że każdej osobie pełnoletniej przysługuje zaproszenie "z osobą towarzyszącą". Jeśli ktoś jest zaręczony lub po ślubie- wtedy zaproszenie jest imienne. Rozumiem że zrobiło Ci się przykro, ale w zachowaniu PMki nie było nic nie właściwego. A że tą drugą dziewczynę wypisała imiennie? No cóż, może ma z nią o wiele lepszy kontakt niż z Tobą, dłużej się znają, etc..
Mój TŻ też musiał się tłumaczyć osobie trzeciej (wtf?) dlaczego dziewczyna naszego kolegi (nasza z nią znajomość jest na zasadzie "cześć- cześć") została potraktowana jako "osoba towarzysząca". Naprawdę, problem z d**y a ile się nadenerwowaliśmy to nasze. Więc obstawiam że ta akcja przysporzyła Ci potężnego minusa u PMki.
__________________
"Ile rzeczy trzeba mieć w dupie, to się w głowie nie mieści!" Mała Mi

Blog ślubny- konkret z minimalną dozą pitolenia-zapraszam
Firithreiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 14:20   #75
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Firithreiel Pokaż wiadomość
Autorko, ja zapraszając gości na swój ślub robiłam doktorat z tego jak i kogo zapraszać. I w podręcznikach savoir vivre stoi wyraźnie napisane, że każdej osobie pełnoletniej przysługuje zaproszenie "z osobą towarzyszącą". Jeśli ktoś jest zaręczony lub po ślubie- wtedy zaproszenie jest imienne. Rozumiem że zrobiło Ci się przykro, ale w zachowaniu PMki nie było nic nie właściwego. A że tą drugą dziewczynę wypisała imiennie? No cóż, może ma z nią o wiele lepszy kontakt niż z Tobą, dłużej się znają, etc..
Mój TŻ też musiał się tłumaczyć osobie trzeciej (wtf?) dlaczego dziewczyna naszego kolegi (nasza z nią znajomość jest na zasadzie "cześć- cześć") została potraktowana jako "osoba towarzysząca". Naprawdę, problem z d**y a ile się nadenerwowaliśmy to nasze. Więc obstawiam że ta akcja przysporzyła Ci potężnego minusa u PMki.
tylko to nie byla wina autorki ze ktos sie wygadal, albo PM-ka podsluchala rozmowe. potem chlopak dorzucil swoje 3 grosze. jesli maja byc potem razem i spotykac sie z panna mloda, chlopak musi jakos zalagodzic sytuacje, albo chlopak musi pokazac ze skoro mial roszczenia to nie zapomni i dalej bedzie brnal w obrone swojej dziewczyny

zapytac sie brata o to "jak rozumiem przychodzisz z xxx" to tez nie jest wysilek skoro dziewczyna uczynila to wobec drugiej dziewczyny brata
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 14:30   #76
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Tez bym byla zla gdyby mnie taka sytuacja spotkala i nie wiem czy bym poszla na slub
Bez przesady. Zaproszenie dostała? Dostała. Jest dla niej - może nie imienne, ale dla niej.
Szkoda nerwów i życia na obrażanie się za takie pierdoły, moim skromnym zdaniem.
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 14:32   #77
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez verumka Pokaż wiadomość
Bez przesady. Zaproszenie dostała? Dostała. Jest dla niej - może nie imienne, ale dla niej.
Szkoda nerwów i życia na obrażanie się za takie pierdoły, moim skromnym zdaniem.
No nie wiem czy dla niej skoro jest bezimienna osoba. Nie wiem jakie intencje miala Pmka. Rownie dobrze chlopak moze zaprosić kolezanke z fb.
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 14:35   #78
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
tylko to nie byla wina autorki ze ktos sie wygadal, albo PM-ka podsluchala rozmowe. potem chlopak dorzucil swoje 3 grosze. jesli maja byc potem razem i spotykac sie z panna mloda, chlopak musi jakos zalagodzic sytuacje, albo chlopak musi pokazac ze skoro mial roszczenia to nie zapomni i dalej bedzie brnal w obrone swojej dziewczyny

zapytac sie brata o to "jak rozumiem przychodzisz z xxx" to tez nie jest wysilek skoro dziewczyna uczynila to wobec drugiej dziewczyny brata
jak to co za roznica 20lat a 25?
jak jest faktycznie dopiero po liceum i randkuja a tamta mysli o slubie juz to dla mnie duza roznica, zreszta jak sobie juz sama o sobie 5lat temu to bylam po prostu dzieckiem (z całym szacunkiem dla osob w tym wieku, zrozumiecie za pare lat)

PMka moze sobie zapraszac jak chce

a tak, zaproszona nie walila z pretensjami to kto i gdzie uslyszal? facet sam z siebie poszedl do siostry? czy mu wierciła dziure w brzuchu i lamentowała tak jak tu jak to jje nie jest przykro?!

tematu powinno nie byc, a teraz nawet mama tego faceta i PMki wie ze ów dziewcze jest niezadowolone :/
i caly swiat na wizazu

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
No nie wiem czy dla niej skoro jest bezimienna osoba. Nie wiem jakie intencje miala Pmka. Rownie dobrze chlopak moze zaprosić kolezanke z fb.
no i ani PMce ani tej "zaproszonej" nic do tego z kim facet pojdzie
zrozumialabym afere gdyby tak dostała, facet wziął kolezanke i miala pretensje do PMki

w ogole gdzie szanowna autorka?
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 14:35   #79
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
jak to co za roznica 20lat a 25?
jak jest faktycznie dopiero po liceum i randkuja a tamta mysli o slubie juz to dla mnie duza roznica, zreszta jak sobie juz sama o sobie 5lat temu to bylam po prostu dzieckiem (z całym szacunkiem dla osob w tym wieku, zrozumiecie za pare lat)

PMka moze sobie zapraszac jak chce

a tak, zaproszona nie walila z pretensjami to kto i gdzie uslyszal? facet sam z siebie poszedl do siostry? czy mu wierciła dziure w brzuchu i lamentowała tak jak tu jak to jje nie jest przykro?!

tematu powinno nie byc, a teraz nawet mama tego faceta i PMki wie ze ów dziewcze jest niezadowolone :/
i caly swiat na wizazu
Jak chlopak jest dorosly powinien bronic swojego zwiazku. Jesli autorka trula gitare mogl powiedziec " dobra to nie idziesz", nie jest ubezwlasnowolniony. Panna mloda dowiedziala sie przypadkiem. Moze bracia rozmawiali razem, może mama tz cos powiedziala corce.
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 14:37   #80
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
tylko to nie byla wina autorki ze ktos sie wygadal, albo PM-ka podsluchala rozmowe. potem chlopak dorzucil swoje 3 grosze. jesli maja byc potem razem i spotykac sie z panna mloda, chlopak musi jakos zalagodzic sytuacje, albo chlopak musi pokazac ze skoro mial roszczenia to nie zapomni i dalej bedzie brnal w obrone swojej dziewczyny

zapytac sie brata o to "jak rozumiem przychodzisz z xxx" to tez nie jest wysilek skoro dziewczyna uczynila to wobec drugiej dziewczyny brata
moze jeszcze na mediacje nich pojda :O
matko i córko. powinni zapomniec o sprawie i pomyslec co dac mlodym na slub i w czym pojsc:P a moze mlodym trzeba pomoc skoro tacy zabiegani ze takie "bledy" robia?!:P

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Jak chlopak jest dorosly powinien bronic swojego zwiazku. Jesli autorka trula gitare mogl powiedziec " dobra to nie idziesz", nie jest ubezwlasnowolniony. Panna mloda dowiedziala sie przypadkiem. Moze bracia rozmawiali razem, może mama tz cos powiedziala corce.
po 1

po 2 w tym wypadku "obrona urażonej dziewuchy" to bedzie przerost formy nad treścią. Widac taki dorosły ze zapomniał ze to najwazniejszy dzien zycia jego siostry a nie jego czy jego dziewczyny.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 14:39   #81
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Siostra postapila nietaktownie. To nie jest jakas obca osoba, tylko siostra., najblizsza rodzina. Tak wiec powinna wpisac z imienia chlopaka, o ktorym peniwe nieraz slyszala i go zna. Troche siara takie tlumaczenia.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 14:40   #82
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
moze jeszcze na mediacje nich pojda :O
matko i córko. powinni zapomniec o sprawie i pomyslec co dac mlodym na slub i w czym pojsc:P a moze mlodym trzeba pomoc skoro tacy zabiegani ze takie "bledy" robia?!:P

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------


po 1

po 2 w tym wypadku "obrona urażonej dziewuchy" to bedzie przerost formy nad treścią. Widac taki dorosły ze zapomniał ze to najwazniejszy dzien zycia jego siostry a nie jego czy jego dziewczyny.
wiesz, gdybym sie pogniewala na przykladowo zaproszenie dla ukochanego, moglabym nie isc na wesele, nawet wlasnej siostry/ brata. no jak ma to wygladac, chlopak zrobil awanture, a teraz ma udawac ze jest ok?
jak doczytalam autorka ma 23 lata, w jej wieku bylam juz zareczona

Edytowane przez kasienka129
Czas edycji: 2015-04-27 o 14:44
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 14:48   #83
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Siostra postapila nietaktownie. To nie jest jakas obca osoba, tylko siostra., najblizsza rodzina. Tak wiec powinna wpisac z imienia chlopaka, o ktorym peniwe nieraz slyszala i go zna. Troche siara takie tlumaczenia.
w ogole czytasz wątek? jaki chlopak ?:P

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
wiesz, gdybym sie pogniewala na przykladowo zaproszenie dla ukochanego, moglabym nie isc na wesele, nawet wlasnej siostry/ brata. no jak ma to wygladac, chlopak zrobil awanture, a teraz ma udawac ze jest ok?
jak doczytalam autorka ma 23 lata, w jej wieku bylam juz zareczona
o to 23 nie bylam dzieckiem... to fakt

generalnie - rownie nietaktowny brat w takim razie...
a moze ów brat rozstaje sie po roku z laskami i kij wie czy wytrwa do slubu?
skoro autorka taka zachłanna na zaproszenie to po rozstaniu moglaby pomyslec ze mimo wszystko moze isc bo była ZAPROSZONA!

brat powinien przeprosic siostre.

gdybym jako PM zaprosiila tak brata, On (gdyby mu od.balo) zrobilbymi AWANTURe. to oczekiwalabym przeprosic. bo mu sie w du.pie poprzewracalo czyj to dzien i co kto moze i sobie chce.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 14:53   #84
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
w ogole czytasz wątek? jaki chlopak ?:P



o to 23 nie bylam dzieckiem... to fakt

generalnie - rownie nietaktowny brat w takim razie...
a moze ów brat rozstaje sie po roku z laskami i kij wie czy wytrwa do slubu?
skoro autorka taka zachłanna na zaproszenie to po rozstaniu moglaby pomyslec ze mimo wszystko moze isc bo była ZAPROSZONA!

brat powinien przeprosic siostre.

gdybym jako PM zaprosiila tak brata, On (gdyby mu od.balo) zrobilbymi AWANTURe. to oczekiwalabym przeprosic. bo mu sie w du.pie poprzewracalo czyj to dzien i co kto moze i sobie chce.


to temat dyskusyjny, bo bez gosci nie ma slubu/wesela i powinni czuc sie komfortowo. przeprosiny moim zdaniem powinny wyjsc w obie strony. panna mloda za gafe za niby z zerwaniem. winietki dla os tow. widzialam nawet dla doroslych osob, bo nie dokonca wiadomo kto sie z kim spotyka jesli ludzie nie utrzymuja ze soba kontaktu
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 14:56   #85
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Teraz od autorki i chlopaka zależy czy przyjdzie/przyjda na slub. Czy chlopak zalagodzi sytuacje. Tez bym byla zla gdyby mnie taka sytuacja spotkala i nie wiem czy bym poszla na slub
jakby mi ktoś powiedział że nie przyjdzie na mój ślub tylko dlatego bo dostał zaproszenie z os towarzyszącą a nie imienne to stwierdziłabym że nic nie tracę, bo widać że takiej osobie wcale nie zależy żeby uczestniczyć w tym ważnym dla mnie dniu, a skoro się już teraz o takie coś obraża to nie wiadomo o co by sie jeszcze mogła obrazić, a jakby to była moja przyszła bratowa to obawiałabym się o co ona się może w przyszłości jeszcze obrazić
Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Siostra postapila nietaktownie. To nie jest jakas obca osoba, tylko siostra., najblizsza rodzina. Tak wiec powinna wpisac z imienia chlopaka, o ktorym peniwe nieraz slyszala i go zna. Troche siara takie tlumaczenia.
nie siostra i chłopak, tylko brat i jego dziewczyna
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość

po 2 w tym wypadku "obrona urażonej dziewuchy" to bedzie przerost formy nad treścią. Widac taki dorosły ze zapomniał ze to najwazniejszy dzien zycia jego siostry a nie jego czy jego dziewczyny.
wielka rodzinna afera bo się dziewczynka obraziła jak chłopak zrobi aferę o takie coś a autorka dalej będzie szła w zaparte to może sobie tylko popsuć relacje zarówno z jego rodzicami jak i siostrą, a jeśli uważa się za prawie ich rodzinę to nie wiem czy warto przez taką głupotę zrażać ich do siebie
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 15:14   #86
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
jakby mi ktoś powiedział że nie przyjdzie na mój ślub tylko dlatego bo dostał zaproszenie z os towarzyszącą a nie imienne to stwierdziłabym że nic nie tracę, bo widać że takiej osobie wcale nie zależy żeby uczestniczyć w tym ważnym dla mnie dniu, a skoro się już teraz o takie coś obraża to nie wiadomo o co by sie jeszcze mogła obrazić, a jakby to była moja przyszła bratowa to obawiałabym się o co ona się może w przyszłości jeszcze obrazić

nie siostra i chłopak, tylko brat i jego dziewczyna
wielka rodzinna afera bo się dziewczynka obraziła jak chłopak zrobi aferę o takie coś a autorka dalej będzie szła w zaparte to może sobie tylko popsuć relacje zarówno z jego rodzicami jak i siostrą, a jeśli uważa się za prawie ich rodzinę to nie wiem czy warto przez taką głupotę zrażać ich do siebie
mozna dywagowac, rozumiem dalekie kuzynki,ze kontakt jest przez matki czy ojcow, gdzie niewiadomo gdzie ciocia krysia mieszka i czy jej corka ma narzeczonego, ale tu jest rodzenstwo i nie usprawiedliwienia na to PM czemu ktorys zwiazek traktuje jako glupia zabawe, bo mozna zerwac.

ja zaproszenia od rodzenstwa nie oczekuje bo wystarczy szepnac na slowko, albo przy I niedzieli powiedziec ze ktos bierze slub. jesli z partnerem jestesmy okolo 40 i zyjemy razem kilka lat, spotykamy sie na wszystkie uroczystsci i dostalabym zaproszenie z osoba tow, a brat pana mlodego ktory nie skonczyl 23 lat ma zaproszenie imienne z dziewczyna, tylko dlatego ze sa blizsze relacje (bo to brat a nie kuzynka) nie mialabym wyrzutow sumienia gdybym odmowila. nie musze podawac powodu ze to z powodu zaproszenia. nie mam ochoty, rozchorowalam sie itd

co do drugiego musimy czekac na reakcje chlopaka, wiele facetow wlasnie zrywa znajomosc przez siostry, matki itd bo im sie nie podobaja.a moze chlopak nie mieszka z rodzicami i sie postawi, nie przyjdzie na slub siostry i tyle.

Edytowane przez kasienka129
Czas edycji: 2015-04-27 o 15:15
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 15:34   #87
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Teraz od autorki i chlopaka zależy czy przyjdzie/przyjda na slub. Czy chlopak zalagodzi sytuacje. Tez bym byla zla gdyby mnie taka sytuacja spotkala i nie wiem czy bym poszla na slub
Zalatuje niezlym narcyzmem i megalomania.


Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Siostra postapila nietaktownie. To nie jest jakas obca osoba, tylko siostra., najblizsza rodzina. Tak wiec powinna wpisac z imienia chlopaka, o ktorym peniwe nieraz slyszala i go zna. Troche siara takie tlumaczenia.
Alez zachowanie bylo taktowne, tak sie wypisuje zaproszenia zgodnie z zasadami. Tylko niestety zdarzaja sie fochy urazonych ksiezniczek i czasem ksieciow.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 16:14   #88
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Zalatuje niezlym narcyzmem i megalomania.



Alez zachowanie bylo taktowne, tak sie wypisuje zaproszenia zgodnie z zasadami. Tylko niestety zdarzaja sie fochy urazonych ksiezniczek i czasem ksieciow.
Czy poprawne jest dawanie zaproszenia imiennego jednej parze a drugiej parze - z os. tow? Nie powiedziabym. To nie jest zachowanie urazonej księżniczki. Jestesmy ludźmi i mamy prawo wyrazic niezadowolenie a nie przyklepywac ze wszystko jest w porządku. Jestem ciekawa jak Pan Krajski by sie wypowiedział.
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 16:18   #89
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Ale tutaj nie ma co patrzec na zaproszenia innych ludzi. Z kazdym czlowiekiem sa inne relacje i rozne przemyslenia odnosnie zwiazku moga sie pojawic w takich sytuacjach. Zgodnie z zasadami sv, autorka powinna byc wpisana jako osoba towarzyszaca. Mozliwe, ze gdyby byli zareczeni, mimo tak krotkiego stazu zwiazku, bylaby wpisana z imienia.
I wiesz, co innego jak komus sie nie spodoba taka forma, a co innego robienie szopki z pretensjami i wymaganiem poprawionego zaproszenia. To juz ksiezniczkowanie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 16:20   #90
Panna_wu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Olej...i nie przejmuj się. Rób, co serce podpowiada.
Panna_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-06 18:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.