Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :) - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-04, 17:45   #1651
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez leeloo13 Pokaż wiadomość
no to jeszcze raz
hej dziewczyny. Zagladalam do was ale nie pisalam ze wzgledu na brak czasu i brak czegokolwiek ciekawego do powiedzenia. Teraz jednak jestem, zeby sie pochwalic.
okolo roku temu szukalam u was pomocy w sprawie sukni slubnej na szydelku. Niewiele sie dowiedzialam stad, ale uparta ze mnie bestia i metoda prob i bledow UDALO SIE!!
Juz po slubie a oto moja wlasnorecznie zrobiona suknia. Dla mojej malej coreczki tez postanowilam cos dziobnac

Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i zycze tyle samo dumy i radosci z dziergania
Przepiękna jestem pod wrażeniem tej dużej sukni, mała oczywiście też ślina na uroczej modelce, ale że Ci się chciało taki duży projekt jak suknia dziergać to Brawa za wykonanie, dla mnie to chyba byłoby niewykonalne
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 08:28   #1652
gagatu
Zakorzenienie
 
Avatar gagatu
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: spałam w Pile, nie wyspałam się...
Wiadomości: 10 990
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez leeloo13 Pokaż wiadomość
no to jeszcze raz
hej dziewczyny. Zagladalam do was ale nie pisalam ze wzgledu na brak czasu i brak czegokolwiek ciekawego do powiedzenia. Teraz jednak jestem, zeby sie pochwalic.
okolo roku temu szukalam u was pomocy w sprawie sukni slubnej na szydelku. Niewiele sie dowiedzialam stad, ale uparta ze mnie bestia i metoda prob i bledow UDALO SIE!!
Juz po slubie a oto moja wlasnorecznie zrobiona suknia. Dla mojej malej coreczki tez postanowilam cos dziobnac

Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i zycze tyle samo dumy i radosci z dziergania
Cudna

Gratuluję wytrwałości w dzierganiu i życzę szczęścia we wspólnym życiu
gagatu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 14:59   #1653
bronte61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Dziewczyny szukam wzoru do szala, którego zdjęcie znalazłam w internecie. Czy któraś wie jak zrobić takie cudo?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szal z moheru.jpg (86,2 KB, 27 załadowań)
bronte61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 21:56   #1654
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Tu na filmiku prezentacja tego wzoru https://www.youtube.com/watch?v=f9anwwLbjOI
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 08:46   #1655
bronte61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Dziękuję ślicznie )) to idę teraz po włóczkę i zabieram się do roboty ..no może jednak nie od razu, muszę skończyć dwie inne robótki :P ale ta jest następna
bronte61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 08:54   #1656
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez bronte61 Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie )) to idę teraz po włóczkę i zabieram się do roboty ..no może jednak nie od razu, muszę skończyć dwie inne robótki :P ale ta jest następna
mnie się wydaje że na filmiku jest taki ścisły wzór, a na tym szalu bardziej ażurowy (ale może to złudzenie tylko?) jeśli jest tak jak mi się wydaje to w tych wysokich częściach trzeba by robić po oczku przerwy między słupkami (podwójnymi słupkami)
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 10:00   #1657
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

aga__tka - masz rację ja to widziałam, ale liczyłam, że koleżanka właśnie to zmodyfikuje tak jak sugerujesz, bo to tylko po 1 - nym oczku między tymi słupkami trzeba zrobić. Nie spotkałam innego opisu, ani schematu tego wzoru. Trzeba jak zawsze zrobić próbkę, bo jak będzie grubsza włóczka, to odstępy między słupkami powinny być na 2 oczka łańcuszka.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-07, 10:06   #1658
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
aga__tka - masz rację ja to widziałam, ale liczyłam, że koleżanka właśnie to zmodyfikuje tak jak sugerujesz, bo to tylko po 1 - nym oczku między tymi słupkami trzeba zrobić. Nie spotkałam innego opisu, ani schematu tego wzoru. Trzeba jak zawsze zrobić próbkę, bo jak będzie grubsza włóczka, to odstępy między słupkami powinny być na 2 oczka łańcuszka.
Ty to w ogóle nieoceniona jesteś z tymi linkami do różnych metod
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 11:02   #1659
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Mam sporo książek o robótkach i często są opisy różnych wzorów, z którymi borykają się dziewczyny, ale zrobić fotkę, wgrać do kompa, obrobić ją w programie to zabiera czas, a często w necie można trafić na gotowe i tak jest szybciej. Myślę, że jak ktoś pisze na forum to mu się spieszy, aby nie stracić zapału, jak napotka na trudności. Nauczyłam się wyszukiwać obrazem i szybciej znajduję odpowiedź na jakiś problem. W końcu też sama dziergam jak tylko dorwę wolną chwilę. By nie być gołosłowną to niedawno ukończyłam tunikę na drutach, a jako że tunika to długo się ją drutowało
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0063obr.jpg (66,8 KB, 10 załadowań)
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 14:02   #1660
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Hej, nie wiem gdzie powinnam napisać, więc wybrałam ten wątek. Poszukuję mikołajowych ubranek na sztućce - buciki, rękawiczki, czy kombinezon Mikołaja. Czy któraś z Was robiła, albo jest w stanie zrobić coś takiego?
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 14:31   #1661
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Mam sporo książek o robótkach i często są opisy różnych wzorów, z którymi borykają się dziewczyny, ale zrobić fotkę, wgrać do kompa, obrobić ją w programie to zabiera czas, a często w necie można trafić na gotowe i tak jest szybciej. Myślę, że jak ktoś pisze na forum to mu się spieszy, aby nie stracić zapału, jak napotka na trudności. Nauczyłam się wyszukiwać obrazem i szybciej znajduję odpowiedź na jakiś problem. W końcu też sama dziergam jak tylko dorwę wolną chwilę. By nie być gołosłowną to niedawno ukończyłam tunikę na drutach, a jako że tunika to długo się ją drutowało
śliczna jest

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Hej, nie wiem gdzie powinnam napisać, więc wybrałam ten wątek. Poszukuję mikołajowych ubranek na sztućce - buciki, rękawiczki, czy kombinezon Mikołaja. Czy któraś z Was robiła, albo jest w stanie zrobić coś takiego?
ale na szydełku czy np. z filcu? ja nie robiłam, ale wydaje się to proste, o ile chodzi Ci o coś w tym stylu?
http://4.bp.blogspot.com/-7ZYyCXmF0w...Obraz+1662.jpg
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-07, 14:49   #1662
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
śliczna jest



ale na szydełku czy np. z filcu? ja nie robiłam, ale wydaje się to proste, o ile chodzi Ci o coś w tym stylu?
http://4.bp.blogspot.com/-7ZYyCXmF0w...Obraz+1662.jpg
Tak, coś takiego. Obojętne jak, aby ładnie ;-) generalnie zachwyciło mnie to w Avonie (jak wpiszecie w Google 'na sztućce avon' to dwa pierwsze zdjęcia w grafice, nie mam jak skopiować linka bo piszę z telefonu) ale zawsze jak chciałam zamówić to było już wykupione. A w tym roku będę robić pierwsze święta u siebie i strasznie bym chciała coś takiego mieć.
Niestety zdolności brak, czasu też przy maleńkim dziecku i muszę się zdać na innych
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 15:06   #1663
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

te z avonu są filcowe...

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2014-10-07 o 15:07
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 15:18   #1664
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Wszystko jedno. Jeśli ktoś by się podjął zrobienia czegoś takiego to poproszę o pw
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 20:48   #1665
Bo Sko
Przyczajenie
 
Avatar Bo Sko
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 15
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

[QUOTE=bogusiaS;45790974]Witam!
Mam ogromną prośbę może któraś z dziewczyn przetłumaczy mi z ang. na polski ten fragment Hat:
Cast on 51 sts with lilac. zrob 51 o. na liliowej wloczce
Change to white: zmien na biala
Rows 1 and 3: K 1, M 1, K 9, K 2 tog, K 2, K 2 tog, K 9 , M 1, sl st 1 with yarn in back of work, M 1,
K 9, K 2 tog, K 2, K 2 tog, 9 r, M 1, K 1 Rzedy 1 i 3: 1o,prawe, dodaj 1, 9o.prawych, przerob 2 o razem na prawo, 2 o prawe, 2 o razem na prawo, 9 o prawo, przeloz 1 o. na tyl robotki, dodaj 1 o., 9 o na prawo, 2 o razem na prawo, 9 o prawych???, dodaj 1, 1 o prawe
Rows 2 and 4: P 25, sl st 1 with yarn in back of work, P 25 rzedy 2 I 4: 25 o na lewo, przeloz 1 o z wloczka na tyl robotki, 25 o na lewo
Row 5: K 1, M 1, K 9, K 2 tog, K 2, K 2 tog, K 9, M 1, sl st 1 with yarn in back of work, M 1, K 9, rzad 5: 1 o prawe, dodaj 1, 9 o na prawo, przerob razem 2 o na prawo, 2 o prawe, przerob 2 o razem na prawo, 9 o prawych, dodaj 1, przeloz (bez przerabiania) oczko na tyl robotki, dodaj 1 o, 9 o prawych
K 2 tog, K 2, K 2 tog, K 9, M 1, K 1 przerob 2 o razem na prawo, 2 o prawe, 2 o razem na prawo, 9 o prawych, dodaj 1 o, 1 o prawe
Row 6: Knit stitch and decrease to 43 sts evenly across row rzad 6: przerabiaj oczka na prawo I zmniejsz ilosc oczek do 43 rownomiernie w calym rzedzie
Row 7: Purl stitch rzad 7: o lewe
Row 8: Knit stitch and decrease to 33 sts on the next row.rzad 8: przerabiaj oczka prawe I zmniejsz liczbe oczek do 33
Row 9: Purl stitch oczka lewe
Rows 10, 12, 14: Knit stitch rzedy 10,12,14 o prawe
Rows 11, 13, 15: Purl stitch rzedy 11,13,15 o lewe
Row 16: Knit stitch and decrease to 25 sts rzad 16 o prawe zmniejsz liczbe oczek do 25
Row 17: Purl stitch rzad 17: o lewe
Pull the yarn through the remaining sts. przeciagnij wloczke przez wszystkie oczka
Sew seams. zszyj brzegi
Next push a little at the edges so that they are folded. sciagniej troszke na krawedziach az sie lekko zloza
najbardziej chodzi mi o rząd 2 co to jest, 9r bo resztę to trochę wiem jet to kapelusz dla barbii z tej str.

http://stickatillbarbie.se/ nr 782
Bardzo dziękuję

link sie nie otworzyl, wydaje mi sie ze to blad, brakuje literki moze??
w objasnieniach wujka Google R rowna sie prawy, w swoich ksiazkach w ogole nie znalazlam takiego objasnienia. RT znaczy right twist - obrocone w prawo
masz moze zdjecie robotki?


Pozdrawiam!

Edytowane przez Bo Sko
Czas edycji: 2014-10-12 o 20:50 Powód: dopisek
Bo Sko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 10:49   #1666
bogusiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Podaję link do tej str. tj : http://www.stickatillbarbie.se/ to jest ten kapelusik niebieski, jak pod spodem klikniecie na język to jest wytłumaczenie ale nie wiem o co chodzi z tym przełożeniem oczek w rzędzie 2 Może w innym języku któraś coś mi podpowie.Pozdrawiam!
bogusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 10:59   #1667
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Na tej stronie co podałaś nie ma niebieskiego kapelusika. Sprawdź jeszcze raz.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 15:35   #1668
bogusiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Kochana dzięki za tak szybką odpowiedz . Jak otworzysz tą str po angielsku klikając u dołu obrazka, to na str 3 jest opisane po angielsku Hat i właśnie chodzi mi o niego. bo na dwóch pierwszych str jest ta sukienka biało- niebieska Pozdrawiam i dziękuję.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Witam! Może coś takiego Ci się przyda
http://eksperymentyzdrutami.blogspot...chive.htmljest tam instrukcja skarpetek bożonarodzeniowych i nie tylko. Pozdrawiam!
bogusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 19:47   #1669
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

bogusiaS cytuję
Witam! Może coś takiego Ci się przyda
http://eksperymentyzdrutami.blog spot...chive.htmljest tam instrukcja skarpetek bożonarodzeniowych i nie tylko. Pozdrawiam!

Coś nie tak z kopią tej strony, bo ukazuje się napis, że strony na tym blogu nie ma.

A co do niebieskiego kapelusika to nadal nie wiadomo w co kliknąć - może przekopiuj fragment tekstu to będzie wiadomo w co należy kliknąć

Edytowane przez japoneczka01
Czas edycji: 2014-10-14 o 19:53
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 07:17   #1670
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez bogusiaS Pokaż wiadomość
Kochana dzięki za tak szybką odpowiedz . Jak otworzysz tą str po angielsku klikając u dołu obrazka, to na str 3 jest opisane po angielsku Hat i właśnie chodzi mi o niego. bo na dwóch pierwszych str jest ta sukienka biało- niebieska Pozdrawiam i dziękuję.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Witam! Może coś takiego Ci się przyda
http://eksperymentyzdrutami.blogspot...chive.htmljest tam instrukcja skarpetek bożonarodzeniowych i nie tylko. Pozdrawiam!
tam wszystkie wzory mają numerki, podaj numer tego kapelusika i tak się go znajdzie to ten A42 ?
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 14:17   #1671
leeloo13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Dziekuje Ci bardzo. BTW to nie byly chrzciny. Mala tak wlasnie byla ubrana na slub swoich rodzicow ) A jesli chodzi o to co napisalas, ze z suknia nie wyszlo to.... ;( nie bardzo wiem o co chodzi ale to jest wlasnie ta suknia ktora sama zrobilam i jestem z niej niezmiernie DUMNA!!!!
POzdrawiam

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

[QUOTE=japoneczka01;483941 31]leeloo13 Gratulacje z okazji ślubu i chrzcin. A modelki obie urocze. Nie dziw się, że z tą suknią ślubną nie wyszło, bo każda z nas jest bieglejsza w rzeczach częściej używanych lub użytkowych niż w ślubnych, bo ślubne suknie nie są na codzień. Rosjanki, jak zauważyłam brylują w sukniach ręcznie robionych i pewnie u nich trzeba było szukać pomocy. Jak my się nie odzywamy, to znaczy, że nie dysponujemy takimi materiałami jakie ktoś potrzebuje. [COLOR="Silver"]

Dziekuje Ci bardzo. BTW to nie byly chrzciny. Mala tak wlasnie byla ubrana na slub swoich rodzicow ) A jesli chodzi o to co napisalas, ze z suknia nie wyszlo to.... ;( nie bardzo wiem o co chodzi ale to jest wlasnie ta suknia ktora sama zrobilam i jestem z niej niezmiernie DUMNA!!!!
POzdrawiam

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
Przepiękna jestem pod wrażeniem tej dużej sukni, mała oczywiście też ślina na uroczej modelce, ale że Ci się chciało taki duży projekt jak suknia dziergać to Brawa za wykonanie, dla mnie to chyba byłoby niewykonalne
Dziekujemy pieknie!!!

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

)) Serdecznie dziekujemy )
Zastanawiam sie co teraz dziubnac ) okazja zadna sie nie zbliza jak narazie. Moze wiec ktoras z was jest chetna?? Ale przeciez wy wszystkie potraficie tak piekbie dziergac )
Nic to. Zrobie mamie serwety hihihihi
leeloo13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 14:42   #1672
bogusiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Witam ! podaję Ci bezpośrednio link do tych skarpet http://eksperymentyzdrutami.blogspot...skarpetki.html
Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Witam ! dot. tłumaczenia tego kapelusika na tej str co podałam http://www.stickatillbarbie.se/ nr 782 /po lewej str są nr wzorów / od -do/ jak się kliknie na nie to pokaże się kilka wzorów jest tam też ten mój wzór, pod nim są opisy w pięciu językach klikniesz na język to otwiera się pobieranie pliku w Wordzie i opis , właśnie ten co jest wyżej - z prośbą o przetłumaczenie- nie rozumiem o co chodzi z tym oczkiem na koniec przełożenia w drugim rzędzie

Pozdrawiam!
bogusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 14:45   #1673
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Dziękuję, ale ja to w życiu sama nic takiego nie zrobię ;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 15:04   #1674
bogusiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Witam! Podaję jeszcze jedną str
http://club.osinka.ru/topic-11201?&start=2355
jest tu 159 stron fajnych bożonarodzeniowych rzeczy jak klikniesz pod zdjęciem gdzie pisze Все картинки темы
to masz 79 str i obrazki , ja też tłumaczę sobie przez tłumacza jak coś nie wiem .
Pozdrawiam!
bogusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 17:34   #1675
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

leeloo13 - pisałam, że nie wyszło w sensie, że prosiłaśo pomoc jak zrobić, a z naszej strony zaległa cisza i w dalszym ciągu wcześniej tłumaczyłam, dlaczego nikt z nas nie podjął tematu.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 19:09   #1676
bronte61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Dziewczyny znalazłam zdjęcie przepięknej chusty. Ma wzór taki jakby 3d. Nie wiecie czy gdzieś na youtubie nie ma tutoriala z takim wzorem? Nie mogę znaleźć nic nawet zbliżonego. Jest przepiękny i mam już włóczkę, która byłaby idealna.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chusta_3d.jpg (52,6 KB, 19 załadowań)
bronte61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 09:58   #1677
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)



---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

to chyba wzór nr 54 tylko, że w chuście nie wbija się szydełka między wskazane słupki, lecz robi się słupki reliefowe na pierwszym słupku z prawej strony w każdym motywie wzoru, przez co wzór staje się wypukły. Mięsistość chuście nadaje też sama włóczka moherowa.
Tu jest też link do strony z podpowiedzią wykonania przestrzennego
http://yaseminlerim.blogspot.com/200...in-tarifi.html
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 13:14   #1678
bronte61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Dziękuję Poeksperymentuję po powrocie do domu. Zobaczymy czy mi wyjdzie, bo dopiero zaczynam przygodę z szydełkowaniem. Mam na koncie tylko jeden szalik, bardzo ładny zresztą, choć nieskomplikowany, bo zwykłe słupki. A przy okazji wrzucę zdjęcie, żeby się pochwalić . Jestem z niego bardzo dumna. Niestety potem idzie mi trochę gorzej. Ale próbuję dalej. Ten wzór byłby super dla mojej mamy. Choć mam włóczkę właśnie z moheru, która byłaby idealna, ale jest w kolorze różowym, więc się nadaje bardziej dla bratowej i mam dylemat, ale może się rozwiąże kiedy się okaże, że wzoru nie ogarniam :P Ech tak to jest jak sobie człowiek stawia ambitny cel wydziergać wszystkim z rodziny prezenty świąteczne.
Hyhy właśnie wrzuciłam w translatora tekst z podanej strony :P Google czeka jeszcze sporo pracy.. :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20141008_075655.jpg (172,2 KB, 7 załadowań)
bronte61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 16:52   #1679
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez bogusiaS Pokaż wiadomość
Witam ! podaję Ci bezpośrednio link do tych skarpet http://eksperymentyzdrutami.blogspot...skarpetki.html
Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Witam ! dot. tłumaczenia tego kapelusika na tej str co podałam http://www.stickatillbarbie.se/ nr 782 /po lewej str są nr wzorów / od -do/ jak się kliknie na nie to pokaże się kilka wzorów jest tam też ten mój wzór, pod nim są opisy w pięciu językach klikniesz na język to otwiera się pobieranie pliku w Wordzie i opis , właśnie ten co jest wyżej - z prośbą o przetłumaczenie- nie rozumiem o co chodzi z tym oczkiem na koniec przełożenia w drugim rzędzie

Pozdrawiam!
w drugim rzędzie na koniec nic nie ma... jest 25lewych... z kolei przełożenie na tył pojawia się już w pierwszym rzędzie i moim zdaniem to oznacza zwyczajnie przełożenie oczka bez przerabiania - sądzę że w ten sposób osiągnięto to wcięcie na przodzie...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 20:57   #1680
bronte61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Dziewczyny próbowałam tego wypukłego wzoru (http://yaseminlerim.blogspot.com/200...in-tarifi.html), i nie zliczę już ile próbek różnych modyfikacji zrobiłam, ale dalej jest nie tak jak być powinno. Przede wszystkim nie wychodzi trójkąt :P Ale też i robótka jest jakaś mocno ścisła. Nie wiem może podwójne słupki zamiast pojedynczych, albo 3 słupki w motywie zamiast czterech? Już nie wiem jak lepiej, ale może któraś z Was już coś takiego robiła i może podpowiedzieć? A w ogóle te słupki reliefowe powinny być zaczynane od tyłu czy przodu? Ja robię od tyłu.
No, ale pocieszam się, że przynajmniej wzór jest wypukły :p Moje pierwsze próby nie były
A w ogóle nie wiem może na złym wątku piszę, jeśli tak to mnie zbesztajcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20141018_214100.jpg (130,9 KB, 16 załadowań)
bronte61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-25 17:48:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.