Jak dbać o laptop. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-20, 11:56   #1
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020

Jak dbać o laptop.


Witam!
Od roku mam w posiadaniu laptopa i w związku z tym mam małe pytanko - kiedy powinnam przejść się z nim do serwisu na oczyszczenie, wymienienie pasty czy co tam jeszcze trzeba? I ile to może kosztować?
Chcę o niego ogólnie zadbać, starać się by jak najdłużej pożył - więc co muszę robić?
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 14:16   #2
bosman69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 273
Dot.: Jak dbać o laptop.

kosztuje gdzieś od około 50-100zł zależy czy trzeba wymieniać termopady.Musisz od czasu do czasu monitorować temperatury.Skoro masz juz go rok można by było go przeczyścić
bosman69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 08:59   #3
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez bosman69 Pokaż wiadomość
kosztuje gdzieś od około 50-100zł zależy czy trzeba wymieniać termopady.Musisz od czasu do czasu monitorować temperatury.Skoro masz juz go rok można by było go przeczyścić
Co to znaczy, że mam czasami monitorować temperatury? I jak to robić?
Ogółem co rok zanosić do serwisu czy dwa razy na rok?
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 09:14   #4
bosman69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 273
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Co to znaczy, że mam czasami monitorować temperatury? I jak to robić?
Ogółem co rok zanosić do serwisu czy dwa razy na rok?
Patrzeć czy są wysokie np programem HWmonitor.
Najlepiej to by było raz na pół roku
bosman69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 08:05   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Co to znaczy, że mam czasami monitorować temperatury? I jak to robić?
Ogółem co rok zanosić do serwisu czy dwa razy na rok?
Na początek to spokojnie możesz kupić sprężone powietrze i spojrzeć w internecie jak oczyścić laptopa bez otwierania obudowy (tracisz gwarancję jak zaczniesz się do czegoś dobierać).
Poza tym płyn do czyszczenia matrycy ze ściereczką z mikrofibry i też sobie poczyść.

Ogólnie rzecz biorąc, jak spojrzysz w wyloty od spodu laptopa to będziesz widziała czy jest w nich kurz. Sama dasz sobie radę to wyczyścić.
Oddawanie do wymiany past to wtedy, kiedy zaczyna się coś dziać. Czyli np. jak Ci się zaczyna przegrzewać. Pasty się nie topią "od tak" żeby trzeba było je wymieniać pół roku.
Takie doładowywanie pseudo-serwisów (a takie są w większości) kasą nie ma sensu, wierz mi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:23   #6
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Na początek to spokojnie możesz kupić sprężone powietrze i spojrzeć w internecie jak oczyścić laptopa bez otwierania obudowy (tracisz gwarancję jak zaczniesz się do czegoś dobierać).
Poza tym płyn do czyszczenia matrycy ze ściereczką z mikrofibry i też sobie poczyść.

Ogólnie rzecz biorąc, jak spojrzysz w wyloty od spodu laptopa to będziesz widziała czy jest w nich kurz. Sama dasz sobie radę to wyczyścić.
Oddawanie do wymiany past to wtedy, kiedy zaczyna się coś dziać. Czyli np. jak Ci się zaczyna przegrzewać. Pasty się nie topią "od tak" żeby trzeba było je wymieniać pół roku.
Takie doładowywanie pseudo-serwisów (a takie są w większości) kasą nie ma sensu, wierz mi.
Hmm dzięki za radę, bo dowiedziałam się, że w przypadku oddania do serwisu 100 nie moja... A skąd wiedzieć kiedy laptop się przegrzewa? Programem, który podała bosman69 np.?

Edytowane przez Nieszka__
Czas edycji: 2014-09-23 o 21:24
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 22:21   #7
bosman69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 273
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Hmm dzięki za radę, bo dowiedziałam się, że w przypadku oddania do serwisu 100 nie moja... A skąd wiedzieć kiedy laptop się przegrzewa? Programem, który podała bosman69 np.?
Jak Ci się będzie przegrzewał to zapewne uruchomi się ponownie,albo wywali jakiś blue screen.Niektóre lapki potrafią wytrzymać temperaturę 90,ale taka temperatura bardzo skraca żywotność lapka.
Ściagasz ten program(jest darmowy) włączasz i będziesz widzieć temperaturę dysku,procesora i karty graficznej
bosman69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 06:57   #8
PaniWa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 107
Dot.: Jak dbać o laptop.

Przede wszystkim... będzie cieplejszy, niż zwykle. Będzie to skutkiem zapchania wentylatorów, w których zgromadził się kurz. Jak już ktoś poradził, spróbuj wtedy sprzężone powietrze.
A jeśli chodzi o utratę gwarancji przez samo otworzenie którejkolwiek tacki w laptopie - czy te czasy już nie minęły? Ostatnio w serwisie HP dowiedziałam się, że właśnie ten producent już nie praktykuje czegoś takiego i nie tracimy gwarancji po otworzeniu chociażby slotu pamięci RAM. Kiedyś producenci nawet smarowali śrubki specjalną farbą, gdzie odkręcenie skutkowało zerwaniem jej = utrata gwarancji - takie plomby. Ale teraz... rzadko kto chyba już się w to bawi.
Jeśli chodzi o pastę termoprzewodzącą i inne "bebechy" - chyba jednak serwis, bo samodzielnie można uszkodzić sprzęt.
Pamiętaj też, że hardware to nie wszystko i zadbaj o czystość systemu, dzięki czemu laptop nie będzie "muli"
PaniWa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 10:29   #9
Finisterra
Przyczajenie
 
Avatar Finisterra
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez PaniWa Pokaż wiadomość
Pamiętaj też, że hardware to nie wszystko i zadbaj o czystość systemu, dzięki czemu laptop nie będzie "muli"
Dokładnie. W tym celu polecam Programy CCleaner oraz AdwCleaner (tak jak koleżance z wirusem Genesis ) . Te dwa programy, używane systematycznie, raz w tygodniu zapewnią czystość i świeżość systemu w stopniu zdecydowanie wystarczającym dla przeciętnego (i lekko zaawansowanego również) użytkownika.

CCleaner:
AdwCleaner:
Finisterra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 11:51   #10
rambo_mila
Zadomowienie
 
Avatar rambo_mila
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 942
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Witam!
Od roku mam w posiadaniu laptopa i w związku z tym mam małe pytanko - kiedy powinnam przejść się z nim do serwisu na oczyszczenie, wymienienie pasty czy co tam jeszcze trzeba? I ile to może kosztować?
Chcę o niego ogólnie zadbać, starać się by jak najdłużej pożył - więc co muszę robić?
Ja swojego laptopa mam od stycznia 2008 roku i jeszcze nie miałam z nim żadnych przebojów. Nigdy nie był u żadnych specjalistów
Ja laptopa trzymam tylko na biurku. Nie kładę go na żadnych kocach, dywanach etc. Ważne jest oczyszczanie z kurzu wszelakich otworów, które służą do wentylacji sprzętu.
rambo_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 11:09   #11
WeronikaH
Przyczajenie
 
Avatar WeronikaH
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 24
Dot.: Jak dbać o laptop.

Jak się nic z nim nie dzieje, to do serwisu się nie wybieraj, szkoda kasy skoro działa. To nie samochód, że trzeba olej wymieniać.

aaa, i nie jedz nad nim
WeronikaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-07, 12:12   #12
rambo_mila
Zadomowienie
 
Avatar rambo_mila
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 942
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez WeronikaH Pokaż wiadomość
aaa, i nie jedz nad nim
Picie chyba jest bardziej niebezpieczne
rambo_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 17:39   #13
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez rambo_mila Pokaż wiadomość
Picie chyba jest bardziej niebezpieczne
No jedzenie jest niebezpieczne bo okruszki się dostają, może sos kapnąć. A picie to jest chyba logiczne, że jak się wyleje na laptopa to po zawodach
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 20:32   #14
rambo_mila
Zadomowienie
 
Avatar rambo_mila
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 942
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No jedzenie jest niebezpieczne bo okruszki się dostają, może sos kapnąć. A picie to jest chyba logiczne, że jak się wyleje na laptopa to po zawodach
Nie dla wszystkich to jest logiczne z tego co słyszałam wśród znajomych W każdym razie - warto o tym przypomnieć
rambo_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 13:12   #15
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Jak dbać o laptop.

Pamiętaj aby nie trzymać laptopa na kolanach. Jeśli musisz to kup sobie specjalną podstawkę. Bo będzie Ci się grzał i zacznie powoli się psuć Wiem z doświadczenia :P
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 15:29   #16
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez Garderobianka Pokaż wiadomość
Pamiętaj aby nie trzymać laptopa na kolanach. Jeśli musisz to kup sobie specjalną podstawkę. Bo będzie Ci się grzał i zacznie powoli się psuć Wiem z doświadczenia :P
Wystarczy książkę podłożyć i nie zakryć go kołdrą czy kocem
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 14:31   #17
zosik29
Przyczajenie
 
Avatar zosik29
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 8
Dot.: Jak dbać o laptop.

rany, ja z tym trzymaniem na kolanach już miałam tyle problemow... nie moge sie oduczyc i 3. laptopa juz tak zepsułam.. koszmar
zosik29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 14:33   #18
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez zosik29 Pokaż wiadomość
rany, ja z tym trzymaniem na kolanach już miałam tyle problemow... nie moge sie oduczyc i 3. laptopa juz tak zepsułam.. koszmar
Widocznie nie masz szacunku do sprzętu i pieniędzy Bo inaczej byś po pierwszym zepsutym laptopie się obudziła, że nie powinnaś.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 19:12   #19
pyton1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 58
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Na początek to spokojnie możesz kupić sprężone powietrze i spojrzeć w internecie jak oczyścić laptopa bez otwierania obudowy (tracisz gwarancję jak zaczniesz się do czegoś dobierać).
Poza tym płyn do czyszczenia matrycy ze ściereczką z mikrofibry i też sobie poczyść.

Ogólnie rzecz biorąc, jak spojrzysz w wyloty od spodu laptopa to będziesz widziała czy jest w nich kurz. Sama dasz sobie radę to wyczyścić.
Oddawanie do wymiany past to wtedy, kiedy zaczyna się coś dziać. Czyli np. jak Ci się zaczyna przegrzewać. Pasty się nie topią "od tak" żeby trzeba było je wymieniać pół roku.
Takie doładowywanie pseudo-serwisów (a takie są w większości) kasą nie ma sensu, wierz mi.
Najlepiej rozebrać laptopa i wyczyścić dokłanie radiator i wentylator. plomb gwarancyjnych teraz mało który producent zakłada.
pyton1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 19:55   #20
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez pyton1990 Pokaż wiadomość
Najlepiej rozebrać laptopa i wyczyścić dokłanie radiator i wentylator. plomb gwarancyjnych teraz mało który producent zakłada.
Chyba żarty sobie robisz. Jak chcesz stracić gwarancję, to śmiało. W tej chwili acer patrzy na śrubki, oni zakładają nowe i widzą czy nie odkręcałeś, plomby ma moja siostra a kupowała laptopa niecały miesiąc temu (lenovo). TŻ ma dwuletniego Asusa i też ma plomby, ja mam niespełna 2letniego acera i też mam. Także nie namawiaj do głupot.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 20:11   #21
pyton1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 58
Dot.: Jak dbać o laptop.

dell nie daje plomb lenovo część modeli ma ułatwiony dostęp do chłodzenia
Acer Nie daje plomb, rozkręcałem kilka nowych modeli aby pamięi dołożyć, asus tak jak mówiłem tylko na procesorze ma plombe.
A pozatym jak rozkręcasz to widać czy jest plomba.
P.S. ostatnio w dellu swoim wymieniałem matryce na matową, i serwis nie czepiał się tego.
pyton1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 20:16   #22
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez pyton1990 Pokaż wiadomość
dell nie daje plomb lenovo część modeli ma ułatwiony dostęp do chłodzenia
Acer Nie daje plomb, rozkręcałem kilka nowych modeli aby pamięi dołożyć, asus tak jak mówiłem tylko na procesorze ma plombe.
A pozatym jak rozkręcasz to widać czy jest plomba.
P.S. ostatnio w dellu swoim wymieniałem matryce na matową, i serwis nie czepiał się tego.
W asusie widziałam plomby przy pamięci ram
Mój acer ma plomby, mam specjalnie rozkręcić i Ci zdjęcie zrobić?
nie wiem jak dell, bo ta firma mnie nigdy nie interesowała i nie wiem jak oni egzekwują ingerencję w sprzęt jak biorą na gwarancję(albo robią standardowy manewr, że od razu piszą pismo, że użytkownik sobie rozkręcił i to jego wina).

A poza tym jak rozkręcasz to już mogą Ci nie uznać gwarancji na Twoje słowa "sprawdzałem czy nie ma plomb". No sam siebie posłuchaj.
W tej chwili wystarczy sprężone powietrze kupić ze "słomką" i nic nie musisz rozkręcać żeby go przeczyścić.

A jeszcze jak rozkręci laik, który nie wie nawet gdzie co w środku w laptopie jest...to się może skończyć tylko tragedią. Serio, pracując w serwisie byś doradzał żeby każdy człowiek sam sobie rozkręcał laptopa? brawo.

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez pyton1990 Pokaż wiadomość
dell nie daje plomb lenovo część modeli ma ułatwiony dostęp do chłodzenia
Acer Nie daje plomb, rozkręcałem kilka nowych modeli aby pamięi dołożyć, asus tak jak mówiłem tylko na procesorze ma plombe.
A pozatym jak rozkręcasz to widać czy jest plomba.
P.S. ostatnio w dellu swoim wymieniałem matryce na matową, i serwis nie czepiał się tego.
Aha i wymiana matrycy to i tak jest na Twoją odpowiedzialność. Jak przyjdzie co do czego i coś się popsuje to Ci jej nie wymienią.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 20:36   #23
pyton1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 58
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
W asusie widziałam plomby przy pamięci ram
Mój acer ma plomby, mam specjalnie rozkręcić i Ci zdjęcie zrobić?
nie wiem jak dell, bo ta firma mnie nigdy nie interesowała i nie wiem jak oni egzekwują ingerencję w sprzęt jak biorą na gwarancję(albo robią standardowy manewr, że od razu piszą pismo, że użytkownik sobie rozkręcił i to jego wina).

A poza tym jak rozkręcasz to już mogą Ci nie uznać gwarancji na Twoje słowa "sprawdzałem czy nie ma plomb". No sam siebie posłuchaj.
W tej chwili wystarczy sprężone powietrze kupić ze "słomką" i nic nie musisz rozkręcać żeby go przeczyścić.

A jeszcze jak rozkręci laik, który nie wie nawet gdzie co w środku w laptopie jest...to się może skończyć tylko tragedią. Serio, pracując w serwisie byś doradzał żeby każdy człowiek sam sobie rozkręcał laptopa? brawo.

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------


Aha i wymiana matrycy to i tak jest na Twoją odpowiedzialność. Jak przyjdzie co do czego i coś się popsuje to Ci jej nie wymienią.
Po wymianie matrycy miałem lapka na gwarancji, z powodu dysku i wszystko w porządku było. I przed wymianą matrcy dowiadywałem się czy mogę samodzielnie zmienić, nie tracąc gwarancji.

pytasz czy doradzam czyszczenie lapka samemu. Jeśli czuje się na siłach to czemu nie, a jak nigdy tego nie robił to odradzam bo łatwo coś urwać, złamać czy powyrywać tasiemki. Ważne żeby robić to powoli i dokładnie.

tak często wygląda chłodzenie po 6-12 miesiącach, Powodzenie jak wystarczy tutaj sprężone powietrze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zakurzony-radiator02.jpg (26,2 KB, 38 załadowań)

Edytowane przez pyton1990
Czas edycji: 2014-10-14 o 20:40
pyton1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 20:41   #24
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez pyton1990 Pokaż wiadomość
Po wymianie matrycy miałem lapka na gwarancji, z powodu dysku i wszystko w porządku było. I przed wymianą matrcy dowiadywałem się czy mogę samodzielnie zmienić, nie tracąc gwarancji.

pytasz czy doradzam czyszczenie lapka samemu. Jeśli czuje się na siłach to czemu nie, a jak nigdy tego nie robił to odradzam bo łatwo coś urwać, złamać czy powyrywać tasiemki. Ważne żeby robić to powoli i dokładnie.

tak często wygląda chłodzenie po 6-12 miesiącach, Powodzenie jak wystarczy tutaj sprężone powietrze.
Ale zrozum, że jak by Ci się z matrycą coś zaczęło dziać to oni w ramach gwarancji by nic z nią nie zrobili bo ją wymieniałeś.

Doradzanie rozkręcania lapka samemu osobie, która pyta w serwisie o czyszczenie? Przemyśl to, bo nie wiem w jak "gównianym" serwisie musisz pracować skoro takie głupoty doradzasz.

Chłodzenie może wyglądać różnie. Wszystko zależy jak ktoś używa. Ale jak ktoś dba to chłodzenie nigdy nie będzie w ciężkim stanie i sprężone powietrze wystarczy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 20:57   #25
pyton1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 58
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ale zrozum, że jak by Ci się z matrycą coś zaczęło dziać to oni w ramach gwarancji by nic z nią nie zrobili bo ją wymieniałeś.

Doradzanie rozkręcania lapka samemu osobie, która pyta w serwisie o czyszczenie? Przemyśl to, bo nie wiem w jak "gównianym" serwisie musisz pracować skoro takie głupoty doradzasz.

Chłodzenie może wyglądać różnie. Wszystko zależy jak ktoś używa. Ale jak ktoś dba to chłodzenie nigdy nie będzie w ciężkim stanie i sprężone powietrze wystarczy.
To chyba normalne że matryca nie jest objęta gwarancją, ale jak uszkodzi się dysk, klawiatura, gniazdo zasilania to jest to dalej objęte gwarancją.


To chłodzenie nie wygląda najgorzej, tak zwykle wygląda po rozkręceniu.
pytanie było "Od roku mam w posiadaniu laptopa i w związku z tym mam małe pytanko - kiedy powinnam przejść się z nim do serwisu na oczyszczenie" Po roku to pewnie wygląda jak na zdięciu wyżej.

I nie Ja nie doradzam żeby czyściła sama jak się nie czuje na siłach, zawsze zostaje jakiś kolega ewentualnie serwis.
pyton1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 13:01   #26
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez pyton1990 Pokaż wiadomość
To chyba normalne że matryca nie jest objęta gwarancją, ale jak uszkodzi się dysk, klawiatura, gniazdo zasilania to jest to dalej objęte gwarancją.


To chłodzenie nie wygląda najgorzej, tak zwykle wygląda po rozkręceniu.
pytanie było "Od roku mam w posiadaniu laptopa i w związku z tym mam małe pytanko - kiedy powinnam przejść się z nim do serwisu na oczyszczenie" Po roku to pewnie wygląda jak na zdięciu wyżej.

I nie Ja nie doradzam żeby czyściła sama jak się nie czuje na siłach, zawsze zostaje jakiś kolega ewentualnie serwis.
Tak, ale rozkręcać nie powinien żaden kolega bo straci gwarancję. Lepiej właśnie podpytać w sklepie, gdzie się kupowało.

Btw, w końcu się zrozumieliśmy
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 11:37   #27
Raftech
Przyczajenie
 
Avatar Raftech
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Łuków
Wiadomości: 7
Dot.: Jak dbać o laptop.

Hej,
konserwacja laptopa powinna odbywać się średnio co 2 lata - i nie chodzi tu tylko o czyszczenie fizyczne ale również skontrolowanie i aktualizacja systemu operacyjnego. Do kontrolowania temperatur polecam program CoreTemp. Do szybkiego czyszczenia ze zbędnych robaków i śmieci Ccleaner, Adwcleaner, antywirus Eset lub Malwarebytes Antimalware. Do czyszczenia najlepszy jest środek Pledge/Pronto 5in1 które nadaje się zarówno do czyszczenia plastików jak i matrycy. Należy pamiętać by nie przegrzewać laptopa trzymając go na kocu/pościeli - lepiej dokupić w takim przypadku podstawkę chłodzącą (zalecane do lepszych laptopów z dobrą kartą graficzną - lub tych które po prostu mają wysokie temperatury pracy (np. AMD).
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez Raftech
Czas edycji: 2014-11-06 o 11:40
Raftech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 15:22   #28
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez Raftech Pokaż wiadomość
Hej,
konserwacja laptopa powinna odbywać się średnio co 2 lata - i nie chodzi tu tylko o czyszczenie fizyczne ale również skontrolowanie i aktualizacja systemu operacyjnego. Do kontrolowania temperatur polecam program CoreTemp. Do szybkiego czyszczenia ze zbędnych robaków i śmieci Ccleaner, Adwcleaner, antywirus Eset lub Malwarebytes Antimalware. Do czyszczenia najlepszy jest środek Pledge/Pronto 5in1 które nadaje się zarówno do czyszczenia plastików jak i matrycy. Należy pamiętać by nie przegrzewać laptopa trzymając go na kocu/pościeli - lepiej dokupić w takim przypadku podstawkę chłodzącą (zalecane do lepszych laptopów z dobrą kartą graficzną - lub tych które po prostu mają wysokie temperatury pracy (np. AMD).
Chciałam zaznaczyć, że nowsze laptopy (w zasadzie te od 3 lat w tył) mają chłodzenie tak skonstruowane, że te podstawki nic nie dają
poza tym aktualizacje to proszę Pana robimy na bieżąco a nie co dwa lata.
A no i chciałam zaznaczyć, że reklama na wizażu jest zabroniona więc żegnam się z Panem, bo zgłaszam admince.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 08:04   #29
Raftech
Przyczajenie
 
Avatar Raftech
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Łuków
Wiadomości: 7
Dot.: Jak dbać o laptop.

Od lat naprawiam laptopy od najstarszych po te "od 3 lat wstecz" i nie widzę wielkiej różnicy, mamy w zasadzie dwa rodzaje chłodzenia już od wielu lat, laptopowe i notebookowe, czyli różniące się wlotem, podstawka natomiast schładza całą płytę laptopa i robi to bardzo skutecznie, nawet przy zatkanym radiatorze. Co do aktualizacji, cóż, należałoby, ale z autopsji wiem że nie każdy jest "przyszłą Panią informatyk" i sobie tym głowy nie zaprząta, więc oddając komputer do serwisu spodziewałbym się że zostanie to zrobione - aktualizacja systemu to nie tylko windows, mam na mysli również aplikacje, wtyczki itd. Gratuluję Pani spostrzegawczości, jeżeli administratorowi przeszkadza mój link, zostanie usunięty - tutaj jednak rozmawiamy o dbaniu o komputery i wiem że zaglądanie "od spodu" ma się tyle co zaglądanie do rury wydechowej w zepsutym samochodzie - radiatory w układach chłodzenia zapychają się za wiatrakiem w siatce z blaszek, której nie da się tak podejrzeć, kurz na samym wiatraku nie przeszkadza w chłodzeniu. Jeżeli laptop zapchał się na gwarancji to serwis gwarancyjny powinien to wyczyścić za darmo. Pozdrawiam i życzę dalszej nauki
__________________
<ciach_reklama>
Raftech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 15:04   #30
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak dbać o laptop.

Cytat:
Napisane przez Raftech Pokaż wiadomość
Od lat naprawiam laptopy od najstarszych po te "od 3 lat wstecz" i nie widzę wielkiej różnicy, mamy w zasadzie dwa rodzaje chłodzenia już od wielu lat, laptopowe i notebookowe, czyli różniące się wlotem, podstawka natomiast schładza całą płytę laptopa i robi to bardzo skutecznie, nawet przy zatkanym radiatorze. Co do aktualizacji, cóż, należałoby, ale z autopsji wiem że nie każdy jest "przyszłą Panią informatyk" i sobie tym głowy nie zaprząta, więc oddając komputer do serwisu spodziewałbym się że zostanie to zrobione - aktualizacja systemu to nie tylko windows, mam na mysli również aplikacje, wtyczki itd. Gratuluję Pani spostrzegawczości, jeżeli administratorowi przeszkadza mój link, zostanie usunięty - tutaj jednak rozmawiamy o dbaniu o komputery i wiem że zaglądanie "od spodu" ma się tyle co zaglądanie do rury wydechowej w zepsutym samochodzie - radiatory w układach chłodzenia zapychają się za wiatrakiem w siatce z blaszek, której nie da się tak podejrzeć, kurz na samym wiatraku nie przeszkadza w chłodzeniu. Jeżeli laptop zapchał się na gwarancji to serwis gwarancyjny powinien to wyczyścić za darmo. Pozdrawiam i życzę dalszej nauki
Z doświadczenia wiem, że właśnie takie osoby to "najlepsi" specjaliści. CNie powinny Cię obchodzić czyjeś aktualizacje jeśli dostałeś sprzęt z uszkodzonym środkiem a nie systemem i sorry ale w tej chwili aktualizacje potrafią np. sfajdać sterowniki i chyba bym Cię zjadła na miejscu jak byś mi oddał laptopa, w którym bluescreeny mi wyskakują bo Tobie zachciało się mi aktualizować system.
Swoją drogą jak wyślesz laptopa na czyszczenie to nie zobaczysz go minimum 14 dni roboczych a jak zaniesiesz do porządnego serwisu to góra 2 dni i góra 30 zł za robotę.
Widzisz, dlatego ludzie wolą zawołać studenta bo robi lepiej a nie bo się panoszy, że bóg wie ile naprawia laptopy i wie wszystko A jak wiadomo w takich serwisach to informatyków tyle co kot napłakał. Zatrudniają elektroników, elektryków i bóg wie co jeszcze.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-09 23:48:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.